MOHSEN AZAD
قـــــــــــــــــارچ شناســـــــــــــــــــــی پزشکــــــــــــــــــــی

برنج‌هاي وارداتي با نام تجاري پاپانور از کشور هند و زيتون از کشور پاکستان غيراستاندارد و هرگونه عرضه و توزيع آنها ممنوع است.به گزارش ايسنا به نقل از روابط عمومي اداره کل استاندارد استان اصفهان،‌ اخيراً محصولات وارداتي برنج غيراستاندارد با عناوين فوق از مبادي غيرقانوني وارد کشور شده و متاسفانه توسط عده‌اي سود جو در مراکز عرضه کالا و ارزاق عمومي توزيع شده است

پس از مشاهده و انجام آزمايشات لازم در آزمايشگاه‌هاي مرجع کنترل غذا و دارو، غيراستاندارد بودن آنها محرز شده و لذا مطابق اعلام سازمان ملي استاندارد ايران ضمن ممنوعيت هرگونه واردات اين محصولات به داخل کشور، توزيع، تمرکز، عرضه و اقدام به فروش آنها غيرقانوني و تخلف محسوب مي‌شود.

شفيعي، مدير کل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان اصفهان در اين زمينه گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، برنج‌هايي با عناوين تجاري پاپانور، زيتون، ستايش، صدري هاشمي آستانه اشرفيه، طارم محلي معطر فريدون کنار، آويلا و سياه دم هاشمي دودي در فاکتورهاي همچون ميزان سرب،‌ کادميوم، آرسنيک و آفلاتوکسين مجاز در اين محصولات، با استانداردها انطباق نداشته و غيراستاندارد است و به مصرف کنندگان توصيه مي‌شود از خريد برنج‌هاي اعلام شده خودداري کنند.

دراين خصوص عزت اله يوسفيان ملا گفت: چنانچه اظهارات معاون سازمان ملي استاندارد درخصوص آلودگي برنج هاي ايراني صحت داشته باشد و آلودگي دربرنج هاي ايراني که محصول داخلي اند وجود داشته باشد بدين صورت دولت بايد پاسخگوي تمام اين اتفاقات در کشور باشد و به طورحتم هم از نظر بهداشتي و سلامتي و هم از جنبه حمايت از کشاورزان بايد خسارت هاي وارده در اين بخش را پرداخت و جبران کند.

نماينده مردم آمل ولاريجان درمجلس شوراي اسلامي،با تأکيد براينکه دولت بايد پاسخگوي خسارت هاي وارده باشد، تصريح کرد: با توجه به اينکه کشاورزان قشرزحمت کش جامعه هستند و براي توليد مدت زمان زيادي از شبانه روز را در شاليزارهاي برنج به سرمي برند به همين جهت نمي توانند درآلودگي برنج که دست رنج آن ها مي باشد نقشي داشته باشند.

اين نماينده مردم درمجلس نهم،اظهارداشت: با توجه به اينکه فقط زمين و آب مربوط به کشاورزان است پس نمي تواند آلودگي در زمين و آب بخش کشاورزي وجود داشته باشد به همين جهت اين دولت است که نهاده هاي کشاورزي وارداتي از جمله کود، سم و بذر را در اختيار کشاورزان قرارمي دهد وخودهم بايد پاسخگوي خسارت هاي وارده به بخش سلامت جامعه و کشاورزي باشد.

يوسفيان ملا، با تأکيد براينکه تمام مراجع رسمي کشور، کميسيون کشاورزي ، کميسيون بهداشت ودرمان و نمايندگان شمالي مجلس آلودگي برنج هاي وارداتي به فلزات سنگين از جمله ارسنيک را تأييد کرده اند، افزود: تا به امروز هيچ مرجع رسمي درخصوص آلودگي برنج هاي وارداتي به فلزات سنگين از جمله آرسنيک اما و اگر نياورده است و تمام مراجع رسمي کشور آلودگي برنج هاي وارداتي به فلزات سنگين را تأييد کرده اند وبه طوري که مراکزوسازمان هاي بهداشتي مصرف برنج خارجي را ممنوع اعلام کرده اند.

وي، با تأکيد براينکه به هيچ وجه نمي توان آلودگي برنج هاي ايراني را تأييد کرد، تصريح کرد: با توجه به اينکه تا به امروزسازمان استاندارد کشور درخصوص برنج هاي آلوده ايراني اسنادي درجهت اينکه کدام مرجع و توليد کننده و کدام شهر برنج آلوده توليد کرده اند؟ ارائه نداده است به همين جهت نمي توان آلودگي برنج هاي ايراني را پذيرفت مگر اينکه کود ، سم و بذري که از سوي دولت به کشاورزان يک منطقه و شهر داده شده است آلوده بوده که اين مهم هم خود دولت بايد پاسخگوي خسارت هاي وارده باشد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه 1392/09/05 ] [ 8:41 AM ] [ محسن آزاد ]
شاید سکوت بهترین حرف باشه!


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ دوشنبه 1392/09/04 ] [ 0:22 AM ] [ محسن آزاد ]

عکس غسل تعمید زن جوان توسط مرد در کلیسای خانگی +تحلیل

اخیراً در برخی از شهرهای مذهبی از جمله قم و مشهد و طبق گزارشات مردمی تعدادی کلیسای خانگی شناسایی شده است.

وی ادامه داد: باتوجه به این موضوع که در ایران اسلامی مسیحیان دارای کلیسا می‌باشند این اقدام را نوعی برنامه ریزی جهت ایجاد انحراف و اختلاف در میان ادیان عنوان کرد.

وی همچنین افزود: در این خصوص بررسی‌های صورت گرفته که در این باره رد سرگروه یکی از این تیم‌های خانگی زده شده که دریافتیم این افراد طی یک سال سفرهای متعددی به برخی کشورهای خارجی داشته‌اند.

گفتنی است، کلیساهای خانگی، منازلی هستند که کشیشان مسیحی یا افراد مرتد تازه جذب شده، مالکیت و یا اجاره آن ها را در اختیار دارند.این محل  ها از سوی سازمان ‌های کلیسایی با مبالغ قابل توجهی به اجاره در آورده می ‌شوند تا امورات جذب در آن ها صورت گیرد.

این اماکن عمدتاً شاهد رجوع جوانان تازه جذب شده هستند. همچنین برخی کتب، سی‌دی ‌ها و جزوات، شب نامه‌ه­ای و وبلاگ ‌های اینترنتی، از این اماکن تهیه، توزیع و به روز رسانی می ‌شوند.

گفته می‌شود پیش از بیشترین آمار در کلیساهای خانگی مربوط به شهرهای تهران، کرج و رشت است.

همچنین پاپ بندیکت شانزدهم در دیدار با نمایندگان کلیسای کاتولیک ایران تشکیل کلیساهای خانگی را یکی از کم‌هزینه‌ترین راه‌ها برای تبلیغ مسیحیت در ایران ارزیابی کرده‌است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه 1392/09/04 ] [ 0:12 AM ] [ محسن آزاد ]
به نقل از سايت رسمي باشگاه پرسپوليس، مهدي مهدوي‌کيا کاپيتان فصل گذشته پرسپوليس که به عنوان مدير فني تيم ملي جوانان به ايتاليا سفر کرده بود، ظهر ديروز براي حضور در مراسم برترين‌هاي سال فوتبال آسيا، وارد فرودگاه دبي شد و ديشب دبي را به مقصد کوالالامپور که کنفدراسيون فوتبال آسيا در آنجا مستقر است ترک کرد و پس از حضور در مراسم برترين‌هاي سال آسيا، به عنوان سفير فوتبال پايه آسيا، راهي ايران خواهد شد و صبح چهارشنبه در فرودگاه امام خميني (ره) تهران خواهد بود. قرار است بازي خداحافظي مهدي مهدوي‌کيا در ديدار ستارگان پرسپوليس و ميلان برگزار شود. وي درباره برگزاري اين بازي به سايت رسمي باشگاه پرسپوليس گفت: اين بازي مي‌تواند يکي از بزرگترين و به يادماندني‌ترين بازي‌هاي فوتبال کشورمان باشد. به هر حال ستارگان مشهور و مطرحي از باشگاه ميلان به تهران مي‌آيند و براي اولين بار ستارگان تاريخ پرسپوليس دور هم جمع شده‌اند و با هم تمرين مي‌کنند و در بازي حضور خواهند داشت که اين خود يک اتفاق جالب و نادر است. اميدوارم اين بازي، با شکوه هر چه تمامتر و بدون مشکلي برگزار شود. به هر حال اين ديدار بازتاب بين‌المللي خواهد داشت و بايد در ايران به آن نگاهي ملي و بين‌المللي داشته باشيم. مهدوي‌کيا درباره شروع تمرينات تيم ستارگان پرسپوليس نيز افزود: خبرها را خوانده‌ام و خوشحالم که اين بازي بهانه‌اي شده تا همه آنهايي که در پرسپوليس بوده‌اند، دور هم جمع شوند. پس از مدت‌ها همديگر را ببينند و لحظات خوشي داشته باشند. شخصا دوست دارم خيلي از اين عزيزان را که سال‌ها از نزديک نديده‌ام را ملاقات کنم. کاپيتان فصل گذشته پرسپوليس در ادامه افزود: بر حسب وظيفه از همه بزرگان پرسپوليس در دهه 40 و 50 و همچنين پيشکسوتان دهه‌هاي 60، 70 و 80 تشکر مي‌کنم که دور هم جمع شده و اين اتفاق را رقم زدند‌. اين اتفاقات با محوريت آقاي پروين و بزرگان دهه 40 و 50 پرسپوليس شکل گرفته و آنها بزرگي کرده و همه را دور هم جمع کرده‌اند. وي درباره عدم حضور علي دايي در ديدار ستارگان پرسپوليس و ميلان گفت: پرسپوليس روز جمعه يک بازي مهم و 6 امتيازي را با تيم تراکتورسازي در تبريز دارد و تيم پرسپوليس روز پنجشنبه بايد عازم تبريز شود. در فوتبال حرفه‌اي بايد نگاه حرفه‌اي داشت و طبيعي است که دايي بايد روي تيمش تمرکز داشته باشد و اوست که پاسخگوي انتظارات هواداران ميليوني پرسپوليس است. مهدوي کيا ادامه داد: به هر حال شخصا دوست داشتم دايي که از مفاخر فوتبال ما هستند در اين بازي به ميدان مي‌آمدند اما بايد شرايط را درک کرد و بدانيم که يک مربي بايد روي همه مسائل تيمش اشراف و تمرکز داشته باشد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه 1392/09/03 ] [ 11:57 PM ] [ محسن آزاد ]

 ارزشيابي سال 91 دانشگاهها و دانشکدههاي علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني از سوي معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت اعلام شد و دانشگاهها براساس چهار امتياز در بخشهاي حاکميت رهبري، توانمندسازي، توليد و دانش، تحقيقات دانشجويي در سه گروه تيپ يک، دو و سه معرفي شدند.هر ساله معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت گزارشي از روند تحقيقات و پژوهش دانشگاههاي علوم پزشکي منتشر مي‌کند که براساس اين ارزشيابي سالانه برترينها در جشنواره تحقيقات علوم پزشکي رازي جوايزي را دريافت مي‌کنند.اين ارزشيابي براساس تعداد اعضاي هيات علمي، تعداد پژوهشگر تطبيق يافته، کسب امتياز در بخشهاي حاکميت رهبري، توانمندسازي، توليد و دانش، تحقيقات دانشجويي انجام مي گيرد و در نهايت امتياز خام ملاک رده‌بندي دانشگاهها مي شود.

به منظور رعايت عدالت در ميان دانشگاهها، دانشگاههاي مادر يا تيپ يک در گروه خود، دانشگاههاي تيپ دو که در حال توسعه هستند در گروه خود و دانشگاههاي تيپ سه که هنوز در ابتداي راه هستند نيز در گروه خود ارزشيابي مي شوند.

دانشگاههاي علوم پزشکي تيپ يک شامل دانشگاه علوم پزشکي تهران، شهيدبهشتي، اصفهان، شيراز، مشهد، تبريز، اهواز و کرمان هستند.در اين ارزشيابي دانشگاه علوم پزشکي تهران با کسب 96007.88 امتياز خام در رتبه اول در ميان دانشگاههاي تيپ يک قرار دارد.دانشگاههاي علوم پزشکي تيپ دو نيز شامل 24 دانشگاه علوم پزشکي است که در اين گروه دانشگاه علوم پزشکي بقية ا...با 12602.02 امتياز خام در رده اول قرار دارد.دانشگاههاي علوم پزشکي تيپ سه نيز شامل 19 دانشگاه علوم پزشکي که در اين گروه دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد با 6280.2 امتياز خام در رده اول قرار گرفته است.

در ميان دانشگاههاي علوم پزشکي تيپ يک، دانشگاه علوم پزشکي تهران بالاترين امتياز را در شاخصهاي حاکميت و رهبري، توانمندي سازي و توليد و دانش را بدست آورده است. در اين ميان بالاترين امتياز در شاخص تحقيقات دانشجويي متعلق به دانشگاه علوم پزشکي شيراز است.

در ميان دانشگاههاي علوم پزشکي تيپ دو، دانشگاه علوم پزشکي شهيد صدوقي يزد در شاخص حاکميت و رهبري، دانشگاه علوم پزشکي مازندران در شاخص توانمندي‌سازي، دانشگاه علوم پزشکي بقية ا...در شاخص توليد و دانش و دانشگاه علوم پزشکي مازندران در شاخص تحقيقات دانشجويي بالاترين امتيازات را کسب کرده‌اند.

در ميان دانشگاههاي علوم پزشکي تيپ سه، دانشگاه علوم پزشکي ياسوج در شاخص حاکميت و رهبري، دانشگاه علوم پزشکي خراسان شمالي در شاخص توانمندي سازي، دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد در شاخص توليد و دانش و دانشگاه علوم پزشکي ياسوج در شاخص تحقيقات دانشجويي بالاترين امتيازات را کسب کرده‌اند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه 1392/09/03 ] [ 11:54 PM ] [ محسن آزاد ]

 پس از روي کار آمدن دولت يازدهم، مقامات اقتصادي در نشست‌هاي مختلف به کسري اعتبار هدفمندي يارانه ها اشاره مي کردند، به طوري‌که وزير امور امور اقتصادي و دارايي و معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي دولت در نخستين روزهاي فعاليت دولت تدبير و اميد به صراحت رقم کسري بودجه هدفمندي يارانه ها را بالغ بر 1000 ميليارد ريال اعلام کردند. به گزارش مهر،با همراهي مجلس، برنامه حذف دهک هاي بالاي درآمدي و حدود 30 درصد يارانه بگيران در دستور کار دولت و مجلس قرار گرفت. حتي در اين راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي مامور ارائه راهکار براي شناسايي گروه‌هاي مشمول يارانه شد. در همين زمينه کارگروه هدفمندي يارانه ها با مسئوليت معاون اول رئيس جمهور تشکيل شد و برخي وزارتخانه ها به عضويت آن درآمدند.

غلامرضا مصباحي مقدم رئيس کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در اين زمينه گفته است: دولت پايگاه‌هاي اطلاعاتي دارد که اگر آنها را تجهيز کند اطلاعات دقيق تري در مورد شناسايي وضعيت درآمدي افراد مي تواند بدست آورد، اگر يارانه هاي نقدي به تمام افراد جامعه پرداخت شود به هدف نخواهد رسيد؛ حتما فقراي جامعه هدف هستند؛ به ويژه دو دهک پائين جامعه و 4 دهک اول زير خط فقر هستند، بنابراين پرداخت يارانه به 7 دهک اغماض و مسامحه است.

در نهايت دولت با بررسي سناريوهاي مختلف به اين نتيجه رسيده است که حذف يارانه بگيران به صورت اجباري امکان‌پذير نيست، بلکه افراد مي توانند داوطلبانه از دريافت يارانه نقدي انصراف دهند؛ بدين معنا که افراد داراي تمکن مالي بالا به صورت داوطلبانه از دريافت يارانه نقدي انصراف دهند.

در همين رابطه،عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات گفت: با تصميم دولت پرداخت يارانه نقدي حذف و بن کالا جايگزين يارانه نقدي مي شود.

غلامعلي جعفرزاده ايمن آبادي ، با اشاره به تصميم دولت مبني بر حذف پرداخت يارانه نقدي، تصريح کرد: تصميم دولت در سال آينده پرداخت يارانه به صورت غير نقدي است.

نماينده مردم رشت در مجلس شوراي اسلامي، با بيان اينکه در قانون ذکر نشده که حتما يارانه به صورت نقدي پرداخت شود، افزود: شرايط اقتصادي کشور ما حکم مي‌کند بهترين گزينه را انتخاب کنيم؛ به دليل اينکه پرداخت غير نقدي موجبات جلوگيري از عدم افزايش حجم نقدينگي و سقوط بيشتر ارزش ملي پول را فراهم مي‌کند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه 1392/08/28 ] [ 12:47 PM ] [ محسن آزاد ]

 سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي تاکيد کرد که تمامي آزمون‌هاي دانشگاه آزاد در سال 93 به صورت مجزا برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران ‌دکتر حميد ميرزاده در حاشيه نشست مسئولان حوزه علوم پزشکي دانشگاه آزاد و در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاري جداگانه آزمون‌هاي دانشگاه آزاد از سال آينده گفت: در هيئت رئيسه دانشگاه تصويب کرديم که تمامي آزمون‌هاي دانشگاه آزاد از سال آينده به صورت جداگانه از ديگر آزمون‌هاي سازمان سنجش برگزار شود.

تجميع آزمون‌ها به نفع جوانان نيست

وي افزود: برگزاري تجميعي آزمون‌ها به نفع جوانان نيست چرا که در صورت برگزاري جداگانه آزمون‌ها دانشجويان دوبار فرصت خواهند داشت تا رشته‌هاي مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي درباره زمان معرفي خود به عنوان گزينه رياست دانشگاه آزاد به شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصريح کرد: در حال حاضر در حال تهيه برنامه‌اي از وضع موجود دانشگاه آزاد اسلامي هستم که بايد آنرا به هيات امناي دانشگاه ارائه دهم. البته هيات امناي دانشگاه گفته‌اند که قطعا من را به عنوان رئيس دانشگاه آزاد به شوراي عالي انقلاب فرهنگي معرفي خواهند کرد.

ميرزاده خاطرنشان کرد: از سوي ديگر به دليل تعيين تکليف نشدن برخي از وزرا و کامل نبودن اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي منتظر تعيين تکليف وزرا هستيم که هر دوي اين مراحل در حال نهايي شدن است.

وي همچنين از توافق دانشگاه آزاد اسلامي با معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري براي ايجاد يک پرديس مشترک علم و فناوري خبر داد و گفت: موافقت‌نامه اين پرديس تا دو هفته آينده امضا خواهد شد و ايجاد اين پرديس‌ها منحصر به تهران نيست.

سرپرست دانشگاه آزاد شرکت‌هاي دانش بنيان را تحقق شعار حماسه اقتصادي دانست و اظهار کرد: در زمينه اين همکاري‌ها با سرپرست وزارت علوم نيز توافق‌هايي کرده بوديم که با توجه به معرفي نشدن وي به مجلس بايد با دکتر فرجي دانا نيز مجددا صحبت‌ها را پيگيري کنيم.

ميرزاده با بيان اينکه در حال حاضر بحث تبديل علم به ثروت از سوي مقام معظم رهبري به عنوان يک شاخص مطرح شده است، تصريح کرد: اگر بخواهيم مشارکت فعال در اين زمينه داشته باشيم بهترين راه آن نيروهاي علمي و توسعه پرديس‌هاي علوم و فناوري هستند.

سرپرست دانشگاه آزاد همچنين درباره تعطيل شدن 7000 رشته محل دانشگاه آزاد، گفت: دانشگاه آزاد به طور کلي 19000 رشته محل مجاز دارد که در سالهاي اخير تقاضا براي 7000 رشته محل وجود نداشته است بنابراين بايد از اين ظرفيت‌ها براي توسعه تحصيلات تکميلي استفاده کنيم.

ميرزاده افزود: در برخي از اين رشته محل‌ها حتي کنکور را حذف کرده و شهريه را کاهش داديم اما متقاضي همچنان وجود ندارد که بخشي از اين موضوع به بحث ترکيب جمعيتي کشور و کاهش افراد 18 تا 24 ساله برمي‌گردد و ملاحظه مي‌شود که در حال حاضر متقاضي براي توسعه تحصيلات تکميلي داريم، اما مجموعه دانشگاه‌هاي آزاد و دولتي بيش از 300 هزار نفر را نمي‌توانند جذب کنند.

به همين سبب بسياري از جوانان کشور براي تحصيل به خارج از کشور مي‌روند و چون هزينه تحصيل در دانشگاه‌هاي اروپا و آمريکا گران است به ناچار به کشورهاي همسايه مي‌روند که از لحاظ آموزشي بسيار پايين‌تر از ايران هستند.

وي همچنين در پاسخ به سوالي درباره برنامه‌هاي دانشگاه‌ آزاد براي بيمارستان‌هاي ضرر ده ، گفت: به طور کلي برنامه‌هاي کوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت براي دانشگاه آزاد اسلامي تهيه شده و دکتر لاريجاني اين برنامه‌ها را ارائه داده است. اما ما حدود 10 سال وقت مي‌خواهيم که موقعيت قابل قبولي در ايران و منطقه در حوزه علوم پزشکي داشته باشيم.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه 1392/08/06 ] [ 10:21 AM ] [ محسن آزاد ]

 این آکادمی جایزه امسال را به سبب “کشف سیستم تنظیم خودکار نقل و انتقال وزیکل‌ها در سلول” به این سه دانشمند داده است.

جیمز راتمن ۶۲ سال دارد و استاد دانشگاه ییل است، شکمن ۶۴ ساله در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی تحقیق می‌کند و زودهوف از سال ۲۰۰۸ به دانشگاه استنفورد ملحق شده است.

پروفسور شکمن در بیانیه ای که منتشر کرد گفت: “اولین واکنش من این بود؛ وای خدای من.”

“البته دومین واکنش من باز هم همین بود.”

کشف این سه دانشمند تاثیر بسیار مهمی در شناخت مکانیسم انتقال مواد (از جمله هورمونها و آنزیمها) به داخل و خارج سلول دارد و می‌تواند در درمان بسیاری از بیماریها از جمله بیماریهای دستگاه عصبی، بیماری‌های سیستم ایمنی و دیابت تحولی ایجاد کند.

“هر سلول مانند کارخانه‌ای است که مواد مختلفی تولید می‌کند و این مواد به خارج سلول حمل می‌شوند مثلا انسولین در داخل سلول ساخته می‌شود و بعد از داخل سلول به جریان خون منتقل می‌شود؛ یا مواد شیمیایی که ناقل عصبی (نوروترنسمیتر) نامیده می‌شوند از یک سلول به سلول دیگر حرکت می کنند. این مولکول‌ها در بسته‌بندی‌های کوچکی حمل می‌شوند که به آنها وزیکل می‌گویند.”

به گفته کمیته نوبل پروفسور شکمن گروهی از ژنها را کشف کرد که برای نقل و انتقال وزیکل‌ها ضروری هستند، پروفسور راتمن نشان داد پروتئین‌ها چگونه به غشا هدف متصل می‌شوند (مثل غزنی که دو طرف زیپ را به هم وصل می‌کند) و پروفسور زودهوف کشف کرد وزیکل‌ها چگونه با دقتی شگفت‌انگیز محتوای خود را آزاد می‌کنند.

این سه نفر برنده ۱.۲۵ میلیون دلار (هشت میلیون کرون سوئد) جایزه نقدی شده‌اند. جایزه امسال به دلیل بحران اقتصادی دو میلیون کرون کمتر از مبلغی است که از سال ۲۰۰۱ تاکنون پرداخت شده است.

بر اساس سنت آکادمی نوبل، جایزه این سه دانشمند روز ۱۹ آذر (۱۰ دسامبر) در مراسمی رسمی در استکهلم به آنها اعطا می‌شود.

دهم دسامبر سالمرگ آلفرد نوبل بنیانگزار این جایزه است که در سال ۱۸۹۶ درگذشت.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه 1392/08/06 ] [ 10:15 AM ] [ محسن آزاد ]

 تا کنون تلاش‌های محققان برای ساخت واکسنی برای بیماری ایدز بارها و بارها با شکست مواجه شده است.

واکسن نسخه‌ای زنده اما اصلاح شده از ویروس را وارد بدن می‌کند، یا واکسن نسخه غیرفعالی از ویروس است که کماکان برای فعال کردن سیستم ایمنی بدن کفایت می‌کند.

واكسن جدید طراحي شده براي مقابله با بيماري (SIV) كه در ميمون معادل بيماري ايدز(HIV) است، با موفقيت ويروس را از بدن حيوانات آلوده پاكسازي كرده و راه را براي آزمايش واكسن (HIV) بر روي انسان هموار ساخته است.

در اين مطالعه از مجموع ۱۶ ميمون در معرض ويروس، كه به آن ها واكسن تزريق شده بود، ۹ ميمون توانستند بدن خود را از اين ويروس پاك كنند.

محققين حركت ويروس (SIVmac۲۳۹) را كه ۱۰۰ برابر بيشتر از ويروس(HIV) مرگبار است، بررسي كردند. آن ها نخست به ميمون ها واكسن تزريق كرده و سپس آن ها را در معرض ويروس (SIV) قرار دادند.

نتايج به دست آمده نشان مي دهد اين ويروس در بيش از نيمي از ميمون هاي آلوده كه واكسن تزريق كرده اند، گسترش نمي يابند. اين ميمون ها بدون تزريق واكسن در مدت دو سال پس از آلودگي به ويروس، جان خود را از دست مي دهند.

واكسن مورد نظر كه نسخه اصلاح شده ويروس سيتومگالويروس(CMV) است به خانواده ويروس تبخال تعلق دارد. اين ويروس در سراسر بدن ميمون منتشر شده و سيستم ايمني بدن را براي مبارزه با ويروس (SIV) تقويت مي كند.

محققان اميدوارند بتوانند از روش مشابه براي آزمايش واكسن ايدز بر روي انسان استفاده كنند.

تا سال ۲۰۱۳ بيش از ۳۵ ميليون نفر در سراسر دنيا به ويروس HIV مبتلا شده اند و تا سال ۲۰۰۹ نيز اين ويروس سبب مرگ بيش از ۳۰ ميليون نفر در سراسر دنيا شده است.

نتایج این تحقیق كه در نشریه نیچر به چاپ رسيده است .


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه 1392/08/06 ] [ 10:14 AM ] [ محسن آزاد ]

 
سازمان وظيفه عمومي ناجا، کليه مشمولان فارغ‌التحصيل دانشگاه‌ها که داراي برگ آماده به خدمت به تاريخ يکم آبان ماه 1392 هستند را فراخواند.به گزارش ايسنا، سازمان وظيفه عمومي ناجا طي اطلاعيه‌اي اعلام‌کرد: کليه مشمولان فارغ‌التحصيل دانشگاهي که تاريخ اعزام آنان يکم آبانماه سال 1392 است، موظفند روز چهارشنبه اول آبان ماه در ساعت و محلي که توسط سازمان وظيفه عمومي ناجا در برگ معرفي نامه مشمولان به مراکز آموزش نيروهاي مسلح اعلام شده، حضور يابند.

آن دسته از مشمولاني که به هر دليل تاکنون موفق به دريافت برگ معرفي‌نامه مشمولان به مراکز آموزش نيروهاي مسلح نشده‌اند، مي‌توانند به يکي از دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي (پليس+10) مراجعه کنند. عدم حضور به موقع در زمان و محل‌هاي تعيين شده غيبت محسوب مي‌شود.کليه مشمولان اوراق مربوط به اعزام از قبيل برگ آماده به خدمت، برگ واکسيناسيون، برگ معرفي‌نامه مشمولان به مراکز آموزش نيروهاي مسلح و ساير مدارک مورد نياز از جمله شناسنامه را در هنگام مراجعه و اعزام به خدمت به همراه داشته باشند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه 1392/07/30 ] [ 11:30 PM ] [ محسن آزاد ]

ImageThumb 300x225 مرتضی کریمی:16میلیون گرفتم گل ‌ پرسپولیس در داربی را آفساید اعلام کنم

مرتضی کریمی کمک داور جنجالی کشورمان که بعد از داربی سال ۸۹ و به واسطه مردود اعلام کردن گل سالم محمد نوری حسابی نامش بر سر زبان‌ها افتاد و در نهایت مجبور به خداحافظی از فوتبال شد با اعترافاتی که اخیرا در کمیته رسیدگی به تخلفات کرده پای پرویز مظلومی سرمربی سابق استقلال را هم به میان کشیده.

کریمی که بعد از اشتباه خود در داربی با دختر خود به تمرین راه آهن در زمان مربیگری دایی رفته بود و از او طلب بخشش کرده بود با پیشنهاد دایی به عنوان مشاور داوری این باشگاه مشغول به کار شد. کریمی که در خصوص برخورد دایی گفته بود او خیلی مرد است بعد از داربی که گل سالم پرسپولیس را نگرفته بود سوییچ موتور خود را نشان داده بود و مدعی شده بود اگر اهل رشوه گرفتن بود الان حداقل یک ماشین داشت. اما اعترافات کریمی در مورد رشوه ای که از دوست نزدیک مظلومی گرفته و افشاگری اش در مورد قهرمانی پای امیر قلعه‌نویی را هم به میان پرونده تبانی کشیده است. در این مورد سایت شفقنا نوشته: «شنیده ها حاکی از این است که او تاکید کرده در اسفند سال ۸۷ ،منصور عظیمی با او در ساختمان “آ اس پ” قرار ملاقات گذاشته و پیشنهاد داده تا بازی استقلال و ذوب آهن را برای آبی پوشان در بیاورد! البته او مدعی شده این پیشنهاد را قبول نکرده است و به درخواست دوست قلعه نویی جواب منفی داده است.البته درست ۲ روز بعد محسن قهرمانی برای اولین و آخرین بار در لیگ ایران خطای ۶ ثانیه عیسی اندوی،دروازه بان وقت ذوب آهن را درون محوطه جریمه گرفت تا آبی پوشان با همان خطا و گلی که روی آن به ثمر رساندند برنده بازی شوند. مورد دیگری که مرتضی کریمی افشا کرده به بازی پرسپولیس و سپاهان در بهار سال ۸۶ باز می گردد که باز هم با قضاوت قهرمانی پرسپولیس در بازی نیمه نهایی جام حذفی با ۴ گل از سپاهان شکست خورد و پرونده مصطفی دنیزلی در آن مقطع در پرسپولیس بسته شد. اما مهم ترین اعتراف مرتضی کریمی به قضاوت بودار و پر حرف و حدیث خودش در بازی رفت دربی استقلال و پرسپولیس در لیگ دهم(فصل۹۰-۸۹) مربوط می شود که با پرچم نادرستش گل سالم محمد نوری را آفساید اعلام کرد.او تاکید کرده از یکی از دوستان نزدیک پرویز مظلومی در خیابان نظام آباد مبلغ ۱۶ میلیون تومان به علاوه یک دستگاه تلویزیون ال سی دی ۵۰ اینچ گرفته تا کاری کند در آن بازی سرخپوشان بازنده شوند!»


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه 1392/07/26 ] [ 1:31 PM ] [ محسن آزاد ]

مجموعه ای عکس از دریاچه ی نمکی مرگبار Natron در تانزانیا، آفریقا گرفته است. آب این دریاچه بسیار شور بوده و درجه حرارت آن تا ۶۰ درجه ی سلسیوس می رسد، این دریاچه غیرقابل سکونت است و تنها برخی باکتری های نمک دوست در آن زندگی می کنند.

هنوز علت مرگ این پرنده ها مشخص نشده اما برخی معتقدند که عامل آن سقوط پرنده ها به درون آب است که باعث می شود آن ها بمیرند و به پوسته های کلسیفیه تبدیل شوند.

این دریاچه عجیب پرندگان را به مجسمه تبدیل می کند!این دریاچه عجیب پرندگان را به مجسمه تبدیل می کند!این دریاچه عجیب پرندگان را به مجسمه تبدیل می کند!این دریاچه عجیب پرندگان را به مجسمه تبدیل می کند!این دریاچه عجیب پرندگان را به مجسمه تبدیل می کند!این دریاچه عجیب پرندگان را به مجسمه تبدیل می کند!

منبع: کوکا


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه 1392/07/24 ] [ 7:8 PM ] [ محسن آزاد ]
  امـان از تـشخیص هـای اشـتـباه پزشکی


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


کم نیستند بیمارانی که قربانی تشخیص های اشتباه پزشکی شده اند، بیماری که مشکل سرطان استخوان دارد، تا چند ماه به او گفته می شود که آرتروز زانو دارد، بیمار دیگری با مشکل پولیپ گوارشی به پزشک مراجعه می کند، اما به او گفته می شود که زخم گوارشی دارد.

تشخیص های نادرست پزشکی می تواند مسیر درمان را کاملا منحرف کند، در نتیجه گاهی بیمار، فرصت درمان را به دلیل تشخیص غلط از دست می دهد و مراحل درمان بسیار سخت تر از قبل می شود. شاید انتظار این است که آمار تشخیص های غلط و خطاهای پزشکی با رشد علم کمرنگ تر شود، اما در کشور ما اوضاع قدری متفاوت است.

چند هفته قبل، رئیس کمیسیون پزشکی قانونی استان تهران از افزایش۱۰ درصدی خطاهای پزشکی در پایتخت خبر داد که بی شک سهم زیادی از این خطاهای پزشکی به تشخیص های نادرست بیماری برمی گردد.

غلامعلی جعفری، میزان پرونده های رسیدگی شده در این کمیسیون را در سال ۹۰ حدود ۲۱۰۰ شکایت و در سال ۹۱ حدود ۲۳۰۰ پرونده در تهران دانست که این آمارها در شش ماهه اول سال ۹۲ نیز با روندی مشابه سال قبل در حال افزایش است.

هنوز آمار قطعی از شکایت های پزشکی در نیمه اول سال ۹۲ در کل کشور منتشر نشده است، ولی براساس آمارهای شورای پژوهشی مرکز تحقیقات پزشکی، پرونده های ارجاعی به سازمان پزشکی قانونی در سال ۹۱ با افزایش ۲۵ درصدی نسبت به سال ۹۰ روبه رو بوده است.

شکایت های پزشکی در سال ۸۹ نیز نسبت به سال ۸۸، حدود ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده است و با این روند هرساله می توان پیش بینی کرد که امسال هم شکایت های پزشکی با رشد چند درصدی نسبت به سال قبل مواجه باشد.

معمولا هرساله در راس شکایت های پزشکی، پزشکان متخصص زنان و زایمان، پزشکان متخصص ارتوپدی و پزشکان عمومی قرار دارند، اما دیگر شاخه های پزشکی نیز هرساله مورد شکایت بیماران قرار می گیرند.

جالب است که در بیشتر موارد این شکایت های پزشکی به جایی نمی رسد و معمولا پزشک از شکایت های پزشکی تبرئه می شود؛ مثلا مطابق آمارهای شورای پژوهشی مرکز تحقیقات پزشکی قانونی، از مجموع شکایت هایی که از متخصصان زنان در سال ۹۱ شده است، فقط ۴۰ درصد شکایت ها با محکومیت پزشک مواجه و در ۶۰درصد موارد منتهی به تبرئه آنها شده است.

البته این آمارها درباره شکایت از پزشکان، به معنی آمار خطاهای پزشکی نیست؛ زیرا بسیاری از بیماران با وجود نارضایتی از فرآیند درمان، به شکایت از پزشک متوسل نمی شوند و به همین دلیل هم باید خطاهای پزشکی و تشخیص های نادرست در کشور را چند برابر آمار شکایت های پزشکی دانست.

با توجه به این که تشخیص های غلط پزشکی، روند درمان را مختل می کند و گاهی بیمار مجبور می شود داروهایی استفاده کند که نباید مصرف کند، در چنین شرایطی شاهد هستیم که هرساله بیماران بیشتری به تشخیص های پزشکی نادرست، معترض هستند.

  شرح حال بیماران پرسیده نمی شود

شاید شما هم بارها در مطب پزشکانی حضور داشته اید که بدون معاینه بالینی و با اختصاص کمترین زمان برای گفت وگو با بیمار، نسخه دارویی برای بیمار می نویسند و تلاش می کنند در کوتاه ترین زمان، پذیرای بیمار بعدی باشند.

دکتر حسین هویدا، عضو هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی با انتقاد از فراموش شدن گرفتن شرح حال از بیماران به جام جم می گوید: در گذشته، گرفتن شرح حال از بیمار به عنوان واحدهای درسی در دانشگاه های علوم پزشکی تدریس می شد ؛ آن موقع به دانشجوی پزشکی آموزش می دادند که چه سوالاتی از بیمار بپرسد و چگونه با بیمار برخورد کند، اما این روزها در مطب بسیاری از پزشکان، گرفتن شرح حال از بیمار فراموش شده است.

به گفته عضو هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی، بیشتر پزشکان ترجیح می دهند کارهای تشخیصی را به عهده مراکز پاراکلینیک مثل سونوگرافی و رادیولوژی و ام.آر.آی بگذارند و خودشان از شنیدن شرح حال بیمار امتناع می کنند و معاینه های بالینی روی بیمار کمتر انجام می شود.

افزایش هزینه های نظام سلامت، کم دقت شدن تشخیص های پزشکی و افزایش خطاهای پزشکی، از جمله آسیب هایی است که هویدا آن را حاصل فراموش شدن گرفتن شرح حال از بیمار می داند. این در حالی است که اگر شرح حال درستی از بیمار گرفته شود، میزان تشخیص و دقت در کشف نوع بیماری نیز با اطمینان بیشتری انجام می شود.

  نظام درمان هم در تشخیص غلط، مقصر است

تشخیص های غلط پزشکی، تنها محصول خطای یک فرد نیست و عوامل زیادی در بروز آن نقش دارد؛ گرچه نقش پزشک شاید در اشتباه های پزشکی پررنگ تر باشد.

دکتر محمد رازی، رئیس انجمن آتروسکوپی و متخصص ارتوپدی در گفت وگو با جام جم معتقد است که به دلیل پایین بودن تعرفه های پزشکی و غیرواقعی بودن تعرفه ها، گاهی پزشک مجبور می شود چند بیمار را در زمان کوتاهی در بخش دولتی یا خصوصی ویزیت کند که همین موجب کم دقتی پزشک در تشخیص بیماری می شود.

البته مطابق سوگندنامه، پزشک باید در هر شرایطی مصلحت بیمار را مدنظر قرار دهد و کمبود وقت برای تشخیص درست نمی تواند دلیل اهمال پزشک باشد، زیرا پزشک می تواند با پذیرش تعداد کمتر بیماران، درآمد کمتری داشته باشد، اما به سوگندنامه پزشکی اش وفادار باقی بماند.

رازی بر این باور است که در تشخیص های غلط پزشکی، فقط پزشکان مقصر نیستند و در بروز اشتباه های پزشکی، نقش بیمارستان و سیستم نظام درمان از پزشک پررنگ تر است. وی تاکید می کند: وقتی پرونده بیمار در بروکراسی بیمارستان ها گرفتار می شود و حتی گاهی تا مدت ها در بخش حسابداری، مددکاری، بیمه و بایگانی بیمارستان می ماند و پزشک به آن دسترسی ندارد، نمی توان توقع زیادی از پزشک برای تشخیص درست داشت. همچنین بسیاری از وسایل تشخیصی بیمارستان ها ـ بخصوص بیمارستان های دولتی ـ از رده خارج است و می تواند در بروز تشخیص های غلط پزشکی تاثیرگذار باشد.

به طور نمونه، فعالان نظام سلامت و درمان بارها تاکید کرده اند که دستگاه های ام آر آی قدیمی و فرسوده اغلب بیمارستان های دولتی باید تعویض شود، اما بسیاری از بیمارستان ها تخصیص چنین اعتباری را در اولویت قرار نمی دهند.

  با بیمار درست برخورد نمی شود

فرهنگ عذرخواهی و پذیرش اشتباه در بین بسیاری از پزشکان متخلف وجود ندارد و اغلب از پذیرش اشتباه سر باز می زنند.

مراد هاشم زهی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم در گفت وگو با جام جم خاطرنشان می کند که دلیل برخی شکایت های پزشکی، برخورد نامناسب پزشک با بیمار است؛ طوری که برخی پزشکان از توضیح دادن نوع بیماری و نوع درمان به بیمار اجتناب می کنند و همین عامل، به افزایش جو بی اعتمادی بین پزشک و بیمار دامن زده است. این نماینده مجلس تاکید می کند که تشخیص فوری و عجله ای، موجب بروز بسیاری از خطاهای پزشکی شده است و این اتفاق در بین پزشکان جوان و کم تجربه بیشتر اتفاق می افتد.

البته محمدرضا کلانتری معتمدی، رئیس انجمن جراحی عروق هم در توضیح علل وقوع برخی خطاهای پزشکی به جام جم می گوید: نباید مردم همه پزشکان را با یک دید نگاه کنند و اگر خطایی از یک پزشک سر می زند، به این معنی نیست که سایر پزشکان هم دچار خطا می شوند.

گرچه کلانتری با دفاع از پزشکان یادآور می شود که خطاهای پزشکی در همه جای جهان وجود دارد و باید خود جامعه پزشکی با پزشکان متخلف برخورد کند، اما واقعیت این است که تشخیص های غلط پزشکی در کشورهای توسعه یافته، عواقب بیشتری برای پزشک به همراه دارد، اما در کشور ما بندرت امکان دارد پزشکی به دلیل تخلف و تشخیص غلط، از طبابت محروم شود. به نظر می رسد تا این مشکلات برطرف نشود، باید انتظار داشت که در سال های آینده نیز تشخیص های غلط پزشکی با افزایش مستمر روبه رو باشد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ پنجشنبه 1392/07/18 ] [ 12:58 PM ] [ محسن آزاد ]

 فرايند انتخاب رشته مهماني مبنا براي وروديهاي جديد دانشگاههاي کشور آغاز شد و اولويت مهماني با دانشجويان دختر است.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با ثبت نام و انتخاب رشته مهماني مبنا در سامانه سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org، براي مقاطع کارداني و کارشناسي، جزئيات آن اعلام شد.

شرايط و ضوابط كلي متقاضيان

متقاضي بايد در رشته هاي متمركز آزمون سراسري سال 1392 در يكي از مقاطع كارداني يا كارشناسي پذيرفته شده باشد و در موسسه محل قبولي ثبت نام کرده و به عنوان دانشجو تلقي شود.

چه کساني شامل مهماني مبنا نمي شوند؟

پذيرفته شدگان رشته‌هاي داراي شرايط خاص و معرفي شدگان رشته هاي نيمه متمركز براي شركت در مراحل مصاحبه، معاينه و يا آزمون علمي و عملي در اين مرحله مشمول استفاده از آئين‌نامه نيستند.

پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي مختلف تحصيلي دانشگاههاي علوم پزشكي ( به عبارتي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي)، پذيرفته‌شدگان رشته دكتري دامپزشكي و دانشگاه آزاد اسلامي مشمول استفاده از اين آئين نامه نيستند.

دانشجويان پذيرفته شده در آزمونهاي سراسري قبل از سال 1392 دراين مقطع زماني مشمول استفاده از آئين نامه نمي‌شوند.

اولويت مهماني با دختران

براساس اعلام وزارت علوم و سازمان سنجش همچنين طبق ماده 27 آيين نامه مهماني مبنا، اولويت ميهماني مبنا با دانشجويان دختر است.

دانشجويان در صورت دارا بودن حداقل 90 درصد نمره آخرين فرد پذيرفته شده در سهميه متقاضي (با رعايت تمام شرايط و ضوابط آزمون سراسري) در كد رشته محل مورد تقاضا مي‌توانند متقاضي ميهمان مبنا شوند.

ظرفيت ميهماني مبنا 5 درصد تعداد پذيرش كل دانشجويان ورودي در سال جاري است و سكونت دائمي خانواده دانشجو بايد در نزديكترين محل به شهرموسسه مقصد باشد.

علاقمندان به استفاده از اين آيين نامه (ميهمان مبنا) كه پذيرفته شده دانشگاه پيام نور هستند بايد به دانشگاه پيام نور مراجعه کنند.

اقداماتي كه توسط دانشجو بايد صورت گيرد

با توجه به اينكه پرداخت هزينه بررسي تقاضا بصورت اينترنتي انجام مي‌شود دانشجو لازم است تا 20 مهرماه با مراجعه به سامانه سازمان سنجش و از طريق پرداخت الكترونيكي با استفاده از كارتهاي عضو شبكه بانكي شتاب مبلغ 4 هزار تومان بابت هزينه بررسي تقاضا پرداخت و نسبت به دريافت كد رمزاقدام کند.

براي تكميل فرم، لازم است كد رشته محلهاي مورد تقاضاي خود را (حداكثر 10 كد رشته) با توجه به استان محل سكونت دائمي خانواده درج کند.

چنانچه دانشجوي متقاضي واجد شرايط و ضوابط مندرج در اين اطلاعيه و آئين نامه مربوط نباشد بديهي است به تقاضاي وي ترتيب اثر داده نخواهد شد و وجه پرداختي وي قابل استرداد نيست.

به هرگونه تقاضايي كه به غير از روش تعيين شده در اين اطلاعيه (خارج از سايت سازمان) و يا بيش از يكبار ارسال شود، ترتيب اثر داده نخواهد شد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه 1392/07/15 ] [ 11:48 PM ] [ محسن آزاد ]

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با صدور اطلاعيه‌اي محتواي پيامكي با مضمون مرگ افرادي بر اثر مصرف دارويي كه مشابه استامينوفن معرفي شده است را به شدت تكذيب كرد.

 

 

 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در اين اطلاعيه خاطر نشان كرده است: هيچ دارويي مشابه استامينوفن كه مصرف آن خطرناك باشد در كشور وجود ندارد و شايعاتي كه اخيراً با ارسال گسترده پيامك‌هايي به هم‌وطنان مبني بر به كما رفتن و مرگ‌آور بودن اين دارو متشر شده است از اساس تكذيب مي‌شود.

در ادامه اين اطلاعيه از هم‌وطنان خواسته شده است هرگونه اطلاع‌يابي در زمينه محصولات دارويي و غذايي را از طريق رسانه‌هاي جمعي و يا ارگان‌هاي ذيصلاح استعلام نمايند و به شايعات اين چنيني توجه نكنند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در ادامه اين اطلاعيه از دستگاه‌هاي ذيربط خواسته است با منابع انتشار پيامك‌هايي كه موجب تشويش اذهان عمومي و نگراني مردم شده‌است، برخورد قانوني مناسب صورت گيرد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه 1392/07/10 ] [ 10:52 PM ] [ محسن آزاد ]

 
دو تيم فوتبال استقلال و اف سي سئول كره جنوبي در حالي ديروز در مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا به مصاف هم مي رفتند كه تيم فوتبال اف سي سئول تا الان در خانه اش نباخته و در آن سوي ميدان هم استقلال در خارج از خانه شكست نخورده بود. 
آبي پوشان طلسم عدم حضور در مرحله نيمه نهايي را بعد از سالها شكستند و با برتري مقابل بوريرام تايلند به اين مرحله رسيدند آن ها با انگيزه فراوان به مصاف تيم فوتبال اف سي سئول كره جنوبي رفتند تا با شكست اين تيم در دو بازي رفت و برگشت به آرزوي ديرينه شان حضور در فينال ليگ قهرمانان آسيا برسند. بازي راس ساعت 14 آغاز شد و حدود دقيقه دوم محمد قاضي با شوت سنگين دروازه اف‌سي سئول را تهديد کرد. دقيقه 5 بازيکن کره اي دروازه استقلال را به خطر انداخت. دقيقه 15 جواد نکونام شوت محکمي به سمت دروازه اف‌سي سئول کرد که توسط دروازه بان مهار شد.تيم کره اي موفق شد در دقيقه 38 توسط دژان داميانوويچ به اولين گل خود دست پيدا کند. بازيکن اف‌سي سئول اولين کارت زرد بازي را در دقيقه 27 بازي با خطا روي بيک زاده دريافت کرد.

نيمه اول اين ديدار با نتيجه يک بر صفر به سود نماينده کره به پايان رسيد. نيمه دوم آبي پوشان با روحيه تهاجمي با ورود مجيدي به جاي نظري بازي را آغاز کردند . اما بازيکنان کره اي در دقيقه 47 بازي گل دوم خود را به ثمر رساندند و بارها دروازه رحمتي را تهديد کردند. در مقابل نکونام، قاضي و مجيدي نيز با شوت هاي خود سنگر کره را نشانه گرفتند.

تعويض دوم استقلال اين بود که جمشيديان به جاي ساموئل وارد بازي شد تا استقلال بازي را هجومي تر دنبال کند. جواد نکونام که يکي از بازيکنان تک اخطاره استقلال تا قبل از بازي با اف‌سي‌سئول بود در اوايل نيمه دوم ديدار برابر اين تيم با بازيکن کره‌اي درگير شد و از ويليام داور استراليايي اخطار دريافت کرد و بدين ترتيب بازي برگشت نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان آسيا را از دست داد تا کار استقلال مشکل تر شود. در نهايت استقلالي ها اين بازي را با نتيجه 2 بر صفر واگذار کردند و با اين حساب استقلال در بازي برگشت کار سختي پيش رو دارد. استقلال با ترکيب سيدمهدي رحمتي، اميرحسين صادقي، پژمان منتظري، حنيف عمران‌زاده، هاشم بيک‌زاده، جواد نکونام، جي‌لويد ساموئل، آندرانيک تيموريان، محمد قاضي، پژمان نوري و محمدمهدي نظري يه ميدان رفت.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه 1392/07/05 ] [ 1:30 PM ] [ محسن آزاد ]

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: امیدوارم حمله به محسن قهرمانی و خانواده‌اش صحت نداشته باشد.


علی دایی در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس درباره اظهارنظر محسن قهرمانی مبنی بر اینکه شایعه حمله به وی طی دو روز گذشته صحت نداشته، اما شب گذشته در یکی از خیابان‌های مشهد یک موتور سوار به وی و خانواده‌اش حمله کرد، گفت: امیدوارم این خبرها صحت نداشته باشد.

وی تصریح کرد: حریم شخصی افراد قابل احترام است و این کارهای ناپسند به طور طبیعی هرگز مورد تائید ما و هیچ یک از اهالی فوتبال کشور نیست. ما از قضاوت ایشان متضرر شدیم و به جای اینکه بازیکن سپاهان اخراج شود، تیم ما 10 نفره شد و به ضرر ما پنالتی اعلام شد. بنده نیز حرف‌هایی زدم و سر حرف‌هایم هستم اما این کارها درست نیست. نباید به حریم شخصی افراد و خانواده‌شان اهانت شود. امیدوارم این موضوع صحت نداشته باشد.


علی دایی در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس پس از مسائلی که این روزها مطرح می شود به حرف آمد و گفت: من روی حرف هایم ایستاده ام مطمئن باشید بدون دلیل هیچ حرفی نمی زنم و وقتی وارد دعوایی می شوم آن قدر شجاعتش را دارم که عقب نشینی نکرده و ثابت کنم


حسین قدوسی/ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت : نسبت به اظهاراتی که مطرح کردم عقب نشینی نمی کنم و ثابت می کنم که این آقا چه کاری دارد انجام می دهد.

علی دایی در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس پس از مسائلی که این روزها مطرح می شود به حرف آمد و گفت: من روی حرف هایم ایستاده ام مطمئن باشید بدون دلیل هیچ حرفی نمی زنم و وقتی وارد دعوایی می شوم آن قدر شجاعتش را دارم که عقب نشینی نکرده و ثابت کنم که به چه دلیل آن اظهارات را مطرح کردم. من مدارک کافی دارم و ثابت می کنم این آقا چه کار دارد می کند. باز هم می گویم من  عقب نشینی نمی کنم و دنبال حقم بوده ام حق را گفته ام و نسبت به حقی که دارم و آن را بیان کرده ام عقب نشینی نمی کنم.

علی دایی در پاسخ به این سوال که زلاتکو کرانچار سرمربی تیم سپاهان برخلاف اظهار نظر همه کارشناسان داوری ، کمیته داوران و جامعه فوتبال عنوان کرده آن صحنه پنالتی بود گفت: ایشان که انقدر تند می رود یا حالت عادی نبوده یا اگر هم بوده فهم فوتبالی اش همین است و آدم باید به فهم فوتبالی اش شک کند. آن صحنه آن قدر واضح بود که نیازی نیست بگویید چه اتفاقی افتاده و چه اتفاقی نیفتاده ، کسی که بگوید آن صحنه پنالتی بوده بدون تردید هیچ چیزی از فوتبال نمی فهمد.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که اعلام شده سرمربی و مدیریت باشگاه پرسپولیس می بایست مدارک خود را نسبت به اظهارات مطرح شده ارائه کنند گفت: اولاً نامه ای به دست من نرسیده در ثانی اگر رسماً چیزی از من بخواهند جوابگو خواهم بود و همان طور که گفتم عقب نشینی نمی کنم. بنده هر موضوعی را همین طوری مطرح نمی کنم ، لابد یک چیزهایی می دانستم و می دانم که می  آیم و این حرف ها را می زنم. اگر رسماً چیزی از من بخواهند جوابگو خواهم بود و مخلص قانون و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هم هستم و شواهد و مدارک آن را هم می آورم. حال بماند که فیلم بازی بزرگترین سند و مدرک این بازی و گفته ها هست. در زمین بازی آن جوری فن کشتی می زنند و در آخر سه امتیاز می گیرند . من از موقعی که فوتبال بازی کرده ام و فوتبال تماشا کرده ام ، مربی گری کرده و در این فوتبال بوده ام چنین صحنه ای را ندیده ام اما آقای قهرمانی می آید و خطای به این واضحی را ندیده و در عوض بازیکن ما را اخراج کرده و اعلام پنالتی می کند. صحنه ای که اظهر من الشمس است . من نمی دانم چطوری می شود و با چه رویی برخی می آیند راجع به این مساله صحبت کرده ، برخی می گویند پنالتی بوده و برخی هم می آیند ما را بدون اینکه ببینند مدرکی داریم یا نداریم مورد هجمه و حمله قرار می دهند و هزار و یک داستان درست می کنند. در این چند روز نتوانستم به جای «اشتباه» کلمه ای پیدا کنم ، من اسم این را اشتباه نمی توانم بگذارم و اسمی هم به جای آن پیدا نکردم . اشتباه داوری همه جا هست یک وقتی هست بازیکن را در محوطه 18 قدم می زنند ، یک داور پنالتی می گیرد ، یک داور پنالتی نمی گیرد و یا اینکه خطایی انجام نشده داوری پنالتی می گیرد یا مثلا توپی سانتر می شود به دست یک بازیکنی برخورد می کند یکی پنالتی می گیرد یکی پنالتی نمی گیرد ، این ها خیلی فرق می کند با این موضوع. شما ببینید چجوری به بازیکن ما فن کمر می زنند و آن وقت ما باید جریمه شویم ، علیه ما پنالتی اعلام می شود. چطور می شود آن فن کمر را نمی بینند می آیند بازیکن ما را اخراج می کنند و پنالتی می گیرند ، حالا ما یک چیزی هم بدهکار شده ایم؟!

علی دایی در ادامه تصریح کرد: آن فن کشتی که بازیکن سپاهان اجرا کرد ماشاالله چون شمالی است خیلی هم خوب اجرا کرد ، بنده نمی خواهم به جای کارشناسان داوری صحبت کرده و نظر کارشناسی بدهم اما معتقدم از یک جهت می شد بازیکن سپاهان را دقیقه 4 بازی اخراج کرد چون آن فنی که بازیکن سپاهان روی بازیکن من زد به گونه ای بود که ممکن بود باعث صدمه زدن به گردن یا کمر بازیکن پرسپولیس شود. ما به سپاهان نباختیم ، به فن کمر سه امتیازی باختیم . فن کمری که داور ندید و کمک داورش هم ندید ، جالب اینکه این داور و کمک داور ظاهرا شب قبل از بازی هم اتاق بوده اند و جالب اینکه هر دوی  آنها نمی بینند که بازیکن حریف چگونه فن کمر می زند و بعد کوچکترین حرکت بازیکن ما را می بینند و اعلام پنالتی می کنند. آدم چه باید بگوید ، حرف هم نزند؟ حالا ما بدهکار هم شده ایم؟ آقایان عزیز اول بیایید ببینید علی دایی برای حرف هایش مدرک دارد یا ندارد. ببینید اگر او نسبت به حرف هایش عقب نشینی کرده بیایید و به او اعتراض کنید شما از کجا می دانید که من برای حرف هایم شاهد و یا مدرکی ندارم.

سرمربی پرسپولیس در ادامه موضوع دیگری را مطرح کرده و به گلایه و انتقاد از یکی از برنامه خای خبری پرداخت و گفت: من متاسفم برای این برنامه خبری که ظاهرا یک بار آمده و خانه من را نشان داده و می گوید علی دایی منزل هزار و صد متری دارد. متاسفانه بنده فیلمی از آن برنامه ندارم وگرنه خیلی راحت و مثل آب خوردن شکایت می کردم و تکلیف آنها را با این کارهایشان مشخص می کردم. منزلی که من دارم یک سوم این متراژ است ، تازه بعد از 20 سال بازی کردن در اروپا ، امارات و ایران و چندین سال مربی گری کردن چشم ندارند علی دایی یک خانه 400 متری داشته باشد؟ آقایان! بنده با افتخار پول حلال در آورده ام و برای زن و بچه ام یک خانه 400 متری گرفته ام. همین آقایان می آیند و دیشب در برنامه خبری خودشان می گویند سرمربی پرسپولیس تهمت زده می آیند و برنامه ای پخش می کنند و ما را متهم می کنند. شما از کجا می دانید که من تهمت زده ام از کجا می دانیم که من افترا زده ام. بنده به هیچ احدی تهمت و افترا نمی زنم ، حتما یک چیزهایی می دانستم و یک مسائلی که آن حرف ها را بیان کردم. چرا اول نمی روید تحقیق کنید ببینید علی دایی چه گفته و چرا گفته و بعد موضع گیری کنید. شما رسانه هستید چرا یک طرفه به قاضی می روید . مثل اینکه خیلی ناراحتید که من از حقم دفاع می کنم. من کارگردان آن برنامه را نمی شناسم که می آید این گونه سلایق شخصی خودش را علیه من اعمال می کند. ایشان اگر دوست دارد بداند چرا این حرف ها را زدم اگر خیلی ناراحت بود می توانست بیاید و اگر حرفی دارد به من بگوید و از من سوال کند.

سرمربی پرسپولیس که در تمرین دیروز سرخپوشان از شاگردانش خواسته درباره داوری این بازی صحبت نکنند گفت: بدون تعارف من وقتی دقیقه 4 بازی داور چنین تصمیمی گرفت هاج و واج مانده بودم که چرا این کار را کرده و به چه علت. نمی دانم شاید اگر متوجه اصل ماجرا شده بودم شاید نمی توانستم آن طور خودم را کنترل کنم ، بعد از بازی هم به بچه ها گفتم بروید رختکن و نگذاشتم بازیکنی حرفی به کادر داوری بزند. دیروز هم به  آنها گفتم که این مسائل مربوط به من و باشگاه است و این من و باشگاه هستیم که باید پیگیر باشیم نه شما. حتی از دو بازیکنی که مصاحبه کرده بودند سوال کردم که چرا چنین حرف هایی زده اید و از همه خواستم کسی حق ندارد راجع به داوری صحبت کند بلکه می بایست بازیکن کارش را انجام دهد و تمرکزش را بگذارد روی بازی ها و باید چه داخل زمین و چه بیرون از زمین به داور احترام بگذارد. پیگیری این مسائل با باشگاه است و حالا چون به بنده اتهام تهمت زده شده من هم در کنار باشگاه باید پیگیر این موضوع باشم و از خودم دفاع کنم. ضمناً از آن روز تا حالا خیلی ها با من تماس گرفته اند وکلی اطلاعات به من داده اند که حد ندارد. وقتی صحنه آهسته آن پنالتی عجیب را دیدم باورم نمی شد و پیش خودم گفتم خدا به من رحم کرده که صحنه را به طور واضح در حین بازی ندیدم وگرنه شاید نمی توانستم خودم را کنترل کنم. بعد از بازی ویدئوی آن بازی را دیدم ، مثل کابوس بود ، خیلی ها هم خنده شان می گرفت که داور چه کاری کرده . من باز هم می گویم بزرگترین مدرک بازی فیلم بازی است ضمن اینکه از حرف هایم عقب نشینی نمی کنم و اگر رسماً از من بخواهند مخلص کمیته انضباطی فدراسیون هم هستم و یک سری مسائل و موارد و شواهد را با آنها در میان می گذارم. علاوه بر این حالا که صحبت بازیکنان شد باید بگویم بچه ها خیلی خودشان را کنترل کردند و خیلی در آن شرایط توانستند تمرکز خودشان را حفظ کنند . آنها مرد بودند و با غیرت بازی شان را کردند برای من غم و غصه بازی یک طرف بود و ناحقی که در حق این بچه ها روا شد یک طرف دیگر. علاوه بر این فقط بحث بازیکنان نیست ، بلکه بحث حق الناس است که آقای قهرمانی آن را ضایع کرد. پرسپولیس مال دایی و ایکس و ایگرگ نیست بلکه متعلق به مردم است و من می دانم که هواداران پرسپولیس وقتی پای تلویزیون این ناحقی را دیدند چه کشیده اند و این روزها چه می گویند و چگونه افسوس می خورند که سه امتیاز با فن کمر از تیمشان گرفته شد و سه امتیاز به تیم رقیب آنها داده شد.

علی دایی در ادامه با اشاره به برخی انتفادات مطرح شده گفت: ما پس از این ناحقی که در حق ما و پرسپولیس روا شد آمده ایم یک حرفی زده ایم و پای حرفمان هستیم ، عقب نشینی هم نمی کنیم ، اما ظاهرا چون به ما لقب اسطوره داده اند حق حرف زدن نداریم. بیایید و این لقب اسطوره را از ما بگیرید تا ما بتوانیم از حقمان دفاع کنیم. اسم اسطوره را از جلوی اسم ما بردارید ما بشویم همین علی دایی و بس . این القاب را از کنار ما بردارید تا بتوانیم حرفمان را بزنیم و از حقمان دفاع کنیم نه اینکه چون به ما لقب اسطوره داده شده ما را خفه کنید و اجازه حرف زدن نداشته باشیم. حالا هزار تا کمیته آمده اند و می گویند مدرک بیاورید. من پای حرفم هستم و فیلم بازی هم بزرگترین مدرک است و مطالب دیگری هم وجود دارد و حاضرم در صورتی که رسماً از من بخواهند آن را به کمیته انضباطی فدراسیون ارائه کنم. برای من خیلی سخت بود که بعد از بازی ببینم چگونه بازیکنان تیمم پرپر شده و هر کدام گوشه اتوبوس با خودشان صحبت کنند و بگویند که چقدر راحت و چه عجیب حق ما ضایع شد. تازه این بچه ها مرد و مردانه و با غیرت رفتند بازی کردند و در حالی که 10 نفره بودیم تا  آخرین دقایق جلوی تیم حریف ایستادند و حتی می توانستند نتیجه را برگردانند ولی با وجود اینکه تیم ما یک ناحقی بزرگ را تحمل کرده بود این بچه ها با غیرتی که داشتند زحمت کشیدند و شاید اگر تلاش آنها نبود ممکن بود به خاطر 10 نفره بودن شکست بدی تحمل کنند. من به بچه ها گفتم اگر قرار است کسی اعتراض کند من و باشگاه این کار را می کنیم و حالا نیز دوباره می گویم و چندین باره می گویم که نپرسیده و سوال نکرده نگویید دایی تهمت زد. من از حق دفاع کرده ام و لابد یک چیزهایی می دانم که حالا نیز می گویم عقب نشینی نمی کنم و اگر مدرک بخواهند پای حرفم هستم و می روم و می گویم که چرا آن حرف ها را زدم.

علی دایی در پایان گفت: یک چیزی می خواهم بگویم و آن اینکه هواداران پرسپولیس در بازی های آتی خواهشاً کاری با مسائل داوری نداشته باشند. این بازی را فراموش کنند و بگذارند داوران با خیال راحت و آسودگی قضاوت کنند. اشتباه هست برای همه تیم ها ، از هواداران می خواهیم صبور باشند و فقط به تشویق و حمایت از تیم خودشان بپردازند و تا دقیقه 90 پشت تیم و این بچه ها بایستند. نباید فضا به گونه ای باشد که داور فشار بیش از حدی را احساس کند ، ما همیشه به داوران احترام گذاشتیم و حالا هم مخلص داوران هستیم. بنده نیز سالها در این فوتبال بودم و همه می دانند که آدمی نیستم که بخواهم به خاطر یک اشتباه حرمت و قداست داوری را زیر سوال ببرم. حالا هم اگر حرفی زده ام لابد یک چیزی بوده حرف زده ام. به قول قدیمی تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها. من از بازیکنان خواسته ام و از هواداران هم خواهش می کنم کاری به این موضوعات نداشته باشید. بازیکن برود تلاش کند تا دل هواداران را شاد کند و هواداران هم تا دقیقه 90 بازی ها پشت این تیم بایستند و بچه ها را شارژ کنند تا آنها بتوانند باعث سربلندی پرسپولیس و دوست دارانش شوند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 1392/07/03 ] [ 1:11 PM ] [ محسن آزاد ]

 
رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال با اشاره به مسائل حاشيه‌اي ديدار ذوب‌آهن اصفهان و استقلال تهران از محروميت قطعي يکي از بازيکنان خاطي اين ديدار خبر داد و گفت: با توجه به اتفاقاتي که در اين ديدار افتاد و واکنش‌هايي که کادر فني و برخي بازيکنان دو تيم داشتند، پرونده انضباطي اين ديدار سنگين است و پس از دريافت گزارش ناظران و انجام بررسي‌هاي نهايي راي خود را صادر خواهيم کرد. اسماعيل حسن زاده در گفتگو با مهر، در خصوص اتفاقات ديدار تيم‌هاي فوتبال ذوب آهن اصفهان و استقلال تهران خاطر نشان کرد: من بخش هايي از بازي را ديدم. با توجه به اختيارات کميته انضباطي حتي در صورتيکه گزارش اين ديدار به دستمان نرسد مي توانيم فيلم بازي را ببينيم و در اين باره راي صادر کنيم.

وي اضافه کرد: از همين‌جا اعلام مي کنم با توجه به مسائل انضباطي ديدار ياد شده براي اين بازي پرونده باز مي شود که قطعا سبک نخواهد بود، از لحاظ اتفاقات مربوط به تماشاگر و اهانت هاي آنها به داور، پرخاشگري مخصوصا از سوي سينا عشوري بازيکن شماره شش تيم ذوب آهن و نيز اتفاقات مربوط به نيمکت نشينان پرونده اين بازي گشوده خواهد شد. رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال ادامه داد: در خصوص سينا عشوري از همين جا اعلام مي کنم مطمئنا اين بازيکن محروم مي شود و صرف نظر از گزارش داور و ناظر مسابقه با توجه به مسائلي که مشاهده شد اين محروميت براي وي در نظر گرفته خواهد شد. مطالب ديگري نيز از جمله کوبيدن توپ به زمين توسط مهاجم تيم استقلال وجود دارد که رفتار زشت محسوب شده و تاثير مستقيم روي سکوها مي گذارد. حسن زاده همچنين گفت: اتفاقاتي در هدايت کادر فني دو تيم نيز به چشم آمد که منتظر گزارش بازي هستيم به طور حتم داور مسابقه در خصوص عکس العمل بازيکنان و مربيان گزارش خود را ارائه خواهد کرد و حتي مصاحبه مطبوعاتي و اظهاراتي که پس از اين ديدار مطرح شده را نيز مدنظر قرار خواهيم داد. ما براي بازي روز پنجشنبه يک ناظر انضباطي نيز قرار داديم تا گزارش کامل خود را ارائه دهد بنابراين پرونده بازي عادي نخواهد بود. وي تصريح کرد: خوشحاليم از هفته دوم به بعد پرونده ها کاملا سبک بودند، ما بعد از تصميمي که در اول فصل گرفتيم، در خصوص هشت مسابقه رأي صادر کرديم که کاملا سبک تر بوده اند، اما احساس مي کنم پرونده اي که براي بازي ذوب آهن و استقلال گشوده مي شود، قطعا سنگين است چرا که نه تنها ما بلکه همه آنهايي که از تلويزيون اين بازي را تماشا کردند به مسائل حاشيه اي فراوان اين بازي پي بردند. رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال در خصوص رفتار مربيان دو تيم نيز عنوان کرد: قطعا يک باشگاه وقتي در دفاع از رفتار ناپسند تماشاگران خود صحبت مي کند، مدعي است که اين مسائل به طور مستقيم از داور نشأت مي گيرد که اين موضوع در دنيا منسوخ شده است چرا که در هيچ کجا بخاطر داور تماشاچيان فحاشي نمي کنند. وي همچنين گفت: ما وقتي به مديرعامل باشگاه مي گوييم چرا طرفداران شما چنين رفتاري دارند، مي‌گويد آنها تاثيرپذيري مستقيم از نحوه قضاوت داور دارند، ولي اگر مربي يا سرمربي يا هر کسي که روي نيمکت مي نشيند يک رفتار غيرعادي از خود نشان دهد تماشاچيان خيلي زودتر از او تاثير مي‌پذيرند، آيا آنوقت هم بايد گفت تماشاچيان از رفتار داور واکنش هاي منفي بروز داده اند؟

رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال با تاکيد بر اين نکته که رفتار مربيان تاثير فراواني روي سکوها دارد، عنوان کرد: بارها از مربيان، کاپيتان ها و بازيکنان خواهش کرديم که تنها کار خود را انجام دهند و حتي در صورت اشتباه داور رفتار منفي بروز ندهند؛ چرا که در غير اينصورت خلاف قانون انجام داده و در هيچ جاي دنيا نيز رسم بر اين نيست که در قبال اشتباه داوري چنين واکنش هايي صورت گيرد.

حسن زاده همچنين افزود: مايه تاسف است که در مورد اين بازي بايد عنوان کنم رفتارهاي خوبي را از سوي مربيان و بازيکنان شاهد نبوديم، ما اعتراض هاي آقاي قلعه نويي را ديديم و رفتارهاي برخي اطرافيان تيم ذوب آهن هم کاملا مشهود بود، در هر صورت منتظر گزارش اين ديدار هستيم تا بررسي‌هاي لازم را انجام دهيم.

وي در پاسخ به اين پرسش که آيا امکان احضار مربيان و خاطيان اين بازي به کميته انضباطي وجود دارد؟، گفت: اساسا بدون اينکه ما دعوت رسمي از آنها داشته باشيم با استناد به گزارش بازي مي توانيم تصميم گيري کنيم اما اگر احساس کنيم دعوت به جلسه آنها کمک مي کند تا شرايط بهتري را داشته باشيم حتما اين کار را انجام مي دهيم اما بايد عنوان کنم اصل بر اين است که افراد به کميته انضباطي نيايند و در خصوص هشت بازي ديگري که رأي صادر کرديم نيز کسي را به جلسه دعوت نکرديم.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1392/06/23 ] [ 1:13 PM ] [ محسن آزاد ]

زنی که با خوردن روزانه همبرگر باردار شد + عکس

“لورا دیکسون” نام یک زن جوان زنی انگلیسی است که با شیوه عجیب درمان نازایی بعد از ده سال نازایی بالاخره توانست با انجام شیوه ای عجیب سه قلوئی را به دنیا بیاورد.

زنی که با خوردن روزانه همبرگر باردار شد + عکس

زنی که با خوردن روزانه همبرگر باردار شد + عکس

“لورا” که از طرف تمامی پزشکان نازایی ناامید شده بود و هیچ امیدی به بچه دار شدن نداشت، به توصیه یکی از پزشکانش مبنی بر تغذیه از گوشت حیوانات تصمیم به خوردن همبرگر بصورت روزانه گرفته که در نهایت این روش پاسخ داده و وی صاحب سه قلو شد.
این زن روزانه سه وعده همبرگر میل می کرده و در میان تعجب پزشکان نازایی این روش وی بالاخره نتیجه داده و این زن را صاحب فرزند کرده است.

زنی که با خوردن روزانه همبرگر باردار شد + عکس


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ پنجشنبه 1392/06/21 ] [ 12:53 PM ] [ محسن آزاد ]

 
نتايج نهايي با آزمون و بدون آزمون رشته‌هاي دوره کارشناسي امروز پنجشنبه 21 شهريور ماه اعلام مي‌شود.حسين توکلي مشاور عالي سازمان سنجش در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينکه نتايج نهايي کنکور 92امروز؛ پنجشنبه از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org اعلام مي‌شود، گفت: داوطلبان مي‌توانند براي مشاهده نتايج خود در زمان مقرر به سايت مذکور مراجعه کنند.وي از ظرفيت پذيرش 677 هزار و 960 نفري داوطلبان در رشته‌ محل‌هاي با آزمون و بدون آزمون کنکور 92 خبر داد و افزود: شانس قبولي داوطلبان در اين دوره از آزمون 63 درصد است.

مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به شانس قبولي داوطلبان به تفکيک گروه‌هاي آزمايشي مختلف، گفت: شانس قبولي در گروه آزمايشي علوم رياضي و فني 78 درصد، علوم تجربي 31 درصد، علوم انساني 83 درصد، هنر 43 درصد و زبان‌هاي خارجي 32 درصد است.براساس اين گزارش، آزمون سراسري 92 با رقابت يک ميليون و 83 هزار و 571 داوطلب در 358 شهرستان، 14 کشور خارجي و پنج گروه آزمايشي در روزهاي ششم، هفتم و هشتم تير ماه برگزار شد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه 1392/06/20 ] [ 11:9 PM ] [ محسن آزاد ]

همه چیز در کمتر یک دقیقه رخ داد. صدای ترکیدن لاستیک اتوبوس و چند ثانیه بعد برخورد دو ارابه مرگ با هم. این پایان کار نبود و دو اتوبوس اسکانیا شعله ور شده و مسافران گرفتار در میان آتش. 43 نفر جان خود را از دست دادند و با گذشت بیش از 14 ساعت از حادثه هنوز هویت هیچ یک از قربانیان شناسایی نشده است. هنوز کسی جرات نکرده به امیرحسین شش ساله بگوید که مادر برای نجات جان او در میان شعله های آتش برای همیشه خاموش شد. کسی نتوانسته به زن جوان بگوید که دیگر دختری ندارد و شامگاه دوشنبه 18 خرداد، آخرین شبی بود که سر دخترک را روی پایش می گذاشت و در حالی که او را نوازش می کرد آرام لالایی می خواند.هنوز رانندگانی که شاهد اتوبوس شعله ور بودند افسوس می خورند چرا در خودروی خود کپسول اطفای حریق نداشتند تا شاید با آن جان یک نفر را نجات دهند.....

ساعت 22 و 49 دقیقه دوشنبه 18 شهريور امسال، برخورد دو دستگاه اتوبوس در جاده قم- تهران فاجعه ای تلخ را رقم زد. اتوبوس مسیر اصفهان – تهران در کیلومتر 30 جاده قم- تهران بعد از رستوران مهتاب لاستیک جلویش ترکید و بعد از برخورد به خودروی هیوندا و گاردیل وسط اتوبان با اتوبوس مسیر تهران –یزد برخورد کرد.  در اثر شدت تصادف دو اوتوبوس شعله ور شدند.

بلافاصله نیروهای امدادی و پلیس خود را به محل حادثه رساندند. با اطفای حریق مشخص شد 43 نفر از مسافران جان خود را از دست داده و 44 نفر دیگر مجروح شدند.

مصدومان اين حادثه به سه بيمارستان شهيد بهشتي، علي ابن ابيطالب و نكويي منتقل شدند و هماهنگي لازم براي انتقال كشته‌شدگان اين تصادف انجام شد.

تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران

پس از وقوع اين تصادف اولين جلسه ستاد مديريت بحران با دستور كرم‌رضا پيريايي استاندار قم در ساعت 23 دو شنبه برگزار شده و هماهنگي لازم براي مديريت بحران اين حادثه انجام شد.همچنين جلسه اضطراري مديريت بحران استان ساعت 5 و 30 دقيقه امروز با حضور دستگاه‌هاي خدمات‌رسان در محل استانداري قم برگزار شده و تصميمات لازم اتخاذ شده است. نمايندگان استاندار قم نيز در سه بيمارستاني كه مصدومان منتقل شده‌اند مستقر هستند تا امور مربوط به حادثه ديدگان را پيگيري كنند.

علت حادثه ترکیدن لاستیک

فرمانده پلیس راه با بیان اینکه ترکیدگی لاستیک و نقص در سیستم برق علت اولیه تصادف مرگبار دو اتوبوس اسکانیا در اتوبان تهران - قم بود گفت: شرکت عقاب نشان به عنوان نماینده شرکت اسکانیا به مراجع قضائی معرفی می شود.

سردار محمدرضا مهماندار در گفتگو با خبرنگار مهر درباره علت اصلی حادثه مرگبار اتوبان تهران- قم اظهار داشت: یک دستگاه اتوبوس اسکانیا که از اصفهان به سمت تهران در حرکت بود پس از مجتمع توریستی مهتاب و در نقطه ای که دارای شیب زیادی به سمت تهران است به دلیل ترکیدن لاستیک جلو کنترل خود را از دست داده و پس از انحراف و برخورد با گاردریل وسط اتوبان وارد مسیر مخالف شده و با یک دستگاه اتوبوس اسکانیای دیگر که به از تهران به سمت اردکان یزد در حرکت بود برخورد می کند.

وی ادامه داد: به علت نقص فنی در سیستم برق اتوبوس اسکانیا هر دو خودرو دچار آتش سوزی شده و در این حادثه 44 نفر کشته و 39 نفر نیز مجروح شدند.

به گفته فرمانده پلیس راه،سردار مومنی رئیس پلیس راهور به همراه تیم کارشناسی ویژه در دقایق اولیه در صحنه حادثه حاضر شدند.

مهماندار با بیان اینکه این حادثه به علت نقص فنی خودروها رخ داده و شرکت عقاب نشان به عنوان نماینده اسکانیا در این رابطه به دادگاه معرفی می شود، تاکید کرد: چندی قبل اتوبوس اسکانیای دیگری در استان خوزستان با یک دستگاه کامیون برخورد و دچار آتش سوزی شد که در آن حادثه بیش از 14 مسافر جان خود را از دست دادند.

اسامی مجروحان حادثه

صبح امروز اسامي 44 مجروح حادثه دلخراش تصادف دو دستگاه اتوبوس در اتوبان قم - تهران كه منجر به كشته شدن 43 نفر شده است اعلام شد.

بر اساس اعلام ستاد مدیریت بحران استانداری قم اسامي مجروحان انتقال داده شده به بيمارستان شهيد بهشتي به شرح زير است:

فاطمه قربان زاده 34 ساله
محمد اعرابي 23 ساله
محمد اكبري 34 ساله
سمانه بروقي 25 ساله
زهرا بروقي 2 ساله
فاطمه رمضاني 58 ساله
سيد حسين حسيني 27 ساله
علي پور مصطفوي 30 ساله
مريم تقي نژاد 34 ساله
نرگس عرب زده 9 ساله
نسرين عرب زاده 2 ساله
محمد بناپور 61 ساله
محمدعلي فروزان 78 ساله

اسامي مجروحان انتقال داده شده به بيمارستان علي ابن ابيطالب قم:

علي موسي زاده 21 ساله
سيد حسن روحانيون 34 ساله
زهره خان محمدي 46 ساله
محمدحسين احمدي 50 ساله
محمد كريم زاده اردكاني 27 ساله

اسامي مجروحان انتقال داده شده به بيمارستان نكويي قم:

حسين رحيمي 35 ساله
هادي برقي 14 ساله
ياسر توكلي 24 ساله
مريم افشاري 28 ساله
مازيار بيرامي 26 ساله
مرتضي ياري 37 ساله
محمدحسين برزگري 39 ساله
اميرحسين زارع 6 ساله
سجاد شوندي 18 ساله
سيد محمد موسوي 22 ساله
مريم بلوري 35 ساله
عبدالكاظم محمديان 53 ساله
نازنين زهرا رحيمي 3 ساله
حامد طاوسي 30 ساله
محمد طحان 52 ساله
علي برقي 55 ساله
رضا نجف پور 27 ساله
معصومه برقي 50 ساله
سيد محمدجواد حسني 32 ساله
مريم كرمي 30 ساله
حسن پورمعصومي 27 ساله
حسين مروتي 43 ساله
هوشنگ عربي 23 ساله
پرنياز پورسعيد 26 ساله
آرزو بلوري 3 ساله

حال مجروحان مساعد است

فرماندار قم وضع عمومي 44 مجروح تصادف دو دستگاه اتوبوس در اتوبان قم - تهران را رضايت بخش اعلام كرد.

اسماعيل زارعي كوشا با حضور در بيمارستان‌هايي كه مجروحان تصادف شب گذشته اتوبان قم – تهران به آنها منتقل شده‌اند، از نزديك در جريان رسيدگي و درمان مصدومان قرار گرفت.

وي ضمن دلجويي از مجروحان حادثه بر لزوم رسيدگي به وضعيت درماني آنها تاكيد كرد و دستورات لازم را براي پيگيري امور درماني آنها صادر كرد.

زارعي كوشا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار كرد: خوشبختانه با پيگيري‌هاي انجام شده وضعيت عمومي 44 مجروح اين حادثه رضايت بخش است و يك نفر از آنها تحت عمل جراحي قرار گرفته است. يك نفر ديگر دچار شكستگي جمجمه شده كه در حال مداوا است.

وي ادامه داد: دستگاه‌هاي خدمات رسان قم بلافاصله بعد از وقوع اين حادثه در صحنه حاضر شدند و ستاد مديريت بحران استان نيز براي بررسي بيشتر و هماهنگي در ارائه خدمات تشكيل جلسه داد.

به گفته فرماندار قم تدابير لازم براي اسكان بازماندگان اين حادثه و شناسايي كشته شدگان توسط پزشكي قانوني انديشيده شده است.

انتقال اجساد به بهشت معصومه

مديركل ستاد مديريت بحران استان قم از انتقال اجساد کشته شدگان حادثه تصادف اتوبان قم – تهران به بهشت معصومه قم خبر داد.

محسن اروجی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تسلیت به خانواده های داغدار کشته شدگان حادثه تصادف در اتوبان قم – تهران از تشکیل جلسه ویژه رسیدگی به این حادثه خبر داد و بیان کرد: بعد از وقوع حادثه همه دستگاه های امدادی و بیمارستان های قم به حال آماده باش در آمدند.

وی ادامه داد: استاندار قم نیز بلافاصله در صحنه تصادف حاضر و نمایندگان ویژه ای را نیز در بیمارستان های قم تعیین کردند تا از نزدیک از روند درمان به مصدومان را زیر نظر داشته باشند.
اروجی با اشاره به اعلام اسامی حادثه دیدگان این تصادف بیان کرد: اجساد کشته شدگان نیز به دلیل شدت سوختگی غیرقابل شناسایی است و در حال حاضر نیز اجساد به بهشت معصومیه قم منتقل شده است.

شناسايي اجساد در اولويت است

استاندار قم گفت: هيچ گونه سهل انگاري در ارائه خدمات به حادثه ديدگان و خانواده‌هاي كشته شدگان تصادف دلخراش اتوبان قم - تهران پذيرفتني نيست.

كرم رضا پيريايي در حاشيه جلسه مديريت بحران استان قم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار كرد: ما همه داغدار اين حادثه ناگوار هستيم و همه بدانند كه در واقع برادران و خواهران و فرزندان خود را از دست داده‌اند.

وي تاكيد كرد: مجموعه‌هاي درماني و بهداشتي بايد نهايت مساعدت در بهبودي مجروحان اين حادثه را داشته باشند كما اينكه تاكنون چنين بوده است.

استاندار قم اين حادثه ناگوار را عجيب دانست و افزود: چنين تصادفي كه در دقايق اوليه آن هر دو اتوبوس دچار حريق شده و 43 نفر از هموطنان عزيز ما را به كام مرگ كشاند بايد دقيقا مورد بررسي و كنكاش قرار گرفته و همه بايد خود را در اين زمينه مسئول بدانند.

پيريايي با اشاره به دستور تشكيل كميته ويژه رسيدگي به اين حادثه گفت: استانداري و اعضاي كميته مديريت بحران از دقايق اول حادثه با تمام وجود خدمات مورد نياز را ارائه كرده و در ادامه نيز برنامه‌ريزي خوبي براي اسكان بازماندگان اين حادثه و بستگان كشته شدگان كه از استان‌هاي ديگر به قم مراجعه مي‌كنند انجام شده است.

وي تاكيد كرد: اجساد كشته شدگان براي بررسي بيشتر و شناسايي به سازمان بهشت معصومه(س) منتقل شده و تيم‌هاي مختلف كارشناسي از پزشكي قانوني، نيروي انتظامي و دادستاني براي سهولت در كار و انجام آزمايش‌هاي لازم براي شناسايي اجساد در محل مستقر هستند.

افزایش ابزار های الکترونیکی

عباس آخوندی ، وزیر راه نیز در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت راه آهن با ابراز تاسف نسبت به حادثه مرگبار جاده‌ای شب گذشته در آزادراه تهران- قم، اظهار داشت: باید ابزارهای الکترونیکی و عوامل انسانی کنترل بیشتری شود تا شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم.

پیام تسلیت رئیس مجلس

رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی وقوع سانحه دلخراش تصادف رانندگی در اتوبان تهران- قم را تسلیت گفت و از وزارت کشور و نیروی انتظامی خواست تا نسبت به رسیدگی عوامل و دلایل وقوع این حادثه اقدامات فوری را انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر متن پیام رئیس مجلس به این شرح است:

وقوع سانحه دلخراش تصادف رانندگی در اتوبان تهران - قم که باعث کشته و زخمی شدن جمعی از هموطنان شد، موجب تاسف و تاثر گردید. اینجاب ضمن عرض تسلیت این مصیبت به خانواده‌های داغدار، برای درگذشتگان رحمت و مغفرت و برای مجروحان و مصدومان شفای عاجل مسئلت می‌کنم. از وزارت کشور و نیروی انتظامی می‌خواهم تا نسبت به رسیدگی عوامل و دلایل وقوع این حادثه اقدامات فوری را انجام دهند. همچنین ضرورت دارد؛ تمهیدات لازم در جهت جلوگیری از تکرار اینگونه حوادث دلخراش که برای افکار عمومی و جامعه قابل قبول نمی‌باشد، فراهم شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 1392/06/20 ] [ 10:42 AM ] [ محسن آزاد ]

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما به هیچ عنوان دنبال تساوی در این دیدار نبودیم. دهنوی را بیرون کشیدم و نوروزی را به میدان آوردم تا بازی را ببریم ولی خواست خدا این بود که این بازی مساوی شود.


به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، علی دایی در کنفرانس خبری پس از تساوی در دیدار دربی پایتخت در هفته هشتم رقابت‌های لیگ حرفه‌ای فوتبال (جام خلیج فارس) گفت: در نیمه اول، دو تیم کیفیت لازم را نداشتند و فرصت‌های کمی را به دست آوردند اما در نیمه دوم ما سرتر بازی کردیم و توانستیم با خودباوری مالکیت بازی را در اختیار بگیریم. ما می‌خواستیم سه امتیاز را بگیریم اما بازی مساوی شد. به راحتی می‌توانستیم دو گل بزنیم. استقلال موقعیت‌های چندانی نداشت و اکثر بازی در دستان ما بود.

وی در پاسخ به دلیل عصبی بودن بازیکنانش در این دیدار بیان کرد: وقتی داور به بازیکنان کارت می‌دهد بازیکنان محتاط می‌شوند. به نظرم در بسیاری از موارد داور باید کارت می‌داد و در چند مورد می‌شد کارت ندهد. بازیکنان ما در چند مورد کارت بی مورد گرفتند. ما به بازیکنان سپرده بودیم که به داور توهین و بی‌احترامی نکنند و کار خودشان را انجام دهند.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چرا این دیدار بر خلاف وعده‌ها چندان هجومی نبود، گفت: متاسفانه ما این بازی را بیش از اندازه حساس می‌کنیم و کار فنی دو تیم را تحت تاثیر قرار می‌دهیم. ما به هیچ عنوان دنبال تساوی در این دیدار نبودیم. دهنوی را بیرون کشیدم و نوروزی را به میدان آوردم تا بازی را ببریم ولی خواست خدا این بود که این بازی مساوی شود.

وی در ادامه افزود: می‌خواستیم روی زمین بازی کنیم اما شما ببینید این همه خطا اتفاق افتاد و داور چند کارت زرد نشان داد. خلعتبری را بدون توپ زدند اما داور کارت نداد و آن بازیکن عنوان بازیکن اخلاق را دریافت کرد. شاید کارت او می‌توانست قرمز باشد. در بازی با فولاد خیلی از خطاهای آن‌ها می‌توانست کارت داشته باشد که داور کارت نداد. در برنامه 90 هم تنها خطاهای محوطه 18 قدم نشان داده می‌شود. فیلم بازی را ببینید و بگویید ما آیا مستحق این همه کارت بودیم. مطمئن باشید اگر بازی مساوی شود خیال داور راحت است.

دایی ادامه داد: کجای دنیا با کارت بازی را اداره می‌کنند؟ شما صحنه‌های خطا را یک بار دیگر ببینید و خطای دو تیم را با هم مقایسه کنید. خیلی‌ها خوشحالند که این دیدار مساوی شده است اما من ناراحتم. ما برای گلزنی به میدان رفته بودیم.

دایی در پاسخ به این سوال که چرا بازیکنان دو تیم در این دیدار استرس داشتند، گفت: در دربی‌ها این مسائل وجود دارد. خیلی از بازیکنان ما اولین دربی‌شان بود که تجربه می‌کردند. مطمئنا این مسائل به بازیکن فشار می‌آورد. در هفته هفتم – هشتم آن‌ها به خوبی به تیم اضافه نشدند و این قضیه به آن‌ها فشار زیادی وارد می‌کند و دچار استرس می‌شوند. اعتقاد دارم ما در نیمه دوم به مراتب بهتر از استقلال بودیم. مطمئنم که می‌توانستیم بازی را ببریم.

او در پایان گفت: خلعتبری در این دیدار روند مثبتی داشت و مطمئنا از او می‌توانیم در بازی‌های بعدی بیشتر استفاده کنیم.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1392/06/16 ] [ 11:47 AM ] [ محسن آزاد ]

“مرکز عدالت اجتماعی” می‌گوید سوء مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر، سالانه ۳۶ میلیارد دلار برای بریتانیا هزینه دارد. این مرکز توسط وزیر کار و امور بازنشستگی بریتانیا تاسیس شده است .

گزارش تازه این موسسه هشدار داده است که بریتانیا به مرکزی برای سایت‌های اینترنتی فروش “مواد مخدر مجاز” اما خطرناک تبدیل شده است.

‘مواد مخدر مجاز’ معمولا با عنوان نمک حمام یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی فروخته می‌شود

مرکز عدالت اجتماعی از دولت بریتانیا به دلیل ناکامی در مقابله با اعتیاد به هروئین و در دسترس قرار دادن مشروبات الکلی ارزان‌قیمت انتقاد کرده است.

یافته‌های این گزارش که با عنوان “راه چاره سریعی وجود ندارد” منتشر شده، نشان می‌دهد در سال گذشته میلادی ۵۲ نفر در انگلستان و ولز در اثر مصرف مواد مخدر قانونی جان خود را از دست داده‌اند که این تعداد ۲۸ نفر بیش از سال قبل از آن است.

توزیع‌کننده‌های بی‌خبراین گونه مواد مخدر معمولا با عنوان نمک حمام یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی در سایت‌ها فروخته می‌شود.

اما این مواد در صورتی که برچسب “برای مصرف انسان نیست” داشته باشد، می‌تواند به صورت آزاد و علنی هم فروخته شود.

بر اساس گزارش مرکز عدالت اجتماعی در حال حاضر بیش از ۱۳۰ وب‌سایت در بریتانیا ثبت شده‌اند که این مواد را از طریق پست می‌فروشند و عملا پستچی‌ها را به توزیع‌کننده‌های بی‌خبر مواد مخدر تبدیل کرده‌اند.

این موسسه پژوهشی می‌گوید از هر دوازده جوان بریتانیایی یک نفر به مصرف مواد مخدر مجاز اذعان می‌کند که این بالاترین آمار مصرف در قاره اروپاست.

به گفته این مرکز، طی سه سال گذشته ۱۵۰ نوع جدید از این مواد وارد بازار شده، اما تنها مصرف ۱۵ نوع آن از سوی دولت بریتانیا ممنوع شده است.

گزارش مرکز عدالت اجتماعی می‌گوید در اروپای غربی، مردان بریتانیایی رتبه دوم در وابستگی به مصرف الکل را دارند و در کل قاره هم هفتم هستند.

این در حالی است که وابستگی به الکل در میان زنان بریتانیایی از هر کشور دیگری در اروپا بیشتر است.

این گزارش می‌گوید از هر چهار نفر در انگلستان، سطح مصرف الکل یک نفر در حد “زیان‌بار” است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1392/06/16 ] [ 11:35 AM ] [ محسن آزاد ]

گرچه فیس‌بوک می‌گوید این درخواست‌ها به “تهدید کودکان و شرایط اضطراری” مربوط بوده‌اند. اما چرا فیس بوک اطلاعات کاربران را در زمان ناآرامی ها و اعتراضات خیابانی به کشورهای درخواست کننده داده است تنها مقامات ترکیه، در زمان ناآرامی ها و اعتراضات اجتماعی این کشور اطلاعات ۱۷۳ کاربر را از فیس‌بوک خواسته‌اند که این شرکت به ۴۵ مورد از آنها پاسخ داده است.

فیس‌بوک می‌گوید در حال حاضر بیش از یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون کاربر دارد و از این بابت سومین کشور بزرگ جهان تعبیر می‌شود.

گروه بین‌المللی حریم خصوصی گفته است این اقدام فیس‌بوک، بر نگرانی‌ها درباره حقوق کاربران افزوده است .

جالب است که بیش از نیمی از درخواست‌ها درباره اطلاعات کاربران را دولت آمریکا مطرح کرده و حدود ۸۰ درصد از آنها به نتیجه رسیده است.

این اولین گزارش فیس‌بوک درباره درخواست‌های دولت‌ها از این وبسایت، روز سه‌شنبه ۲۷ اوت منتشر شده و شامل جزئیاتی از درخواست‌های ۷۴ کشور جهان از فیس‌بوک است.

عمده این درخواست‌ها را دولت آمریکا مطرح کرده و خواستار اطلاعاتی درباره ۲۰ تا ۲۱ هزار کاربر شده است.

مقامات بریتانیایی هم درباره بیش از ۲۳۰۰ کاربر فیس‌بوک، اطلاعات خواسته‌اند.

فیس‌بوک به ۷۹ درصد از درخواست‌های مقامات آمریکا و به ۶۸ درصد از درخواست‌های مقامات بریتانیا ترتیب اثر داده است.

فیس‌بوک با انتشار این جزئیات گفته است از افشای جزئیات بیشتر در این باره حمایت می‌کند.

کالین استرچ، وکیل این شبکه اجتماعی فراگیر و محبوب، در این گزارش نوشته است: “امیدواریم این گزارش در جریان بحث‌ها درباره معیارهای مناسب برای درخواست‌های دولت‌ها درباره اطلاعات کاربران، برای کاربران ما مفید باشد.”

فیس‌بوک ابراز امیدواری کرده است که انتشار این گزارش‌ها را هر شش ماه یک بار ادامه دهد.

این وبسایت در گزارش خود درباره شمار درخواست‌های دولت آمریکا درباره اطلاعات کاربران، یک بازه حدودی را ذکر کرده در حالی که برای کشورهای دیگر، رقم دقیق را آورده است.

این تفاوت به این خاطر بوده که دولت آمریکا، شرکت‌ها را از افشای شمار درخواست‌ها درباره اطلاعات کاربران منع کرده است.

با این حال فیس‌بوک تاکید کرده است: “امیدواریم در گزارش‌های آینده بتوانیم حتی اطلاعات بیشتری درباره درخواست‌هایی که از نهادهای قانونی دریافت می‌کنیم، ارائه کنیم.”

این شرکت گفته که امیدوار است این گزارش نشان دهد چه “روند سخت‌گیرانه‌ای” برای به‌دست‌آوردن اطلاعات کاربران وجود دارد.

طبق این گزارش به هیچ درخواست مقامات مصری ترتیب اثر داده نشده است.

‘واقعیت وحشتناک’گروه بین‌المللی “حریم خصوصی” که از حامیان حقوق کاربران است، از این گزارش فیس‌بوک استقبال کرده ولی بر نگرانی‌های عمده‌تری تاکید کرده است.

این گروه “با توجه به حضور رو به گسترش فیس‌بوک در زندگی مردم سرتاسر جهان” از این شرکت برای انتشار این گزارش تشکر کرده و در عین حال تاکید کرده که مدت‌هاست منتظر چنین گزارشی بوده است.

گروه بین‌المللی حریم خصوصی گفته است این اقدام فیس‌بوک، بر نگرانی‌ها درباره حقوق کاربران افزوده است و تاکید کرده که این نگرانی‌ها ناشی از خود فیس‌بوک نیست.

به گفته آنان، “از زمانی که مستندات افشا شده توسط ادوارد اسنودن، منتشر و تحلیل شده‌اند، معلوم شده که دولت‌ها واقعا چه اطلاعاتی درباره ما جمع‌آوری می‌کنند.”

این گروه تاکید کرده است: “حالا دیگر از واقعیت وحشتناک خبر داریم؛ این که دولت‌ها برای گرفتن اطلاعات درباره ما، لزوما به واسطه‌هایی مانند فیس‌بوک، گوگل و مایکروسافت نیازی ندارند.”

دسترسی به این وبسایت از خرداد ۱۳۸۸ در ایران مسدود بوده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1392/06/16 ] [ 11:34 AM ] [ محسن آزاد ]

هفتاد و هفتمين رويارويي استقلال و پرسپوليس در شرايطي صورت مي گيرد که هواداران پرشماري چشم انتظار ديدن يک فوتبال جذاب و زيبا از سوي بازيکنان هر دو تيم هستند. در اين ميان تفکرات دو سرمربي که سابقه نشستن روي نيمکت تيم ملي را هم دارند، در انجام يک فوتبال زيبا و شجاعانه تاثيرگذار است.

به گزارش مهر، مهمترين بازي نيم فصل نخست ليگ سيزدهم همين ديدار است که در دومين و آخرين روز از هفته هشتم رقابتهاي ليگ برتر برگزار مي‌شود. هفتاد و هفتمين نبرد سرخابي‌هاي پايتخت. مسابقه‌اي که حساسيت بالايي دارد و موفقيت در آن براي هواداران دو تيم حتي مهمتر از صدرنشيني و قهرماني است.

اين حساسيت با تقابل دوباره امير قلعه‌نويي - علي دايي بيشتر هم خواهد شد. مربياني که چند سال پيش هر کدام در مقطعي سرمربي تيم ملي بودند، نمي‌خواهند برابر همديگر بازنده باشند و در پايان اين رقابت رو در رو، دست‌ها را به نشانه تسليم بالا ببرند. آنها هنوز هم نشستن روي نيمکت تيم ملي را حق خود مي دانند و اعتقاد دارند در مقطعي که سرمربي بودند خوب با آنها رفتار نشده است.

از سوي ديگر اين رقابتي است بين بهترين خط حمله ليگ که با 13 گل زده متعلق به استقلال است با بهترين خط دفاع که با تنها 3 گل خورده از 7 بازي در اختيار سرخپوشان پايتخت است. در اين بين استقلال به عنوان ميزبان، با توجه به شکست در بازي گذشته و نرسيدن به صدر جدول، مي‌خواهد در اين بازي پيروز شود تا فرصت دوباره براي صدرنشيني را بدست آورده و يا حداقل رتبه دوم را حفظ کند. آبي‌پوشان نيم نگاهي هم به اهواز دارند و اگر بتوانند مقابل رقيب سنتي پيروز شده و فولادي‌ها هم در کسب پيروزي برابر ذوب‌آهن ناکام بمانند، صدرنشيني شيريني را تجربه خواهند کرد. اتفاقي که منوط به اين مي‌شود که قلعه‌نويي يا تيم ميهمان سرخپوش بازي انتحاري را جايگزين بازي محتاطانه کرده و براي پيروزي به فکر ارائه فوتبال باشند نه خراب کردن بازي تيم حريف.

هاشم‌بيگ‌زاده مهمترين غايب استقلال است. مشکل جي‌لويد ساموئل هم که به خاطر مسائل مالي در تمرينات شرکت نکرده بود هم حل شده است. در چنين وضعيتي شاگردان قلعه‌نويي براي رسيدن به پيروزي، به توانايي‌ و واکنش‌هاي رحمتي‌، بازي بهتر نفرات خط دفاعي، درخشش مردان ملي‌پوش خط مياني و شم گلزني فرهاد مجيدي دل بسته‌اند، البته برهاني و يا محمد قاضي هم اگر در ميدان حضور داشته باشند، مي‌توانند در امر گلزني براي آبي‌پوشان مهره قابل اتکايي باشند.

اما وضعيت پرسپوليس؛ محروميت اميد عاليشاه يک اتفاق تلخ براي تيم دايي بود که با خبر مصدوميت پيام صادقيان تکميل شد، هر چند اين بازيکن در تمرين روز سه‌شنبه حضور يافت تا خيال کادر فني و هواداران پرسپوليس را حضورش در دربي راحت کند. هادي نوروزي و حسين ماهيني هم در تمرينات گروهي شرکت کردند، هرچند حميد علي عسگر به خاطر مصدوميت از ناحيه دست، دومين غايب سرخپوشان در دربي لقب گرفت.

پرسپوليسي‌ها که هفته پيش پيروزي ارزشمندي را برابر فولاد صدرنشين در ورزشگاه آزادي بدست آوردند و قبل از دربي از نظر نتيجه گيري به آرامش رسيدند، در اين شرايط هم بسيار اميدوارند با درخشش مردان جوان و با انگيزه خود در اين بازي به پيروزي برسند.‌ نتيجه‌اي که اگر با ناکامي فولاد و نفت تهران همراه شود، آرزوي صدرنشيني سرخپوشان را پس از ماه‌ها برآورده خواهد کرد.

تيم دايي در هفته‌‎هاي گذشته نشان داده خط دفاعي مستحکمي دارد. خط مياني اين تيم هم در بازي‌هاي گذشته انتظارات را برآورده نکرده اما همه چيز به محمد نوري و رضا حقيقي بستگي دارد که در روزهاي اوج باشند و يا باز هم بازي پرانتقادي را از خود ارائه کنند. در خط حمله هم سيدصالحي فرصت‌طلب قرار دارد که جوان شايسته‌اي همچون پيام صادقيان زوج خوبي را براي اين مهاجم تشکيل داده است. نفراتي همچون عباس‌زاده و ميلاد غريبي هم مي‌توانند در شرايط سخت به ياري تيم دايي بشتابند.

اتفاقات ويژه اين بازي علاوه بر غيبت مجتبي جباري و علي کريمي کاپيتان‌هاي پيشين اين دو تيم، در خط حمله دو تيم رقم مي‌خورد؛ جايي که دو "محمد" حضور دارند. يکي محمدرضا خلعتبري که با حاشيه‌هاي بسيار به پرسپوليس پيوست و استقلالي‌ها تهديد کردند که اگر او در دربي بازي کند، به خاطر تخلف در زمان ثبت قراردادش به فيفا شکايت مي‌کنند. در سوي ديگر ميدان هم محمد قاضي مهاجم فصل پيش پرسپوليس بازي خواهد کرد.

البته اين دو تيم در شرايطي مقابل هم قرار مي‌گيرند که دو دربي گذشته با تساوي بدون گل به پايان رسيد و هواداران منتظر پيروزي يکي از دو تيم هستند، سه امتيازي که مي‌تواند استقلال را پيش از بازي مهم در دور برگشت از مرحله يک‌چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا به وضعيتي بسيار خوب برساند و يا پرسپوليس را پس از مدت‌ها در جدول ليگ بالاي استقلال قرار دهد.

اما هواداران دو تيم از بازيکنان انتظار دارند فوتبالي جذاب و تماشايي را به نمايش بگذارند. رفتارهاي بازيکنان داخل زمين هم تاثير زيادي بر روي سکوها خواهد داشت. سرخابي‌ها بايد بدون ترس از شکست تنها به فکر ارائه فوتبالي تماشاگر پسند باشند و براي نباختن بازي نکنند. تفکري که در بين بازيکنان و کادر فني دو تيم وجود دارد که در اکثر ديدارهاي گذشته زيبايي هاي بازي را فداي نباختن کرده اند. هواداران انتظار دارند اين بار بردن در اولويت کار بازيکنان دو تيم باشد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 1392/06/14 ] [ 1:34 PM ] [ محسن آزاد ]
 رئیس پلیس فتای خراسان رضوی روز گذشته ضمن بیان این مطلب افزود: چند روز قبل خانم جوانی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه کرد و ضمن تسلیم شکایت خود گفت: فرد یا افرادی عکس های بدون حجاب مرا در یکی از شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند و بدین وسیله موجب هتک حرمت من و خانواده ام شده اند.
سرهنگ سیدمحسن عرفانی اضافه کرد: در پی دریافت این شکایت، تلاش گسترده کارآگاهان برای رسیدگی به این پرونده و دستگیری عامل یا عاملان انتشار عکس ها در دستور کار قرار گرفت.
وی تصریح کرد: بررسی ها نشان می داد: در زیر عکس های منتشر شده، مطالبی با عنوان تبلیغ برای آرایشگاه زنانه درج شده است که همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان به ردیابی متهم در آرایشگاه های زنانه بپردازند.
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: پس از استعلام از مراجع ذی صلاح و انجام یکسری تحقیقات تخصصی در فضای مجازی، ساعاتی بعد عامل انتشار عکس ها شناسایی و در یک عملیات اطلاعاتی با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.
سرهنگ عرفانی ادامه داد: متهم که زن ۳۳ ساله و متصدی یک آرایشگاه زنانه بود، ابتدا منکر ارتکاب هرگونه جرمی شد و عنوان می کرد که از وجود عکس های مذکور در شبکه های اجتماعی اطلاعی ندارد اما وقتی با دلایل و مدارک مستند مواجه شد اعتراف کرد: در سایت آرایشگاه متن تبلیغی را با عنوان «به صورت رایگان مدل بی همتا شوید» قرار دادم و بدین ترتیب زنان و دختران زیبا را به عنوان «مدل» به آرایشگاه می کشاندم سپس از آنان (مدل ها) در حالی که حجاب نداشتند به بهانه این که تصویر زیبای شما را برای آلبوم عکس آرایشگاه نیاز دارم عکس می گرفتم.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان رضوی افزود: متهم این پرونده در ادامه اعترافات خود با بیان این که عکس های مشتریان را بدون اجازه آن ها در فضای مجازی منتشر کرده است گفت:این کار را برای جذب مشتری بیشتر می کردم و در زیر عکس های منتشر شده متن هایی را با عنوان رضایت خاطر مشتری از کارم قرار می دادم و عکس ها را در شبکه های اجتماعی منتشر می کردم.
سرهنگ سیدمحسن عرفانی با اشاره به این که متهم مذکور با تشکیل پرونده در اختیار مقامات قضایی قرار گرفته است خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی آرایشگاه های زنانه از این شیوه ناپسند برای سودجویی استفاده می کنند و موجب هتک حیثیت زنان و دختران ایرانی در فضای مجازی می شوند که پس از آن نیز مزاحمت ها و مشکلات زیادی برای شهروندان به وجود می آید.
وی با اشاره به ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه ای اضافه کرد: هر کس به وسیله سیستم های رایانه ای یا مخابراتی، صوت، تصویر و یا فیلم خصوصی و خانوادگی یا اسرار فردی را بدون رضایت وی منتشر کند و یا در دسترس دیگران قرار دهد به نحوی که در عرف اجتماعی موجب هتک حیثیت وی شود به نود و یک روز تا دو سال زندان یا پرداخت جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال و یا به هر دو مجازات قانونی محکوم می شود.
وی گفت: این مجازات در صورتی است که جرایم ارتکابی توسط متهم یا متهمان در حد مفسد فی الارض نباشد که در آن صورت مجرمان مذکور به اتهام افساد فی الارض محاکمه و به مجازات های سنگین مانند اعدام محکوم خواهند شد.
این مقام انتظامی در پایان به شهروندان توصیه کرد: فریب تبلیغات برخی آرایشگران متخلف به بهانه رایگان بودن خدمات آرایشگاهی را نخورند زیرا ممکن است عکس های شخصی آنان توسط برخی افراد سودجو در فضای مجازی منتشر و موجب هتک حرمت شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه 1392/06/04 ] [ 12:29 PM ] [ محسن آزاد ]

اگرچه آزمون‌هاي کارشناسي ارشد دانشگاه‌هاي آزاد، دولتي و علوم‌پزشکي در زمان‌هاي مختلف برگزار شد، اما قرار است نتايج آن‌ها چند روز زودتر يا ديرتر در شهريور ماه اعلام شود. به گزارش خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، نتايج نهايي آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزشي زودتر از دو آزمون ديگر اعلام خواهد شد که در اين گزارش زمان اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد هر کدام از دانشگاه‌ها آمده است.

اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه‌هاي دولتي در هفته جاري

دکتر حسين توکلي مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي در هفته اول شهريور ماه - تا پايان هفته جاري - ظرفيت پذيرش آزمون کارشناسي ارشد 92 را اعلام کرد.

وي با اشاره به ظرفيت پذيرش حدود 99 هزار و 996 نفري داوطلبان آزمون کارشناسي ارشد 92، گفت: نتايج نهايي اين دوره از آزمون تا پايان هفته جاري از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.orgاعلام مي‌شود.

توکلي همچنين يادآور شد که نتايج آزمون دوره دکتري نيز هفته آينده اعلام خواهد شد.

اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي در اوايل شهريور

غلامرضا حسن‌زاده رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي از اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي در اوايل شهريور ماه خبر داد.

وي با اشاره به اعلام نتايج نهايي آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي در روز چهارشنبه ششم شهريور ماه از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي به نشاني www.sanjeshp.ir، گفت: ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان در روزهاي 13 و 14 شهريور ماه انجام مي‌شود.

اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد و دكتري دانشگاه آزاد در اواسط شهريور ماه

همچنين ناصر اقبالي رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي از اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد و دكتري 92 در اواسط شهريور ماه خبر داد.

وي گفت: نتايج اين دوره از آزمون کارشناسي ارشد در اواسط شهريور ماه از طريق سايت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام مي‌شود.

اقبالي با تاکيد بر اينکه معدل در گزينش نهايي داوطلبان تاثيري ندارد، در خصوص ظرفيت پذيرش دانشجو در اين دوره، اظهارکرد: 70 هزار نفر در اين دوره از آزمون پذيرفته مي‌شوند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه 1392/06/03 ] [ 9:27 AM ] [ محسن آزاد ]
در حسرت دختردارشدن با تولد 12 پسر
کیتری وجی شواندت زوج آمریکایی ساکن شهر «راک‌فورد» پس از تولد 11 فرزند پسر در رویای تولد یک دختر بودند، با تولد دوازدهمین پسر باید همچنان منتظر محقق شدن آرزوی خود بمانند.

کیتری، مادر نوزاد تازه متولد شده در حالی که لبخند بر لب داشت، گفت: تا قبل از تولد از جنسیت فرزندان بی‌اطلاع بودیم اما باز هم مثل همیشه صاحب پسر شدیم. دلیل آن را نمی‌دانیم اما باز هم از تولد فرزند پسر غافلگیر شدیم.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه ان‌بی‌سی، جِی شواندت پدر این نوزاد نیز گفت: هرگز تصورش را نمی‌کردم روزی برسد که 12 فرزند پسر داشته باشم!

این زوج اعلام کردند: در آرزوی تولد دختر بودند اما این بار نیز مانند 11 دفعه قبل صاحب پسر شدند.

مادر این خانواده گفت: مطمئن هستم داشتن یک دختر کوچک بسیار شیرین است. بعضی وقت‌ها احساس می‌کنم در رختکن یک تیم فوتبال زندگی می‌کنم.

پدر خانواده نیز در کمال تعجب گفت: دیگر قصد داشتن بچه‌های بیشتر را ندارد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه 1392/05/18 ] [ 5:39 PM ] [ محسن آزاد ]

در حال حاضر دولت گندم را کيلويي 800 تومان خريداري کرده و با قيمت کيلويي 465 تومان به کارخانه‌هاي خبازي ارائه مي‌دهد ولي باز هم اين يارانه کمتر از مابه‌التفاوت نرخ ارز مرجع سابق (1226 توماني) و ارز جديد (2477 توماني) است و همين موضوع مي‌تواند عامل افزايش قيمت نان باشد.

به گزارش ايسنا، تا سال گذشته اقلام مصرفي خانوار همچون گوشت، مرغ، برنج، شکر و روغن به عنوان کالاي اساسي شناخته مي‌شد، اما در اواخر پارسال بانک مرکزي با عدم اختصاص ارز مرجع اين اقلام را عملا از ليست کالاهاي اساسي خارج کرد. البته در آن زمان مقرر شده بود که بانک مرکزي تا پايان سال 1392 به کالاهاي اساسي باقيمانده در اولويت نخست کالاهاي وارداتي از جمله نهاده‌هاي دامي و گندم همچنان ارز مرجع 1226 توماني اختصاص دهد که البته با تصميم اخير اين بانک مقرر شده اين اقلام نيز با پرداخت ارز 2477 توماني از گمرک ترخيص شوند.

در همين رابطه شرکت پشيتباني امور دام اعلام کرده که اگر ارز مرجع به کالاهاي اساسي اختصاص پيدا نکند، شوک قيمتي به بازار مواد لبني و پروتئيني وارد مي‌شود، اما مدير عامل شرکت بازرگاني دولتي ايران معتقد است که اين موضوع شامل حال گندم نمي‌شود.

به گفته عباس قبادي توافق شده است که مابه‌التفاوت ارز مرجع و ارز مبادله‌اي واردات گندم از سوي دولت پرداخت شود.

شايد اشاره وي به صندوق توسعه ملي بوده است چراکه به گفته کيومرث کرمانشاهي، معاون کل سازمان توسعه تجارت قرار است با مصوبه دولت مابه‌التفاوت نرخ ارز مرجع و مبادله‌اي واردات کالاهاي اساسي از منابع صندوق توسعه ملي تامين شود.

محمدجواد کرمي رييس اتحاديه نان‌هاي حجيم و نيمه‌حجيم با اشاره به حذف ارز مرجع 1226 توماني اظهار کرد: در حال حاضر دولت گندم را کيلويي 800 تومان خريداري کرده و با قيمت کيلويي 465 تومان به کارخانه‌هاي خبازي ارائه مي‌دهد که اين موضوع نشان‌دهنده‌ اختصاص يارانه نان به طور غيرمستقيم از سوي دولت است. ولي باز هم اين يارانه کمتر از مابه‌التفاوت نرخ ارز مرجع سابق (1226 توماني) و ارز جديد (2477 توماني) است و همين موضوع مي‌تواند عامل افزايش قيمت نان باشد.

وي ادامه داد: در گذشته پيشنهاد شد که دولت اصلاح قيمت گندم، آرد و نان را در دستور کار خود قرار دهد که اين موضوع عملي نشد. در اين پيشنهاد آمده بود دولت قيمت فروش گندم خود را به کيلويي 850 تومان افزايش دهد.

کرمي تصريح کرد: البته با اصلاح قيمت نان به هزار تومان افزايش مي‌يافت اما از سوي ديگر انتخاب نوع نان کاملا در دست مردم بود و يارانه‌ نان به صورت نقدي در اختيار مردم قرار مي‌گرفت.

رييس اتحاديه نان‌هاي حجيم و نيمه‌حجيم در پاسخ به اين سوال ايسنا که آيا واريز يارانه نقدي نان مشکلاتي را به همراه خواهد داشت گفت: واريز يارانه نقدي فساد‌هاي اقتصادي را به همراه دارد اما فساد آن بسيار کمتر از فسادي است که در حال حاضر با فروش آرد کيلويي 465 تومان به کارخانه‌هاي خبازي به وجود آمده است.

وي تاکيد کرد: با ارائه‌ آرد کيلويي 465 تومان به کارخانه‌ها رانت‌هايي در پشت پرده اين موضوع به وجود آمده است. در کنار اين رانت‌ها بهانه‌جويي‌هاي کارخانه‌ها براي افزايش قيمت آرد نيز وجود دارد.

به گفته او در حال حاضر توزيع و نظارت آرد به طور کلي از دست دولت خارج شده است. در گذشته دولت آرد را با نظارت از کارخانه‌ها به واحد‌هاي نان‌پزي منتقل مي‌کرد، اما متاسفانه در حال حاضر اين اتفاق صورت نمي‌گيرد و معلوم نيست که آيا تمام گندمي که به کارخانه‌ها داده مي‌شود به دست نانوايي‌ها و بعد از آن به دست مردم ‌مي‌رسد يا خير.

رييس اتحاديه نان‌هاي حجيم و نيمه‌حجيم در پايان تاکيد کرد: دولت بايد نظارت بيشتري بر توزيع آرد در بين نانوايي‌ها داشته باشد.

افزايش قيمت نان، نظم اقتصادي خانوارها را بر هم مي‌زند

يک عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گفت: افزايش قيمت نان، نظم اقتصادي را در خانواده‌هاي کم درآمد بر هم مي‌زند و موجب مشکلات متعددي براي اين قشر از جامعه خواهد شد.

ابراهيم نکو گفت: نان به عنوان يکي از پرمصرف‌ترين اقلام خوراکي مردم نيازمند توجه و برنامه‌ريزي بيشتر است.

وي افزود: صحبت‌هايي که در چند روز اخير مبني بر افزايش قيمت نان مطرح است مي‌تواند مشکلات زيادي را براي اقشار کم‌درآمد ايجاد کند چرا که اين اقشار براي جبران اين گراني مجبور به حذف برخي ديگر از اقلام خوراکي مانند برنج هستند که در اين صورت سلامت جامعه مورد تهديد قرار مي‌گيرد.

اين عضو هيات رييسه کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: در شرايط فعلي متاسفانه شاهد رانت عظيمي در توزيع آرد هستيم که اين رانت فشار غيرمستقيمي به مصرف‌کننده نهايي يعني مردم وارد مي‌کند و لازم است رفع اين مشکل در اولويت دولت آينده قرار گيرد.

وي با بيان اينکه متاسفانه بعد از هدفمندي يارانه‌ها، کيفيت نان با وجود وعده مسئولين افزايش نيافته است، اظهار کرد: با وجود افزايش قيمت نان، کيفيت آن نه تنها افزايش نيافته بلکه به لحاظ وزني شاهد کاهش کميت در برخي از نان‌ها بوده‌ايم و به نوعي مي‌توان گفت مردم همان نان را که قبل از هدفمندي يارانه‌ها تهيه مي‌کردند با دو برابر قيمت بعد از اجراي اين طرح تهيه مي‌کنند و لازم است اين موضوع نيز در اولويت قرار بگيرد.

نکو خاطرنشان کرد: مسئولان بايد پيش از افزايش قيمت نان به دو موضوع مهم کيفيت نان و رفع مشکل گندم توجه کنند چرا که اين دو موضوع از درجه اهميت بيشتري نسبت به قيمت نان برخوردارند و تا زماني که اين مشکلات مرتفع نشود افزايش قيمت نان منطقي نخواهد بود.

نماينده مردم رباط ‌کريم در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: دو راهکار براي افزايش قيمت نان وجود دارد؛ راهکار اول افزايش قيمت و سپس افزايش تدريجي قيمت نان و تثبيت قيمت فعلي آن است و راهکار دوم اين است که همان يارانه‌اي را که دولت به نانوايي‌ها مي‌دهد به حساب خانوارها واريز کند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1392/05/12 ] [ 0:21 AM ] [ محسن آزاد ]

نتايج اوليه کنکور سراسري امروز؛ پنجشنبه از ساعت 10 صبح از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org اعلام مي‌شود.

دو تغيير بزرگ در کارنامه داوطلبان کنکور 92

رئيس سازمان سنجش از دو تغيير بزرگ در کارنامه امسال داوطلبان کنکور 92 خبر داد.به گزارش خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران؛ خدايي، رئيس سازمان سنجش کشور با بيان اينکه 924 هزار و 460 نفر مجاز به انتخاب رشته دانشگاه شده اند گفت: 2 تغيير در کارنامه امسال داوطلبان ايجاد شده است. وي افزود: اول داوطلبان مي توانند کارنامه را با عکس مشاهده نمايند، دوم اين كه همزمان با اعلام نتيجه پاسخ نامه خود را دريافت کنند.

قبولي 77 درصد کنکوري‌ها

خدايي با اشاره به اينکه 77 درصد داوطلبان وارد دانشگاه مي شوند گفت: ظرفيت ها افزايش يافته و به رقم 712 هزار و 367 نفر رسيده است.

وي افزود: در رشته رياضي 100 درصد و در رشته انساني بيش از 99 درصد افزايش داشته ايم.

رئيس سازمان سنجش ادامه داد: داوطلبان رشته تجربي با 38 درصد و رشته زبان با 41 درصد بيشترين شانس قبولي دارند.

15 مرداد زمان انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته

خدايي با بيان اينکه دفترچه راهنماي انتخاب رشته 15 مرداد برروي سايت سازمان سنجش مي رود گفت: 17 تا 22 مرداد نيز دفترچه انتخاب رشته برروي سايت قابل مشاهده است.

وي گفت: امکان انتخاب 150 کد رشته محل با آزمون و بدون آزمون در دفترچه وجود دارد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ پنجشنبه 1392/05/10 ] [ 1:43 PM ] [ محسن آزاد ]

عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس گفت: وضعيت دارو در کشور به خصوص افزايش چند برابري قيمت‌ها، اسفبار است.

عابد فتاحي در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: قيمت داروها بطوري در کشور افزايش يافته که متاسفانه شاهد تحت فشار بودن خانواده بيماران هستيم، شخصا چندين بار شاهد بودم که در برخي مواقع افراد توان خريد داروهايي ضروري همچون داروهاي بيماري تشنج را ندارند و شرمنده بيمار خود مي شوند؛ با ديدن چنين صحنه‌هايي، خود نيز از وضعيت موجود شرمنده مي شوم، البته تمامي مسوولان بايد شرمنده باشند. عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس، با بيان اينکه پرداخت يارانه دارو در حل مشکلات مربوط به آن اثر چنداني ندارد، افزود: اگر به دنبال حل مشکلات دارو هستيم بايد نرخ ارز مربوط به دارو را کم کنيم به طوري که اگر با ارز مبادله اي دارو وارد شود هيچ کس توان خريد دارو را نخواهد داشت و بهتر است که با دلار هزار و 226 تومان وارد شود.

وي با بيان اينکه در حوزه دارو با تحريم مواجه نيستيم، تاکيد کرد: بيشر مشکلات مربوط به حوزه دارو مربوط به مديريت داخل و ارز تخصيصي به دارو است و هيچ کشوري اقدام به تحريم کشور ما در حوزه دارو نکرده است.فتاحي خاطرنشان کرد: دارو مانند ماشين و کالاهاي لوکس نيست و مسئولين بايد تمام تلاش خود را براي تامين داروي مورد نياز مردم به کار گيرند، با اختصاص يک تا دو ميليارد دلار تمام مسائل مربوط به دارو حل مي شود و اين پول زيادي نيست، همچنين شرکت‌هايي که مبادرت به واردات دارو مي‌کنند داروهاي مورد مردم را به بازار سياه نداده و در انبار خود ذخيره نکنند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه 1392/05/06 ] [ 4:2 PM ] [ محسن آزاد ]

 
شرط قبولي در آزمونهاي جامع علوم پايه پزشکي، دندانپزشکي و داروسازي و پيش کارورزي از کسب حداقل 50 درصد نمره آزمون دوباره به ميزان 70 درصد ميانگين نمرات 5 درصد افراد داراي بالاترين نمره بازگشت.به گزارش خبرنگار مهر، براساس پيشنهاد مرکز سنجش آموزش پزشکي در خصوص بازنگري نحوه محاسبه حد نصاب قبولي در آزمون هاي جامع علوم پايه پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و پيش کارورزي در پنجاه و يکمين جلسه شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشکي در 25 خردادماه 92 مطرح و مورد تصويب قرار گرفت.

حد نصاب نمره قبولي در آزمونهاي جامع علوم پايه پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و پيش کارورزي بر اساس 70 درصد ميانگين مجموع نمرات 5 درصد اول کليه دانشگاهها محاسبه مي‌شود و اين مصوبه از تاريخ تصويب (آزمون شهريور 92 به بعد) لازم الاجرا است.

معاونت آموزشي وزارت بهداشت اين مصوبه را که در پنجاه و يکمين جلسه شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشکي تصويب شده است به دانشگاهها و دانشکده‌هاي علوم پزشکي سراسر کشور ابلاغ کرد.

همچنين شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشکي در اصلاحيه اي درباره ماده 12 آيين نامه آموزشي دوره‌هاي کارداني، کارشناسي پيوسته و کارشناسي ناپيوسته مصوب سال 83 در خصوص اخذ واحد همراه با کارورزي در پنجاه و يکمين جلسه شورا مصوب کرد يک درس تئوري به يک درس تئوري يا عملي تغيير يابد.

به گزارش مهر، پيش از اين يک بار در سال 89 شوراي عالي برنامه ريزي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي مصوب کرد شرط قبولي در آزمونهاي جامع علوم پايه پزشکي، دندانپزشکي و داروسازي و پيش کارورزي که از شهريور سال 90 به بعد برگزار شد، کسب حداقل 50 درصد نمره آزمون قرار گيرد. در حال حاضر با اين مصوبه وضعيت کسب نمره دانشجويان علوم پايه پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و پيش کارورزي به وضعيت سال 89 بازگشت. بر اين اساس حدنصاب نمره قبولي براي امتحانات جامع علوم پايه پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و پيش کارورزي 70 درصد ميانگين نمرات 5 درصد افرادي است که بالاترين نمره امتحان را در سطح کشور کسب کرده باشند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه 1392/05/06 ] [ 4:1 PM ] [ محسن آزاد ]

شرايط جوي کشور در حال حاضر به گونه‌اي است که به علت بارش‌هاي بهاري و افزايش دما اکثر استانهاي کشور با کمبود آب مواجه خواهند بود.محمد اصغري کارشناس هواشناسي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: در شرايط فعلي نبايد انتظار بارش را داشته باشيم، امسال با کمبود شديد آب در اکثر استانها مواجه هستيم.

وي تصريح کرد: در استان تهران دماي هوا امسال بين 0.5 تا 1.5 درجه نسبت به گذشته گرم تر است ضمن آنکه ميزان بارش‌ها هم در اين استان نسبت به سال گذشته بسيار کمتر بوده است بنابراين جيره بندي آب در تهران قطعي است.

اصغري با بيان اينکه در استان تهران تا به امروز براساس آمار با 18 درصد کمبود بارش مواجه هستيم، افزود: در بين 31 استان کشور بدترين شرايط از نظر کمبود منابع آب مربوط به استان همدان است به همين علت اين استان با شرايط بحراني آب مواجه است.

اين کارشناس مسائل هوا شناسي تصريح کرد: از مردم مي‌خواهيم که مصرف بهينه آب را جدي گرفته تا کمتر با مشکل قطعي آب مواجه شويم. اما اين را بايد در نظر داشته باشيم که جيره بندي آب کاملا اجتناب پذير است.

وي در خصوص شرايط جوي کشور تا پايان روز جمعه گفت: از چهارشنبه تا آخر روزهاي پنج‌شنبه و جمعه در مجموع شاهد افزايش دما در کشور هستيم به طوري که دماي هواي تهران به بالاتر از 40 درجه خواهد رسيد.

اصغري ادامه داد: از غروب روز جمعه با عبور يک جبهه هواي عبوري در ارتفاعات اردبيل، گيلان، مازندارن و گلستان که همراه با بارش‌هاي موقت و خيلي ضعيف است شاهد خنک شدن نسبي هوا در نوار شمالي کشور هستيم که اين روند از غروب روز جمعه آغاز و در روز شنبه هم ادامه دارد.

اين کارشناس هواشناسي درباره شرايط جوي نواحي شرقي و استانهاي هم مرز با عراق تصريح کرد: طوفان شن همچنان در نواحي شمالي استان سيستان و بلوچستان و جنوب خراسان جنوبي ادامه داشته اين در حالي است که آسمان استانهاي کرمانشاه، ايلام، خوزستان و بوشهر به علت ورود گرد و خاک از عراق غبار آلود خواهد بود.

نگراني در تامين آب تهران

در همين رابطه ،شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اعلام موج جديد گرما در پايتخت و هشدار نسبت به افزايش مصرف آب و استفاده از حداکثر ظرفيت آبرساني به شهروندان اعلام کرد: در صورت ادامه روند فعلي، نگراني هايي در تامين آب تهران ايجاد مي شود.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام کرد: مصرف آب در تهران طي روزهاي اخير تا 3 ميليون و 200 هزار مترمکعب افزايش يافته است .

شرکت آب و فاضلاب استان تهران در اطلاعيه‌اي نسبت به تداوم افزايش مصرف آب در تهران ابراز نگراني کرد.در اين اطلاعيه آمده ‌است: گزارش‌هاي سازمان هواشناسي از تداوم افزايش دماي هوا در تهران تا 40 درجه سانتيگراد حکايت دارد که اين مسئله افزايش مصرف آب را در پي خواهد داشت؛ اين در حالي است که ظرفيت منابع سدها، شبکه توزيع و حجم مخازن آب تهران، توان اين افزايش ناگهاني را ندارد.

اين اطلاعيه مي‌افزايد: شرکت آب و فاضلاب استان تهران ضمن اعلام اينکه تمامي امکانات خود را براي مديريت اين وضعيت به کار خواهد بست، از يکايک شهروندان تهراني خواست تا با مسئوليت‌ پذيري و رعايت الگوي مصرف آب، خدمتگزاران خود را در طول روزهاي گرم پيش رو در مقابله با کمبود آب ياري کنند.

مصرف آب اصلاح شود، جيره بندي نخواهيم داشت

همچنين ،مدير عامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور گفت: اگر مردم مصرف آب را كنترل و بهينه كنند، روزهاي گرم سال جاري را بدون مشكل و با حداقل تنش پشت سر مي گذاريم، اما در صورت عدم تغيير روال مصرف، احتمال بروز مشكلاتي همچون افت فشار و قطعي آب وجود دارد.

سيد مهدي ثمره هاشمي افزود: ايران كشور خشك و كم آبي است كه در سالهاي گذشته درگير خشكسالي هاي متوالي در مناطق مركزي، جنوبي، جنوب شرقي، جنوب غربي و شمال شرقي بوده است.

به گفته وي، تعداد زيادي از منابع آبي از قبيل چشمه ها، قنوات و چاه ها خشك شده و اين در حالي است كه هم به تعداد مشتركين اضافه شده و هم در نتيجه افزايش سطح بهداشت مصرف آب افزايش يافته است.

مدير عامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور ادامه داد: معمولا فصل تابستان دوره اوج مصرف آب است، اما در برخي از سال ها به دليل بالاتر رفتن دماي هوا، هم منابع آبي با محدوديت مواجه شده و هم مصرف بالا مي رود كه حل اين پارادوكس كار بسيار پيچيده اي است.ثمره هاشمي خاطر نشان كرد: مصرف آب تهران گاهي اوقات روزانه به سه ميليون و 300 هزار متر مكعب مي رسد و اين در حالي است كه مصرف آب در تهران در برخي مواقع به ميزان مصرف سالانه يك شهرستان است.

مشاور وزير نيرو يادآور شد: متاسفانه برخي از شهروندان با آب شربي كه با هزينه بسيار بالا تهيه شده، پياده رو و آسفالت خيابان را آبياري مي كنند، در حالي كه در هيچ جاي دنيا مردم چنين كاري نمي كنند.ثمره هاشمي با بيان اينكه، در تهران جيره بندي و نوبت بندي آب نداريم و تلاش خواهيم كرد كه چنين نشود، اظهار كرد: البته در صورتي كه مردم در رفتارهاي مصرفي خود تجديد نظر نكنند، احتمال بروز مشكل در زمينه توزيع آب وجود خواهد داشت.

مدير عامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور اضافه كرد: در برخي مناطق كشور ممكن است افت فشار و يا قطعي مقطعي براي ارتفاع گيري مخازن داشته باشيم، اما مشكل حادي نداريم و همه تلاشمان را مي كنيم تا آب مورد نياز شهروندان را تامين كنيم.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه 1392/04/28 ] [ 12:43 PM ] [ محسن آزاد ]
تسنيم : اسناد ارائه شده از سوي دادگاه آفريقاي جنوبي حاکي از تاييد مرگ مغزي ماندلا از سوي پزشکان و تصميم‌گيري خانواده وي درباره قطع دستگاه تنفس مصنوعي است.به گزارش فرانس 24؛ طبق اسناد دادگاه، پزشکان معالج نلسون ماندلا اعلام کردند که وي درحالت موسوم به مرگ مغزي قرار داشته و از اين رو به خانواده وي توصيه کردند که دستگاه‌هاي تنفس مصنوعي را که درحال حاضر زندگي ماندلا به آنها وابسته است قطع کنند.طبق اين اسناد خانواده ماندلا نيز به صورت جدي در حال بررسي اين گزينه بودند.اين سند توسط وکيل خانوادگي ماندلا تنظيم و تقديم دادگاه عالي کيپ شرقي آفريقاي جنوبي شد. اقدام اخير پس از گزارش جاکوب زوما مبني بر وخامت اوضاع ماندلا و به تعويق انداختن سفرش به موزامبيک صورت گرفت.اين در حالي است که يک روز بعد رئيس‌جمهور آفريقاي جنوبي از پايدار بودن و در عين حال وخامت وضعيت ماندلا خبر داده بود و اين اظهارا نظر دولت آفريقاي جنوبي درباره وضعيت ماندلا ادامه داشته است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1392/04/15 ] [ 11:28 AM ] [ محسن آزاد ]

معاون داروي سازمان غذا و دارو ضمن اعلام خبر منتفي شدن واريز يارانه دارو به حساب خانوار عنوان کرد: وزارت بهداشت به اين جمع بندي رسيده است تا 1800 ميليارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده براي جبران مابه التفاوت نرخ ارز و 400 ميليون دلار يارانه دارو را به بيمه‌ها پرداخت کند.

به گزارش ايسنا، دکتر شمسعلي رضازاده در گردهمايي دست اندرکاران نظام دارويي کشور، ادامه داد: راهکارهاي اجرايي پرداخت اعتبار 2200 ميليارد توماني دارو در حال انجام است و بناست روز شنبه جلسه‌اي در اين خصوص با مسئولان امور بيمه‌اي کشور برگزار شود.

وي با بيان اينکه درخواست سازمان تامين اجتماعي و بيمه سلامت ايرانيان براي پوشش اين اختلاف قيمت ايجاد شده بر اثر تغيير نرخ ارز ماهيانه 30 ميليارد تومان است، عنوان کرد: 50 ميليارد تومان هم هزينه ماهيانه داروهاي يارانه‌اي ماست. در مجموع بايد ماهيانه 110 ميليارد تومان از محل اين اعتبار کمکي از سوي دولت در اختيار بيمه‌ها قرار بگيرد. بنابراين جبران افزايش قيمت همه داروهاي بيماران خاص و صعب العلاج از طريق بيمه تامين خواهد شد.

معاون غذا و داروي سازمان غذا و دارو همچنين در ادامه با بيان اينکه 1170 ميليون دلار ارسال ثبت سفارش براي بانک مرکزي انجام شده است که از اين ميزان 750 ميليون دلار مربوط به مواد اوليه و برخي از داروها تخصيص يافته است و با تخصيص 900 ميليون دلار نيز موافقت شده است، عنوان کرد: در واقع مي‌توان گفت بيش از 70 درصد از مجموع ثبت سفارش‌هاي دارويي که مجموع نياز سالانه را برطرف مي‌کند براي بانک مرکزي ارسال شده است و خريد ارزي 45 درصد از داروها نيز محقق شده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1392/04/15 ] [ 11:27 AM ] [ محسن آزاد ]

رئيس سازمان سنجش، جزئيات شرکت غايبان کنکور در دوره پذيرش بدون آزمون را اعلام کرد و گفت: 667 هزار داوطلب امسال از سوي سازمان سنجش آموزش کشور وارد دانشگاههاي کشور مي شوند.

ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تجميع دو آزمون دانشگاه آزاد اسلامي و سازمان سنجش، گفت: در اين آزمون، سنجش متمرکز شد و پذيرش کماکان در اختيار مرکز آزمون دانشگاه آزاد قرار دارد.

وي درباره افزايش تعداد شرکت کنندگان در آزمون سراسري 92، اظهار داشت: عليرغم پيش بيني ها مبني بر کاهش تعداد داوطلبان در آزمون سراسري سال جاري، امسال با 18 هزار افزايش شرکت کننده مواجه شديم.

رئيس سازمان سنجش درباره شرکت کنندگان گروه آزمايشي علوم تجربي از افزايش تعداد داوطلبان خبر داد و افزود: 47 درصد شرکت کنندگان در کنکورهاي پنجگانه را متقاضيان گروه آزمايشي علوم تجربي تشکيل داده اند.

ظرفيت پذيرش

وي درباره ظرفيت پذيرش دانشجو با بيان اينکه امسال 667 هزار داوطلب از سوي سازمان سنجش وارد دانشگاههاي کشور مي شوند، ادامه داد: اين ميزان پذيرش شامل دوره هاي با آزمون و بدون آزمون مي شود.

شانس کلي داوطلبان در پذيرش

خدايي درباره شانس کلي داوطلبان در پذيرش، گفت: اين ميزان شانس براي قبولي حدود 63 درصد است البته به علت عدم حضور برخي شرکت کنندگان در جلسات آزمون، اين شانس براي آن دسته از افرادي که در کنکور شرکت کردند افزايش خواهد يافت.

نحوه انتخاب رشته داوطلبان در دوره هاي با آزمون و بدون آزمون

معاون وزير علوم، تحقيقات و فناوري درخصوص نحوه انتخاب رشته داوطلبان در دوره هاي با آزمون و بدون آزمون پذيرش 92 به برخي نکات اشاره و تاکيد کرد: مرکز آزمون دانشگاه آزاد و سازمان سنجش بلافاصله بعد از اعلام نتايج مرحله اوليه اين آزمون در 12 مرداد، اقدام به انتشار دفترچه هاي انتخاب رشته به صورت جداگانه خواهند کرد.

امکان انتخاب رشته کنکوري‌هاي غايب

وي افزود: دفترچه سازمان سنجش شامل دو بخش با آزمون و بدون آزمون است، داوطلبان براساس نمره هايي که در دوره با آزمون دريافت مي کنند مجاز به انتخاب رشته مي شوند، اين در حاليست که براي داوطلبان پذيرش بدون آزمون هيچ قيد و محدوديتي وجود ندارد، داوطلبي که حتي غايب امتحان هم باشد مي تواند در انتخاب رشته بدون آزمون شرکت کند.

به گفته رئيس سازمان سنجش، حتي اگر داوطلبان در دوره هاي بدون آزمون هم ثبت نام نکرده باشند، سازمان سنجش فرصتي را فراهم خواهد کرد که اين ثبت نام صورت گيرد، از سوي ديگر داوطلباني که در پذيرش با آزمون شرکت کرده اند در پذيرش بدون آزمون هم مي توانند شرکت کنند.

خدايي درباره شرايط پذيرش بدون آزمون، خاطرنشان کرد: سوابق تحصيلي و معدل کتبي دو فاکتور اصلي پذيرش بدون آزمون دانشجو اعلام شده اند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه 1392/04/07 ] [ 9:36 PM ] [ محسن آزاد ]

رييس سازمان سنجش با اشاره به آغاز چهل وسومين آزمون سراسري از روز پنجشنبه 6 تيرماه، شانس قبولي داوطلبان به تفکيک گروه‌هاي آزمايشي مختلف را اعلام کرد.به گزارش خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ابراهيم خدايي روز شنبه در نشست مطبوعاتي با اشاره به توزيع کارت ورود به جلسه آزمون از امروز دوم تير ماه، گفت: کنکور 92 طي روزهاي پنجشنبه، جمعه و شنبه (6، 7 و 8 تيرماه) با رقابت يک ميليون و 83 هزار و 571 داوطلب در 358 شهرستان، 14 کشور خارجي و پنج گروه آزمايشي برگزار مي‌شود.

توزيع کارت ورود به جلسه کنکور 92 از طريق سايت سازمان سنجش

وي با اشاره به توزيع کارت ورود به جلسه کنکور 92 از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org، اظهار کرد: داوطلباني که دردو يا سه گروه آزمايشي نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده‌اند؛ بايد در زمان دريافت کارت ورود به جلسه علاوه برکارت گروه آزمايشي خود کارت آزمون ديگر گروه‌هايي که شرکت کرده‌اند را دريافت کنند.

نحوه اصلاح و رفع نقص کارت

وي با اشاره به نحوه اصلاح رفع نقص کارت به ورود به جلسه آزمون، اظهارکرد: داوطلبان پس از مشاهده کارت ورود به جلسه اگر در مواردي چون جنس، دين، زبان، معلوليت و بهياري با نقصي روبرو شدند، بايد به باجه‌هاي رفع نقص مراجعه کنند، همچنين در صورت مشاهده مشکل در ديگر مشخصات داوطلبي مي‌توانند از طريق سايت سازمان سنجش نسبت به اصلاح اين موارد اقدام کنند.

کليد سئوالات کنکور 9 تير منتشر مي‌شود

وي با اشاره به انتشار دفترچه سوالات آزمون دو ساعت پس از اتمام هر نوبت، گفت: کليد سوالات گروه‌هاي آزمايشي مختلف روز يکشنبه 9 تيرماه از طريق سايت سازمان سنجش منتشر مي‌شود.

زمان اعلام نتايج اوليه و انتخاب رشته مجازين

خدايي از اعلام نتايج اوليه کنکور 92 در 12 مردادماه خبر داد و گفت: انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از 17 مردادماه آغاز مي‌شود.

وي درخصوص اعلام نتايج نهايي آزمون، اظهارکرد: نتايج نهايي کنکور92 ، 21 شهريورماه اعلام مي‌شود.

گروه آزمايشي علوم تجربي؛ داراي بيشترين تعداد داوطلب

رئيس سازمان سنجش با اشاره به افزايش 18 هزارنفري تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته، تصريح کرد: امسال براي پذيرش دانشجو در رشته محل‌ها با آزمون دانشگاه دولتي فقط يک آزمون از طريق سازمان سنجش برگزار مي‌شود، البته فقط پذيرش داوطلبان علاقمند به گزينش دانشگاه آزاد توسط دانشگاه آزاد نيزانجام مي‌شود. وي بابيان اينکه تعداد داوطلبان در همه گروه‌هاي آزمايشي به استثناي علوم تجربي کاهش داشته است، گفت: تعداد داوطلبان گروه آزمايشي علوم تجربي 57هزارنفر افزايش داشته است و البته بيشترين کاهش را در گروه آزمايشي علوم انساني با 28هزار کاهش داشته‌ايم.

زمان برگزاري آزمون گروه‌هاي آزمايشي پنجگانه

خدايي با اشاره به زمان برگزاري آزمون و تعداد داوطلبان گروه‌هاي آزمايشي پنجگانه مختلف ،تصريح کرد: آزمون گروه آزمايشي گروه رياضي و فني صبح روز پنج‌شنبه (6 تير ماه) با رقابت 251 هزارداوطلب برگزار مي‌شود که از اين تعداد 61 درصد را مردان تشکيل مي‌دهند. وي افزود: آزمون گروه آزمايشي هنر با رقابت 47 هزارنفر عصر روز پنج شنبه (6 تير ماه) برگزار مي‌شودکه از اين تعداد 66 درصد را داوطلبان زن تشکيل مي‌دهند.

وي با اشاره به برگزاري گروه آزمايشي علوم تجربي با رقابت 507 هزار و 575 داوطلب در صبح روز جمعه (7 تيرماه)، گفت: گروه علوم تجربي داراي بيشترين شرکت‌کننده است که از اين تعداد 66 درصد داوطلبان را زنان تشکيل مي‌دهند.

خدايي با بيان اينکه آزمون گروه آزمايشي زبان‌هاي خارجي در عصرروز جمعه هفتم تيرماه با رقابت 119هزار و 186 داوطلب برگزار مي‌شود، افزود: از اين تعداد 60 درصد از داوطلبان را زنان تشکيل مي‌دهند.

وي با اشاره به برگزاري آزمون گروه آزمايشي علوم انساني در صبح روز شنبه هشتم تيرماه با رقابت 297 هزارو655 داوطلب، گفت: از اين تعداد 66 درصد داوطلبان را زنان تشکيل مي‌دهند.

پيرترين وجوان‌ترين داوطلب کنکور 92

رئيس سازمان سنجش با اشاره به اعلام پيرترين وجوان‌ترين داوطلب کنکور 92، گفت: جوان‌ترين کنکوري امسال آرميتا فريد متولد 1378 ، 14 ساله متقاضي گروه آزمايشي علوم تجربي از اصفهان و مسن‌ترين داوطلب پيرمردي 76 ساله متولد 1316 به نام سيد قاسم پيرو موسوي جلالي از آستانه اشرفيه گيلان مي‌باشد.

شانس قبولي داوطلبان به تفکيک گروه‌هاي آزمايشي مختلف

خدايي از ظرفيت پذيرش 677 هزار و 960 نفري داوطلبان دررشته‌ محل‌هاي با آزمون و بدون آزمون کنکور 92 خبر داد و افزود: شانس قبولي داوطلبان در اين دوره از آزمون 63 درصد است.

وي با اشاره به شانس قبولي داوطلبان به تفکيک گروه‌هاي آزمايشي مختلف، گفت: شانس قبولي در گروه آزمايشي علوم رياضي 78 درصد،علوم تجربي 31 درصد، انساني 83 درصد، هنر43 درصد و زبان 32 درصد است.

کمترين پذيرش در گروه آزمايشي علوم تجربي مي‌باشد

وي با بيان اينکه کمترين پذيرش در گروه آزمايشي علوم تجربي مي‌باشد، اظهار کرد: اين در حالي است که تعداد داوطلبان گروه آزمايشي علوم تجربي از همه گروه‌هاي مختلف بيشتر است. البته اگر ظرفيت برخي از رشته‌هايي که در چند گروه پذيرش آنها انجام مي‌شود را جدا کنيم شانس قبولي در گروه آزمايشي علوم تجربي به 17 درصد مي‌رسد.

وي افزود: به عبارتي ديگر از هر 100 داوطلب گروه آزمايش علوم تجربي 17 نفر وارد دانشگاه مي‌شوندکه البته اگر وزارتين بهداشت و علوم همکاري لازم را براي ظرفيت‌سازي اين گروه انجام دهند اميدواريم به ظرفيت بيشتري دست يابيم چرا که ظرفيت پذيرش با احتساب ظرفيت دانشگاه آزاد در همه گروه‌هاي آزمايشي بيشتر از تعداد داوطلبان است.

خدايي با بيان اينکه با اين حال ظرفيت پذيرش در کنکور امسال 15 درصد نسبت به سال گذشته افزايش داشته است، اظهار کرد: ظرفيت پذيرش در کنکور سال گذشته 588هزارنفر بوده است.

رئيس سازمان سنجش، گفت: پاسخنامه امتحاني 75هزار داوطلب اول پس از اعلام نتايج اوليه از طرف سايت سازمان سنجش منتشر مي‌شود.

توزيع دو دفترچه عمومي و اختصاصي در جلسه آزمون

خدايي با اشاره به توزيع دو دفترچه عمومي و اختصاصي در جلسه آزمون، گفت: سوالات آزمون شخصي سازي شده است و چيدمان‌هاي سوالات مختلف است. وي با بيان اينکه سطح دشواري سوالات کنکور 92 همانند سال گذشته است، به داوطلبان توصيه کرد که نگران دشواري سوالات نباشند.

طراحي سه بسته راهنماي انتخاب رشته کنکور 92

رييس سازمان سنجش با اشاره به تعبيه سه بسته راهنماي انتخاب رشته براي مجازين، گفت: بسته‌ آنلاين راهنماي انتخاب رشته براي داوطلبان طراحي شده است که از طريق سايت سازمان سنجش ارائه مي‌شود، همچنين ويژه‌نامه و کتاب راهنماي انتخاب رشته هم در نظر گرفته شده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه 1392/04/03 ] [ 3:9 PM ] [ محسن آزاد ]

تصاویر دیدنی و جالب از شادی و پایکوبی مردم در خیابان بعد از صعود تیم ملی ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

jashn shadi 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 1 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانیjashn shadi 2 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 3 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 4 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 7 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 6 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 5 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 8 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 9 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 10 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 13 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 12 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 11 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 16 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 15 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 14 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانیموضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه 1392/03/31 ] [ 11:51 AM ] [ محسن آزاد ]

رسانه هاي اسرائيلي معتقدند پايان احمدي نژاد و انتخاب روحاني بهانه لازم براي اقدامات ضدايراني تل آويو را مي‌گيرد.به گزارش عصر ايران، خبرنگار خبرگزاري فرانسه از اسرائيل در گزارشي نوشت: کارشناسان اسرائيلي مي گويند با پايان دوره احمدي نژاد و رسيدن روحاني معتدل به کرسي رياست جمهوري ايران، اسرائيل اين موقعيت را از دست مي دهد که بتواند با استناد به سياست هاي احمدي نژاد ، هم پيمانان غربي خود را براي مراجعه به گزينه نظامي عليه برنامه هسته‌اي ايران اقناع کند. روزنامه پرتيراژ يديعوت آحارونت چاپ تل آويو روز يکشنبه در متن حزن آلودي نوشت: بدون احمدي نژاد متعصب چه بايد بکنيم؟ بايد به واقعيت ها برگرديم يا اينکه سريع به دنبال يافتن سوژه جديدي باشيم. از زمان اعلام پيروزي ناگهاني حسن روحاني در انتخابات رياست جمهوري ايران که يک روحاني معتدل توصيف مي شود؛ بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل و نيروهاي تندرو کابينه اش تلاش کردند تاکيد کنند که اين انتخابات ايران، معادلات فعلي را تغيير نمي دهد و بايد به فشارها عليه تهران ادامه داد.

نتانياهو در نشست هفتگي کابينه گفت: جامعه جهاني نبايد متوهم بشود و به سمت کاهش فشارها عليه برنامه اتمي ايران حرکت کند.

اسرائيل که تنها قدرت هسته اي خاورميانه به شمار مي آيد به همراه کشورهاي غربي ايران را به تلاش براي کسب بمب اتمي متهم مي کند.

کشورهاي غربي به بهانه اين مسئله، تحريم هاي گسترده اي را به صورت يکجانبه و از طريق شوراي امنيت سازمان ملل متحد عليه ايران اعمال کردند که منجر به آسيب هاي اقتصادي گسترده اي عليه ايران شد.نتانياهو در واکنش به پيروزي روحاني در انتخابات ايران گفته بود: درباره ايران براساس عملکردش قضاوت مي شود. اگر ايران بر ادامه برنامه هسته اي اش اصرار کند پاسخ شفاف خواهد بود. توقف برنامه هسته اي با همه وسايل لازم خواهد بود.

اما کارشناسان اسرائيلي مي گويند که نخست وزير اسرائيل هم اکنون بايد از شدت سخنانش عليه ايران بکاهد و صبر کند. اين در حالي است که نتانياهو در چند ماه اخير هشدارهايش درباره نزديکي ايران به خط قرمز هسته اي را افزايش داده است و درباره حمله نظامي پيشگيرانه به ايران تهديد کرده بود.

"عاموس هاريل" کارشناس امور دفاعي در روزنامه چپگراي اسرائيلي هاآرتص هم در مقاله اي نوشت: با وجود روحاني به عنوان نماي جديدي از ايران و فردي معتدل که مي خواهد تحريم هاي بين المللي را از ايران بردارد و برخلاف احمدي نژاد، از گفتمان انکار هولوکاست پيروي نمي کند نتانياهو در اقناع جهان درباره ضروري بودن حمله به تاسيسات هسته اي ايران ، با سختي و دشواري روبه رو خواهد شد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه 1392/03/29 ] [ 0:37 AM ] [ محسن آزاد ]

واكنش علي دايي به سوال خبرنگاران درمورد کريمي درنشست خبري سه شنبه جالب بود.دايي در جواب خبرنگاران ابتدا اعلام كرد تا آنجا كه خبردارد وازرسانه ها شنيده كريمي بعد از بازي با سپاهان خداحافظي كرده اما درپاسخ به سوالي كه بالاخره كريمي را مي خواهيد يا نه گفت:من تازه به ايران رسيده ام و فعلا نمي توانم جوابي بدهم.با اين جواب شايد مي شد جواب اول را ناديده گرفت و به بازگشت كريمي دوباره اميدوار شد اما محمد رويانيان بعد ازتمرين اول تيمش خطاب به عاشقان كريمي جواب داد:حضوركريمي در پرسپوليس منتفي است.البته دراين زمينه كريم باقري هم اخيرااظهار نظري كرده بود و به نظر مي رسيد قرار است او تلاش زيادي درجهت بازگرداندن کريمي به جمع سرخپوشان انجام دهد اما فعلا خبري از تلاش و رايزني هاي باقري هم نيسست و به نظرنمي‌رسد بازگشت كريمي به اين راحتي ها باشد.

البته بعد ازراه آهن، فولاد ، نفت تهران و گسترش فولاد حالا نوبت به ملوان رسيد تا براي جذب كريمي پيشنهاد بدهد.

مسئولان باشگاه ملوان بندرانزلي به دنبال جذب کريمي هستند. مديرعامل باشگاه ملوان ضمن تاييد اين خبر گفت: بعد ازاينکه شنيديم پرسپوليسي‌هاي تمايلي به حفظ کريمي ندارند شخصا با وي مذاکره کرده ام. ايشان از اصالت شمالي برخوداراست و چنانچه تمايل داشته باشد ما درخدمت اوهستيم. ازوي درباره ميزان دستمزدي که براي کريمي درنظرگرفته پرسيديم که اواين پاسخ را داد:دوست داريم اگر بازيکن بزرگي مانند کريمي هم به ملوان مي آيدابتدا دلش با اين تيم و مردم فوتبال دوست شهرانزلي باشد. قطعا براي کريمي نمي‌توانيم سقف در نظر بگيريم اما دوست داريم کريمي با دلش به انزلي بيايد.

مذاکرات را با او ادامه مي دهيم تا ببينيم چه نتيجه‌اي به همراه خواهد داشت. اين درحالي است که باشگاه ملوان بندرانزلي خواهان جذب ايمان مبعلي هم هست و مذاکراتي با اين بازيکن داشته است. مديرعامل باشگاه ملوان مذاکره با ايمان مبعلي راهم تاييد کرد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه 1392/03/10 ] [ 12:46 PM ] [ محسن آزاد ]

وحيد هاشميان مهاجم اسبق تيم ملي فوتبال که باشگاه تراکتورسازي براي استخدامش به عنوان يکي ازدستياران مجيد جلالي ابرازعلاقه کرده بود،مي‌گويد که قصد ندارد تا يک سال آينده به ايران بازگردد.وي درباره‌ پيشنهاد باشگاه تراکتورسازي به وي براي حضوردرکادر فني اين تيم گفت: درحال حاضر در يک دوره مربيگري در هانوفربه سرمي‌برم که شش روز طول مي‌کشد اما مساله مهم‌تر اين است که تا يک سال آينده قصد بازگشت به ايران را ندارم و زماني هم که به ايران بازگردم، قطعا به عنوان سرمربي کار خواهم کرد.

وي درباره دوره مربيگري که درآن حضور دارد، نيزافزود: در اين دوره درباره شيوه‌هاي نوين بدنسازي، تغذيه، پيشگيري ازمصدوميت و تست‌هاي جديد آمادگي جسماني دربوندسليگا آموزش‌هايي داده مي‌شود که البته استاندارد آموزش‌ها در آلمان با ايران بسيار متفاوت است.

در ايران اصلا آموزشي وجود ندارد و شما با رابطه مي‌توانيد به هر جايي برسيد.طبق قاعده‌اي که اين‌جا وجود دارد براي دريافت مدرک مربيگري‌ام بايد 12 ماه ديگر در آلمان به عنوان سرمربي فعاليت کنم تا دوره‌ام را به پايان برسانم. فعلا بيشتر به پر کردن اين زمان فکر مي‌کنم و در هر تيمي حضور پيدا کنم آن را فرصتي براي يادگيري و تجربه مي‌دانم.

سرمربي پيشين تيم فوتبال هالستنبک‌-رلينگن آلمان درباره‌ عملکردش دراين تيم در ليگ منطقه‌اي هامبورگ گفت: زماني که هدايت اين تيم را پذيرفتم، يازدهم يا دوازدهم ليگ بود و با تيم‌هاي پايين‌تر از خودش امتياز برابري داشت ولي درنهايت تيم ما دررده هفتم قرار گرفت که بهترين نتيجه در چند سال اخير بوده است.

انشاءالله در مرحله‌ بعدي در تيم‌هاي ديگري حضور پيدا کنم.هاشميان همچنين در پاسخ به اين سوال که آيا پيشنهادي از تيم‌هاي ديگرآلماني دارد يا خير، گفت: صحبت‌هايي با من شده است اما به تيم بعدي‌ام بيشتر به عنوان يادگيري و تجربه‌اندوزي نگاه مي‌کنم تا کار.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه 1392/03/10 ] [ 12:44 PM ] [ محسن آزاد ]

جانشين اداره منابع انساني ستادکل نيروهاي مسلح شرايط بخشودگي اضافه‌خدمت ناشي از غيبت سربازان را تشريح کرد.

سردار موسي کمالي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره تسهيلات در نظر گرفته شده براي سربازان متاهل که در فراخوان چندي پيش ايسنا براي طرح مشکلات مردم حول محور سربازي نيز به آن اشاره شده بود، گفت: درگذشته در مقاطعي اضافه خدمت‌هاي سربازي‌هاي غايب را بخشيديم که در ارزيابي که بعدها انجام داديم، متوجه شديم که اين موضوع چندان آثار مثبتي نداشته است.

کمالي با بيان اينکه بخشش اضافه‌خدمت سربازان غايب مورد انتقاد افرادي بود که به سربازي مراجعه کرده بودند، گفت: اين انتقاد وارد بود، چرا که آنان معتقد بودند که چرا بخشش شامل حال افرادي مي‌شود که قانون را رعايت نمي‌کنند.

جانشين اداره منابع انساني ستادکل نيروهاي مسلح با بيان اينکه در ارزيابي‌هايي که انجام داديم نيز ضرورت تغيير سياست‌ها را احساس کرديم، گفت: در همين راستا سياست‌ها را تغيير داده و دستورالعملي را تدوين کرده‌ايم که بر اساس آن اضافه‌خدمت آن دسته از سربازان غايبي که خود را براي انجام خدمت سربازي به نيروهاي مسلح معرفي کنند، بر اساس ضوابط و شرايطي بخشيده شود.

متاهلان اولويت اول بخشش اضافه خدمت

وي درباره شرايط بهره‌مندي از بخشش اضافه‌خدمت سربازان نيز گفت: جديت و اهتمام در انجام وظيفه، مسئوليت‌پذيري و ... از شرايطي است که به موجب آن و به تشخيص فرماندهان سبب مي‌شود تا اضافه‌خدمت ناشي از غيبت سربازان بخشيده شود.

به گفته کمالي، اولويت اول ستادکل نيز در اين موضوع "سربازان متاهل" است.

جانشين اداره منابع انساني ستادکل نيروهاي مسلح همچنين با اشاره به محدوديت‌هايي که براي پذيرش سربازان متاهل غايب در استان محل سکونتشان وجود داشت نيز گفت: بر اساس قانون آن دسته از افرادي که وارد غيبت شده باشند، از برخي تسهيلات در نظر گرفته شده محروم مي‌شوند که از جمله آن امکان بکارگيري سربازان در استان يا نزديک‌ترين استان محل سکونتشان است که اين موضوع براي سربازان متاهلي که وارد غيبت شده‌اند نيز برطرف مي‌شود.وي افزود: استفاده از تسهيلات براي افرادي که وارد غيبت نشده‌اند، منعي ندارد.

کمالي گفت: اين آيين‌نامه از ابتداي تيرماه در سراسر کشور اجرايي مي‌شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه 1392/03/03 ] [ 8:43 PM ] [ محسن آزاد ]

پس از گذشت يک فصل مشخص شد قرارداد جواد نکونام با استقلال چقدر بوده است. مبلغي که مديران استقلال و شخص علي فتح‌الله زاده همواره آن را طور ديگري عنوان مي کردند.

به گزارش ايسنا، حرف و حديث ها درباره قرارداد نکونام با استقلال از همان روزهاي اول حضور اين بازيکن در جمع آبي‌ها آغاز شد. فتح‌الله‌زاده معتقد بود که قزل‌آلاي نقل و انتقالات را به استقلال آورده است اما هر روز مجبور بود درباره رقم قرارداد نکونام به رسانه‌ها توضيح دهد.

او همان روزها گفته بود: "يک ريال بيش از مبلغي که اعلام کردم به نکونام نداده‌ايم. اگر يک ريال بيشتر از آن پرداخت کرده باشم، مرا اعدام کنند. 700 هزار يورو به باشگاه اوساسونا پرداخت کرديم تا رضايت نامه نکونام را بگيريم و 300 ميليون هم به خود او داديم.

مديرعامل استقلال همچنين در مصاحبه ديگري درباره قرارداد نکونام اينطور توضيح داده بود: " قطعا مبلغ قرارداد نکونام بالاي سقف است چون بايد پولي را به عنوان رضايت‌نامه به باشگاه اوساسونا بدهيم و من دقيقا مبلغ قرارداد را اعلام خواهم کرد اما بايد بگويم که در اين مساله کاملا قانون را رعايت مي‌کنيم.

به خاطر اينکه مبلغ رضايت‌نامه نکونام را بايد به باشگاه اوساسونا بدهيم امسال مبلغ کمي به او پرداخت مي‌کنيم و سال آينده قرارداد بيشتري با او مي‌بنديم."

حالا فصل تمام شده و جريان به گونه ديگري رقم خورده است.

نکونام بعد از آخرين بازي استقلال در اين فصل که مقابل الشباب بود و منجر به صعود آبي ها به جمع 8 تيم برتر آسيا شد به شدت از وضعيت خود در استقلال انتقاد کرد و صراحتا گفت که مبلغ قرارداد او با اين تيم يک ميليارد و 750 ميليون تومان بوده است. نکونام همچنين گفت که فقط 45 درصد از پولش را گرفته و باقي قراردادش باقي مانده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه 1392/03/03 ] [ 8:41 PM ] [ محسن آزاد ]

 دانشگاه آزاد اسلامي زمان ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجويان اين دانشگاه را در نيمسال اول از 16 خرداد تا 16 تير و براي نيمسال دوم از 15 آذر تا 15 دي اعلام کرد.به گزارش خبرگزاري مهر، دستور العمل اجرايي مربوط به آيين نامه نقل و انتقال دانشجويان تنظيم و به کليه واحدها، مراکز آموزشي و آموزشکده هاي فني و حرفه اي سما در سراسر کشور ابلاغ شده است.

براساس اين آيين نامه درخواست نقل و انتقال دانشجويان از شانزدهم خرداد ماه هر سال تا شانزدهم تيرماه جهت نيمسال اول و از پانزدهم آذرماه تا پانزدهم دي ماه جهت نيمسال دوم هر سال تحصيلي از طريق واحدها و مراکز آموزشي مبدا قابل دريافت است.

مراحل بررسي درخواست و اسناد و مدارک دانشجويان:

1- تکميل فرم شماره يک توسط دانشجوي متقاضي و تحويل آن به معاونت دانشجويي واحد يا مرکز آموزشي مبدأ در موعد مقرر به همراه مدارک لازم

2- بررسي درخواست متقاضي توسط واحد مبدأ برابر اسناد و مدارک مثبته و با رعايت مفاد آئين نامه نقل و انتقالات دانشگاه

3-در صورت موافقت با تقاضاي دانشجو در واحد مبدأ، واحد مبدأ موظف است نسبت به اخذ نظر (موافقت يا مخالفت) مراجع ذيربط (حسب مورد: دبير هيأت امناي استان واحد مبدأ، واحد مقصد، دبير هيأت امناي واحد مقصد) اقدام نمايد.

4-در صورت موافقت همه مراجع ذيربط، براي مواردي که براساس ضوابط آيين نامه دانشجو حائز شرايط انتقال مي‌گردد:

1-4-واحد مبدأ موظف است پرونده و کليه مدارک لازم را به واحد مقصد ارسال نمايد. بديهي است ارسال ليست دروس(فرم شماره 2) و پرونده تحصيلي دانشجوي انتقالي از وظايف حوزه معاونت آموزشي واحد يا مرکز دانشگاهي مبدأ مي باشد و در صورت عدم ارسال، واحد مقصد موظف است مراتب را ازطريق واحد يا مرکز دانشگاهي مبدأ پيگيري نمايد.

2-4- واحد دانشگاهي مقصد موظف است پس از دريافت پرونده دانشجو (مدارک مثبته نقل و انتقال و پرونده آموزشي) ضمن بررسي و مطابقت دقيق مدارک ومستندات ارسالي توسط واحد مبدأ با ماده آيين نامه اي ثبت شده درسايت نقل و انتقالات درصورت عدم احراز شرايط و هرگونه مغايرت با آيين نامه نقل وانتقالات سريعاً مراتب را ضمن عودت پرونده دانشجو به واحد دانشگاهي مبدأ اعلام کند. در صورت احراز شرايط و مطابقت مدارک و مستندات ضمن ثبت اعلام وصول در سايت پرونده دانشجو به حوزه معاونت آموزشي واحد تحويل نمايند.

بديهي است پاسخگوي عواقب هرگونه مغايرت ، عدم احراز شرايط آيين نامه، عدم رعايت ضوابط آموزشي مجوز نقل و انتقال صادره با مدارک و مستندات ارائه شده دانشجويان به عهده معاونت‌هاي دانشجويي واحد يا مرکز دانشگاهي مبدأ و مقصد مي باشد.

شرايط بررسي درخواست دانشجويان بيمار و معلولين

- پس از تشکيل پرونده، دانشجوي متقاضي نقل و انتقال توسط پزشک معتمد واحد مبدأ مورد معاينه قرار گرفته و در صورت تأييد بيماري و عدم ارائه امکانات درماني در شهر محل تحصيل، پرونده پزشکي به دانشگاه علوم پزشکي يا مراکز درماني وابسته ارسال و در صورت تأييد مراتب، نظريه کميسيون پس از ثبت در سايت انتقالات توسط واحد مبدأ انجام پذير است و چنانچه واحد مقصد دانشجوي متقاضي نقل و انتقال، هر يک از واحدهاي استانهاي تهران و البرز باشد مي بايست پرونده دانشجو پس از تاييد پزشک معتمد واحد مبداء و دانشگاه علوم پزشکي يا مراکز درماني وابسته جهت بررسي به حوزه معاونت دانشجويي سازمان مرکزي دانشگاه ارسال گردد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1392/02/21 ] [ 3:59 PM ] [ محسن آزاد ]

محمد رويانيان مديرعامل باشگاه پرسپوليس درباره انتخاب سرمربي پرسپوليس براي فصل آينده گفت: من مديري هستم که در دوران مديريتم 4 مربي عوض کرده‌ام و اين مي‌شود پنجمين مربي‌مان. اما مشکل پرسپوليس مربي نيست بلکه جاي ديگري است. مشکل، همان مريضي پرسپوليس است که هواداران توقع دارند اين بيماري را حل کنم.

وي افزود: اميدوارم مجبور نشوم به خاطر برخي فشارها تصميم غيرمنتظره‌اي بگيرم. کميته فني مشکلي ندارد، بالاخره يا من مربي را انتخاب مي‌کنم يا کميته فني. اما همانطور که گفتم مشکل ما انتخاب مربي نيست.

رويانيان درباره صحبت‌هاي پنجعلي که پيرواني، مايلي‌کهن و درخشان را به عنوان سه گزينه نهايي معرفي کرده بود، گفت: هنوز گزينه نهايي انتخاب نشده است. گزينه‌هاي من 4 نفر هستند. من اين حق را دارم که با مايلي‌کهن يا هر مربي ديگري مذاکره کنم.

رويانيان در رابطه با خبر مذاکره با علي دايي گفت: من با پروين، کرانچار،‌ مايلي‌کهن، دايي و هر مربي ديگري مذاکره مي‌کنم. الان فصل صحبت کردن است.

وي گفت: اميدوارم شرايط طوري پيش نرود که مجبور شوم به حرف قبلي خودم که گفته بودم "يا يحيي يا بدون يحيي" عمل کنم. پس بهتر است زياد فشار نياورند. مديرعامل باشگاه پرسپوليس در ادامه گفت: نمي دانم چرا وقتي دعا مي‌کنيم داور به نفع ما سوت نمي‌زند اما ديگران تا دعا مي‌کنند، داور به نفعشان سوت مي‌زند! دعاهاي من در فوتبال مستجاب نمي‌شود اما دعاهاي ديگران مي شود. بيش از 5 دقيقه هادي نوروزي را پشت پنالتي نگه مي‌دارند تا تمرکزش به طور کامل از بين برود. در اين فوتبال، قهرمان با دعا و تلاش تيم تعيين نمي‌شود بلکه تيم قهرمان را مسائل ديگري تعيين مي‌کند. اين براي من خيلي عجيب است. هر جا دعا مي‌کنيم داور به نفع تيم حريف مي‌گيرد!

وي همچنين درباره انتخاب پنجعلي به عنوان سرپرست پرسپوليس گفت: در فصل بعد تغييراتي در تيم خواهيم داشت.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1392/02/21 ] [ 3:58 PM ] [ محسن آزاد ]

آزمون کارشناسي ارشد گروه علوم پزشکي در دو نوبت صبح و عصر پنجشنبه 9 و 10 خرداد برگزار مي شود و 71 هزار نفر در 62 رشته به رقابت مي‌پردازند. به گزارش خبرنگار مهر، آزمون کارشناسي ارشد به تفکيک در دو نوبت صبح و عصر پنجشنبه 9 و 10 خرداد برگزار مي شود. آزمون صبح راس ساعت 9 و آزمون عصر راس ساعت 15 آغاز مي شود و مدت آزمون 160 دقيقه است. آزمون 15 رشته در صبح پنجشنبه، آزمون 15 رشته در بعدازظهر پنجشنبه، آزمون 17 رشته در صبح جمعه و آزمون 15 رشته در بعدازظهر جمعه برگزار مي شود.

ظرفيت پذيرش دانشگاه هاي پذيرنده دانشجو جهت انتخاب محل تحصيل چهارم خرداد اعلام مي شود. داوطلبان در روزهاي چهارم تا دهم خردادماه فرصت دارند که محل تحصيل خود را انتخاب کنند. انتخاب محل دانشگاه به صورت اينترنتي و پس از اعلام ظرفيت دانشگاه ها انجام مي گيرد.

کارت آزمون ورود به جلسه در روزهاي چهارم تا دهم از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي با ارايه کدرهگيري قابل دريافت است.داوطلباني که در آزمون کارشناسي ارشد سال 92 وزارت بهداشت در يکي از دانشگاه هاي پذيرنده به جز شعبه هاي بين الملل پذيرفته شوند ولي ثبت نام نکنند يا پس از ثبت نام انصراف دهند مجاز به شرکت در آزمون سال بعد نخواهند بود.

داوطلباني که موفق به ارسال کامل مدارک خود نشده اند مي توانند از 10 تا 12 خردادماه مدارک را به صورت اينترنتي ارسال کنند. داوطلبان متقاضي استفاده از آيين نامه تسهيلات ويژه استعداد درخشان با آزمون ورودي و بدون آزمون ورودي مي توانند از تاريخ 15 تا 22 مرداد جهت انجام مراحل مربوطه و معرفي از طريق دانشگاه، به دانشگاه محل تحصيل خود مراجعه کنند.تنها داوطلبان رشته هاي فيزيک پزشکي، ارگونومي، راديوبيولوژي و حفاظت پرتويي، بهداشت محيط، بهداشت حرفه اي و مهندسي پزشکي مجاز به استفاده از ماشين حساب بدون قابليت برنامه‌ريزي هستند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1392/02/21 ] [ 3:56 PM ] [ محسن آزاد ]

 مدير روابط عمومي مرکز آزمون دانشگاه آزاد در پاسخ به برخي کامنت‌هاي ايسنا مبني بر همزماني برگزاري آزمون‌هاي کارشناسي ارشد دانشگاه‌هاي آزاد و علوم پزشکي، گفت: تدابير لازم براي رفع مشکل تداخل زمان برگزاري اين دو آزمون انجام شد و براساس آن آزمون رشته‌هاي علوم پزشکي دانشگاه آزاد به 11 خرداد موکول شد.

مهرداد ناظري در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به برگزاري آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد در طي روزهاي 9 الي 11 خرداد ماه، اظهارکرد: از آنجايي که آزمون کارشناسي ارشد رشته‌هاي علوم پزشکي طي روزهاي 9 و 10 خرداد ماه برگزار مي‌شود، براي عدم تداخل رشته‌هاي گروه علوم پزشکي اين دو آزمون برنامه‌ريزي لازم انجام شد. وي افزود: بر اين اساس مقرر شده است که آزمون‌ کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد براي گروه علوم پزشکي شامل رشته‌هاي مديريت و خدمات بهداشتي درماني، پرستاري، سم‌شناسي، نظارت بر امور دارويي و رشته‌هاي علوم پايه در روز شنبه 11 خرداد ماه برگزار شود.

ناظري ادامه داد: اين درحاليست که آزمون کارشناسي ارشد رشته‌هاي علوم پزشکي وزارت بهداشت در طي روزهاي 9 و 10 خرداد ماه برگزار مي‌شود، بنابراين داوطلبان نگراني نسبت به اين موضوع نداشته باشند.

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي: عوامل آزمون کارشناسي ارشد در قرنطينه هستند

همچنين در اين باره دکتر غلامرضا حسن‌زاده رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي، گفت: امکان تغيير زمان برگزاري آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي از سوي وزارت بهداشت امکان‌پذير نيست.

وي با بيان اينکه تاريخ برگزاري آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي از سال گذشته مشخص و اعلام شده است و هم اکنون دست‌اندرکاران اين آزمون در قرنطينه به سر مي‌برند، اظهار کرد: تغيير زمان اين آزمون با توجه به تعداد زياد داوطلبان براي وزارت بهداشت غير ممکن است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ پنجشنبه 1392/02/19 ] [ 9:55 AM ] [ محسن آزاد ]

 
رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي از برگزاري آزمون کارشناسي ارشد 92 دانشگاه در هفته دوم خردادماه خبر داد. ناصر اقبالي در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به برگزاري آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد در طي روزهاي 9، 10 و 11 خرداد ماه، به ظرفيت پذيرش دانشجو در اين آزمون اشاره کرد و گفت: حدود 70 هزار نفر در اين دوره از آزمون پذيرفته مي‌شوند.

وي با اشاره به نحوه توزيع کارت آزمون کارشناسي ارشد، اظهارکرد: کارت ورود به جلسه آزمون سه تا چهار روز قبل از برگزاري آزمون توزيع مي‌شود.

اقبالي از افزايش 49 درصدي رشته‌ محل‌هاي آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: در آزمون امسال تعداد رشته محل‌ها از 2155 در سال گذشته به 3220 رشته محل در سال جاري افزايش يافته است.رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در خصوص نحوه گزينش داوطلبان در آزمون کارشناسي ارشد اين دانشگاه، گفت:‌ ملاک گزينش داوطلبان، نمره کل آزمون است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه 1392/02/13 ] [ 11:10 AM ] [ محسن آزاد ]

نتايج بررسي پرونده اي در پزشکي قانوني نشان داد که پنجمين نفري که به دليل چرك كردن گلو به پزشک مراجعه کرده و تزريق پني سيلين چيني به مرگ وي منجر شده است.

دکتر ايرج خسرو نيا، رئيس جامعه متخصصين داخلي ايران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: فردي 40 ساله با بيماري چرك كردن گلو به پزشک مراجعه مي کند و پزشك براي وي پني سيلين تجويز مي كند اين بيمار پني سيلين تجويز شده توسط پزشک را تزريق کرده و بعد از تزريق به تب و لرز و پايين آمدن فشار خون دچار شده و راه تنفسي وي بسته مي شود که با انجام عمليات احيا به هوش نيامده و متاسفانه بعد از 15 دقيقه بيمار فوت مي کند.

وي با اشاره به اين پرونده اظهار کرد: نتايج رسيدگي به اين پرونده نشان داد که اين بيمار به دليل استفاده از پني سيلين وارداتي از چين ، جان خود را از دست داده است.

وي افزود: اين فرد بيماري خاصي نداشته و تنها به دليل چرك كردن گلو به پزشك مراجعه كرده بوده و مشكل اصلي به اين دليل بوده كه اين پني سيلين ها به صورت قاچاق وارد شده که هيچ نشانه اي براي مشخص شدن تقلبي بودن آنها ندارد.وي گفت: تاکنون اين پنجمين نفري بود که تزريق پني سيلين منجر به مرگ شده است. رئيس جامعه متخصصين داخلي ايران با اشاره به اينکه آمار مرگ و مير به دليل استفاده از داروهاي چيني بالاست تصريح کرد: متاسفانه در کشور ما نبود آمار در همه عرصه ها از جمله مشکلات است .


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه 1392/02/03 ] [ 0:46 AM ] [ محسن آزاد ]

 مدير کل دفتر آموزشهاي غيردولتي وزارت علوم تاکيد کرد: به موسسات غيردولتي کشور توصيه مي‌شود امتحانات پايان ترم را طبق مصوبه وزارت علوم تا 20 خردادماه برگزار کنند زيرا برگزاري امتحان پس از 2 تيرماه با 3 مشکل مواجه خواهد بودغلامعلي نادري در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تکليف موسسات غيردولتي در برگزاري امتحانات پايان ترم نيمسال جاري تحصيلي، اظهار داشت: به تمام دانشگاهها و موسسات غيرانتفاعي غيردولتي توصيه مي شود امتحانات پايان ترم را طبق مصوبه وزارت علوم تا 20 خردادماه به اتمام برسانند و اگر موسساتي به شرط کوتاهي نکردن در برگزاري کامل کلاسهاي درس، تمام امتحانات را تا زمان اعلام شده برگزار کند، هيچ مانعي وجود ندارد.

وي به آن دسته از موسساتي که تا 20 خردادماه امکان برگزاري تمام امتحانات را ندارند، توصيه کرد و گفت: در صورتي که قرار باشد برخي امتحانات 2 تير به بعد برگزار شود بايد تعداد اين امتحانات کم باشد زيرا دانشگاهها با سه مشکل اساسي مواجه خواهند شد،

مدير کل دفتر آموزشهاي غيرانتفاعي غيردولتي مرکزيت برخي موسسات به عنوان حوزه برگزاري کنکور سراسري 92 در روزهاي 6، 7 و 8 تيرماه، تداخل احتمالي امتحانات با ماه مبارک رمضان و کمتر شدن مدت زمان تعطيلات تابستان را سه مشکل اساسي برگزاري امتحانات در روزهاي بعد از 2 تيرماه اعلام کرد.

بر اساس مصوبه وزارت علوم که 27 اسفندماه 91 منتشر شد، تمام دانشگاههاي کشور به جز دانشگاه آزاد نبايد در فواصل زماني 20 خرداد تا 2 تيرماه هيچ امتحان پايان ترمي برگزار کنند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه 1392/01/28 ] [ 11:3 PM ] [ محسن آزاد ]

 
بيش از 71 هزار نفر در آزمون ارشد پزشکي 92 ثبت نام کرده اند که در روزهاي نهم و دهم خرداد به رقابت مي پردازند.

دکتر حسن زاده، رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي کشور در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران افزود: آزمون کارشناسي ارشد سال 92 در تاريخ هاي نهم و دهم خرداد در 30 شهر و 31 حوزه برگزار مي شود.وي با بيان اينکه داوطلبين در 61 رشته امسال به رقابت مي پردازند گفت: امسال 8 رشته جديد پرستاري نظامي، تاريخ علوم پزشکي، مشاوره در مامايي، تکنولوژي گردش خون، پرستاري سالمندي، مهندسي بيمارستاني، سلامت سالمندي و مديريت سلامت ايمني محيط و کار به رشته هاي استاني اضافه شده است.

حسن زاده با تاکيد بر اينکه امسال 5 حوزه امتحاني جديد هم براي برگزاري اين آزمون اضافه شده خاطرنشان کرد: بيش از 71 هزار نفر براي شرکت در اين آزمون ثبت نام کرده‌اند که 510 هزار نفر آنها خانم و 20 هزار نفر آنها مرد هستند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه 1392/01/27 ] [ 11:41 PM ] [ محسن آزاد ]

مصوبات جديدي در حوزه‌هاي مديريتي، آموزشي و دانشجويي دانشگاه علوم پزشکي ايران اتخاذ شد.

به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در سومين جلسه کميته ماده 2 موضوع مصوبه شوراي گسترش دانشگاه‌هاي علوم پزشکي، پس از بحث و بررسي تصميماتي در هفت بند اتخاذ شد.

متن کامل مصوبات اين جلسه بدين شرح است:

- پيرو مصوبات قبلي تاکيد شد دانشجويان دوره 91-90 پذيرفته شده در دانشگاه علوم پزشکي تهران با مدرک تحصيلي دانشگاه علوم پزشکي تهران فارغ‌التحصيل مي‌شوند، البته در جهت تامين فضاهاي آموزشي دانشگاه علوم پزشکي ايران، موظف است امکانات لازم را در اختيار دانشگاه علوم پزشکي تهران قرار دهد.-پيرو مصوبه 19 فروردين 92 کميته منتخب و به لحاظ اهميت موضوع مقررشد معاونت توسعه مديريت و منابع دانشگاه کماکان به صورت مشترک تا تصويب رديف‌هاي بودجه‌اي و ابلاغ اعتبارات مربوطه انجام وظيفه کند و تغيير و تحول مديريتي در سطح معاون توسعه مديريت و مدير مالي دانشگاه وجود نداشته باشد و جريان منابع در حوزه‌هاي مختلف و واحدهاي عملياتي تابعه طبق روال گذشته تداوم يابد.- به لحاظ اهميت تکريم دانشجويان و پرهيز از هرگونه اقدام غير شايسته تأکيد شد معاون دانشجويي- فرهنگي به صورت مشترک انجام وظيفه نمايد و خدمات فرهنگي رفاهي و خوابگاهي و هزينه تحصيلي کماکان طبق روال گذشته تداوم يابد.

- مقرر شد دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي تا اطلاع ثانوي و فراهم‌آوري تمهيدات لازم در دانشگاه علوم پزشکي ايران نسبت به ارائه خدمات، پرداخت حقوق و مزاياي مختلف پرسنلي و فضاهاي فيزيکي همکاري و مساعدت لازم را به عمل آورد.

- تمام تصميمات متخذه در رابطه با مديريت مصوبه 18 فروردين ماه 92 شوراي گسترش در رابطه با احيا دانشگاه علوم پزشکي ايران صرفاً از طريق کميته منتخب و صورتجلسه تنظيمي و ابلاغيه‌هاي وزير بهداشت لازم الاجراست.

- کارگروه‌هاي فرعي تخصصي (دانشجويي، آموزشي، پژوهشي، اداري مالي و بهداشتي درماني) ذيل کميته منتخب اصلي تشکيل شود و گزارشات و پيشنهادات لازم را به کميته اصلي جهت تصميم گيري ارسال کنند. مسئوليت تشکيل کارگروه به عهده معاونين مربوطه در وزارت است.- مقرر شد دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تهران و ايران ظرفيت‌هاي مورد نياز را با ذکر کد رشته محل تحصيل مجزا در رشته‌هاي مختلف حداکثر تا هفته آتي به معاونت آموزشي وزارت بهداشت اعلام کنند.

شايان ذکر است مصوبات اين جلسه به امضاي وزير بهداشت، معاون آموزشي، معاون توسعه مديريت و منابع، سرپرست‌هاي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تهران و ايران و رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي رسيده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه 1392/01/26 ] [ 9:55 PM ] [ محسن آزاد ]

 این متخصص زنان و زایمان لقب «پدر کودک پرورش یافته در لوله آزمایش» را یدک می‌کشید. ادواردز تحقیقات خود در زمینه لقاح مصنوعی را در دهه ۵۰ میلادی آغاز کرد و این جایزه معتبر به دلیل انجام این تحقیقات که به باروری میلیون‌ها زوج نابارور در سراسر جهان منجر شده، به وی اهدا شده است.

البته این دانشمند انگلیسی مجبور بود تا سال ۱۹۷۸برای مشاهده نتایج تحقیقاتش منتظر بماند که این موفقیت با تولد اولین کودک پرورش یافته تحقق یافت.

بنیاد نوبل در سال ۲۰۱۰، رابرت جی .ادواردز را به دلیل مقاومت در برابر محدودیت‌های اجتماعی و ابداع و توسعه تکنیک باروری مصنوعی که تا آن زمان به تولد چهار میلیون انسان در سرتاسر جهان منجر شده است به عنوان برنده نوبل فیزیولوژی انتخاب کرد.

رابرت جفری ادواردز، پژوهشگر و پزشک انگلیسی همراه پاتریک استپتو، لقاح تخمک انسان در آزمایشگاه را تکمیل کرد. استپتو در سال ۱۹۸۸ درگذشت.

توسعه روش لقاح آزمایشگاهی تخمک (IVF) در سال ۱۹۵۵ میلادی با تلاش های دکتر «رابرت جی ادواردز» و «پاتریک استپتو» آغاز شد.

پروفسور ادواردز؛‌ در منزلش درگذشت.

«لوئیس براون» نخستین نوزاد با روش لقاح آزمایشگاهی در سال ۱۹۷۸ میلادی متولد شد که به میلیون ها زوج ناتوان برای فرزند دار شدن کمک کرد.

تاکنون بیش از پنج میلیون کودک با روش ابداعی این دو دانشمند متولد شده اند و هر ساله نیز ۳۵۰ هزار کودک با این روش پا به عرصه حیات می گذارند.

«رابرت ادرواردز» در سال ۲۰۱۰ میلادی برای توسعه روش لقاح آزمایشگاهی (IVF) موفق به دریافت جایزه نوبل پزشکی شد.

بر اساس اعلام دانشگاه کمبریج، پروفسور «ادواردز» چهارشنبه شب در سن ۸۷ سالگی در منزلش درگذشت.

رابرت ادواردز،‌ دانشمند انگلیسی که «پدر نوزاد آزمایشگاهی» به حساب می‌آید، به‌خاطر تحقیقات و فعالیت‌هایش در زمینه لقاح آزمایشگاهی (IVF)، برنده جایزه نوبل پزشکی ۲۰۱۰ اعلام شد.

انجمن نوبل در انستیتو کارولیسنکای سوئد درباره ادواردز گفت: «دستاوردهای او درمان ناباروری را امکان‌پذیر کرد؛ مشکلی که بیش از ۱۰ درصد زوج‌های جهان با آن دست‌به‌گریبانند.»

ادواردز ۸۵ ساله که این جایزه معتبر را به خاطر کارش در زمینه لقاح آزمایشگاهی دریافت کرده، به میلیون‌ها زوج نابارور در جهان کمک کرد تا دارای فرزند شوند.

شیوه لقاح مصنوعی شامل گرفتن تخمک از زن و بارور کردن آن در ظرف آزمایشگاهی با اسپرم اهدایی مرد است. سلول تخم حاصل تقسیم می‌شود و به آن اجازه داده می‌شود به مرحله رویان چندسلولی برسد و سپس این رویان درون رحم زن کاشته می‌شود تا به رشد خود ادامه دهد و درنهایت به‌صورت یک نوزاد درآید.

ادواردز کار در زمینه ایجاد این روش را ابتدا در دهه ۱۹۵۰ با بررسی سلول‌های زایا در حیوانات آغاز کرد. کرستر هوئئوگ، عضو کمیته نوبل، در این‌باره گفت: «او از همان زمان در اواخر دهه ۱۹۵۰ می‌دانست این روش در انسان‌ها نیز قابل استفاده است.» اما این پزشک و دانشمند انگلیسی مجبور شد تا ۲۵ ژوییه ۱۹۷۸ منتظر بماند تا اولین نوزاد آزمایشگاهی به دنیا آید.

لوییس براون، اولین نوزاد آزمایشگاهی، دختری بود که با وزن ۶۱/۲ کیلوگرم به روش سزارین، در بیمارستان عمومی اولدهام در شمال غرب انگلیس به دنیا آمد. والدین او لسلی و جان ۹ سال تلاش کرده بودند‌ تا بچه‌دار شوند اما به علت انسداد لوله‌های تخمدان لسلی براون موفق نشده بودند.

لوییس براون ۲ سال پیش در سی‌امین سالگرد تولدش گفت که همچنان رابطه‌ای نزدیک با ادواردز دارد و افزود: «او مانند پدربزرگ من است!» از هنگام تولد لوییس براون تا به حال ۴ میلیون کودک به روش لقاح مصنوعی به دنیا ‌آمده‌اند.

جرج هانسون، یک عضو هیات داوران جایزه نوبل، گفت: «ادواردز وضع سلامت مناسبی نداشت و موقعی که من با همسرش درباره اهدای جایزه نوبل به او صحبت کردم کاملا شوکه شد.» ادواردز قبلا در مورد بحث‌برانگیز بودن کارش سخن گفته بود.

او ۵ سال پیش در مصاحبه‌ای گفت: «در آن زمان مرا دیوانه خواندند. هیچ‌کس نمی‌خواست مسوولیت اخلاقی انجام چنین کاری را بپذیرد. مردم به من می‌گفتند بچه‌ای که از این طریق به دنیا بیاید طبیعی نخواهد بود و تعجب می‌کردند که این چه کاری است که من می‌خواهم انجام دهم. اما من هیچ‌گاه نگران نبودم چون پژوهش‌هایم نشان داده بود که لقاح مصنوعی درست مانند لقاح طبیعی عمل می‌کند.»

ادواردز در ایجاد لقاح مصنوعی همکاری نزدیکی با پاتریک استپتو، متخصص زنان، داشت که در سال ۱۹۸۸ درگذشت. این دو، کلینیک بورن هال را در دانشگاه کمبریج بنیانگذاری کردند که اولین مرکز درمان با لقاح مصنوعی در جهان بود.

ادواردز که در سال ۲۰۰۱ برنده جایزه معتبر پزشکی آلبرت لاسکر شد، در مصاحبه‌ای در آن زمان گفت او و استپتو هرگز تصور نمی‌کردند که این رویان‌های آزمایشگاهی به صورت غیرطبیعی به دنیا بیایند؛ گرچه بسیاری از افراد مشهور، از جمله برندگان جایزه نوبل، به او گفته بودند که او مجبور خواهد شد به کشتن نوزادان ناهنجار حاصل از این روش دست بزند.

امروزه ۲۰ تا ۳۰ درصد تخمک‌های بارورشده به وسیله لقاح مصنوعی به تولد نوزاد منتهی می‌شوند. هانسون،‌ عضو هیات داوران نوبل با اشاره به لوییس براون و سایر کودکان حاصل از لقاح مصنوعی که بعدها خودشان به‌طور طبیعی بچه‌دار شده‌اند، گفت: «پیگیری‌های درازمدت نشان داده است که کودکان حاصل از لقاح مصنوعی به اندازه کودکان دیگر سالم هستند.» به گفته او این نتایج، بهترین شاهد در مورد ایمنی و موفقیت درمان با لقاح مصنوعی است.

مارتین جانسون، ‌استاد علوم تناسلی در دانشگاه کمبریج پس از اعلام برنده شدن ادواردز گفت: «به نظر من این جایزه نوبل خیلی دیر به او اهدا شد.»

او افزود: «من واقعا از این قضیه متعجبم که چرا جایزه نوبل پس از این همه مدت به ادواردز داده می‌شود.» کسی که به قول او، رشته بیماری‌های زنان و زایمان را به عصر مدرن رسانده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه 1392/01/25 ] [ 10:24 PM ] [ محسن آزاد ]

رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران، با بيان اينکه اعطاي مدرک دانشگاه تهران به فارغ‌التحصيلان دانشگاه ايران تا حدي غير ممکن است، گفت: ممکن است تصميمي که در شرايط کنوني در خصوص اعطاي مدرک دانشگاه علوم پزشکي تهران به فارغ‌التحصيلان دانشگاه ايران اتخاذ مي‌شود تا چند سال آينده، اجرا نشود، بنابراين نمي‌توان بدون کار کارشناسانه اميدواري‌هايي به دانشجويان داده شود که در آينده اجرايي شدن آن ممکن نباشد.

به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران، دکتر محمدرضا منصوري، به مصوبه اخير وزارت بهداشت مبني بر انتزاع دو دانشگاه ايران و تهران اشاره کرد و افزود: مطمئنا مسئولان وزارت بهداشت، در زمان تصميم‌گيري تفکيک اين دو دانشگاه ابعاد موضوع را بررسي و فکري براي حل مسائل بعد از آن را کرده‌اند، اما به هر حال الان ما در حوزه آموزش دانشگاه با سوالات و مشکلات متعددي مواجه هستيم.

وي افزود: از جمله اين مسائل مي‌توان به تعيين تکليف در مورد محل تحصيل دانشجويان شاغل به تحصيل در دانشگاه، چگونگي فعاليت اعضاي هيات علمي، مسائل مربوط به امور دانش‌آموختگان، اعلام ظرفيت تحصيلي آينده و موارد ديگر اشاره کرد که بايد تمامي مشکلات و دغدغه‌هاي آموزشي دانشجويان با کار کارشناسي دقيق حل شود.

وي در ادامه با بيان اينکه فعاليت‌هاي آموزشي دانشجويان در ترم جاري در دانشگاه علوم پزشکي تهران ادامه مي‌يابد، گفت: طبق ابلاغيه وزير بهداشت و مصوبه کميته منتخب وزير که بعدا ابلاغ شد، کليه امور آموزش تا پايان تير ماه طبق برنامه قبلي و زير نظر معاونت آموزشي دانشگاه علوم پزشکي تهران انجام مي‌شود.

وي افزود: همچنين مسئولان دانشگاه علوم پزشکي ايران در جلسه مشترکي که با وزير بهداشت داشتند، بر اين مسئله تاکيد داشتند که کليه دانشجويان، اعضاي هيات علمي و کادر آموزشي بايد همانند گذشته و طبق همان روال قبلي و با هدايت و نظارت حوزه آموزش دانشگاه علوم پزشکي تهران ادامه فعاليت دهند تا تکليف چگونگي و محل تحصيل دانشجويان مشخص شود.

منصوري درباره محل تحصيل دانشجويان، تاکيدکرد: دانشگاه علوم پزشکي تهران ضمن تاکيد بر اينکه دانشجوياني که با توجه به موقعيت دانشگاه علوم پزشکي تهران اين دانشگاه را انتخاب کرده‌اند، حق دارند بر اساس برنامه و ضوابط د انشگاه علوم پزشکي تهران در اين دانشگاه تحصيل کنند، بنابراين براي فراهم کردن زمينه احقاق اين حق صرف عنوان کردن اين موضوع که دانشجويان حق انتخاب دارند، کفايت نمي‌کند و بايد تدابير لازم انديشيده شود که اين مسائل در کميته‌هاي مربوط بررسي و تصميم‌گيري خواهد شد.

به گفته رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران، اين دانشگاه در رشته‌ها و مقاطع گوناگوني دانشجو مي‌پذيرد به گونه‌اي که در زمان ادغام دو دانشگاه يعني در نيمسال اول 90-89 حدود 11 هزار دانشجو در مجموعه دانشگاه علوم پزشکي تهران و 6200 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکي ايران مشغول به تحصيل بودند. با تفکيک دو دانشگاه، تصميمات در مورد اين افراد شايد پيچيدگي کمتري داشته باشد همانطور که توسط مسئولين وزارت بهداشت گفته شده بود، از آنها خواسته خواهد شد به دانشگاهي که براي آن پذيرفته شده‌اند بازگردند.

وعده هاي مختار بودن دانشجويان مبني بر ادامه تحصيل در يکي از دانشگاه‌هاي تهران يا ايران

وي در خصوص وعده هاي مختار بودن دانشجويان مبني بر ادامه تحصيل در يکي از دانشگاه‌هاي تهران يا ايران، اظهارکرد: در مجموع از بهمن 89 تا بهمن 91 بيش از 8000 دانشجو (به جز دانشکده داروسازي و دندانپزشکي) در مقاطع مختلف به نام دانشگاه علوم پزشکي تهران وارد دانشگاه شده‌اند که از اين تعداد حدود 820 نفر در مقطع دکتراي عمومي، حدود 3200 نفر در مقطع کارشناسي، حدود 1200 نفر در مقطع دستياري تخصصي، حدود 230 نفر در مقطع فوق تخصصي، حدود 250 نفر در دوره‌هاي فلوشيپ، بيش از 1700 نفر در مقطع کارشناسي ارشد و حدود 1300 نفر در مقطع دکتراي تخصصي مشغول به تحصيل هستند.وي افزود: بنابراين تعداد اين 8000 نفر تعداد کمي نيست، ممکن است اين افراد از جمله متقاضياني باشند که در همان دانشگاهي که پذيرفته شده‌اند بخواهند تحصيل کنند که بايد در خصوص امکان ادامه تحصيل آنها در اين دانشگاه برنامه‌ريزي‌هاي دقيقي انجام شود.

منصوري ادامه داد: البته اگر چه اين موضوع که دانشجوياني براي دانشگاه علوم پزشکي ايران پذيرفته شده بودند ولي در دانشگاه علوم پزشکي تهران ادامه تحصيل دهند در زمان ادغام هم بود، اما تفاوت عمده‌اي که ادغام با شرايط کنوني دارد اين است که در آن زمان دانشجويان همراه با امکانات و منابع آموزشي و اعضاي هيات علمي منتقل شده بودند. در نتيجه مثلا دانشجوي پزشکي دانشگاه علوم پزشکي ايران توسط همان اساتيد و در همان محل در کلاس حاضر مي‌شد و يا اگر در بيمارستاني بود در همان بيمارستان قبلي آموزش مي‌ديد که اين باعث مي‌شد که روند کار هيچ تغييري نکند.

وي افزود: از سويي ديگر واقعيت اين است که به عنوان مثال در کنکور سراسري رتبه‌هاي بالا انتخاب اولشان دانشگاه علوم پزشکي تهران است. بسياري از دانشجوياني که در دانشکده پزشکي دانشگاه ايران مشغول به تحصيل بودند چه بسا همه آنها دانشگاه علوم پزشکي تهران را به عنوان انتخاب اول خود داشتند که در صحنه رقابت موفق به ورود نشده بودند، بنابراين فرصت ايجاد شده دست کم از اين نظر به ضرر آنها نبود.منصوري گفت: همچنين با توجه به اينکه دانشجويان به همراه ظرفيت‌هاي موجود همزمان منتقل شده بودند و اين باعث شده بود افت کيفيت آموزشي از اين حيث اتفاق نيفتد. به عبارتي ديگر اگر دانشجو آمده بود، آزمايشگاه با فضاي بيمارستاني و درمانگاهي مورد نيازش هم آمده بود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه 1392/01/25 ] [ 10:20 PM ] [ محسن آزاد ]

 
رئيس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از زمان دقيق برگزاري کنکور کارشناسي ارشد سال 92 اين دانشگاه خبر داد. ناصر اقبالي در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره زمان برگزاري کنکور کارشناسي ارشد 92 دانشگاه آزاد گفت: اين آزمون روزهاي 9، 10 و 11 خردادماه در سراسر کشور برگزار مي شود.

وي همچنين در خصوص تسهيل قبولي مربيان در آزمون مقطع دکتري اين دانشگاه نيز تاکيد کرد: بين 500 تا 600 نفر از مربيان امکان پذيرش در آزمون دکتري اين دانشگاه را دارند.

رئيس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در اين باره با ذکر برخي توضيحات، اظهار داشت: در صورتي که امکانپذير شود قبولي مربيان در کنکور برگزار شده 92 دکتري دانشگاه آزاد وجود دارد. به گزارش مهر، آن دسته از مربيان دانشگاه آزاد كه 75 درصد نمره آخرين فرد قبول شده در آزمون ورودي مقطع تحصيلي دكتري اين دانشگاه را كسب كنند، در مقطع دكتري به شرط رعايت ظرفيت 20 درصد ادامه تحصيل مي دهند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه 1392/01/21 ] [ 9:18 PM ] [ محسن آزاد ]

20 امام زمان قلابی در قم دستگیر شدند!

طی چند سال گذشته در شهر مقدس قم و دیگر شهرهای مذهبی و برخی نقاط دور افتاده کشور افراد منحرف با سوء استفاده از احساسات مردم خود را مرتبط با امام زمان معرفی کرده وبه دنبال اهداف منحرف و افراطی خود بوده اند.

اخیرا در شهرهای مختلف کشور افراد منحرفی که بعضی از آنها سابقه رمالی در پرونده ی خود دارند به دروغ ادعای مرتبط بودن با امام زمان (عج) را میکنند و با سوء استفاده از احساسات مردم سعی می کنند آنها را منحرف کرده و اهداف شوم خود را القا کنند .

عمده ی این افراد که بی سواد هستند در چند سال گذشته اقدام به سوء استفاده از عنوان ارتباط با امام زمان(عج) کرده و مردم را به سمت و سو های مشخص شده دشمنان اسلام می بردند که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شده اند.

اما در چند ماهه گذشته برخی از این افراد دستگیر شده که آزاد شده اند ادعای جدیدی کرده که خودشان امام زمان هستند.

یک منبع آگاه اعلام کرد که در یک ماهه گذشته بیش از ده نفر در قم با عنوان مدعین دروغین امام زمان در مسجد مقدس جمکران دستگیر شده اند.

برخی از افراد منحرف قصد داشتند در آستانه عید نوروز وبا استفاده از شلوغی مسجد مقدس جمکران قم به مهدویت و امام عصر (عج) توهین کنند که خوشبختانه نتوانستند هیچ اقدامی انجام دهند.

بیشتر افراد دستگیر شده ارتباط خود را با برخی عناصر ضد دین خارج از کشور اعلام نموده اند این افراد در زندان هم ادعاهای واهی خود را تکرار می کردند.

برخی از این امام زمان های قلابی دستگیر شده که تیمی هایی را در سطح مسجد مقدس جمکران قم داشته اند با ایجاد شبهه در رابطه با مهدویت قصد تخریب حضرت ولی عصر (عج) را داشته و می خواستند به ساحت مقدس امام عصر(عج) توهین کنندکه خوشبختانه با هوشیاری به موقع سربازان گمنام امام زمان (عج) در مسجد مقدس جمکران و در محوطه حیات مسجد در حین جو سازی و طرح ادعاهای واهی دستگیر شده اند .

اکثر این افراد دستگیر شده در یک ماهه گذشته در قم که تعداد آنها بیش از ۲۰ نفر است ادعا کرده اند خود امام زمان هستند.

این افراد به دنبال شیادی و کلاهبرداری هستند و قصد فریب دادن عوام را دارند و عمده ی آنها سابقه دار و قبلا نیز به جرایم مختلف در زندان بوده اند .


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه 1392/01/12 ] [ 11:5 AM ] [ محسن آزاد ]

فیلم رسوایی اولین فیلم میلیاردی سال 92 سینما

«رسوایی» میلیاردی شد

فیلم«رسوایی» ساخته مسعو ده‌نمکی به عنوان اولین فیلم میلیاردی تهران و شهرستانها در سال ۹۲ ثبت شد تا پیش‌بینی‌ها تا اینجا غلط از آب درآید.

در حالی که چهار روز به پایان تعطیلات نوروزی زمان باقی مانده، برخلاف اظهارنظر حسین فرح‌بخش، فروش فیلم «رژیم طلایی» زیاد نشد تا این فیلم برخلاف «خصوصی» یکی از ناموفق‌ترین کارهای تهیه‌کننده‌اش در سال‌های اخیر باشد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ یکشنبه 1392/01/11 ] [ 10:48 AM ] [ محسن آزاد ]

فاحشگی فقط برای شیوخ عرب حلال است!

فاحشگی حلال، راه لذت بردن شیوخ عرب

عرب های پولدار حاشیه خلیج فارس به بهانه مسافرت و تفریح به کشورهای جنوب و جنوب شرق آسیا سفر کرده و در آنجا با زنان و به ویژه دختران جوان ازدواج موقت انجام می دهند.

روزنامه «Times of India»در این خصوص این گونه می نویسد که در چند سال اخیر اعراب و شیخ  نشین­های ثروتمند حاشیه خلیج فارس، با استفاده از ثروت و دارایی کلان خود، به منظور ارضای غرایض جنسی خود، به سمت کشورهای جنوب و جنوب شرق آسیا از جمله هند، مالزی و اندونزی روی آورده  اند. مسئله جالب توجه این است که علیرغم وجود مکان های مختلف فساد در کشورهای عربی، به ویژه امارات، شیخ نشین ها با صرف پول های کلان به اغفال دختران و زنان ساده لوح پرداخته و از آن ها برای رسیدن به امیال کثیف خود استفاده کنند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ یکشنبه 1392/01/11 ] [ 10:29 AM ] [ محسن آزاد ]

دو هفته پیش بود که خبر ازدواج یک زن ۶۱ ساله با پسر ۸ ساله مانند بمب در رسانه ها صدا کرد. اکنون این زن و شوهر (!) وارد زندگی زناشویی شده و روزگار می گذرانند.

هلن شابانگو که مادر پنج فرزند است ادعا می کند پدربزرگ مرده اش از درون قبر از او خواسته با یک پسر بچه مدرسه ای ازدواج کند و خانواده اش اصرار دارند که برای دلجویی از روح جدشان به این ازدواج تن در دهد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ شنبه 1392/01/10 ] [ 9:31 AM ] [ محسن آزاد ]

تصادف شدید عوامل سریال پایتخت 2

گروهی از عوامل سریال «پایتخت۲» در راه بازگشت از تهران دچار سانحه رانندگی شدند.

در حالی که عوامل سازندگان سریال «پایتخت۲» بعد از فیلمبرداری سکانس های مربوط به قشم در حال بازگشت از این شهر بودند دچار سانحه شدند .


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ جمعه 1392/01/09 ] [ 10:7 AM ] [ محسن آزاد ]


سفیر مست عرب جوان ایرانی را کشت !

پایگاه خبری پرس تی وی: خانواده یک راننده ایرانی که در سانحه تصادف با یکی از کارکنان سفارت عربستان سعودی در تهران کشته شد خواهان مجازات عامل این حادثه شده‌اند.

اعضای خانواده این راننده ایرانی که در سانحه تصادف توسط یک کارمند مست سفارت عربستان در تهران کشته شد محاکمه فرد خاطی بر اساس قوانین جمهوری اسلامی را خواستار شده‌اند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ جمعه 1392/01/09 ] [ 10:0 AM ] [ محسن آزاد ]

دختران عرب برای رفع نیاز جنسی تروریست های سوریه

در پی فتوای فریبکارانه یک مبلغ وهابی و درخواست وی از دختران جوان عرب برای سفر به سوریه برای اجرای آنچه “جهاد نکاح “(ازدواج با تروریستها) نامیده، وزیر امور دینی تونس به شدت با این فتوای جنجال برانگیز “محمد العریفی” برخورد کرد.

“نورالدین الخادمی” وزیر امور دینی دولت تونس در گفتگویی رادیویی با اشاره به فتواهایی که تحت عنوان” جهاد نکاح” معروف شده و به محمد العریفی مبلغ تندروی وهابی منتسب می شود، گفت: هر فتوایی باید مستند به مراجع علمی، موضوعی و منطقی باشد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ جمعه 1392/01/09 ] [ 9:50 AM ] [ محسن آزاد ]

 بسیاری از محصولات آرایشی قبل از تولید نهایی، روی چشم، بینی، دهان و دستگاه گوارشی حیوانات آزمایش می شوند تا پزشک ها واکنش های آلرژی زا و غیره را متوجه شوند.

هفته گذشته اتحادیه اروپا قانونی مبنی بر ممنوعیت انجام آزمایش لوازم آرایشی روی حیوانات را تصویب کرد. بنابراین قانون، شرکت های تولید کننده لوازم آرایشی نباید محصولاتی را که مواد آن روی حیوانات آزمایش شده را به بازار عرضه کنند.

* آزمایش لوازم آرایشی روی حیوانات با چه هدفی صورت می گیرد؟

آزمایش لوازم آرایشی و زیبایی روی پوست حیوانات همواره با مناقشات فراوانی روبرو بوده است. گرچه روش های جایگزین بسیاری وجود دارد اما بسیاری از شرکت های بزرگ تولید لوازم آرایشی و بهداشتی، آزمایشات ایمنی مواد خود را به طرز بیرحمانه ای روی حیوانات انجام می دهند.

به گزارش سازمان جامعه انسانی آمریکا، این آزمایش ها شامل تست مسمومیت های عمومی، حساسیت چشم و پوست و جهش زایی می شود.

پس از 13 سال بحث و مجادله در اتحادیه اروپایی آزمایش مواد سمی آرایشی روی حیوانات در اروپا متوقف شد، اما در طول این سال ها کشورهایی نظیر فرانسه و انگلیس هنوز هم از سرمداران آزمایشات حیوانی در جهان به شمار می روند. در آمریکا هم که بزرگ ترین شرکت های تولید کننده  لوازم آرایشی دنیا در آن حضور دارند،آزمایش مواد آرایشی روی حیوانات امری رایج است، به طوری که شرکت L’Oreal، غول آرایشی دنیا نسبت به ممنوعیت فروش لوازم آرایشی که روی حیوانات تست شده اند اعتراضات بسیاری کرد.

حیواناتی که قربانی زیبایی خانم‌ها می‌شوند

تست

لوازم آرایشی روی حیوانات نوعی سوء استفاده از آن ها است که به قصد

اطمینان از اثر بخشی و ضد حساسیت بودن لوازم آرایشی در انسان انجام

می شوند. به خاطر آسیب هایی که به حیوانات آزمایشی وارد می شود، سال هاست

فعالان حقوق حیوانات با شرکت های تولید کننده این لوازم مبارزه کرده اند،

اما به خاطر نفوذ این شرکت ها در دولت های اروپایی و آمریکا به موفقیت

چندانی دست نیافته اند.

بسیاری از محصولات آرایشی

قبل از تولید نهایی روی چشم، بینی، دهان و دستگاه گوارشی حیوانات آزمایش

می شوند تا پزشک ها واکنش های آلرژی زا و غیره را متوجه شوند، اما حیواناتی

که در این آزمایش ها مورد استفاده قرار می گیرند، یا کور شده و در نهایت

در اثر خفگی تلف می شوند.

به گزارش Animalaid، سالانه حدود 38 هزار حیوان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحت آزمایش مواد آرایشی قرار می گیرند.

اگر

چه روش های جایگزین بسیاری بوجود آمده اند اما بسیاری از کارخانه های

آمریکایی تولید کننده لوازم آرایشی مانندUnilever، Clorox، Church&

Dwight ،Johnson & Johnson و دیگران به مسموم کردن و آسیب زدن به

حیوانات در تست های آزمایشگاهی ادامه می دهند.

حیواناتی

مانند موش، خوکچه هندی و بویژه خرگوش به زور مواد شیمیایی زیادی را

می بلعند یا بو می کنند و یا روی صورت و چشم آن ها تزریق می شوند.

اعتیاد

میمون ها، تغییر شکل صورت گربه ها و سگ ها، نابینایی خرگوش ها، ایجاد

تومورهایی به بزرگی بدن خود موش و غیره نتیجه بسیاری از این آزمایش های غیر

انسانی است.

بنا بر این گزارش، دولت آمریکا از

بسیاری از آزمایش های بیرحمانه روی حیوانات حمایت مالی کرده و اگر چه

راه های موثر جایگزین زیادی در دسترس هستند، اما میلیون ها حیوان در

آزمایشگاه های این کشور تلف می شوند.

به گزارش

PETA، سازمان حمایت از رفتار اخلاقی با حیوانات ، بیش از 7 هزار ماده

شیمیایی در لوازم آرایشی استفاده می شود و در حالی که اتحادیه اروپا آزمایش

بیش از 400 ماده شیمیایی روی حیوانات را ممنوع کرده، اما آمریکا تنها 14

مورد را محدود کرده است.

مقادیر بسیاری از پودرهای صورت، انواع رنگ مو گاهی اوقات برای آزمایش سمی نبودن آن ها به خورد حیوانات داده می شود.

به

گزارش پایگاه تحلیلی NJ، بسیاری ازشرکت های مهم تولید لوازم آرایشی از

حیوانات استفاده می کنند تا امنیت محصولات خود را آزمایش کنند.

بنابراین گزارش؛ مصرف کننده ها باید محصولاتی را که از حیوانات در آزمایش های خود استفاده می کنند را تحریم کنند.

حیواناتی که قربانی زیبایی خانم‌ها می‌شوند

تست هایی

که در آزمایشگاه های این شرکت ها انجام می شوند برای حیوانات بسیار دردناک

بوده و در بسیاری از موارد منجر به مرگ آن ها می شود. حتی اگر حیوانات در

این شرایط سخت تلف نشوند، بی مصرف بوده و توسط مسئولان آزمایشگاه ها تلف

می شوند. گفته می شود سالانه حدود 25 میلیون حیوان تنها در آمریکا در

تست های آزمایشگاهی تلف می شوند.

تمام حیوانات از

میمون گرفته تا موش آزمایشگاهی در انواع تست های لوازم آرایشی مورد

استفاده قرار می گیرند. برای مثال سایه چشم و دیگر انواع آرایش های چشم روی

چشم خرگوش ها انجام می شود تا میزان حساسیت مواد به پلک چشم های حساس

آزمایش شود که در بسیاری از موارد به کوری خرگوش منجر خواهد شد.

در

گذشته آزمایش های این چنینی روی حیوانات تا حدودی قابل توجیه بود زیرا در

برخی از موارد، مواد مسموم باعث نابینایی و یا حتی مرگ برخی مصرف کننده ها

می شد. اما در این دوره و با وجود بسیاری از راه های جایگزین اعمال چنین

آزمایش هایی به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

* انواع آزمایش های لوازم آرایشی

حیواناتی که قربانی زیبایی خانم‌ها می‌شوند

تست Draize یا مسمومیت حاد

این

تست در سال 1944 توسط اداره دارو و غذای آمریکا ابداع شد. تست مسمومیت حاد

عمدتا در آزمایش لوازم آرایشی انجام می گیرد. حدود 0.5 میلی لیتر از ماده

شیمیایی به چشم یا پوست حیوان تزریق شده و منتظر تاثیرات آن روی بدن

حیوانات می شوند.

برای

اعمال تغییرات روی بدن حیوانات باید 14 روز صبر کرد. در این مدت،

نشانه های این تست، قرمزی پوست، تورم، کوری و تخلیه بدن است. خرگوش و سگ از

مهمترین حیواناتی هستند که در این آزمایش ها مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر محصول آسیبی به حیوان نرساند که در اکثر موارد می رساند، حیوان دوباره

مورد استفاده قرار گرفته یا اینکه آسیب دیده و تلف می شود.

تست حساسیت چشم

حیواناتی که قربانی زیبایی خانم‌ها می‌شوند

در

این تست، تاثیرات نفوذ مواد آرایشی داخل چشم آزمایش می شود. برای انجام

این کار، مقداری از مواد آرایشی را وارد چشم خرگوش می کنند که در بیشتر

موارد باعث کوری حیوان می شود. این آزمایش هر 24، 48 و 72 دو ساعت به مدت 7

روز انجام می شود.

مسمومیت حاد خوراکی

ماده

آزمایشی از طریق لوله غدا خوری به زور وارد گلوی موش شده که باعث استفراغ،

خونریزی داخلی، فلج شدن اعضای بدن و حتی مرگ این حیوان می شود.

هدف این آزمایش تعیین مقدار موادی است که باعث مرگ نیمی از حیوانات آزمایش شده در طی 14 روز می شود.

مسمومیت از طریق استشمام

حیواناتی که قربانی زیبایی خانم‌ها می‌شوند

موش

خرمایی یا میمون را به زور وارد یک لوله بسیار تنگ می کنند تا ماده مورد

آزمایش را بو کند. آثار آزمایش پس از 14 روز روی حیوان پدیدار می شود که

منجر به مرگ بیش از نیمی از حیوانات آزمایشی می شود.

طبق

گزارش هایی که تاکنون منتشر شده اند، سالانه بین 14 تا 70 میلیون حیوان در

تمام دنیا تحت تست های آزمایشی قرار می گیرند که بسیاری از آن ها

می میرند.

* آزمایشگا ه های مخفی بوتاکسدر انگلیس

بوتاکس

محصول پیشروی جراحی های زیبایی است که برای اولین بار توسط شرکت Allergan

آمریکا در کالیفرنیا تولید شد. مجوزی که انگلیس برای ساخت بوتاکس دریافت

کرده است شرکت ها را ملزم می کند که هر کدام از این بوتاکس ها باید ابتدا

روی موش های آزمایشگاهی تست شوند.

بوتاکس یکی از

معروف ترین روش های زیبایی در جهان است که سودی چند میلیون دلاری برای

شرکت های سازنده به همراه دارد. شرکت تولیدکننده بوتاکس، Allergan از ارائه

توضیحات درباره آزمایش روی حیوانات سکوت کرده و آن را محرمانه خوانده است.

به گزارش دیلی میل، آزمایشگاه های انگلیس حیوانات را در معرض آزمایش های سمی LD50 قرار می دهند که موجب مرگ آن ها می شود.

بر

اساس اطلاعاتی که موسسه Animal Aid بدست آورده است، دولت انگلیس از فروش

سم بوتولینیوم مورد نیاز تولید بوتاکس به شرکت های لوازم آرایشی سود مستقیم

می برد.

حیواناتی که قربانی زیبایی خانم‌ها می‌شوند

بنا

بر این گزارش، گروه های حقوق حیوانات درخواست تحریم بوتاکس را کرده اند،

زیرا هر ذره آن روی موش های آزمایشگاهی تست می شود. این نوع محصولات شامل

ممنوعیت آزمایش محصولات آرایشی روی حیوانات نمی شوند زیرا در ابتدا به

عنوان دارو از آن استفاده شده است.

پایگاه

انگلیسی دیلی میل در تحقیقاتی دریافت، موسسه زیبایی HPA،که آزمایشات

موش های آزمایشگاهی را انجام می دهد، از دربار سلطنتی انگلیس میلیون ها

دلار دریافت می کند.

به گزارش پایگاه Archive،

سال 2005، فردی به نام Keith Mann به دلیل حمله به آزمایشگاه های wickham

در شهر همپشایر به 6 ماه زندان محکوم شد. این فرد با نفوذ به آزمایشگاه های

Wickham، مدارکی مبنی بر آزمایش ماده ای سمی Botulin Toxin) BOTOX) روی

حیوانات که باعث مرگ نیمی از آن ها می شود را کشف کرده بود. نکته جالب توجه

این است که دادگاه اجازه قرائت مدارک علیه آزمایشگاه ویکهام را نداد و

آقای Mann مجرم شناخته شد.

در میان حیوانات

آزمایشگاه های این شرکت حدود 100 خرگوش وجود داشتند که از آن ها برای انجام

آزمایش های عوارض جانبی لوازم آرایشی و برخی مواد دارویی استفاده می شود.

برای

آزمایش لوازم آرایشی در این آزمایشگاه از روش LD50  استفاده می شود؛ مقدار

معینی از یک سم که اگر روی یک عده از حیوانات آزمایشگاهی مورد مصرف قرار

گیرد به طور متوسط 50 درصد از آن ها از بین می روند. این یعنی تزریق ماده

سمی به شکم حیوانات و افزایش دوز آن باعث مرگ نیمی از حیوانات می شود. نیمی

دیگر از حیوانات که زنده می مانند یا با گاز خفه می شود و یا گردن ان ها

شکسته می شود.

البته این روش آزمایش در سال 1999 ممنوع شد، اما برخی از شرکت های انگلیسی همچنان از این روش استفاده می کنند.

به گزارش سازمان لوازم آرایشی اتحادیه اروپایی، سالانه بیش از 5 میلیارد محصول آرایشی در بازار اروپا فروخته می شود.

* بی اهمیتی دولت آمریکا به حقوق حیوانات آزمایشگاهی

به

گزارش واشنگتن تایمز، در حالی که اتحادیه اروپا انجام آزمایش های آرایشی

روی حیوانات را ممنوع اعلام کرده است، دولت آمریکا هیچ اقدامی در این باره

انجام نمی دهد. بر اساس تحقیقاتی که این روزنامه آمریکایی انجام داده است

صدها میلیون حیوان در این کشور در  آزمایشاتی مانند بوتاکس که آزمایش های

جایگزین آن هم وجود دارد کشته می شوند.

بنا بر

این گزارش، هر ساله پزشک های آمریکایی بیش از 3 میلیون دوز بوتاکس به

بیمارهای خود تزریق می کنند. البته قبل از تزریق به پوست انسان، این ماده

سمی خطرناک روی حیوانات آزمایش می شود.

براساس

گزارش واشنگتن تایمز، دولت آمریکا به جای حمایت از کمپین های مبارزه با

آزمایش لوازم آرایشی روی حیوانات، سدی شده و به حمایت کارخانه ها پرداخته

است.

به گزارش فوربز، دولت چین یکی از دولت هایی

است که آزمایش های حیوانی را برای محصولات زیبایی فروخته شده در این کشور

الزامی می داند، از اینرو شرکت های آمریکایی نظیر L’oreal و Avon فرصت را

مناسب دیده و بدون هیچ شکایتی در چین فعالیت می کنند.

L’oreal

اورئال

بزرگ ترین شرکت زیبایی دنیا و آرایشی یکی از برندهای معروف لوازم آرایشی

در آمریکا است که آزمایش های خود را روی حیوانات انجام می دهد. به گزارش

lorealinoa، با وجود دسترسی به راه های جایگزین، اورئال در ظلم و ستم به

حیوانات رتبه اول را دارد.

بنا بر این گزارش

اورئال، آزمایش های خود را روی حیواناتی مانند موش، خرگوش، سگ و گربه

استفاده می  کند، اما به نظر می رسد این شرکت علاقه خاصی به خرگوش ها دارد،

زیرا آن ها تنها حیواناتی هستند که بدون کمک آب نمی توانند مواد شیمیایی

را از چشم خود بیرون کنند.

تخمین زده می شود تنها در سال 2010، 2.5 میلیون حیوان در فرانسه در تست های آرایشی مورد استفاده قرار گرفتند.

بر

اساس این گزارش، اورئال برزگ ترین مانع ممنوعیت آزمایشات حیوانی در آمریکا

است. قرار بود تا سال 2013 اورئال آزمایشات حیوانی خود را کنار بگذارد،

اما غول لوازم آرایشی دنیا آزمایش های حیوانات خود را به کارخانه های

زیرمجموعه خود واگذار کرده است.

اورئال به همراه

دو شرکت دیگر آمریکایی یعنی Mary Kay, و Avon مصحولات حیوانی خود را در

بازار پرفروش چین که این آزمایشات ممنوع نیست صادر می کند.

فساد اورئال آنقدر زیاد است که کمپینی مبنی بر توقف آزمایشات غیر انسانی این شرکت روی حیوانات تشکیل شده است.

شرکت Avon

او’ن

حدود 9000 محصول آرایشی در سال 2011 در 100 کشور جهان به فروش رساند که

حدود 0.3 درصد آن ها روی حیوانات تست شده بودند. تعداد حیوانات تست شده

می تواند به هزاران مورد برسد.

در سال 1989 این

شرکت اعلام کرد تا انجام آزمایش روی حیوانات در محصولات خود را متوقف کند.

اما در سال 2012 مری کی مجددا به این عمل روی آورده است، زیرا دولت چین

الزام کرده است که محصولات آرایشی باید روی حیوانات تست شده باشند.

به گزارش دیلی میل، سالانه حدود 20 هزار خرگوش و 240 هزار موش در آزمایشگاه ها جان خود را از دست می دهند.

* اعتراضات جهانی نسبت آزمایشات لوازم آرایشی روی حیوانات

همواره

کمپین ها و اعتراضات گوناگونی در سراسر جهان نسبت به آزمایش های بی رحمانه

لوازم آرایشی روی حیوانات وجود داشته است، به طوری که ممنوعیت اخیر تولید

این محصولات در اتحادیه اروپا بر اثر فشارهای این گروه ها بوده است.

حیواناتی که قربانی زیبایی خانم‌ها می‌شوند


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه 1392/01/04 ] [ 10:33 AM ] [ محسن آزاد ]
www.parsnaz.ir - این زن قرار است دوقولو های برادرش را بدنیا آورد!! + عکس


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ جمعه 1391/12/25 ] [ 10:40 AM ] [ محسن آزاد ]
رایتل، معضل یا فناوری جدید؟ حاشیه های ایجاد شده نتیجه ای جز شکست رایتل نخواهد داشت. مکارم شیرازی: موجب فساد خواهد شد. آیت اله روحانی: اشکالی ندارد

رایتل، معضل یا فناوری جدید؟ حاشیه های ایجاد شده نتیجه ای جز شکست رایتل نخواهد داشت. مکارم شیرازی: موجب فساد خواهد شد. آیت اله روحانی: اشکالی ندارد

به گزارش پایگاه آمار و نظرسنجی دیساپ، از زمانی که قرار شد نسل جدید تلفن های همراه وارد بازار گردد، اپراتور سوم مطرح شد و اکنون زمان زیادی از آن روزها می گذرد و هر روز اخبار ضد و نقیض درباره راه اندازی و آنتن دهی سیم کارت های این اپراتور منتشر می شود که دچار سردرگمی کاربران این اپراتور شده و همچنین موجبات سردرگمی مشتریان جدید این محصول را فراهم آورده است.

از بدقولی ها و تاخیرهای فراوانی که برای عقد قرارداد و شروع کار این اپراتور که بگذریم به مشکلات پوشش شبکه ای این اپراتور می رسیم که مدیر کل برند صحبت از آنتن دهی رایتل در 40 شهر می کرد، اما سایت رایتل مناطق تحت پوشش را مطابق نقشه فقط 9 شهر نشان می داد که کاربران به صورت کامنت گزارش های میدانی دادند که چه مناطقی آنتن می دهد و چه مناطقی نمی دهد.


اما اواخر آبان سال 1391 مدیر برند و ارتباطات رایتل از افزایش شهرهای خرید و فروش سیم کارت‌ رایتل به 15شهر خبرداد و اعلام کرد: فروش آنلاین سیم کارت‌های رایتل از هفته آخر آبان آغاز می‌شود.شاهین آرپناهی از حضور پر رنگ اپراتور سوم در نمایشگاه تله‌کام امسال صحبت کرد و گفت: پیام روشن رایتل حضور در نمایشگاه تله کام و فعالیت این اپراتور در کنار دیگر اپراتورهاست. وی با اشاره به پوشش 45 شهری این اپراتور در کشور اظهار کرد: در حال حاضر چراغ رایتل در 45 شهر کشور از جمله مراکز استان روشن است و مشترکان می‌توانند از خدمات این اپراتور در این شهرها بهره‌مند شوند.
ناگهان خبری منتشر شد مبنی بر اینکه صدا و سیما تبلیغات رایتل را بدلیل دعوای فنی بر سر پخش broadcasting  و ... پخش نمی کند و حاشیه اس جدید برای اپراتور سوم درست شد و اواخر آبان 1391 بود که معاون وزیر ارتباطات درباره ممنوعیت بخش تبلیغات رایتل در صدا و سیما تاکید کرد: پروانه اپراتور سوم تلفن همراه را هیات دولت صادر کرده است.محمدعلی فرقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در پاسخ به این سوال که شنیده می‌شود صدا و سیما مدتی است به این بهانه که انحصار پخش صدا و تصویر در اختیار این سازمان قرار دارد، از پخش تبلیغات رایتل امتناع کرده است،‌ توضیح داد: از نظر ما صدا و سیما چنین حقی ندارد و پروانه اپراتور سوم از طریق هیات دولت صادر شده است. وی در عین حال عنوان کرد: صدا و سیما انحصار پخش رادیویی و تلویزیونی در اختیار دارد و طبیعتا سرویسی که رایتل ارائه می‌دهد شامل این بخش نمی‌شود و حالت برودکست ندارد. به همین دلیل از نظر ما برداشت نادرستی از این انحصار صورت گرفته است.
 تقی پور وزیر وقت ارتباطات قبل از کنار گذاشته شدن از سمت اش، قرارداد رایتل را تا شهریور 1393 تمدید کرد که این موضوع به مذاق همراه اول و دوم خوش نیامد و آنها نسبت به این موضوع اعتراض کردند.

 تقی پور وزیر وقت ارتباطات قبل از کنار گذاشته شدن از سمت اش، قرارداد رایتل را تا شهریور 1393 تمدید کرد که این موضوع به مذاق همراه اول و دوم خوش نیامد و آنها نسبت به این موضوع اعتراض کردند.

مشکلات آنتن دهی سیم کارت های این اپراتور هم یکی از معضلات اصلی این اپراتور بود که هفتم بهمن 1391 مشکلات آنتن دهی رایتل دوباره مطرح شد که مدیر عامل اپراتور سوم تلفن همراه به ذکر توضیحاتی درباره عدم آنتن‌دهی مناسب رایتل پرداخت و فضای شهری و دکل‌ها را از بزرگ‌ترین مشکلات این اپراتور برشمرد. حمید فرنگ - مدیر عامل رایتل - در ارتباط با عدم آنتن‌دهی مناسب و عدم ارائه‌ی تماس تصویری رایتل گفت: در حال حاضر شبکه‌ی ما در حال توسعه است. تاکنون 56 شهر و تمامی مراکز استان‌ها تحت پوشش شبکه‌ی رایتل قرار گرفته‌اند. فرنگ در ادامه‌ی صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال که در همه جای تهران آنتن‌دهی مناسبی وجود ندارد، گفت: یکی از معضلات ما فضای بسته و برخی ساختمان‌ها و در و پنجره‌هاست که در آنتن‌دهی مشکلاتی ایجاد کرده است،

 

رایتل - محرم نامحرم - آنتن دهی - پوشش شبکه ای - آرپناهی

اما در بهمن 1391 و با گسترش مکالمات تصویری از طریق رایتل بحث محرم و نامحرم هنگام مکالمه تصویری پیش آمد. پس از طرح نگرانیهایی در مورد عدم رعایت شئونات اسلامی در مکالمات تصویری اپراتور جدید تلفن همراه (رایتل) و بحث رعایت محرم و نامحرم روابط عمومی این اپراتور به ارائه توضیحاتی در این باره پرداخته و خاطرنشان کرد: رعایت مسائل فرهنگی از ابتدا دغدغه خود این اپراتور هم بوده است. شاهین آرپناهی - مدیر کل برند و ارتباطات رایتل -  اظهار کرد:‌ دغدغه‌ای که دوستان در مجلس درباره آن صحبت کرده‌اند، دغدغه‌ای است که می‌توان آن را در ارتباط با هر فن‌آوری جدیدی که وارد بازار می‌شود احساس کرد. وی ادامه داد: بحث استفاده صحیح از 3G نیز به همین شکل است و در این میان باید به این نکته هم توجه داشت که ارتباط تصویری در رایتل برای اولین بار ارائه نشده و پیش از این از طریق اینترنت هم امکان ارتباط تصویری وجود داشته است. آرپناهی در عین حال اظهار کرد:‌ اینترنت پرسرعت هم چیزی نیست که از طریق 3G وارد کشور شده باشد و این تکنولوژی تنها تسهیل کننده کار است. وی در ادامه افزود: منطقی به نظر نمی‌رسد که فردی در برابر خود تکنولوژی‌های جدید موضع‌گیری داشته باشد و برداشت ما هم از صحبت های منتشر شده مطلقا چنین نیست اما به هر حال افراد ممکن است برداشت‌های متفاوت و گاه دغدغه‌هایی در نحوه به‌کارگیری و استفاده صحیح از این فن‌آوری‌ها داشته باشند. مدیر کل برند رایتل همچنین عنوان کرد: در ارتباط با فن‌آوری‌های نوین همواره می‌توان دو نوع برخورد به کار گرفت که یکی از این برخوردها برخورد سلبی است و آن که بگوییم به دلیل آن‌که ممکن است از این موارد استفاده نادرستی صورت بگیرد، دسترسی به آن‌ها را محدود کنیم. وی ادامه داد: اما می‌توان برای استفاده از تمامی تکنولوژی‌ها بحث فرهنگ‌سازی را نیز پیش گرفت.

اواسط بهمن ماه 1391  آیت الله ناصر مکارم شیرازی در پاسخ استفتائی در مورد استفاده از مکالمه‎ی تصویری که جدیدا توسط یکی از اپراتورهای تلفن همراه (رایتل) ارائه می‎شود، اظهار داشت: "به یقین مفاسد این کار از فوائد آن بیشتر است و منشأ مفاسد جدیدی در جامعه ما که متاسفانه درگیر مفاسد مختلفی است خواهد شد و با توجه به اینکه ضرورتی برای اصل این کار نیست بنابراین شرکت‎های خصوصی و دولتی باید از آن خودداری کنند.

البته برخی دیگر از روحانیون مانند آیت الله روحانی نظری متفاوت درباره رایتل منتشر نمود. آیت‌الله سیدمحمد صادق روحانی در پاسخ به استفتائی نظر خود را در رابطه با استفاده از امکانات این تکنولوژی اعلام کرد: استفاده از تلفن همراه با امکانات فوق‌الذکر بلااشکال است و این قبیل امکانات را که نوشته‌اید از طریق اینترنت نیز در دسترس عموم مردم می‌باشد و موجب حرمت نمی‌شود، البته مردم در استفاده از این امکانات باید حدود شرعی را رعایت نموده و مخصوصا خانم‌ها به حفظ حجاب و مساله محرم و نامحرم مقید باشند، همچنین لازم است شرکت ارائه دهنده امکانات تلفن همراه برای دفع مفاسد احتمالی مقرراتی را وضع نموده و نظارت بیشتری را اعمال نماید.»

از طرف دیگر سیزده نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در تذکری کتبی جلوگیری‌ از راه‌اندازی اپراتور تلفن همراه رایتل را خواستار شدند. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نبویان، سلیمی،‌ سبحانی‌نیا، موسوی‌اصل، بیگی ایلانلو، سالک، رجبی، آشتیانی‌عراقی، زارعی، آقاتهرانی، سلطانی صبور، کریمی‌قدوسی و ابوترابی‌فرد نمایندگان تهران، شمیرانات، اسلامشهر و ری، محلات و دلیجان، نیشابور، گرمی، شاهین‌دژ، اصفهان، مینودشت، کلاله، مراغه تپه، قم، رزن، مشهد و کلات در تذکری کتبی به رییس‌جمهور و وزیر اطلاعات، جلوگیری از راه‌اندازی اپراتور تلفن همراه رایتل را خواستار شدند.

 
و بعد هم بحث دیگری در مجلس در اواخر بهمن 1391 در خصوص توزیع سیم کارت رایتل بین دانش آموزان مطرح شد که مدیر کل برند و ارتباطات این شرکت خاطرنشان کرد: تاکنون رایتل هیچ مذاکره‌ای با آموزش و پرورش نداشته و به هیچ عنوان فروش سیم‌کارت دانش آموزی نخواهیم داشت.

 
 از سوی دیگر رقبای رایتل نیز در صدند تا دست به توسعه و تجهیز شبکه های در اختیار خود بزنند که نمونه آن شرکت مخابرات است که با 1200 میلیارد تومان سرمایه گذاری قرار است تجهیزات ارتباط تصویری و مکالمه تصویری روی خط ثابت تلفن راه بیندازد.{لینک} و اگر چنین اتفاقی صورت رسمی به خود بگیرد باید ببینیم واکنش ها به این نوع مکالمات تصویری مانند رایتل خواهد بود؟

حال سوال این است مسئولین و آقایانی که نمی خواستند و یا می دانستند که نمی گذارند اپراتور سومی بیاید و شریک پول های کلان و بی زبان مردم شود چرا تمام این سال ها هم بودجه های کلان و هم زمان بیهوده ای را صرف این کار کردند و مردم را دچار سردرگمی کردند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه 1391/12/04 ] [ 5:38 PM ] [ محسن آزاد ]

کبود باش تا متفاوت شوی. این عبارتی است که دهان به دهان بین نسل جوان برای ترویج خالکوبی‌های زیرزمینی می‌چرخد؛ فارغ از اینکه حک کردن نقش‌های عجیب و غریب چه تبعاتی در پی دارد.

به گزارش فارس، مارمولک، اژدهای دو سر، یک حیوان عجیب الخلقه، اسکلت و انواع و اقسام شکل‌هایی که هر حسی را به بیننده منتقل می‌کند به جز حس زیبایی. این روزها کم نیستند آنهایی که تحت تأثیر تبلیغات ماهواره‌ای یا چشم و هم چشمی بدن خود را با این نقش‌ها کبود کرده‌اند.
خالکوبی حدود ۵ هزار سال پیش برای نخستین بار کاملاً اتفاقی رخ داد. هنگامی که دست آلوده به خاکستر آتش به‌طور تصادفی به جای زخم مالیده شد و پس از مدتی علامتی ماندگار به رنگ سیاه روی بدن ایجاد شد.
مصری‌ها پایه‌گذار خالکوبی در دنیا هستند و خالکوبی ۲ هزار سال قبل از میلاد مسیح به کشورهایی مانند یونان، ایران و جنوب شرق آسیا گسترش یافته است.
 برخی مذاهب و اقوام کشورهای مختلف خالکوبی را به عنوان یک آیین در قوم یا مذهب خود به رسمیت می‌شناسند و در بین هندوها و بوداییان جایگاه خاصی دارد ولی در دین اسلام خالکوبی نه تنها جایگاهی ندارد بلکه نهی هم شده است.
وشم و کبودزنی واژگان معادل خالکوبی در زبان فارسی عنوان شده است.
در ایران قدیم طبق یک سنت در برخی از قبایل به‌ویژه عشایر و اقوام عرب زنانی که ازدواج می‌کردند برای زیبا شدن صورت خود یا حتی به عنوان یک نشانه با استفاده از شیر مادر و خاکستر زیر چراغ و آب تره، خالهایی را روی صورت خود حک می‌کردند.
به مروز خالکوبی در ایران با نقش رستم و سهراب، دیو داستان شاهنامه و عباراتی سمبلیک بیشتر بر روی بدن و بازوی جاهلان و آنهایی که ادعای لوتی‌گری داشتند بسیار به چشم می‌خورد که شاید تنها با یک سوزن و جوهر خودکار بر روی بدنشان نقش گرفته بود.
اما خالکوبی در بین قداره کش‌ها و اراذل و اوباش و زندانیان نیز جایگاه خاص خودش را دارد. جملاتی مانند«رفیق بی‌کلک مادر» ،«عشق یعنی سوختن»، نقش خنجر، قلب شکسته و …
              خالکوبی‌های ۱۵میلیون تومانی در پایتخت+عکس
مهدی ۳۰ سال بیشتر ندارد. به گفته خودش اولین بار نقش خالکوبی را در زندان تجربه کرده و هم‌بند‌هایش تنها با یک سوزن و جوهر خودکار به همراه قدری کش قیطان نقشی که اکنون روی بازویش حک شده را برایش کبودزنی کرده‌اند و اکنون در یکی از آرایشگاه‌های منطقه قیطریه خالکوبی را به روش مدرن بااستفاده از سوزن‌‌های یکبار مصرف و جوهر مخصوص انجام می‌دهد.
به گفته او مشتریانش را بیشتر افراد جوان ۱۸ تا ۳۵ سال تشکیل می‌دهند.
مهدی می‌گوید: بسته به اندازه و طرح خالکوبی قیمت‌ها تغییر می‌کند. قیمت‌ها از ۵۰هزار تومان شروع می‌شود و خالکوبی کامل پشت بدن ۱۵ میلیون تومان آب می‌خورد.
وی می‌افزاید: ابتدا جای خالکوبی را باالکل ضدعفونی می‌کنیم و گاهی در طرح‌های بزرگ از آمپول بی‌حسی هم استفاده می‌کنیم چون سوزن خالکوبی تا عمق لایه سوم پوست فرو می‌رود.
اما ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود. مقصد بعدی ما یک آرایشگاه معروف بانوان در شرق تهران است.
برای جلوگیری از تداخل مشتری‌ها روزهای پنجشنبه را در این آرایشگاه فقط برای انجام تاتو اختصاص داده‌اند. ۳ تاتوکار در ۳ اتاق جداگانه.
آلبوم را جلویت می‌گذارند و با توجه به قسمتی از بدن که مایلی خالکوبی انجام شود طرح را پیشنهاد می‌کنند.
مدل ماهی، گل، تمساح، مارمولک و حتی خطوط ناهمگون و موازی شابلون‌هایش موجود است و اگر طرح خاص‌تری بخواهی باید بدهی برایت طراحی کنند.
فرحی، مدیر آرایشگاه در مورد نحوه خالکوبی و برای اینکه خیال بانوان جوان را از مضرات خالکوبی راحت کند می‌گوید: سوزن‌‌ها یکبار مصرف است. جوهر خالکوبی را هم خودم از آلمان از یک شرکت معتبر وارد می‌کنم.
وی می‌افزاید: سوزن‌ها طوری ساخته شده که فط برای یک نفر جوابگو است و به مرور کند می‌شود. در ضمن سوزن‌ها قیمتی ندارد که بخواهیم خود را برای عواقبش به دردسر بیندازیم.
آن قدر سر دختر خانم‌های جوان داغ است که یادشان رفته نقش های خالکوبی همیشه ماندنی است و به این راحتی‌ها از بین نمی‌رود.
سولماز ۱۸ سال بیشتر ندارد و منتظر است تا بدنش را به سوزن کارها بسپارد.انگیزه او از خالکوبی «زیباتر شدن و متفاوت بودن» است و معتقد است با این کار قدری با بقیه متفاوت می‌شود.
لیلی هم به اصرار دخترخاله‌اش اینجا آمده و می‌خواهد طرح بزرگی از پروانه را پشت بدنش خالکوبی کند.
او می‌گوید: دوستانم به من می‌گویند باید به روز باشم و الان مد روز خالکوبی طرح پروانه است. خواننده مورد علاقه‌ام هم این طرح را روی بدنش خالکوبی کرده است.
هادی معتمدی روانپزشک در مورد دلایل تمایل به خالکوبی روی بدن می‌گوید: از نظر روانپزشکی خالکوبی یک اختلال شخصیتی محسوب می‌شود و پدیده‌ای ضداجتماعی است که افراد برای آزار جسمی از آن استفاده می کنند.
معتقدی در عین حال بر این نکته تاکید می‌کند که برخی روانشناسان امروزه براین باورند که خالکوبی این روزها به مد تبدیل شده و الزاماً بیماری روانی نیست.
صرفنظر از ابعاد سوء اجتماعی و دلایل روانی برای کشش به سمت خالکوبی‌های غیرمجاز و زیر زمینی که افراد برای نشان دادن خود و منحصر به فرد بودن به آن رو می‌آورند خالکوبی تا حد زیادی با سلامت افراد هم گره خورده است.
مسعود مردانی، متخصص بیماری‌های عفونی در مورد خطرات انجام خالکوبی بر روی سلامت می‌گوید: در خالکوبی سوزن مستقیم به پوست و عمق بافت فرو می‌رود که به راحتی می‌تواند ویروس یا میکروب را وارد بدن کند.
وی تأکید می‌کند که در صورت آلوده بودن سوزن‌ها و محیطی که خالکوبی درآن انجام می‌شود به راحتی امکان انتقال ویروس ایدز و هپاتیت وجود دارد.
محمد رضوانی، پزشک متخصص پوست و مو هم در مورد اثرات سوء خالکوبی می‌گوید: پوسته پوسته شدن، سفت شدن پوست، خارش و تورم از عوارض خالکوبی است و معمولاً به راحتی نمی‌توان جای خالکوبی را در ضورتی که فرد پشیمان شود پاک کرد.
احتمال ایجاد زگیل یا تبخال نکته دیگری است که این متخصص پوست‌و مو به آن اشاره می‌کند.
اما در این بین برخی پس از مدت کوتاهی از انجام خالکوبی به دلیل تغییر شرایط زندگی مانند ازدواج، شرایط فرهنگی و حتی دلزدگی از انجام خالکوبی پشیمان می شوند ولی این نقش‌های فریبنده به راحتی از بدن محو نمی‌شوند.
حامد باطنی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در مورد راهکارهای از بین بردن جای خالکوبی می‌گوید: از آنجایی که ماده رنگ‌بری برای این خالکوبی در کشور موجود نیست. متخصصان پوست یا جراحان پلاستیک با استفاده از لیزر بسته به نوع خالکوبی و عمق آن سعی می‌کنند تا جای خالکوبی را محو کنند.
وی تأکید می‌کند: گاهی لیزر هم جواب نمی‌دهد و حتی ممکن است نیاز به مداخلات پیشرفته‌تر مانند جراحی پلاستیک و تغییر بافت پوست شود و پیوندهای پوستی هزینه زیادی را در پی دارد.
حالا یک سالی می‌شود که سیاوش تمام بدنش را خالکوبی کرده اما دلش را زده! می‌گویند فقط با لیزر کمرنگ‌تر می‌شود. پیوند پوست و جراحی پلاستیک هم بالای ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد اما این جوان ۱۹ساله پولش به این چیزها کفاف نمی‌دهد. حالا او مانده و عقاب‌های که پشتش در حال پروازند.

موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه 1391/11/24 ] [ 11:20 AM ] [ محسن آزاد ]

 
مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز مرحله دوم ثبت‌نام کنکور سراسري سال 92 از 30 بهمن ماه خبر داد.دکتر حسين توکلي در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران، با اعلام اين خبر، اظهار کرد: اولين مرحله ثبت‌نام از داوطلبان آزمون سراسري سال 92 از روز پنج‌شنبه 16 آذرماه 91 از طريق سايت سازمان سنجش آغاز شد و در ساعت 24 دوشنبه 27 آذر نيز به پايان رسيد که با توجه به آمارهاي اوليه حدود 975 هزار داوطلب در اين مرحله ثبت‌نام کردند.

وي افزود: اطلاعات تقاضانامه تکميل شده داوطلبان اين آزمون که در اين مرحله ثبت‌نام کرده‌اند، به منظور مشاهده و در صورت لزوم اصلاح برخي موارد از روز دوشنبه 30 بهمن ماه تا پنج‌شنبه سوم اسفندماه بر روي سايت سازمان قرار داده خواهد شد؛ بنابراين داوطلبان ثبت‌نام کننده بايد با مراجعه به بخش ويرايش اطلاعات بر روي سايت سازمان در محدوده زماني مشخص شده نسبت به اصلاح مورد يا موارد مورد نظر اقدام کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش همچنين درباره مرحله دوم ثبت نام آزمون سراسري سال 92 گفت: دومين مرحله ثبت نام اين آزمون از روز دوشنبه 30بهمن ماه تا پنج شنبه سوم اسفند و همزمان با ويرايش اطلاعات تقاضانامه ثبت‌نام کنندگان قبلي انجام خواهد شد.وي افزود: آن دسته از داوطلبان ديپلم مشمول اعمال سوابق تحصيلي نظام جديد سال 84 و بعد از آن که موفق به مشاهده اطلاعات سوابق تحصيلي خود نشده‌اند و يا اطلاعات آن‌ها مورد تاييدشان نبوده است و به همين دليل با مشکل ثبت‌نام مواجه شده‌اند، مي‌توانند در تاريخ اعلام شده نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

توکلي ادامه داد: همچنين داوطلبان علاقمند به شرکت در گزينش رشته محل‌هاي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي که در تاريخ مقرر ثبت‌نام نکرده‌اند نيز مي‌توانند در همين تاريخ به سايت سازمان مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه 1391/11/22 ] [ 10:3 PM ] [ محسن آزاد ]

RectangleRectangle

اطلاعيه مهم

با آرزوی موفقیت برای همه دانشجویان درنیمسال تحصیلی جدید توجه همه عزیزان را به نکات مهم ذیل جلب می نماییم انتظار داریم با صبر و بزرگواری خویش بتوانید دانشگاه را در خدمت رسانی به دانشجویان یاری فرمایید.

1- ثبت نام بر اساس زمان بندی اعلام شده از طرف آموزش انجام میگیرد.

2- قبل از انتخاب هر درسی به چارت دروس (ترم بندی) که توسط آموزش تدوین گردیده و در اختیار شماست توجه کامل نمایید زیرا عواقب هرنوع اشتباه به عهده دانشجومیباشد..

3- دروسی که دانشجویان قصد دارند درفرصت حذف و اضافه انتخاب نمایندچون غیبت قبل ازانتخاب آنهامنظور میگرددمجازبه غیبت بعدی دراین دروس نمیباشند.

جدول زمان بندی ثبت نام

الف – ورودی های سال 88 و ماقبل

مورخ 8 بهمن 1391

ب – ورودی های سال 89

مورخ 9 بهمن 1391

ج – ورودی های سال 90

مورخ 10 بهمن 1391

د – ورودی های سال 91

مورخ 11 بهمن 1391

ی – کلیه ورودی ها

مورخ 12 الی 13 بهمن 1391

تاریخ حذف و اضافه از 28/11/1391 الی 02/12/1391

شروع کلاسها : 14 بهمن ماه 1391

تاریخ امتحانات : 19/03/1392 لغایت 05/04/1392

ستاد ثبت نام دانشگاه


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه 1391/11/08 ] [ 0:29 AM ] [ محسن آزاد ]

 
ثبت نام آزمون کارشناسي ارشد سال 1392 دانشگاه آزاد اسلامي از ساعت 14 دوشنبه (نهم بهمن ماه) آغاز و تا شنبه (21 بهمن ماه) ادامه خواهد داشت.به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: علاقه مندان به شرکت در آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي مي توانند با مراجعه به سايت مرکز آزمون به نشاني www.azmoon.org نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. ناصر اقبالي هزينه ثبت نام کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي را 40 هزار تومان اعلام کرد.

وي در مورد تفاوت هاي آزمون کارشناسي ارشد سال 92 دانشگاه آزاد اسلامي با آزمون هاي قبلي گفت: امسال هر داوطلب مي تواند بر اساس علاقه مندي خود، 20 رشته - محل را از يک مجموعه امتحاني انتخاب کند.اقبالي همچنين از افزايش 49 درصدي تعداد رشته محل ها و ظرفيت پذيرش آزمون کارشناسي ارشد اين دانشگاه خبر داد و گفت: در سال 91 تعداد 2155 رشته محل براي انتخاب داوطلبان وجود داشت که براي سال 92 تعداد رشته محل ها به 3220 مورد افزايش يافته است.

وي ظرفيت پذيريش دانشجوي کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد در سال 92 را حدود 70 هزار نفر ذکر کرد.رييس مرکز آزمون در تشريح ديگر تفاوت‌هاي آزمون کارشناسي ارشد سال 92 دانشگاه آزاد گفت: امسال 46 حوزه امتحاني در سطح کشور در نظر گرفته شده است و داوطلبان مي توانند بدون توجه به زيست - رشته محل انتخابي خود، حوزه امتحاني شان را در نزديک ترين مکان به محل زندگي‌شان انتخاب کنند.

اقبالي درباره ثبت نام بدون آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي توضيح داد: فارغ التحصيلان ممتاز مقطع کارشناسي که علاقه مند به ثبت نام و ارزشيابي بدون آزمون کارشناسي ارشد هستند، مي توانند مستقل از اينکه از کدام واحد دانشگاهي فارغ التحصيل شده اند 20 رشته - محل را انتخاب کنند.آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي در روزهاي 9، 10 و 11 خرداد ماه 1392 برگزارمي‌شود و نتايج داوطلبان نيز در نيمه شهريور ماه اعلام خواهد شد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1391/11/07 ] [ 11:57 PM ] [ محسن آزاد ]

علي پروين رئيس کميته فني باشگاه پرسپوليس گفت:بچه‌ها بايد در همان نيمه دوم ضربه نهايي را مي‌زدند.وي در خصوص دربي 76 اظهار داشت:همانطور که از قبل گفته بودم 99 درصد اين بازي مساوي مي‌شود همان اتفاق افتاد.دليلش هم اين بود که خيلي به اين بازي دامن زده بودند و هر دو تيم مي‌خواستند بازنده نباشند.وي افزود:در کل نکته شاهکاري اتفاق افتاد و هرگز نبايد به راحتي از آن گذشت.برنده واقعي دربي 76 صد و بيست هزار هوادار عاشق بودند و آنطور که من اخبار را دنبال مي‌کردم 10 تا 20 ساعت قبل از بازي به ورزشگاه آمده بودند تا دربي را تماشا کنند.اينها سرمايه‌اي هستند که باعث مي‌شود وظيفه فوتبالي‌ها سنگين‌تر شود.120 هزار هوادار 4 ساعت قبل از بازي ورزشگاه را پر کردند و آنطور که از تلويزيون مشخص بود يک سري هم 90 دقيقه سر پا بازي را تماشا کردند و با شرايط سخت روي پله‌هاي سرد خودشان را جا داده بودند.دست تک تک اين هواداران درد نکند و بايد واقعا به آنها خسته نباشي و آفرين گفت.اميدوارم فوتبال ما قدر اين مردم عاشق را بداند.وي در خصوص کيفيت بازي گفت:کيفيت بازي خوب نبود اما خدا وکيلي پرسپوليس در نيمه دوم عالي کار کرد.

غلامرضا رضايي خيلي خوب دويد و نوري و حقيقي هم خوب وسط را جمع کردند.از طرف ديگر مدافعان پرسپوليس نيز دست استقلالي‌ها را خوب خوانده بودند و به تک تک بچه‌ها چه در زمين و چه روي نيمکت خسته نباشيد و خدا قوت مي‌گويم.

منصورپورحيدري: قلعه‌نوعي محتاط نبود

منصورپورحيدري رئيس کميته فني باشگاه استقلال درمورد دربي 76 و اينکه چرااستقلال بازي محتاطانه‌اي را انجام داداظهار داشت:استقلال محتاط نبود.يکسري مسائل تاکتيکي و فني دراين بازي بيشتر رعايت مي شود و اين مسئله باعث شده تا بازيکنان دو تيم در محوطه 18 قدم خود بيشتر بمانند.جباري که مي توانست بازيکن تاثيرگذار استقلال باشد به خاطر يارگيري مستقيمي که روي او مي شد مجبور بود به عقب بازگردد تا بتواند حرکتي کند.وي در خصوص اينکه ملي پوشان در اين مسابقه عملکرد خوبي ازخود نشان ندادند، عنوان کرد:من هم قبول دارم که انتظار ازاين بازيکنان بيشتر از سايرين است اما حساسيت هاي دربي را هم بايد در نظر گرفت.اين مسابقه چون گلي نداشت کسي راراضي نکرد شايد اگر اين بازي با تساوي با گل به پايان مي رسيد اين همه انتقاد نمي شد.وي در پاسخ به اين سؤال که قبول دارد دو تيم قدر اين تماشاگران را ندانستند، گفت:اين طور نيست.دو تيم تلاش خود را کردند.من حداقل مي دانم که بازيکنان استقلال يک هفته تلاش کردند تا 3 امتياز اين بازي را بگيرند اما هواداران هم مي دانند که باشگاه بايد شرايط خود در جدول را هم در نظر بگيرد.اين يک امتياز در آينده براي استقلال خيلي خوب خواهد شد.پورحيدري در مورد اينکه پرسپوليس نيمه دوم بهتر ازاستقلال کار کرد، گفت:آنها دراواخر بازي کمي بهتر از استقلال بودند.وي در مورد اينکه گفته مي شود قلعه نوعي براي حفظ رکورد خود و نباختن به پرسپوليس تيم خودش را آماده کرده بود، گفت:او اگر مي خواست محتاط باشد از همان اول بازي ساموئل را به زمين مي فرستاد.ترکيب اوليه تيم هم هجومي بود و حتي فرهاد مجيدي به ميدان رفت تا به خط حمله کمک کند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1391/11/07 ] [ 11:56 PM ] [ محسن آزاد ]

12/25

880539859

15/25

880539856

10

870571513

18/5

880539871

13/75

880539877

15/25

890523940

4/5

880539903

8/75

870571565

15/75

880539904

10/75

880539919

10/5

870571603

4

870571605

10/5

870571609

13/5

880539938

9/25

880539958

14

880539969

8/5

870571675

12/75

880539997

14/25

880540000

16

870571706

9/25

880540024

12/25

870571744

15/25

880540036

12/25

870571750

17

880540069

14/5

880540072

9/75

880540075

15/75

890524083

9/25

880540074

17/5

880540011

8

880539883

9/25

880539901

11

890523949

11

880539911

5/75

870571602

4

880539951

5/5

900491860

12

880540045

12/25

880540047

10/75

880540054

3/75

870001621

*

*


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1391/11/07 ] [ 11:36 PM ] [ محسن آزاد ]

علي کريمي به دليل مصدوميت شديد پس ازگرفتن MRI دوم، دربي رااز دست داد.‌يکي ازدغدغه‌هاي اصلي کادر فني پرسپوليس مصدوميت علي کريمي در دربي 76 بود اما علي‌رغم تلاش کادر پزشکي پرسپوليس و پس از گرفتن دومين عکس MRI از پاي او مشخص شد که اين بازيکن قطعاً‌ دربي 76 را از دست مي‌دهد.همچنين با توجه به پيگيري‌هاي انجام شده مشخص شد که کريمي حداقل 2 ماه بايد از هرگونه بازي و مسابقه دور باشد.کريمي در بايرن مونيخ آلمان نيز دچار اين مشکل شد که پس از تلاش پزشکان بايرن اين مصدوميت برطرف شد اما بازهم دربازي مقابل صبا براثرتکل‌هاي اين بازيکن مصدوميت سراغ او آمد تا دربي 76 راازدست دهد.مصدوميت کريمي ازناحيه رباط داخلي پا است.

دکترمحمد رازي:

کريمي نيازي به جراحي ندارد

علي کريمي که دربازي مقابل صبا دچارمصدوميت شديد ازناحيه زانو شد چند روزي تحت نظر پزشکان پرسپوليس کار خود را دنبال کرد اماديروزپس از اينکه دکتر رازي کريمي را معاينه کرد درمورد مصدوميت وي گفت:مصدوميت اين بازيکن چندان جدي نيست اما حداقل بايد دو يا سه ماه بايد استراحت کند ولي اگر رعايت کند زود برمي گردد.رباط کريمي دچار کشيدگي شده و به همين دليل پس ازبررسي هاي لازم متوجه شديم که او بايد بيشتر استراحت کند و من هم نظر خودم را اعلام کرده ام.

رازي از دادن اطلاعات بيشتر در مورد کريمي خودداري کرد و گفت:چندان مصدوميت ايشان جدي نيست اما نياز به استراحت دارد.اين در شرايطي بود که علي کريمي در هنگام بيرون رفتن ازبيمارستان آتيه بسيارناراحت و چهره اش درهم بود با اين حال او با افرادي که براي عکس گرفتن با وي درخواست مي کردند با رويي باز برخورد کرد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه 1391/11/04 ] [ 2:39 PM ] [ محسن آزاد ]
تردستی یا همان شعبده بازی، فنی است که با روشهای خاص عوامل اصلی قانون طبیعت را به صورت وارونه جلوه می دهد و قوانین فزیکی را زیر پا می گذارد. به گزارش پارس ناز طیبه رحمتی با لقب هنری سایه اولین دختر تردست و شعبده باز ایران است. او در خانواده ای متوسط به عنوان تنها دختر خانواده، با پدری نظامی در بجنورد متولد شد؛ از کودکی عاشق هنر و بازیگری بود و همین عشق و علاقه موجب شکاف و جدایی بین سایه و اطرافیانش بود. قصه زندگی و رو آوردن به شعبده بازی و پول در آوردنش از این راه را از زبان خودش بشنویم. www.parsnaz.ir - این خانم ایرانی یکی از رقیبان سرسخت کریس آنجل است! از کودکی علاقه زیادی به بازیگری داشتم و با دیدن فیلم ها و سریال ها به شدت تحت تاثیر قرار می گرفتم و همیشه خودم را جای نقش اصلی فیلم ها می گذاشتم. با وجود مخالفت شدید پدرم – و البته حمایت های عاشقانه مادرم – به صورت پنهانی با گروه های نمایشی مدرسه همکاری می کردم. خطاط خوبی هم بودم و به خاطر بالا بودن سواد قرآنی ام در کنار روابط عمومی خوبی که داشتم، سوپراستار مدرسه شده بودم. بعد از گرفتن دیپلم، گروه تئاتر از هم پاشیده شد. تصمیم گرفتم هنر دیگری را جایگزین کنم که هنر بازیگری نیز در آن باشد. روزی به عنوان تماشاچی در جنگی حضور یافتم که شعبده باز داشتند؛ تا آن روز شعبده بازی را فقط در تلویزیون دیده بودم، وقتی اجرای شعبده باز تمام شد، به دیدن او رفتم و به ایشان گفتم: اکثر حقه هایش را فهمیده ام. خندید و گفت: معمولا هر کس که شعبده بازی می بیند یک حدسی می زند که فکر می کنددرست است اما راز شعبده بازی آن چیزی که شما فکر می کنید نیست. www.parsnaz.ir - این خانم ایرانی یکی از رقیبان سرسخت کریس آنجل است! از من خواست تا راز بازی هایش را بگویم؛ من هم چنین کردم. بعد از شنیدن حرف هایم تعجب کرد. نگاه عمیقی به من کرد و گفت: شما از نظر ژست، میمیک صورت، قد و معیار استانداردهای لازم را برای شعبده باز شدن دارید. چرا شعبده باز نمی شوید؟ در ایران در شهرهای زیادی اجرا دارم. در شهرهای مختلف کشورهای دیگر هم از جمله مالزی، گرجستان و ترکیه اجرا داشته ام؛ دوبی هم چند بار دعوتم کردند. مبلغ پیشنهادی ام هم خیلی خوب بود و می توانست گره ای از زندنگی ام باز کند ولی ظاهرا با حجابم مشکل دارند. وقتی پایم را از مرز بیرون می گذارم نماینده یک دختر مسلمان ایرانی هستم. کوچکترین اشتباه در پوشش و بیان من، دستاویزی برای رسانه هایی می شود که قصد دارند ایران و دختر ایرانی را محکوم کنند. متاسفانه خیلی جلوی پایم سنگ اندازی می کنند حتی اخیرا برایم ایمیل های تهدیدآمیز هم می فرستند و می خواهند مرا از ادامه این کار منصرف کنند ولی مشکلاتم به خودم ربط دارد نباید آب در آسیاب دشمن بریزیم. www.parsnaz.ir - این خانم ایرانی یکی از رقیبان سرسخت کریس آنجل است! آموزش و الگوی کاری متاسفانه درخصوص شعبده بازی افتخار شاگردی نداشته ام و استادی در این خصوص ندارم. با دیدن فیلم ها و اجرای شعبده بازان مطرح، ایده می گرفتم و ایده هایم را می ساختم ولی گاهی ساخت لوازم، نیاز به دستگاه ها و تجارب زیاد دارد، اینجاست که مجبوری لوازم شعبده بازی بخری. مثلا در شعبده بازی میزی وجود دارد که مخصوص پرواز ساخته شده است و همه شعبده بازان از آن برای پرواز استفاده می کنند. من این بازی را خریده ام اما شیوه دیگری را برای اجرایش انتخاب می کنم تا کارم تکراری نباشد من از تکراری بودن وحشت دارم و دوست دارم همیشه متفاوت باشم. در ایران از استاد بهروز کریمی، پدر شعبده بازی ایران مشاوره می گیرم که انصافا اکثر شعبده بازان ایرانی استاد را همانند پدرشان دوست دارند. از نظر انسان دوستی و مهربانی و گذشت، خیلی دوست دارم مثل ایشان باشم. انسانی بسیار متواضع و خونگرم هستند. زندگی شخصی زندگی شخصی من با دیگر خانم ها فرق دارد؛ از کودکی اهل آشپزی، عروسک بازی و بازی های دخترانه نبودم. من چند سالی هست که در یک شهر غریب تنها و مستقل زندگی می کنم؛ البته منظورم از غربت، اقوام و خانواده هستند. www.parsnaz.ir - این خانم ایرانی یکی از رقیبان سرسخت کریس آنجل است! من لیسانس هنرهای تجسمی دارم و اوقات فراغتم را با کتابت قرآن، خطاطی و صد البته ورزش پر می کنم. ورزش های مورد علاقه من موتورسواری، ورزش های رزمی، شکار (البته صرفا برای تفریح تا حالا به هیچ موجود زنده ای شلیک نکرده ام) بوده است. حتی مدتی در دیواره مرگ موتورسواری می کردم که مادرم قسمم داد که دیگر این ورزش را انجام ندهم و به احترام مادرم این کار را نکردم. حمایت مالی و اسپانسر حمایت مالی و اسپانسر تا حالا نداشته ام کاش واقعا یکی از من حمایت می کرد. من الان 25 سال سن دارم و از یک شهر کوچک فعالیت هایم را آغاز کرده ام و تا حالا یک ریال برای تبلیغات هزینه نکرده ام. وقتی با هنرمندان معروف مصاحبه می کنید؛ می گویند، از وقتی که به تهران آمده اندن بیشتر موفق شده اند. یک هنرمند باید در پایتخت باشد و رسانه در اختیار داشته باشد. www.parsnaz.ir - این خانم ایرانی یکی از رقیبان سرسخت کریس آنجل است! غیرممکن است فلان بازیگر در شهرستان شهرتی کسب کند حتما باید فیلمش از صدا و سیما و سینما پخش شود یا باید اسپانسر داشته باشد تا خرج تبلیغات کند ... اما من هیچ کدام از اینها را نداشته ام؛ نه رسانه ها حمایتم کرده اند نه توان مالی داشته ام اما کم نیستند مردمی که مرا می شناسند. من رقیب کریس آنجل هستم صددرصد شعبده بازان ایران «بانو سایه» را می شناسند. حتی اگر در اینترنت اسم و فامیل مرا سرچ کنید متوجه می شوید بیش از صدها خبرگزاری درباره من مطلب نوشته اند. من هرگز فکر نمی کردم که به اینجا برسم و از یک شهر کوچک اسمم در روزنامه ها و مجلات بیاید. هنر شعبده بازی در خون من است. من قدرت رقابت با تمام شعبده بازان صاحب نام دنیا را دارم. البته اگر ساپورت شوم و اسپانسر داشته باشم، به راحتی می توانم حقه های «کریس آنجل» را به نمایش بگذارم. فیلمی که من قصد دارم بسازم، غول شعبده آمریکا را از پا درخواهد آورد و بت کریس آنجل را در هم خواهد شکست و سی دی یک دختر مسلمان ایرانی در کل جهان خواهد چرخید. رمز موفقیت؟ ببینید این حرفم را به تمام هنرمندهای خانم می گویم ستاره شدن مهم نیست، ستاره ماندن مهم است. قهرمان شدن کاری ندارد؛ پهلوان ماندن مهم است. من از سن 18 سالگی به صورت مستقل و به دور از خانواده زندگی می کنم چون پدرم شدیدا مخالف فعالیت های هنری من است و ترجیح می دهم جلوی چشمش نباشم. من تمام موفقیتم را از خدای خودم می دانم. در قرآن تمام حد و مرزها مشخص شده است که می توان از آنها در زندگی و اجتماع بهره برد. «خدا همیشه با ماست» (ذلک الکتب لا ریب فیه هدی للمتقین) درآمد من تمام هزینه های زندگی ام را از راه هنر به دست می آورم. چون در شهرستان زندگی می کنم معمولا قیمت اجراها در شهرستان ها پایین است. در تهران که اجرا دارم مبالغ خوب است اما 50 درصد هزینه ام صرف راه و حمل و نقل لوازم می شود ولی در حدی که دستم جلوی کسی دراز نشود از پس اجاره خانه و پول آب و برق و گاز برمی آیم. نمی توانم بگویم درآمدم بالاست ولی من قانع هستم. من رقیب کریس آنجل هستم در جنوب شهر در یک خانه قدیمی، یک اتاق اجاره ای دارم. شغل من خطرات و آسیب هایی جدی دارد؛ ولی من بیمه نیستم. گاهی شده هزینه یکسال پس اندازم هزینه یک هفته درمانم شده. چند بار بنا به پیشنهاد دوستانم تصمیم گرفته ام تهران ساکن شوم ولی با شنیدن پول رهن و اجاره تصمیمم عوض شده. من از زندگی محقر و ساده ام راضی ام، بیشتر از این از خدا نمی خواهم. تنها آرزوی من داشتن یک خانه چهل، پنجاه متری از خودم است که حتما روزی به این آرزویم خواهم رسید. پیشرفت کاری همیشه سعی کرده ام متفاوت باشم و دچار تکرار نشوم. به تبلیغات دهن به دهن، بیشتر اعتقاد دارم. من تبلیغات آنچنانی نداشته ام فقط یک وب سایت از خودمدارم که آن را هم یکی از طرفدارانم برایم طراحی کرده است. شریک کاری شریک کاری ندارم. متاسفانه خانم شعبده باز نداریم، اگر بود حتما با کمال میل با ایشان همکاری می کردم و داشتن شریک کاری آقا؛ باید بگویم تمام جذابیت کار من این است که خانم هستم. اگر یک همکار آقا در کنارم قرار بگیرد این کار جذابیتش را از دست می دهد ولی به طور کلی برای اجراهای حرفه ای دستیارانی دارم که خارج از صحنه وظایفی را به عهده دارند. آموزش و تربیت کارورزان خانم چندی پیش بنا به تماس هایی که داشتم، تصمیم گرفتم در اداره ارشاد شهری که ساکنم، کلاس آموزش تردستی و شعبده بازی برگزار کنم که به دلایل بسیاری اجازه این کار به من داده نشد.
موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه 1391/11/04 ] [ 2:35 PM ] [ محسن آزاد ]
معاون دانشجويي دانشگاه آزاد از ابلاغ بخشنامه جديد «وقفه تحصيلي» دانشجويان خبر داد و گفت: بخشنامه تسهيل در پرداخت هزينه انصراف و ترک تحصيل دانشجويان دانشگاه آزاد به واحدهاي دانشگاهي ابلاغ شد. محمودرضا اسفنديار در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران، با اشاره به تدوين آيين‌نامه تسهيل در پرداخت هزينه انصراف و ترک تحصيل دانشجويان انصرافي و اخراجي دانشگاه آزاد، گفت: به پيشنهاد رييس دانشگاه آزاد و در راستاي تسهيل و رفع موانع و مشکلات مربوط به وقفه تحصيلي، هزينه انصراف، ترک تحصيل دانشجويان و ساير موارد مشابه و لزوم تمرکز زدايي، آيين‌نامه‌اي به اين منظور در حوزه معاونت دانشجويي تدوين شده است. وي افزود: در گذشته اگر دانشجويي پس از يک‌سال تحصيل، انصراف مي‌داد، بايد شهريه کل دوره تحصيل را در قالب هزينه انصراف از تحصيل پرداخت مي‌کرد که بر اساس اين آيين‌نامه اين دسته از انصرافي‌ها بايد معادل يک و نيم برابر شهريه تنها يک نيمسال تحصيلي را پرداخت کنند. اسفنديار با اشاره به ديگر تغييرات بخشنامه جديد وقفه تحصيلي دانشجويان، گفت: همچنين در گذشته اگر دانشجويي پس از مدتي ترک تحصيل مي‌کرد پس از بازگشت بايد شهريه ثابت مدت زمان وقفه را پرداخت مي‌کرد ولي بر اساس اين آيين‌نامه اين دسته از دانشجويان از تخفيف در پرداخت هزينه ترک تحصيل برخوردار مي‌شوند.معاون دانشجويي دانشگاه آزاد افزود: بر اساس بخشنامه جديد اگر دانشجويان شاغل به تحصيل در دانشگاه آزاد، مجددا در آزمون دانشگاه آزاد پذيرفته شوند از هزينه انصراف معاف مي‌شوند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه 1391/11/02 ] [ 11:45 PM ] [ محسن آزاد ]

آخرين مانع حضوردانيل داوري در تيم ملي فوتبال ايران برطرف شد.آيا اين دروازه‌بان ايراني –آلماني (لهستاني)مي‌تواند تهديدي جدي براي سيدمهدي رحمتي و ديگر سنگربانان مدعي پوشيدن پيراهن شماره يک تيم ملي فوتبال باشد.درشناسنامه ايراني داوري نام کوچک او محمد درج شده است در حالي که در شناسنامه آلماني نام او محمد دانيل عنوان شده است.اين مغايرت باعث شده بود تا فدراسيون جهاني فوتبال اجازه بازي داوري با تيم ملي ايران را ندهد.

فدراسيون فوتبال ايران با همکاري سرکنسولگري ايران درفرانکفورت آلمان با ارائه اسنادي چون شناسنامه پدرداوري، فيفا را متقاعد کرد و اکنون با موافقت عالي‌ترين مرجع تصميم‌گيري در فوتبال جهان داوري ديگر مانعي را براي حضوردرتيم ملي ايران برسرراهش نمي‌بيند.در آخرين فهرست سرمربي پرتغالي تيم ملي ايران هم نام دانيل داوري ديده مي‌شود و مسئولان فدراسيون فوتبال هم درتلاش هستند آخرين کارهاي لازم را براي رساندن داوري به تيم ملي انجام دهند.محمد دانيل داوري، پيراهن شماره 26 اينتراخت برانشوايگ را به تن دارد ولي سنگربان اصلي اين تيم دررقابت‌هاي بوندسليگاي دو است.درپروفايل اين بازيکن در کيکر آن‌لاين نوشته شده است او 192 سانتي‌متر قامت و 85 کيلوگرم وزن دارد و درششمين روز ژانويه 1988 ازپدري ايراني و مادري لهستاني در آلمان به دنيا آمده است.داوري پيش از برانشوايگ درون دروازه تيم‌هايي چون ويزک و ماينتس ايستاده است.سه بازي دربوندسليگاي سه و 48 بازي در بوندسليگاي دو هم در کارنامه فوتبالي مرد شماره يک برانشوايگ، صدرنشين بوندسليگاي دو ديده مي‌شود.

داوري اميد فراواني دارد تا سال آينده دربوندسليگاي يک روبه‌روي بزرگاني چون بايرن‌مونيخ، بوروسيا دورتموند، هامبورگ، شالکه و ...قرار گيرد.شايد او جام جهاني 2014 را با حضوردردروازه تيم ملي ايران تجربه کند.البته اگر کارلوس کي‌روش بتواند راه ناهموار شده تيم ملي ايران را در رسيدن به جام جهاني بيستم هموار کند.بايد منتظر ماند و ديد محمددانيل داوري مي‌تواند دروازه‌بانان ايراني را براي پوشيدن شماره يک تيم ملي به چالش بکشد.آيا همزماني برطرف شدن اين مانع و کناره‌گيري سيدمهدي رحمتي تصادفي است.آيا کي‌روش پس ازرضا قوچان‌نژاد، اميد نظري و اشکان دژآگه چهارمين دورگه را در ترکيب اصلي تيم خود جاي خواهد داد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه 1391/11/02 ] [ 11:43 PM ] [ محسن آزاد ]
 
مدير روابط عمومي مرکز آزمون دانشگاه آزاد از آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسي ارشد 92 دانشگاه از هفته دوم بهمن ماه خبر داد.مهرداد ناظري در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري ايسنا، با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسي ارشد 92 دانشگاه آزاد از هفته دوم بهمن ماه، گفت: داوطلبان براي انجام ثبت‌نام بايد به سايت مرکز آزمون به نشاني www.azmoon.org، مراجعه کنند. وي در خصوص زمان برگزاري آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد، اظهار کرد: آزمون کارشناسي ارشد هفته دوم خرداد ماه سال 92 برگزار مي‌شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه 1391/11/02 ] [ 11:41 PM ] [ محسن آزاد ]

وقتی که توپ طلا را تصاحب کرد در گزارش تلویزیونی خود از دکتر دیگو شوارزتین که در مطب خود اولین تزریق هورمون رشد را به مسی کرده بود تشکر کرد. بعد از تشکر مسی بود که تلفن مطب دکتر دیگو شوارزتین روزانه صدها بار به صدا درآمد، مردم به دنبال کسب اطلاعات بودند که چطور آنها هم می توانند رشد کنند و بزرگ شوند؟

ملت ایران :امروز وقتی که همچون مایکل جردن بسکتبالیست قدرت اول است و فردی همچون گرد مولر در مقابل او سر تسلیم فرود می آورد و به او لقب گیگانت (غول) می دهد و زمانی که تنها در یک سال در هشت مسابقه هت تریک فوق العاده کرده است، زمانی که از مارادونا در همه چیز جلو زده است به غیر از کسب مقام قهرمانی جهان در خلوت خودش به یاد خواهد آوردکه همه چیز آنطور که به نظر می آید ساده هم نبوده است.

در بارسلونا نیز مربیان به او شک داشتند، در یک زمان حتی از پرداخت هزینه داروهای هورمون رشد او نیز سرباز زدند، حتی برای او بلیت هواپیما برای بوئینس آیرس تهیه نکردند؟!

ولی کارلوس رکساج مربی که او را به بارسلونا آورد فریاد زد: تنها یک ماه دیگر به او دارو بدهید!

وقتی که توپ طلا را تصاحب کرد در گزارش تلویزیونی خود از دکتر دیگو شوارزتین که در مطب خود اولین تزریق هورمون رشد را به مسی کرده بود تشکر کرد. بعد از تشکر مسی بود که تلفن مطب دکتر دیگو شوارزتین روزانه صدها بار به صدا درآمد، مردم به دنبال کسب اطلاعات بودند که چطور آنها هم می توانند رشد کنند و بزرگ شوند؟ دکتر دیگو چقدر زجر کشید که به رسانه ها و مردم توضیح دهد که فقط می تواند افرادی که کمبود هورمون رشد دارند را درمان کند، ولی نمی تواند روی ژنتیک انسان تاثیر بگذارد!

اگر امکان این بود که همگی ما رشد اضافه ای داشته باشیم حالا من در لیگ NBA بازی می کردم، یه شوخی به بیماران خود می گفت دکتر دیگو شوارزتین! که خودش 170 سانتیمتر بیشتر قد نداشت!؟

لئو مسی 19 سانتیمتر رشد کرد و در همان 19 سانتیمتر متوقف شد یعنی 170 سانتی متر! دلیلی ندارد بیمار از دکتر خود بلندتر باشد! از دکتر سوال می شود. اگر هورمون های رشد را مسی دریافت نمی کرد چی می شد؟

دکتر در جواب می گوید:

قد او تا 150 سانتیمتر رشد می کرد!

اختلالی که مسی از آن رنج می برد 1 در 20000 موارد اتفاق می افتد، درمان مغز استخوان که مشکل اصلی است از زمانی شروع می شود که بیمار هورمون های سنتیک تزریقی دریافت کند. به غیر از آن در بارسلونای حیرت آور یک مثلث کوتوله ها به نام مسی – ژاوی و اینیستا وجود دارد! هیچ کس از این مشکلات خبر ندارد که مسی چه زجرهایی کشیده تا به اینجا رسیده است.

سی سال بدون حقوق

زمان آن رسیده با کسی که مسی را کشف کرد و اولین قدم های فوتبال را به او نشان داد. آشنا شویم. اسم او ارنستو و کیو است، تا زمانی که بارسلونا مسی را به خدمت نگرفته بود. او تمرینش می داد هنوز هم مربی است در «نیوالسینا» بیشتر از سی سال با سیبیل های زرداز دود نیکوتین هنوز هم در کارگاه مکانیکی کار می کند و از آنجا امرار معاش خود را به دست می آورد.

هر هفته سه روز در باشگاه بچه ها را تمرین می دهد و همین چند وقت پیش بود که یک حقوق بخور نمیر را باشگاه برایش در نظر گرفت. سی سال بدون حقوق کار کرد و تمرین میداد. فقط به خاطر لذت و همیشه یک چیز را فراموش نمی کند و آن لئو مسی است!

اشک به خاطر برزیل

در زمستان 2009 تیم ملی آرژانتین در روساریو در مسابقات مقدماتی مقابل برزیل قرار گرفت. مارادونا مربی بود و یک جای خالی هم نمی شد در استادیوم پیدا کرد. 1-3 به برزیل باختند. مسی برای همه دوستان خود بلیت تهیه کرده بود ولی مرا فراموش کرد! بعد از اتمام مسابقه رفتم به سمت اتوبوس تیم ملی آرژانتین، 10 سال بود او را ندیده بودم. تو اتوبوس نشسته بود و خیره به یک نقطه شده بود! آنطور بازی نکرده بود که من یادش داده بودم و باخت از برزیل در شهر خودم یک شوک واقعی بود. دست برایش تکان دادم که شاید متوجه من شود! به سختی توانستم توجه او را به طرف خودم جلب کنم ولی احساس کردم که شکست، کاملا او را از خود بیخود کرده است!

اشک را در چشمانش دیدم که دوست ندارد ببازد و به همین دلیل اعتقاد ندارم گفته او را که گفته است: «به توپ طلا علاقه زیادی ندارم! می دانم که دوست دارددر مسابقه توپ طلا هم برنده شود نه به این خاطر که در طرف مقابل او رقیبی مانند کریستیانو رونالدوست به خاطر اینکه در هر مسابقه ای دوست دارد برنده شود. به غیر این مگر جورج حاجی رومانیایی نمی گفت که شماره 10 شماره خدایی است که حتی مربی هم نمی تواند به آن نزدیک شود. اینها حرف های مربی اول او Vecchio Ernesto است!


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ پنجشنبه 1391/10/28 ] [ 12:53 PM ] [ محسن آزاد ]

محمد رويانيان ديروزدرمصاحبه‌اي با ايسنا ازارائه استعفاي خود ازرياست ستاد سوخت کشور و مديرعاملي باشگاه پرسپوليس خبر داد؛ استعفايي که کاملا ناگهاني بود و با توجه به صحبت‌هاي او کسي انتظار نداشت رويانيان استعفا دهد.البته اين نخستين بار نبود که رويانيان استعفا مي‌داد.

او بهمن ماه سال گذشته هم از مديرعاملي پرسپوليس استعفا داده بود.در آن مقطع زماني رويانيان به دليل خستگي در فضاي فوتبال اين تصميم را گرفته بود.رويانيان در گفت‌وگوي خود با ايسنا، با اشاره به جلسه خود با رييس دفتررييس جمهوري گفت:در اين جلسه درخواست کردم تا به دليل فشار کاري و خستگي ناشي از رياست ستاد حمل و نقل و سوخت کشور کناره‌گيري کنم.

از سوي ديگر ازوزير ورزش نيز درخواست کرده‌ام تا از مديرعاملي باشگاه پرسپوليس کنار بروم که در اين خصوص قرار است جلسه‌اي با عباسي داشته باشم.وي با تاکيد براينکه درخواست رسمي درخصوص کناره‌گيري خود از رياست ستاد حمل و نقل و سوخت کشور و مدير عاملي باشگاه پرسپوليس را ارايه کرده‌ام، افزود:طي اين مدت فشارزيادي به بنده وارد شده و نگران آن هستم که نتوانم به دليل خستگي وظايف خود را در اين پست‌ها به طور کامل انجام دهم، لذا درخواست کرده‌ام تا به شغل قبلي خود در ستاد کل نيروهاي مسلح بازگردم.رويانيان اظهار اميدواري کرد:با موافقت دفتر رييس جمهوري و وزير ورزش و جوانان هرچه سريعتر اين امر محقق شده و بتوانم در جبهه جديدي خدمتگزار مردم شريف باشم.با اين حال پس از انتشار مصاحبه رويانيان برخي رسانه‌ها بدون اين که نقل قول مستقيمي از مديرعامل پرسپوليس داشته باشند، ادعا کردند که استعفاي او از باشگاه پرسپوليس کذب است.حتي صدا و سيما هم بدون اينکه با مديرعامل مستعفي پرسپوليس صحبت کند، در يکي از بخش‌هاي خبري خود اعلام کرد که يکي از خبرنگاران اين بخش خبري با رويانيان صحبت کرده و او گفته که از پرسپوليس کناره‌گيري نکرده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه 1391/10/26 ] [ 11:6 PM ] [ محسن آزاد ]

 دانشجوياني که در کشور با هزينه دولت و بورس اعطايي تحصيل مي کنند، لازم است سند تعهد بورس داخل را تکميل و به مقررات آن عمل کنند. به گزارش خبرنگار مهر، در سند تعهد دانشجويان بورس داخل به مواردي اشاره شده که دانشجو لازم است بعد از اتمام دوران تحصيلش به موارد مندرج در اين سند عمل کند.

1. در محل و مدت تعيين شده در سند و حکم بورس، تحصيل خود را به پايان رسانده و در طول اين مدت ضمن رعايت مقررات و ضوابط دانشگاه، تنها به تحصيل و کارهاي علمي مرتبط با رشته مشغول بوده و از اشتغال به هر کار ديگري خودداري کند.

2. مدارک اشتغال به تحصيل و گزارشي از روند آن را در پايان هر نيمسال تحصيلي به دانشگاه محل خدمت يا هر شخص ديگري که وزارت علوم يا سازمان امور دانشجويان تعيين خواهد کرد، ارسال کند.

3. هيچ اقدامي بر خلاف قوانين جمهوري اسلامي و شئون حاکم بر جامعه اسلامي ايران به ويژه دانشگاهيان انجام ندهد.

4. محل و رشته تحصيلي خود را بدون دريافت مجوزهاي قانوني لازم تغيير ندهد.

5. تحصيل در مقطع مندرج در اين سند و تمام مزاياي ناشي از آن را صرفاً امتيازي اعطايي از سوي وزارت علوم به نمايندگي از جمهوري اسلامي دانسته و آن را حقي بر خود تلقي نمي کند. بر همين اساس، حق سلب اين امتياز و فسخ يک جانبه اين قرارداد و مزاياي ناشي از آن براي وزارت و سازمان در هر زماني وجود داشته و متقابلاً حق هر گونه اعتراض نسبت به تصميمات ماخوذه در اين حوزه را از خود سلب کند.

6. پس از فراغت از تحصيل در مقطع تحصيلي مورد تعهد، علاوه بر تعهدات مربوط به آموزش رايگان و تعهداتي که برابر قوانين موجود در جهت خدمت به کشور بر عهده دانشجو است حداقل دو برابر مدتي که از مزاياي بورس تحصيلي استفاده کرده است به انضمام انجام خدمت نظام وظيفه به صورت طرح در هر محلي که وزارت علوم يا سازمان امور دانشجويان تعيين خواهد کرد، خدمت کند.

7. چنانچه از انجام خدمت در محل مورد نظر وزارت علوم يا سازمان امور دانشجويان، استنکاف ورزد و يا نتواند تحصيلات را به پايان رسانده و يا ترک تحصيل کند يا چنانچه از محل خدمت خود به هر دليلي اخراج شود، 5 برابر تمام وجوه ارزي و ريالي دريافتي در دوره بورس را به نرخ آزاد زمان بازپرداخت، به وزارت علوم يا سازمان امور دانشجويان پرداخت کند.

8. وزارت علوم يا سازمان امور دانشجويان را وکيل قانوني و وصي خود در تشخيص ايفاء تعهدات قانوني و قراردادي و نيز تعيين ميزان خسارت ناشي از عدم انجام تعهدات و تعيين وجوهي که بايد بپردازد، قرار مي دهد به گونه اي که تشخيص مراجع مذکور صائب بوده و نيازمند کارشناسي و تعيين توسط هيچ مرجع ديگري نباشد، اين تشخيص قطعي و غيرقابل اعتراض بوده و حق مراجعه و طرح دعوا و شکايت در مراجع قضايي را از خود اسقاط مي کند.

9. قبل از پايان تحصيلات و انجام تعهداتش نسبت به وزارت علوم، از بورس و کمک هزينه ساير وزارتخانه ها و ارگانهاي دولتي، غيردولتي عمومي و خصوصي داخلي و خارجي استفاده نکند و چنانچه معلوم شود از دو يا چند محل متفاوت بورس دريافت کرده است تمام اعطايي به دانشجو قطع و مشمول بند 7 اين سند خواهد شد.

10. چنانچه به دليل عدم مراجعه به محل خدمت تعيين شده در حکم بورس، بند 7 اين قرارداد مورد اجرا قرار گرفته و خسارت تعيين شده از سوي سازمان را بايد بپردازد، تا مدت 5 سال از زمان استنکاف، حق استخدام در دانشگاههاي دولتي و وابسته به دولت که به نحوي از بودجه دولت استفاده مي کنند ( به استثناي دانشگاههاي در حال رشد) را نداشته و حق هرگونه اعتراض و شکايت را از خود سلب مي کند.

11. در صورت تغيير نشاني خود، مراتب را حداکثر 48 ساعت به اطلاع دفترخانه تنظيم کننده سند و نيز وزارت علوم و سازمان امور دانشجويان بايد برساند، در غيراينصورت تمام اخطارها و ابلاغها به محل مندرج در سن رسمي ارسال شده و حق اعتراضي ندارد.

 رييس سازمان امور دانشجويان با اشاره به آخرين آمار دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در دانشگاه‌هاي خارج از کشور، گفت: اين آمار پيش از اين بين 60 تا 80 هزار نفر متغير بود، اما تعداد دانشجوياني که از سال گذشته تا کنون براي دريافت ارز به وزارت علوم مراجعه کردند، 51 هزار نفر بوده است.

دکتر محمود ملاباشي در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران، با تاکيد بر اينکه وزارت علوم آمادگي جذب و پذيرش تمام دانشجويان ايراني خارج از کشور را در تمامي مقاطع دارد، تصريح کرد: سايت جذب دانشجويان غيرايراني نيز آماده پاسخگويي به داوطلبان متقاضي بازگشت به داخل است، بر اين اساس داوطلب 10 روز پس از ارائه تقاضاي خود، مي‌تواند از طريق سايت، فهرست دانشگاه‌هايي که امکان ادامه تحصيل در آنها دارد، را مشاهده کند.

وي در اين رابطه تصريح کرد: در سال گذشته حدود 500 نفر متقاضي انتقال از دانشگاه‌هاي خارج به داخل بودند که تا کنون با پذيرش 207 نفر از آنها موافقت شد.وي با اشاره به برخي از شرايط انتقال دانشجو از خارج به دانشگاه‌هاي داخل، گفت:‌ انتقال دانشجو از کليه دانشگاه‌ها به دانشگاه‌هاي داخل امکانپذير است تا جايي که حتي دانشجويان مقاطع کارداني و کارشناسي دانشگاه‌هاي خارجي که از ديدگاه وزارت علوم نامعتبر بوده ولي مورد اعتبار خود آن کشور مبدا هستند نيز امکان انتقال به دانشگاه‌هاي داخل همترازرا دارند.

وي اضافه کرد: در اين راستا مدارک دانش‌آموختگان دانشگاه‌هاي خارجي نامعتبر از نظر وزارت علوم، پس از ارزيابي‌هاي لازم ارزشيابي مي‌شود.دکتر ملاباشي با اشاره به تنها موردي که امکان انتقال به داخل را ندارند، گفت: تنها براي آن دسته از دانش‌آموختگان دانشگاه‌هاي غير معتبر از نظر کشور مبدا نمي‌توان کاري انجام داد.رييس سازمان امور دانشجويان در خاتمه با بيان اينکه پيش‌بيني مي‌شود که در ماه‌هاي دي و بهمن 5000 نفر تقاضاي انتقال به داخل را داشته باشند، تشريح کرد: فرزندان ماموران دولت چون مجبور بودند به خارج از کشور اعزام شوند نيز مدارکشان پس از بازگشت به ايران ارزشيابي مي‌شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه 1391/10/24 ] [ 11:12 PM ] [ محسن آزاد ]

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در طی روزهای نهم و دهم خرداد ماه، گفت: به دلیل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و عدم تداخل با کنکور سراسری، زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی تغییر کرد. جبرائیل نسل سراجی، با اشاره به اعلام تقویم آزمونی کارشناسی ارشد علوم پزشکی از آغاز ثبت‌نام این دوره از آزمون از 23 بهمن ماه خبر داد. وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی از 23 بهمن ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی، گفت: مهلت ثبت‌نام داوطلبان تا 12 اسفند ماه ادامه دارد.

تماس یا پیامک: 09125367626


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1391/10/23 ] [ 11:44 PM ] [ محسن آزاد ]

ميگل آرچانکو مديرعامل باشگاه اوساسونا گفت که اين باشگاه اسپانيايي ديگر علاقه اي به جذب جواد نکونام هافبک قبلي خود ندارد و به مربيان باشگاه دستور داده است به دنبال بازيکن ديگري براي تقويت محوطه مياني زمين باشند .

آرچانکو در مصاحبه با شماره چهارشنبه روزنامه دياريو د ناورا چاپ پامپلونا تصريح کرد:نکونام اولين گزينه مربيان تيم براي نقل و انتقالات زمستاني ما بود زيرا اين بازيکن ايراني که اکنون در استقلال تهران بازي مي کند، گفته بود که قصد بازگشت به اسپانيا را دارد اما او حالا گفته است قصد ترک استقلال را ندارد و مي خواهد تا پايان فصل در باشگاه خود توپ بزند.

بر اين اساس، باشگاه ديگر هيچ علاقه اي به جذب وي ندارد.هيات مديره باشگاه هم راي داده است که نکونام به اوساسونا نيايد.

او دوران خود را در اين باشگاه داشت و اکنون ما بايد به بازيکنان ديگري فکر کنيم.جواد نکونام به عنوان نخستين ايراني حاضر در جام باشگاههاي برتر فوتبال اسپانيا (لاليگا)تابستان سال 2006ميلادي جذب اوساسونا شد و تا تابستان گذشته در اين تيم توپ زد .او در اين مدت در مجموع 139 ديدار با اوساسونا انجام داد و با وجود آنکه هافبک دفاعي بود، 20 گل نيز به ثمر رساند .

به نوشته روزنامه ايالت ناوارا در شمال اسپانيا که باشگاه اوساسونا متعلق به آن است، مربيان اوساسونا که نياز به تقويت خط مياني تيم خود دارند، به دنبال آن بودند تا در مهلت نقل و انتقالات زمستاني باشگاهها، نکونام را بار ديگر به تيم خود منتقل کنند، درحالي که بخشي از هيات رييسه معتقد بود پس از ترک تيم از سوي او در تابستان گذشته، امکان بازگشت نکونام وجود ندارد.

بر اساس اين گزارش، پس از آنکه نکونام دو روز پيش به برخي روزنامه هاي ايران گفت که درحال حاضر قصد ترک استقلال را ندارد و مي خواهد تا پايان فصل جاري در اين باشگاه بماند، اوساسونا روي گزينه اول خود براي نقل و انتقالات زمستاني خط کشيده و حالا به دنبال افراد ديگري براي پوشش ضعف تيم خود در مرکز زمين است.

به نوشته روزنامه اسپانيايي، نکونام براي ترک استقلال حتي با اين تيم ايراني نيز صحبت کرده و سرمربي استقلال نيز با پيوستن او به اوساسونا موافقت کرده بود، اما اظهارات جديد نکونام مبني بر اينکه قصد ترک تيم خود را ندارد، وضعيت را در اوساسونا تغيير داده است.

پس از اعلام انصراف نکونام، اکنون باشگاه اوساسونا در حال مذاکره براي جذب ميگل د لاس کوئواس بازيکن تيم اسپورتينگ خيخون است اما مهمتر از آن، جلب موافقت هيات مديره باشگاه او است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه 1391/10/20 ] [ 11:57 PM ] [ محسن آزاد ]

 
مشاور عالي سازمان سنجش نحوه گزينش بومي داوطلبان دوره‌هاي بدون آزمون کنکور را تشريح کرد.حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهي» خبرگزاري ايسنا، با اشاره به اهداف بومي‌گزيني براي پذيرش در رشته محل‌هاي بدون آزمون کنکور، گفت: کاهش مشکلات اقامتي و معيشتي دانشجويان و دانشگاه نظير مشکل کمبود خوابگاه، افت تحصيلي ناشي از دوري خانواده و مشکلات اقتصادي از جمله اهداف بومي گزيني است.وي کاهش مهاجرت‌هاي درون کشوري را از جمله اهداف بومي گزيني عنوان کرد و افزود: گزينش بومي موجب مي شود تا داوطلبان هر ناحيه با امتيازات در نظر گرفته شده بتوانند از امکان قبولي بيشتر در رشته‌هاي بومي بهره‌مند شوند.

توکلي با اشاره به نحوه گزينش رشته‌هاي تحصيلي در دانشگاه‌هاي پيام نور و موسسات آموزش عالي غير انتفاعي گفت: حدود 80 درصد ظرفيت دانشگاه‌هاي غيردولتي و غيرانتفاعي به داوطلبان بومي ناحيه بر اساس جدول دسته بندي نواحي بومي کشور اختصاص دارد. وي افزود: همچنين حدود 70 درصد ظرفيت رشته‌هاي مراکز يا واحدهاي آموزشي دانشگاه پيام نور در هر شهرستان به داوطلبان بومي آن شهرستان و حدود 30 درصد ظرفيت به داوطلبان بومي شهرستان‌هاي تحت پوشش مرکز يا واحد پذيرنده تخصيص مي‌يابد.

مشاورعالي سازمان سنجش در خصوص ملاک‌هاي تعيين استان بومي داوطلبان نيز اظهار کرد: در صورتي که محل اخذ مدرک تحصيلي سه سال آخر دوره متوسطه براي داوطلبان نظام قديم و محل اخذ مدرک پيش دانشگاهي و دو سال آخر دبيرستان براي داوطلبان نظام جديد در يک بخش، شهر و يا استان باشد داوطلبان بومي آن بخش، شهر و استان تلقي مي‌شود.

وي افزود: در صورتي که محل اخذ مدرک تحصيلي 3 سال آخر داوطلبي در يک بخش، شهر و يا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد داوطلب به عنوان محل بومي براي آن در نظر گرفته مي‌شود.

توکلي با بيان اينکه داوطلباني که سه سال آخر محل تحصيل را در خارج از کشور گذرانده‌اند استان محل تولد به عنوان استان بومي تلقي مي‌شود تصريح کرد: داوطلباني که سه سال آخر محل تحصيل را در خارج از کشور گذرانده و همچنين استان تولدشان خارج از کشور بوده است، استان بومي اين داوطلبان تهران خواهد بود.

به گزارش ايسنا، ثبت‌نام براي پذيرش بدون آزمون کنکور تا 24 دي‌ماه در سايت سازمان سنجش به نشاني sanjesh.org ادامه دارد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه 1391/10/20 ] [ 11:50 PM ] [ محسن آزاد ]

ثبت‌نام در رشته محل‌هاي بدون آزمون دوره کارشناسي دانشگاه آزاد اسلامي آغاز شد. به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران، ثبت‌نام در 5000 هزار رشته محل‌هاي بدون آزمون دوره کارشناسي دانشگاه آزاد اسلامي از روز شنبه آغاز شد و داوطلبان مي‌توانند تا 30 دي ماه براي انجام ثبت‌نام به سايت مرکز آزمون به نشاني www.azmoon.org مراجعه کنند.پذيرش در اين مرحله در کليه کد رشته‌ محل هاي تحصيلي به روش متمرکز خواهد بود که فقط معدل کتبي داوطلبان واجد شرايط ملاک و مبناي پذيرش قرار مي‌گيرد و اسامي‌ پذيرفته‌شدگان در يک مرحله و به طور يکجا اعلام مي‌شود.

همچنين اسامي رشته‌ محل‌هاي بدون آزمون دوره کارشناسي دانشگاه آزاد اسلامي منتشر شد.

داشتن ديپلم کامل نظام قديم متوسطه يا گواهي پايان دوره پيش دانشگاهي نظام جديد متوسطه براي ثبت‌نام الزامي است، بنابراين داوطلباني که 30 بهمن ماه بتوانند موفق به دريافت گواهي پيش‌دانشگاهي خود شوند، ثبت‌نام و ادامه تحصيل آنها بلامانع مي‌باشد. متقاضيان مي‌توانند نسبت به انتخاب چهار رشته شهر از يک مجموعه اقدام کنند و انتخاب‌هاي مجدد آنها از ساير مجموعه‌هاي امتحاني نيز محدوديتي ندارد.متقاضيان مي‌توانند با پرداخت مبلغ 120 هزار ريال نسبت به خريد کارت اعتباري ثبت‌نام اقدام کنند و با ورود شناسه ثبت‌نام، رمز ثبت‌نام و کد امنيتي به صفحه ورود اطلاعات وارد شوند.

بدينوسيله به اطلاع داوطلبان ورود به دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور در سال 1392 مي رساند، براساس مصوبه كارگروه ماده (4) قانون پذيرش دانشجو، پذيرش دانشجو در تعدادي از كد رشته محل‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي، دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي، بدون برگزاري آزمون و براساس سوابق تحصيلي تعريف شده در قانون پذيرش دانشجو مصوب سال 1386 مجلس شوراي اسلامي صورت مي پذيرد. پذيرش براي اين كد رشته محل‌ها در سال جاري و از نيمسال دوم سال تحصيلي 92-91 شروع خواهد شد، كه شرايط، ضوابط، نام و عنوان كد رشته محل‌‌هاي مذكور در دفترچه ثبت نام آنها كه در نيمه دوم دي ماه حسب مورد از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور و مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي در اختيار داوطلبان قرار مي گيرد، منتشر خواهد شد. براي كد رشته محل‌هايي كه براساس سوابق تحصيلي دانشجو مي‌پذيرند، بايد داوطلبان به نكات زير توجه نمايند:
1- پذيرش بدون آزمون در سال دو بار صورت مي پذيرد كه ثبت نام براي ورودي مهرماه در نيمه دوم مرداد ماه و ثبت نام براي ورودي هاي نيمسال دوم در نيمه دوم دي ماه صورت مي گيرد.
2- كد رشته محل‌ هاي بدون آزمون كه پذيرش آنها از طريق سوابق تحصيلي صورت مي‌گيرد، شامل كد رشته محل‌ هاي علوم پزشكي نمي شود.
3- ثبت نام براي كد رشته محل‌هاي بدون آزمون دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي توسط سازمان سنجش آموزش كشور و براي كد رشته محل‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي، توسط مركز آزمون دانشگاه مذكور صورت مي پذيرد.
4- كد رشته محل‌هايي كه پذيرش آنها از طريق سوابق تحصيلي صورت مي گيرد از هيچ روش ديگري (آزمون، فراگير و ...) پذيرش نخواهند داشت.
5- داوطلباني كه از طريق سوابق تحصيلي براي رشته محل پذيرش مي گيرند، اجازه انتقال يا تغيير رشته به رشته محل ديگري را كه پذيرش آنها با آزمون است، ندارند.
6- پذيرش بدون آزمون شامل آزمونهاي دوره‌هاي تحصيلات تكميلي (كارداني به كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري) نمي‌باشد.


براي ساير كد رشته محل‌هاي كه پذيرش آنها از طريق آزمون صورت مي‌گيرد توجه به نكات ذيل ضروري است:
الف- ثبت نام و پذيرش رشته محل‌هاي آزموني دانشگاه آزاد اسلامي براي سال تحصيلي 93-1392 از طريق سازمان سنجش آموزش كشور انجام خواهد گرفت و براي سال تحصيلي 93-1392 دانشگاه آزاد اسلامي ثبت نام و آزمون مجزايي نخواهد داشت. لذا داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب كد رشته محل‌هاي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي لازم است كه در آزمون سراسري سال 1392 ثبت نام نمايند. به همين منظور اين داوطلبان مي توانند از امروز دوشنبه 91/9/20 لغايت روز شنبه 91/9/25 از طريق سايت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام نمايند. همچنين داوطلباني كه در تاريخ مقرر موفق به ثبت نام نشوند، مي توانند از روز دوشنبه 91/11/30 لغايت پنج شنبه 91/12/3 اقدام به ثبت نام كنند.
ب- پذيرش داوطلبان علاقه‌مند كد رشته محل‌‌هاي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي براساس شرايط و ضوابط آزمون سراسري كه در دفترچه راهنماي ثبت نام و شركت در آزمون سراسري سال 1392 (دفترچه شماره 1) درج شده است و همچنين ساير شرايط و ضوابط كه در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون سراسري سال 1392 (دفترچه شماره 2 ) درج خواهد شد صورت مي‌پذيرد
موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1391/10/16 ] [ 8:41 PM ] [ محسن آزاد ]

 مدير کل شوراي برنامه ريزي آموزش عالي با اشاره به اجرايي شدن آيين نامه جديد کارشناسي در سال تحصيلي جاري، به 3 ضابطه حذف نمره افتاده از کارنامه وروديهاي قبل از سال جاري اشاره کرد.به گزارش خبرنگار مهر، آيين نامه سه مقطع پر جمعيت دانشجويي کشور يعني دوره هاي کارداني، کارشناسي ناپيوسته و پيوسته در مهرماه از سوي وزارت علوم به دانشگاههاي کشور ابلاغ شد.بر اساس اين آيين نامه، اگر دانشجويي در يک نيمسال تحصيلي قادر به گذراندن درسي نبود و ترم بعد همان درس را با نمره 15 به بالا گذراند، نمره افتاده در کارنامه به طور کامل حذف خواهد شد.

اين قانون شامل دانشجوياني که در وروديهاي پيش از 90 دانشجو شده اند، نمي شود.علاوه بر اين، برخي دانشگاهها در اجرايي کردن اين آيين نامه با مشکلاتي مواجه بودند که سعيد قديمي در گفتگو با خبرنگار مهر، در اين باره گفت: معاونان آموزشي چند دانشگاه کشور شيوه نامه اي براي مطلوب اجرا کردن آيين نامه تازه ابلاغ شده کارداني و کارشناسي تنظيم کردند.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا آيين نامه فعلي مي تواند براي دانشجويان ترمهاي تحصيلي قبل از 91 هم تسري يابد يا خير، گفت: پيشنهاد کرديم آنجايي که به نفع دانشجو است با کمترين تبعات براي دانشگاهها و با حفظ کيفيت در آموزش، اجرايي کردن اين آيين نامه براي دانشجويان وروديهاي سالهاي گذشته از نظر وزارت علوم مانعي ندارد.

اين مقام مسئول در وزارت علوم در خصوص اجرايي شدن بند حذف نمره افتاده از کارنامه دانشجوياني که سال ورودشان به دانشگاه مربوط به قبل از 91 است، تاکيد کرد: اين موضوع مسئله اي پيچيده است و نمي توان حکمي کلي صادر کرد، بلکه بايد دانشجوي، رشته و دانشگاه محل تحصيل و ساير ملاحظات به صورت کامل ديده شود اما دانشگاهها بالقوه پتانسيل آن را دارند که اين امر را براي سالهاي گذشته اعمال کنند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه 1391/10/10 ] [ 10:28 PM ] [ محسن آزاد ]

 معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: با توجه به حجم آزمون‌هايي که سازمان سنجش در سال برگزار مي‌کند در شرايط فعلي، امکان برگزاري سالانه دو بار آزمون کارشناسي ارشد غيرممکن است.

برگزاري آزمون کارشناسي ارشد دو بار در سال امکان پذير نيست

حسين نادري‌ منش در گفت ‌و گو با خبرنگار فرهنگي افزود: از آنجا که اغلب داوطلبان کارشناسي ارشد را دانشجويان کارشناسي تشکيل مي دهند و در دانشگاه ها مشغول به تحصيل هستند، نيازي به برگزاري آزمون ورودي دوره هاي کارشناسي ارشد، دوبار در سال ندارند.وي تاکيد کرد: آزمون کارشناسي ارشد سال 92 همانند سال هاي گذشته و طبق روال معمول، سالي يکبار برگزار خواهد شد.

نادري منش به نظرسنجي سازمان سنجش از داوطلبان کارشناسي ارشد همزمان با حضور آنها در جلسه آزمون اشاره کرد و گفت: نظرات داوطلبان کارشناسي ارشد همه ساله از طريق پرسشنامه هايي که هنگام آزمون تکميل مي کنند گرفته مي شود و موارد در کميته هاي کارشناسي، مورد بررسي قرار مي گيرد و درصورت نياز، تغييراتي از نظر محتوا و چگونگي برگزاري در اين آزمون لحاظ مي‌شود.وي تاکيد کرد: آزمون کارشناسي ارشد از نظر کيفي، دائم و مرتب در حال رصد و بررسي است و درصورت نياز به اصلاح، تغييرات سياستي در شوراي عالي برنامه‌ ريزي آموزش عالي و تغييرات برنامه‌ ريزي نيز توسط سازمان سنجش انجام خواهد شد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه 1391/10/10 ] [ 10:26 PM ] [ محسن آزاد ]

 معاون اداري مالي وزارت علوم با تاکيد بر اينکه دانشگاهها بايد مشکلات بودجه اي خود را به من بگويند نه به خبرنگاران، از يک قول بودجه اي معاونت رياست جمهوري خبر داد و از وضعيت بودجه 92 دانشگاهها گفت. علي اکبر متکان در گفتگو با خبرنگار مهر، به آخرين وضعيت بودجه هاي جاري و عمراني دانشگاههاي کشور در سه ماه پاياني سال، بودجه تجهيزات و بودجه سال آينده مواردي را مطرح کرد.

انتقاد متکان از گله هاي برخي روساي دانشگاهها

معاون اداري مالي وزارت علوم در واکنش به انتقادات رئيس دانشگاه اروميه در خصوص مصرف درآمدهاي اختصاصي اين دانشگاه براي پرداخت حقوق استادان، گفت: درآمد اختصاصي هم جزيي از بودجه دانشگاه است که مي تواند صرف امور دانشگاه شود اما رئيس دانشگاه اروميه در نظر داشته باشد که حقوق استادان اين دانشگاه را او پرداخت نمي کند بلکه دولت پرداخت مي کند. وي با طرح اين سوال که چرا روساي دانشگاهها مشکلات بودجه اي خود را به خبرنگاران مي‌گويند، گفت: مگر من با روساي دانشگاهها دعوا مي‌کنم که از مشکلات مالي دانشگاهها موضوعي را با من طرح نمي کنند، اين مسئوليت من است که به مسائل بودجه اي دانشگاهها رسيدگي کنم، من هم يک عضو هيأت علمي هستم و حقوق استادان بدون يک قران کم و زياد از بند " و " وزارت اقتصاد و دارايي پرداخت مي‌شود. به گفته معاون اداري مالي وزارت علوم، حقوق کامل استادان رسمي و تمام کارمندان رسمي کشور از بند " و " وزارت اقتصاد و دارايي پرداخت مي‌شود. متکان همچنين در خصوص گله برخي دانشگاهها در خصوص مشکل پرداخت حقوق استادان حق التدريس، گفت: اگر از سال گذشته هنوز در دانشگاهها حق التدريسها فعاليت مي کنند، کم کاري رئيس دانشگاه است.

خوش شانسي دانشگاهها نسبت به ساير دستگاهها

اين مقام مسئول در وزارت علوم، در ادامه اين گفتگو با تاکيد بر اينکه سخنان يک رئيس دانشگاه ملاک عمل نيست، با اشاره به تخصيص بودجه 150 ميليارد توماني براي تجهيز دانشگاهها تاکيد کرد که رشد بودجه دانشگاهها در سال گذشته بالاي 42 درصد بوده در حاليکه اين رشد در ساير دستگاهها بين 10 تا 15 درصد اعلام شده و امسال بر عکس سال گذشته بودجه تجهيزاتي مناسبي اختصاص يافت و دولت اجازه نمي دهد براي دانشگاهها مشکلي پيش آيد.

قول پرداخت بودجه جاري تا سقف 85 درصد

معاون اداري مالي وزارت علوم، تحريمها را يک عامل اختصاص نيافتن 100 درصدي بودجه دانشگاهها در سال جاري عنوان و به يک قول معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري در اين باره اشاره کرد و گفت: بودجه دانشگاهها در ماههاي پاياني سال ممکن است به خاطر تحريمها 100 درصد تخصيص نيابد که اگر روسا اين موضوع را مطرح کرده اند حرف درستي است؛ با اين حال معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري که قبلاً قرار بود 60 درصد بودجه دانشگاهها را پرداخت کند قول داده 85 درصدي اين بودجه را تا پايان سال در اختيارشان قرار دهد.

اختصاص تنها 5 درصد بودجه عمراني

متکان در خصوص وضعيت بودجه هاي عمراني دانشگاهها تا پايان سال گفت: دانشگاهها امسال نمي‌توانند طرح توسعه داشته باشند و تنها دانشگاههايي که طرحهاي نيمه کاره دارند، مي توانند تکميل کنند و تاکنون 5 درصد بودجه عمراني و 10 درصد بودجه خريد تجهيزات اختصاص يافته است.

بودجه سال 92 افزايش ندارد

متکان در پاسخ به پرسش مهر در خصوص بودجه سال آينده دانشگاهها، اظهار داشت: هم اکنون در حال مراحل کار کارشناسي و انتقال بودجه به دولت هستيم.وي افزود: احتمالاً با توجه به مسائل فعلي کشور افزايشي در بودجه سال آينده دانشگاهها نخواهيم داشت و اگر قرار باشد اين بودجه بر اساس سال گذشته باشد، طبق تدبيري که دانشگاهها در مديريت هزينه ها داشتند، باز هم مشکلي نخواهيم داشت.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1391/10/09 ] [ 10:55 PM ] [ محسن آزاد ]

 رييس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تصويب حذف کنکور براي حدود 10 هزار کد رشته محل دانشگاه‌هاي آزاد، پيام نور و موسسات آموزش عالي غير انتفاعي در کارگروه ماده 4 کنکور، گفت:‌ با اجراي اين مصوبه نحوه ورود به دانشگاه‌ها و نظام پذيرش دانشجو دچار تحول شد.دکتر ابراهيم خدايي در گفت‌و‌گو با ايسنا، با بيان اينکه سازمان سنجش به دنبال ايجاد تنوع در پذيرش دانشجو با هدف ايجاد رقابت در بين داوطلبان است، گفت: اسامي کدرشته محل‌هاي بدون آزمون تا 15 دي ماه منتشر مي‌شود، با اين حال در صورت افزايش يا کاهش رقابت داوطلبان در کد رشته‌هاي امتحاني، احتمال کاهش يا افزايش کدرشته‌هاي بدون آزمون براي سال‌هاي آينده وجود دارد.

زمان و جزييات پذيرش بدون آزمون

وي با بيان اينکه پذيرش دانشجو در رشته‌هاي بدون آزمون بر اساس سوابق تحصيلي تعريف شده در قانون پذيرش دانشجو مصوب مجلس انجام مي‌شود، گفت: اين مصوبه از نيمسال دوم سال تحصيلي جاري آغاز مي‌شود و طي آن شرايط، ضوابط، نام و عنوان کد رشته محل‌هاي مذکور نيمه دوم دي ماه از طريق سايت سازمان سنجش و مرکز آزمون دانشگاه آزاد منتشر مي‌شود.

وي با بيان اينکه از اين پس پذيرش بدون آزمون دانشجو در سال دو بار صورت مي‌گيرد، گفت:‌ ثبت نام براي ورودي مهر ماه در نيمه دوم مرداد ماه و ثبت نام براي ورودي‌هاي نيمسال دوم در نيمه دوم دي ماه صورت مي‌گيرد.

حذف کنکور شامل گروه پزشکي و تحصيلات تکميلي نمي‌شود

خدايي حذف کنکور را شامل رشته‌هاي علوم پزشکي و دوره هاي تحصيلات تکميلي ندانست و گفت:‌ ثبت‌نام براي کد رشته محل‌هاي بدون آزمون دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي توسط سازمان سنجش و براي کد رشته محل‌هاي دانشگاه آزاد، توسط مرکز آزمون دانشگاه مذکور صورت مي‌گيرد.

جزييات ثبت‌نام کنکوري‌هاي دانشگاه آزاد

رييس سازمان سنجش با بيان اينکه براي پذيرش دانشجو در رشته‌هاي با آزمون، کنکور دانشگاه‌هاي آزاد و سراسري تجميع شده است، گفت:‌ ثبت نام و پذيرش رشته‌محل‌هاي آزموني دانشگاه آزاد براي سال تحصيلي 93-1392 از طريق سازمان سنجش انجام مي‌شود، به عبارت ديگر دانشگاه آزاد براي سال 92 ثبت‌نام و آزمون مجزايي نخواهد داشت.وي با اشاره به نحوه ثبت‌نام در کدرشته‌هاي با آزمون، تصريح کرد:‌ داوطلبان متقاضي کدرشته محل‌هاي با آزمون دانشگاه آزاد بايد همزمان با داوطلبان آزمون سراسري در کنکو ثبت‌نام کنند، بنابراين بايد تا روز شنبه 25 آذر از طريق سايت سازمان سنجش اقدام به ثبت‌نام کنند.

دکتر خدايي در خاتمه تصريح کرد:‌ شرايط ثبت‌نام و پذيرش داوطلبان دانشگاه آزاد نيز همانند شرايط آزمون سراسري است که در دفترچه راهنماي ثبت نام و شرکت در کنکور 92 درج شده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه 1391/09/21 ] [ 10:29 PM ] [ محسن آزاد ]

يحيي گل‌محمدي به عنوان سرمربي جديد پرسپوليس انتخاب شد.جلسه کميته فني باشگاه پرسپوليس ازساعت 11 ديروزدرباشگاه پرسپوليس برگزار شد.اعضاي حاضر دراين جلسه با اتفاق آرا يحيي گل محمدي رابه عنوان سرمربي جديد سرخپوشان انتخاب کردند.البته هنوزتکليف چگونگي قطع همکاري ژوزه با پرسپوليس مشخص نشده است.

غيبت ژوزه در جلسه کميته فني

مانوئل ژوزه سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس ترجيح داد تا درجلسه کميته فني اين باشگاه حضور نيابد.محمد رويانيان مديرعامل باشگاه پرسپوليس جلسه يک ساعته خصوصي با مانوئل ژوزه سرمربي اين تيم برگزار کرد.دراين جلسه رويانيان در خصوص عملکرد تيم پرسپوليس درنيم‌فصل اول با سرمربي سرخپوشان صحبت کرد.مديرعامل باشگاه پرسپوليس به ژوزه پيشنهاد داد تا در جلسه کميته فني حضور پيدا کند اما اين مربي پرتغالي ترجيح داد تا در اين جلسه شرکت نکند.

باقري و حضور در پرسپوليس

کريم باقري بازيکن سابق پرسپوليس درخصوص حضورخود در اين تيم گفت:هنوز اتفاق خاصي نيفتاده است و حضورم در پرسپوليس درحد شايعه است.

کريم باقري درمورد حضورش به عنوان مربي درپرسپوليس اظهار داشت:فعلا همه چيزدرحد شايعه است و من درحال حاضر ازچيزي خبر ندارم.دوست ندارم در مورد پرسپوليس و اين مسائل صحبتي داشته باشيم، چون هنوزاتفاقي نيفتاده است.علاقه‌اي به مصاحبه بيشتر هم ندارم و بايد ديد چه اتفاقي مي‌افتد.صحبت‌هايي که مطرح مي‌شود همه‌اش در حد شايعه است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه 1391/09/20 ] [ 11:30 PM ] [ محسن آزاد ]

شایعات مختلفی در مورد به پایان رسیدن دنیا در محافل اجتماعی مطرح شده است، کارشناسان علمی و مذهبی هیچ توجیهی برای این شایعه را منطقی ندانسته و این شایعه را ترفندی برای بهره گیری های برخی افراد از جهل مردم می دانند. شایعات مختلفی در مورد به پایان رسیدن دنیا در محافل اجتماعی مطرح شده است، کارشناسان علمی و مذهبی هیچ توجیهی برای این شایعه را منطقی ندانسته و این شایعه را ترفندی برای بهره گیری های برخی افراد از جهل مردم می دانند.

مدت هاست شایعات مختلفی در مورد به پایان رسیدن دنیا در روز 21 دسامبر سال 2012 همزمان با شب یلدا در ایران در وبلاگ های مختلف و شبکه های اجتماعی مطرح می شود و هر روز ابعاد گسترده تری به خود می گیرد.

البته از سوی کارشناسان علمی و به خصوص سازمان فضایی ناسا این شایعات تکذیب شده و حتی ناسا آن را شایعه ای مضحک دانسته است.

قضیه به پایان رسیدن دنیا در روز 21 دسامبر سال 2012 برای نخستین بار با این ادعا آغاز شد که سیاره ای به نام «نیبیرو» که سومری ها آن را کشف کرده اند، در حال حرکت به سوی زمین است. ابتدا گفته می شد که این فاجعه در ماه می 2003 رخ می دهد و زمانی که این تاریخ گذشت و هیچ اتفاقی نیفتاد، زمان موعد به دسامبر 2012 تغییر کرد و به تقویم باستانی «مایا» که تحول بزرگ در زمستان سال 2012 را پیش بینی کرده بود، ربط داده شد، به همین دلیل هم تاریخ 20 دسامبر به عنوان روز موعود پیش بینی شد.

در مورد این شایعه سازمان جهانی ناسا این موضوع را مطرح کرد که نه ناسا و نه هیچ سازمان علمی دیگری چنین چیزی را پیش بینی نکرده است.

در گزارش ناسا آمده است، اصلاً تراز به خط شدن گیتی وجود ندارد و حداقل تا چند دهه آینده چنین هم راستایی رخ نمی دهد و حتی اگر هم چنین پدیده ای اتفاق افتد، تأثیر آن بر زمین بسیار ناچیز است. به عنوان نمونه، در سال 1962 چنین هم ترازی رخ داد و 2 مورد دیگر هم در سال های 1982 و 2000 اتفاق افتاد. در هر دسامبر هم زمین و خورشید با مرکز کهکشان راه شیری هم تراز می شوند، اما این یک رخداد سالانه است که هیچ تبعاتی هم ندارد.

برخی می گویند بر اساس تقویم مایا وقتی یک روز در سه دور این تقویم مشترک باشد آخر دنیاست، در صورتی که تقویم مایا سه دور مختلف دارد که امکان مشترک بودن یک روز در این سه دور در بعضی سال ها اتفاق عجیبی نیست.

هم ترازی خورشید و مرکز کهکشان و زمین نیز که برخی به عنوان توجیه علمی پایان دنیا بودن اعلام می کنند هر سال اتفاق می افتد.

تئوری هایی که برای این شایعه مطرح کردند اصلاً جدی نیست ولی یکی از پیش بینی های آنها می تواند به واقعیت نزدیک باشد که این تئوری می گوید در 21 دسامبر 2012 و پس از آن سطح آگاهی مردم جهان بالا می رود و مردم با ابعاد معنوی و روحانیت بیشتر آشنا می شوند.

اینکه عصر جهل به پایان برسد و عصر روشنایی، دانایی و خرد آغاز شود مسئله امیدوارکننده ای است و اصلاً ترسناک نیست. قرار نیست چیزی نابود شود ولی برخی کشورها نظیر کشور روسیه در شبکه های تلویزیونی خود به طور مداوم برنامه هایی را به عنوان پایان دنیا پخش می کنند که این مسئله فقط سبب ترس و افسردگی در مردم می شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه 1391/09/20 ] [ 11:23 PM ] [ محسن آزاد ]

سیدنی کوپر، پسر ۷۷ ساله بسی کوپر روز سه‌شنبه (۵ دسامبر/۱۵ آذر) خبر درگذشت مادرش را که به عنوان مسن‌ترین فرد جهان شناخته می‌شد، اعلام کرد و گفت: «او در آرامش کامل درگذشت. صبح از خواب برخاست، صبحانه مفصلی خورد و موهایش را درست کرد. انگار که از قبل برنامه‌ریزی کرده بود.»

به گفته سیدنی کوپر، مادرش پس از به وجود آمدن مشکلات تنفسی پس از ناهار در رختخواب دراز کشیده و اندکی پس از آن چشم از جهان فرو بست.

خانم کوپر ۲۶ اوت سال ۱۸۹۶ متولد شد و از سال ۱۹۱۷ در شهر مونروئه‌ در ایالت جورجیا سکونت داشت. او سال‌های طولانی، تا زمان به دنیا آمدن فرزند اولش، به عنوان دبیر یک مدرسه کوچک در این شهر فعالیت می‌کرد و چهار فرزند و ۱۲ نوه داشت.

در ماه اوت امسال به مناسبت سالروز تولد ۱۱۶ سالگی مقامات شهر مونروئه یک پل را به اسم بسی کوپر نامگذاری کردند.

بسی کوپر در ژانویه ۲۰۱۱ از سوی موسسه جهانی گینس “مسن‌ترین فرد جهان”  شناخته شد و این رکورد را برای چند ماه در اختیار داشت تا آن‌که مشخص شد ماریا گومز ولنتیم، پیرزن برزیلی تبار که در آمریکا سکونت داشت، با ۴۸ روز اختلاف از وی بزرگتر است.

پس از درگذشت ماریا در ژوئن سال ۲۰۱۱ عنوان مسن‌ترین فرد جهان بار دیگر از سوی مؤسسه جهانی گینس به بسی کوپر بازگردانده شد.

بسی کوپر یک‌بار در یک گفتگو راز طول عمرش را چنین افشا کرده بود: «پرهیز از غذاهای به در نخور و ناسالم و این‌که همیشه سرم به کار خودم بود.»


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1391/09/18 ] [ 11:18 PM ] [ محسن آزاد ]
 

جاسوس موساد فاش کرد که با استفاده از لباس شفاف، موفق به فریفتن مسئولان رده بالای کشورهایعربی شده و از طریق برقراری رابطه جنسی با آنها توانسته تمام اطلاعاتی را که می خواهد به دست آورد.

به گزارش جهان به نقل از شبکه خبری العالم، "شولا کوهن" برای گرفتن اطلاعات محرمانه از برخی مقام های کشورهای عربی با آنها رابطه جنسی برقرار کرده و در این بین وی اعلام کرده است که با "محمد عوض"، مسئول اقامت بیگانگان در لبنان ارتباط جنسی داشته است.

 

به نوشته پایگاه خبری النخیل، کوهن  پس از مدتی آشنایی با عوض و تاثیرگذاری بر او، خواستار گزارشهای اطلاعاتی از او شد.

 

بر اساس این گزارش، این جاسوسی صهیونیستی با ارتباط جنسی که با این مسئول لبنانی داشت توانست در یکی از خیابان های بیروت به ایجاد فروشگاه مشروبات و مرکز فساد اقدام کند و در آنجا با استفاده از زنان هرزه پای برخی مسئولان دیگر را نیز به آنجا باز کند و از طریق آنان به اطلاعات گرانبهایی دست یابد.

 

بر اساس این گزارش، فعالیت این جاسوس صهیونیستی در دهه های پنجاه و شصت قرن گذشته بود و عمده فعالیت او نیز در برخی کشورهای عربی از جمله لبنان متمرکز بود. او علاوه بر جاسوسی در زمینه سرقت بانک ها و قاچاق پول یهودیان به اسرائیل نیز فعال بود.

 

با دو مقام فلسطيني بوده ام و فيلمش را هم دارم!

 

به گزارش جهان، تزیپی لیونی وزیر امور خارجه پیشین رژیم صهیونیستی نیز اخیرا اعتراف کرده بود که برای دریافت اطلاعات محرمانه از مقام های ارشد کشورهای عربی با آنها ارتباط جنسی داشته است.

 

زیپی لیونی اعتراف کرد که با «صائب عریقات»، دیپلمات ارشد فلسطینی و رئیس هیأت فلسطینی مذاکره کننده عضو سازمان آزادیبخش فلسطین با اسرائیل و «یاسر عبدربه»، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین روابط نامشروع و غیراخلاقی داشته و دوربین ها نیز از روابط ایشان فیلمبرداری کرده اند.

 

روزنامه الدیار لبنان در این ارتباط نوشت که این نماینده سابق کنست اسرائیل گفته است که در این ارتباط از خاخام بزرگ اسرائیل طلب اذن و اجازه کرده و خاخام بزرگ نیز درباره وی فتوا داده که زیپی می تواند با بیگانگان روابط نامشروع داشته باشد به شرط آنکه این امر به منافع اسرائیل خدمت کند.

 

خاخام «آری شوات» گفته است: آیین یهودیت داشتن رابطه نامشروع با تروریست ها را برای گرفتن اطلاعی از آنها که منجر به بازداشت و دستگیری آنها می شود را حلال می داند.

 

این فتوا پس از آن صادر شد که ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از زنان در ارتش به عنوان یک سلاح رسمی و اداتی تبلیغاتی برای طرح صهیونیسم استفاده می شود و لیونی یکی از معروفترین رهبران اسرائیلی است که از رابطه نامشروع برای دستیابی به یک سری اطلاعات استفاده کرد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1391/09/18 ] [ 10:57 PM ] [ محسن آزاد ]

همسر ایمون زاید می گوید او مشکلش برای ادامه کار در پرسپولیس نبوده: «من نمی دانم چرا این شایعات درست شد. اگر راستش را بخواهید من مشکل ایمون نیستم بلکه او مشکل من برای ماندن در تهران است! من می خواهم بمانم، ایمون می گوید برویم!»

همسر زاید از تهران از شهری مي گويد که گویا خیلی دوستش دارد: «جای قشنگی است. سه بار به ایران آمده ام. البته معمولاً در هتل بودم و هر جا که ایمون می خواست، می رفتیم. یک بار کوه رفتیم. همین طور به برج میلاد رفتیم. از آن بالا تهران را قشنگ دیدم. واقعاً شهر زیبایی است. اینجا فرهنگ آدم ها با جایی که من زندگی می کنم، فرق دارد. حجاب یک قانون است و باید رعایت کنی. روزهای اول برایم سخت بود ولی حالا کاملاً یاد گرفته ام.»

او درباره آینده می گوید: «من و ایمون سال دیگر با هم ازدواج می کنیم. من مشکلی ندارم که به ایران بیایم و پیش او باشم. نمی فهمم چرا در ایران می گفتند من مشکل ایمون هستم.»

همسر ایمون ادامه می دهد: «دوست دارم به اصفهان و کیش بروم و آنجا را ببینم. شنیدم خیلی شهرهای قشنگی هستند.»

و اما حرف های آخر او: «دوست دارم ایمون در ایران بماند. او خیلی محبوب است. هر جا می رویم پرسپولیسی ها دوره اش می کنند. اینجا واقعاً دوستش دارند. حضور در پرسپولیس استارت بزرگی در زندگی ایمون بود. حالا دوست ندارم هیچ وقت به استقلال برود و محبوبیتش را از دست بدهد. این را هم مطمئن هستم که ایمون به هر تیم دیگری برود،دوباره به استقلال گل می زند.»


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه 1391/09/18 ] [ 1:1 AM ] [ محسن آزاد ]

مشاور عالي سازمان سنجش با اعلام خبر انتشار دفترچه راهنماي کنکور 92 ،‌گفت: ثبت‌نام آزمون سراسري از روز پنج شنبه 16 آذر آغاز مي‌شود و تا شنبه 25 آذر ادامه خواهد داشت.دکتر حسين توکلي در گفت‌و‌گو با ايسنا، اظهار کرد: دفترچه راهنماي ثبت‌نام کنکور مشتمل بر شرايط و ضوابط ثبت نام و شرکت در کنکور دوره‌هاي روزانه، شبانه، نيمه حضوري، مجازي، پيام نور، فرهنگيان و غيرانتفاعي دانشگاه‌ها از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org منتشر شد.وي افزود: ساير شرايط عمومي و اختصاصي داوطلبان، شرايط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجي، سهميه‌ها، مراحل آزمون، منابع آزمون و ساير اطلاعات مرتبط با آزمون سراسري نيز در دفترچه درج شده است.

3 روش ثبت‌نام در کنکور

توکلي با اشاره به پيش‌بيني روش‌هاي مختلف براي ثبت‌نام داوطلبان کنکور، گفت: ثبت‌نام کنکور، به يکي از روش‌هاي زير و منحصرا از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org امکان‌پذير است. لذا داوطلبان لازم است به يکي از سه روش پرداخت اينترنتي، مراجعه به دفاتر پستي و مراجعه به دستگاه‌هاي خودپرداز (ATM)‌بانک صادرات ايران اقدامات لازم را بعمل آورند.وي در توضيح روش اول يعني پرداخت اينترنتي، گفت: مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش و دريافت دفترچه راهنماي ثبت نام اولين اقدام است و با توجه به اينکه پرداخت هزينه ثبت‌نام در اين روش به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان بايد به وسيله کارت‌هاي عضو شبکه بانکي شتاب، با مراجعه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 106 هزار ريال به عنوان وجه ثبت نام، نسبت به دريافت اطلاعات کارت اعتباري (شماره پرونده و رمز ورود) اقدام کنند. چنانچه داوطلبي متقاضي ثبت نام در 2 و يا 3 گروه آزمايشي باشد، بايد به ازاي هر گروه آزمايشي مبلغ 106 هزار ريال ديگر پرداخت کند.

مشاور سازمان سنجش با تشريح روش دوم ثبت‌نام يعني مراجعه به دفاتر پستي، تصريح کرد: مراجعه به دفاتر پستي براي تهيه دفترچه راهنماي شرکت در آزمون و کارت يا کارت‌هاي اعتباري به تعداد مورد نياز اقدام اوليه است، بر اين اساس متقاضي بايد براي دريافت يک کارت اعتباري ثبت نام و دفترچه راهنماي شرکت در آزمون مبلغ 106 هزار ريال پرداخت کند. مبلغ 10 هزار ريال بابت هزينه توزيع دفترچه راهنما و کارت اعتباري ثبت نام نيز توسط دفتر پستي، از داوطلب دريافت مي‌شود.

وي ادامه داد:‌ براي توزيع هر کارت اعتباري (کارت اعتباري گروه‌هاي آزمايشي دوم و يا سوم و يا کارت اعتباري علاقمندي به گزينش رشته‌هاي دانشگاه پيام نور و موسسات غير انتفاعي)، مبلغ 3 هزار ريال ديگر نيز توسط دفتر پستي، از داوطلب دريافت مي‌شود.توکلي مراجعه به دستگاه‌هاي خودپرداز (ATM) بانک صادرات ايران را روش سوم ثبت‌نام اعلام کرد و گفت:‌ دريافت دفترچه راهنماي ثبت نام از طريق سايت اينترنتي سازمان، مراجعه به يکي از دستگاه‌هاي خودپرداز (ATM) بانک صادرات و خريد کارت يا کارت‌هاي اعتباري به تعداد مورد نياز، پرداخت الکترونيکي وجه ثبت‌نام با مراجعه به يکي از دستگاه‌هاي خودپرداز و دريافت اطلاعات کارت اعتباري (شماره پرونده و رمز ورود) از مراحل اين روش است.

وي ادامه داد:‌چنانچه داوطلبي علاقمند به شرکت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي دانگشاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غير دولتي و غير انتفاعي باشد، بايد مبلغ 58 هزار ريال از طريق روش فوق پرداخت و نسبت به دريافت يک کارت اعتباري علاقمندي اقدام کند.دکتر توکلي در ادامه خاطرنشان کرد:‌به منظور تسهيل در ثبت‌نام داوطلبان و دريافت اطلاعات کارت اعتباري روش‌هاي ديگري نيز در دست بررسي و اقدام مي‌باشد که جزئيات آن از طريق سايت اينترنتي سازمان به اطلاع داوطلبان مي‌رسد.

مدارک و مراحل ثبت‌نام

مشاور سازمان سنجش با اشاره به ساير اقدامات لازم براي ثبت‌نام، تصريح کرد: پس از مطالعه دفترچه راهنماي شرکت در آزمون و آشنايي با کليه شرايط و ضوابط آزمون داوطلب بايد با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام اقدام کند.وي با اشاره به مدارک لازم براي ثبت‌نام به تهيه فايل عکس اسکن شده، عکس 3 در 4 يا 4 در 6، کارت اعتباري ثبت‌نام و تکميل برخي فرم‌هاي پيش‌بيني شده در دفترچه راهنماي ثبت‌نام کنکور اشاره کرد.

يک هشدار به داوطلبان کنکور

دکتر توکلي در خاتمه ضمن اعلام هشدار به داوطلبان، تاکيد کرد:‌با توجه به برخي مشکلات ايجاد شده در آزمون‌هاي قبلي در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان که اين موضوع اکثرا به وسيله داوطلباني که در کافي نت ثبت‌نام مي‌کنند رخ داده است، تاکيد مي‌شود چنانچه ثبت‌نام را توسط کافي نت‌ها انجام مي‌دهيد علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامي حتما نسبت به کنترل عکس ارسالي دقت کنيد تا اشتباها عکس داوطلب ديگري به جاي عکس شما ارسال نشود.

`


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ پنجشنبه 1391/09/09 ] [ 11:58 PM ] [ محسن آزاد ]

مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاري باشگاه پرسپوليس با آکادمي فوتبال ترافيک برزيل با حضورمحمد رويانيان، حميد استيلي و مديرعامل و قائم مقام آکادمي فوتبال ترافيک برزيل درباشگاه پرسپوليس برگزار شد.درنشست خبري اين مراسم ابتدا محمد رويانيان گفت:باشگاه پرسپوليس نيازي به معرفي ندارد و براي همه ايران و آسيا و امروز در اروپا شناخته شده است.عظمت پرسپوليس به طرفداران ميليوني‌اش است که به اين نام عشق مي‌ورزند.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس از انعقاد قرارداد با باشگاه‌هاي اروپايي نيز خبر داد و افزود:شرکت مشترکي در ايران تاسيس مي‌شود که خواهيد ديد چه اتفاقي خواهد افتاد.تيم‌هاي پايه تبديل به سامانه و نظام جديد آموزشي در گستره ايران با پشتوانه قوي مراکز علمي و آموزشي و دانشگاهي خواهند بود.مديرعامل پرسپوليس در ادامه درباره تفاهم‌نامه‌ي همکاري پرسپوليس با آکادمي فوتبال ترافيک برزيل نيز تصريح کرد:تفاهم‌نامه ما سه ساله است و باشگاه پرسپوليس با باشگاه اسپورتيوو و آکادمي ترافيک برزيل که سومين کمپاني بزرگ برزيل محسوب مي‌شود اين تفاهم‌نامه را امضا کرده است.

آکادمي ترافيک در زمينه پايه موفق بوده و تلاش مي‌کند تا در برزيل نيز به عنوان اولين آکادمي مطرح شود.در تفاهم‌نامه سه ساله ما با اين کمپاني چند اتفاق مهم رقم خواهد خورد.بازيکنان جوان زير 21 سال ما به برزيل مي‌روند و دوره‌هاي فني سه ساله را مي‌بينند.همچنين 5 بازيکن از منچستريونايتد در اين آکادمي مشغول به تحصيلند و اين آکادمي در مجموع 114 بازيکن را تحت پوشش خود قرار داده است.همچنين از اين طريق ارتباطي را با باشگاه منچستريونايتد نيز برقرارخواهيم کرد.

از طرفي آکادمي ترافيک اساتيدي را به آکادمي پرسپوليس معرفي مي‌کند تا با آخرين متدهاي تحصيلي بازيکنان‌مان را آموزش دهند.از ديگر مفاد اين تفاهم‌نامه برگزاري تورنمنت‌هايي در سراسر دنياست.آکادمي ترافيک برزيل تورنمنت‌هايي براي رده جوانان تيم‌هاي بايرن مونيخ، آث ميلان، منچستريونايتد، بارسلونا و آژاکس در هلند برگزار کرد و قرار شده که پرسپوليس هم در اين تورنمنت‌ها شرکت کند و حتي بازي‌هايي در ايران به سفارش پرسپوليس با تيم‌هاي اروپايي برگزار شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه 1391/09/08 ] [ 0:6 AM ] [ محسن آزاد ]

  لقاح آزمایشگاهی (IVF) شیوه‌ای پزشکی است که در آن سلول تخمک بالغ از زن گرفته می‌شود و با اسپرم مرد در خارج از بدن لقاح می‌یابد و رویان حاصل برای ادامه بارداری طبیعی در رحم همان زن یا زن دیگری کاشته می‌شود.

این مادربزرگ ۵۸ ساله انگلیسی که مادر جایگزین دخترش شده است نوه خود را به دنیا می آورد. دختر این زن ۵۸ ساله به دلیل ابتلا به بیماری رحمی قادر به بچه دار شدن نیست.

ˈکتی دانلیˈ ۵۸ ساله در حال حاضر شش ماهه باردار است و با به دنیا آوردن نوه دختر خود صاحب هفت نوه خواهد شد.

دختر وی و همسرش دو سال برای بچه دار شدن تلاش کردند و در نهایت متوجه شدند که به دلیل بیماری زخم رحم ، زن قادر به بچه دار شدن نیست .

به این صورت بود که خانم دانلی مادر سه بچه و مادربزرگ شش نوه داوطلب شد تا به عنوان مادر جایگزین به دخترش برای بچه دار شدن کمک کند.

ˈمایکل موریˈ متخصص مرکز پزشکی باروری در شمال کالیفرنیا گفت: معمولا یک دوست صمیمی و یا خواهر به عنوان مادر جایگزین عمل می کنند و زنان بالای ۴۵ سال معمولا برای این کار سلامت کافی ندارند.

بارداری برای زنان بالای ۴۵ سال ، خطرناک است. شایع ترین عوارض بارداری برای این زنان فشار خون بالا، دیابت بارداری و تولد پیش از موعد نوزاد است.

براین اساس خوشبختانه تاکنون هیچ عارضه ای برای خانم دانلی به وجود نیامده است و وی می تواند تا سه ماه دیگر نوه خود را به دنیا آورد .

لازم به ذکر است عملیات IVF شامل دریافت تخمک بالغ (که معمولا با مکش با سوزن با هدایت سونوگرافی انجام می‌شود) و قرار دادن تخمک‌ها در محیط کشت در گرمخانه در آزمایشگاه، جمع‌آوری و آماده‌سازی اسپرم و اضافه کردن آن به این محیط کشت است.

لقاح تخمک و اسپرم در آزمایشگاه معمولا در فاصله ۱۲ تا ۴۸ ساعت صورت می‌گیرد.

رویا‌ن‌ بالقوه تولید شده در یک محیط رشد قرار داده می‌شود و به طور دوره‌ای زیر نظر قرار می‌گیرد تا مراحل تقسیم به دو سلول، چهار سلول و هشت سلول را بگذراند.

در طول این دوره، مادر هورمون پروژسترون دریافت می‌کند تا پوشش داخلی رحم او برای کاشتن رویان آماده شود. رویان که در این مرحله به آن “بلاستوسییست” می‌گویند، از طریق دهانه رحم به درون رحم آزاد می‌شود. در طی یک دوره سه و نیم‌روزه این بلاستوسیست درون محیط داخلی رحم شناور به نظر می‌ر‌سد. اگر عمل موفقیت آمیز باشد، رویان بالاخره در دیواره رحم کاشته می‌شود و بارداری رخ می‌دهد.

هر مرحله IVF ممکن است دچار مشکلاتی شود، اما حساس‌ترین و مشکل‌‌سازترین مرحله، مرحله کاشته‌شدن موفقیت‌آمیز رویان وارد شده به رحم است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه 1391/09/08 ] [ 0:5 AM ] [ محسن آزاد ]

چه خصوصیاتی باعث می شود دیگران از ما فاصله بگیرند؟ اگر نمی خواهید مجرد بمانید این خصوصیات را در اسرع وقت از خودتان از بین ببرید. هیچ کس دوست ندارد با چنین آدم هایی ازدواج کند.

 

تا به حال فکر کرده اید چرا بعضی افراد این همه طرفدار دارند ومحبوب همه هستند اما بعضی دیگر ... انگار کسی دوست ندارد حتی نزدیکشان بشود؟ خب، دسته اول مهره مار ندارند – شما که به این جور خرافات اعتقاد ندارید؟! – بلکه خصوصیاتی دارند که باعث محبوبیتشان می شود، یا بهتر بگوییم فاقد خصوصیاتی هستند که آدم ها را از آنها براند.

 

چه خصوصیاتی باعث می شود دیگران از ما فاصله بگیرند؟ اگر نمی خواهید مجرد بمانید این خصوصیات را در اسرع وقت از خودتان از بین ببرید. هیچ کس دوست ندارد با چنین آدم هایی ازدواج کند.

 

1- دخترهایی که برای خودشان «مرد» شده اند!

شمار این جور دخترها در دنیای امروز روبه افزایش است، و جالب اینجاست که آنها اصلا از دافعه های خودشان خبر ندارند و به «مردانگی» خودشان کاملا افتخار می کنند. آنها زنان دیگر را ضعیف، ناتوان، ظریف و وابسته می دانند و اصلا حاضر نیستند به عنوان جنس زن به آنها نگاه شود.

 

لباس های مردانه، کارهای مردانه، بازوهای قوی و برجسته و صدای کلفت و مردانه از چیزهای مورد علاقه آنهاست که با آن فخر می فروشند. اگر شما هم ظرافت های زنانه را باعث سرافکندگی خود می دانید، به مقاله «پسرهایی که مجرد» می مانند نگاهی بیندازید.

 

زنان مردنما همانقدر برای دیگران دافعه دارند که مردان زن نما حال شما را بد می کنند. زن، زن آفریده شده و مرد، مرد، و هر کدام از این دو جنس در قالب خصوصیات خودشان است که جذابیت دارد، قدرت دارد و می تواند کارهایش را راه بیندازد.

 

البته این جور دختران می توانند به خوبی جای پدر را برای بچه هایشان پر کنند اما متاسفانه مجرد می مانند، چون پدر بچه ها دنبال «همسر» خوبی برای خود می گردد!

 

2- دخترهای خرافاتی

اگر اولین سوالی که در هنگام آشنایی با افراد می پرسید این است که متولد چه ماهی هستند، اگر پای دکه روزنامه فروشی می ایستید و فال این ماهتان را در تمام مجلات می خوانید، اگر در کتابخانه اتاقتان انواع گوناگون کتاب های تعبیر خواب، فال قهوه، طالع بینی هندی، چینی، رومی، فرانسوی و ... است، اگر به خودتان انواع سنگ های ضد چشم زخم، ازدیاد حافظه، مهره مار، سنگ ماه تولد، سنگ سیاره ژوپیتر و از این جور چیزها آویزان کرده اید و اگر پاتوق شما خانه معروف ترین فال قهوه گیر شهر است که برای رسیدن به آرزوها و خواسته های مختلفتان نسخه های عجیب و غریب می پیچد، باید بگوییم که سرگرمی خوبی دارید اما خیالتان را راحت کنم: متاسفانه در طالع شما هیچ ازدواج موفقی دیده نمی شود!

 

می دانید چیست، متاسفانه مردها سر از اسرار ماوراءالطبیعه در نمی آورند و اصلا نمی توانند شما را درک کنند. آنها واقع بین هستند و اکثرا همه چیز را از دید عقل و تجربه میبینند، به خاطر همین ذاتا از این جور کارها دل خوشی ندارند. البته که مهم نیست آنها چه فکری در مورد شما می کنند، اما ... خواهش می کنم به خاطر خودتان هم که شده کمی منطقی باشید!

 

3- دخترهای خانم معلم

من یکی از آنها را می شناسم. او مثل یک وجدان آگاه «اکسترنال» است که به من وصلش کرده باشند: مدام مسائل و باید و نبایدهای بهداشتی، روانشناختی، علمی، اجتماعی، سلامت، تغذیه و خلاصه هر چیز دیگری که راجع به آن مطالعه ای داشته را به من گوشزد می کند.

 

او مرتب یادآوری می کند که موقع ظرف شستن بهتر است دستکش بپوشم، موقع رد شدن از خیابان خیلی احتیاط کنم، بزرگترها را نباید به اسم کوچک صدا کنم، کلم بروکلی برای سلامتی مان خیلی خوب است، چت کردن کار بدی است، موقع کار با کامپیوتر باید صاف نشست، و هیچ وقت نباید از چراغ قرمز رد شد! و خدا نکند که من بخواهم دست از پا خطا کنم و این دستورات را نادیده بگیرم، مثلا خدای ناکرده بروم سینما و پفک و چیپس با سس تند بخورم!

 

البته او خیلی دختر خوب و شایسته ای است، اما هیچ وقت نمی توانم از بودن با او لذت ببرم. (بیچاره همسرش!) بد نیست بدانید که همه ما آدم ها علاوه بر والد،بالغ و کودک درون، یک «معلم» درون هم داریم که اینها را به ما گوشزد می کند اما فرقش این است که گاهی می توانیم خاموشش کنیم و کمی از شیطنت هایمان لذت ببریم. معلم بازی به شدت دیگران را از شما فراری می دهد.

 

4- دخترهای پول پرست

نیازی به توضیح نیست که اینها چه جور دخترهایی هستند. این دخترها نشانه هایی دارند که طرف مقابلشان خیلی زود آنها را می شناسد: آنها مدام در مورد مسائل مالی حرف می زنند، اولین سوالاتی که می پرسند در موردمیزان درآمد، مدل ماشین، محل زندگی، وضعی اقتصادی خانواده و این قبیل است و اگر در چشم انداز آینده یک رابطه احتمال بحران مالی یا احیانا اجبار به قناعت را ببینند بلافاصله محو می شوند!

 

قضیه خیلی ساده است، دختری که دنبال جیب طرف مقابلش است در روزهای سخت به درد نمی خورد. رابطه عاطفی با چنین دخترانی بی نهایت شکننده و نامطمئن است وهمسرشان تحت استرس زیادی قرار دارد. اگر چنین دختری هستید متاسفانه طرفداری ندارید؛ پسرها هم می خواهند با کسی ازدواج کنند که آنها را به خاطر خودشان بخواهد، نه جیبشان (آنها هم دل دارند!)، همانطور که شما دوست دارید طرف مقابلتان شما را به خاطر خودتان بخواهد نه ظاهرتان.

 

5- دخترهای انحصارطلب

دخترهای انحصارطلب خیلی خوبند، فقط یک ایراد بزرگ دارند: آنها روزگار همسرشان را سیاه می کنند! آنها می خواهند تمام زندگی طرف مقابلشان شوند و این اصلا منطقی نیست. همه خانم ها دوست دارند در مرکز توجه مرد زندگی شان باشند اما این توجه حد و مرزی دارد که دخترهای انحصارطلب از آن بی خبرند.

 

آنها تنها زمانی شادند که احساس کنند تمام توجه مرد زندگی شان به آنهاست، و اگر او کوچکترین توجهی به دیگران یا به مسائل و جنبه های دیگر زندگی اش بکند اوقاتشان تلخ می شود. حتی ممکن است تبدیل به افرادی کنترلگر شوند و مدام همسرشان را چک کنند و مثل سایه دنبالش باشند.

 

البته در ابتدای آشنایی خودبخود طرف مقابل ما تمام زندگی مان می شود اما اگر این روند بخواهد ادامه پیدا کند ما را از کار و زندگی می اندازد. هر فردی در کنار ازدواجش، که البته جنبه بسیار مهمی از زندگی اش است، لازم است به خانواده اش، کارش، تفریحات و دوستانش و علایق دیگرش هم به اندازه خودشان توجه کند؛ همچنین به فردیت خودشبه عنوان یک انسان مستقل. این دخترها جلوی رشد و پیشرفت همسرشان را می گیرند، وهیچ مردی هم این را نمی خواهد.

 

6- دخترهای خودباخته

دخترهای خودباخته را حتما می شناسید: آنها به خاطر رابطه شان از همه چیزشان می گذرند و حاضرند تمام زندگی شان را برای طرف مقابلشان فدا کنند. آنها از خود گذشته هایی هستند که همیشه در دسترسند، هرگز ناراحت و دلخور نمی شوند، همیه دنبال راضی کردن طرف مقابلند، هیچ اولویتی برای خودشان قائل نیستند، از نیازهای خودشان می گذرند تا به نیازهای مرد زندگی شان برسند، به فکر رشد و پیشرفت شخصی نیستند و بالاخره همه زندگی شان در رابطه شان خلاصه می شود.

 

این جور دخترها همه این کارها را به خاطر خشنود کردن طرف مقابل انجام می دهند، اما برعکس آنچه خودشان فکر می کنند به جای راضی کردن طرف مقابل او را از خود می رانند. آنها در نهایت به افرادی بی هویت و به شدت وابسته تبدیل می شوند که همه بار زندگی شان روی دوش همسرشان خواهد بود.

 

گاهی اینطور به نظر می رسد که دخترهای سر به زیر حرف گوش کن بیشتر مورد توجه هستند، اما آنها بعد از مدتی بی نهایت کسل کننده می شوند. در واقع دخترهایی که در حد خودشان استقلال و هویت دارند و به دنبال رشد شخصی خودشان هم هستند برای همه جذابترند.

 

7- دخترهای غرغرو

این آخرین مورد است اما بیشتر از تمام مواردی که تا اینجا خواندید آدم ها را از شما فراری می دهد. واقعا چه کسی دلش می خواهد یک نفر مثل رادیوهای قدیمی مدام زیر گوش وزوز کند، آن هم از نوع غرغر؟!

 

از نزدیکترین مردی که دم دستتان است سوال کنید چه چیز بیشتر از همه روی مخش می رود و او به شما خواهد گفت که یک آدم غرغرو. غرغروها انرژی آدم را تحلیل می برند و واقعا روی اعصاب راه می روند و متاسفانه خودشان هم متوجه نمی شوند که چقدر این کارشان بیهوده است.

 

وقتی مدام غرغر می کنید دیگر کسی به حرف های شما گوش نمی دهد و محتوای حرف هایتان را نمی فهمد؛ اگر هم تا به حال با غرغر توانسته اید به هدفتان دست پیدا کنید و کسی را مجبور به کاری بکنید فقط برای این بوده که از دستتان خلاص شوند و شما را از سر وا کنند، نه هیچ چیز دیگری.

 

البته که شما حق دارید خواسته هایتان را از دیگران بخواهید یا شکایت هایتان را مطرح کنید اما چطور است یک شیوه موثرتر و جذاب تر برای این منظور پیدا کنید؟ شاید هم خواسته هایتان نیاز به بازبینی داشته باشد. مطمئنم اصلا دوست ندارید کسی توی دلش به شما بد و بیراه بگوید.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ پنجشنبه 1391/09/02 ] [ 1:51 AM ] [ محسن آزاد ]

 مشاور عالي سازمان سنجش با بيان اينکه ثبت نام آزمون سراسري 92 از 16 آذرماه آغاز مي شود اعلام کرد که اين آزمون در خردادماه برگزار خواهد شد.حسين توکلي در گفتگو با مهر اضافه کرد: ثبت نام از داوطلبان آزمون سراسري سال 1392 از طريق شبکه اينترنت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org طي روزهاي 16 تا 25 آذرماه صورت مي گيرد و دفترچه راهنماي شماره يک آزمون از ساعت 16 سه شنبه 7 آذرماه روي سايت سازمان سنجش قابل رويت است.وي ادامه داد: همچنين اطلاعيه اين سازمان در خصوص شرايط، ضوابط و نحوه ثبت نام از داوطلبان در نشريه پيک سنجش روز دوشنبه 13 آذرماه منتشر و همزمان روي سايت سازمان قرار داده مي شود.به گفته مشاور عالي سازمان سنجش، بر اساس تصميمات گرفته شده در کميته ماده 4 قانون پذيرش دانشجو در آزمون سراسراي سال 92 سوابق تحصيلي ديپلمه هاي آموزش متوسط رشته هاي رياضي فيزيک، علوم تجربي و علوم و معارف اسلامي سال 1384 همچنين سالهاي بعد از آن که امتحاناتشان به صورت کتبي، سراسري و کشوري برگزار شده همانند آزمون سال 91 تا ميزان حدکثر 25 درصد با تاثير مثبت در گزينش نهايي آزمون سراسري سال 92 اعمال مي شود.

توکلي افزود: پذيرش دانشجو در حدود 3 هزار کد رشته محل از کد رشته محلهاي تحصيلي دانشگاههاي آزاد، پيام نور و موسسات غيردولتي در آزمون سراسري بر اساس سوابق تحصيلي با رعايت شرايط و ضوابط که تعيين مي شود، صورت مي گيرد و تعداد و فهرست کد رشته محلهاي مذکور و نحوه پذيرش متعاقباً اعلام مي شود.اين مقام مسئول در سازمان سنجش خبر از برگزاري آزمون سراسري سال 92 در خردادماه داد و گفت: بر اساس برنامه زماني پيش بيني شده آزمون سراسري سال 92 در صبح و عصر روزهاي پنجشنبه و جمعه 30 و 31خردادماه و شنبه اول تيرماه سال 92 در حوزه هاي امتحاني برگزار خواهد شد.به گفته توکلي، نتيجه اوليه آزمون به صورت کارنامه تنظيم و در روز 8 مرادماه از طريق سايت سازمان اعلام مي شود، همچين انتخاب رشته توسط مجازين از 18 مردادماه تا 23 مردادماه صورت مي گيرد.وي تاکيد کرد که فهرست قبول شدگان نهايي رشته هاي متمرکز در نيمه دوم شهريورماه سال آينده اعلام مي شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه 1391/09/01 ] [ 1:1 AM ] [ محسن آزاد ]

کنفدراسيون فوتبال آسيا نامزدهاي نهايي دريافت جايزه بهترين بازيکن سال 2012 را اعلام کرد که با حذف نام محسن بنگر، نام علي کريمي در بين 3 بازيکن نهايي قرار گرفته است.فهرست نامزدهاي نهايي دريافت جايزه بهترين بازيکن سال 2012 اعلام شد که طبق اعلام مسئولان کنفدراسيون فوتبال آسيا نام علي کريمي بين 3 بازيکن برتر نهايي قرار گرفته ولي نام محسن بنگر از بين اين نفرات خارج شد.مدير روابط عمومي باشگاه پرسپوليس با تائيد اين خبر گفت:دعوتنامه حضور علي کريمي براي حضور در مراسم انتخاب برترين‌هاي آسيا به فدراسيون فوتبال ايران ارسال شد و فدراسيون هم آن را دراختيار باشگاه پرسپوليس قرار داد.بر اين اساس علي کريمي روز سه‌شنبه هفته آينده براي حضور در اين مراسم راهي کوالالامپور مالزي مي‌شود.

رويانيان:

اميدوارم کريمي مرد سال فوتبال آسيا شود

مديرعامل باشگاه پرسپوليس گفت:اميدوارم علي کريمي به عنوان بهترين بازيکن آسيا انتخاب شود.محمد رويانيان درباره انتخاب علي کريمي به عنوان سه نامزد نهايي بازيکن سال فوتبال آسيا گفت:علي کريمي بازيکن بزرگي است که شايستگي اين افتخار را دارد و اميدوارم در نهايت به عنوان مرد سال فوتبال آسيا انتخاب شود.پيش از اين نيز علي کريمي، علي دايي، خداداد عزيزي و مهدي مهدوي‌کيا به عنوان مرد سال فوتبال آسيا انتخاب شده بودند که همگي عضو خانواده بزرگ پرسپوليس بودند و انتخاب مجدد علي کريمي افتخاري ديگر در تاريخ باشگاه پرسپوليس خواهد بود.رويانيان خاطر نشان کرد:محسن بنگر نيز شايستگي قرار گرفتن در جمع سه نامزد برتر را داشت و قرار نگرفتن در جمع سه نامزد نهايي چيزي از ارزش‌هاي او کم نخواهد کرد و بنده معتقدم قرار گرفتن در جمع پنج بازيکن برتر نيز افتخار کمي نيست.بنگر سه سال است که کانديداي اين عنوان مي شود و انشاءالله با دعوت به تيم ملي حقش را خواهد گرفت.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه 1391/09/01 ] [ 1:0 AM ] [ محسن آزاد ]
با توجه به اهميت موضوع، حذف کنکور نياز به کار کارشناسي و بررسي دقيق‌تر داشته و نمي‌توان يک شبه درباره آن تصميم گرفت.به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛طرح حذف کنکور سال 86 مطرح شد و هر سال هم به دلايلي به تعويق افتاد،تا بالاخره سال93 به عنوان زمان دقيق حذف کنکور مطرح شد، اما هنوز هم زمزمه هايي از به تعويق افتادن اين طرح به گوش مي رسد. در همين زمينه وزير علوم نيز بارها در سخنراني هاي خود گفته که بر اساس تصميم اين کارگروه، کنکور بايد در سال 93 حذف شود .وي افزود: از امسال حذف کنکور با تاثير 25 درصدي سوابق تحصيلي با همکاري وزارت آموزش و پرورش آغاز شده و تا سال 93 به مرور کنکور حذف مي شود. با حذف کنکور رقابت براي حضور در دانشگاه حذف نمي شود دانشجو خاطرنشان کرد: با حذف کنکور، رقابت براي حضور در دانشگاه حذف نمي شود چرا که هم اکنون نيز بيش از 200 هزار صندلي خالي در دانشگاهها وجود دارد.در خصوص اين قانون که بايد کنکور در سال 93 حذف شود اعضاي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس از جمله دکتر محمد مهدي زاهدي مي گويد:نظام جامع سنجش و پذيرش دانشجو در تمام مقاطع تحصيلي در شوراي‌عالي انقلاب فرهنگي در حال تدوين است و با تصويب اين طرح نحوه ورود و پذيرش دانشجويان در دانشگاه‌ها به سمت روشي عادلانه و کارآمد تغيير مي‌کند. حذف کنکور نيازمند کار کارشناسي زيادي است زاهدي درباره قانون حذف کنکور که در زمان وزارت او تصويب شد و زاهدي چندان هم با آن موافق نبود، مي گويد: اجراي اين طرح نيازمند کار کارشناسي بيشتر است، البته قبل از اجراي اين طرح بايد همه مقاطع را به‌صورت جامع مورد بررسي و کار کارشناسي قرار دهيم. درصورت اجراي قانون حذف کنکور براي پذيرش دانشجو در برخي رشته‌ها دچار مشکل مي‌شويم‌ چرا که تعداد داوطلبان با شرايط معدلي يکسان در بسياري از اين رشته‌ها چند برابر ظرفيت رشته محل مذکور است، بنابراين لحاظ تنها سوابق تحصيلي براي پذيرش کافي نيست.فرهاد بشيري عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس درباره حذف کنکور در سال 93گفت: به طور حتم حذف کنکور نياز به سازو کار دقيق‌تري دارد و نبايد بدون کار کارشناسي دست به چنين کار بزرگي زد. گزينش دانشجو کار آساني نيست وي در ادامه داد: گزينش دانشجو کار سهلي نيست که يک شبه انجام گيرد بلکه نياز به تفکر و تدبر بيشتري دارد.اين نماينده مردم در مجلس نهم، با بيان اينکه حذف کنکور نياز به اجماع همگاني دارد، تصريح کرد: شرط معدل به عنوان رکن اصلي در حذف کنکور، براي دانش‌آموزاني که نمرات بالايي را در طول سال تحصيلي کسب کرده‌اند فاکتور قابل قبولي نبوده زيرا تعداد دانش‌اموزان داراي معدل بالا از ظرفيت دانشگاه‌ها بيشتر است.وي تاکيد کرد: در شرايط کنوني حذف کنکور به صلاح نبوده و نياز دارد تا تمهيدات بهتري دراين زمينه اتخاذ شود. بشيري با تاکيد بر اينکه دانش‌آموزان بر اساس توانمندي‌هاي خود بايد در دانشگاه‌ها پذيرش شود، افزود: اعضاي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با وجود نشست‌هاي مختلف با وزير علوم و وزير آموزش و پرورش، نسبت به حذف کنکور قانع نشدند و درتلاشند تا افراد بر اساس تدابير بهتري وارد دانشگاه شوند.عضو کميسيون آموزش وتحقيقات مجلس شوراي اسلامي، درباره جلسات کميسيون با وزير علوم، تحقيقات و فناوري، گفت: هم اکنون کميسيون آموزش و تحقيقات به اين نتيجه رسيده که حذف کنکور در سال 93 به صلاح جامعه و دانشجويان نبوده و بايد بيشتر روي آن برنامه‌ريزي کرد.با اين تفاسير آيا کنکور در سال 93 بالاخره حذف خواهد شده؟اين سوالي است که همچنان بي جواب مانده
موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه 1391/08/24 ] [ 11:21 PM ] [ محسن آزاد ]
درباره وبلاگ

ســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلامی
به گــــــــــــرمی نـــــــــــــفسهاتون..
محسن 24ساله دانشــــجوی
فــــــــــوق لیســــــــــــانس
قارچ شناســـــــــی پزشـــکی
و ســـــــــــــاکن شهر تهـــــــــــــــــران
هـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــستم.
امیــــــــــــــــــــــــــــــــــــدوارم که
لحظـــــــــــــــــات خـــــــــوب و خوشی
را در وبـــــــلاگم سپـــــــــــــــری نمایید.
.
.
........(_\.........
.../_)...) \........
../ (....(__)......
.(__)...oooO....
Oooo..............
.
.
.
.
.
........(_\.........
.../_)...) \........
../ (....(__)......
.(__)...oooO....
Oooo..............
.
.
.
.

.
.
بيا نترس من باهـــــــــــــــــــــاتم...
..
.
.
.
.

.
.
........(_\.........
.../_)...) \........
../ (....(__)......
.(__)...oooO....
Oooo..............
.
.
.
بيا پايــــــــــــــــــــــــين تر..
بيا حـــــــــــــالا..
..
.
.
.
بــــــه وبـــــــــــــــلاگم خــــــــوش آمدید.
----------------------------------------
بهـ دنبالـ ظواهر نرو؛ شاید فریبـ بخوریـ

بهـ دنبالـ ثروتـ نرو؛ اینـ همـ ماندنیـ نیستـ

بهـ دنبالـ کسیـ باشـ کهـ بهـ لبانتـ لبخند بنشاند

چونـ فقطـ یکـ لبخند میـ تواند

شبـ سیاهـ را نورانیـ کند

کسیـ را پیدا کنـ کهـ دلتـ را بخنداند...
-----------------------------------------------
نمی دونم از کــجا شروع کنم قصه تلخ ســـــادگیمـــو

نمی دونم چرا قسمت می کنم روزای خوب زندگیمو

چــــــرا تو اول قصه همه دوســـــــــم مــــــــــــی دارن

وسط قــــــــــصه می شه سر به سر من مـــی ذارن

تا می خواد قـــــصه تموم شه همه تنهام مــی ذارن

مــــــی تونم مثل همه دورنگ بـــــاشم دل نــــبازم

مــــــی تونم مثل همه یه عـــــشق بادی بــــسازم

تا با یک نـــــیش زبــــــون بترکه و خراب بـــــــــــشه

تا بـــــــیان جمعش کنن حباب دل ســــــــراب بشه

مــــــی تونم بازی کنم با عشق و احساس کسی

مـــــــی تونم درست کنم تـــــــرس دل و دلواپسی

مــــــــی تونم دروغ بگم تا خودمو شــــــــیرین کنم

مــــــــی تونم پشت دلا قایم بشم کــــــــمین کنم

ولی با این همه حــــــــرفا باز مـــــــــــنم مثل اونام

یه دروغگو مـــــــی شم همیشه ورد زبــــــــــــــونا

یه نفر پیدا بـــــــشه به مـــــــــن بگه چیکار کــــنم

با چه تیری اونی که دوسش دارم شکار کنم ؟؟؟؟

من باید از چی بفهمم چه کسی دوسم داره ؟؟؟

توی دنیا اصلا عشق واقعی وجود داره .........؟؟؟
امکانات وب

دریافت كد ساعت
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

جوان تولز - ابزار وبلاگنویسان جوان