X
تبلیغات
MOHSEN AZAD - اخبار جالب

واكنش علي دايي به سوال خبرنگاران درمورد کريمي درنشست خبري سه شنبه جالب بود.دايي در جواب خبرنگاران ابتدا اعلام كرد تا آنجا كه خبردارد وازرسانه ها شنيده كريمي بعد از بازي با سپاهان خداحافظي كرده اما درپاسخ به سوالي كه بالاخره كريمي را مي خواهيد يا نه گفت:من تازه به ايران رسيده ام و فعلا نمي توانم جوابي بدهم.با اين جواب شايد مي شد جواب اول را ناديده گرفت و به بازگشت كريمي دوباره اميدوار شد اما محمد رويانيان بعد ازتمرين اول تيمش خطاب به عاشقان كريمي جواب داد:حضوركريمي در پرسپوليس منتفي است.البته دراين زمينه كريم باقري هم اخيرااظهار نظري كرده بود و به نظر مي رسيد قرار است او تلاش زيادي درجهت بازگرداندن کريمي به جمع سرخپوشان انجام دهد اما فعلا خبري از تلاش و رايزني هاي باقري هم نيسست و به نظرنمي‌رسد بازگشت كريمي به اين راحتي ها باشد.

البته بعد ازراه آهن، فولاد ، نفت تهران و گسترش فولاد حالا نوبت به ملوان رسيد تا براي جذب كريمي پيشنهاد بدهد.

مسئولان باشگاه ملوان بندرانزلي به دنبال جذب کريمي هستند. مديرعامل باشگاه ملوان ضمن تاييد اين خبر گفت: بعد ازاينکه شنيديم پرسپوليسي‌هاي تمايلي به حفظ کريمي ندارند شخصا با وي مذاکره کرده ام. ايشان از اصالت شمالي برخوداراست و چنانچه تمايل داشته باشد ما درخدمت اوهستيم. ازوي درباره ميزان دستمزدي که براي کريمي درنظرگرفته پرسيديم که اواين پاسخ را داد:دوست داريم اگر بازيکن بزرگي مانند کريمي هم به ملوان مي آيدابتدا دلش با اين تيم و مردم فوتبال دوست شهرانزلي باشد. قطعا براي کريمي نمي‌توانيم سقف در نظر بگيريم اما دوست داريم کريمي با دلش به انزلي بيايد.

مذاکرات را با او ادامه مي دهيم تا ببينيم چه نتيجه‌اي به همراه خواهد داشت. اين درحالي است که باشگاه ملوان بندرانزلي خواهان جذب ايمان مبعلي هم هست و مذاکراتي با اين بازيکن داشته است. مديرعامل باشگاه ملوان مذاکره با ايمان مبعلي راهم تاييد کرد.تاريخ : جمعه 1392/03/10 | 12:46 PM | نویسنده : محسن آزاد |

وحيد هاشميان مهاجم اسبق تيم ملي فوتبال که باشگاه تراکتورسازي براي استخدامش به عنوان يکي ازدستياران مجيد جلالي ابرازعلاقه کرده بود،مي‌گويد که قصد ندارد تا يک سال آينده به ايران بازگردد.وي درباره‌ پيشنهاد باشگاه تراکتورسازي به وي براي حضوردرکادر فني اين تيم گفت: درحال حاضر در يک دوره مربيگري در هانوفربه سرمي‌برم که شش روز طول مي‌کشد اما مساله مهم‌تر اين است که تا يک سال آينده قصد بازگشت به ايران را ندارم و زماني هم که به ايران بازگردم، قطعا به عنوان سرمربي کار خواهم کرد.

وي درباره دوره مربيگري که درآن حضور دارد، نيزافزود: در اين دوره درباره شيوه‌هاي نوين بدنسازي، تغذيه، پيشگيري ازمصدوميت و تست‌هاي جديد آمادگي جسماني دربوندسليگا آموزش‌هايي داده مي‌شود که البته استاندارد آموزش‌ها در آلمان با ايران بسيار متفاوت است.

در ايران اصلا آموزشي وجود ندارد و شما با رابطه مي‌توانيد به هر جايي برسيد.طبق قاعده‌اي که اين‌جا وجود دارد براي دريافت مدرک مربيگري‌ام بايد 12 ماه ديگر در آلمان به عنوان سرمربي فعاليت کنم تا دوره‌ام را به پايان برسانم. فعلا بيشتر به پر کردن اين زمان فکر مي‌کنم و در هر تيمي حضور پيدا کنم آن را فرصتي براي يادگيري و تجربه مي‌دانم.

سرمربي پيشين تيم فوتبال هالستنبک‌-رلينگن آلمان درباره‌ عملکردش دراين تيم در ليگ منطقه‌اي هامبورگ گفت: زماني که هدايت اين تيم را پذيرفتم، يازدهم يا دوازدهم ليگ بود و با تيم‌هاي پايين‌تر از خودش امتياز برابري داشت ولي درنهايت تيم ما دررده هفتم قرار گرفت که بهترين نتيجه در چند سال اخير بوده است.

انشاءالله در مرحله‌ بعدي در تيم‌هاي ديگري حضور پيدا کنم.هاشميان همچنين در پاسخ به اين سوال که آيا پيشنهادي از تيم‌هاي ديگرآلماني دارد يا خير، گفت: صحبت‌هايي با من شده است اما به تيم بعدي‌ام بيشتر به عنوان يادگيري و تجربه‌اندوزي نگاه مي‌کنم تا کار.تاريخ : جمعه 1392/03/10 | 12:44 PM | نویسنده : محسن آزاد |

جانشين اداره منابع انساني ستادکل نيروهاي مسلح شرايط بخشودگي اضافه‌خدمت ناشي از غيبت سربازان را تشريح کرد.

سردار موسي کمالي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره تسهيلات در نظر گرفته شده براي سربازان متاهل که در فراخوان چندي پيش ايسنا براي طرح مشکلات مردم حول محور سربازي نيز به آن اشاره شده بود، گفت: درگذشته در مقاطعي اضافه خدمت‌هاي سربازي‌هاي غايب را بخشيديم که در ارزيابي که بعدها انجام داديم، متوجه شديم که اين موضوع چندان آثار مثبتي نداشته است.

کمالي با بيان اينکه بخشش اضافه‌خدمت سربازان غايب مورد انتقاد افرادي بود که به سربازي مراجعه کرده بودند، گفت: اين انتقاد وارد بود، چرا که آنان معتقد بودند که چرا بخشش شامل حال افرادي مي‌شود که قانون را رعايت نمي‌کنند.

جانشين اداره منابع انساني ستادکل نيروهاي مسلح با بيان اينکه در ارزيابي‌هايي که انجام داديم نيز ضرورت تغيير سياست‌ها را احساس کرديم، گفت: در همين راستا سياست‌ها را تغيير داده و دستورالعملي را تدوين کرده‌ايم که بر اساس آن اضافه‌خدمت آن دسته از سربازان غايبي که خود را براي انجام خدمت سربازي به نيروهاي مسلح معرفي کنند، بر اساس ضوابط و شرايطي بخشيده شود.

متاهلان اولويت اول بخشش اضافه خدمت

وي درباره شرايط بهره‌مندي از بخشش اضافه‌خدمت سربازان نيز گفت: جديت و اهتمام در انجام وظيفه، مسئوليت‌پذيري و ... از شرايطي است که به موجب آن و به تشخيص فرماندهان سبب مي‌شود تا اضافه‌خدمت ناشي از غيبت سربازان بخشيده شود.

به گفته کمالي، اولويت اول ستادکل نيز در اين موضوع "سربازان متاهل" است.

جانشين اداره منابع انساني ستادکل نيروهاي مسلح همچنين با اشاره به محدوديت‌هايي که براي پذيرش سربازان متاهل غايب در استان محل سکونتشان وجود داشت نيز گفت: بر اساس قانون آن دسته از افرادي که وارد غيبت شده باشند، از برخي تسهيلات در نظر گرفته شده محروم مي‌شوند که از جمله آن امکان بکارگيري سربازان در استان يا نزديک‌ترين استان محل سکونتشان است که اين موضوع براي سربازان متاهلي که وارد غيبت شده‌اند نيز برطرف مي‌شود.وي افزود: استفاده از تسهيلات براي افرادي که وارد غيبت نشده‌اند، منعي ندارد.

کمالي گفت: اين آيين‌نامه از ابتداي تيرماه در سراسر کشور اجرايي مي‌شود.تاريخ : جمعه 1392/03/03 | 8:43 PM | نویسنده : محسن آزاد |

پس از گذشت يک فصل مشخص شد قرارداد جواد نکونام با استقلال چقدر بوده است. مبلغي که مديران استقلال و شخص علي فتح‌الله زاده همواره آن را طور ديگري عنوان مي کردند.

به گزارش ايسنا، حرف و حديث ها درباره قرارداد نکونام با استقلال از همان روزهاي اول حضور اين بازيکن در جمع آبي‌ها آغاز شد. فتح‌الله‌زاده معتقد بود که قزل‌آلاي نقل و انتقالات را به استقلال آورده است اما هر روز مجبور بود درباره رقم قرارداد نکونام به رسانه‌ها توضيح دهد.

او همان روزها گفته بود: "يک ريال بيش از مبلغي که اعلام کردم به نکونام نداده‌ايم. اگر يک ريال بيشتر از آن پرداخت کرده باشم، مرا اعدام کنند. 700 هزار يورو به باشگاه اوساسونا پرداخت کرديم تا رضايت نامه نکونام را بگيريم و 300 ميليون هم به خود او داديم.

مديرعامل استقلال همچنين در مصاحبه ديگري درباره قرارداد نکونام اينطور توضيح داده بود: " قطعا مبلغ قرارداد نکونام بالاي سقف است چون بايد پولي را به عنوان رضايت‌نامه به باشگاه اوساسونا بدهيم و من دقيقا مبلغ قرارداد را اعلام خواهم کرد اما بايد بگويم که در اين مساله کاملا قانون را رعايت مي‌کنيم.

به خاطر اينکه مبلغ رضايت‌نامه نکونام را بايد به باشگاه اوساسونا بدهيم امسال مبلغ کمي به او پرداخت مي‌کنيم و سال آينده قرارداد بيشتري با او مي‌بنديم."

حالا فصل تمام شده و جريان به گونه ديگري رقم خورده است.

نکونام بعد از آخرين بازي استقلال در اين فصل که مقابل الشباب بود و منجر به صعود آبي ها به جمع 8 تيم برتر آسيا شد به شدت از وضعيت خود در استقلال انتقاد کرد و صراحتا گفت که مبلغ قرارداد او با اين تيم يک ميليارد و 750 ميليون تومان بوده است. نکونام همچنين گفت که فقط 45 درصد از پولش را گرفته و باقي قراردادش باقي مانده است.تاريخ : جمعه 1392/03/03 | 8:41 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 دانشگاه آزاد اسلامي زمان ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجويان اين دانشگاه را در نيمسال اول از 16 خرداد تا 16 تير و براي نيمسال دوم از 15 آذر تا 15 دي اعلام کرد.به گزارش خبرگزاري مهر، دستور العمل اجرايي مربوط به آيين نامه نقل و انتقال دانشجويان تنظيم و به کليه واحدها، مراکز آموزشي و آموزشکده هاي فني و حرفه اي سما در سراسر کشور ابلاغ شده است.

براساس اين آيين نامه درخواست نقل و انتقال دانشجويان از شانزدهم خرداد ماه هر سال تا شانزدهم تيرماه جهت نيمسال اول و از پانزدهم آذرماه تا پانزدهم دي ماه جهت نيمسال دوم هر سال تحصيلي از طريق واحدها و مراکز آموزشي مبدا قابل دريافت است.

مراحل بررسي درخواست و اسناد و مدارک دانشجويان:

1- تکميل فرم شماره يک توسط دانشجوي متقاضي و تحويل آن به معاونت دانشجويي واحد يا مرکز آموزشي مبدأ در موعد مقرر به همراه مدارک لازم

2- بررسي درخواست متقاضي توسط واحد مبدأ برابر اسناد و مدارک مثبته و با رعايت مفاد آئين نامه نقل و انتقالات دانشگاه

3-در صورت موافقت با تقاضاي دانشجو در واحد مبدأ، واحد مبدأ موظف است نسبت به اخذ نظر (موافقت يا مخالفت) مراجع ذيربط (حسب مورد: دبير هيأت امناي استان واحد مبدأ، واحد مقصد، دبير هيأت امناي واحد مقصد) اقدام نمايد.

4-در صورت موافقت همه مراجع ذيربط، براي مواردي که براساس ضوابط آيين نامه دانشجو حائز شرايط انتقال مي‌گردد:

1-4-واحد مبدأ موظف است پرونده و کليه مدارک لازم را به واحد مقصد ارسال نمايد. بديهي است ارسال ليست دروس(فرم شماره 2) و پرونده تحصيلي دانشجوي انتقالي از وظايف حوزه معاونت آموزشي واحد يا مرکز دانشگاهي مبدأ مي باشد و در صورت عدم ارسال، واحد مقصد موظف است مراتب را ازطريق واحد يا مرکز دانشگاهي مبدأ پيگيري نمايد.

2-4- واحد دانشگاهي مقصد موظف است پس از دريافت پرونده دانشجو (مدارک مثبته نقل و انتقال و پرونده آموزشي) ضمن بررسي و مطابقت دقيق مدارک ومستندات ارسالي توسط واحد مبدأ با ماده آيين نامه اي ثبت شده درسايت نقل و انتقالات درصورت عدم احراز شرايط و هرگونه مغايرت با آيين نامه نقل وانتقالات سريعاً مراتب را ضمن عودت پرونده دانشجو به واحد دانشگاهي مبدأ اعلام کند. در صورت احراز شرايط و مطابقت مدارک و مستندات ضمن ثبت اعلام وصول در سايت پرونده دانشجو به حوزه معاونت آموزشي واحد تحويل نمايند.

بديهي است پاسخگوي عواقب هرگونه مغايرت ، عدم احراز شرايط آيين نامه، عدم رعايت ضوابط آموزشي مجوز نقل و انتقال صادره با مدارک و مستندات ارائه شده دانشجويان به عهده معاونت‌هاي دانشجويي واحد يا مرکز دانشگاهي مبدأ و مقصد مي باشد.

شرايط بررسي درخواست دانشجويان بيمار و معلولين

- پس از تشکيل پرونده، دانشجوي متقاضي نقل و انتقال توسط پزشک معتمد واحد مبدأ مورد معاينه قرار گرفته و در صورت تأييد بيماري و عدم ارائه امکانات درماني در شهر محل تحصيل، پرونده پزشکي به دانشگاه علوم پزشکي يا مراکز درماني وابسته ارسال و در صورت تأييد مراتب، نظريه کميسيون پس از ثبت در سايت انتقالات توسط واحد مبدأ انجام پذير است و چنانچه واحد مقصد دانشجوي متقاضي نقل و انتقال، هر يک از واحدهاي استانهاي تهران و البرز باشد مي بايست پرونده دانشجو پس از تاييد پزشک معتمد واحد مبداء و دانشگاه علوم پزشکي يا مراکز درماني وابسته جهت بررسي به حوزه معاونت دانشجويي سازمان مرکزي دانشگاه ارسال گردد.تاريخ : شنبه 1392/02/21 | 3:59 PM | نویسنده : محسن آزاد |

محمد رويانيان مديرعامل باشگاه پرسپوليس درباره انتخاب سرمربي پرسپوليس براي فصل آينده گفت: من مديري هستم که در دوران مديريتم 4 مربي عوض کرده‌ام و اين مي‌شود پنجمين مربي‌مان. اما مشکل پرسپوليس مربي نيست بلکه جاي ديگري است. مشکل، همان مريضي پرسپوليس است که هواداران توقع دارند اين بيماري را حل کنم.

وي افزود: اميدوارم مجبور نشوم به خاطر برخي فشارها تصميم غيرمنتظره‌اي بگيرم. کميته فني مشکلي ندارد، بالاخره يا من مربي را انتخاب مي‌کنم يا کميته فني. اما همانطور که گفتم مشکل ما انتخاب مربي نيست.

رويانيان درباره صحبت‌هاي پنجعلي که پيرواني، مايلي‌کهن و درخشان را به عنوان سه گزينه نهايي معرفي کرده بود، گفت: هنوز گزينه نهايي انتخاب نشده است. گزينه‌هاي من 4 نفر هستند. من اين حق را دارم که با مايلي‌کهن يا هر مربي ديگري مذاکره کنم.

رويانيان در رابطه با خبر مذاکره با علي دايي گفت: من با پروين، کرانچار،‌ مايلي‌کهن، دايي و هر مربي ديگري مذاکره مي‌کنم. الان فصل صحبت کردن است.

وي گفت: اميدوارم شرايط طوري پيش نرود که مجبور شوم به حرف قبلي خودم که گفته بودم "يا يحيي يا بدون يحيي" عمل کنم. پس بهتر است زياد فشار نياورند. مديرعامل باشگاه پرسپوليس در ادامه گفت: نمي دانم چرا وقتي دعا مي‌کنيم داور به نفع ما سوت نمي‌زند اما ديگران تا دعا مي‌کنند، داور به نفعشان سوت مي‌زند! دعاهاي من در فوتبال مستجاب نمي‌شود اما دعاهاي ديگران مي شود. بيش از 5 دقيقه هادي نوروزي را پشت پنالتي نگه مي‌دارند تا تمرکزش به طور کامل از بين برود. در اين فوتبال، قهرمان با دعا و تلاش تيم تعيين نمي‌شود بلکه تيم قهرمان را مسائل ديگري تعيين مي‌کند. اين براي من خيلي عجيب است. هر جا دعا مي‌کنيم داور به نفع تيم حريف مي‌گيرد!

وي همچنين درباره انتخاب پنجعلي به عنوان سرپرست پرسپوليس گفت: در فصل بعد تغييراتي در تيم خواهيم داشت.تاريخ : شنبه 1392/02/21 | 3:58 PM | نویسنده : محسن آزاد |

آزمون کارشناسي ارشد گروه علوم پزشکي در دو نوبت صبح و عصر پنجشنبه 9 و 10 خرداد برگزار مي شود و 71 هزار نفر در 62 رشته به رقابت مي‌پردازند. به گزارش خبرنگار مهر، آزمون کارشناسي ارشد به تفکيک در دو نوبت صبح و عصر پنجشنبه 9 و 10 خرداد برگزار مي شود. آزمون صبح راس ساعت 9 و آزمون عصر راس ساعت 15 آغاز مي شود و مدت آزمون 160 دقيقه است. آزمون 15 رشته در صبح پنجشنبه، آزمون 15 رشته در بعدازظهر پنجشنبه، آزمون 17 رشته در صبح جمعه و آزمون 15 رشته در بعدازظهر جمعه برگزار مي شود.

ظرفيت پذيرش دانشگاه هاي پذيرنده دانشجو جهت انتخاب محل تحصيل چهارم خرداد اعلام مي شود. داوطلبان در روزهاي چهارم تا دهم خردادماه فرصت دارند که محل تحصيل خود را انتخاب کنند. انتخاب محل دانشگاه به صورت اينترنتي و پس از اعلام ظرفيت دانشگاه ها انجام مي گيرد.

کارت آزمون ورود به جلسه در روزهاي چهارم تا دهم از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي با ارايه کدرهگيري قابل دريافت است.داوطلباني که در آزمون کارشناسي ارشد سال 92 وزارت بهداشت در يکي از دانشگاه هاي پذيرنده به جز شعبه هاي بين الملل پذيرفته شوند ولي ثبت نام نکنند يا پس از ثبت نام انصراف دهند مجاز به شرکت در آزمون سال بعد نخواهند بود.

داوطلباني که موفق به ارسال کامل مدارک خود نشده اند مي توانند از 10 تا 12 خردادماه مدارک را به صورت اينترنتي ارسال کنند. داوطلبان متقاضي استفاده از آيين نامه تسهيلات ويژه استعداد درخشان با آزمون ورودي و بدون آزمون ورودي مي توانند از تاريخ 15 تا 22 مرداد جهت انجام مراحل مربوطه و معرفي از طريق دانشگاه، به دانشگاه محل تحصيل خود مراجعه کنند.تنها داوطلبان رشته هاي فيزيک پزشکي، ارگونومي، راديوبيولوژي و حفاظت پرتويي، بهداشت محيط، بهداشت حرفه اي و مهندسي پزشکي مجاز به استفاده از ماشين حساب بدون قابليت برنامه‌ريزي هستند.تاريخ : شنبه 1392/02/21 | 3:56 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 مدير روابط عمومي مرکز آزمون دانشگاه آزاد در پاسخ به برخي کامنت‌هاي ايسنا مبني بر همزماني برگزاري آزمون‌هاي کارشناسي ارشد دانشگاه‌هاي آزاد و علوم پزشکي، گفت: تدابير لازم براي رفع مشکل تداخل زمان برگزاري اين دو آزمون انجام شد و براساس آن آزمون رشته‌هاي علوم پزشکي دانشگاه آزاد به 11 خرداد موکول شد.

مهرداد ناظري در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به برگزاري آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد در طي روزهاي 9 الي 11 خرداد ماه، اظهارکرد: از آنجايي که آزمون کارشناسي ارشد رشته‌هاي علوم پزشکي طي روزهاي 9 و 10 خرداد ماه برگزار مي‌شود، براي عدم تداخل رشته‌هاي گروه علوم پزشکي اين دو آزمون برنامه‌ريزي لازم انجام شد. وي افزود: بر اين اساس مقرر شده است که آزمون‌ کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد براي گروه علوم پزشکي شامل رشته‌هاي مديريت و خدمات بهداشتي درماني، پرستاري، سم‌شناسي، نظارت بر امور دارويي و رشته‌هاي علوم پايه در روز شنبه 11 خرداد ماه برگزار شود.

ناظري ادامه داد: اين درحاليست که آزمون کارشناسي ارشد رشته‌هاي علوم پزشکي وزارت بهداشت در طي روزهاي 9 و 10 خرداد ماه برگزار مي‌شود، بنابراين داوطلبان نگراني نسبت به اين موضوع نداشته باشند.

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي: عوامل آزمون کارشناسي ارشد در قرنطينه هستند

همچنين در اين باره دکتر غلامرضا حسن‌زاده رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي، گفت: امکان تغيير زمان برگزاري آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي از سوي وزارت بهداشت امکان‌پذير نيست.

وي با بيان اينکه تاريخ برگزاري آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي از سال گذشته مشخص و اعلام شده است و هم اکنون دست‌اندرکاران اين آزمون در قرنطينه به سر مي‌برند، اظهار کرد: تغيير زمان اين آزمون با توجه به تعداد زياد داوطلبان براي وزارت بهداشت غير ممکن است.تاريخ : پنجشنبه 1392/02/19 | 9:55 AM | نویسنده : محسن آزاد |

 
رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي از برگزاري آزمون کارشناسي ارشد 92 دانشگاه در هفته دوم خردادماه خبر داد. ناصر اقبالي در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به برگزاري آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد در طي روزهاي 9، 10 و 11 خرداد ماه، به ظرفيت پذيرش دانشجو در اين آزمون اشاره کرد و گفت: حدود 70 هزار نفر در اين دوره از آزمون پذيرفته مي‌شوند.

وي با اشاره به نحوه توزيع کارت آزمون کارشناسي ارشد، اظهارکرد: کارت ورود به جلسه آزمون سه تا چهار روز قبل از برگزاري آزمون توزيع مي‌شود.

اقبالي از افزايش 49 درصدي رشته‌ محل‌هاي آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: در آزمون امسال تعداد رشته محل‌ها از 2155 در سال گذشته به 3220 رشته محل در سال جاري افزايش يافته است.رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در خصوص نحوه گزينش داوطلبان در آزمون کارشناسي ارشد اين دانشگاه، گفت:‌ ملاک گزينش داوطلبان، نمره کل آزمون است.تاريخ : جمعه 1392/02/13 | 11:10 AM | نویسنده : محسن آزاد |

نتايج بررسي پرونده اي در پزشکي قانوني نشان داد که پنجمين نفري که به دليل چرك كردن گلو به پزشک مراجعه کرده و تزريق پني سيلين چيني به مرگ وي منجر شده است.

دکتر ايرج خسرو نيا، رئيس جامعه متخصصين داخلي ايران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: فردي 40 ساله با بيماري چرك كردن گلو به پزشک مراجعه مي کند و پزشك براي وي پني سيلين تجويز مي كند اين بيمار پني سيلين تجويز شده توسط پزشک را تزريق کرده و بعد از تزريق به تب و لرز و پايين آمدن فشار خون دچار شده و راه تنفسي وي بسته مي شود که با انجام عمليات احيا به هوش نيامده و متاسفانه بعد از 15 دقيقه بيمار فوت مي کند.

وي با اشاره به اين پرونده اظهار کرد: نتايج رسيدگي به اين پرونده نشان داد که اين بيمار به دليل استفاده از پني سيلين وارداتي از چين ، جان خود را از دست داده است.

وي افزود: اين فرد بيماري خاصي نداشته و تنها به دليل چرك كردن گلو به پزشك مراجعه كرده بوده و مشكل اصلي به اين دليل بوده كه اين پني سيلين ها به صورت قاچاق وارد شده که هيچ نشانه اي براي مشخص شدن تقلبي بودن آنها ندارد.وي گفت: تاکنون اين پنجمين نفري بود که تزريق پني سيلين منجر به مرگ شده است. رئيس جامعه متخصصين داخلي ايران با اشاره به اينکه آمار مرگ و مير به دليل استفاده از داروهاي چيني بالاست تصريح کرد: متاسفانه در کشور ما نبود آمار در همه عرصه ها از جمله مشکلات است .تاريخ : سه شنبه 1392/02/03 | 0:46 AM | نویسنده : محسن آزاد |

 مدير کل دفتر آموزشهاي غيردولتي وزارت علوم تاکيد کرد: به موسسات غيردولتي کشور توصيه مي‌شود امتحانات پايان ترم را طبق مصوبه وزارت علوم تا 20 خردادماه برگزار کنند زيرا برگزاري امتحان پس از 2 تيرماه با 3 مشکل مواجه خواهد بودغلامعلي نادري در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تکليف موسسات غيردولتي در برگزاري امتحانات پايان ترم نيمسال جاري تحصيلي، اظهار داشت: به تمام دانشگاهها و موسسات غيرانتفاعي غيردولتي توصيه مي شود امتحانات پايان ترم را طبق مصوبه وزارت علوم تا 20 خردادماه به اتمام برسانند و اگر موسساتي به شرط کوتاهي نکردن در برگزاري کامل کلاسهاي درس، تمام امتحانات را تا زمان اعلام شده برگزار کند، هيچ مانعي وجود ندارد.

وي به آن دسته از موسساتي که تا 20 خردادماه امکان برگزاري تمام امتحانات را ندارند، توصيه کرد و گفت: در صورتي که قرار باشد برخي امتحانات 2 تير به بعد برگزار شود بايد تعداد اين امتحانات کم باشد زيرا دانشگاهها با سه مشکل اساسي مواجه خواهند شد،

مدير کل دفتر آموزشهاي غيرانتفاعي غيردولتي مرکزيت برخي موسسات به عنوان حوزه برگزاري کنکور سراسري 92 در روزهاي 6، 7 و 8 تيرماه، تداخل احتمالي امتحانات با ماه مبارک رمضان و کمتر شدن مدت زمان تعطيلات تابستان را سه مشکل اساسي برگزاري امتحانات در روزهاي بعد از 2 تيرماه اعلام کرد.

بر اساس مصوبه وزارت علوم که 27 اسفندماه 91 منتشر شد، تمام دانشگاههاي کشور به جز دانشگاه آزاد نبايد در فواصل زماني 20 خرداد تا 2 تيرماه هيچ امتحان پايان ترمي برگزار کنند.تاريخ : چهارشنبه 1392/01/28 | 11:3 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 
بيش از 71 هزار نفر در آزمون ارشد پزشکي 92 ثبت نام کرده اند که در روزهاي نهم و دهم خرداد به رقابت مي پردازند.

دکتر حسن زاده، رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي کشور در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران افزود: آزمون کارشناسي ارشد سال 92 در تاريخ هاي نهم و دهم خرداد در 30 شهر و 31 حوزه برگزار مي شود.وي با بيان اينکه داوطلبين در 61 رشته امسال به رقابت مي پردازند گفت: امسال 8 رشته جديد پرستاري نظامي، تاريخ علوم پزشکي، مشاوره در مامايي، تکنولوژي گردش خون، پرستاري سالمندي، مهندسي بيمارستاني، سلامت سالمندي و مديريت سلامت ايمني محيط و کار به رشته هاي استاني اضافه شده است.

حسن زاده با تاکيد بر اينکه امسال 5 حوزه امتحاني جديد هم براي برگزاري اين آزمون اضافه شده خاطرنشان کرد: بيش از 71 هزار نفر براي شرکت در اين آزمون ثبت نام کرده‌اند که 510 هزار نفر آنها خانم و 20 هزار نفر آنها مرد هستند.تاريخ : سه شنبه 1392/01/27 | 11:41 PM | نویسنده : محسن آزاد |

مصوبات جديدي در حوزه‌هاي مديريتي، آموزشي و دانشجويي دانشگاه علوم پزشکي ايران اتخاذ شد.

به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در سومين جلسه کميته ماده 2 موضوع مصوبه شوراي گسترش دانشگاه‌هاي علوم پزشکي، پس از بحث و بررسي تصميماتي در هفت بند اتخاذ شد.

متن کامل مصوبات اين جلسه بدين شرح است:

- پيرو مصوبات قبلي تاکيد شد دانشجويان دوره 91-90 پذيرفته شده در دانشگاه علوم پزشکي تهران با مدرک تحصيلي دانشگاه علوم پزشکي تهران فارغ‌التحصيل مي‌شوند، البته در جهت تامين فضاهاي آموزشي دانشگاه علوم پزشکي ايران، موظف است امکانات لازم را در اختيار دانشگاه علوم پزشکي تهران قرار دهد.-پيرو مصوبه 19 فروردين 92 کميته منتخب و به لحاظ اهميت موضوع مقررشد معاونت توسعه مديريت و منابع دانشگاه کماکان به صورت مشترک تا تصويب رديف‌هاي بودجه‌اي و ابلاغ اعتبارات مربوطه انجام وظيفه کند و تغيير و تحول مديريتي در سطح معاون توسعه مديريت و مدير مالي دانشگاه وجود نداشته باشد و جريان منابع در حوزه‌هاي مختلف و واحدهاي عملياتي تابعه طبق روال گذشته تداوم يابد.- به لحاظ اهميت تکريم دانشجويان و پرهيز از هرگونه اقدام غير شايسته تأکيد شد معاون دانشجويي- فرهنگي به صورت مشترک انجام وظيفه نمايد و خدمات فرهنگي رفاهي و خوابگاهي و هزينه تحصيلي کماکان طبق روال گذشته تداوم يابد.

- مقرر شد دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي تا اطلاع ثانوي و فراهم‌آوري تمهيدات لازم در دانشگاه علوم پزشکي ايران نسبت به ارائه خدمات، پرداخت حقوق و مزاياي مختلف پرسنلي و فضاهاي فيزيکي همکاري و مساعدت لازم را به عمل آورد.

- تمام تصميمات متخذه در رابطه با مديريت مصوبه 18 فروردين ماه 92 شوراي گسترش در رابطه با احيا دانشگاه علوم پزشکي ايران صرفاً از طريق کميته منتخب و صورتجلسه تنظيمي و ابلاغيه‌هاي وزير بهداشت لازم الاجراست.

- کارگروه‌هاي فرعي تخصصي (دانشجويي، آموزشي، پژوهشي، اداري مالي و بهداشتي درماني) ذيل کميته منتخب اصلي تشکيل شود و گزارشات و پيشنهادات لازم را به کميته اصلي جهت تصميم گيري ارسال کنند. مسئوليت تشکيل کارگروه به عهده معاونين مربوطه در وزارت است.- مقرر شد دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تهران و ايران ظرفيت‌هاي مورد نياز را با ذکر کد رشته محل تحصيل مجزا در رشته‌هاي مختلف حداکثر تا هفته آتي به معاونت آموزشي وزارت بهداشت اعلام کنند.

شايان ذکر است مصوبات اين جلسه به امضاي وزير بهداشت، معاون آموزشي، معاون توسعه مديريت و منابع، سرپرست‌هاي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تهران و ايران و رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي رسيده است.تاريخ : دوشنبه 1392/01/26 | 9:55 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 این متخصص زنان و زایمان لقب «پدر کودک پرورش یافته در لوله آزمایش» را یدک می‌کشید. ادواردز تحقیقات خود در زمینه لقاح مصنوعی را در دهه ۵۰ میلادی آغاز کرد و این جایزه معتبر به دلیل انجام این تحقیقات که به باروری میلیون‌ها زوج نابارور در سراسر جهان منجر شده، به وی اهدا شده است.

البته این دانشمند انگلیسی مجبور بود تا سال ۱۹۷۸برای مشاهده نتایج تحقیقاتش منتظر بماند که این موفقیت با تولد اولین کودک پرورش یافته تحقق یافت.

بنیاد نوبل در سال ۲۰۱۰، رابرت جی .ادواردز را به دلیل مقاومت در برابر محدودیت‌های اجتماعی و ابداع و توسعه تکنیک باروری مصنوعی که تا آن زمان به تولد چهار میلیون انسان در سرتاسر جهان منجر شده است به عنوان برنده نوبل فیزیولوژی انتخاب کرد.

رابرت جفری ادواردز، پژوهشگر و پزشک انگلیسی همراه پاتریک استپتو، لقاح تخمک انسان در آزمایشگاه را تکمیل کرد. استپتو در سال ۱۹۸۸ درگذشت.

توسعه روش لقاح آزمایشگاهی تخمک (IVF) در سال ۱۹۵۵ میلادی با تلاش های دکتر «رابرت جی ادواردز» و «پاتریک استپتو» آغاز شد.

پروفسور ادواردز؛‌ در منزلش درگذشت.

«لوئیس براون» نخستین نوزاد با روش لقاح آزمایشگاهی در سال ۱۹۷۸ میلادی متولد شد که به میلیون ها زوج ناتوان برای فرزند دار شدن کمک کرد.

تاکنون بیش از پنج میلیون کودک با روش ابداعی این دو دانشمند متولد شده اند و هر ساله نیز ۳۵۰ هزار کودک با این روش پا به عرصه حیات می گذارند.

«رابرت ادرواردز» در سال ۲۰۱۰ میلادی برای توسعه روش لقاح آزمایشگاهی (IVF) موفق به دریافت جایزه نوبل پزشکی شد.

بر اساس اعلام دانشگاه کمبریج، پروفسور «ادواردز» چهارشنبه شب در سن ۸۷ سالگی در منزلش درگذشت.

رابرت ادواردز،‌ دانشمند انگلیسی که «پدر نوزاد آزمایشگاهی» به حساب می‌آید، به‌خاطر تحقیقات و فعالیت‌هایش در زمینه لقاح آزمایشگاهی (IVF)، برنده جایزه نوبل پزشکی ۲۰۱۰ اعلام شد.

انجمن نوبل در انستیتو کارولیسنکای سوئد درباره ادواردز گفت: «دستاوردهای او درمان ناباروری را امکان‌پذیر کرد؛ مشکلی که بیش از ۱۰ درصد زوج‌های جهان با آن دست‌به‌گریبانند.»

ادواردز ۸۵ ساله که این جایزه معتبر را به خاطر کارش در زمینه لقاح آزمایشگاهی دریافت کرده، به میلیون‌ها زوج نابارور در جهان کمک کرد تا دارای فرزند شوند.

شیوه لقاح مصنوعی شامل گرفتن تخمک از زن و بارور کردن آن در ظرف آزمایشگاهی با اسپرم اهدایی مرد است. سلول تخم حاصل تقسیم می‌شود و به آن اجازه داده می‌شود به مرحله رویان چندسلولی برسد و سپس این رویان درون رحم زن کاشته می‌شود تا به رشد خود ادامه دهد و درنهایت به‌صورت یک نوزاد درآید.

ادواردز کار در زمینه ایجاد این روش را ابتدا در دهه ۱۹۵۰ با بررسی سلول‌های زایا در حیوانات آغاز کرد. کرستر هوئئوگ، عضو کمیته نوبل، در این‌باره گفت: «او از همان زمان در اواخر دهه ۱۹۵۰ می‌دانست این روش در انسان‌ها نیز قابل استفاده است.» اما این پزشک و دانشمند انگلیسی مجبور شد تا ۲۵ ژوییه ۱۹۷۸ منتظر بماند تا اولین نوزاد آزمایشگاهی به دنیا آید.

لوییس براون، اولین نوزاد آزمایشگاهی، دختری بود که با وزن ۶۱/۲ کیلوگرم به روش سزارین، در بیمارستان عمومی اولدهام در شمال غرب انگلیس به دنیا آمد. والدین او لسلی و جان ۹ سال تلاش کرده بودند‌ تا بچه‌دار شوند اما به علت انسداد لوله‌های تخمدان لسلی براون موفق نشده بودند.

لوییس براون ۲ سال پیش در سی‌امین سالگرد تولدش گفت که همچنان رابطه‌ای نزدیک با ادواردز دارد و افزود: «او مانند پدربزرگ من است!» از هنگام تولد لوییس براون تا به حال ۴ میلیون کودک به روش لقاح مصنوعی به دنیا ‌آمده‌اند.

جرج هانسون، یک عضو هیات داوران جایزه نوبل، گفت: «ادواردز وضع سلامت مناسبی نداشت و موقعی که من با همسرش درباره اهدای جایزه نوبل به او صحبت کردم کاملا شوکه شد.» ادواردز قبلا در مورد بحث‌برانگیز بودن کارش سخن گفته بود.

او ۵ سال پیش در مصاحبه‌ای گفت: «در آن زمان مرا دیوانه خواندند. هیچ‌کس نمی‌خواست مسوولیت اخلاقی انجام چنین کاری را بپذیرد. مردم به من می‌گفتند بچه‌ای که از این طریق به دنیا بیاید طبیعی نخواهد بود و تعجب می‌کردند که این چه کاری است که من می‌خواهم انجام دهم. اما من هیچ‌گاه نگران نبودم چون پژوهش‌هایم نشان داده بود که لقاح مصنوعی درست مانند لقاح طبیعی عمل می‌کند.»

ادواردز در ایجاد لقاح مصنوعی همکاری نزدیکی با پاتریک استپتو، متخصص زنان، داشت که در سال ۱۹۸۸ درگذشت. این دو، کلینیک بورن هال را در دانشگاه کمبریج بنیانگذاری کردند که اولین مرکز درمان با لقاح مصنوعی در جهان بود.

ادواردز که در سال ۲۰۰۱ برنده جایزه معتبر پزشکی آلبرت لاسکر شد، در مصاحبه‌ای در آن زمان گفت او و استپتو هرگز تصور نمی‌کردند که این رویان‌های آزمایشگاهی به صورت غیرطبیعی به دنیا بیایند؛ گرچه بسیاری از افراد مشهور، از جمله برندگان جایزه نوبل، به او گفته بودند که او مجبور خواهد شد به کشتن نوزادان ناهنجار حاصل از این روش دست بزند.

امروزه ۲۰ تا ۳۰ درصد تخمک‌های بارورشده به وسیله لقاح مصنوعی به تولد نوزاد منتهی می‌شوند. هانسون،‌ عضو هیات داوران نوبل با اشاره به لوییس براون و سایر کودکان حاصل از لقاح مصنوعی که بعدها خودشان به‌طور طبیعی بچه‌دار شده‌اند، گفت: «پیگیری‌های درازمدت نشان داده است که کودکان حاصل از لقاح مصنوعی به اندازه کودکان دیگر سالم هستند.» به گفته او این نتایج، بهترین شاهد در مورد ایمنی و موفقیت درمان با لقاح مصنوعی است.

مارتین جانسون، ‌استاد علوم تناسلی در دانشگاه کمبریج پس از اعلام برنده شدن ادواردز گفت: «به نظر من این جایزه نوبل خیلی دیر به او اهدا شد.»

او افزود: «من واقعا از این قضیه متعجبم که چرا جایزه نوبل پس از این همه مدت به ادواردز داده می‌شود.» کسی که به قول او، رشته بیماری‌های زنان و زایمان را به عصر مدرن رسانده است.تاريخ : یکشنبه 1392/01/25 | 10:24 PM | نویسنده : محسن آزاد |

رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران، با بيان اينکه اعطاي مدرک دانشگاه تهران به فارغ‌التحصيلان دانشگاه ايران تا حدي غير ممکن است، گفت: ممکن است تصميمي که در شرايط کنوني در خصوص اعطاي مدرک دانشگاه علوم پزشکي تهران به فارغ‌التحصيلان دانشگاه ايران اتخاذ مي‌شود تا چند سال آينده، اجرا نشود، بنابراين نمي‌توان بدون کار کارشناسانه اميدواري‌هايي به دانشجويان داده شود که در آينده اجرايي شدن آن ممکن نباشد.

به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران، دکتر محمدرضا منصوري، به مصوبه اخير وزارت بهداشت مبني بر انتزاع دو دانشگاه ايران و تهران اشاره کرد و افزود: مطمئنا مسئولان وزارت بهداشت، در زمان تصميم‌گيري تفکيک اين دو دانشگاه ابعاد موضوع را بررسي و فکري براي حل مسائل بعد از آن را کرده‌اند، اما به هر حال الان ما در حوزه آموزش دانشگاه با سوالات و مشکلات متعددي مواجه هستيم.

وي افزود: از جمله اين مسائل مي‌توان به تعيين تکليف در مورد محل تحصيل دانشجويان شاغل به تحصيل در دانشگاه، چگونگي فعاليت اعضاي هيات علمي، مسائل مربوط به امور دانش‌آموختگان، اعلام ظرفيت تحصيلي آينده و موارد ديگر اشاره کرد که بايد تمامي مشکلات و دغدغه‌هاي آموزشي دانشجويان با کار کارشناسي دقيق حل شود.

وي در ادامه با بيان اينکه فعاليت‌هاي آموزشي دانشجويان در ترم جاري در دانشگاه علوم پزشکي تهران ادامه مي‌يابد، گفت: طبق ابلاغيه وزير بهداشت و مصوبه کميته منتخب وزير که بعدا ابلاغ شد، کليه امور آموزش تا پايان تير ماه طبق برنامه قبلي و زير نظر معاونت آموزشي دانشگاه علوم پزشکي تهران انجام مي‌شود.

وي افزود: همچنين مسئولان دانشگاه علوم پزشکي ايران در جلسه مشترکي که با وزير بهداشت داشتند، بر اين مسئله تاکيد داشتند که کليه دانشجويان، اعضاي هيات علمي و کادر آموزشي بايد همانند گذشته و طبق همان روال قبلي و با هدايت و نظارت حوزه آموزش دانشگاه علوم پزشکي تهران ادامه فعاليت دهند تا تکليف چگونگي و محل تحصيل دانشجويان مشخص شود.

منصوري درباره محل تحصيل دانشجويان، تاکيدکرد: دانشگاه علوم پزشکي تهران ضمن تاکيد بر اينکه دانشجوياني که با توجه به موقعيت دانشگاه علوم پزشکي تهران اين دانشگاه را انتخاب کرده‌اند، حق دارند بر اساس برنامه و ضوابط د انشگاه علوم پزشکي تهران در اين دانشگاه تحصيل کنند، بنابراين براي فراهم کردن زمينه احقاق اين حق صرف عنوان کردن اين موضوع که دانشجويان حق انتخاب دارند، کفايت نمي‌کند و بايد تدابير لازم انديشيده شود که اين مسائل در کميته‌هاي مربوط بررسي و تصميم‌گيري خواهد شد.

به گفته رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران، اين دانشگاه در رشته‌ها و مقاطع گوناگوني دانشجو مي‌پذيرد به گونه‌اي که در زمان ادغام دو دانشگاه يعني در نيمسال اول 90-89 حدود 11 هزار دانشجو در مجموعه دانشگاه علوم پزشکي تهران و 6200 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکي ايران مشغول به تحصيل بودند. با تفکيک دو دانشگاه، تصميمات در مورد اين افراد شايد پيچيدگي کمتري داشته باشد همانطور که توسط مسئولين وزارت بهداشت گفته شده بود، از آنها خواسته خواهد شد به دانشگاهي که براي آن پذيرفته شده‌اند بازگردند.

وعده هاي مختار بودن دانشجويان مبني بر ادامه تحصيل در يکي از دانشگاه‌هاي تهران يا ايران

وي در خصوص وعده هاي مختار بودن دانشجويان مبني بر ادامه تحصيل در يکي از دانشگاه‌هاي تهران يا ايران، اظهارکرد: در مجموع از بهمن 89 تا بهمن 91 بيش از 8000 دانشجو (به جز دانشکده داروسازي و دندانپزشکي) در مقاطع مختلف به نام دانشگاه علوم پزشکي تهران وارد دانشگاه شده‌اند که از اين تعداد حدود 820 نفر در مقطع دکتراي عمومي، حدود 3200 نفر در مقطع کارشناسي، حدود 1200 نفر در مقطع دستياري تخصصي، حدود 230 نفر در مقطع فوق تخصصي، حدود 250 نفر در دوره‌هاي فلوشيپ، بيش از 1700 نفر در مقطع کارشناسي ارشد و حدود 1300 نفر در مقطع دکتراي تخصصي مشغول به تحصيل هستند.وي افزود: بنابراين تعداد اين 8000 نفر تعداد کمي نيست، ممکن است اين افراد از جمله متقاضياني باشند که در همان دانشگاهي که پذيرفته شده‌اند بخواهند تحصيل کنند که بايد در خصوص امکان ادامه تحصيل آنها در اين دانشگاه برنامه‌ريزي‌هاي دقيقي انجام شود.

منصوري ادامه داد: البته اگر چه اين موضوع که دانشجوياني براي دانشگاه علوم پزشکي ايران پذيرفته شده بودند ولي در دانشگاه علوم پزشکي تهران ادامه تحصيل دهند در زمان ادغام هم بود، اما تفاوت عمده‌اي که ادغام با شرايط کنوني دارد اين است که در آن زمان دانشجويان همراه با امکانات و منابع آموزشي و اعضاي هيات علمي منتقل شده بودند. در نتيجه مثلا دانشجوي پزشکي دانشگاه علوم پزشکي ايران توسط همان اساتيد و در همان محل در کلاس حاضر مي‌شد و يا اگر در بيمارستاني بود در همان بيمارستان قبلي آموزش مي‌ديد که اين باعث مي‌شد که روند کار هيچ تغييري نکند.

وي افزود: از سويي ديگر واقعيت اين است که به عنوان مثال در کنکور سراسري رتبه‌هاي بالا انتخاب اولشان دانشگاه علوم پزشکي تهران است. بسياري از دانشجوياني که در دانشکده پزشکي دانشگاه ايران مشغول به تحصيل بودند چه بسا همه آنها دانشگاه علوم پزشکي تهران را به عنوان انتخاب اول خود داشتند که در صحنه رقابت موفق به ورود نشده بودند، بنابراين فرصت ايجاد شده دست کم از اين نظر به ضرر آنها نبود.منصوري گفت: همچنين با توجه به اينکه دانشجويان به همراه ظرفيت‌هاي موجود همزمان منتقل شده بودند و اين باعث شده بود افت کيفيت آموزشي از اين حيث اتفاق نيفتد. به عبارتي ديگر اگر دانشجو آمده بود، آزمايشگاه با فضاي بيمارستاني و درمانگاهي مورد نيازش هم آمده بود.تاريخ : یکشنبه 1392/01/25 | 10:20 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 
رئيس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از زمان دقيق برگزاري کنکور کارشناسي ارشد سال 92 اين دانشگاه خبر داد. ناصر اقبالي در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره زمان برگزاري کنکور کارشناسي ارشد 92 دانشگاه آزاد گفت: اين آزمون روزهاي 9، 10 و 11 خردادماه در سراسر کشور برگزار مي شود.

وي همچنين در خصوص تسهيل قبولي مربيان در آزمون مقطع دکتري اين دانشگاه نيز تاکيد کرد: بين 500 تا 600 نفر از مربيان امکان پذيرش در آزمون دکتري اين دانشگاه را دارند.

رئيس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در اين باره با ذکر برخي توضيحات، اظهار داشت: در صورتي که امکانپذير شود قبولي مربيان در کنکور برگزار شده 92 دکتري دانشگاه آزاد وجود دارد. به گزارش مهر، آن دسته از مربيان دانشگاه آزاد كه 75 درصد نمره آخرين فرد قبول شده در آزمون ورودي مقطع تحصيلي دكتري اين دانشگاه را كسب كنند، در مقطع دكتري به شرط رعايت ظرفيت 20 درصد ادامه تحصيل مي دهند.تاريخ : چهارشنبه 1392/01/21 | 9:18 PM | نویسنده : محسن آزاد |

20 امام زمان قلابی در قم دستگیر شدند!

طی چند سال گذشته در شهر مقدس قم و دیگر شهرهای مذهبی و برخی نقاط دور افتاده کشور افراد منحرف با سوء استفاده از احساسات مردم خود را مرتبط با امام زمان معرفی کرده وبه دنبال اهداف منحرف و افراطی خود بوده اند.

اخیرا در شهرهای مختلف کشور افراد منحرفی که بعضی از آنها سابقه رمالی در پرونده ی خود دارند به دروغ ادعای مرتبط بودن با امام زمان (عج) را میکنند و با سوء استفاده از احساسات مردم سعی می کنند آنها را منحرف کرده و اهداف شوم خود را القا کنند .

عمده ی این افراد که بی سواد هستند در چند سال گذشته اقدام به سوء استفاده از عنوان ارتباط با امام زمان(عج) کرده و مردم را به سمت و سو های مشخص شده دشمنان اسلام می بردند که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شده اند.

اما در چند ماهه گذشته برخی از این افراد دستگیر شده که آزاد شده اند ادعای جدیدی کرده که خودشان امام زمان هستند.

یک منبع آگاه اعلام کرد که در یک ماهه گذشته بیش از ده نفر در قم با عنوان مدعین دروغین امام زمان در مسجد مقدس جمکران دستگیر شده اند.

برخی از افراد منحرف قصد داشتند در آستانه عید نوروز وبا استفاده از شلوغی مسجد مقدس جمکران قم به مهدویت و امام عصر (عج) توهین کنند که خوشبختانه نتوانستند هیچ اقدامی انجام دهند.

بیشتر افراد دستگیر شده ارتباط خود را با برخی عناصر ضد دین خارج از کشور اعلام نموده اند این افراد در زندان هم ادعاهای واهی خود را تکرار می کردند.

برخی از این امام زمان های قلابی دستگیر شده که تیمی هایی را در سطح مسجد مقدس جمکران قم داشته اند با ایجاد شبهه در رابطه با مهدویت قصد تخریب حضرت ولی عصر (عج) را داشته و می خواستند به ساحت مقدس امام عصر(عج) توهین کنندکه خوشبختانه با هوشیاری به موقع سربازان گمنام امام زمان (عج) در مسجد مقدس جمکران و در محوطه حیات مسجد در حین جو سازی و طرح ادعاهای واهی دستگیر شده اند .

اکثر این افراد دستگیر شده در یک ماهه گذشته در قم که تعداد آنها بیش از ۲۰ نفر است ادعا کرده اند خود امام زمان هستند.

این افراد به دنبال شیادی و کلاهبرداری هستند و قصد فریب دادن عوام را دارند و عمده ی آنها سابقه دار و قبلا نیز به جرایم مختلف در زندان بوده اند .تاريخ : دوشنبه 1392/01/12 | 11:5 AM | نویسنده : محسن آزاد |

فیلم رسوایی اولین فیلم میلیاردی سال 92 سینما

«رسوایی» میلیاردی شد

فیلم«رسوایی» ساخته مسعو ده‌نمکی به عنوان اولین فیلم میلیاردی تهران و شهرستانها در سال ۹۲ ثبت شد تا پیش‌بینی‌ها تا اینجا غلط از آب درآید.

در حالی که چهار روز به پایان تعطیلات نوروزی زمان باقی مانده، برخلاف اظهارنظر حسین فرح‌بخش، فروش فیلم «رژیم طلایی» زیاد نشد تا این فیلم برخلاف «خصوصی» یکی از ناموفق‌ترین کارهای تهیه‌کننده‌اش در سال‌های اخیر باشد.ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه 1392/01/11 | 10:48 AM | نویسنده : محسن آزاد |

فاحشگی فقط برای شیوخ عرب حلال است!

فاحشگی حلال، راه لذت بردن شیوخ عرب

عرب های پولدار حاشیه خلیج فارس به بهانه مسافرت و تفریح به کشورهای جنوب و جنوب شرق آسیا سفر کرده و در آنجا با زنان و به ویژه دختران جوان ازدواج موقت انجام می دهند.

روزنامه «Times of India»در این خصوص این گونه می نویسد که در چند سال اخیر اعراب و شیخ  نشین­های ثروتمند حاشیه خلیج فارس، با استفاده از ثروت و دارایی کلان خود، به منظور ارضای غرایض جنسی خود، به سمت کشورهای جنوب و جنوب شرق آسیا از جمله هند، مالزی و اندونزی روی آورده  اند. مسئله جالب توجه این است که علیرغم وجود مکان های مختلف فساد در کشورهای عربی، به ویژه امارات، شیخ نشین ها با صرف پول های کلان به اغفال دختران و زنان ساده لوح پرداخته و از آن ها برای رسیدن به امیال کثیف خود استفاده کنند.ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه 1392/01/11 | 10:29 AM | نویسنده : محسن آزاد |

دو هفته پیش بود که خبر ازدواج یک زن ۶۱ ساله با پسر ۸ ساله مانند بمب در رسانه ها صدا کرد. اکنون این زن و شوهر (!) وارد زندگی زناشویی شده و روزگار می گذرانند.

هلن شابانگو که مادر پنج فرزند است ادعا می کند پدربزرگ مرده اش از درون قبر از او خواسته با یک پسر بچه مدرسه ای ازدواج کند و خانواده اش اصرار دارند که برای دلجویی از روح جدشان به این ازدواج تن در دهد.ادامه مطلب
تاريخ : شنبه 1392/01/10 | 9:31 AM | نویسنده : محسن آزاد |

تصادف شدید عوامل سریال پایتخت 2

گروهی از عوامل سریال «پایتخت۲» در راه بازگشت از تهران دچار سانحه رانندگی شدند.

در حالی که عوامل سازندگان سریال «پایتخت۲» بعد از فیلمبرداری سکانس های مربوط به قشم در حال بازگشت از این شهر بودند دچار سانحه شدند .ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 1392/01/09 | 10:7 AM | نویسنده : محسن آزاد |


سفیر مست عرب جوان ایرانی را کشت !

پایگاه خبری پرس تی وی: خانواده یک راننده ایرانی که در سانحه تصادف با یکی از کارکنان سفارت عربستان سعودی در تهران کشته شد خواهان مجازات عامل این حادثه شده‌اند.

اعضای خانواده این راننده ایرانی که در سانحه تصادف توسط یک کارمند مست سفارت عربستان در تهران کشته شد محاکمه فرد خاطی بر اساس قوانین جمهوری اسلامی را خواستار شده‌اند.ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 1392/01/09 | 10:0 AM | نویسنده : محسن آزاد |

دختران عرب برای رفع نیاز جنسی تروریست های سوریه

در پی فتوای فریبکارانه یک مبلغ وهابی و درخواست وی از دختران جوان عرب برای سفر به سوریه برای اجرای آنچه “جهاد نکاح “(ازدواج با تروریستها) نامیده، وزیر امور دینی تونس به شدت با این فتوای جنجال برانگیز “محمد العریفی” برخورد کرد.

“نورالدین الخادمی” وزیر امور دینی دولت تونس در گفتگویی رادیویی با اشاره به فتواهایی که تحت عنوان” جهاد نکاح” معروف شده و به محمد العریفی مبلغ تندروی وهابی منتسب می شود، گفت: هر فتوایی باید مستند به مراجع علمی، موضوعی و منطقی باشد.ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 1392/01/09 | 9:50 AM | نویسنده : محسن آزاد |

 بسیاری از محصولات آرایشی قبل از تولید نهایی، روی چشم، بینی، دهان و دستگاه گوارشی حیوانات آزمایش می شوند تا پزشک ها واکنش های آلرژی زا و غیره را متوجه شوند.

هفته گذشته اتحادیه اروپا قانونی مبنی بر ممنوعیت انجام آزمایش لوازم آرایشی روی حیوانات را تصویب کرد. بنابراین قانون، شرکت های تولید کننده لوازم آرایشی نباید محصولاتی را که مواد آن روی حیوانات آزمایش شده را به بازار عرضه کنند.

* آزمایش لوازم آرایشی روی حیوانات با چه هدفی صورت می گیرد؟

آزمایش لوازم آرایشی و زیبایی روی پوست حیوانات همواره با مناقشات فراوانی روبرو بوده است. گرچه روش های جایگزین بسیاری وجود دارد اما بسیاری از شرکت های بزرگ تولید لوازم آرایشی و بهداشتی، آزمایشات ایمنی مواد خود را به طرز بیرحمانه ای روی حیوانات انجام می دهند.

به گزارش سازمان جامعه انسانی آمریکا، این آزمایش ها شامل تست مسمومیت های عمومی، حساسیت چشم و پوست و جهش زایی می شود.

پس از 13 سال بحث و مجادله در اتحادیه اروپایی آزمایش مواد سمی آرایشی روی حیوانات در اروپا متوقف شد، اما در طول این سال ها کشورهایی نظیر فرانسه و انگلیس هنوز هم از سرمداران آزمایشات حیوانی در جهان به شمار می روند. در آمریکا هم که بزرگ ترین شرکت های تولید کننده  لوازم آرایشی دنیا در آن حضور دارند،آزمایش مواد آرایشی روی حیوانات امری رایج است، به طوری که شرکت L’Oreal، غول آرایشی دنیا نسبت به ممنوعیت فروش لوازم آرایشی که روی حیوانات تست شده اند اعتراضات بسیاری کرد.

حیواناتی که قربانی زیبایی خانم‌ها می‌شوند

تست

لوازم آرایشی روی حیوانات نوعی سوء استفاده از آن ها است که به قصد

اطمینان از اثر بخشی و ضد حساسیت بودن لوازم آرایشی در انسان انجام

می شوند. به خاطر آسیب هایی که به حیوانات آزمایشی وارد می شود، سال هاست

فعالان حقوق حیوانات با شرکت های تولید کننده این لوازم مبارزه کرده اند،

اما به خاطر نفوذ این شرکت ها در دولت های اروپایی و آمریکا به موفقیت

چندانی دست نیافته اند.

بسیاری از محصولات آرایشی

قبل از تولید نهایی روی چشم، بینی، دهان و دستگاه گوارشی حیوانات آزمایش

می شوند تا پزشک ها واکنش های آلرژی زا و غیره را متوجه شوند، اما حیواناتی

که در این آزمایش ها مورد استفاده قرار می گیرند، یا کور شده و در نهایت

در اثر خفگی تلف می شوند.

به گزارش Animalaid، سالانه حدود 38 هزار حیوان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحت آزمایش مواد آرایشی قرار می گیرند.

اگر

چه روش های جایگزین بسیاری بوجود آمده اند اما بسیاری از کارخانه های

آمریکایی تولید کننده لوازم آرایشی مانندUnilever، Clorox، Church&

Dwight ،Johnson & Johnson و دیگران به مسموم کردن و آسیب زدن به

حیوانات در تست های آزمایشگاهی ادامه می دهند.

حیواناتی

مانند موش، خوکچه هندی و بویژه خرگوش به زور مواد شیمیایی زیادی را

می بلعند یا بو می کنند و یا روی صورت و چشم آن ها تزریق می شوند.

اعتیاد

میمون ها، تغییر شکل صورت گربه ها و سگ ها، نابینایی خرگوش ها، ایجاد

تومورهایی به بزرگی بدن خود موش و غیره نتیجه بسیاری از این آزمایش های غیر

انسانی است.

بنا بر این گزارش، دولت آمریکا از

بسیاری از آزمایش های بیرحمانه روی حیوانات حمایت مالی کرده و اگر چه

راه های موثر جایگزین زیادی در دسترس هستند، اما میلیون ها حیوان در

آزمایشگاه های این کشور تلف می شوند.

به گزارش

PETA، سازمان حمایت از رفتار اخلاقی با حیوانات ، بیش از 7 هزار ماده

شیمیایی در لوازم آرایشی استفاده می شود و در حالی که اتحادیه اروپا آزمایش

بیش از 400 ماده شیمیایی روی حیوانات را ممنوع کرده، اما آمریکا تنها 14

مورد را محدود کرده است.

مقادیر بسیاری از پودرهای صورت، انواع رنگ مو گاهی اوقات برای آزمایش سمی نبودن آن ها به خورد حیوانات داده می شود.

به

گزارش پایگاه تحلیلی NJ، بسیاری ازشرکت های مهم تولید لوازم آرایشی از

حیوانات استفاده می کنند تا امنیت محصولات خود را آزمایش کنند.

بنابراین گزارش؛ مصرف کننده ها باید محصولاتی را که از حیوانات در آزمایش های خود استفاده می کنند را تحریم کنند.

حیواناتی که قربانی زیبایی خانم‌ها می‌شوند

تست هایی

که در آزمایشگاه های این شرکت ها انجام می شوند برای حیوانات بسیار دردناک

بوده و در بسیاری از موارد منجر به مرگ آن ها می شود. حتی اگر حیوانات در

این شرایط سخت تلف نشوند، بی مصرف بوده و توسط مسئولان آزمایشگاه ها تلف

می شوند. گفته می شود سالانه حدود 25 میلیون حیوان تنها در آمریکا در

تست های آزمایشگاهی تلف می شوند.

تمام حیوانات از

میمون گرفته تا موش آزمایشگاهی در انواع تست های لوازم آرایشی مورد

استفاده قرار می گیرند. برای مثال سایه چشم و دیگر انواع آرایش های چشم روی

چشم خرگوش ها انجام می شود تا میزان حساسیت مواد به پلک چشم های حساس

آزمایش شود که در بسیاری از موارد به کوری خرگوش منجر خواهد شد.

در

گذشته آزمایش های این چنینی روی حیوانات تا حدودی قابل توجیه بود زیرا در

برخی از موارد، مواد مسموم باعث نابینایی و یا حتی مرگ برخی مصرف کننده ها

می شد. اما در این دوره و با وجود بسیاری از راه های جایگزین اعمال چنین

آزمایش هایی به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

* انواع آزمایش های لوازم آرایشی

حیواناتی که قربانی زیبایی خانم‌ها می‌شوند

تست Draize یا مسمومیت حاد

این

تست در سال 1944 توسط اداره دارو و غذای آمریکا ابداع شد. تست مسمومیت حاد

عمدتا در آزمایش لوازم آرایشی انجام می گیرد. حدود 0.5 میلی لیتر از ماده

شیمیایی به چشم یا پوست حیوان تزریق شده و منتظر تاثیرات آن روی بدن

حیوانات می شوند.

برای

اعمال تغییرات روی بدن حیوانات باید 14 روز صبر کرد. در این مدت،

نشانه های این تست، قرمزی پوست، تورم، کوری و تخلیه بدن است. خرگوش و سگ از

مهمترین حیواناتی هستند که در این آزمایش ها مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر محصول آسیبی به حیوان نرساند که در اکثر موارد می رساند، حیوان دوباره

مورد استفاده قرار گرفته یا اینکه آسیب دیده و تلف می شود.

تست حساسیت چشم

حیواناتی که قربانی زیبایی خانم‌ها می‌شوند

در

این تست، تاثیرات نفوذ مواد آرایشی داخل چشم آزمایش می شود. برای انجام

این کار، مقداری از مواد آرایشی را وارد چشم خرگوش می کنند که در بیشتر

موارد باعث کوری حیوان می شود. این آزمایش هر 24، 48 و 72 دو ساعت به مدت 7

روز انجام می شود.

مسمومیت حاد خوراکی

ماده

آزمایشی از طریق لوله غدا خوری به زور وارد گلوی موش شده که باعث استفراغ،

خونریزی داخلی، فلج شدن اعضای بدن و حتی مرگ این حیوان می شود.

هدف این آزمایش تعیین مقدار موادی است که باعث مرگ نیمی از حیوانات آزمایش شده در طی 14 روز می شود.

مسمومیت از طریق استشمام

حیواناتی که قربانی زیبایی خانم‌ها می‌شوند

موش

خرمایی یا میمون را به زور وارد یک لوله بسیار تنگ می کنند تا ماده مورد

آزمایش را بو کند. آثار آزمایش پس از 14 روز روی حیوان پدیدار می شود که

منجر به مرگ بیش از نیمی از حیوانات آزمایشی می شود.

طبق

گزارش هایی که تاکنون منتشر شده اند، سالانه بین 14 تا 70 میلیون حیوان در

تمام دنیا تحت تست های آزمایشی قرار می گیرند که بسیاری از آن ها

می میرند.

* آزمایشگا ه های مخفی بوتاکسدر انگلیس

بوتاکس

محصول پیشروی جراحی های زیبایی است که برای اولین بار توسط شرکت Allergan

آمریکا در کالیفرنیا تولید شد. مجوزی که انگلیس برای ساخت بوتاکس دریافت

کرده است شرکت ها را ملزم می کند که هر کدام از این بوتاکس ها باید ابتدا

روی موش های آزمایشگاهی تست شوند.

بوتاکس یکی از

معروف ترین روش های زیبایی در جهان است که سودی چند میلیون دلاری برای

شرکت های سازنده به همراه دارد. شرکت تولیدکننده بوتاکس، Allergan از ارائه

توضیحات درباره آزمایش روی حیوانات سکوت کرده و آن را محرمانه خوانده است.

به گزارش دیلی میل، آزمایشگاه های انگلیس حیوانات را در معرض آزمایش های سمی LD50 قرار می دهند که موجب مرگ آن ها می شود.

بر

اساس اطلاعاتی که موسسه Animal Aid بدست آورده است، دولت انگلیس از فروش

سم بوتولینیوم مورد نیاز تولید بوتاکس به شرکت های لوازم آرایشی سود مستقیم

می برد.

حیواناتی که قربانی زیبایی خانم‌ها می‌شوند

بنا

بر این گزارش، گروه های حقوق حیوانات درخواست تحریم بوتاکس را کرده اند،

زیرا هر ذره آن روی موش های آزمایشگاهی تست می شود. این نوع محصولات شامل

ممنوعیت آزمایش محصولات آرایشی روی حیوانات نمی شوند زیرا در ابتدا به

عنوان دارو از آن استفاده شده است.

پایگاه

انگلیسی دیلی میل در تحقیقاتی دریافت، موسسه زیبایی HPA،که آزمایشات

موش های آزمایشگاهی را انجام می دهد، از دربار سلطنتی انگلیس میلیون ها

دلار دریافت می کند.

به گزارش پایگاه Archive،

سال 2005، فردی به نام Keith Mann به دلیل حمله به آزمایشگاه های wickham

در شهر همپشایر به 6 ماه زندان محکوم شد. این فرد با نفوذ به آزمایشگاه های

Wickham، مدارکی مبنی بر آزمایش ماده ای سمی Botulin Toxin) BOTOX) روی

حیوانات که باعث مرگ نیمی از آن ها می شود را کشف کرده بود. نکته جالب توجه

این است که دادگاه اجازه قرائت مدارک علیه آزمایشگاه ویکهام را نداد و

آقای Mann مجرم شناخته شد.

در میان حیوانات

آزمایشگاه های این شرکت حدود 100 خرگوش وجود داشتند که از آن ها برای انجام

آزمایش های عوارض جانبی لوازم آرایشی و برخی مواد دارویی استفاده می شود.

برای

آزمایش لوازم آرایشی در این آزمایشگاه از روش LD50  استفاده می شود؛ مقدار

معینی از یک سم که اگر روی یک عده از حیوانات آزمایشگاهی مورد مصرف قرار

گیرد به طور متوسط 50 درصد از آن ها از بین می روند. این یعنی تزریق ماده

سمی به شکم حیوانات و افزایش دوز آن باعث مرگ نیمی از حیوانات می شود. نیمی

دیگر از حیوانات که زنده می مانند یا با گاز خفه می شود و یا گردن ان ها

شکسته می شود.

البته این روش آزمایش در سال 1999 ممنوع شد، اما برخی از شرکت های انگلیسی همچنان از این روش استفاده می کنند.

به گزارش سازمان لوازم آرایشی اتحادیه اروپایی، سالانه بیش از 5 میلیارد محصول آرایشی در بازار اروپا فروخته می شود.

* بی اهمیتی دولت آمریکا به حقوق حیوانات آزمایشگاهی

به

گزارش واشنگتن تایمز، در حالی که اتحادیه اروپا انجام آزمایش های آرایشی

روی حیوانات را ممنوع اعلام کرده است، دولت آمریکا هیچ اقدامی در این باره

انجام نمی دهد. بر اساس تحقیقاتی که این روزنامه آمریکایی انجام داده است

صدها میلیون حیوان در این کشور در  آزمایشاتی مانند بوتاکس که آزمایش های

جایگزین آن هم وجود دارد کشته می شوند.

بنا بر

این گزارش، هر ساله پزشک های آمریکایی بیش از 3 میلیون دوز بوتاکس به

بیمارهای خود تزریق می کنند. البته قبل از تزریق به پوست انسان، این ماده

سمی خطرناک روی حیوانات آزمایش می شود.

براساس

گزارش واشنگتن تایمز، دولت آمریکا به جای حمایت از کمپین های مبارزه با

آزمایش لوازم آرایشی روی حیوانات، سدی شده و به حمایت کارخانه ها پرداخته

است.

به گزارش فوربز، دولت چین یکی از دولت هایی

است که آزمایش های حیوانی را برای محصولات زیبایی فروخته شده در این کشور

الزامی می داند، از اینرو شرکت های آمریکایی نظیر L’oreal و Avon فرصت را

مناسب دیده و بدون هیچ شکایتی در چین فعالیت می کنند.

L’oreal

اورئال

بزرگ ترین شرکت زیبایی دنیا و آرایشی یکی از برندهای معروف لوازم آرایشی

در آمریکا است که آزمایش های خود را روی حیوانات انجام می دهد. به گزارش

lorealinoa، با وجود دسترسی به راه های جایگزین، اورئال در ظلم و ستم به

حیوانات رتبه اول را دارد.

بنا بر این گزارش

اورئال، آزمایش های خود را روی حیواناتی مانند موش، خرگوش، سگ و گربه

استفاده می  کند، اما به نظر می رسد این شرکت علاقه خاصی به خرگوش ها دارد،

زیرا آن ها تنها حیواناتی هستند که بدون کمک آب نمی توانند مواد شیمیایی

را از چشم خود بیرون کنند.

تخمین زده می شود تنها در سال 2010، 2.5 میلیون حیوان در فرانسه در تست های آرایشی مورد استفاده قرار گرفتند.

بر

اساس این گزارش، اورئال برزگ ترین مانع ممنوعیت آزمایشات حیوانی در آمریکا

است. قرار بود تا سال 2013 اورئال آزمایشات حیوانی خود را کنار بگذارد،

اما غول لوازم آرایشی دنیا آزمایش های حیوانات خود را به کارخانه های

زیرمجموعه خود واگذار کرده است.

اورئال به همراه

دو شرکت دیگر آمریکایی یعنی Mary Kay, و Avon مصحولات حیوانی خود را در

بازار پرفروش چین که این آزمایشات ممنوع نیست صادر می کند.

فساد اورئال آنقدر زیاد است که کمپینی مبنی بر توقف آزمایشات غیر انسانی این شرکت روی حیوانات تشکیل شده است.

شرکت Avon

او’ن

حدود 9000 محصول آرایشی در سال 2011 در 100 کشور جهان به فروش رساند که

حدود 0.3 درصد آن ها روی حیوانات تست شده بودند. تعداد حیوانات تست شده

می تواند به هزاران مورد برسد.

در سال 1989 این

شرکت اعلام کرد تا انجام آزمایش روی حیوانات در محصولات خود را متوقف کند.

اما در سال 2012 مری کی مجددا به این عمل روی آورده است، زیرا دولت چین

الزام کرده است که محصولات آرایشی باید روی حیوانات تست شده باشند.

به گزارش دیلی میل، سالانه حدود 20 هزار خرگوش و 240 هزار موش در آزمایشگاه ها جان خود را از دست می دهند.

* اعتراضات جهانی نسبت آزمایشات لوازم آرایشی روی حیوانات

همواره

کمپین ها و اعتراضات گوناگونی در سراسر جهان نسبت به آزمایش های بی رحمانه

لوازم آرایشی روی حیوانات وجود داشته است، به طوری که ممنوعیت اخیر تولید

این محصولات در اتحادیه اروپا بر اثر فشارهای این گروه ها بوده است.

حیواناتی که قربانی زیبایی خانم‌ها می‌شوندتاريخ : یکشنبه 1392/01/04 | 10:33 AM | نویسنده : محسن آزاد |
تاريخ : جمعه 1391/12/25 | 10:40 AM | نویسنده : محسن آزاد |
رایتل، معضل یا فناوری جدید؟ حاشیه های ایجاد شده نتیجه ای جز شکست رایتل نخواهد داشت. مکارم شیرازی: موجب فساد خواهد شد. آیت اله روحانی: اشکالی ندارد

رایتل، معضل یا فناوری جدید؟ حاشیه های ایجاد شده نتیجه ای جز شکست رایتل نخواهد داشت. مکارم شیرازی: موجب فساد خواهد شد. آیت اله روحانی: اشکالی ندارد

به گزارش پایگاه آمار و نظرسنجی دیساپ، از زمانی که قرار شد نسل جدید تلفن های همراه وارد بازار گردد، اپراتور سوم مطرح شد و اکنون زمان زیادی از آن روزها می گذرد و هر روز اخبار ضد و نقیض درباره راه اندازی و آنتن دهی سیم کارت های این اپراتور منتشر می شود که دچار سردرگمی کاربران این اپراتور شده و همچنین موجبات سردرگمی مشتریان جدید این محصول را فراهم آورده است.

از بدقولی ها و تاخیرهای فراوانی که برای عقد قرارداد و شروع کار این اپراتور که بگذریم به مشکلات پوشش شبکه ای این اپراتور می رسیم که مدیر کل برند صحبت از آنتن دهی رایتل در 40 شهر می کرد، اما سایت رایتل مناطق تحت پوشش را مطابق نقشه فقط 9 شهر نشان می داد که کاربران به صورت کامنت گزارش های میدانی دادند که چه مناطقی آنتن می دهد و چه مناطقی نمی دهد.


اما اواخر آبان سال 1391 مدیر برند و ارتباطات رایتل از افزایش شهرهای خرید و فروش سیم کارت‌ رایتل به 15شهر خبرداد و اعلام کرد: فروش آنلاین سیم کارت‌های رایتل از هفته آخر آبان آغاز می‌شود.شاهین آرپناهی از حضور پر رنگ اپراتور سوم در نمایشگاه تله‌کام امسال صحبت کرد و گفت: پیام روشن رایتل حضور در نمایشگاه تله کام و فعالیت این اپراتور در کنار دیگر اپراتورهاست. وی با اشاره به پوشش 45 شهری این اپراتور در کشور اظهار کرد: در حال حاضر چراغ رایتل در 45 شهر کشور از جمله مراکز استان روشن است و مشترکان می‌توانند از خدمات این اپراتور در این شهرها بهره‌مند شوند.
ناگهان خبری منتشر شد مبنی بر اینکه صدا و سیما تبلیغات رایتل را بدلیل دعوای فنی بر سر پخش broadcasting  و ... پخش نمی کند و حاشیه اس جدید برای اپراتور سوم درست شد و اواخر آبان 1391 بود که معاون وزیر ارتباطات درباره ممنوعیت بخش تبلیغات رایتل در صدا و سیما تاکید کرد: پروانه اپراتور سوم تلفن همراه را هیات دولت صادر کرده است.محمدعلی فرقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در پاسخ به این سوال که شنیده می‌شود صدا و سیما مدتی است به این بهانه که انحصار پخش صدا و تصویر در اختیار این سازمان قرار دارد، از پخش تبلیغات رایتل امتناع کرده است،‌ توضیح داد: از نظر ما صدا و سیما چنین حقی ندارد و پروانه اپراتور سوم از طریق هیات دولت صادر شده است. وی در عین حال عنوان کرد: صدا و سیما انحصار پخش رادیویی و تلویزیونی در اختیار دارد و طبیعتا سرویسی که رایتل ارائه می‌دهد شامل این بخش نمی‌شود و حالت برودکست ندارد. به همین دلیل از نظر ما برداشت نادرستی از این انحصار صورت گرفته است.
 تقی پور وزیر وقت ارتباطات قبل از کنار گذاشته شدن از سمت اش، قرارداد رایتل را تا شهریور 1393 تمدید کرد که این موضوع به مذاق همراه اول و دوم خوش نیامد و آنها نسبت به این موضوع اعتراض کردند.

 تقی پور وزیر وقت ارتباطات قبل از کنار گذاشته شدن از سمت اش، قرارداد رایتل را تا شهریور 1393 تمدید کرد که این موضوع به مذاق همراه اول و دوم خوش نیامد و آنها نسبت به این موضوع اعتراض کردند.

مشکلات آنتن دهی سیم کارت های این اپراتور هم یکی از معضلات اصلی این اپراتور بود که هفتم بهمن 1391 مشکلات آنتن دهی رایتل دوباره مطرح شد که مدیر عامل اپراتور سوم تلفن همراه به ذکر توضیحاتی درباره عدم آنتن‌دهی مناسب رایتل پرداخت و فضای شهری و دکل‌ها را از بزرگ‌ترین مشکلات این اپراتور برشمرد. حمید فرنگ - مدیر عامل رایتل - در ارتباط با عدم آنتن‌دهی مناسب و عدم ارائه‌ی تماس تصویری رایتل گفت: در حال حاضر شبکه‌ی ما در حال توسعه است. تاکنون 56 شهر و تمامی مراکز استان‌ها تحت پوشش شبکه‌ی رایتل قرار گرفته‌اند. فرنگ در ادامه‌ی صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال که در همه جای تهران آنتن‌دهی مناسبی وجود ندارد، گفت: یکی از معضلات ما فضای بسته و برخی ساختمان‌ها و در و پنجره‌هاست که در آنتن‌دهی مشکلاتی ایجاد کرده است،

 

رایتل - محرم نامحرم - آنتن دهی - پوشش شبکه ای - آرپناهی

اما در بهمن 1391 و با گسترش مکالمات تصویری از طریق رایتل بحث محرم و نامحرم هنگام مکالمه تصویری پیش آمد. پس از طرح نگرانیهایی در مورد عدم رعایت شئونات اسلامی در مکالمات تصویری اپراتور جدید تلفن همراه (رایتل) و بحث رعایت محرم و نامحرم روابط عمومی این اپراتور به ارائه توضیحاتی در این باره پرداخته و خاطرنشان کرد: رعایت مسائل فرهنگی از ابتدا دغدغه خود این اپراتور هم بوده است. شاهین آرپناهی - مدیر کل برند و ارتباطات رایتل -  اظهار کرد:‌ دغدغه‌ای که دوستان در مجلس درباره آن صحبت کرده‌اند، دغدغه‌ای است که می‌توان آن را در ارتباط با هر فن‌آوری جدیدی که وارد بازار می‌شود احساس کرد. وی ادامه داد: بحث استفاده صحیح از 3G نیز به همین شکل است و در این میان باید به این نکته هم توجه داشت که ارتباط تصویری در رایتل برای اولین بار ارائه نشده و پیش از این از طریق اینترنت هم امکان ارتباط تصویری وجود داشته است. آرپناهی در عین حال اظهار کرد:‌ اینترنت پرسرعت هم چیزی نیست که از طریق 3G وارد کشور شده باشد و این تکنولوژی تنها تسهیل کننده کار است. وی در ادامه افزود: منطقی به نظر نمی‌رسد که فردی در برابر خود تکنولوژی‌های جدید موضع‌گیری داشته باشد و برداشت ما هم از صحبت های منتشر شده مطلقا چنین نیست اما به هر حال افراد ممکن است برداشت‌های متفاوت و گاه دغدغه‌هایی در نحوه به‌کارگیری و استفاده صحیح از این فن‌آوری‌ها داشته باشند. مدیر کل برند رایتل همچنین عنوان کرد: در ارتباط با فن‌آوری‌های نوین همواره می‌توان دو نوع برخورد به کار گرفت که یکی از این برخوردها برخورد سلبی است و آن که بگوییم به دلیل آن‌که ممکن است از این موارد استفاده نادرستی صورت بگیرد، دسترسی به آن‌ها را محدود کنیم. وی ادامه داد: اما می‌توان برای استفاده از تمامی تکنولوژی‌ها بحث فرهنگ‌سازی را نیز پیش گرفت.

اواسط بهمن ماه 1391  آیت الله ناصر مکارم شیرازی در پاسخ استفتائی در مورد استفاده از مکالمه‎ی تصویری که جدیدا توسط یکی از اپراتورهای تلفن همراه (رایتل) ارائه می‎شود، اظهار داشت: "به یقین مفاسد این کار از فوائد آن بیشتر است و منشأ مفاسد جدیدی در جامعه ما که متاسفانه درگیر مفاسد مختلفی است خواهد شد و با توجه به اینکه ضرورتی برای اصل این کار نیست بنابراین شرکت‎های خصوصی و دولتی باید از آن خودداری کنند.

البته برخی دیگر از روحانیون مانند آیت الله روحانی نظری متفاوت درباره رایتل منتشر نمود. آیت‌الله سیدمحمد صادق روحانی در پاسخ به استفتائی نظر خود را در رابطه با استفاده از امکانات این تکنولوژی اعلام کرد: استفاده از تلفن همراه با امکانات فوق‌الذکر بلااشکال است و این قبیل امکانات را که نوشته‌اید از طریق اینترنت نیز در دسترس عموم مردم می‌باشد و موجب حرمت نمی‌شود، البته مردم در استفاده از این امکانات باید حدود شرعی را رعایت نموده و مخصوصا خانم‌ها به حفظ حجاب و مساله محرم و نامحرم مقید باشند، همچنین لازم است شرکت ارائه دهنده امکانات تلفن همراه برای دفع مفاسد احتمالی مقرراتی را وضع نموده و نظارت بیشتری را اعمال نماید.»

از طرف دیگر سیزده نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در تذکری کتبی جلوگیری‌ از راه‌اندازی اپراتور تلفن همراه رایتل را خواستار شدند. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نبویان، سلیمی،‌ سبحانی‌نیا، موسوی‌اصل، بیگی ایلانلو، سالک، رجبی، آشتیانی‌عراقی، زارعی، آقاتهرانی، سلطانی صبور، کریمی‌قدوسی و ابوترابی‌فرد نمایندگان تهران، شمیرانات، اسلامشهر و ری، محلات و دلیجان، نیشابور، گرمی، شاهین‌دژ، اصفهان، مینودشت، کلاله، مراغه تپه، قم، رزن، مشهد و کلات در تذکری کتبی به رییس‌جمهور و وزیر اطلاعات، جلوگیری از راه‌اندازی اپراتور تلفن همراه رایتل را خواستار شدند.

 
و بعد هم بحث دیگری در مجلس در اواخر بهمن 1391 در خصوص توزیع سیم کارت رایتل بین دانش آموزان مطرح شد که مدیر کل برند و ارتباطات این شرکت خاطرنشان کرد: تاکنون رایتل هیچ مذاکره‌ای با آموزش و پرورش نداشته و به هیچ عنوان فروش سیم‌کارت دانش آموزی نخواهیم داشت.

 
 از سوی دیگر رقبای رایتل نیز در صدند تا دست به توسعه و تجهیز شبکه های در اختیار خود بزنند که نمونه آن شرکت مخابرات است که با 1200 میلیارد تومان سرمایه گذاری قرار است تجهیزات ارتباط تصویری و مکالمه تصویری روی خط ثابت تلفن راه بیندازد.{لینک} و اگر چنین اتفاقی صورت رسمی به خود بگیرد باید ببینیم واکنش ها به این نوع مکالمات تصویری مانند رایتل خواهد بود؟

حال سوال این است مسئولین و آقایانی که نمی خواستند و یا می دانستند که نمی گذارند اپراتور سومی بیاید و شریک پول های کلان و بی زبان مردم شود چرا تمام این سال ها هم بودجه های کلان و هم زمان بیهوده ای را صرف این کار کردند و مردم را دچار سردرگمی کردند.تاريخ : جمعه 1391/12/04 | 5:38 PM | نویسنده : محسن آزاد |

کبود باش تا متفاوت شوی. این عبارتی است که دهان به دهان بین نسل جوان برای ترویج خالکوبی‌های زیرزمینی می‌چرخد؛ فارغ از اینکه حک کردن نقش‌های عجیب و غریب چه تبعاتی در پی دارد.

به گزارش فارس، مارمولک، اژدهای دو سر، یک حیوان عجیب الخلقه، اسکلت و انواع و اقسام شکل‌هایی که هر حسی را به بیننده منتقل می‌کند به جز حس زیبایی. این روزها کم نیستند آنهایی که تحت تأثیر تبلیغات ماهواره‌ای یا چشم و هم چشمی بدن خود را با این نقش‌ها کبود کرده‌اند.
خالکوبی حدود ۵ هزار سال پیش برای نخستین بار کاملاً اتفاقی رخ داد. هنگامی که دست آلوده به خاکستر آتش به‌طور تصادفی به جای زخم مالیده شد و پس از مدتی علامتی ماندگار به رنگ سیاه روی بدن ایجاد شد.
مصری‌ها پایه‌گذار خالکوبی در دنیا هستند و خالکوبی ۲ هزار سال قبل از میلاد مسیح به کشورهایی مانند یونان، ایران و جنوب شرق آسیا گسترش یافته است.
 برخی مذاهب و اقوام کشورهای مختلف خالکوبی را به عنوان یک آیین در قوم یا مذهب خود به رسمیت می‌شناسند و در بین هندوها و بوداییان جایگاه خاصی دارد ولی در دین اسلام خالکوبی نه تنها جایگاهی ندارد بلکه نهی هم شده است.
وشم و کبودزنی واژگان معادل خالکوبی در زبان فارسی عنوان شده است.
در ایران قدیم طبق یک سنت در برخی از قبایل به‌ویژه عشایر و اقوام عرب زنانی که ازدواج می‌کردند برای زیبا شدن صورت خود یا حتی به عنوان یک نشانه با استفاده از شیر مادر و خاکستر زیر چراغ و آب تره، خالهایی را روی صورت خود حک می‌کردند.
به مروز خالکوبی در ایران با نقش رستم و سهراب، دیو داستان شاهنامه و عباراتی سمبلیک بیشتر بر روی بدن و بازوی جاهلان و آنهایی که ادعای لوتی‌گری داشتند بسیار به چشم می‌خورد که شاید تنها با یک سوزن و جوهر خودکار بر روی بدنشان نقش گرفته بود.
اما خالکوبی در بین قداره کش‌ها و اراذل و اوباش و زندانیان نیز جایگاه خاص خودش را دارد. جملاتی مانند«رفیق بی‌کلک مادر» ،«عشق یعنی سوختن»، نقش خنجر، قلب شکسته و …
              خالکوبی‌های ۱۵میلیون تومانی در پایتخت+عکس
مهدی ۳۰ سال بیشتر ندارد. به گفته خودش اولین بار نقش خالکوبی را در زندان تجربه کرده و هم‌بند‌هایش تنها با یک سوزن و جوهر خودکار به همراه قدری کش قیطان نقشی که اکنون روی بازویش حک شده را برایش کبودزنی کرده‌اند و اکنون در یکی از آرایشگاه‌های منطقه قیطریه خالکوبی را به روش مدرن بااستفاده از سوزن‌‌های یکبار مصرف و جوهر مخصوص انجام می‌دهد.
به گفته او مشتریانش را بیشتر افراد جوان ۱۸ تا ۳۵ سال تشکیل می‌دهند.
مهدی می‌گوید: بسته به اندازه و طرح خالکوبی قیمت‌ها تغییر می‌کند. قیمت‌ها از ۵۰هزار تومان شروع می‌شود و خالکوبی کامل پشت بدن ۱۵ میلیون تومان آب می‌خورد.
وی می‌افزاید: ابتدا جای خالکوبی را باالکل ضدعفونی می‌کنیم و گاهی در طرح‌های بزرگ از آمپول بی‌حسی هم استفاده می‌کنیم چون سوزن خالکوبی تا عمق لایه سوم پوست فرو می‌رود.
اما ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود. مقصد بعدی ما یک آرایشگاه معروف بانوان در شرق تهران است.
برای جلوگیری از تداخل مشتری‌ها روزهای پنجشنبه را در این آرایشگاه فقط برای انجام تاتو اختصاص داده‌اند. ۳ تاتوکار در ۳ اتاق جداگانه.
آلبوم را جلویت می‌گذارند و با توجه به قسمتی از بدن که مایلی خالکوبی انجام شود طرح را پیشنهاد می‌کنند.
مدل ماهی، گل، تمساح، مارمولک و حتی خطوط ناهمگون و موازی شابلون‌هایش موجود است و اگر طرح خاص‌تری بخواهی باید بدهی برایت طراحی کنند.
فرحی، مدیر آرایشگاه در مورد نحوه خالکوبی و برای اینکه خیال بانوان جوان را از مضرات خالکوبی راحت کند می‌گوید: سوزن‌‌ها یکبار مصرف است. جوهر خالکوبی را هم خودم از آلمان از یک شرکت معتبر وارد می‌کنم.
وی می‌افزاید: سوزن‌ها طوری ساخته شده که فط برای یک نفر جوابگو است و به مرور کند می‌شود. در ضمن سوزن‌ها قیمتی ندارد که بخواهیم خود را برای عواقبش به دردسر بیندازیم.
آن قدر سر دختر خانم‌های جوان داغ است که یادشان رفته نقش های خالکوبی همیشه ماندنی است و به این راحتی‌ها از بین نمی‌رود.
سولماز ۱۸ سال بیشتر ندارد و منتظر است تا بدنش را به سوزن کارها بسپارد.انگیزه او از خالکوبی «زیباتر شدن و متفاوت بودن» است و معتقد است با این کار قدری با بقیه متفاوت می‌شود.
لیلی هم به اصرار دخترخاله‌اش اینجا آمده و می‌خواهد طرح بزرگی از پروانه را پشت بدنش خالکوبی کند.
او می‌گوید: دوستانم به من می‌گویند باید به روز باشم و الان مد روز خالکوبی طرح پروانه است. خواننده مورد علاقه‌ام هم این طرح را روی بدنش خالکوبی کرده است.
هادی معتمدی روانپزشک در مورد دلایل تمایل به خالکوبی روی بدن می‌گوید: از نظر روانپزشکی خالکوبی یک اختلال شخصیتی محسوب می‌شود و پدیده‌ای ضداجتماعی است که افراد برای آزار جسمی از آن استفاده می کنند.
معتقدی در عین حال بر این نکته تاکید می‌کند که برخی روانشناسان امروزه براین باورند که خالکوبی این روزها به مد تبدیل شده و الزاماً بیماری روانی نیست.
صرفنظر از ابعاد سوء اجتماعی و دلایل روانی برای کشش به سمت خالکوبی‌های غیرمجاز و زیر زمینی که افراد برای نشان دادن خود و منحصر به فرد بودن به آن رو می‌آورند خالکوبی تا حد زیادی با سلامت افراد هم گره خورده است.
مسعود مردانی، متخصص بیماری‌های عفونی در مورد خطرات انجام خالکوبی بر روی سلامت می‌گوید: در خالکوبی سوزن مستقیم به پوست و عمق بافت فرو می‌رود که به راحتی می‌تواند ویروس یا میکروب را وارد بدن کند.
وی تأکید می‌کند که در صورت آلوده بودن سوزن‌ها و محیطی که خالکوبی درآن انجام می‌شود به راحتی امکان انتقال ویروس ایدز و هپاتیت وجود دارد.
محمد رضوانی، پزشک متخصص پوست و مو هم در مورد اثرات سوء خالکوبی می‌گوید: پوسته پوسته شدن، سفت شدن پوست، خارش و تورم از عوارض خالکوبی است و معمولاً به راحتی نمی‌توان جای خالکوبی را در ضورتی که فرد پشیمان شود پاک کرد.
احتمال ایجاد زگیل یا تبخال نکته دیگری است که این متخصص پوست‌و مو به آن اشاره می‌کند.
اما در این بین برخی پس از مدت کوتاهی از انجام خالکوبی به دلیل تغییر شرایط زندگی مانند ازدواج، شرایط فرهنگی و حتی دلزدگی از انجام خالکوبی پشیمان می شوند ولی این نقش‌های فریبنده به راحتی از بدن محو نمی‌شوند.
حامد باطنی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در مورد راهکارهای از بین بردن جای خالکوبی می‌گوید: از آنجایی که ماده رنگ‌بری برای این خالکوبی در کشور موجود نیست. متخصصان پوست یا جراحان پلاستیک با استفاده از لیزر بسته به نوع خالکوبی و عمق آن سعی می‌کنند تا جای خالکوبی را محو کنند.
وی تأکید می‌کند: گاهی لیزر هم جواب نمی‌دهد و حتی ممکن است نیاز به مداخلات پیشرفته‌تر مانند جراحی پلاستیک و تغییر بافت پوست شود و پیوندهای پوستی هزینه زیادی را در پی دارد.
حالا یک سالی می‌شود که سیاوش تمام بدنش را خالکوبی کرده اما دلش را زده! می‌گویند فقط با لیزر کمرنگ‌تر می‌شود. پیوند پوست و جراحی پلاستیک هم بالای ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد اما این جوان ۱۹ساله پولش به این چیزها کفاف نمی‌دهد. حالا او مانده و عقاب‌های که پشتش در حال پروازند.


تاريخ : سه شنبه 1391/11/24 | 11:20 AM | نویسنده : محسن آزاد |

 
مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز مرحله دوم ثبت‌نام کنکور سراسري سال 92 از 30 بهمن ماه خبر داد.دکتر حسين توکلي در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران، با اعلام اين خبر، اظهار کرد: اولين مرحله ثبت‌نام از داوطلبان آزمون سراسري سال 92 از روز پنج‌شنبه 16 آذرماه 91 از طريق سايت سازمان سنجش آغاز شد و در ساعت 24 دوشنبه 27 آذر نيز به پايان رسيد که با توجه به آمارهاي اوليه حدود 975 هزار داوطلب در اين مرحله ثبت‌نام کردند.

وي افزود: اطلاعات تقاضانامه تکميل شده داوطلبان اين آزمون که در اين مرحله ثبت‌نام کرده‌اند، به منظور مشاهده و در صورت لزوم اصلاح برخي موارد از روز دوشنبه 30 بهمن ماه تا پنج‌شنبه سوم اسفندماه بر روي سايت سازمان قرار داده خواهد شد؛ بنابراين داوطلبان ثبت‌نام کننده بايد با مراجعه به بخش ويرايش اطلاعات بر روي سايت سازمان در محدوده زماني مشخص شده نسبت به اصلاح مورد يا موارد مورد نظر اقدام کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش همچنين درباره مرحله دوم ثبت نام آزمون سراسري سال 92 گفت: دومين مرحله ثبت نام اين آزمون از روز دوشنبه 30بهمن ماه تا پنج شنبه سوم اسفند و همزمان با ويرايش اطلاعات تقاضانامه ثبت‌نام کنندگان قبلي انجام خواهد شد.وي افزود: آن دسته از داوطلبان ديپلم مشمول اعمال سوابق تحصيلي نظام جديد سال 84 و بعد از آن که موفق به مشاهده اطلاعات سوابق تحصيلي خود نشده‌اند و يا اطلاعات آن‌ها مورد تاييدشان نبوده است و به همين دليل با مشکل ثبت‌نام مواجه شده‌اند، مي‌توانند در تاريخ اعلام شده نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

توکلي ادامه داد: همچنين داوطلبان علاقمند به شرکت در گزينش رشته محل‌هاي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي که در تاريخ مقرر ثبت‌نام نکرده‌اند نيز مي‌توانند در همين تاريخ به سايت سازمان مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.تاريخ : یکشنبه 1391/11/22 | 10:3 PM | نویسنده : محسن آزاد |

RectangleRectangle

اطلاعيه مهم

با آرزوی موفقیت برای همه دانشجویان درنیمسال تحصیلی جدید توجه همه عزیزان را به نکات مهم ذیل جلب می نماییم انتظار داریم با صبر و بزرگواری خویش بتوانید دانشگاه را در خدمت رسانی به دانشجویان یاری فرمایید.

1- ثبت نام بر اساس زمان بندی اعلام شده از طرف آموزش انجام میگیرد.

2- قبل از انتخاب هر درسی به چارت دروس (ترم بندی) که توسط آموزش تدوین گردیده و در اختیار شماست توجه کامل نمایید زیرا عواقب هرنوع اشتباه به عهده دانشجومیباشد..

3- دروسی که دانشجویان قصد دارند درفرصت حذف و اضافه انتخاب نمایندچون غیبت قبل ازانتخاب آنهامنظور میگرددمجازبه غیبت بعدی دراین دروس نمیباشند.

جدول زمان بندی ثبت نام

الف – ورودی های سال 88 و ماقبل

مورخ 8 بهمن 1391

ب – ورودی های سال 89

مورخ 9 بهمن 1391

ج – ورودی های سال 90

مورخ 10 بهمن 1391

د – ورودی های سال 91

مورخ 11 بهمن 1391

ی – کلیه ورودی ها

مورخ 12 الی 13 بهمن 1391

تاریخ حذف و اضافه از 28/11/1391 الی 02/12/1391

شروع کلاسها : 14 بهمن ماه 1391

تاریخ امتحانات : 19/03/1392 لغایت 05/04/1392

ستاد ثبت نام دانشگاهتاريخ : یکشنبه 1391/11/08 | 0:29 AM | نویسنده : محسن آزاد |

 
ثبت نام آزمون کارشناسي ارشد سال 1392 دانشگاه آزاد اسلامي از ساعت 14 دوشنبه (نهم بهمن ماه) آغاز و تا شنبه (21 بهمن ماه) ادامه خواهد داشت.به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: علاقه مندان به شرکت در آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي مي توانند با مراجعه به سايت مرکز آزمون به نشاني www.azmoon.org نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. ناصر اقبالي هزينه ثبت نام کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي را 40 هزار تومان اعلام کرد.

وي در مورد تفاوت هاي آزمون کارشناسي ارشد سال 92 دانشگاه آزاد اسلامي با آزمون هاي قبلي گفت: امسال هر داوطلب مي تواند بر اساس علاقه مندي خود، 20 رشته - محل را از يک مجموعه امتحاني انتخاب کند.اقبالي همچنين از افزايش 49 درصدي تعداد رشته محل ها و ظرفيت پذيرش آزمون کارشناسي ارشد اين دانشگاه خبر داد و گفت: در سال 91 تعداد 2155 رشته محل براي انتخاب داوطلبان وجود داشت که براي سال 92 تعداد رشته محل ها به 3220 مورد افزايش يافته است.

وي ظرفيت پذيريش دانشجوي کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد در سال 92 را حدود 70 هزار نفر ذکر کرد.رييس مرکز آزمون در تشريح ديگر تفاوت‌هاي آزمون کارشناسي ارشد سال 92 دانشگاه آزاد گفت: امسال 46 حوزه امتحاني در سطح کشور در نظر گرفته شده است و داوطلبان مي توانند بدون توجه به زيست - رشته محل انتخابي خود، حوزه امتحاني شان را در نزديک ترين مکان به محل زندگي‌شان انتخاب کنند.

اقبالي درباره ثبت نام بدون آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي توضيح داد: فارغ التحصيلان ممتاز مقطع کارشناسي که علاقه مند به ثبت نام و ارزشيابي بدون آزمون کارشناسي ارشد هستند، مي توانند مستقل از اينکه از کدام واحد دانشگاهي فارغ التحصيل شده اند 20 رشته - محل را انتخاب کنند.آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي در روزهاي 9، 10 و 11 خرداد ماه 1392 برگزارمي‌شود و نتايج داوطلبان نيز در نيمه شهريور ماه اعلام خواهد شد.تاريخ : شنبه 1391/11/07 | 11:57 PM | نویسنده : محسن آزاد |

علي پروين رئيس کميته فني باشگاه پرسپوليس گفت:بچه‌ها بايد در همان نيمه دوم ضربه نهايي را مي‌زدند.وي در خصوص دربي 76 اظهار داشت:همانطور که از قبل گفته بودم 99 درصد اين بازي مساوي مي‌شود همان اتفاق افتاد.دليلش هم اين بود که خيلي به اين بازي دامن زده بودند و هر دو تيم مي‌خواستند بازنده نباشند.وي افزود:در کل نکته شاهکاري اتفاق افتاد و هرگز نبايد به راحتي از آن گذشت.برنده واقعي دربي 76 صد و بيست هزار هوادار عاشق بودند و آنطور که من اخبار را دنبال مي‌کردم 10 تا 20 ساعت قبل از بازي به ورزشگاه آمده بودند تا دربي را تماشا کنند.اينها سرمايه‌اي هستند که باعث مي‌شود وظيفه فوتبالي‌ها سنگين‌تر شود.120 هزار هوادار 4 ساعت قبل از بازي ورزشگاه را پر کردند و آنطور که از تلويزيون مشخص بود يک سري هم 90 دقيقه سر پا بازي را تماشا کردند و با شرايط سخت روي پله‌هاي سرد خودشان را جا داده بودند.دست تک تک اين هواداران درد نکند و بايد واقعا به آنها خسته نباشي و آفرين گفت.اميدوارم فوتبال ما قدر اين مردم عاشق را بداند.وي در خصوص کيفيت بازي گفت:کيفيت بازي خوب نبود اما خدا وکيلي پرسپوليس در نيمه دوم عالي کار کرد.

غلامرضا رضايي خيلي خوب دويد و نوري و حقيقي هم خوب وسط را جمع کردند.از طرف ديگر مدافعان پرسپوليس نيز دست استقلالي‌ها را خوب خوانده بودند و به تک تک بچه‌ها چه در زمين و چه روي نيمکت خسته نباشيد و خدا قوت مي‌گويم.

منصورپورحيدري: قلعه‌نوعي محتاط نبود

منصورپورحيدري رئيس کميته فني باشگاه استقلال درمورد دربي 76 و اينکه چرااستقلال بازي محتاطانه‌اي را انجام داداظهار داشت:استقلال محتاط نبود.يکسري مسائل تاکتيکي و فني دراين بازي بيشتر رعايت مي شود و اين مسئله باعث شده تا بازيکنان دو تيم در محوطه 18 قدم خود بيشتر بمانند.جباري که مي توانست بازيکن تاثيرگذار استقلال باشد به خاطر يارگيري مستقيمي که روي او مي شد مجبور بود به عقب بازگردد تا بتواند حرکتي کند.وي در خصوص اينکه ملي پوشان در اين مسابقه عملکرد خوبي ازخود نشان ندادند، عنوان کرد:من هم قبول دارم که انتظار ازاين بازيکنان بيشتر از سايرين است اما حساسيت هاي دربي را هم بايد در نظر گرفت.اين مسابقه چون گلي نداشت کسي راراضي نکرد شايد اگر اين بازي با تساوي با گل به پايان مي رسيد اين همه انتقاد نمي شد.وي در پاسخ به اين سؤال که قبول دارد دو تيم قدر اين تماشاگران را ندانستند، گفت:اين طور نيست.دو تيم تلاش خود را کردند.من حداقل مي دانم که بازيکنان استقلال يک هفته تلاش کردند تا 3 امتياز اين بازي را بگيرند اما هواداران هم مي دانند که باشگاه بايد شرايط خود در جدول را هم در نظر بگيرد.اين يک امتياز در آينده براي استقلال خيلي خوب خواهد شد.پورحيدري در مورد اينکه پرسپوليس نيمه دوم بهتر ازاستقلال کار کرد، گفت:آنها دراواخر بازي کمي بهتر از استقلال بودند.وي در مورد اينکه گفته مي شود قلعه نوعي براي حفظ رکورد خود و نباختن به پرسپوليس تيم خودش را آماده کرده بود، گفت:او اگر مي خواست محتاط باشد از همان اول بازي ساموئل را به زمين مي فرستاد.ترکيب اوليه تيم هم هجومي بود و حتي فرهاد مجيدي به ميدان رفت تا به خط حمله کمک کند.تاريخ : شنبه 1391/11/07 | 11:56 PM | نویسنده : محسن آزاد |

12/25

880539859

15/25

880539856

10

870571513

18/5

880539871

13/75

880539877

15/25

890523940

4/5

880539903

8/75

870571565

15/75

880539904

10/75

880539919

10/5

870571603

4

870571605

10/5

870571609

13/5

880539938

9/25

880539958

14

880539969

8/5

870571675

12/75

880539997

14/25

880540000

16

870571706

9/25

880540024

12/25

870571744

15/25

880540036

12/25

870571750

17

880540069

14/5

880540072

9/75

880540075

15/75

890524083

9/25

880540074

17/5

880540011

8

880539883

9/25

880539901

11

890523949

11

880539911

5/75

870571602

4

880539951

5/5

900491860

12

880540045

12/25

880540047

10/75

880540054

3/75

870001621

*

*تاريخ : شنبه 1391/11/07 | 11:36 PM | نویسنده : محسن آزاد |

علي کريمي به دليل مصدوميت شديد پس ازگرفتن MRI دوم، دربي رااز دست داد.‌يکي ازدغدغه‌هاي اصلي کادر فني پرسپوليس مصدوميت علي کريمي در دربي 76 بود اما علي‌رغم تلاش کادر پزشکي پرسپوليس و پس از گرفتن دومين عکس MRI از پاي او مشخص شد که اين بازيکن قطعاً‌ دربي 76 را از دست مي‌دهد.همچنين با توجه به پيگيري‌هاي انجام شده مشخص شد که کريمي حداقل 2 ماه بايد از هرگونه بازي و مسابقه دور باشد.کريمي در بايرن مونيخ آلمان نيز دچار اين مشکل شد که پس از تلاش پزشکان بايرن اين مصدوميت برطرف شد اما بازهم دربازي مقابل صبا براثرتکل‌هاي اين بازيکن مصدوميت سراغ او آمد تا دربي 76 راازدست دهد.مصدوميت کريمي ازناحيه رباط داخلي پا است.

دکترمحمد رازي:

کريمي نيازي به جراحي ندارد

علي کريمي که دربازي مقابل صبا دچارمصدوميت شديد ازناحيه زانو شد چند روزي تحت نظر پزشکان پرسپوليس کار خود را دنبال کرد اماديروزپس از اينکه دکتر رازي کريمي را معاينه کرد درمورد مصدوميت وي گفت:مصدوميت اين بازيکن چندان جدي نيست اما حداقل بايد دو يا سه ماه بايد استراحت کند ولي اگر رعايت کند زود برمي گردد.رباط کريمي دچار کشيدگي شده و به همين دليل پس ازبررسي هاي لازم متوجه شديم که او بايد بيشتر استراحت کند و من هم نظر خودم را اعلام کرده ام.

رازي از دادن اطلاعات بيشتر در مورد کريمي خودداري کرد و گفت:چندان مصدوميت ايشان جدي نيست اما نياز به استراحت دارد.اين در شرايطي بود که علي کريمي در هنگام بيرون رفتن ازبيمارستان آتيه بسيارناراحت و چهره اش درهم بود با اين حال او با افرادي که براي عکس گرفتن با وي درخواست مي کردند با رويي باز برخورد کرد.تاريخ : چهارشنبه 1391/11/04 | 2:39 PM | نویسنده : محسن آزاد |
تردستی یا همان شعبده بازی، فنی است که با روشهای خاص عوامل اصلی قانون طبیعت را به صورت وارونه جلوه می دهد و قوانین فزیکی را زیر پا می گذارد. به گزارش پارس ناز طیبه رحمتی با لقب هنری سایه اولین دختر تردست و شعبده باز ایران است. او در خانواده ای متوسط به عنوان تنها دختر خانواده، با پدری نظامی در بجنورد متولد شد؛ از کودکی عاشق هنر و بازیگری بود و همین عشق و علاقه موجب شکاف و جدایی بین سایه و اطرافیانش بود. قصه زندگی و رو آوردن به شعبده بازی و پول در آوردنش از این راه را از زبان خودش بشنویم. www.parsnaz.ir - این خانم ایرانی یکی از رقیبان سرسخت کریس آنجل است! از کودکی علاقه زیادی به بازیگری داشتم و با دیدن فیلم ها و سریال ها به شدت تحت تاثیر قرار می گرفتم و همیشه خودم را جای نقش اصلی فیلم ها می گذاشتم. با وجود مخالفت شدید پدرم – و البته حمایت های عاشقانه مادرم – به صورت پنهانی با گروه های نمایشی مدرسه همکاری می کردم. خطاط خوبی هم بودم و به خاطر بالا بودن سواد قرآنی ام در کنار روابط عمومی خوبی که داشتم، سوپراستار مدرسه شده بودم. بعد از گرفتن دیپلم، گروه تئاتر از هم پاشیده شد. تصمیم گرفتم هنر دیگری را جایگزین کنم که هنر بازیگری نیز در آن باشد. روزی به عنوان تماشاچی در جنگی حضور یافتم که شعبده باز داشتند؛ تا آن روز شعبده بازی را فقط در تلویزیون دیده بودم، وقتی اجرای شعبده باز تمام شد، به دیدن او رفتم و به ایشان گفتم: اکثر حقه هایش را فهمیده ام. خندید و گفت: معمولا هر کس که شعبده بازی می بیند یک حدسی می زند که فکر می کنددرست است اما راز شعبده بازی آن چیزی که شما فکر می کنید نیست. www.parsnaz.ir - این خانم ایرانی یکی از رقیبان سرسخت کریس آنجل است! از من خواست تا راز بازی هایش را بگویم؛ من هم چنین کردم. بعد از شنیدن حرف هایم تعجب کرد. نگاه عمیقی به من کرد و گفت: شما از نظر ژست، میمیک صورت، قد و معیار استانداردهای لازم را برای شعبده باز شدن دارید. چرا شعبده باز نمی شوید؟ در ایران در شهرهای زیادی اجرا دارم. در شهرهای مختلف کشورهای دیگر هم از جمله مالزی، گرجستان و ترکیه اجرا داشته ام؛ دوبی هم چند بار دعوتم کردند. مبلغ پیشنهادی ام هم خیلی خوب بود و می توانست گره ای از زندنگی ام باز کند ولی ظاهرا با حجابم مشکل دارند. وقتی پایم را از مرز بیرون می گذارم نماینده یک دختر مسلمان ایرانی هستم. کوچکترین اشتباه در پوشش و بیان من، دستاویزی برای رسانه هایی می شود که قصد دارند ایران و دختر ایرانی را محکوم کنند. متاسفانه خیلی جلوی پایم سنگ اندازی می کنند حتی اخیرا برایم ایمیل های تهدیدآمیز هم می فرستند و می خواهند مرا از ادامه این کار منصرف کنند ولی مشکلاتم به خودم ربط دارد نباید آب در آسیاب دشمن بریزیم. www.parsnaz.ir - این خانم ایرانی یکی از رقیبان سرسخت کریس آنجل است! آموزش و الگوی کاری متاسفانه درخصوص شعبده بازی افتخار شاگردی نداشته ام و استادی در این خصوص ندارم. با دیدن فیلم ها و اجرای شعبده بازان مطرح، ایده می گرفتم و ایده هایم را می ساختم ولی گاهی ساخت لوازم، نیاز به دستگاه ها و تجارب زیاد دارد، اینجاست که مجبوری لوازم شعبده بازی بخری. مثلا در شعبده بازی میزی وجود دارد که مخصوص پرواز ساخته شده است و همه شعبده بازان از آن برای پرواز استفاده می کنند. من این بازی را خریده ام اما شیوه دیگری را برای اجرایش انتخاب می کنم تا کارم تکراری نباشد من از تکراری بودن وحشت دارم و دوست دارم همیشه متفاوت باشم. در ایران از استاد بهروز کریمی، پدر شعبده بازی ایران مشاوره می گیرم که انصافا اکثر شعبده بازان ایرانی استاد را همانند پدرشان دوست دارند. از نظر انسان دوستی و مهربانی و گذشت، خیلی دوست دارم مثل ایشان باشم. انسانی بسیار متواضع و خونگرم هستند. زندگی شخصی زندگی شخصی من با دیگر خانم ها فرق دارد؛ از کودکی اهل آشپزی، عروسک بازی و بازی های دخترانه نبودم. من چند سالی هست که در یک شهر غریب تنها و مستقل زندگی می کنم؛ البته منظورم از غربت، اقوام و خانواده هستند. www.parsnaz.ir - این خانم ایرانی یکی از رقیبان سرسخت کریس آنجل است! من لیسانس هنرهای تجسمی دارم و اوقات فراغتم را با کتابت قرآن، خطاطی و صد البته ورزش پر می کنم. ورزش های مورد علاقه من موتورسواری، ورزش های رزمی، شکار (البته صرفا برای تفریح تا حالا به هیچ موجود زنده ای شلیک نکرده ام) بوده است. حتی مدتی در دیواره مرگ موتورسواری می کردم که مادرم قسمم داد که دیگر این ورزش را انجام ندهم و به احترام مادرم این کار را نکردم. حمایت مالی و اسپانسر حمایت مالی و اسپانسر تا حالا نداشته ام کاش واقعا یکی از من حمایت می کرد. من الان 25 سال سن دارم و از یک شهر کوچک فعالیت هایم را آغاز کرده ام و تا حالا یک ریال برای تبلیغات هزینه نکرده ام. وقتی با هنرمندان معروف مصاحبه می کنید؛ می گویند، از وقتی که به تهران آمده اندن بیشتر موفق شده اند. یک هنرمند باید در پایتخت باشد و رسانه در اختیار داشته باشد. www.parsnaz.ir - این خانم ایرانی یکی از رقیبان سرسخت کریس آنجل است! غیرممکن است فلان بازیگر در شهرستان شهرتی کسب کند حتما باید فیلمش از صدا و سیما و سینما پخش شود یا باید اسپانسر داشته باشد تا خرج تبلیغات کند ... اما من هیچ کدام از اینها را نداشته ام؛ نه رسانه ها حمایتم کرده اند نه توان مالی داشته ام اما کم نیستند مردمی که مرا می شناسند. من رقیب کریس آنجل هستم صددرصد شعبده بازان ایران «بانو سایه» را می شناسند. حتی اگر در اینترنت اسم و فامیل مرا سرچ کنید متوجه می شوید بیش از صدها خبرگزاری درباره من مطلب نوشته اند. من هرگز فکر نمی کردم که به اینجا برسم و از یک شهر کوچک اسمم در روزنامه ها و مجلات بیاید. هنر شعبده بازی در خون من است. من قدرت رقابت با تمام شعبده بازان صاحب نام دنیا را دارم. البته اگر ساپورت شوم و اسپانسر داشته باشم، به راحتی می توانم حقه های «کریس آنجل» را به نمایش بگذارم. فیلمی که من قصد دارم بسازم، غول شعبده آمریکا را از پا درخواهد آورد و بت کریس آنجل را در هم خواهد شکست و سی دی یک دختر مسلمان ایرانی در کل جهان خواهد چرخید. رمز موفقیت؟ ببینید این حرفم را به تمام هنرمندهای خانم می گویم ستاره شدن مهم نیست، ستاره ماندن مهم است. قهرمان شدن کاری ندارد؛ پهلوان ماندن مهم است. من از سن 18 سالگی به صورت مستقل و به دور از خانواده زندگی می کنم چون پدرم شدیدا مخالف فعالیت های هنری من است و ترجیح می دهم جلوی چشمش نباشم. من تمام موفقیتم را از خدای خودم می دانم. در قرآن تمام حد و مرزها مشخص شده است که می توان از آنها در زندگی و اجتماع بهره برد. «خدا همیشه با ماست» (ذلک الکتب لا ریب فیه هدی للمتقین) درآمد من تمام هزینه های زندگی ام را از راه هنر به دست می آورم. چون در شهرستان زندگی می کنم معمولا قیمت اجراها در شهرستان ها پایین است. در تهران که اجرا دارم مبالغ خوب است اما 50 درصد هزینه ام صرف راه و حمل و نقل لوازم می شود ولی در حدی که دستم جلوی کسی دراز نشود از پس اجاره خانه و پول آب و برق و گاز برمی آیم. نمی توانم بگویم درآمدم بالاست ولی من قانع هستم. من رقیب کریس آنجل هستم در جنوب شهر در یک خانه قدیمی، یک اتاق اجاره ای دارم. شغل من خطرات و آسیب هایی جدی دارد؛ ولی من بیمه نیستم. گاهی شده هزینه یکسال پس اندازم هزینه یک هفته درمانم شده. چند بار بنا به پیشنهاد دوستانم تصمیم گرفته ام تهران ساکن شوم ولی با شنیدن پول رهن و اجاره تصمیمم عوض شده. من از زندگی محقر و ساده ام راضی ام، بیشتر از این از خدا نمی خواهم. تنها آرزوی من داشتن یک خانه چهل، پنجاه متری از خودم است که حتما روزی به این آرزویم خواهم رسید. پیشرفت کاری همیشه سعی کرده ام متفاوت باشم و دچار تکرار نشوم. به تبلیغات دهن به دهن، بیشتر اعتقاد دارم. من تبلیغات آنچنانی نداشته ام فقط یک وب سایت از خودمدارم که آن را هم یکی از طرفدارانم برایم طراحی کرده است. شریک کاری شریک کاری ندارم. متاسفانه خانم شعبده باز نداریم، اگر بود حتما با کمال میل با ایشان همکاری می کردم و داشتن شریک کاری آقا؛ باید بگویم تمام جذابیت کار من این است که خانم هستم. اگر یک همکار آقا در کنارم قرار بگیرد این کار جذابیتش را از دست می دهد ولی به طور کلی برای اجراهای حرفه ای دستیارانی دارم که خارج از صحنه وظایفی را به عهده دارند. آموزش و تربیت کارورزان خانم چندی پیش بنا به تماس هایی که داشتم، تصمیم گرفتم در اداره ارشاد شهری که ساکنم، کلاس آموزش تردستی و شعبده بازی برگزار کنم که به دلایل بسیاری اجازه این کار به من داده نشد.

تاريخ : چهارشنبه 1391/11/04 | 2:35 PM | نویسنده : محسن آزاد |
معاون دانشجويي دانشگاه آزاد از ابلاغ بخشنامه جديد «وقفه تحصيلي» دانشجويان خبر داد و گفت: بخشنامه تسهيل در پرداخت هزينه انصراف و ترک تحصيل دانشجويان دانشگاه آزاد به واحدهاي دانشگاهي ابلاغ شد. محمودرضا اسفنديار در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران، با اشاره به تدوين آيين‌نامه تسهيل در پرداخت هزينه انصراف و ترک تحصيل دانشجويان انصرافي و اخراجي دانشگاه آزاد، گفت: به پيشنهاد رييس دانشگاه آزاد و در راستاي تسهيل و رفع موانع و مشکلات مربوط به وقفه تحصيلي، هزينه انصراف، ترک تحصيل دانشجويان و ساير موارد مشابه و لزوم تمرکز زدايي، آيين‌نامه‌اي به اين منظور در حوزه معاونت دانشجويي تدوين شده است. وي افزود: در گذشته اگر دانشجويي پس از يک‌سال تحصيل، انصراف مي‌داد، بايد شهريه کل دوره تحصيل را در قالب هزينه انصراف از تحصيل پرداخت مي‌کرد که بر اساس اين آيين‌نامه اين دسته از انصرافي‌ها بايد معادل يک و نيم برابر شهريه تنها يک نيمسال تحصيلي را پرداخت کنند. اسفنديار با اشاره به ديگر تغييرات بخشنامه جديد وقفه تحصيلي دانشجويان، گفت: همچنين در گذشته اگر دانشجويي پس از مدتي ترک تحصيل مي‌کرد پس از بازگشت بايد شهريه ثابت مدت زمان وقفه را پرداخت مي‌کرد ولي بر اساس اين آيين‌نامه اين دسته از دانشجويان از تخفيف در پرداخت هزينه ترک تحصيل برخوردار مي‌شوند.معاون دانشجويي دانشگاه آزاد افزود: بر اساس بخشنامه جديد اگر دانشجويان شاغل به تحصيل در دانشگاه آزاد، مجددا در آزمون دانشگاه آزاد پذيرفته شوند از هزينه انصراف معاف مي‌شوند.تاريخ : دوشنبه 1391/11/02 | 11:45 PM | نویسنده : محسن آزاد |

آخرين مانع حضوردانيل داوري در تيم ملي فوتبال ايران برطرف شد.آيا اين دروازه‌بان ايراني –آلماني (لهستاني)مي‌تواند تهديدي جدي براي سيدمهدي رحمتي و ديگر سنگربانان مدعي پوشيدن پيراهن شماره يک تيم ملي فوتبال باشد.درشناسنامه ايراني داوري نام کوچک او محمد درج شده است در حالي که در شناسنامه آلماني نام او محمد دانيل عنوان شده است.اين مغايرت باعث شده بود تا فدراسيون جهاني فوتبال اجازه بازي داوري با تيم ملي ايران را ندهد.

فدراسيون فوتبال ايران با همکاري سرکنسولگري ايران درفرانکفورت آلمان با ارائه اسنادي چون شناسنامه پدرداوري، فيفا را متقاعد کرد و اکنون با موافقت عالي‌ترين مرجع تصميم‌گيري در فوتبال جهان داوري ديگر مانعي را براي حضوردرتيم ملي ايران برسرراهش نمي‌بيند.در آخرين فهرست سرمربي پرتغالي تيم ملي ايران هم نام دانيل داوري ديده مي‌شود و مسئولان فدراسيون فوتبال هم درتلاش هستند آخرين کارهاي لازم را براي رساندن داوري به تيم ملي انجام دهند.محمد دانيل داوري، پيراهن شماره 26 اينتراخت برانشوايگ را به تن دارد ولي سنگربان اصلي اين تيم دررقابت‌هاي بوندسليگاي دو است.درپروفايل اين بازيکن در کيکر آن‌لاين نوشته شده است او 192 سانتي‌متر قامت و 85 کيلوگرم وزن دارد و درششمين روز ژانويه 1988 ازپدري ايراني و مادري لهستاني در آلمان به دنيا آمده است.داوري پيش از برانشوايگ درون دروازه تيم‌هايي چون ويزک و ماينتس ايستاده است.سه بازي دربوندسليگاي سه و 48 بازي در بوندسليگاي دو هم در کارنامه فوتبالي مرد شماره يک برانشوايگ، صدرنشين بوندسليگاي دو ديده مي‌شود.

داوري اميد فراواني دارد تا سال آينده دربوندسليگاي يک روبه‌روي بزرگاني چون بايرن‌مونيخ، بوروسيا دورتموند، هامبورگ، شالکه و ...قرار گيرد.شايد او جام جهاني 2014 را با حضوردردروازه تيم ملي ايران تجربه کند.البته اگر کارلوس کي‌روش بتواند راه ناهموار شده تيم ملي ايران را در رسيدن به جام جهاني بيستم هموار کند.بايد منتظر ماند و ديد محمددانيل داوري مي‌تواند دروازه‌بانان ايراني را براي پوشيدن شماره يک تيم ملي به چالش بکشد.آيا همزماني برطرف شدن اين مانع و کناره‌گيري سيدمهدي رحمتي تصادفي است.آيا کي‌روش پس ازرضا قوچان‌نژاد، اميد نظري و اشکان دژآگه چهارمين دورگه را در ترکيب اصلي تيم خود جاي خواهد داد.تاريخ : دوشنبه 1391/11/02 | 11:43 PM | نویسنده : محسن آزاد |
 
مدير روابط عمومي مرکز آزمون دانشگاه آزاد از آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسي ارشد 92 دانشگاه از هفته دوم بهمن ماه خبر داد.مهرداد ناظري در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري ايسنا، با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسي ارشد 92 دانشگاه آزاد از هفته دوم بهمن ماه، گفت: داوطلبان براي انجام ثبت‌نام بايد به سايت مرکز آزمون به نشاني www.azmoon.org، مراجعه کنند. وي در خصوص زمان برگزاري آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد، اظهار کرد: آزمون کارشناسي ارشد هفته دوم خرداد ماه سال 92 برگزار مي‌شود.تاريخ : دوشنبه 1391/11/02 | 11:41 PM | نویسنده : محسن آزاد |

وقتی که توپ طلا را تصاحب کرد در گزارش تلویزیونی خود از دکتر دیگو شوارزتین که در مطب خود اولین تزریق هورمون رشد را به مسی کرده بود تشکر کرد. بعد از تشکر مسی بود که تلفن مطب دکتر دیگو شوارزتین روزانه صدها بار به صدا درآمد، مردم به دنبال کسب اطلاعات بودند که چطور آنها هم می توانند رشد کنند و بزرگ شوند؟

ملت ایران :امروز وقتی که همچون مایکل جردن بسکتبالیست قدرت اول است و فردی همچون گرد مولر در مقابل او سر تسلیم فرود می آورد و به او لقب گیگانت (غول) می دهد و زمانی که تنها در یک سال در هشت مسابقه هت تریک فوق العاده کرده است، زمانی که از مارادونا در همه چیز جلو زده است به غیر از کسب مقام قهرمانی جهان در خلوت خودش به یاد خواهد آوردکه همه چیز آنطور که به نظر می آید ساده هم نبوده است.

در بارسلونا نیز مربیان به او شک داشتند، در یک زمان حتی از پرداخت هزینه داروهای هورمون رشد او نیز سرباز زدند، حتی برای او بلیت هواپیما برای بوئینس آیرس تهیه نکردند؟!

ولی کارلوس رکساج مربی که او را به بارسلونا آورد فریاد زد: تنها یک ماه دیگر به او دارو بدهید!

وقتی که توپ طلا را تصاحب کرد در گزارش تلویزیونی خود از دکتر دیگو شوارزتین که در مطب خود اولین تزریق هورمون رشد را به مسی کرده بود تشکر کرد. بعد از تشکر مسی بود که تلفن مطب دکتر دیگو شوارزتین روزانه صدها بار به صدا درآمد، مردم به دنبال کسب اطلاعات بودند که چطور آنها هم می توانند رشد کنند و بزرگ شوند؟ دکتر دیگو چقدر زجر کشید که به رسانه ها و مردم توضیح دهد که فقط می تواند افرادی که کمبود هورمون رشد دارند را درمان کند، ولی نمی تواند روی ژنتیک انسان تاثیر بگذارد!

اگر امکان این بود که همگی ما رشد اضافه ای داشته باشیم حالا من در لیگ NBA بازی می کردم، یه شوخی به بیماران خود می گفت دکتر دیگو شوارزتین! که خودش 170 سانتیمتر بیشتر قد نداشت!؟

لئو مسی 19 سانتیمتر رشد کرد و در همان 19 سانتیمتر متوقف شد یعنی 170 سانتی متر! دلیلی ندارد بیمار از دکتر خود بلندتر باشد! از دکتر سوال می شود. اگر هورمون های رشد را مسی دریافت نمی کرد چی می شد؟

دکتر در جواب می گوید:

قد او تا 150 سانتیمتر رشد می کرد!

اختلالی که مسی از آن رنج می برد 1 در 20000 موارد اتفاق می افتد، درمان مغز استخوان که مشکل اصلی است از زمانی شروع می شود که بیمار هورمون های سنتیک تزریقی دریافت کند. به غیر از آن در بارسلونای حیرت آور یک مثلث کوتوله ها به نام مسی – ژاوی و اینیستا وجود دارد! هیچ کس از این مشکلات خبر ندارد که مسی چه زجرهایی کشیده تا به اینجا رسیده است.

سی سال بدون حقوق

زمان آن رسیده با کسی که مسی را کشف کرد و اولین قدم های فوتبال را به او نشان داد. آشنا شویم. اسم او ارنستو و کیو است، تا زمانی که بارسلونا مسی را به خدمت نگرفته بود. او تمرینش می داد هنوز هم مربی است در «نیوالسینا» بیشتر از سی سال با سیبیل های زرداز دود نیکوتین هنوز هم در کارگاه مکانیکی کار می کند و از آنجا امرار معاش خود را به دست می آورد.

هر هفته سه روز در باشگاه بچه ها را تمرین می دهد و همین چند وقت پیش بود که یک حقوق بخور نمیر را باشگاه برایش در نظر گرفت. سی سال بدون حقوق کار کرد و تمرین میداد. فقط به خاطر لذت و همیشه یک چیز را فراموش نمی کند و آن لئو مسی است!

اشک به خاطر برزیل

در زمستان 2009 تیم ملی آرژانتین در روساریو در مسابقات مقدماتی مقابل برزیل قرار گرفت. مارادونا مربی بود و یک جای خالی هم نمی شد در استادیوم پیدا کرد. 1-3 به برزیل باختند. مسی برای همه دوستان خود بلیت تهیه کرده بود ولی مرا فراموش کرد! بعد از اتمام مسابقه رفتم به سمت اتوبوس تیم ملی آرژانتین، 10 سال بود او را ندیده بودم. تو اتوبوس نشسته بود و خیره به یک نقطه شده بود! آنطور بازی نکرده بود که من یادش داده بودم و باخت از برزیل در شهر خودم یک شوک واقعی بود. دست برایش تکان دادم که شاید متوجه من شود! به سختی توانستم توجه او را به طرف خودم جلب کنم ولی احساس کردم که شکست، کاملا او را از خود بیخود کرده است!

اشک را در چشمانش دیدم که دوست ندارد ببازد و به همین دلیل اعتقاد ندارم گفته او را که گفته است: «به توپ طلا علاقه زیادی ندارم! می دانم که دوست دارددر مسابقه توپ طلا هم برنده شود نه به این خاطر که در طرف مقابل او رقیبی مانند کریستیانو رونالدوست به خاطر اینکه در هر مسابقه ای دوست دارد برنده شود. به غیر این مگر جورج حاجی رومانیایی نمی گفت که شماره 10 شماره خدایی است که حتی مربی هم نمی تواند به آن نزدیک شود. اینها حرف های مربی اول او Vecchio Ernesto است!تاريخ : پنجشنبه 1391/10/28 | 12:53 PM | نویسنده : محسن آزاد |

محمد رويانيان ديروزدرمصاحبه‌اي با ايسنا ازارائه استعفاي خود ازرياست ستاد سوخت کشور و مديرعاملي باشگاه پرسپوليس خبر داد؛ استعفايي که کاملا ناگهاني بود و با توجه به صحبت‌هاي او کسي انتظار نداشت رويانيان استعفا دهد.البته اين نخستين بار نبود که رويانيان استعفا مي‌داد.

او بهمن ماه سال گذشته هم از مديرعاملي پرسپوليس استعفا داده بود.در آن مقطع زماني رويانيان به دليل خستگي در فضاي فوتبال اين تصميم را گرفته بود.رويانيان در گفت‌وگوي خود با ايسنا، با اشاره به جلسه خود با رييس دفتررييس جمهوري گفت:در اين جلسه درخواست کردم تا به دليل فشار کاري و خستگي ناشي از رياست ستاد حمل و نقل و سوخت کشور کناره‌گيري کنم.

از سوي ديگر ازوزير ورزش نيز درخواست کرده‌ام تا از مديرعاملي باشگاه پرسپوليس کنار بروم که در اين خصوص قرار است جلسه‌اي با عباسي داشته باشم.وي با تاکيد براينکه درخواست رسمي درخصوص کناره‌گيري خود از رياست ستاد حمل و نقل و سوخت کشور و مدير عاملي باشگاه پرسپوليس را ارايه کرده‌ام، افزود:طي اين مدت فشارزيادي به بنده وارد شده و نگران آن هستم که نتوانم به دليل خستگي وظايف خود را در اين پست‌ها به طور کامل انجام دهم، لذا درخواست کرده‌ام تا به شغل قبلي خود در ستاد کل نيروهاي مسلح بازگردم.رويانيان اظهار اميدواري کرد:با موافقت دفتر رييس جمهوري و وزير ورزش و جوانان هرچه سريعتر اين امر محقق شده و بتوانم در جبهه جديدي خدمتگزار مردم شريف باشم.با اين حال پس از انتشار مصاحبه رويانيان برخي رسانه‌ها بدون اين که نقل قول مستقيمي از مديرعامل پرسپوليس داشته باشند، ادعا کردند که استعفاي او از باشگاه پرسپوليس کذب است.حتي صدا و سيما هم بدون اينکه با مديرعامل مستعفي پرسپوليس صحبت کند، در يکي از بخش‌هاي خبري خود اعلام کرد که يکي از خبرنگاران اين بخش خبري با رويانيان صحبت کرده و او گفته که از پرسپوليس کناره‌گيري نکرده است.تاريخ : سه شنبه 1391/10/26 | 11:6 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 دانشجوياني که در کشور با هزينه دولت و بورس اعطايي تحصيل مي کنند، لازم است سند تعهد بورس داخل را تکميل و به مقررات آن عمل کنند. به گزارش خبرنگار مهر، در سند تعهد دانشجويان بورس داخل به مواردي اشاره شده که دانشجو لازم است بعد از اتمام دوران تحصيلش به موارد مندرج در اين سند عمل کند.

1. در محل و مدت تعيين شده در سند و حکم بورس، تحصيل خود را به پايان رسانده و در طول اين مدت ضمن رعايت مقررات و ضوابط دانشگاه، تنها به تحصيل و کارهاي علمي مرتبط با رشته مشغول بوده و از اشتغال به هر کار ديگري خودداري کند.

2. مدارک اشتغال به تحصيل و گزارشي از روند آن را در پايان هر نيمسال تحصيلي به دانشگاه محل خدمت يا هر شخص ديگري که وزارت علوم يا سازمان امور دانشجويان تعيين خواهد کرد، ارسال کند.

3. هيچ اقدامي بر خلاف قوانين جمهوري اسلامي و شئون حاکم بر جامعه اسلامي ايران به ويژه دانشگاهيان انجام ندهد.

4. محل و رشته تحصيلي خود را بدون دريافت مجوزهاي قانوني لازم تغيير ندهد.

5. تحصيل در مقطع مندرج در اين سند و تمام مزاياي ناشي از آن را صرفاً امتيازي اعطايي از سوي وزارت علوم به نمايندگي از جمهوري اسلامي دانسته و آن را حقي بر خود تلقي نمي کند. بر همين اساس، حق سلب اين امتياز و فسخ يک جانبه اين قرارداد و مزاياي ناشي از آن براي وزارت و سازمان در هر زماني وجود داشته و متقابلاً حق هر گونه اعتراض نسبت به تصميمات ماخوذه در اين حوزه را از خود سلب کند.

6. پس از فراغت از تحصيل در مقطع تحصيلي مورد تعهد، علاوه بر تعهدات مربوط به آموزش رايگان و تعهداتي که برابر قوانين موجود در جهت خدمت به کشور بر عهده دانشجو است حداقل دو برابر مدتي که از مزاياي بورس تحصيلي استفاده کرده است به انضمام انجام خدمت نظام وظيفه به صورت طرح در هر محلي که وزارت علوم يا سازمان امور دانشجويان تعيين خواهد کرد، خدمت کند.

7. چنانچه از انجام خدمت در محل مورد نظر وزارت علوم يا سازمان امور دانشجويان، استنکاف ورزد و يا نتواند تحصيلات را به پايان رسانده و يا ترک تحصيل کند يا چنانچه از محل خدمت خود به هر دليلي اخراج شود، 5 برابر تمام وجوه ارزي و ريالي دريافتي در دوره بورس را به نرخ آزاد زمان بازپرداخت، به وزارت علوم يا سازمان امور دانشجويان پرداخت کند.

8. وزارت علوم يا سازمان امور دانشجويان را وکيل قانوني و وصي خود در تشخيص ايفاء تعهدات قانوني و قراردادي و نيز تعيين ميزان خسارت ناشي از عدم انجام تعهدات و تعيين وجوهي که بايد بپردازد، قرار مي دهد به گونه اي که تشخيص مراجع مذکور صائب بوده و نيازمند کارشناسي و تعيين توسط هيچ مرجع ديگري نباشد، اين تشخيص قطعي و غيرقابل اعتراض بوده و حق مراجعه و طرح دعوا و شکايت در مراجع قضايي را از خود اسقاط مي کند.

9. قبل از پايان تحصيلات و انجام تعهداتش نسبت به وزارت علوم، از بورس و کمک هزينه ساير وزارتخانه ها و ارگانهاي دولتي، غيردولتي عمومي و خصوصي داخلي و خارجي استفاده نکند و چنانچه معلوم شود از دو يا چند محل متفاوت بورس دريافت کرده است تمام اعطايي به دانشجو قطع و مشمول بند 7 اين سند خواهد شد.

10. چنانچه به دليل عدم مراجعه به محل خدمت تعيين شده در حکم بورس، بند 7 اين قرارداد مورد اجرا قرار گرفته و خسارت تعيين شده از سوي سازمان را بايد بپردازد، تا مدت 5 سال از زمان استنکاف، حق استخدام در دانشگاههاي دولتي و وابسته به دولت که به نحوي از بودجه دولت استفاده مي کنند ( به استثناي دانشگاههاي در حال رشد) را نداشته و حق هرگونه اعتراض و شکايت را از خود سلب مي کند.

11. در صورت تغيير نشاني خود، مراتب را حداکثر 48 ساعت به اطلاع دفترخانه تنظيم کننده سند و نيز وزارت علوم و سازمان امور دانشجويان بايد برساند، در غيراينصورت تمام اخطارها و ابلاغها به محل مندرج در سن رسمي ارسال شده و حق اعتراضي ندارد.

 رييس سازمان امور دانشجويان با اشاره به آخرين آمار دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در دانشگاه‌هاي خارج از کشور، گفت: اين آمار پيش از اين بين 60 تا 80 هزار نفر متغير بود، اما تعداد دانشجوياني که از سال گذشته تا کنون براي دريافت ارز به وزارت علوم مراجعه کردند، 51 هزار نفر بوده است.

دکتر محمود ملاباشي در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران، با تاکيد بر اينکه وزارت علوم آمادگي جذب و پذيرش تمام دانشجويان ايراني خارج از کشور را در تمامي مقاطع دارد، تصريح کرد: سايت جذب دانشجويان غيرايراني نيز آماده پاسخگويي به داوطلبان متقاضي بازگشت به داخل است، بر اين اساس داوطلب 10 روز پس از ارائه تقاضاي خود، مي‌تواند از طريق سايت، فهرست دانشگاه‌هايي که امکان ادامه تحصيل در آنها دارد، را مشاهده کند.

وي در اين رابطه تصريح کرد: در سال گذشته حدود 500 نفر متقاضي انتقال از دانشگاه‌هاي خارج به داخل بودند که تا کنون با پذيرش 207 نفر از آنها موافقت شد.وي با اشاره به برخي از شرايط انتقال دانشجو از خارج به دانشگاه‌هاي داخل، گفت:‌ انتقال دانشجو از کليه دانشگاه‌ها به دانشگاه‌هاي داخل امکانپذير است تا جايي که حتي دانشجويان مقاطع کارداني و کارشناسي دانشگاه‌هاي خارجي که از ديدگاه وزارت علوم نامعتبر بوده ولي مورد اعتبار خود آن کشور مبدا هستند نيز امکان انتقال به دانشگاه‌هاي داخل همترازرا دارند.

وي اضافه کرد: در اين راستا مدارک دانش‌آموختگان دانشگاه‌هاي خارجي نامعتبر از نظر وزارت علوم، پس از ارزيابي‌هاي لازم ارزشيابي مي‌شود.دکتر ملاباشي با اشاره به تنها موردي که امکان انتقال به داخل را ندارند، گفت: تنها براي آن دسته از دانش‌آموختگان دانشگاه‌هاي غير معتبر از نظر کشور مبدا نمي‌توان کاري انجام داد.رييس سازمان امور دانشجويان در خاتمه با بيان اينکه پيش‌بيني مي‌شود که در ماه‌هاي دي و بهمن 5000 نفر تقاضاي انتقال به داخل را داشته باشند، تشريح کرد: فرزندان ماموران دولت چون مجبور بودند به خارج از کشور اعزام شوند نيز مدارکشان پس از بازگشت به ايران ارزشيابي مي‌شود.تاريخ : یکشنبه 1391/10/24 | 11:12 PM | نویسنده : محسن آزاد |

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در طی روزهای نهم و دهم خرداد ماه، گفت: به دلیل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و عدم تداخل با کنکور سراسری، زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی تغییر کرد. جبرائیل نسل سراجی، با اشاره به اعلام تقویم آزمونی کارشناسی ارشد علوم پزشکی از آغاز ثبت‌نام این دوره از آزمون از 23 بهمن ماه خبر داد. وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی از 23 بهمن ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی، گفت: مهلت ثبت‌نام داوطلبان تا 12 اسفند ماه ادامه دارد.

تماس یا پیامک: 09125367626تاريخ : شنبه 1391/10/23 | 11:44 PM | نویسنده : محسن آزاد |

ميگل آرچانکو مديرعامل باشگاه اوساسونا گفت که اين باشگاه اسپانيايي ديگر علاقه اي به جذب جواد نکونام هافبک قبلي خود ندارد و به مربيان باشگاه دستور داده است به دنبال بازيکن ديگري براي تقويت محوطه مياني زمين باشند .

آرچانکو در مصاحبه با شماره چهارشنبه روزنامه دياريو د ناورا چاپ پامپلونا تصريح کرد:نکونام اولين گزينه مربيان تيم براي نقل و انتقالات زمستاني ما بود زيرا اين بازيکن ايراني که اکنون در استقلال تهران بازي مي کند، گفته بود که قصد بازگشت به اسپانيا را دارد اما او حالا گفته است قصد ترک استقلال را ندارد و مي خواهد تا پايان فصل در باشگاه خود توپ بزند.

بر اين اساس، باشگاه ديگر هيچ علاقه اي به جذب وي ندارد.هيات مديره باشگاه هم راي داده است که نکونام به اوساسونا نيايد.

او دوران خود را در اين باشگاه داشت و اکنون ما بايد به بازيکنان ديگري فکر کنيم.جواد نکونام به عنوان نخستين ايراني حاضر در جام باشگاههاي برتر فوتبال اسپانيا (لاليگا)تابستان سال 2006ميلادي جذب اوساسونا شد و تا تابستان گذشته در اين تيم توپ زد .او در اين مدت در مجموع 139 ديدار با اوساسونا انجام داد و با وجود آنکه هافبک دفاعي بود، 20 گل نيز به ثمر رساند .

به نوشته روزنامه ايالت ناوارا در شمال اسپانيا که باشگاه اوساسونا متعلق به آن است، مربيان اوساسونا که نياز به تقويت خط مياني تيم خود دارند، به دنبال آن بودند تا در مهلت نقل و انتقالات زمستاني باشگاهها، نکونام را بار ديگر به تيم خود منتقل کنند، درحالي که بخشي از هيات رييسه معتقد بود پس از ترک تيم از سوي او در تابستان گذشته، امکان بازگشت نکونام وجود ندارد.

بر اساس اين گزارش، پس از آنکه نکونام دو روز پيش به برخي روزنامه هاي ايران گفت که درحال حاضر قصد ترک استقلال را ندارد و مي خواهد تا پايان فصل جاري در اين باشگاه بماند، اوساسونا روي گزينه اول خود براي نقل و انتقالات زمستاني خط کشيده و حالا به دنبال افراد ديگري براي پوشش ضعف تيم خود در مرکز زمين است.

به نوشته روزنامه اسپانيايي، نکونام براي ترک استقلال حتي با اين تيم ايراني نيز صحبت کرده و سرمربي استقلال نيز با پيوستن او به اوساسونا موافقت کرده بود، اما اظهارات جديد نکونام مبني بر اينکه قصد ترک تيم خود را ندارد، وضعيت را در اوساسونا تغيير داده است.

پس از اعلام انصراف نکونام، اکنون باشگاه اوساسونا در حال مذاکره براي جذب ميگل د لاس کوئواس بازيکن تيم اسپورتينگ خيخون است اما مهمتر از آن، جلب موافقت هيات مديره باشگاه او است.تاريخ : چهارشنبه 1391/10/20 | 11:57 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 
مشاور عالي سازمان سنجش نحوه گزينش بومي داوطلبان دوره‌هاي بدون آزمون کنکور را تشريح کرد.حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهي» خبرگزاري ايسنا، با اشاره به اهداف بومي‌گزيني براي پذيرش در رشته محل‌هاي بدون آزمون کنکور، گفت: کاهش مشکلات اقامتي و معيشتي دانشجويان و دانشگاه نظير مشکل کمبود خوابگاه، افت تحصيلي ناشي از دوري خانواده و مشکلات اقتصادي از جمله اهداف بومي گزيني است.وي کاهش مهاجرت‌هاي درون کشوري را از جمله اهداف بومي گزيني عنوان کرد و افزود: گزينش بومي موجب مي شود تا داوطلبان هر ناحيه با امتيازات در نظر گرفته شده بتوانند از امکان قبولي بيشتر در رشته‌هاي بومي بهره‌مند شوند.

توکلي با اشاره به نحوه گزينش رشته‌هاي تحصيلي در دانشگاه‌هاي پيام نور و موسسات آموزش عالي غير انتفاعي گفت: حدود 80 درصد ظرفيت دانشگاه‌هاي غيردولتي و غيرانتفاعي به داوطلبان بومي ناحيه بر اساس جدول دسته بندي نواحي بومي کشور اختصاص دارد. وي افزود: همچنين حدود 70 درصد ظرفيت رشته‌هاي مراکز يا واحدهاي آموزشي دانشگاه پيام نور در هر شهرستان به داوطلبان بومي آن شهرستان و حدود 30 درصد ظرفيت به داوطلبان بومي شهرستان‌هاي تحت پوشش مرکز يا واحد پذيرنده تخصيص مي‌يابد.

مشاورعالي سازمان سنجش در خصوص ملاک‌هاي تعيين استان بومي داوطلبان نيز اظهار کرد: در صورتي که محل اخذ مدرک تحصيلي سه سال آخر دوره متوسطه براي داوطلبان نظام قديم و محل اخذ مدرک پيش دانشگاهي و دو سال آخر دبيرستان براي داوطلبان نظام جديد در يک بخش، شهر و يا استان باشد داوطلبان بومي آن بخش، شهر و استان تلقي مي‌شود.

وي افزود: در صورتي که محل اخذ مدرک تحصيلي 3 سال آخر داوطلبي در يک بخش، شهر و يا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد داوطلب به عنوان محل بومي براي آن در نظر گرفته مي‌شود.

توکلي با بيان اينکه داوطلباني که سه سال آخر محل تحصيل را در خارج از کشور گذرانده‌اند استان محل تولد به عنوان استان بومي تلقي مي‌شود تصريح کرد: داوطلباني که سه سال آخر محل تحصيل را در خارج از کشور گذرانده و همچنين استان تولدشان خارج از کشور بوده است، استان بومي اين داوطلبان تهران خواهد بود.

به گزارش ايسنا، ثبت‌نام براي پذيرش بدون آزمون کنکور تا 24 دي‌ماه در سايت سازمان سنجش به نشاني sanjesh.org ادامه دارد.تاريخ : چهارشنبه 1391/10/20 | 11:50 PM | نویسنده : محسن آزاد |

ثبت‌نام در رشته محل‌هاي بدون آزمون دوره کارشناسي دانشگاه آزاد اسلامي آغاز شد. به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران، ثبت‌نام در 5000 هزار رشته محل‌هاي بدون آزمون دوره کارشناسي دانشگاه آزاد اسلامي از روز شنبه آغاز شد و داوطلبان مي‌توانند تا 30 دي ماه براي انجام ثبت‌نام به سايت مرکز آزمون به نشاني www.azmoon.org مراجعه کنند.پذيرش در اين مرحله در کليه کد رشته‌ محل هاي تحصيلي به روش متمرکز خواهد بود که فقط معدل کتبي داوطلبان واجد شرايط ملاک و مبناي پذيرش قرار مي‌گيرد و اسامي‌ پذيرفته‌شدگان در يک مرحله و به طور يکجا اعلام مي‌شود.

همچنين اسامي رشته‌ محل‌هاي بدون آزمون دوره کارشناسي دانشگاه آزاد اسلامي منتشر شد.

داشتن ديپلم کامل نظام قديم متوسطه يا گواهي پايان دوره پيش دانشگاهي نظام جديد متوسطه براي ثبت‌نام الزامي است، بنابراين داوطلباني که 30 بهمن ماه بتوانند موفق به دريافت گواهي پيش‌دانشگاهي خود شوند، ثبت‌نام و ادامه تحصيل آنها بلامانع مي‌باشد. متقاضيان مي‌توانند نسبت به انتخاب چهار رشته شهر از يک مجموعه اقدام کنند و انتخاب‌هاي مجدد آنها از ساير مجموعه‌هاي امتحاني نيز محدوديتي ندارد.متقاضيان مي‌توانند با پرداخت مبلغ 120 هزار ريال نسبت به خريد کارت اعتباري ثبت‌نام اقدام کنند و با ورود شناسه ثبت‌نام، رمز ثبت‌نام و کد امنيتي به صفحه ورود اطلاعات وارد شوند.

بدينوسيله به اطلاع داوطلبان ورود به دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور در سال 1392 مي رساند، براساس مصوبه كارگروه ماده (4) قانون پذيرش دانشجو، پذيرش دانشجو در تعدادي از كد رشته محل‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي، دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي، بدون برگزاري آزمون و براساس سوابق تحصيلي تعريف شده در قانون پذيرش دانشجو مصوب سال 1386 مجلس شوراي اسلامي صورت مي پذيرد. پذيرش براي اين كد رشته محل‌ها در سال جاري و از نيمسال دوم سال تحصيلي 92-91 شروع خواهد شد، كه شرايط، ضوابط، نام و عنوان كد رشته محل‌‌هاي مذكور در دفترچه ثبت نام آنها كه در نيمه دوم دي ماه حسب مورد از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور و مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي در اختيار داوطلبان قرار مي گيرد، منتشر خواهد شد. براي كد رشته محل‌هايي كه براساس سوابق تحصيلي دانشجو مي‌پذيرند، بايد داوطلبان به نكات زير توجه نمايند:
1- پذيرش بدون آزمون در سال دو بار صورت مي پذيرد كه ثبت نام براي ورودي مهرماه در نيمه دوم مرداد ماه و ثبت نام براي ورودي هاي نيمسال دوم در نيمه دوم دي ماه صورت مي گيرد.
2- كد رشته محل‌ هاي بدون آزمون كه پذيرش آنها از طريق سوابق تحصيلي صورت مي‌گيرد، شامل كد رشته محل‌ هاي علوم پزشكي نمي شود.
3- ثبت نام براي كد رشته محل‌هاي بدون آزمون دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي توسط سازمان سنجش آموزش كشور و براي كد رشته محل‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي، توسط مركز آزمون دانشگاه مذكور صورت مي پذيرد.
4- كد رشته محل‌هايي كه پذيرش آنها از طريق سوابق تحصيلي صورت مي گيرد از هيچ روش ديگري (آزمون، فراگير و ...) پذيرش نخواهند داشت.
5- داوطلباني كه از طريق سوابق تحصيلي براي رشته محل پذيرش مي گيرند، اجازه انتقال يا تغيير رشته به رشته محل ديگري را كه پذيرش آنها با آزمون است، ندارند.
6- پذيرش بدون آزمون شامل آزمونهاي دوره‌هاي تحصيلات تكميلي (كارداني به كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري) نمي‌باشد.


براي ساير كد رشته محل‌هاي كه پذيرش آنها از طريق آزمون صورت مي‌گيرد توجه به نكات ذيل ضروري است:
الف- ثبت نام و پذيرش رشته محل‌هاي آزموني دانشگاه آزاد اسلامي براي سال تحصيلي 93-1392 از طريق سازمان سنجش آموزش كشور انجام خواهد گرفت و براي سال تحصيلي 93-1392 دانشگاه آزاد اسلامي ثبت نام و آزمون مجزايي نخواهد داشت. لذا داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب كد رشته محل‌هاي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي لازم است كه در آزمون سراسري سال 1392 ثبت نام نمايند. به همين منظور اين داوطلبان مي توانند از امروز دوشنبه 91/9/20 لغايت روز شنبه 91/9/25 از طريق سايت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام نمايند. همچنين داوطلباني كه در تاريخ مقرر موفق به ثبت نام نشوند، مي توانند از روز دوشنبه 91/11/30 لغايت پنج شنبه 91/12/3 اقدام به ثبت نام كنند.
ب- پذيرش داوطلبان علاقه‌مند كد رشته محل‌‌هاي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي براساس شرايط و ضوابط آزمون سراسري كه در دفترچه راهنماي ثبت نام و شركت در آزمون سراسري سال 1392 (دفترچه شماره 1) درج شده است و همچنين ساير شرايط و ضوابط كه در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون سراسري سال 1392 (دفترچه شماره 2 ) درج خواهد شد صورت مي‌پذيرد

تاريخ : شنبه 1391/10/16 | 8:41 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 مدير کل شوراي برنامه ريزي آموزش عالي با اشاره به اجرايي شدن آيين نامه جديد کارشناسي در سال تحصيلي جاري، به 3 ضابطه حذف نمره افتاده از کارنامه وروديهاي قبل از سال جاري اشاره کرد.به گزارش خبرنگار مهر، آيين نامه سه مقطع پر جمعيت دانشجويي کشور يعني دوره هاي کارداني، کارشناسي ناپيوسته و پيوسته در مهرماه از سوي وزارت علوم به دانشگاههاي کشور ابلاغ شد.بر اساس اين آيين نامه، اگر دانشجويي در يک نيمسال تحصيلي قادر به گذراندن درسي نبود و ترم بعد همان درس را با نمره 15 به بالا گذراند، نمره افتاده در کارنامه به طور کامل حذف خواهد شد.

اين قانون شامل دانشجوياني که در وروديهاي پيش از 90 دانشجو شده اند، نمي شود.علاوه بر اين، برخي دانشگاهها در اجرايي کردن اين آيين نامه با مشکلاتي مواجه بودند که سعيد قديمي در گفتگو با خبرنگار مهر، در اين باره گفت: معاونان آموزشي چند دانشگاه کشور شيوه نامه اي براي مطلوب اجرا کردن آيين نامه تازه ابلاغ شده کارداني و کارشناسي تنظيم کردند.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا آيين نامه فعلي مي تواند براي دانشجويان ترمهاي تحصيلي قبل از 91 هم تسري يابد يا خير، گفت: پيشنهاد کرديم آنجايي که به نفع دانشجو است با کمترين تبعات براي دانشگاهها و با حفظ کيفيت در آموزش، اجرايي کردن اين آيين نامه براي دانشجويان وروديهاي سالهاي گذشته از نظر وزارت علوم مانعي ندارد.

اين مقام مسئول در وزارت علوم در خصوص اجرايي شدن بند حذف نمره افتاده از کارنامه دانشجوياني که سال ورودشان به دانشگاه مربوط به قبل از 91 است، تاکيد کرد: اين موضوع مسئله اي پيچيده است و نمي توان حکمي کلي صادر کرد، بلکه بايد دانشجوي، رشته و دانشگاه محل تحصيل و ساير ملاحظات به صورت کامل ديده شود اما دانشگاهها بالقوه پتانسيل آن را دارند که اين امر را براي سالهاي گذشته اعمال کنند.تاريخ : یکشنبه 1391/10/10 | 10:28 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: با توجه به حجم آزمون‌هايي که سازمان سنجش در سال برگزار مي‌کند در شرايط فعلي، امکان برگزاري سالانه دو بار آزمون کارشناسي ارشد غيرممکن است.

برگزاري آزمون کارشناسي ارشد دو بار در سال امکان پذير نيست

حسين نادري‌ منش در گفت ‌و گو با خبرنگار فرهنگي افزود: از آنجا که اغلب داوطلبان کارشناسي ارشد را دانشجويان کارشناسي تشکيل مي دهند و در دانشگاه ها مشغول به تحصيل هستند، نيازي به برگزاري آزمون ورودي دوره هاي کارشناسي ارشد، دوبار در سال ندارند.وي تاکيد کرد: آزمون کارشناسي ارشد سال 92 همانند سال هاي گذشته و طبق روال معمول، سالي يکبار برگزار خواهد شد.

نادري منش به نظرسنجي سازمان سنجش از داوطلبان کارشناسي ارشد همزمان با حضور آنها در جلسه آزمون اشاره کرد و گفت: نظرات داوطلبان کارشناسي ارشد همه ساله از طريق پرسشنامه هايي که هنگام آزمون تکميل مي کنند گرفته مي شود و موارد در کميته هاي کارشناسي، مورد بررسي قرار مي گيرد و درصورت نياز، تغييراتي از نظر محتوا و چگونگي برگزاري در اين آزمون لحاظ مي‌شود.وي تاکيد کرد: آزمون کارشناسي ارشد از نظر کيفي، دائم و مرتب در حال رصد و بررسي است و درصورت نياز به اصلاح، تغييرات سياستي در شوراي عالي برنامه‌ ريزي آموزش عالي و تغييرات برنامه‌ ريزي نيز توسط سازمان سنجش انجام خواهد شد.تاريخ : یکشنبه 1391/10/10 | 10:26 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 معاون اداري مالي وزارت علوم با تاکيد بر اينکه دانشگاهها بايد مشکلات بودجه اي خود را به من بگويند نه به خبرنگاران، از يک قول بودجه اي معاونت رياست جمهوري خبر داد و از وضعيت بودجه 92 دانشگاهها گفت. علي اکبر متکان در گفتگو با خبرنگار مهر، به آخرين وضعيت بودجه هاي جاري و عمراني دانشگاههاي کشور در سه ماه پاياني سال، بودجه تجهيزات و بودجه سال آينده مواردي را مطرح کرد.

انتقاد متکان از گله هاي برخي روساي دانشگاهها

معاون اداري مالي وزارت علوم در واکنش به انتقادات رئيس دانشگاه اروميه در خصوص مصرف درآمدهاي اختصاصي اين دانشگاه براي پرداخت حقوق استادان، گفت: درآمد اختصاصي هم جزيي از بودجه دانشگاه است که مي تواند صرف امور دانشگاه شود اما رئيس دانشگاه اروميه در نظر داشته باشد که حقوق استادان اين دانشگاه را او پرداخت نمي کند بلکه دولت پرداخت مي کند. وي با طرح اين سوال که چرا روساي دانشگاهها مشکلات بودجه اي خود را به خبرنگاران مي‌گويند، گفت: مگر من با روساي دانشگاهها دعوا مي‌کنم که از مشکلات مالي دانشگاهها موضوعي را با من طرح نمي کنند، اين مسئوليت من است که به مسائل بودجه اي دانشگاهها رسيدگي کنم، من هم يک عضو هيأت علمي هستم و حقوق استادان بدون يک قران کم و زياد از بند " و " وزارت اقتصاد و دارايي پرداخت مي‌شود. به گفته معاون اداري مالي وزارت علوم، حقوق کامل استادان رسمي و تمام کارمندان رسمي کشور از بند " و " وزارت اقتصاد و دارايي پرداخت مي‌شود. متکان همچنين در خصوص گله برخي دانشگاهها در خصوص مشکل پرداخت حقوق استادان حق التدريس، گفت: اگر از سال گذشته هنوز در دانشگاهها حق التدريسها فعاليت مي کنند، کم کاري رئيس دانشگاه است.

خوش شانسي دانشگاهها نسبت به ساير دستگاهها

اين مقام مسئول در وزارت علوم، در ادامه اين گفتگو با تاکيد بر اينکه سخنان يک رئيس دانشگاه ملاک عمل نيست، با اشاره به تخصيص بودجه 150 ميليارد توماني براي تجهيز دانشگاهها تاکيد کرد که رشد بودجه دانشگاهها در سال گذشته بالاي 42 درصد بوده در حاليکه اين رشد در ساير دستگاهها بين 10 تا 15 درصد اعلام شده و امسال بر عکس سال گذشته بودجه تجهيزاتي مناسبي اختصاص يافت و دولت اجازه نمي دهد براي دانشگاهها مشکلي پيش آيد.

قول پرداخت بودجه جاري تا سقف 85 درصد

معاون اداري مالي وزارت علوم، تحريمها را يک عامل اختصاص نيافتن 100 درصدي بودجه دانشگاهها در سال جاري عنوان و به يک قول معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري در اين باره اشاره کرد و گفت: بودجه دانشگاهها در ماههاي پاياني سال ممکن است به خاطر تحريمها 100 درصد تخصيص نيابد که اگر روسا اين موضوع را مطرح کرده اند حرف درستي است؛ با اين حال معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري که قبلاً قرار بود 60 درصد بودجه دانشگاهها را پرداخت کند قول داده 85 درصدي اين بودجه را تا پايان سال در اختيارشان قرار دهد.

اختصاص تنها 5 درصد بودجه عمراني

متکان در خصوص وضعيت بودجه هاي عمراني دانشگاهها تا پايان سال گفت: دانشگاهها امسال نمي‌توانند طرح توسعه داشته باشند و تنها دانشگاههايي که طرحهاي نيمه کاره دارند، مي توانند تکميل کنند و تاکنون 5 درصد بودجه عمراني و 10 درصد بودجه خريد تجهيزات اختصاص يافته است.

بودجه سال 92 افزايش ندارد

متکان در پاسخ به پرسش مهر در خصوص بودجه سال آينده دانشگاهها، اظهار داشت: هم اکنون در حال مراحل کار کارشناسي و انتقال بودجه به دولت هستيم.وي افزود: احتمالاً با توجه به مسائل فعلي کشور افزايشي در بودجه سال آينده دانشگاهها نخواهيم داشت و اگر قرار باشد اين بودجه بر اساس سال گذشته باشد، طبق تدبيري که دانشگاهها در مديريت هزينه ها داشتند، باز هم مشکلي نخواهيم داشت.تاريخ : شنبه 1391/10/09 | 10:55 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 رييس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تصويب حذف کنکور براي حدود 10 هزار کد رشته محل دانشگاه‌هاي آزاد، پيام نور و موسسات آموزش عالي غير انتفاعي در کارگروه ماده 4 کنکور، گفت:‌ با اجراي اين مصوبه نحوه ورود به دانشگاه‌ها و نظام پذيرش دانشجو دچار تحول شد.دکتر ابراهيم خدايي در گفت‌و‌گو با ايسنا، با بيان اينکه سازمان سنجش به دنبال ايجاد تنوع در پذيرش دانشجو با هدف ايجاد رقابت در بين داوطلبان است، گفت: اسامي کدرشته محل‌هاي بدون آزمون تا 15 دي ماه منتشر مي‌شود، با اين حال در صورت افزايش يا کاهش رقابت داوطلبان در کد رشته‌هاي امتحاني، احتمال کاهش يا افزايش کدرشته‌هاي بدون آزمون براي سال‌هاي آينده وجود دارد.

زمان و جزييات پذيرش بدون آزمون

وي با بيان اينکه پذيرش دانشجو در رشته‌هاي بدون آزمون بر اساس سوابق تحصيلي تعريف شده در قانون پذيرش دانشجو مصوب مجلس انجام مي‌شود، گفت: اين مصوبه از نيمسال دوم سال تحصيلي جاري آغاز مي‌شود و طي آن شرايط، ضوابط، نام و عنوان کد رشته محل‌هاي مذکور نيمه دوم دي ماه از طريق سايت سازمان سنجش و مرکز آزمون دانشگاه آزاد منتشر مي‌شود.

وي با بيان اينکه از اين پس پذيرش بدون آزمون دانشجو در سال دو بار صورت مي‌گيرد، گفت:‌ ثبت نام براي ورودي مهر ماه در نيمه دوم مرداد ماه و ثبت نام براي ورودي‌هاي نيمسال دوم در نيمه دوم دي ماه صورت مي‌گيرد.

حذف کنکور شامل گروه پزشکي و تحصيلات تکميلي نمي‌شود

خدايي حذف کنکور را شامل رشته‌هاي علوم پزشکي و دوره هاي تحصيلات تکميلي ندانست و گفت:‌ ثبت‌نام براي کد رشته محل‌هاي بدون آزمون دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي توسط سازمان سنجش و براي کد رشته محل‌هاي دانشگاه آزاد، توسط مرکز آزمون دانشگاه مذکور صورت مي‌گيرد.

جزييات ثبت‌نام کنکوري‌هاي دانشگاه آزاد

رييس سازمان سنجش با بيان اينکه براي پذيرش دانشجو در رشته‌هاي با آزمون، کنکور دانشگاه‌هاي آزاد و سراسري تجميع شده است، گفت:‌ ثبت نام و پذيرش رشته‌محل‌هاي آزموني دانشگاه آزاد براي سال تحصيلي 93-1392 از طريق سازمان سنجش انجام مي‌شود، به عبارت ديگر دانشگاه آزاد براي سال 92 ثبت‌نام و آزمون مجزايي نخواهد داشت.وي با اشاره به نحوه ثبت‌نام در کدرشته‌هاي با آزمون، تصريح کرد:‌ داوطلبان متقاضي کدرشته محل‌هاي با آزمون دانشگاه آزاد بايد همزمان با داوطلبان آزمون سراسري در کنکو ثبت‌نام کنند، بنابراين بايد تا روز شنبه 25 آذر از طريق سايت سازمان سنجش اقدام به ثبت‌نام کنند.

دکتر خدايي در خاتمه تصريح کرد:‌ شرايط ثبت‌نام و پذيرش داوطلبان دانشگاه آزاد نيز همانند شرايط آزمون سراسري است که در دفترچه راهنماي ثبت نام و شرکت در کنکور 92 درج شده است.تاريخ : سه شنبه 1391/09/21 | 10:29 PM | نویسنده : محسن آزاد |

يحيي گل‌محمدي به عنوان سرمربي جديد پرسپوليس انتخاب شد.جلسه کميته فني باشگاه پرسپوليس ازساعت 11 ديروزدرباشگاه پرسپوليس برگزار شد.اعضاي حاضر دراين جلسه با اتفاق آرا يحيي گل محمدي رابه عنوان سرمربي جديد سرخپوشان انتخاب کردند.البته هنوزتکليف چگونگي قطع همکاري ژوزه با پرسپوليس مشخص نشده است.

غيبت ژوزه در جلسه کميته فني

مانوئل ژوزه سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس ترجيح داد تا درجلسه کميته فني اين باشگاه حضور نيابد.محمد رويانيان مديرعامل باشگاه پرسپوليس جلسه يک ساعته خصوصي با مانوئل ژوزه سرمربي اين تيم برگزار کرد.دراين جلسه رويانيان در خصوص عملکرد تيم پرسپوليس درنيم‌فصل اول با سرمربي سرخپوشان صحبت کرد.مديرعامل باشگاه پرسپوليس به ژوزه پيشنهاد داد تا در جلسه کميته فني حضور پيدا کند اما اين مربي پرتغالي ترجيح داد تا در اين جلسه شرکت نکند.

باقري و حضور در پرسپوليس

کريم باقري بازيکن سابق پرسپوليس درخصوص حضورخود در اين تيم گفت:هنوز اتفاق خاصي نيفتاده است و حضورم در پرسپوليس درحد شايعه است.

کريم باقري درمورد حضورش به عنوان مربي درپرسپوليس اظهار داشت:فعلا همه چيزدرحد شايعه است و من درحال حاضر ازچيزي خبر ندارم.دوست ندارم در مورد پرسپوليس و اين مسائل صحبتي داشته باشيم، چون هنوزاتفاقي نيفتاده است.علاقه‌اي به مصاحبه بيشتر هم ندارم و بايد ديد چه اتفاقي مي‌افتد.صحبت‌هايي که مطرح مي‌شود همه‌اش در حد شايعه است.تاريخ : دوشنبه 1391/09/20 | 11:30 PM | نویسنده : محسن آزاد |

شایعات مختلفی در مورد به پایان رسیدن دنیا در محافل اجتماعی مطرح شده است، کارشناسان علمی و مذهبی هیچ توجیهی برای این شایعه را منطقی ندانسته و این شایعه را ترفندی برای بهره گیری های برخی افراد از جهل مردم می دانند. شایعات مختلفی در مورد به پایان رسیدن دنیا در محافل اجتماعی مطرح شده است، کارشناسان علمی و مذهبی هیچ توجیهی برای این شایعه را منطقی ندانسته و این شایعه را ترفندی برای بهره گیری های برخی افراد از جهل مردم می دانند.

مدت هاست شایعات مختلفی در مورد به پایان رسیدن دنیا در روز 21 دسامبر سال 2012 همزمان با شب یلدا در ایران در وبلاگ های مختلف و شبکه های اجتماعی مطرح می شود و هر روز ابعاد گسترده تری به خود می گیرد.

البته از سوی کارشناسان علمی و به خصوص سازمان فضایی ناسا این شایعات تکذیب شده و حتی ناسا آن را شایعه ای مضحک دانسته است.

قضیه به پایان رسیدن دنیا در روز 21 دسامبر سال 2012 برای نخستین بار با این ادعا آغاز شد که سیاره ای به نام «نیبیرو» که سومری ها آن را کشف کرده اند، در حال حرکت به سوی زمین است. ابتدا گفته می شد که این فاجعه در ماه می 2003 رخ می دهد و زمانی که این تاریخ گذشت و هیچ اتفاقی نیفتاد، زمان موعد به دسامبر 2012 تغییر کرد و به تقویم باستانی «مایا» که تحول بزرگ در زمستان سال 2012 را پیش بینی کرده بود، ربط داده شد، به همین دلیل هم تاریخ 20 دسامبر به عنوان روز موعود پیش بینی شد.

در مورد این شایعه سازمان جهانی ناسا این موضوع را مطرح کرد که نه ناسا و نه هیچ سازمان علمی دیگری چنین چیزی را پیش بینی نکرده است.

در گزارش ناسا آمده است، اصلاً تراز به خط شدن گیتی وجود ندارد و حداقل تا چند دهه آینده چنین هم راستایی رخ نمی دهد و حتی اگر هم چنین پدیده ای اتفاق افتد، تأثیر آن بر زمین بسیار ناچیز است. به عنوان نمونه، در سال 1962 چنین هم ترازی رخ داد و 2 مورد دیگر هم در سال های 1982 و 2000 اتفاق افتاد. در هر دسامبر هم زمین و خورشید با مرکز کهکشان راه شیری هم تراز می شوند، اما این یک رخداد سالانه است که هیچ تبعاتی هم ندارد.

برخی می گویند بر اساس تقویم مایا وقتی یک روز در سه دور این تقویم مشترک باشد آخر دنیاست، در صورتی که تقویم مایا سه دور مختلف دارد که امکان مشترک بودن یک روز در این سه دور در بعضی سال ها اتفاق عجیبی نیست.

هم ترازی خورشید و مرکز کهکشان و زمین نیز که برخی به عنوان توجیه علمی پایان دنیا بودن اعلام می کنند هر سال اتفاق می افتد.

تئوری هایی که برای این شایعه مطرح کردند اصلاً جدی نیست ولی یکی از پیش بینی های آنها می تواند به واقعیت نزدیک باشد که این تئوری می گوید در 21 دسامبر 2012 و پس از آن سطح آگاهی مردم جهان بالا می رود و مردم با ابعاد معنوی و روحانیت بیشتر آشنا می شوند.

اینکه عصر جهل به پایان برسد و عصر روشنایی، دانایی و خرد آغاز شود مسئله امیدوارکننده ای است و اصلاً ترسناک نیست. قرار نیست چیزی نابود شود ولی برخی کشورها نظیر کشور روسیه در شبکه های تلویزیونی خود به طور مداوم برنامه هایی را به عنوان پایان دنیا پخش می کنند که این مسئله فقط سبب ترس و افسردگی در مردم می شود.تاريخ : دوشنبه 1391/09/20 | 11:23 PM | نویسنده : محسن آزاد |

سیدنی کوپر، پسر ۷۷ ساله بسی کوپر روز سه‌شنبه (۵ دسامبر/۱۵ آذر) خبر درگذشت مادرش را که به عنوان مسن‌ترین فرد جهان شناخته می‌شد، اعلام کرد و گفت: «او در آرامش کامل درگذشت. صبح از خواب برخاست، صبحانه مفصلی خورد و موهایش را درست کرد. انگار که از قبل برنامه‌ریزی کرده بود.»

به گفته سیدنی کوپر، مادرش پس از به وجود آمدن مشکلات تنفسی پس از ناهار در رختخواب دراز کشیده و اندکی پس از آن چشم از جهان فرو بست.

خانم کوپر ۲۶ اوت سال ۱۸۹۶ متولد شد و از سال ۱۹۱۷ در شهر مونروئه‌ در ایالت جورجیا سکونت داشت. او سال‌های طولانی، تا زمان به دنیا آمدن فرزند اولش، به عنوان دبیر یک مدرسه کوچک در این شهر فعالیت می‌کرد و چهار فرزند و ۱۲ نوه داشت.

در ماه اوت امسال به مناسبت سالروز تولد ۱۱۶ سالگی مقامات شهر مونروئه یک پل را به اسم بسی کوپر نامگذاری کردند.

بسی کوپر در ژانویه ۲۰۱۱ از سوی موسسه جهانی گینس “مسن‌ترین فرد جهان”  شناخته شد و این رکورد را برای چند ماه در اختیار داشت تا آن‌که مشخص شد ماریا گومز ولنتیم، پیرزن برزیلی تبار که در آمریکا سکونت داشت، با ۴۸ روز اختلاف از وی بزرگتر است.

پس از درگذشت ماریا در ژوئن سال ۲۰۱۱ عنوان مسن‌ترین فرد جهان بار دیگر از سوی مؤسسه جهانی گینس به بسی کوپر بازگردانده شد.

بسی کوپر یک‌بار در یک گفتگو راز طول عمرش را چنین افشا کرده بود: «پرهیز از غذاهای به در نخور و ناسالم و این‌که همیشه سرم به کار خودم بود.»تاريخ : شنبه 1391/09/18 | 11:18 PM | نویسنده : محسن آزاد |
 

جاسوس موساد فاش کرد که با استفاده از لباس شفاف، موفق به فریفتن مسئولان رده بالای کشورهایعربی شده و از طریق برقراری رابطه جنسی با آنها توانسته تمام اطلاعاتی را که می خواهد به دست آورد.

به گزارش جهان به نقل از شبکه خبری العالم، "شولا کوهن" برای گرفتن اطلاعات محرمانه از برخی مقام های کشورهای عربی با آنها رابطه جنسی برقرار کرده و در این بین وی اعلام کرده است که با "محمد عوض"، مسئول اقامت بیگانگان در لبنان ارتباط جنسی داشته است.

 

به نوشته پایگاه خبری النخیل، کوهن  پس از مدتی آشنایی با عوض و تاثیرگذاری بر او، خواستار گزارشهای اطلاعاتی از او شد.

 

بر اساس این گزارش، این جاسوسی صهیونیستی با ارتباط جنسی که با این مسئول لبنانی داشت توانست در یکی از خیابان های بیروت به ایجاد فروشگاه مشروبات و مرکز فساد اقدام کند و در آنجا با استفاده از زنان هرزه پای برخی مسئولان دیگر را نیز به آنجا باز کند و از طریق آنان به اطلاعات گرانبهایی دست یابد.

 

بر اساس این گزارش، فعالیت این جاسوس صهیونیستی در دهه های پنجاه و شصت قرن گذشته بود و عمده فعالیت او نیز در برخی کشورهای عربی از جمله لبنان متمرکز بود. او علاوه بر جاسوسی در زمینه سرقت بانک ها و قاچاق پول یهودیان به اسرائیل نیز فعال بود.

 

با دو مقام فلسطيني بوده ام و فيلمش را هم دارم!

 

به گزارش جهان، تزیپی لیونی وزیر امور خارجه پیشین رژیم صهیونیستی نیز اخیرا اعتراف کرده بود که برای دریافت اطلاعات محرمانه از مقام های ارشد کشورهای عربی با آنها ارتباط جنسی داشته است.

 

زیپی لیونی اعتراف کرد که با «صائب عریقات»، دیپلمات ارشد فلسطینی و رئیس هیأت فلسطینی مذاکره کننده عضو سازمان آزادیبخش فلسطین با اسرائیل و «یاسر عبدربه»، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین روابط نامشروع و غیراخلاقی داشته و دوربین ها نیز از روابط ایشان فیلمبرداری کرده اند.

 

روزنامه الدیار لبنان در این ارتباط نوشت که این نماینده سابق کنست اسرائیل گفته است که در این ارتباط از خاخام بزرگ اسرائیل طلب اذن و اجازه کرده و خاخام بزرگ نیز درباره وی فتوا داده که زیپی می تواند با بیگانگان روابط نامشروع داشته باشد به شرط آنکه این امر به منافع اسرائیل خدمت کند.

 

خاخام «آری شوات» گفته است: آیین یهودیت داشتن رابطه نامشروع با تروریست ها را برای گرفتن اطلاعی از آنها که منجر به بازداشت و دستگیری آنها می شود را حلال می داند.

 

این فتوا پس از آن صادر شد که ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از زنان در ارتش به عنوان یک سلاح رسمی و اداتی تبلیغاتی برای طرح صهیونیسم استفاده می شود و لیونی یکی از معروفترین رهبران اسرائیلی است که از رابطه نامشروع برای دستیابی به یک سری اطلاعات استفاده کرد.تاريخ : شنبه 1391/09/18 | 10:57 PM | نویسنده : محسن آزاد |

همسر ایمون زاید می گوید او مشکلش برای ادامه کار در پرسپولیس نبوده: «من نمی دانم چرا این شایعات درست شد. اگر راستش را بخواهید من مشکل ایمون نیستم بلکه او مشکل من برای ماندن در تهران است! من می خواهم بمانم، ایمون می گوید برویم!»

همسر زاید از تهران از شهری مي گويد که گویا خیلی دوستش دارد: «جای قشنگی است. سه بار به ایران آمده ام. البته معمولاً در هتل بودم و هر جا که ایمون می خواست، می رفتیم. یک بار کوه رفتیم. همین طور به برج میلاد رفتیم. از آن بالا تهران را قشنگ دیدم. واقعاً شهر زیبایی است. اینجا فرهنگ آدم ها با جایی که من زندگی می کنم، فرق دارد. حجاب یک قانون است و باید رعایت کنی. روزهای اول برایم سخت بود ولی حالا کاملاً یاد گرفته ام.»

او درباره آینده می گوید: «من و ایمون سال دیگر با هم ازدواج می کنیم. من مشکلی ندارم که به ایران بیایم و پیش او باشم. نمی فهمم چرا در ایران می گفتند من مشکل ایمون هستم.»

همسر ایمون ادامه می دهد: «دوست دارم به اصفهان و کیش بروم و آنجا را ببینم. شنیدم خیلی شهرهای قشنگی هستند.»

و اما حرف های آخر او: «دوست دارم ایمون در ایران بماند. او خیلی محبوب است. هر جا می رویم پرسپولیسی ها دوره اش می کنند. اینجا واقعاً دوستش دارند. حضور در پرسپولیس استارت بزرگی در زندگی ایمون بود. حالا دوست ندارم هیچ وقت به استقلال برود و محبوبیتش را از دست بدهد. این را هم مطمئن هستم که ایمون به هر تیم دیگری برود،دوباره به استقلال گل می زند.»تاريخ : شنبه 1391/09/18 | 1:1 AM | نویسنده : محسن آزاد |

مشاور عالي سازمان سنجش با اعلام خبر انتشار دفترچه راهنماي کنکور 92 ،‌گفت: ثبت‌نام آزمون سراسري از روز پنج شنبه 16 آذر آغاز مي‌شود و تا شنبه 25 آذر ادامه خواهد داشت.دکتر حسين توکلي در گفت‌و‌گو با ايسنا، اظهار کرد: دفترچه راهنماي ثبت‌نام کنکور مشتمل بر شرايط و ضوابط ثبت نام و شرکت در کنکور دوره‌هاي روزانه، شبانه، نيمه حضوري، مجازي، پيام نور، فرهنگيان و غيرانتفاعي دانشگاه‌ها از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org منتشر شد.وي افزود: ساير شرايط عمومي و اختصاصي داوطلبان، شرايط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجي، سهميه‌ها، مراحل آزمون، منابع آزمون و ساير اطلاعات مرتبط با آزمون سراسري نيز در دفترچه درج شده است.

3 روش ثبت‌نام در کنکور

توکلي با اشاره به پيش‌بيني روش‌هاي مختلف براي ثبت‌نام داوطلبان کنکور، گفت: ثبت‌نام کنکور، به يکي از روش‌هاي زير و منحصرا از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org امکان‌پذير است. لذا داوطلبان لازم است به يکي از سه روش پرداخت اينترنتي، مراجعه به دفاتر پستي و مراجعه به دستگاه‌هاي خودپرداز (ATM)‌بانک صادرات ايران اقدامات لازم را بعمل آورند.وي در توضيح روش اول يعني پرداخت اينترنتي، گفت: مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش و دريافت دفترچه راهنماي ثبت نام اولين اقدام است و با توجه به اينکه پرداخت هزينه ثبت‌نام در اين روش به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان بايد به وسيله کارت‌هاي عضو شبکه بانکي شتاب، با مراجعه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 106 هزار ريال به عنوان وجه ثبت نام، نسبت به دريافت اطلاعات کارت اعتباري (شماره پرونده و رمز ورود) اقدام کنند. چنانچه داوطلبي متقاضي ثبت نام در 2 و يا 3 گروه آزمايشي باشد، بايد به ازاي هر گروه آزمايشي مبلغ 106 هزار ريال ديگر پرداخت کند.

مشاور سازمان سنجش با تشريح روش دوم ثبت‌نام يعني مراجعه به دفاتر پستي، تصريح کرد: مراجعه به دفاتر پستي براي تهيه دفترچه راهنماي شرکت در آزمون و کارت يا کارت‌هاي اعتباري به تعداد مورد نياز اقدام اوليه است، بر اين اساس متقاضي بايد براي دريافت يک کارت اعتباري ثبت نام و دفترچه راهنماي شرکت در آزمون مبلغ 106 هزار ريال پرداخت کند. مبلغ 10 هزار ريال بابت هزينه توزيع دفترچه راهنما و کارت اعتباري ثبت نام نيز توسط دفتر پستي، از داوطلب دريافت مي‌شود.

وي ادامه داد:‌ براي توزيع هر کارت اعتباري (کارت اعتباري گروه‌هاي آزمايشي دوم و يا سوم و يا کارت اعتباري علاقمندي به گزينش رشته‌هاي دانشگاه پيام نور و موسسات غير انتفاعي)، مبلغ 3 هزار ريال ديگر نيز توسط دفتر پستي، از داوطلب دريافت مي‌شود.توکلي مراجعه به دستگاه‌هاي خودپرداز (ATM) بانک صادرات ايران را روش سوم ثبت‌نام اعلام کرد و گفت:‌ دريافت دفترچه راهنماي ثبت نام از طريق سايت اينترنتي سازمان، مراجعه به يکي از دستگاه‌هاي خودپرداز (ATM) بانک صادرات و خريد کارت يا کارت‌هاي اعتباري به تعداد مورد نياز، پرداخت الکترونيکي وجه ثبت‌نام با مراجعه به يکي از دستگاه‌هاي خودپرداز و دريافت اطلاعات کارت اعتباري (شماره پرونده و رمز ورود) از مراحل اين روش است.

وي ادامه داد:‌چنانچه داوطلبي علاقمند به شرکت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي دانگشاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غير دولتي و غير انتفاعي باشد، بايد مبلغ 58 هزار ريال از طريق روش فوق پرداخت و نسبت به دريافت يک کارت اعتباري علاقمندي اقدام کند.دکتر توکلي در ادامه خاطرنشان کرد:‌به منظور تسهيل در ثبت‌نام داوطلبان و دريافت اطلاعات کارت اعتباري روش‌هاي ديگري نيز در دست بررسي و اقدام مي‌باشد که جزئيات آن از طريق سايت اينترنتي سازمان به اطلاع داوطلبان مي‌رسد.

مدارک و مراحل ثبت‌نام

مشاور سازمان سنجش با اشاره به ساير اقدامات لازم براي ثبت‌نام، تصريح کرد: پس از مطالعه دفترچه راهنماي شرکت در آزمون و آشنايي با کليه شرايط و ضوابط آزمون داوطلب بايد با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام اقدام کند.وي با اشاره به مدارک لازم براي ثبت‌نام به تهيه فايل عکس اسکن شده، عکس 3 در 4 يا 4 در 6، کارت اعتباري ثبت‌نام و تکميل برخي فرم‌هاي پيش‌بيني شده در دفترچه راهنماي ثبت‌نام کنکور اشاره کرد.

يک هشدار به داوطلبان کنکور

دکتر توکلي در خاتمه ضمن اعلام هشدار به داوطلبان، تاکيد کرد:‌با توجه به برخي مشکلات ايجاد شده در آزمون‌هاي قبلي در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان که اين موضوع اکثرا به وسيله داوطلباني که در کافي نت ثبت‌نام مي‌کنند رخ داده است، تاکيد مي‌شود چنانچه ثبت‌نام را توسط کافي نت‌ها انجام مي‌دهيد علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامي حتما نسبت به کنترل عکس ارسالي دقت کنيد تا اشتباها عکس داوطلب ديگري به جاي عکس شما ارسال نشود.

`تاريخ : پنجشنبه 1391/09/09 | 11:58 PM | نویسنده : محسن آزاد |

مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاري باشگاه پرسپوليس با آکادمي فوتبال ترافيک برزيل با حضورمحمد رويانيان، حميد استيلي و مديرعامل و قائم مقام آکادمي فوتبال ترافيک برزيل درباشگاه پرسپوليس برگزار شد.درنشست خبري اين مراسم ابتدا محمد رويانيان گفت:باشگاه پرسپوليس نيازي به معرفي ندارد و براي همه ايران و آسيا و امروز در اروپا شناخته شده است.عظمت پرسپوليس به طرفداران ميليوني‌اش است که به اين نام عشق مي‌ورزند.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس از انعقاد قرارداد با باشگاه‌هاي اروپايي نيز خبر داد و افزود:شرکت مشترکي در ايران تاسيس مي‌شود که خواهيد ديد چه اتفاقي خواهد افتاد.تيم‌هاي پايه تبديل به سامانه و نظام جديد آموزشي در گستره ايران با پشتوانه قوي مراکز علمي و آموزشي و دانشگاهي خواهند بود.مديرعامل پرسپوليس در ادامه درباره تفاهم‌نامه‌ي همکاري پرسپوليس با آکادمي فوتبال ترافيک برزيل نيز تصريح کرد:تفاهم‌نامه ما سه ساله است و باشگاه پرسپوليس با باشگاه اسپورتيوو و آکادمي ترافيک برزيل که سومين کمپاني بزرگ برزيل محسوب مي‌شود اين تفاهم‌نامه را امضا کرده است.

آکادمي ترافيک در زمينه پايه موفق بوده و تلاش مي‌کند تا در برزيل نيز به عنوان اولين آکادمي مطرح شود.در تفاهم‌نامه سه ساله ما با اين کمپاني چند اتفاق مهم رقم خواهد خورد.بازيکنان جوان زير 21 سال ما به برزيل مي‌روند و دوره‌هاي فني سه ساله را مي‌بينند.همچنين 5 بازيکن از منچستريونايتد در اين آکادمي مشغول به تحصيلند و اين آکادمي در مجموع 114 بازيکن را تحت پوشش خود قرار داده است.همچنين از اين طريق ارتباطي را با باشگاه منچستريونايتد نيز برقرارخواهيم کرد.

از طرفي آکادمي ترافيک اساتيدي را به آکادمي پرسپوليس معرفي مي‌کند تا با آخرين متدهاي تحصيلي بازيکنان‌مان را آموزش دهند.از ديگر مفاد اين تفاهم‌نامه برگزاري تورنمنت‌هايي در سراسر دنياست.آکادمي ترافيک برزيل تورنمنت‌هايي براي رده جوانان تيم‌هاي بايرن مونيخ، آث ميلان، منچستريونايتد، بارسلونا و آژاکس در هلند برگزار کرد و قرار شده که پرسپوليس هم در اين تورنمنت‌ها شرکت کند و حتي بازي‌هايي در ايران به سفارش پرسپوليس با تيم‌هاي اروپايي برگزار شود.تاريخ : چهارشنبه 1391/09/08 | 0:6 AM | نویسنده : محسن آزاد |

  لقاح آزمایشگاهی (IVF) شیوه‌ای پزشکی است که در آن سلول تخمک بالغ از زن گرفته می‌شود و با اسپرم مرد در خارج از بدن لقاح می‌یابد و رویان حاصل برای ادامه بارداری طبیعی در رحم همان زن یا زن دیگری کاشته می‌شود.

این مادربزرگ ۵۸ ساله انگلیسی که مادر جایگزین دخترش شده است نوه خود را به دنیا می آورد. دختر این زن ۵۸ ساله به دلیل ابتلا به بیماری رحمی قادر به بچه دار شدن نیست.

ˈکتی دانلیˈ ۵۸ ساله در حال حاضر شش ماهه باردار است و با به دنیا آوردن نوه دختر خود صاحب هفت نوه خواهد شد.

دختر وی و همسرش دو سال برای بچه دار شدن تلاش کردند و در نهایت متوجه شدند که به دلیل بیماری زخم رحم ، زن قادر به بچه دار شدن نیست .

به این صورت بود که خانم دانلی مادر سه بچه و مادربزرگ شش نوه داوطلب شد تا به عنوان مادر جایگزین به دخترش برای بچه دار شدن کمک کند.

ˈمایکل موریˈ متخصص مرکز پزشکی باروری در شمال کالیفرنیا گفت: معمولا یک دوست صمیمی و یا خواهر به عنوان مادر جایگزین عمل می کنند و زنان بالای ۴۵ سال معمولا برای این کار سلامت کافی ندارند.

بارداری برای زنان بالای ۴۵ سال ، خطرناک است. شایع ترین عوارض بارداری برای این زنان فشار خون بالا، دیابت بارداری و تولد پیش از موعد نوزاد است.

براین اساس خوشبختانه تاکنون هیچ عارضه ای برای خانم دانلی به وجود نیامده است و وی می تواند تا سه ماه دیگر نوه خود را به دنیا آورد .

لازم به ذکر است عملیات IVF شامل دریافت تخمک بالغ (که معمولا با مکش با سوزن با هدایت سونوگرافی انجام می‌شود) و قرار دادن تخمک‌ها در محیط کشت در گرمخانه در آزمایشگاه، جمع‌آوری و آماده‌سازی اسپرم و اضافه کردن آن به این محیط کشت است.

لقاح تخمک و اسپرم در آزمایشگاه معمولا در فاصله ۱۲ تا ۴۸ ساعت صورت می‌گیرد.

رویا‌ن‌ بالقوه تولید شده در یک محیط رشد قرار داده می‌شود و به طور دوره‌ای زیر نظر قرار می‌گیرد تا مراحل تقسیم به دو سلول، چهار سلول و هشت سلول را بگذراند.

در طول این دوره، مادر هورمون پروژسترون دریافت می‌کند تا پوشش داخلی رحم او برای کاشتن رویان آماده شود. رویان که در این مرحله به آن “بلاستوسییست” می‌گویند، از طریق دهانه رحم به درون رحم آزاد می‌شود. در طی یک دوره سه و نیم‌روزه این بلاستوسیست درون محیط داخلی رحم شناور به نظر می‌ر‌سد. اگر عمل موفقیت آمیز باشد، رویان بالاخره در دیواره رحم کاشته می‌شود و بارداری رخ می‌دهد.

هر مرحله IVF ممکن است دچار مشکلاتی شود، اما حساس‌ترین و مشکل‌‌سازترین مرحله، مرحله کاشته‌شدن موفقیت‌آمیز رویان وارد شده به رحم است.تاريخ : چهارشنبه 1391/09/08 | 0:5 AM | نویسنده : محسن آزاد |

چه خصوصیاتی باعث می شود دیگران از ما فاصله بگیرند؟ اگر نمی خواهید مجرد بمانید این خصوصیات را در اسرع وقت از خودتان از بین ببرید. هیچ کس دوست ندارد با چنین آدم هایی ازدواج کند.

 

تا به حال فکر کرده اید چرا بعضی افراد این همه طرفدار دارند ومحبوب همه هستند اما بعضی دیگر ... انگار کسی دوست ندارد حتی نزدیکشان بشود؟ خب، دسته اول مهره مار ندارند – شما که به این جور خرافات اعتقاد ندارید؟! – بلکه خصوصیاتی دارند که باعث محبوبیتشان می شود، یا بهتر بگوییم فاقد خصوصیاتی هستند که آدم ها را از آنها براند.

 

چه خصوصیاتی باعث می شود دیگران از ما فاصله بگیرند؟ اگر نمی خواهید مجرد بمانید این خصوصیات را در اسرع وقت از خودتان از بین ببرید. هیچ کس دوست ندارد با چنین آدم هایی ازدواج کند.

 

1- دخترهایی که برای خودشان «مرد» شده اند!

شمار این جور دخترها در دنیای امروز روبه افزایش است، و جالب اینجاست که آنها اصلا از دافعه های خودشان خبر ندارند و به «مردانگی» خودشان کاملا افتخار می کنند. آنها زنان دیگر را ضعیف، ناتوان، ظریف و وابسته می دانند و اصلا حاضر نیستند به عنوان جنس زن به آنها نگاه شود.

 

لباس های مردانه، کارهای مردانه، بازوهای قوی و برجسته و صدای کلفت و مردانه از چیزهای مورد علاقه آنهاست که با آن فخر می فروشند. اگر شما هم ظرافت های زنانه را باعث سرافکندگی خود می دانید، به مقاله «پسرهایی که مجرد» می مانند نگاهی بیندازید.

 

زنان مردنما همانقدر برای دیگران دافعه دارند که مردان زن نما حال شما را بد می کنند. زن، زن آفریده شده و مرد، مرد، و هر کدام از این دو جنس در قالب خصوصیات خودشان است که جذابیت دارد، قدرت دارد و می تواند کارهایش را راه بیندازد.

 

البته این جور دختران می توانند به خوبی جای پدر را برای بچه هایشان پر کنند اما متاسفانه مجرد می مانند، چون پدر بچه ها دنبال «همسر» خوبی برای خود می گردد!

 

2- دخترهای خرافاتی

اگر اولین سوالی که در هنگام آشنایی با افراد می پرسید این است که متولد چه ماهی هستند، اگر پای دکه روزنامه فروشی می ایستید و فال این ماهتان را در تمام مجلات می خوانید، اگر در کتابخانه اتاقتان انواع گوناگون کتاب های تعبیر خواب، فال قهوه، طالع بینی هندی، چینی، رومی، فرانسوی و ... است، اگر به خودتان انواع سنگ های ضد چشم زخم، ازدیاد حافظه، مهره مار، سنگ ماه تولد، سنگ سیاره ژوپیتر و از این جور چیزها آویزان کرده اید و اگر پاتوق شما خانه معروف ترین فال قهوه گیر شهر است که برای رسیدن به آرزوها و خواسته های مختلفتان نسخه های عجیب و غریب می پیچد، باید بگوییم که سرگرمی خوبی دارید اما خیالتان را راحت کنم: متاسفانه در طالع شما هیچ ازدواج موفقی دیده نمی شود!

 

می دانید چیست، متاسفانه مردها سر از اسرار ماوراءالطبیعه در نمی آورند و اصلا نمی توانند شما را درک کنند. آنها واقع بین هستند و اکثرا همه چیز را از دید عقل و تجربه میبینند، به خاطر همین ذاتا از این جور کارها دل خوشی ندارند. البته که مهم نیست آنها چه فکری در مورد شما می کنند، اما ... خواهش می کنم به خاطر خودتان هم که شده کمی منطقی باشید!

 

3- دخترهای خانم معلم

من یکی از آنها را می شناسم. او مثل یک وجدان آگاه «اکسترنال» است که به من وصلش کرده باشند: مدام مسائل و باید و نبایدهای بهداشتی، روانشناختی، علمی، اجتماعی، سلامت، تغذیه و خلاصه هر چیز دیگری که راجع به آن مطالعه ای داشته را به من گوشزد می کند.

 

او مرتب یادآوری می کند که موقع ظرف شستن بهتر است دستکش بپوشم، موقع رد شدن از خیابان خیلی احتیاط کنم، بزرگترها را نباید به اسم کوچک صدا کنم، کلم بروکلی برای سلامتی مان خیلی خوب است، چت کردن کار بدی است، موقع کار با کامپیوتر باید صاف نشست، و هیچ وقت نباید از چراغ قرمز رد شد! و خدا نکند که من بخواهم دست از پا خطا کنم و این دستورات را نادیده بگیرم، مثلا خدای ناکرده بروم سینما و پفک و چیپس با سس تند بخورم!

 

البته او خیلی دختر خوب و شایسته ای است، اما هیچ وقت نمی توانم از بودن با او لذت ببرم. (بیچاره همسرش!) بد نیست بدانید که همه ما آدم ها علاوه بر والد،بالغ و کودک درون، یک «معلم» درون هم داریم که اینها را به ما گوشزد می کند اما فرقش این است که گاهی می توانیم خاموشش کنیم و کمی از شیطنت هایمان لذت ببریم. معلم بازی به شدت دیگران را از شما فراری می دهد.

 

4- دخترهای پول پرست

نیازی به توضیح نیست که اینها چه جور دخترهایی هستند. این دخترها نشانه هایی دارند که طرف مقابلشان خیلی زود آنها را می شناسد: آنها مدام در مورد مسائل مالی حرف می زنند، اولین سوالاتی که می پرسند در موردمیزان درآمد، مدل ماشین، محل زندگی، وضعی اقتصادی خانواده و این قبیل است و اگر در چشم انداز آینده یک رابطه احتمال بحران مالی یا احیانا اجبار به قناعت را ببینند بلافاصله محو می شوند!

 

قضیه خیلی ساده است، دختری که دنبال جیب طرف مقابلش است در روزهای سخت به درد نمی خورد. رابطه عاطفی با چنین دخترانی بی نهایت شکننده و نامطمئن است وهمسرشان تحت استرس زیادی قرار دارد. اگر چنین دختری هستید متاسفانه طرفداری ندارید؛ پسرها هم می خواهند با کسی ازدواج کنند که آنها را به خاطر خودشان بخواهد، نه جیبشان (آنها هم دل دارند!)، همانطور که شما دوست دارید طرف مقابلتان شما را به خاطر خودتان بخواهد نه ظاهرتان.

 

5- دخترهای انحصارطلب

دخترهای انحصارطلب خیلی خوبند، فقط یک ایراد بزرگ دارند: آنها روزگار همسرشان را سیاه می کنند! آنها می خواهند تمام زندگی طرف مقابلشان شوند و این اصلا منطقی نیست. همه خانم ها دوست دارند در مرکز توجه مرد زندگی شان باشند اما این توجه حد و مرزی دارد که دخترهای انحصارطلب از آن بی خبرند.

 

آنها تنها زمانی شادند که احساس کنند تمام توجه مرد زندگی شان به آنهاست، و اگر او کوچکترین توجهی به دیگران یا به مسائل و جنبه های دیگر زندگی اش بکند اوقاتشان تلخ می شود. حتی ممکن است تبدیل به افرادی کنترلگر شوند و مدام همسرشان را چک کنند و مثل سایه دنبالش باشند.

 

البته در ابتدای آشنایی خودبخود طرف مقابل ما تمام زندگی مان می شود اما اگر این روند بخواهد ادامه پیدا کند ما را از کار و زندگی می اندازد. هر فردی در کنار ازدواجش، که البته جنبه بسیار مهمی از زندگی اش است، لازم است به خانواده اش، کارش، تفریحات و دوستانش و علایق دیگرش هم به اندازه خودشان توجه کند؛ همچنین به فردیت خودشبه عنوان یک انسان مستقل. این دخترها جلوی رشد و پیشرفت همسرشان را می گیرند، وهیچ مردی هم این را نمی خواهد.

 

6- دخترهای خودباخته

دخترهای خودباخته را حتما می شناسید: آنها به خاطر رابطه شان از همه چیزشان می گذرند و حاضرند تمام زندگی شان را برای طرف مقابلشان فدا کنند. آنها از خود گذشته هایی هستند که همیشه در دسترسند، هرگز ناراحت و دلخور نمی شوند، همیه دنبال راضی کردن طرف مقابلند، هیچ اولویتی برای خودشان قائل نیستند، از نیازهای خودشان می گذرند تا به نیازهای مرد زندگی شان برسند، به فکر رشد و پیشرفت شخصی نیستند و بالاخره همه زندگی شان در رابطه شان خلاصه می شود.

 

این جور دخترها همه این کارها را به خاطر خشنود کردن طرف مقابل انجام می دهند، اما برعکس آنچه خودشان فکر می کنند به جای راضی کردن طرف مقابل او را از خود می رانند. آنها در نهایت به افرادی بی هویت و به شدت وابسته تبدیل می شوند که همه بار زندگی شان روی دوش همسرشان خواهد بود.

 

گاهی اینطور به نظر می رسد که دخترهای سر به زیر حرف گوش کن بیشتر مورد توجه هستند، اما آنها بعد از مدتی بی نهایت کسل کننده می شوند. در واقع دخترهایی که در حد خودشان استقلال و هویت دارند و به دنبال رشد شخصی خودشان هم هستند برای همه جذابترند.

 

7- دخترهای غرغرو

این آخرین مورد است اما بیشتر از تمام مواردی که تا اینجا خواندید آدم ها را از شما فراری می دهد. واقعا چه کسی دلش می خواهد یک نفر مثل رادیوهای قدیمی مدام زیر گوش وزوز کند، آن هم از نوع غرغر؟!

 

از نزدیکترین مردی که دم دستتان است سوال کنید چه چیز بیشتر از همه روی مخش می رود و او به شما خواهد گفت که یک آدم غرغرو. غرغروها انرژی آدم را تحلیل می برند و واقعا روی اعصاب راه می روند و متاسفانه خودشان هم متوجه نمی شوند که چقدر این کارشان بیهوده است.

 

وقتی مدام غرغر می کنید دیگر کسی به حرف های شما گوش نمی دهد و محتوای حرف هایتان را نمی فهمد؛ اگر هم تا به حال با غرغر توانسته اید به هدفتان دست پیدا کنید و کسی را مجبور به کاری بکنید فقط برای این بوده که از دستتان خلاص شوند و شما را از سر وا کنند، نه هیچ چیز دیگری.

 

البته که شما حق دارید خواسته هایتان را از دیگران بخواهید یا شکایت هایتان را مطرح کنید اما چطور است یک شیوه موثرتر و جذاب تر برای این منظور پیدا کنید؟ شاید هم خواسته هایتان نیاز به بازبینی داشته باشد. مطمئنم اصلا دوست ندارید کسی توی دلش به شما بد و بیراه بگوید.تاريخ : پنجشنبه 1391/09/02 | 1:51 AM | نویسنده : محسن آزاد |

 مشاور عالي سازمان سنجش با بيان اينکه ثبت نام آزمون سراسري 92 از 16 آذرماه آغاز مي شود اعلام کرد که اين آزمون در خردادماه برگزار خواهد شد.حسين توکلي در گفتگو با مهر اضافه کرد: ثبت نام از داوطلبان آزمون سراسري سال 1392 از طريق شبکه اينترنت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org طي روزهاي 16 تا 25 آذرماه صورت مي گيرد و دفترچه راهنماي شماره يک آزمون از ساعت 16 سه شنبه 7 آذرماه روي سايت سازمان سنجش قابل رويت است.وي ادامه داد: همچنين اطلاعيه اين سازمان در خصوص شرايط، ضوابط و نحوه ثبت نام از داوطلبان در نشريه پيک سنجش روز دوشنبه 13 آذرماه منتشر و همزمان روي سايت سازمان قرار داده مي شود.به گفته مشاور عالي سازمان سنجش، بر اساس تصميمات گرفته شده در کميته ماده 4 قانون پذيرش دانشجو در آزمون سراسراي سال 92 سوابق تحصيلي ديپلمه هاي آموزش متوسط رشته هاي رياضي فيزيک، علوم تجربي و علوم و معارف اسلامي سال 1384 همچنين سالهاي بعد از آن که امتحاناتشان به صورت کتبي، سراسري و کشوري برگزار شده همانند آزمون سال 91 تا ميزان حدکثر 25 درصد با تاثير مثبت در گزينش نهايي آزمون سراسري سال 92 اعمال مي شود.

توکلي افزود: پذيرش دانشجو در حدود 3 هزار کد رشته محل از کد رشته محلهاي تحصيلي دانشگاههاي آزاد، پيام نور و موسسات غيردولتي در آزمون سراسري بر اساس سوابق تحصيلي با رعايت شرايط و ضوابط که تعيين مي شود، صورت مي گيرد و تعداد و فهرست کد رشته محلهاي مذکور و نحوه پذيرش متعاقباً اعلام مي شود.اين مقام مسئول در سازمان سنجش خبر از برگزاري آزمون سراسري سال 92 در خردادماه داد و گفت: بر اساس برنامه زماني پيش بيني شده آزمون سراسري سال 92 در صبح و عصر روزهاي پنجشنبه و جمعه 30 و 31خردادماه و شنبه اول تيرماه سال 92 در حوزه هاي امتحاني برگزار خواهد شد.به گفته توکلي، نتيجه اوليه آزمون به صورت کارنامه تنظيم و در روز 8 مرادماه از طريق سايت سازمان اعلام مي شود، همچين انتخاب رشته توسط مجازين از 18 مردادماه تا 23 مردادماه صورت مي گيرد.وي تاکيد کرد که فهرست قبول شدگان نهايي رشته هاي متمرکز در نيمه دوم شهريورماه سال آينده اعلام مي شود.تاريخ : چهارشنبه 1391/09/01 | 1:1 AM | نویسنده : محسن آزاد |

کنفدراسيون فوتبال آسيا نامزدهاي نهايي دريافت جايزه بهترين بازيکن سال 2012 را اعلام کرد که با حذف نام محسن بنگر، نام علي کريمي در بين 3 بازيکن نهايي قرار گرفته است.فهرست نامزدهاي نهايي دريافت جايزه بهترين بازيکن سال 2012 اعلام شد که طبق اعلام مسئولان کنفدراسيون فوتبال آسيا نام علي کريمي بين 3 بازيکن برتر نهايي قرار گرفته ولي نام محسن بنگر از بين اين نفرات خارج شد.مدير روابط عمومي باشگاه پرسپوليس با تائيد اين خبر گفت:دعوتنامه حضور علي کريمي براي حضور در مراسم انتخاب برترين‌هاي آسيا به فدراسيون فوتبال ايران ارسال شد و فدراسيون هم آن را دراختيار باشگاه پرسپوليس قرار داد.بر اين اساس علي کريمي روز سه‌شنبه هفته آينده براي حضور در اين مراسم راهي کوالالامپور مالزي مي‌شود.

رويانيان:

اميدوارم کريمي مرد سال فوتبال آسيا شود

مديرعامل باشگاه پرسپوليس گفت:اميدوارم علي کريمي به عنوان بهترين بازيکن آسيا انتخاب شود.محمد رويانيان درباره انتخاب علي کريمي به عنوان سه نامزد نهايي بازيکن سال فوتبال آسيا گفت:علي کريمي بازيکن بزرگي است که شايستگي اين افتخار را دارد و اميدوارم در نهايت به عنوان مرد سال فوتبال آسيا انتخاب شود.پيش از اين نيز علي کريمي، علي دايي، خداداد عزيزي و مهدي مهدوي‌کيا به عنوان مرد سال فوتبال آسيا انتخاب شده بودند که همگي عضو خانواده بزرگ پرسپوليس بودند و انتخاب مجدد علي کريمي افتخاري ديگر در تاريخ باشگاه پرسپوليس خواهد بود.رويانيان خاطر نشان کرد:محسن بنگر نيز شايستگي قرار گرفتن در جمع سه نامزد برتر را داشت و قرار نگرفتن در جمع سه نامزد نهايي چيزي از ارزش‌هاي او کم نخواهد کرد و بنده معتقدم قرار گرفتن در جمع پنج بازيکن برتر نيز افتخار کمي نيست.بنگر سه سال است که کانديداي اين عنوان مي شود و انشاءالله با دعوت به تيم ملي حقش را خواهد گرفت.تاريخ : چهارشنبه 1391/09/01 | 1:0 AM | نویسنده : محسن آزاد |
با توجه به اهميت موضوع، حذف کنکور نياز به کار کارشناسي و بررسي دقيق‌تر داشته و نمي‌توان يک شبه درباره آن تصميم گرفت.به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛طرح حذف کنکور سال 86 مطرح شد و هر سال هم به دلايلي به تعويق افتاد،تا بالاخره سال93 به عنوان زمان دقيق حذف کنکور مطرح شد، اما هنوز هم زمزمه هايي از به تعويق افتادن اين طرح به گوش مي رسد. در همين زمينه وزير علوم نيز بارها در سخنراني هاي خود گفته که بر اساس تصميم اين کارگروه، کنکور بايد در سال 93 حذف شود .وي افزود: از امسال حذف کنکور با تاثير 25 درصدي سوابق تحصيلي با همکاري وزارت آموزش و پرورش آغاز شده و تا سال 93 به مرور کنکور حذف مي شود. با حذف کنکور رقابت براي حضور در دانشگاه حذف نمي شود دانشجو خاطرنشان کرد: با حذف کنکور، رقابت براي حضور در دانشگاه حذف نمي شود چرا که هم اکنون نيز بيش از 200 هزار صندلي خالي در دانشگاهها وجود دارد.در خصوص اين قانون که بايد کنکور در سال 93 حذف شود اعضاي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس از جمله دکتر محمد مهدي زاهدي مي گويد:نظام جامع سنجش و پذيرش دانشجو در تمام مقاطع تحصيلي در شوراي‌عالي انقلاب فرهنگي در حال تدوين است و با تصويب اين طرح نحوه ورود و پذيرش دانشجويان در دانشگاه‌ها به سمت روشي عادلانه و کارآمد تغيير مي‌کند. حذف کنکور نيازمند کار کارشناسي زيادي است زاهدي درباره قانون حذف کنکور که در زمان وزارت او تصويب شد و زاهدي چندان هم با آن موافق نبود، مي گويد: اجراي اين طرح نيازمند کار کارشناسي بيشتر است، البته قبل از اجراي اين طرح بايد همه مقاطع را به‌صورت جامع مورد بررسي و کار کارشناسي قرار دهيم. درصورت اجراي قانون حذف کنکور براي پذيرش دانشجو در برخي رشته‌ها دچار مشکل مي‌شويم‌ چرا که تعداد داوطلبان با شرايط معدلي يکسان در بسياري از اين رشته‌ها چند برابر ظرفيت رشته محل مذکور است، بنابراين لحاظ تنها سوابق تحصيلي براي پذيرش کافي نيست.فرهاد بشيري عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس درباره حذف کنکور در سال 93گفت: به طور حتم حذف کنکور نياز به سازو کار دقيق‌تري دارد و نبايد بدون کار کارشناسي دست به چنين کار بزرگي زد. گزينش دانشجو کار آساني نيست وي در ادامه داد: گزينش دانشجو کار سهلي نيست که يک شبه انجام گيرد بلکه نياز به تفکر و تدبر بيشتري دارد.اين نماينده مردم در مجلس نهم، با بيان اينکه حذف کنکور نياز به اجماع همگاني دارد، تصريح کرد: شرط معدل به عنوان رکن اصلي در حذف کنکور، براي دانش‌آموزاني که نمرات بالايي را در طول سال تحصيلي کسب کرده‌اند فاکتور قابل قبولي نبوده زيرا تعداد دانش‌اموزان داراي معدل بالا از ظرفيت دانشگاه‌ها بيشتر است.وي تاکيد کرد: در شرايط کنوني حذف کنکور به صلاح نبوده و نياز دارد تا تمهيدات بهتري دراين زمينه اتخاذ شود. بشيري با تاکيد بر اينکه دانش‌آموزان بر اساس توانمندي‌هاي خود بايد در دانشگاه‌ها پذيرش شود، افزود: اعضاي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با وجود نشست‌هاي مختلف با وزير علوم و وزير آموزش و پرورش، نسبت به حذف کنکور قانع نشدند و درتلاشند تا افراد بر اساس تدابير بهتري وارد دانشگاه شوند.عضو کميسيون آموزش وتحقيقات مجلس شوراي اسلامي، درباره جلسات کميسيون با وزير علوم، تحقيقات و فناوري، گفت: هم اکنون کميسيون آموزش و تحقيقات به اين نتيجه رسيده که حذف کنکور در سال 93 به صلاح جامعه و دانشجويان نبوده و بايد بيشتر روي آن برنامه‌ريزي کرد.با اين تفاسير آيا کنکور در سال 93 بالاخره حذف خواهد شده؟اين سوالي است که همچنان بي جواب مانده

تاريخ : چهارشنبه 1391/08/24 | 11:21 PM | نویسنده : محسن آزاد |
رئيس شوراي سياستگذاري وزارت بهداشت از الزام دانشگاهها به ترسيم نقشه توسعه علمي خبر داد و گفت: همه دانشگاهها بايد نقشه توسعه علمي خود را تا بهمن ماه ترسيم کرده و بر اساس آن فعاليت کنند.به گزارش مهر، دکتر باقر لاريجاني رئيس دانشگاه علوم پزشکي تهران در نشست معاونان تحقيقات و فناوري دانشگاه هاي علوم پزشکي افزود: موفقيت‌هاي خوبي در حوزه هاي آموزشي و پژوهشي وزارت بهداشت ايجاد شده است که استراتژي دانشگاهها را در 15 سال آينده مشخص مي کند و حوزه پژوهش نيز يکي از حوزه هايي است که از اين استراتژي پيروي مي کند.وي يادآور شد: ما توانسته ايم در شاخص رشد توليدعلمي به ميزان 42 درصد، بالاترين رشد را داشته باشيم. علوم پزشکي از سوي ديگر 26 درصد کل انتشارات توليد علمي کشور را به خود اختصاص داده است. وي خاطرنشان کرد: بايد تعادلي ميان تحقيقات کاربردي و علوم پايه ايجاد کنيم و با توجه به محدوديت‌هاي اعتباري که دانشگاه هاي علوم پزشکي در ماه‌هاي اخير با آن مواجه اند از لطمه خوردن بودجه آموزش و پژوهش در کنار ارائه خدمات جلوگيري شود.رئيس دانشگاه علوم پزشکي تهران با اشاره به ارزشيابي دانشگاه هاي علوم پزشکي در حوزه تحقيقات و فناوري، گفت: کمتر جايي اين ميزان مورد ارزشيابي دقيق قرار گرفته و توانسته در اين مدت جهت دهي خوبي به دانشگاهها و مراکز تحقيقاتي بدهد البته از سوي ديگر بايد از کمي گرايي دور شود و به سمت نوآوري حرکت کند. وي خاطرنشان کرد: شوراي راهبردي براي رتبه بندي دانشگاه ها در نظر گرفته شده است که اين کار را به صورت يک مجموعه انجام مي شود. هفته آينده نيز گزارش ديده باني حيطه هاي سلامت عمومي منتشر مي شود.رئيس شوراي عالي سياستگذاري وزارت بهداشت با اشاره به رسالت شبکه هاي تحقيقات گفت: شبکه هاي تحقيقاتي يک رسالت عام در وزارت بهداشت دارند که با شناخت وضعيت موجود مي توان يک نقشه راه را براي آنها ترسيم کند و انتظار اين است که اين شبکه ها جايگاه خود را پيدا کنند. وي گفت: شوراي عالي اخلاق پزشکي جلسات مکرري داشته و از دانشگاهها انتظار مي رود که شوراي اخلاق را در دانشگاه زير نظر رياست دانشگاه تشکيل دهند.لاريجاني درباره عدالت در سلامت گفت: شاخص هاي موضوع عدالت در سلامت بايد تا پايان سال تهيه شود و مراکز عدالت در سلامت در دانشگاهها تشکيل شود.وي با اشاره به الزام دانشگاهها به ايجاد مراکز رشد گفت: براي توسعه پژوهش تلاش زيادي داشته ايم اما فاصله مشخصي با فناوري داريم که مي توان آن را با شرکت هاي دانش بنيان و دکتري تخصصي همراه با پژوهشي رفع کنيم و موجب تحول در فناوري مي‌شود.

تاريخ : چهارشنبه 1391/08/24 | 11:17 PM | نویسنده : محسن آزاد |
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي از حذف درس تنظيم خانواده در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: وزارت بهداشت و علوم حذف درس تنظيم خانواده را به دانشگاه‌هاي خود ابلاغ کرده اند.دکتر محمدحسين يادگاري در گفتگو با مهر گفت: براساس مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي مقرر شده است که ديگر برنامه تنظيم خانواده نداشته باشيم، چرا که در ده‌هاي آينده با نيروهاي مسن و افرداي با سن بالا مواجه مي شويم. براي همين ديگر تنظيم خانواده نداشته و برروي افزايش جمعيت متمرکز مي شويم. وي ادامه داد: شوراي عالي انقلاب فرهنگي براي افزايش جمعيت مصوبه دارد و بر روي تشکيل خانواده و محوريت خانواده در نظام جمهوري اسلامي متمرکز شده است.عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در پاسخ به اين سئوال که آيا قرار است درس تنظيم خانواده در دانشگاه‌ها حذف شود، گفت: دستور حذف درس تنظيم خانواده ابلاغ شده است.وي اظهار داشت: ديگر هيچ درسي به عنوان تنظيم خانواده در داخل دانشگاه ها نداريم، بحث ازدواج، محوريت خانواده و افزايش جمعيت در دستور کاري شوراي عالي انقلاب فرهنگي و همچنين دانشگاه‌ها قرار مي گيرد.يادگاري درباره اينکه آيا به طور کامل زمان حذف تنظيم خانواده در دانشگاه‌ها مشخص است، گفت: درحال حاضر اين درس حذف شده است، وزارت بهداشت بحث تنظيم خانواده و سرمايه هاي مربوط به اين کار را صفر کرده، وزارت علوم هم به همين صورت عمل کرده و درس هاي مرتبط با تنظيم خانواده را حذف کرده و بحث افزايش جمعيت و محوريت خانواده را طرح کرده است.

تاريخ : چهارشنبه 1391/08/24 | 11:16 PM | نویسنده : محسن آزاد |
مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به ميزان داوطلباني که براي شرکت در کنکور کارشناسي ارشد 92 ثبت نام کرده اند اعلام کرد که ميزان داوطلبان کنکور سال آينده نسبت به سال گذشته 35 هزار نفر کاهش يافته است.حسين توکلي در گفتگو با مهر اضافه کرد: در آزمون کارشناسي سال آينده 895 هزار و 100 داوطلب ثبت ‌نام کرداند که اين آمار نشان دهنده کاهش 35 هزار نفري داوطلبان نسبت به سال گذشته است.وي با بيان اينکه آزمون کارشناسي ارشد 92 بهمن ماه در 139 کد رشته امتحاني برگزار مي‌شود، ادامه داد: از اين تعداد 51 کد رشته مربوط به علوم انساني، 15 کد رشته مربوط به علوم پايه، 29 کدرشته مربوط به فني و مهندسي، 25 کد رشته مربوط به کشاورزي، 12 کد رشته مربوط به هنر و 7 کد رشته مربوط به دامپزشکي است.مشاور عالي سازمان سنجش خاطرنشان کرد که آزمون کارشناسي ارشد سال 92 در دو نوبت صبح و بعد از ظهر روزهاي 18، 19 و 20 بهمن‌ماه در سراسر کشور برگزار مي‌شود. نتايج تکميل ظرفيت کارشناسي ارشد 91 در28 آبان اعلام مي شود مشاورعالي سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: نتايج داوطلبان شرکت کننده در مرحله تکميل ظرفيت آزمون کارشناسي ارشد سال 1391 روز يکشنبه، 28 آبان ماه منتشر مي شود.حسين توکلي در گفت و گو با ايرنا افزود: بعد از انتشار اطلاعيه سازمان سنجش درخصوص ظرفيت‌هاي جديد و تکميل ظرفيت آزمون ورودي کارشناسي ارشد سال 1391 حدود 75 هزار نفر با مراجعه به پايگاه اينترنتي سنجش، تقاضانامه الکترونيکي مربوطه را تکميل کردند.وي افزود: نزديک به 20 هزار نفر در مرحله تکميل ظرفيت آزمون کارشناسي ارشد امسال پذيرفته شده اند که فهرست اسامي آنها از روز يکشنبه، 28 آبان ماه بر روي پايگاه اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.توکلي يادآور شد: اطلاعيه مربوط به نحوه ثبت نام، مدارک لازم و برنامه زماني براي مراجعه پذيرفته شدگان به دانشگاهها براي ثبت نام نيز همزمان با انتشار نتايج مرحله تکميل ظرفيت بر روي پايگاه سنجش قرار مي گيرد. وي ظرفيت پذيرش دانشجو درمرحله تکميل ظرفيت آزمون سراسري امسال را بيش از 10 هزار و 600 نفر عنوان کرد.

تاريخ : دوشنبه 1391/08/22 | 11:18 PM | نویسنده : محسن آزاد |
پسر جوان که پس از اطلاع از ارتباط خواهرش با پسر همسایه ،مرتکب قتل شده بود با تایید حکم اعدامش در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت

به گزارش مهر، ۲۰ فروردین سال ۸۶ مردی با مراجعه به کلانتری خانی آباد از ناپدید شدن مرموز پسرش به نام رضا خبر داد. پس از این شکایت پرونده برای رسیدگی به اداره آگاهی فرستاده شد و کاراگاهان در جریان بررسی های خود متوجه شدند رضا به دختر همسایه شان علاقمند بود که کشف این سرنخ روند رسیدگی به پرونده را وارد مرحله تازه ای کرد.

4a87fcd4805237d26d306985c383b2bb اعدام سزای رابطه نامشروع ناهید و رضا

ماموران در ابتدا از دختر جوان بازجویی کردند که او منکر هرگونه اطلاعی از سرنوشت رضا شد. در ادامه تحقیقات از دختر جوان ادامه یافت تا اینکه او لب به اعتراف گشود.

ناهید در بازجویی ها گفت: وقتی برادرانم متوجه ارتباط من و رضا شدند خواستند که او را به خانه دعوت کنند. یکی از برادرانم به نام محمد از رضا خواست خیلی زود به خواستگاری من بیاید اما پسر جوان ادعا کرد قصد ازدواج با من را ندارد به همین خاطر برادرانم او را کشته و جنازه اش را با خود به محل نامعلوم بردند.

با این اعترافات دو تن از برادران ناهید به نامهای محمد و حسن دستگیر شدند که در جریان تحقیقات از آنها مشخص شد مادرشان نیز در این ماجرا نقش داشته است. در حالی که تحقیقات پلیسی برای کشف جنازه مقتول بی نتیجه مانده بود پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری فرستاد شد. قضات دادگاه نیز پس از بررسی پرونده واعترافات متهمان، محمد را به قصاص محکوم کردند، مادر خانواده نیز به ۵ سال حبس، ناهید ۱۰ سال حبس و حسن ۱۵ سال زندان محکوم شدند.

در ادامه پرونده به شعبه ۱۱ دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات دیوان حکم را نقض کرده و برای رسیدگی مجدد به شعبه ۷۱ دادگاه کیفری فرستادند. قضات شعبه ۷۱ دادگاه کیفری نیز پس از محاکمه دوباره محمد را به قصاص محکوم کردند. در این حکم حسن نیز به ۵ سال زندان، مادر خانواده ۲ سال و ناهید ۳٫۵ سال حبس محکوم شدند. در ادامه قضات شعبه ۱۱ دیوان عالی کشور نیز حکم مجازات متهم را تایید کردند.تاريخ : یکشنبه 1391/08/21 | 2:27 PM | نویسنده : محسن آزاد |

جمهوريخواهان آمريکا پس از افشاي حمله ايران به يک پهپاد شناسايي آمريکا در آب هاي خليج فارس ، دولت اوباما را به باد انتقاد گرفتند.به گزارش عصر ايران " ريک ويليامسون " مشاور سياست خارجي ميت رامني نامزد شکست خورده انتخابات رياست جمهوري آمريکا در اين باره به روزنامه محافظه کار وال استريت ژورنال گفت:"از نظر من دليل خاصي وجود داشته که اين خبر تا 8 نوامبر منتشر نشده است."

وي مي افزايد:" من فکر مي کنم دليل عدم افشاي اين خبر تا يک هفته پس از وقوع حمله کاملا سياسي بوده چون دولت اوباما نمي خواسته در بحبوحه انتخابات در اين باره مورد پرسش قرار بگيرد." گفتني است جرج ليتل سخنگوي پنتاگون در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره انگيزه هاي سياسي از افشاي دير هنگام اين خبر ، با رد اين فرضيه گفته است که محدوديت هاي موجود درباره افشاي اطلاعات طبقه بندي شده و محرمانه باعث ايجاد تاخير در انتشار اين خبر شده است. طبق اعلام وزارت دفاع آمريکا و تاييد مقامات مسئول در ايران ، اين حمله در 1 نوامبر و درست 5 روز پيش از روز انتخابات رياست جمهوري آمريکا اتفاق افتاده است ، در حالي پنتاگون خبر آن را 8 نوامبر دو روز پس از برگزاري انتخابات اعلام کرده است.تاريخ : شنبه 1391/08/20 | 11:9 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 
معاون دانشجويي و فرهنگي وزارت بهداشت از اجرايي شدن آيين‌نامه پوشش دانشگاه‌هاي علوم پزشکي از بهمن ماه خبر داد. دکتر محمد حسين آيتي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اجرايي شدن آيين‌نامه پوشش از ترم تحصيلي دوم در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي، گفت: آيين‌نامه پوشش از مدتي قبل در حال بحث و بررسي است و بررسي آن بيش از دو سال به طول انجاميد.

وي با تاکيد بر اينکه موضوع پوشش و رفتار حرفه‌اي در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي از حساسيت خاصي برخوردار است، خاطر نشان کرد: در اجراي اين آيين‌نامه بايد از تمام ظرفيت‌هاي ممکن استفاده شود.آيتي افزود: براي تهيه آيين‌نامه پوشش، وضعيت پوشش در دانشگاه‌هاي دنيا بررسي شده‌اند و پس از جلسات متعدد، در نهايت در اولين جلسه سال 91 آيين‌نامه مربوطه به تاييد نسبي اعضا رسيد.وي با بيان اينکه دستورالعمل اجرايي آيين‌نامه پوشش طي روزهاي آينده توسط معاونت‌هاي دانشجويي و آموزشي تصويب مي‌شود، اظهار کرد: هر چند در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي بحث پوشش و رعايت اخلاق حرفه‌اي مورد توجه است، اما با اجرايي شدن اين آيين‌نامه يک وحدت رويه در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي ايجاد مي‌شود.

معاون دانشجويي و فرهنگي وزارت بهداشت در خصوص نحوه اجرايي شدن آيين‌نامه پوشش، گفت: مسووليت اجراي اين آيين‌نامه با معاونت آموزشي و نظارت بر آن بر عهده معاونت دانشجويي است.تاريخ : جمعه 1391/08/19 | 11:30 PM | نویسنده : محسن آزاد |

طبق آخرين اعلام سايت فدراسيون بين‌المللي تاريخ و آمار جهان از آراي ثبت شده در مرحله دوم انتخاب محبوب‌ترين بازيکن سال 2012 جهان، مهدي مهدوي‌کيا در صدر محبوب‌ترين بازيکن آسيا قرار دارد.سايت فدراسيون بين‌المللي تاريخ و آمار فوتبال (IFFHS)در پايان روز بيست و سوم از مرحله دوم انتخاب محبوب‌ترين بازيکن سال 2012 جهان، اسامي نفرات برتر اين راي گيري و آراي تمامي بازيکنان حاضر در اين انتخابات را اعلام کرد که مهدي مهدوي‌کيا با اختلاف حدود 50 هزار راي، تا به امروز محبوب‌ترين بازيکن آسياست.دراين رده‌بندي تا به امروز مهدوي‌کيا 80526 راي بدست آورده و سيدمهدي رحمتي با 31551 راي در رده دوم قرار دارد.محرم نويدکيا ديگر بازيکن ايراني حاضر در اين انتخابات با 6146 راي در جايگاه ششم قرار دارد و بايد براي حضور در مرحله سوم اين راي‌گيري، در 23 روز پاياني اختلاف بسياري که با احمد ياسين عراقي دارد را با آراي هوادارانش جبران کند.راي‌گيري مرحله دوم انتخاب محبوب‌ترين بازيکن سال 2012 از روز 15 اکتبر(دوشنبه 24 مهرماه)آغاز شده و تا 30 نوامبر(جمعه دهم آذرماه)ادامه خواهد داشت.

مرحله سوم و نهايي اين انتخاب با حضور 8 بازيکن از اروپا، 8 بازيکن از آمريکاي جنوبي، 5 بازيکن از آمريکاي شمالي، 5 بازيکن از آفريقا، 5 بازيکن از آسيا و يک بازيکن از قاره اقيانوسيه از اول دسامبر(شنبه يازدهم آذرماه)تا سوم ژانويه(پنجشنبه چهاردهم دي‌)انجام مي‌شود تا در نهايت محبوب‌ترين بازيکن سال 2012 انتخاب شود.در بين نفرات منتخب قاره آمريکاي جنوبي "فالکائو" مهاجم کلمبيايي تيم اتلتيکو مادريد با 15237 در رده نخست قرار گرفته است و "ليونل مسي" مهاجم آرژانتيني بارسلونا با 6365 راي و "جاناتان فابرو" پاراگوئه‌اي با 5178 راي در رده‌هاي دوم و سوم اين قاره ايستاده‌اند.در قاره اروپا هم "هنريخ ميختاريان" از تيم شاختار دونتسک ارمنستان با 50310 راي صدرنشين است. "ادين ژکو" از بوسني و هرزگوين، "لوريک کانا" از آلباني، "فراچسکو توتي" از ايتاليا و "کريستيانو رونالدو" از پرتغال در رده‌هاي بعدي قرار گرفته‌اند.

"تيم کاهيل" از استراليا با 29 راي در قاره اقيانوسيه، "محمد ابوتريکا" از مصر با 30043 راي در قاره آفريقا و "خوزه دي‌خسوس کورونا" از مکزيک با 8109 راي در قاره آمريکاي شمالي و حوزه درياي کارائيب صدرنشين هستند.علاقمندان به فوتبال در کشورمان مي‌توانند با ورود به سايت فدراسيون بين المللي تاريخ و آمار فوتبال(IFFHS) به نفرات محبوب خود راي دهند.در راي گيري انتخاب بهترين بازيکن سال 2011 جهان، فدراسيون بين المللي تاريخ و آمار نام علي کريمي و فرهاد مجيدي را به دليل تخلف هواداران‌شان از فهرست نهايي محبوب‌ترين بازيکن سال خارج کرد.تاريخ : چهارشنبه 1391/08/17 | 11:39 PM | نویسنده : محسن آزاد |

جانشين سازمان وظيفه عمومي کشور گفت: افرادي که قبل از سال 90 به خدمت سربازي اعزام شده‌اند و در حين خدمت در يکي از مراکز دانشگاهي قبول شده‌اند مدت خدمت سربازي‌شان 21 ماه خواهد بود.سردار کريمي در گفت‌وگو با فارس گفت: در حال حاضر بر اساس قانون، مدت خدمت سربازي تمامي مشمولان 21 ماه است و تنها افرادي که قبل از سال 90 به خدمت سربازي اعزام شده‌اند و در حال گذراندن خدمت سربازي خود هستند بايد 18 ماه خدمت کنند.

وي ادامه داد: اما افرادي که قبل از سال 90 به خدمت سربازي اعزام شده باشند و در يکي از مراکز آموزش عالي و يا دانشگاهي قبول شده باشند و از خدمت سربازي منفک و براي ادامه تحصيل به دانشگاه مراجعه کرده باشند پس از اتمام درس بايد 21 ماه خدمت کنند البته خدمت قبلي آنها نيز محاسبه خواهد شد.

جانشين سازمان وظيفه عمومي کشور تأکيد کرد: در حال حاضر سقف کسري خدمت بسيج 6 ماه است.تاريخ : چهارشنبه 1391/08/17 | 11:38 PM | نویسنده : محسن آزاد |

با توجه به فروش 6 ميليارد توماني فيلم سينمايي «کلاه‌قرمزي و بچه‌ننه»، «اخراجي‌ها2» همچنان پرفروش‌ترين فيلم سينماي ايران محسوب مي‌شود.به گزارش فارس، فيلم سينمايي «کلاه‌قرمزي و بچه‌ننه» به کارگرداني ايرج طهماسب با فروش 6 ميليارد توماني پرفروش‌ترين فيلم سال محسوب مي‌شود.از ابتداي اکران اين فيلم منتقدان اين سوال را مطرح کردند که آيا اين فيلم مي‌تواند رکورد فيلم سينمايي «اخراجي‌ها 2» ساخته مسعود ده‌نمکي را بزند که با توجه به رقم فروش حدود 6 ميلياردي «کلاه‌قرمزي و بچه‌ننه» و پايان اکران فيلم با توجه به نزديک شدن به ايام محرم، بايد «اخراجي‌ها2» را پرفروش‌ترين فيلم تاريخ سينماي ايران  معرفي کنيم.

«اخراجي‌ها2» با فروش 8.5 ميليارد توماني در سينماهاي تهران و شهرستان‌ها، عنوان پرفروش‌ترين فيلم سينماي ايران را از آن خود کرده است.«اخراجي‌ها3» هم با فروش 5 ميليارد و 900 ميليون توماني يکي ديگر از فيلم‌هاي پرفروش سينما محسوب مي‌شود.به گزارش فارس، اکبر عبدي، امين حيايي، محمدرضا شريفي‌نيا، ارژنگ اميرفضلي، سيدجواد هاشمي، مهران رجبي، جواد رضويان، شيلا خداداد، نگار فروزنده، نيوشا ضيغمي، مهراوه شريفي‌نيا، شهره لرستاني، مينا جعفرزاده، ليلا بلوکات، نرگس محمدي، قاسم زارع، سپند اميرسليماني، رامين پرچمي، بيوک ميرزايي، ميرطاهر مظلومي، منوچهر آذر، اميريل ارجمند، سيروس کهوري‌نژاد، ابوالفضل همراه، شاهرخ نورمحمدي و جلال پيشواييان ازجمله بازيگران «اخراجي‌ها2» هستند.تاريخ : چهارشنبه 1391/08/17 | 11:36 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 
6 دانشگاه علوم پزشکي کشور براساس آخرين اطلاعات منتشره در نظام رتبه بندي ESIدر ميان يک درصد دانشگاههاي برتر جهان قرار گرفتند که در اين رتبه بندي کمترين رتبه مربوط به دانشگاه علوم پزشکي تهران و بالاترين رتبه مربوط به دانشگاه علوم پزشکي تبريز است.به گزارش مهر، 6 دانشگاه علوم پزشکي کشور در ميان رتبه کشوري و بين المللي دانشگاههاي کشور ايران که در نوامبر سال 2012 ميلادي توسط نظام رتبه بندي - ESI - Essential Science Indicators اعلام شده است بر مبناي آستانه هاي تعيين شده، جزء دانشگاهها و موسسات تحقيقاتي 1 درصد برتر جهان قرار دارند.

شرط ورود يک موسسه علمي به اين نظام رتبه بندي، تعداد ارجاع به مقالات اصيل و مروري منتشر شده در پايگاه داده اطلاعات علمي Web of Science برابر يا بيش از آستانه تعيين شده است و نظام رتبه بندي ESI بر مبناي بررسي تقريباً 85 ميليون ارجاع به 9.4 ميليون مقاله به چاپ رسيده در بيش از 11 هزار مجله منتخب نمايه شده در ISI:WOS در بازه زماني ده ساله است.

در مجموع تقريبا 700 هزار آدرس دانشگاه، مرکز تحقيقاتي و غيره بررسي و از آن ميان تقريبا 4هزار مورد به عنوان دانشگاهها و موسسات تحقيقاتي يک درصد برتر دنيا شناسايي و معرفي مي شوند.

براساس جديدترين رتبه بندي ESI که در اول نوامبر سال 2012 ميلادي اعلام شده 6 دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني تهران، شهيد بهشتي، شيراز، اصفهان، تبريز و مشهد در ميان فهرست دانشگاهها و موسسه تحقيقاتي يک درصد برتر جهان قرار گرفته اند.

روند رشد رتبه دانشگاههاي علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني کشور ايران در رتبه بندي ESI در تمامي گرايش هاي علوم تا ابتداي نوامبر سال 2012 ميلادي بر اساس تعداد مقالات و نسبت به تاريخ مشابه در سال قبل حاکي از آن است که دانشگاه علوم پزشکي تهران با 118 رتبه بهبود به رتبه 549 ، دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با 683 رتبه بهبود به جايگاه 931 ، دانشگاه علوم پزشکي شيراز با 99 رتبه بهبود به جايگاه 1373، دانشگاه علوم پزشکي اصفهان با 206 رتبه بهبود به جايگاه 1712 در ميان دانشگاهها و موسسات تحقيقاتي يک درصد برتر جهان دست يافته اند.

همچنين دانشگاه علوم پزشکي تبريز با رتبه 1740 و دانشگاه علوم پزشکي مشهد با رتبه 1967 براي نخستين بار در سال 2012 ميلادي در فهرست دانشگاهها و موسسات تحقيقاتي يک درصد برتر جهان قرار گرفته اند.

بررسي رتبه دانشگاههاي علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني کشور در رتبه بندي ESI در گرايش پزشکي باليني در ابتداي نوامبر سال 2012 ميلادي بر اساس تعداد مقالات نيز نشان داد که نسبت به ابتداي ژوئيه سال 2011 ميلادي، دانشگاه علوم پزشکي تهران با 91 رتبه بهبود به رتبه 235 ، دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با 715 رتبه بهبود در جايگاه 513 ، دانشگاه علوم پزشکي شيراز با 67 رتبه بهبود به جايگاه 575 و دانشگاه علوم پزشکي اصفهان با 189 رتبه بهبود در جايگاه 849 قرار دارند. دانشگاههاي علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني تبريز با رتبه 984 و مشهد با رتبه 1055 در سال 2012 ميلادي در فهرست دانشگاهها و موسسات تحقيقاتي يک درصد برتر جهان قرار گرفته است.تاريخ : چهارشنبه 1391/08/17 | 11:33 PM | نویسنده : محسن آزاد |

www.nazpatogh.com | کنکور دانشگاه آزاد حذف شد!+جزئیات


کنکور دوره‌های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی از امسال حذف می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دیروز با حضور در غرفه روزنامه همشهری در نوزدهمین جشنواره مطبوعات اعلام کرد: کنکور کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد نیز به‌احتمال قوی از بهمن امسال یا نهایتا از مهر‌ماه سال آینده حذف می‌شود.

به گفته فرهاد دانشجو کنکور کاردانی در دانشگاه آزاد اسلامی از امسال حذف شد و به تاریخ پیوست. او در پاسخ به پرسش همشهری درباره محقق‌شدن وعده کاهش شهریه‌های دانشگاه آزاد نیز اظهار کرد: برای همه دانشجویان جدیدالورود دوره‌های کاردانی امسال نه‌تنها ۱۵درصد افزایش شهریه نداشتیم بلکه ۲۰درصد هم کاهش شهریه داشتیم و در واقع ۳۵درصد کاهش شهریه داشته‌ایم.

رئیس دانشگاه آزاد افزود: برای همه دانشجویان جدیدالورود کارشناسی ناپیوسته نیز همانند دانشجویان دوره‌های کاردانی عمل شد و نه‌تنها ۱۵درصد افزایش شهریه نداشتیم بلکه ۲۰درصد کاهش شهریه داشتیم. دانشجو درباره شهریه سایر دانشجویان نیز گفت:

برای ۹۰درصد دانشحویان که دانشجویان سال‌های قبلی ما هستند نیز هیچ افزایش شهریه‌ای نداشته‌ایم و این کاهش شهریه‌ها در حالی است که افزون بر افزایش شهریه‌ها در سایر دانشگاه‌های غیردولتی و شبانه، نرخ‌ها نیز افزایش یافته است.

او اظهار کرد: برای دانشجویان جدیدالورود به جز کاردانی نیز تنها پنج درصد افزایش شهریه داشتیم، یعنی دانشجویی که در هر ترم ۶۰۰هزار تومان می‌پرداخت فقط ۳۰هزار تومان افزایش شهریه داشته‌ایم و البته این یعنی ۱۰درصد کاهش شهریه نسبت به سال‌های پیش.

رئیس دانشگاه آزاد درباره گسترش واحدهای علوم و تحقیقات گفت: ۳۱واحد مجوز نداشت که با هماهنگی‌های رئیس واحد علوم تحقیقات تهران و معاون آموزشی دانشگاه آزاد یا مسئولان وزارت علوم، ‌اکنون همه ۴۲واحد علوم تحقیقات از نظر شبکه مجوز دارند.

دانشجو اظهار کرد: رشته‌های واحد علوم تحقیقات کم است و برخی هم رشته ندارند که توسعه رشته‌ها در واحدهای علوم تحقیقات در دستور کار دانشگاه آزاد است.

او درباره بازنگری در رشته‌ها و ایجاد رشته‌هایی که نیازهای جامعه را برطرف کنند اعلام کرد: ‌معاونت آموزشی دانشگاه، معاونان آموزشی واحدها و هیأت رئیسه دانشگاه آزاد رشته‌ها بررسی می‌کنند و مورد بازنگری قرار می‌دهند و رشته‌هایی‌ که چند سال است نیازی به آنها نیست یا بدون متقاضی هستند را با رشته‌هایی که بیشتر مورد نیاز است و میان رشته‌ای هستند جایگزین می‌کنند.تاريخ : چهارشنبه 1391/08/17 | 8:50 AM | نویسنده : محسن آزاد |

توزيع کارت ورود به جلسه آزمون دکتري تخصصي (Ph.D) رشته هاي علوم پايه پزشکي و بهداشت از روزگذشته 16 آبان ماه آغاز شد.به گزارش مهر، توزيع کارت ورود به جلسه آزمون دکتري تخصصي علوم پايه پزشکي توسط مرکز سنجش آموزش پزشکي و به صورت اينترنتي در روز گذشته 16 وامروز 17 آبان ماه انجام مي شود و داوطلبان براي دريافت کارت ورود به جلسه بايد به نشاني http://www.sanjeshp.ir مراجعه کنند.آزمون دکتري تخصصي (Ph.D) رشته هاي علوم پايه پزشکي و بهداشت در 18 آبان برگزار مي شود و نتايج اوليه پذيرفته شدگان در اين آزمون 27 آذرماه امسال اعلام خواهد شد.

تعداد داوطلبان شرکت در آزمون دکتري تخصصي رشته‌هاي علوم پايه پزشکي و بهداشت، طب سنتي، سلامت دهان، دندانپزشکي اجتماعي و مواد دنداني بالغ بر 5 هزار و 490 داوطلب عنوان شده که حدود 3 هزار و 350 داوطلب شرکت در اين آزمون را زنان تشکيل مي دهند. آزمون تمامي رشته ها به صورت متمرکز توسط مرکز سنجش آموزش پزشکي در 56 رشته و 8حوزه استاني تهران، اصفهان، تبريز، شيراز، مشهد، اهواز، کرمان و کرمانشاه انجام مي‌شود و در تهران اين آزمون در حوزه هاي دانشگاه علوم پزشکي و شهيد بهشتي برگزار خواهد شد.

اسامي داوطلباني که در آزمون کتبي حد نصاب نمره لازم را کسب کرده باشند به تعداد دو برابر ظرفيت براي آزمون شفاهي و مصاحبه و نيز انتخاب محل تحصيل، 27 آذرماه اعلام مي‌شود که زمان برگزاري آزمون مرحله دوم که شامل آزمون شفاهي و مصاحبه مي‌شود نهم دي ماه خواهد بود و اعلام نتايج نهايي نفرات برگزيده اين آزمون پس از اعمال 70 درصد نمره کتبي و 30 درصد نمره مصاحبه، چهارم بهمن ماه عنوا شده است.از آنجايي که زمان طولاني براي ويرايش و رفع نقص مدارک براي داوطلبان درنظر گرفته شده بود داوطلبي که دچار نقص مدارک باشد از شرکت در آزمون محروم مي‌شوند.تاريخ : سه شنبه 1391/08/16 | 11:1 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 2 موسسه آکادميک رتبه‌بندي بين‌المللي دانشگاه‌ها يعني دانشگاه جيائوتونگ چين (ARWU)، «کيو. اس» که به ترتيب دهمين و نهمين سالگرد تاسيس خود را پشت سر مي‌گذراند، رتبه‌بندي دانشگاه‌هاي برتر دنيا در سال 2012 را منتشر کرده‌اند. اين در حالي است که موسسه THE نيز که تنها سه سال از تاسيس آن مي‌گذرد، نتايج رتبه‌بندي خود را اعلام کرده است، با اين حال کليه اين موسسات متفق‌القول بهترين دانشگاه‌هاي جهان را در آمريکا معرفي کرده‌اند.به گزارش ايسنا، موسسه«ARWU» بر اين باور بوده و هست که دانشگاه هاروارد در مرتبه نخست قرار دارد. اين در حالي است که موسسه «کيو. اس» دانشگاه همسايه آن يعني دانشگاه فني مهندسي تحقيقاتي ماساچوست واقع در کمبريج را به هاروارد ترجيح مي‌دهد.اين براي نخستين بار است که اين دانشگاه رتبه اول را از سوي موسسه «کيو. اس» به خود اختصاص مي‌دهد. در حالي که دانشگاه هاروارد در اين رده‌بندي در رتبه سوم قرار گرفته است. از سويي ديگر موسسه تي اچ ائي (THE)، دانشکده فن‌آوري کاليفرنيا «کلتک» را به عنوان دانشگاه برتر حتي بالاتر از دانشگاه‌هاي "آکسفورد" و "استنفورد" اعلام نموده است.

7 دانشگاه برتر مشترک در کليه رتبه‌بندي‌ها

به نقل از پايگاه خبري "يونيورسيتي ورلد نيوز"،هر دو موسسه نظرسنجي "کيو. اس" و "ARWU" دانشگاه "کمبريج" را بر برتر از رقيب ديرينه آن يعني "آکسفورد" اعلام کرده‌اند، در حالي که موسسه "کيو. اس" آکسفورد را در رتبه دوم فهرست اعلامي خود قرار داده است.

دانشگاه‌هاي برتر

در بررسي‌هاي اين سه موسسه، 7 دانشگاه به طور مشترک در جمع 10 دانشگاه برتر دنيا قرار دارند که عبارتند از هاروارد، ام آي تي، کمبريج، آکسفورد، کلتک، پرينستون و شيکاگو. البته دانشگاه‌هاي ديگري که مي‌توانستند در جمع 10 دانشگاه برتر دنيا قرار بگيرند بسته به اينکه نظر کداميک از موسسات فوق را جويا شويم، دانشگاه‌هاي استفورد، ييل، کلمبيا، بادکلي، امپريال و يو سي ال باشند.

انتقاد و مناقشه در رتبه‌بندي دانشگاه‌ها

يکي از مهم‌ترين مسائل اين سيستم رده‌بندي اين است که همگي مورد انتقاد و مناقشه هستند. يکي از مستدل‌ترين بحث‌ها در اين رابطه، دگرگوني‌هاي ساليانه مي‌باشد، منتقدان بر اين باورند که برخي مواقع اين دگرگوني‌ها کاملا منعکس‌کننده سنجش‌هاي غيرقابل اعتماد و شيوه‌هاي سنجش ناشيانه مي‌باشد تا تغييرات ودگرگوني‌هاي موثق.يکي از راه‌حل‌هاي موثر جهت جلوگيري از اين اتفاق، شيوه سنجش موسسه (ARWU) است که با بکارگيري تعدادي از فارغ‌التحصيلان دانشگاهي برنده جوايز نوبل اين کار را انجام مي‌دهد، اين مساله ميزان دگرگوني و نوسان در نتايج ساليانه را کاهش مي‌دهد.

رتبه‌بندي دانشگاه‌هاي آسيايي

در مورد دانشگاه‌هاي آسيايي به ويژه دانشگاه‌هايي با رويکرد فن‌آوري نيز يک روند مشترک وجود دارد و آن اين است که بايد رتبه‌ها را در اين رده‌بندي بهبود بخشند. در فهرست اعلامي موسسه "کيو. اس"، 33 دانشگاه آسيايي در جمع 200 دانشگاه برتر دنيا در سال جاري قرار دارند، اين در حالي است که در مقايسه با فهرست اعلامي از سوي موسسه THE اين تعداد به 17 دانشگاه مي‌رسد.در مورد دانشگاه‌هايي با رويکرد فن‌آوري، موسسه «کيو. اس»، دانشگاه ام آي تي را به همراه دانشگاه امپريال، کلتک و ئي تي اچ زوريخ در مرتبه‌هاي نخست قرار داده است.

دانشگاه‌هاي داراي جهش در رتبه بين‌المللي

بر اساس اين گزارش، از دانشگاه‌هايي که بيشترين جهش در اين فهرست را از خود نشان داده‌اند مي‌توان به دو دانشگاه از سنگاپور و کره جنوبي اشاره کرد که رتبه قبلي خود را بهبود بخشيده‌اند. اين دانشگاه‌ها عبارتند از «دانشگاه فن‌آوري نانيانگ» سنگاپور و «موسسه عالي علوم و فن‌آوري» در کره جنوبي.با اين حال اگر اين تغييرات ساليانه در رتبه‌بندي دانشگاه‌ها منشاء درست و موثقي داشته باشد مي‌تواند بسيار موثر و مفيد باشد.تاريخ : سه شنبه 1391/08/16 | 10:55 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 معاون مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به حذف تنظیم خانواده از ترم تحصیلی جدید از دانشگاه‌ها گفت:‌ از وزیر علوم درخواست کرده‌ایم تا کتاب روانشناسی ازدواج و شکوه همسری جایگزین واحد تنظیم خانواده در دانشگاه‌های کشور شود.

به گزارش دانشگاه نیوز، زهرا سجادی  در‌ خصوص حذف درس تنظیم خانواده از سال تحصیلی جدید از دانشگاه‌ها اظهار داشت: اقدامات لازم برای حذف درس تنظیم خانواده از ترم تحصیلی جدید انجام شده است.

 وی افزود: دانشگاه فردوسی مشهد درخواستی را برای جمع آوری کتاب تنظیم خانواده و جایگزینی کتاب روانشناسی ازدواج و شکوه همسرداری ارائه کرده است؛ علاوه بر این دانشگاه تهران و برخی دیگر از دانشگاه‌های کشور کتاب روانشناسی ازدواج و شکوه همسری را تدریس می‌کنند.

معاون مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینکه از وزیر علوم درخواست کرده‌ایم تا از ترم تحصیلی جدید کتاب روانشناسی ازدواج و شکوه همسری را جایگزین کتاب تنظیم خانواده در تمام دانشگاه‌های کشور کند، گفت: خواسته مقام معظم رهبری افزایش جمعیت است.

سجادی بیان کرد: وزارت علوم با تدریس کتاب روانشناسی ازدواج و شکوه همسری موافقت کرده است و از ترم تحصیلی جدید شاهد خداحافظی تنظیم خانواده خواهیم بود.

سعید قدیمی مدیرکل برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم نیز  عنوان کرد: هیچ برنامه‌ای برای حذف درس تنظیم خانواده از دانشگاه‌ها نداریم و تا زمانی که شورای عالی برنامه‌ریزی این وزارتخانه برنامه پیشنهادی کمیته‌های تخصصی در خصوص بازنگری بر درس تنظیم خانواده را تصویب نکند، هیچ برنامه‌ای در این خصوص نداریم.

مديركل برنامه‌ريزي آموزشي وزارت علوم گفت: تا زمانی که شورای عالی برنامه‌ریزی این وزارتخانه برنامه پیشنهادی کمیته‌های تخصصی در خصوص بازنگری بر درس تنظیم خانواده را تصویب نکند، هیچ برنامه‌ای برای حذف این درس از دانشگاه‌ها نخواهیم داشت.

سعید قدیمی  در خصوص صحت گفته‌های رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مبنی بر حذف درس تنظیم خانواده از سال تحصیلی جدید در دانشگاه‌ها اظهار داشت: درس تنظیم خانواده یک درس 2 واحدی مشابه سایر دروس دانشگاهی است.

وی ادامه داد: ما اعلام کرده‌ایم که تمام دروسی که بیش از 50 سال از زمان تصویب آنها می‌گذرد، باید مورد بازنگری قرار گیرد.

قدیمی گفت: این قاعده کلی بر درس تنظیم خانواده نیز صدق می‌کند و کمیته‌‌های تخصصی، بازنگری بر این درس را انجام داده‌اند و به محض اینکه شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت علوم برنامه پیشنهادی کمیته‌ها را تصویب کند برای اجرا به دانشگا‌ه‌ها ابلاغ خواهد شد.

مديركل برنامه‌ريزي آموزشي وزارت علوم افزود: تا زمانی که شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت علوم برنامه پیشنهادی کمیته‌ها را تصویب نکند، هیچ برنامه‌ای برای حذف درس تنظیم خانواده از دوره‌های دانشگاهی نداریم.

قدیمی همچنین در خصوص تصویب سرفصل‌های درس جایگزین تنظیم خانواده توسط شورای انقلاب فرهنگی تأکید کرد: برنامه‌ای که کمیته روانشناسی وزارت علوم در خصوص بازنگری بر درس تنظیم خانوده تهیه کرده است را در اختیار شورای اسلامی شدن شورای عالی انقلاب فرهنگی گذاشته‌ایم و به محض اینکه شورای اسلامی شدن نظر خود را راجع به این برنامه به ما ارائه کند برنامه را به شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت علوم جهت ابلاغ به دانشگاه‌های کشور خواهیم بتاريخ : سه شنبه 1391/08/16 | 10:54 AM | نویسنده : محسن آزاد |
تاريخ : شنبه 1391/08/13 | 3:49 PM | نویسنده : محسن آزاد |

میکسد زون پرسپولیس - پیکان/ بعد از رویا!

.:  آبی پوش۶تایی جدید:این بار پیکان!!!:.

تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی پرگل برابر پیکان از بحران خارج شد.

 

در آخرین دیدار هفته چهاردهم لیگ برتر پرسپولیس از ساعت ۱۷:۴۵ در ورزشگاه آزادی و در حضور ۸ هزار تماشاگر(طبق اعلام بلندگوی ورزشگاه) به مصاف پیکان رفت و با نتیجه ۶ بر صفر به برتری دست یافت.

کریم انصاری‌فرد در دقایق ۳۶، ۴۷ و ۵۷، علیرضا نورمحمدی در دقیقه ۴۲، محمد نوری در دقیقه ۶۳  و محمد قاضی در دقیقه ۸۶ برای پرسپولیس گلزنی کردند.

کریم انصاری‌فرد در ۱۳ بازی قبل فقط یک گل زده بود اما برابر پیکان هت تریک کرد و سه گل زد. پرسپولیس با ارائه یک بازی سراسر هجومی هوادارانش را راضی به خانه فرستاد.

سرخپوشان تهرانی با این پیروزی ۱۷ امتیازی شدند و به رده یازدهم جدول رسیدند. پیکان هم ۱۵ امتیازی باقی‌ ماند.

سعید مظفری‌زاده داور مسابقه به نادر احمدی از پیکان و علیرضا نورمحمدی از پرسپولیس کارت زرد نشان داد.

ترکیب پرسپولیس:
نیلسون، سیدجلال حسینی، مهدی مهدوی‌کیا، محمد نوری( از دقیقه ۸۰ سامان آقازمانی)، حسین ماهینی، امیرحسین فشنگچی، میثم نقی‌زاده، محسن بنگر، علیرضا نورمحمدی، کریم انصاری‌فرد( از دقیقه۷۴ جواد کاظمیان) و هادی نوروزی( از دقیقه ۷۰ محمد قاضی)

سرمربی: مانوئل ژوزه

ترکیب پیکان:
فابیو دوسانتوس، روح‌الله سلطانی، مسعود میکائیلی، نادر احمدی( از دقیقه ۴۹ ایمان مبعلی)، سیدحسین حسینی، محمدرضا طهماسبی، سید امیر میر بزرگی، رضا معقولی، سید احمد مهدی‌زاده، صادق گشنی( از دقیقه ۴۷ سجاد فیض‌الهی) و ژویسلی فریرا(از دقیقه ۸۰ عیسی آل کثیر)

سرمربی: عبدالله ویسیتاريخ : پنجشنبه 1391/08/11 | 1:14 AM | نویسنده : محسن آزاد |

 واگذاري بخشي از خدمات رفاهي و خوابگاهي دانشگاهها به بخش خصوصي در سالهاي اخير،‌ دانشجويان را با سيل قيمتهاي بالا و متنوعي در اجاره بهاي خوابگاه و غذا مواجه کرده است.به گزارش مهر، در حاليکه طبق نص صريح قانون اساسي، تحصيل تا مرحله خودکفايي بايد رايگان باشد اما سالهاست اين قانون با تصويب ساير قوانين و در جامه بخشنامه و آيين نامه رنگ ديگري به خود گرفته است.

هدف از برون سپاري خدمات دانشجويي چه بود؟

در دولت نهم ضرورت واگذاري ارائه خدمات رفاهي دانشجويان به بخش خصوصي اين طور تبيين ‌شد که دانشگاه‌ها نبايد انرژي خود را صرف غذا و خوابگاه کنند و بايد به امور مهمتري بپردازند.البته مجريان براي جلوگيري از تکرار سوء تفاهم براي دانشجويان در ارتباط با خصوصي‌سازي خدمات رفاهي، تأکيد مي‌کردند که اين خصوصي‌سازي به طور تدريجي و با نظارت وزارت علوم انجام مي‌شود.تکرار سياست واگذاري خدمات رفاهي دانشجويان به بخش خصوصي در دولت نهم ادامه يافت تا اينکه با حضور کامران دانشجو در رأس وزارت علوم، تحقيقات و فناوري عملياتي شدن اين سياست رنگ ديگري به خود گرفت و مجلس شوراي اسلامي نيز طي مصوبه‌اي در برنامه پنجم توسعه نسبت به موظف شدن مجريان براي برون‌سپاري خدمات رفاهي دانشجويان تأکيد کرد.توجه به توانمند کردن بخش خصوصي، ايجاد انگيزه در بخش خصوصي و فراهم کردن زيرساخت‌هاي لازم براي ورود بخش خصوصي به عرصه خوابگاه‌هاي دانشجويي از جدي‌ترين مباحث صندوق رفاه دانشجويان در زمينه واگذاري خوابگاه‌هاي دانشجويي به بخش خصوصي هستند.

محمود ملاباشي - رئيس سازمان امور دانشجويان پيش از اين اعلام کرده بود که هدفمند کردن خدمات دانشجويي تا آخر برنامه پنجم توسعه به تدريج تا آنجا پيش خواهد رفت که پرداخت 50 درصد هزينه واقعي غذا توسط دانشجويان و 50 درصد ديگر يارانه توسط دولت تامين و پرداخت مي شود.

وقتي برون سپاري بلاي جان تحصيلات رايگان شد

مثال شفاف اين موضوع تاکيد برنامه پنجم توسعه بر برون سپاري 20 درصدي خدمات رفاهي دانشگاهها از جمله خوابگاهها و غذاي دانشجويان به بخش خصوصي است.عملي کردن اين قانون تاکنون تا آنجا پيش رفته که بسياري از دانشگاهها، بخش زيادي از امور مربوط به غذا و خوابگاه دانشجويان را به بخش خصوصي واگذار کردند که البته اين اقدامات منجر به افزايش هزينه هاي بسياري براي دانشجويان روزانه، شبانه، غيرانتفاعي و ساير دوره هاي شده است.

نگاهي به قيمت غذا در روزهاي ارزاني و گراني

تا پيش از آغاز برون سپاري در دانشگاهها قيمت غذا حتي به 200 تومان هم نمي رسيد در حاليکه برون سپاري رنگين کمان انواع نرخها را در دانشگاهها ايجاد کرد.

بر اين اساس در سال تحصيلي جاري و با تصميمات تازه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، دانشجويان بايد غذايي را مصرف کنند که در تعيين قيمت آن هيچ نقشي ندارند و مجبورند براي تهيه وعده هاي غذايي خود نرخهاي مختلفي را پرداخت کنند.

بر اساس اعلام صندوق رفاه قيمت غذاهاي کم هزينه 350 تومان، متوسط هزينه 485 تومان و پرهزينه 590 تومان براي سال تحصيلي اعلام شد، البته مسئولان وزارت علوم بر اين باورند که قيمت انواع غذاهاي دانشجويي حتي به اندازه بهاي يک نان سنگک هم نيست.

اجاره بهاي خوابگاههاي برون سپاري شده

تا پيش از قوت گرفتن برون سپاري در دانشگاهها، تنها خوابگاههاي ملکي و در اندکي موارد خودگردان در پذيرش دانشجويان نقش داشتند، اما برون سپاري سبب شد اتحاديه اي تحت عنوان " اتحاديه خوابگاه داران غيردولتي" در بطن صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم شکل گيرد.

پذيرش دانشجويان جديد الورود مقطع کارشناسي ارشد و دکتري عمدتاً در خوابگاههاي ملکي دانشگاهها با اجاره بهاي مشخصي که هر سال افزايش مي يابد از سال جاري قوت بيشتري گرفته و در سال تحصيلي جاري اکثر دانشجويان مقطع کارشناسي مجبورند به خوابگاههاي خصوصي و خودگردان براي زندگي مراجعه کنند.

خوابگاههايي که به بخش خصوصي واگذار شده اند هيچ کدام نرخ مشخصي ندارند، به عنوان مثال ممکن است در تهران نرخ اين خوابگاهها از 100 تا 300 هزارتومان براي دانشجو هزينه داشته باشد در حاليکه اين رقم در شهرستان حدودآً از 30 تا 100 هزارتومان است.

البته براي وديعه خوابگاههاي خودگردان نيز دانشجويان بايد مبالغي را پرداخت کنند که در هر دانشگاه اين مبلغ کاملاً متفاوت است و دو دانشگاه را نمي توان يافت که با يک مبلغ مشخص از دانشجو اجاره بهاي خوابگاه خصوصي دريافت کند.

وضعيت اجاره در خوابگاههاي ملکي

به گزارش مهر، همسو با برون سپاري خوابگاهها اجاره بهاي خوابگاههاي ملکي هم در آستانه هر سال تحصيلي افزايش يافته، هر چند به گفته و تاکيد مسئولان صندوق رفاه وزارت علوم اين افزايش قيمت بين 3 تا 5 هزارتومان است اما همين هزينه را هم بسياري از دانشجويان قادر به پرداخت نيستند و حتي با دريافت وامهاي کمک هزينه هم مشکل دارند.تاريخ : دوشنبه 1391/08/08 | 11:20 PM | نویسنده : محسن آزاد |
مهاجم پيشين تيم ملي ايران که پيشينه بازي در تيم‌هاي هامبورگ، بوخوم، بايرن‌مونيخ و هانوفر در بوندس‌ليگا را دارد، به‌عنوان سرمربي جديد تيم فوتبال "هالشتنبک - رلينگن" برگزيده شد. به گزارش سايت وحيد هاشميان، سايت هامبورگر آبندبلات گزارش داد: وحيد قرار است در کنار توماس بليميستر کادر فني اين تيم دسته پنجمي آلمان را تشکيل دهد. رقابت‌هاي هالشتنبک - رلينگن در ناحيه هامبورگ خواهد بود و هاشميان از روز يکشنبه به‌عنوان سرمربي روي نيمکت اين تيم خواهد نشست. برخي مطبوعات محلي هامبورگ اين اتفاق را براي اين تيم بسيار مهم تلقي کرده‌اند. قرارداد هاشميان با اين تيم آلماني تا پايان فصل است.

تاريخ : جمعه 1391/08/05 | 9:44 PM | نویسنده : محسن آزاد |
معاون فرهنگي و امور دانشجويي وزارت بهداشت از ايجاد شوراي رفاهي در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور خبر داد.دکتر آيتي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به فعاليت شوراي صنفي در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي، گفت: آيين‌نامه قبلي شوراي صنفي کماکان به قوت خود باقيست. وي با اشاره به وجود شوراي صنفي در اکثر دانشگاه‌هاي علوم پزشکي، اظهارکرد: شوراي صنفي در خيلي از دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور فعال است.معاون فرهنگي و امور دانشجويي وزارت بهداشت با اشاره به ايجاد شوراي رفاهي در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي، گفت: تقريبا آيين‌نامه شوراي رفاهي آماده است و منتظر ابلاغ شوراي سياست‌گذاري وزارت بهداشت است.آيتي با تاکيد بر اينکه شوراي رفاهي در واقع دغدغه رفاهي دانشجويان را پيگيري مي‌کند، در خصوص امکان حذف شوراي صنفي با تشکيل اين شورا، گفت: ممکن است در بسياري از دانشگاه‌ها فقط شوراي رفاهي فعال شود.

تاريخ : جمعه 1391/08/05 | 9:43 PM | نویسنده : محسن آزاد |
مشاورعالي سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاري همزمان آزمون دوره هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته داخل سال 1392 و هجدهمين المپياد علمي دانشجويي کشور، به تشريح جزئيات برگزاري اين آزمون پرداخت.حسين توکلي در گفت وگو با ايرنا افزود: ثبت نام براي شرکت در آزمون کارشناسي ارشد سال 1392 و هجدهمين المپياد علمي دانشجويي کشور از نهم تا شانزدهم آبان ماه جاري انجام مي شود.وي با بيان آنکه مدارک ثبت نام آزمون کارشناسي ارشد امسال در باجه هاي پستي توزيع نخواهد شد، گفت: تهيه مدارک ثبت نام اين آزمون صرفا به شيوه اينترنتي و از طريق پايگاه سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org امکان پذير است. توکلي، هزينه ثبت نام آزمون کارشناسي ارشد سال 92 را 178 هزار ريال اعلام کرد و افزود: مبلغ ثبت نام بايد با استفاده از کارت هاي بانکي عضو شبکه شتاب به صورت الکترونيکي در سايت سازمان سنجش پرداخت شود که داوطلبان براي ثبت نام يک کدرشته امتحاني بايد اين مبلغ را بپردازند.به گفته وي، داوطلباني که قصد شرکت در آزمون يکي از کدرشته هاي امتحاني شناور به عنوان رشته امتحاني دوم دارند، لازم است مبلغ 178 هزار ريال ديگر به صورت الکترونيکي در سايت سازمان سنجش پرداخت کنند. توکلي ادامه داد: داوطلباني که علاقه مند به شرکت در گزينش رشته هاي تحصيلي کارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي هستند، بايد علاوه بر مبالغ ثبت نام، براي پرداخت مبلغ 58 هزار ريال ديگر به صورت اينترنتي اقدام کنند و علاقه مندي خود را در بند مربوطه تقاضانامه الکترونيکي علامت بزنند.وي تاکيد کرد: پس از انجام مراحل ثبت نام، يک کد رهگيري 14 حرفي توسط سيستم به داوطلبان ارائه مي شود که اين منحصرا نشانگر پايان ثبت نام افراد است و صحت اطلاعات ارسالي برعهده شخص داوطلب خواهد بود.توکلي به داوطلبان توصيه کرد براي اينکه دچار مشکل نشوند پس از تکميل تقاضانامه ثبت نام و دريافت تاييديه، يک نسخه پرينت از تقاضانامه تهيه کنند و تا زمان برگزاري آزمون نزد خود نگه دارند. وي مهلت ويرايش اينترنتي تقاضانامه ثبت نامي داوطلبان کارشناسي ارشد سال 92 را از روز 11 آبان ماه 91 اعلام کرد و گفت: داوطلبان از 11 تا 18 آبان ماه فرصت خواهند داشت تا با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش و براساس دستورالعمل هاي مشخص شده، براي مشاهده و ويرايش احتمالي اطلاعات تقاضانامه ثبت نامي خود اقدام کنند. مشاورعالي سازمان سنجش، زمان انتشار اطلاعيه راهنماي ثبت نام آزمون کارشناسي ارشد 92 بر روي پايگاه اينترنتي سازمان سنجش را روز هشتم آبان ماه ذکر کرد و گفت: اين اطلاعيه در نشريه پيک سنجش روزهاي دوشنبه 8 و 15 نيز منتشر خواهد شد که جزئيات چگونگي ثبت نام، ويرايش اطلاعات و دريافت کارت ورود به جلسه در آن درج شده است.وي ادامه داد: کارت شرکت در جلسه آزمون کارشناسي ارشد سال 92 نيز از 15 بهمن ماه 91 بر روي پايگاه اينترنتي سنجش قرار مي گيرد و داوطلبان مي توانند تا 17 بهمن ماه با مراجعه به پايگاه اينترنتي سنجش از کارت ورود به جلسه آزمون خود پرينت تهيه کنند.توکلي يادآور شد: آزمون دوره هاي کارشناسي ارشد سال 92 براي پذيرش دانشجو در رشته هاي مختلف تحصيلي گروه هاي آموزشي علوم انساني، علوم پايه، فني و مهندسي، کشاورزي، هنر و دامپزشکي برگزار مي شود. وي اضافه کرد: براساس برنامه زماني پيش بيني شده، آزمون کارشناسي ارشد سال 92 در نوبت صبح و بعداز ظهر روزهاي چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه، 18، 19 و 20 بهمن ماه 91 برگزار مي شود و سطح سووالات امتحانات تخصصي، حسب مورد در حد دانش و تجربيات فارغ التحصيلان دوره کارشناسي در هر رشته مطابق فهرست برنامه هاي مصوب شوراي عالي برنامه ريزي آموزش عالي خواهد بود. مشاورعالي سازمان سنجش درمورد آن دسته از کدرشته هاي امتحاني که داراي آزمون تشريحي يا آ‍زمون عملي نيز هستند، توضيح داد: در اين گونه رشته ها منحصرا داوطلباني که در آزمون تستي اين رشته ها شرکت کرده و با توجه به حدنصاب نمره علمي مربوط ، مجاز به انتخاب رشته شده اند، حق شرکت در مرحله دوم اين رشته هاي امتحاني را خواهند داشت. وي با بيان آنکه نتايج اوليه آزمون کارشناسي ارشد در قالب کارنامه از طريق پايگاه اينترنتي سنجش منتشر مي شود، گفت: داوطلباني که براي انتخاب رشته مجاز شناخته مي شوند بايد براساس برنامه زماني که بعد از طريق سازمان سنجش اعلام مي شود، براي تکميل فرم انتخاب رشته الکترونيکيو اقدام کنند.توکلي افزود: گزينش نهايي آزمون کارشناسي ارشد از ميان داوطلبان مجاز به انتخاب رشته که فرم انتخاب رشته را تکميل کرده اند، براساس نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون کتبي و 20 درصد معدل تراز شده دوره کارشناسي (ليسانس) انجام مي شود و فهرست اسامي پذيرفته شدگان نهايي آزمون در دهه اول شهريور ماه آينده از طريق سايت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

تاريخ : جمعه 1391/08/05 | 9:41 PM | نویسنده : محسن آزاد |
فاطمه صالحی، دختری که هم سنتور می‌نوازد، هم طراحی و گریم انجام می‌دهد و هم دانشجوی موسیقی است؛ قصد دارد دکترای خود را هم بگیرد.

می توان از فاطمه صالحی که به طور مادرزادی دو دست و یک پا ندارد، به معنای واقعی کلمه یک "بمب روحیه" نام برد ...


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


زمستان داشت تمام می‌شد. ساعت ۵/۶ صبح روز ۲۳ اسفند ۱۳۶۵ بود. همه در هول و ولای به دنیا آمدن بچه‌ها بودند. اول معصومه به دنیا آمد؛ بچه‌ای سالم و طبیعی. اما هنوز همه چیز تمام نشده بود، یک ربع بعد قل بعدی فاطمه به دنیا آمد؛ نوزادی که دست‌هایش رشد نکرده بودند و فقط یک پا داشت. از همه بیشتر پرستار اتاق عمل ناراحت شد چون باید این خبر را به پدر این دوقلوها و بقیه اعضای خانواده که پشت در اتاق عمل منتظر بودند می‌داد ...

مادرم زمانی که ما را باردار بود زمین خورد. همین باعث شد که من گوشه شکم مادر بچسبم و نتوانم حرکت کنم و رشد خوبی نداشته باشم. حتی وقتی مادرم دکتر می‌رفت آنها فکر می‌کردند که فقط یک بچه در رحمش وجود دارد؛ غافل از آنکه ما دو قلو بودیم.

اولین روز مدرسه را هیچ وقت فراموش نمی‌کنم. با آنکه با مادرمان رفته بودیم ولی من از نظر روحی خیلی اذیت شدم. چون مدرسه یک اجتماع کوچک بود و بقیه بچه‌ها خودشان را با من مقایسه می‌کردند و این مرا اذیت می‌کرد. وقتی هم که مادرم مرا در مدرسه تنها گذاشت، کمبودها را بیشتر احساس کردم ولی به هر حال توانستم دوستان خوبی پیدا کنم. اما تا دوران راهنمایی هم از نگاه‌های سؤال‌برانگیز مردم ناراحت می‌شدم.

او قبل از رفتن به مدرسه قلم را با پایش می‌گرفت و نقاشی می‌کشید و این روند تا سال دوم دبستان هم ادامه داشت تا اینکه معلم کلاس سومشان با او صحبت کرد و فاطمه قبول کرد که اگر بخواهد وارد دانشگاه شود باید مثل بقیه باشد بنابراین نوشتن با دست‌هایش را شروع کرد؛ اولش خیلی سخت بود ولی یواش یواش عادت کردم. هنوز هم خیلی از کارها را با پایم انجام می‌دهم؛ مثلا وقتی در خانه هستیم با پا غذا می‌خورم.

تا وقتی که فاطمه مدرسه می‌رفت برای آنکه از درسش عقب نماند به کلاس‌های آزاد نمی‌رفت ولی وقتی دیپلمش را گرفت سنتور را پیش استادش، غلامرضا مشایخی شروع کرد؛ "از سازها به پیانو و گیتار علاقه‌مند بودم ولی شرایط فیزیکی‌ام این اجازه را نمی‌داد. وقتی مشورت کردم متوجه شدم که می‌توانم در ‌ساز سنتور موفق باشم. اطلاعاتم درباره این ‌ساز در حد این بود که می‌دانستم به شکل ذوزنقه است ولی اگر حمایت‌ها و تشویق‌های استادم نبود شاید هیچ وقت به این ‌ساز علاقه‌مند نمی‌شدم.

فاطمه برای اینکه بتواند نواختن سنتور را شروع کند به پروتزهایی برای دستانش نیاز داشت تا با آنها مضراب را در دست بگیرد. متخصصان هلال احمر این کار را انجام دادند و فقط ماند یادگیری نت‌ها که فاطمه همیشه از آن می‌ترسید ولی بالاخره توانست با تمرین زیاد نت‌خوانی را هم یاد بگیرد.

او طراحی سیاه قلم را هم از برادر بزرگترش مهدی یاد گرفت؛ "در طراحی کشیدن پرتره انسان برایم خیلی سخت بود چون نمی‌توانستم دور صورت را خوب دربیاورم اما تمرین کردم و موفق شدم". بعد از آن هم به طراحی روی سفال علاقه‌مند شد.

بعد از اینها نوبت به گریم و آرایشگری رسید که فاطمه از کودکی به آن علاقه داشت؛ "وقتی ثبت نام کردم استادم گفت تو می‌توانی این کار را انجام دهی؟چون خیلی ظریف‌کاری دارد. من هم جواب مثبت دادم. در کلاس صدای استاد را ضبط می‌کردم و خیلی دقیق به کارهایش نگاه می‌کردم تا بهتر یاد بگیرم.

آموزش گریم به همین منوال تمام شد تا اینکه نوبت به روز امتحان رسید؛ روزی که اگر می‌توانست قبول شود دیپلم چهره‌پردازی می‌گرفت. فاطمه آن روز را به یاد می‌آورد و می‌گوید: "مسؤول برگزاری امتحان از مربی‌ام پرسید من چه مدلی به او بدهم که بتواند انجام دهد؟ این حرفش ترحم‌آمیز بود و خیلی ناراحت شدم و مربی‌ام هم به او گفت سخت‌ترین مدلی را که فکر می‌کنید به این هنرجو بدهید. او هم مدل خاتون را به من داد که خیلی سخت بود. بعد هم گفت یک ربع هم به‌ات وقت اضافه می‌دهم ولی من با خودم گفتم باید جوری کارم را پیش ببرم که به آن یک ربع وقت اضافه هم احتیاج پیدا نکنم". فاطمه آن‌قدر کارش را خوب انجام داد که تنها کسی در آن دوره بود که توانست با نمره ممتاز دیپلم گریم بگیرد.

اما انگار اشتیاق این دختر به تجربه و یادگیری مهارت‌های تازه تمامی نداشت چون او مدرک گرافیک کامپیوتری‌اش را هم گرفت؛ "من همه این مدارک را گرفتم تا شاید بتوانم برای خودم کاری دست و پا کنم ولی متاسفانه هیچ کس حاضر نمی‌شود به یک معلول کار بدهد. آنها به معلولیت آدم نگاه می‌کنند نه به اینکه چه توانمندی‌هایی دارد. برای کار به جاهای زیادی مراجعه کرده‌ام که تا الان به در بسته خورده‌ام".


کنسرت در عشق‌آباد


فاطمه وقتی نواختن آهنگ "ای الهه ناز" را یاد گرفت به سنتور بیشتر علاقه‌مند شد. اولین کنسرتی هم که داشت در فرهنگسرای بهمن با همین آهنگ بود. "تولد حضرت فاطمه(س) بود. مادرم هم بین جمعیت نشسته بود و وقتی نگاهش کردم دلم قرص شد. ای الهه ناز و‌ای ایران را نواختم و وقتی تمام شد نفس عمیقی کشیدم و عکس‌العمل مردم و تشویق آنها برایم خیلی غیر منتظره بود".

مادر فاطمه آن شب را به یاد می‌آورد و می‌گوید:"صندلی فاطمه نامناسب بود و او مدام از روی آن سر می‌خورد ولی بالاخره توانست کنترل خودش را حفظ کند و اجرای خوبی داشته باشد".


سنتور تا دکترا


فاطمه سال ۱۳۸۷ به‌عنوان دانشجوی موسیقی کنسرواتور ایران پذیرفته شد؛ "تصمیم گرفتم بروم موسیقی بخوانم".

او ادامه می‌دهد:"روز اول دانشگاه برایم درست مثل روز اول مدرسه بود؛ با این تفاوت که آن موقع خواهرم همراهم بود ولی این دفعه تنهای تنها بودم. اما رفتار دانشجویان و استادان برخلاف آن زمان خیلی عادی بود. ترم یک که بودم همه فکر می‌کردند من از موسیقی سر درنمی‌آورم و به من یک هفته مهلت دادند تا نت‌ها را حفظ کنم اما من این کار را قبلا یاد گرفته بودم".

با تمام این تفاسیر فاطمه مثل خیلی از معلولان دیگر مشکلات زیادی در رفت و آمد دارد. خودش در این باره می‌گوید:"فاصله خانه ما تا دانشگاه خیلی زیاد است. روزهای اول آژانس می‌گرفتم و با مادرم می‌آمدم ولی الان خودم به تنهایی با آژانس می‌آیم که خیلی هزینه‌بر است. همین طور برای سوار شدن و پیاده شدن مخصوصا اگر وسیله و یا ‌ساز دستم باشد از دوستان و همکلاسی‌هایم کمک می‌گیرم".

او از ترم سوم ‌ساز سنتور را به عنوان‌ ساز تخصصی خودش انتخاب کرده و امیدوار است بتواند این رشته را تا مقطع دکترا و آهنگسازی ادامه دهد. فاطمه موفقیت‌هایش را مدیون خانواده‌اش می‌داند؛ خانواده‌ای که او را محدود نکردند و مانند خواهر دوقلویش هر امکاناتی را که در توانشان بود در اختیار او هم گذاشتند.

فاطمه می‌گوید:"سخت‌ترین لحظات برای من این است که مردم با نگاه ترحم‌آمیز به من خیره شوند. البته حس ششم خیلی خوبی هم دارم و تا متوجه شوم که کسی می‌خواهد از روی دلسوزی به من کمک کند کاری می‌کنم که با دیدن توانایی‌هایم از انجام این کار منصرف شود. من با معلولیت خودم کنار آمده‌ام و دلم می‌خواهد مردم هم این را بدانند و اجازه بدهند راحت زندگی کندتاريخ : سه شنبه 1391/08/02 | 11:1 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 
شرايط اعطاي وام به دانشجويان دانشگاه پيام‌نور بر حسب مقررات و آئين‌نامه‌هاي مربوط، اعلام شد.به گزارش فارس، ميزان مبلغ وام برحسب مقررات مربوط به آيين‌نامه‌ها صورت ‌گرفته است و ميزان مشخص شده براي دوره‌هاي کارشناسي از 150 هزار تومان به 250 هزار تومان، براي کارشناسي ارشد از 700 هزار تومان به يک ميليون تومان و براي مقطع دکتري از يک ميليون و 500 هزار تومان به دو ميليون و 500 هزار تومان افزايش يافته است.

براساس اين گزارش، دانشجوياني که مايل به استفاده از اين تسهيلات هستند بايد ضمن رعايت مندرجات دستورالعمل، براي دريافت وام در طول تحصيل به امور دانشجويي دانشکده خود يا وب سايت صندوق رفاه دانشجويان مراجعه کنند.

اعتقاد به دين مبين اسلام يا يکي از اديان رسمي کشور، نياز مالي، رعايت شئونات دانشجويي و صلاحيت اخلاقي، عدم استفاده از وام يا بورس تحصيلي، عدم اشتغال به کار در زمان دريافت وام دانشجويي( به استثناي کار دانشجويي)، سپردن سند تعهد با ضامن معتبر پس از اطمينان از اختصاص وام ( ارائه يک بار سند تعهد محضري براي تمام دوران تحصيل و دريافت وام‌هاي مختلف کفايت مي‌کند) و ثبت‌نام در نيمسالي که وام درخواست شده و انتخاب حداقل واحدهاي مورد لزوم طبق مقررات صندوق رفاه دانشجويان ( حداقل 12 واحد براي کارشناسي و 8 واحد براي کارشناسي ارشد) و عدم مشروطي دانشجو در ترم گذشته از شرايط دريافت وام هستند.

براساس اين گزارش، دانشجويان کارشناسي ارشد دانشگاه پيام‌نور تا ترم 4 و دانشجويان مقطع کارشناسي تا ترم 8 مشمول وام مي‌شوند.

دانشجو موظف است فرم‌هاي درخواست وام را با اطلاعات صحيح تکميل کند. چنانچه خلاف آن ثابت شود دانشجو مي‌بايست تمام وام‌هاي دريافتي را بلافاصله و به طور يکجا پرداخت کند.

دانشجويان بايد توجه داشته باشند که ضامن براي دريافت وام بايد کارمند رسمي باشد.

براساس اين گزارش، درصورت گذشتن بيش از چهار سال ( 8 نيمسال ) براي مقطع کارشناسي و دوسال (چهار نيمسال ) براي مقطع کارشناسي ارشد از ورود به دانشگاه، هيچگونه وامي به اين دانشجويان تعلق نمي‌گيرد.

متقاضيان وام عمره دانشجويي و عتبات با ارائه مدارک معتبر و براي فقط يک بار مي‌توانند از وام مربوطه بهره‌مند شوند.

مهلت بازپرداخت وام صندوق رفاه براي دانشجويان انصرافي اخراجي يا ترک تحصيل بلافاصله پس از روشن شدن وضعيت دانشجو توسط مديريت آموزش دانشگاه به صورت يکجا و با احتساب 4 درصد کارمزد وام از زمان دريافت طي يک فيش کلي که فقط تا پايان وقت اداري همان روز قابل پرداخت است ميسر مي‌شود.

بازپرداخت وام براي دانشجويان فارغ التحصيل پس از روشن شدن وضعيت و اعلام تاريخ فراغت از تحصيل توسط مديريت آموزش دانشگاه به دو صورت اقساط و نقدي امکان پذير است، در بازپرداخت به روش اقساطي دانشجويان بايد 9 ماه پس از فارغ التحصيلي به صورت اقساط 60 ماهه بدهي خود را پرداخت کنند، در بازپرداخت نقدي دانشجويان بدهي خود را به صورت فيش يکجا، به مبلغ کل بدهي با مهلت پرداخت 48 ساعت مي‌پردازند.تاريخ : سه شنبه 1391/08/02 | 10:15 PM | نویسنده : محسن آزاد |

جام ورزشی؛ گل نوشت: بعد از مصاحبه تند صبح امروز رویانیان علیه علی دایی، همه منتظر پاسخ او به اظهارات رویانیان بودند و دایی هم با حضور در کنفرانس خبری بعد از بازی این انتظار رسانه ها را برآورده کرد:

 

تاکتیک مال ما بود، بازی را پرسپولیس برد

فکر می کنم شروع خیلی بدی داشتیم و بر اثر اشتباهات روی 2 ضربه ایستگاهی گل خوردیم. در همان نیمه اول اگر یکی از توپ‌هایمان گل می‌شد، شرایط فرق می‌کرد. پرسپولیس تیزهوش بود و روی ضربات ایستگاهی نتیجه را برد، ولی در طول بازی روند تاکتیکی به نفع ما بود ولی سه امتیاز را آنها گرفتند.پرسپولیس ارسال از جناحین انجام داد و حتی گفته بودم که پرسپولیس روی ضربات ایستگاهی خوب کار می‌کند اما گل دقیقه اول روند بازی را تغییر داد. ما خودمان را آماده می‌کنیم تا در بازی آینده خوب ظاهر شویم.

 

پرسپولیس فشاری وارد نکرد و یک بازی معمولی بود

آشوبی را در زمین نگه داشتم و رزاقی‌‌راد را اضافه کردم. این نظر شماست و ما در مسابقه‌ای که به هیچ عنوان پرسپولیس فشار زیادی به ما وارد نکرد و یک بازی معمولی انجام شد باختیم. وقتی در دقیقه یک گل خوردیم حساب و کتاب ما بهم خورد و اگر مجتبی شیری توپ را گل می‌کرد شاید می‌توانستیم همه چیز را جبران کنیم. حتی جهانگیر عسگری و رجب‌زاده را اضافه کردم اما در مجموع خوب بازی نکردیم.

 

این آقا را به جز راهنمایی رانندگی جایی دیده اید؟

ول از همه بگویم نمی‌خواستم جواب این آقا را بدهم ولی فقط برای روشن شدن اذهان پرسپولیسی‌ها حرف می‌زنم. همه علی دایی را می‌شناسند. این آقایانی که یکباره پیدا شده‌اند و دایه مهربانتر از مادر شده‌اند آیا به غیر راهنمایی و رانندگی در جایی دیگر آنها را دیده‌اید؟ اگر به دنبال حقم هستم کسی باید ناراحت شود؟ هرچه دارم از خداست. من توانایی داشتم در سال 93 بهترین گلزن مقدماتی جام جهانی شدم.

 

مسلمانی به ریش نیست به ریشه است

اگر پرسپولیس 20 تومان به من داده، 10 برابرش را از طریق ترانسفر به این تیم برگرداندم. یاخدا و یازهرا گفتنم را رقص و پایکوبی می‌دانی اما بدان مسلمانی به ریش نیست و اعتقاد به ریشه است. تو هستی که توسط بنده خدا یک روز است به این فوتبال آمده‌ای و یک روز هم که آن بنده‌خدا برود می‌روی. من از یک من ریش تو نمی‌ترسم.  شما آمده‌ای کهکشان به راه انداخته‌ای تا برای خودت تبلیغ کنی، این آدم‌ها از کجا‌ها آمدند، دایی از کجا آمده است. من از آن بالایی می‌‌ترسم. در مسلمانی نباید به مردم دروغ بگویند. شما نگاه کنید به امثال دایی بدهکار است اما می‌خواهد خودش را نشان بدهد و برای همین، قهرمان وزنه‌برداری و پرتاب دیسک را به پرسپولیس می‌آورد. بدبختی ورزش ما همین است. آن بنده خدا برود تو هم رفتنی هستی اما امثال علی دایی و  علی کریمی‌ها در این کشور می‌مانند.

 

گنده تر از تو هم نمی تواند دایی را خراب کند

اید یک خرده معرفت داشته باشید و مرد باشید. ادعا می‌کنید فوتبال ما ناپاک است و می‌خواهیم جلوی خیلی چیزها بایستیم. نمی‌توانید علی کریمی و علی دایی را خراب کنید. گنده‌تر از تو هم نمی‌تواند دایی را خراب کند. هیچ احدی نمی‌تواند مرا خراب کند؛ تا زمانی که آن بالایی نخواهد. مگر می‌توانی با دو مشاوره غلط دایی را مقابل مردم قرار بدهی، خدا به من کمک کرد و عزت داد و همه چیز به دست آوردم.پرسپولیس و تیم ملی وسیله بود. همه می‌دانند من چطور کسب درآمد می‌کنم. از شما می‌پرسم که مدیر دولتی هستی تویی که می‌گویی از وزارت ورزش هم پول نمی‌گیری این پول‌ها را از کجا آوردی؟ نکند مولتی میلیاردر بودی و من خبر نداشتم. من هرچه دارم از آن بالایی است.

 

مقابل من نمی توانی کاری انجام دهی

خنده‌ام می‌گیرد امروز خبرنگاری از من پرسید شما با بازیکنان پرسپولیس ارتباط داری. من تمام بازیکنان پرسپولیس و تمام کسانی که شاگردم بودند و یا با آنها همبازی بوده‌ام ارتباط دارم. آنها به من تلفن می‌کنند و مثل برادر کمکشان می‌کنم. خجالت نمی‌کشی این حرف‌ها را مطرح می‌کنی؟ تو هم رفتنی هستی. امثال دایی در دل مردم می‌مانند. بازهم می‌گویم هر کاری بکنی مقابل من کاری نمی‌توانی انجام بدهی و خوب است که آدم کمی معرفت داشته باشد.

 

مجیزگوی ما بودی، حالا ما بد شدیم؟

میکروفن را جلویت می‌گذارند و هرچه می‌خواهی می‌گویی، قبل از بازی نامه و بیانیه دادند و به فدراسیون و همه جا هم ابلاغ کردند. بعد می‌گوید برای مبارزه با ناپاکی فوتبال آمده‌ام. وای به حال پرسپولیسی که تو دم از مدیریتش بزنی، وای به حال پرسپولیسی که تو بخواهی علی کریمی و علی دایی را خراب کنی. تا حالا که مجیزمان را می‌گفتی حالا ما آدم بدی شدیم؟ تا بالایی نخواهد نمی‌توانی خرابم کنی. تو با یک امضا آمد‌ه‌ای و با یک امضا هم می‌روی. واقعا تاسف می‌خورم شمایی که دو روز است به فوتبال آمده‌اید و اصلا به عمرتان ورزشگاه ندیده بودید می‌آیید شال قرمز می‌ اندازید و طرفدار پرسپولیس می‌شوید. مشکل ورزش ما همین است که افراد سیاسی و غیر فوتبالی به آن می‌آیند. شما اصلا در حدی نیستید که راجع به علی دایی حرف بزنید.

 

یادت باشد پرسپولیس مال مردم است

تو رفتنی هستی، برخی خودشان را چسباندند و میلیاردها تومان بردند. یک روز به پرسپولیس آمدی و هیچکس هم تو را در ورزشگاه‌ها ندیده و بعد ادعا می‌کنی که پرسپولیسی هستی.  او در حد من نیست که بخواهد راجع دایی حرف بزند. اینکه من حق زن و بچه‌ام را می‌خواهم بد است؟ از این به بعد هم هر حرفی بزند من واضح‌تر و شفاف‌تر مسایل را بیان می‌کنم و از هیچکس نمی‌ترسم. آدم‌هایی که بعد از من آمدند پولشان را گرفتند و تسویه حساب کردند. تو یک روزه مدیرعامل پرسپولیس شدی ولی یادت باشد پرسپولیس مال مردم است.تاريخ : سه شنبه 1391/08/02 | 8:59 AM | نویسنده : محسن آزاد |

سايت ديلي ميل انگلستان دوشنبه باانتشار مطلبي تحت عنوان دژآگه کيست؟ اطلاعات کلي از بال انفجاري فولهام به تمجيد از اين بازيکن ايراني پرداخته است.اشکان دژآگه در20 دقيقه پاياني ديداربا آستون ويلا براي اولين بار با پيراهن فولهام به ميدان آمد اما او کيست؟ او بازيکن چندان شناخته شده‌اي نيست اما تاثيري آني روي نمايش تيم فوتبال فولهام داشته است.او بازيکني تند و تيز و خطرناک است تا آنجا که مارتين يول، سرمربي فولهام از اين بازيکن به عنوان انفجاري ياد کرده است.

چرا او تازه اولين بازي خود را انجام داده است؟

دژآگه تابستان با انعقاد قراردادي 2 ميليون پوندي به فولهام پيوست اما به دليل آسيب ديدگي از ناحيه عضله پا قادر به بازي براي اين تيم نبود.او اندکي پيش از اينکه به فولهام بپيوندد در تمرين آسيب ديد اما موضوع را چندان جدي نگرفت و به پزشک مراجعه نکرد.

او از کجا به تيم پيوست؟

مارتين يول پيش از اين ساشا ريثررا به طور قرضي از تيم ولفسبورگ به خدمت گرفته بود و براي جذب يک پيستون دوباره به آنجا بازگشت و در آخرين روز نقل و انتقالات، اين بازيکن را جذب کرد.اين زوج در سال 2009 موفق به فتح جام قهرماني بوندس‌ليگا شده بودند.

او کجايي است؟

دژآگه بازيکن 26 ساله ايراني -آلماني است و براي تيم‌هاي زير 17 و 21 سال آلمان هم بازي کرده است.دژآگه براي هر دو تيم گلزني کرده است و حتي با تيم زير 21 سال آلمان در سال 2009 به عنوان قهرماني يورو دست پيدا کرده است.او قبل از اينکه به ولفسبورگ بپيوندد در هرتابرلين بازي مي‌کرد و تصميم گرفت براي تيم ملي ايران بازي کند.اشکان تا به حال چهار بار براي تيم ملي ايران بازي کرده و دو گل هم زده است.

او شخصيت جالبي دارد؟

اين بازيکن در سال 2007 و پس از اينکه حاضر نشد با تيم زير 21 سال آلمان مقابل تيم اسرائيل بازي کند، محاکمه شد.او متهم به اين شد که به دليل تصميمات سياسي از انجام اين بازي خودداري کرده است.دلايلي از جمله مسئله يهودستيزي و يا نژادپرستي که او اين اتهامات را منکر شد.

آيا او در ترکيب فولهام با اين همه مهاجم جايي دارد؟

بال‌هاي اصلي اين تيم زير فشار قرار دارند.آلکس کاکانيکليچ در تيم اول قرار دارد؛ اين بازيکن 21 ساله در اين فصل هشت بار بازي کرده است.ديمين داف هم که در بازي با آستون ويلا به دليل بيماري غايب بود، در هشت بازي انجام شده سه گل به ثمر رسانده است.اما يول گفت:"آلکس کاکانيکليچ فکر مي‌کرد که او به جاي دژآگه به زمين مي‌آيد اما بازيکن جديد ما در اولويت است.او بازيکني انفجاري است که براي اينکه جايي در ترکيب ثابت پيدا کند بايد باديمين داف رقابت کند.تاريخ : دوشنبه 1391/08/01 | 11:13 PM | نویسنده : محسن آزاد |

ديروزيکشنبه و درفاصله چند ساعت تا آغاز بازي پرسپوليس و راه آهن، جدال کلامي بين دايي و مسولان باشگاه پرسپوليس شدت گرفت.محمد رويانيان مديرعامل باشگاه پرسپوليس درباره تهديد علي دايي مبني برشکايت از پرسپوليس بابت ندادن طلبش عنوان کرد:برادر پرسپوليسي که تا فصل گذشته در اين تيم حضور داشتي و خيلي از موفقيت‌هاي خود را از پرسپوليس داري و هميشه در حرف‌هايت خودت را مديون اين تيم مي‌دانستي؛ باعث تاسف است که برخي حرف‌ها را به زبان مي‌آوري.وي گفت: عزيز پرسپوليسي!تمام شهرت و درآمد خود را از پرسپوليس داري، تمام موفقيت خود و رفتن به تيم‌هاي خوب اروپايي را از پرسپوليس داري اما تاکنون حرمت‌ها را نگه نداشتي در حالي که ما اين کار را انجام داديم.باز هم برحسب وظيفه بايد حرمت شما را نگه دارم اما اين را بدان که هر چه داري از پرسپوليس است و نبايد گذشته خود را به راحتي فراموش کني.آقاي عزيز!لطفا در مصاحبه‌هايت همه چيز را رعايت کن و حرمت پيراهن بزرگ پرسپوليس را نگه دار.

مديرعامل پرسپوليس خاطرنشان کرد: آقاي عزيز!شما حق داري از پرسپوليس بابت پولت شکايت کني، شما حق داري از تيمي که همه زندگي و دارايي خود را مديون آن هستي شکايت کني، ما حرمت شما را بر حسب وظيفه نگه مي‌داريم و اين وظيفه ما است اما نبايد فراموش کني فصل گذشته وقتي که پرسپوليس را شکست دادي، چگونه مقابل هواداران ناراحت و غم‌زده ما، بالا و پايين مي‌پريدي و شادي مي‌کردي؛ آن وقت نشان مي‌دادي قلبت با پرسپوليس است؟!وي افزود:آقاي عزيز!قلب تو براي خودت مي‌تپد نه پرسپوليس و بارها اين موضوع را ثابت کرده‌اي.اميدوارم بيشتر موفق باشي و خدا بيشتر به شما بدهد اما نبايد خيلي از مسائل را فراموش کني.رويانيان اظهار داشت:آقاي عزيز!برخي صحبت‌هاي به جا مانده را بايد بگويم؛ شما انگار نمي‌داني درباره چه تيمي صحبت مي‌کني، انگار نمي‌داني مقابل هواداران ناراحت پرسپوليس چگونه پايکوبي مي‌کردي، اينها را از ذهن خودت دور نکن.باز هم به تو مي‌گويم حق داري به خاطر پول از پرسپوليس شکايت کني و اين حق طبيعي توست اما اميدوارم هيچ وقت گذشته خود را فراموش نکني.وي اضافه کرد:هواداران پرسپوليس آنقدر بزرگ هستند که در روزي که تو سرمربي‌شان نبودي تو را تشويق کردند اما مزد زحماتشان را با تهديد و شکايت گرفتند.

دوست عزيز من!براي تو آرزوي موفقيت مي‌کنم و اميدوارم در ادامه راه به موفقيت بيشتري برسي.تاريخ : یکشنبه 1391/07/30 | 10:53 PM | نویسنده : محسن آزاد |

مشاور عالي سازمان سنجش جزئيات مرحله تکميل ظرفيت آزمون سراسري سال 91 را تشريح کرد.

دکتر حسين توکلي در گفت‌وگو با ايسنا، با اعلام اين خبر، اظهار کرد: اطلاعيه‌ سازمان سنجش در رابطه با رشته محل‌هاي جديد و همچنين جزئيات تکميل ظرفيت آزمون سراسري فردا دوشنبه اول آبان از طريق سايت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

وي با بيان اينکه کليه شرکت کنندگان کنکور 91 مي‌توانند در مرحله تکميل ظرفيت شرکت کنند، گفت: بر اين اساس متقاضيان مي‌توانند از روز دوشنبه 8 آبان تا چهارشنبه 10 آبان با ورود به سايت سازمان سنجش نسبت به انتخاب رشته در مرحله تکميل ظرفيت کنکور اقدام کنند.

دکتر توکلي با بيان اينکه پس از اعلام نتايج نهايي رشته‌هاي متمرکز کنکور 91 برخي دانشگاه‌ها علاوه بر ظرفيت‌هاي مندرج در دفترچه انتخاب رشته براي پذيرش دانشجو در رشته‌هاي جديد اعلام ظرفيت جديد کرده‌ و برخي نيز تقاضاي تکميل ظرفيت براي کدرشته‌هاي قبلي خود را دارند بر اين اساس بر اساس ضوابط و شرايط کنکور، مرحله تکميل ظرفيت کنکور 91 از هشتم آبان آغاز خواهد شد.

وي با بيان اينکه متقاضيان بر اساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته کنکور و بر اساس گروه‌هاي آزمايشي انتخابي خود مي‌توانند نسبت به انتخاب 10 کدرشته‌ محل‌ از بين کدرشته‌هاي مورد علاقه خود اقدام کنند، گفت: گزينش نهايي در هر يک از کد رشته‌هاي تکميل ظرفيت کنکور مطابق با ضوابط و شرايط اعلامي خواهد بود.

وي با بيان اينکه شرکت کنندگان در اين مرحله بايد شرايط و ضوابط خاصي را رعايت کنند، گفت: داوطلباني که در رشته‌هاي بورسيه و خاص قبول شده‌اند حق شرکت در مرحله تکميل ظرفيت را ندارند، همچنين قبولي پذيرفته شدگان کنکور در صورت شرکت در مرحله تکميل ظرفيت لغو خواهد شد.

دکتر توکلي در خاتمه اظهار کرد: پذيرفته شدگان دوره‌هاي روزانه کنکور در صورت شرکت در مرحله تکميل ظرفيت، حتي اگر در دوره شبانه قبول شوند حق شرکت در آزمون سراسري سال 92 را نخواهند داشت.تاريخ : یکشنبه 1391/07/30 | 10:43 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 مديرکل نظارت و ارزيابي فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از گسترش اجراي طرح پايش فرهنگي براي تمام دانشجويان از سال آينده خبر داد.احمد علمشاهي به ايرنا گفت: طرح پايش فرهنگي دانشجويان از مهرماه امسال براي اولين بار به صورت آزمايشي در دانشگاه هاي وابسته به وزارت علوم اجرا شد که در اين طرح دانشجويان ورودي جديد مقطع کارشناسي مورد پايش قرار گرفتند.

وي افزود: براي تسهيل در جمع آوري داده ها و نتايج طرح، فرم هاي ارزيابي پايش فرهنگي در سامانه آموزشي دانشگاه ها پياده سازي شد و هنگام انتخاب واحد دانشجويان در اختيار آنها قرار گرفت و جواب سوالات نيز همان زمان دريافت شد.علمشاهي يادآور شد: سوالات پرسشنامه طرح پايش فرهنگي دانشجويان، حول محور سوابق فرهنگي دانشجو در مقطع تحصيلي قبلي، علاقه مندي و سوابق فرد در زمينه هاي ديني و مذهبي، ورزشي، فرهنگي و هنري و اجتماعي طراحي شده بود.وي شناسايي نيازها و تقاضاهاي مخاطبان را مهم ترين هدف اجراي طرح پايش فرهنگي دانشجويان برشمرد و اظهار داشت: اطلاعات پرسشنامه هاي طرح پايش فرهنگي دانشجويان پس از پردازش در سامانه شوراي فرهنگي دانشگاه ها به ثبت مي رسد تا در جهت گيري ها و برنامه ريزي هاي فرهنگي و اجتماعي دانشگاه لحاظ شود.

به گفته مديرکل نظارت و ارزيابي فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم، با جمع بندي و نهايي شدن نتايج طرح پايش فرهنگي براي هر دانشجو يک شناسنامه فرهنگي تهيه مي شود که اطلاعات مربوط به توانمندي ها و سوابق فرهنگي و اجتماعي دانشجو در آن منعکس خواهد شد.وي تصريح کرد که امسال طرح پايش فرهنگي براي دانشجويان ورودي جديد مقطع کارشناسي به اجرا درآمد اما از سال آينده براي دانشجويان تمام سالها اجرا مي شود و دانشگاه ها داراي اين اختيار هستند که طرح پايش فرهنگي را براي مقاطع تحصيلات تکميلي نيز اجرا کنند.تاريخ : شنبه 1391/07/29 | 11:28 PM | نویسنده : محسن آزاد |
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


درحالی به سالگرد فرود موفقیت آمیز بوئینگ 727 ایران ایر توسط کاپیتان هوشنگ شهبازی نزدیک می‌شویم که به گفته وی، مسئولان ایران ایر او را 9 سال زودتر از موعد بازنشسته کردند. وی این اقدام را غیر منصفانه خواند و تاکید کرد که رفتار اشتباه برخی مسئولان منجر به فرار مغزهای ایران به سایر کشورها شده ‌است.

به نقل از خبرگزاری میراث فرهنگی؛ کاپیتان هوشنگ شهبازی قهرمان ملی ایران که در سال گذشته بوئینگ 727 مسکو ـ تهران را بدون باز شدن چرخ جلو به سلامت بر زمین نشاند بیش از سه ماه است که بدون دریافت هیچ گونه حقوق بازنشستگی خانه نشین شده ‌است. این در حالی است که وی معتقد است این اقدام از سوی مسئولان به علت فعالیت‌های اجتماعی‌اش بوده و 9 سال زودتر بازنشسته شده‌ است.

به گزارش CHN، شهبازی درنشستی در جمع خبرنگاران که در منزل وی برگزار شده بود از وضعیت فعلی ناوگان هوایی کشور و مسئولان ذی ربط انتقاد کرد و گفت: پس از سخنرانی اینجانب در ژنو از سوی مسئولان مستقیم خود طرد شدم.

وی ادامه داد: پس از تقدیری که به علت فرود موفقیت‌آمیز من در سال گذشته صورت گرفت مصاحبه‌های زیادی با رسانه‌های داخلی و خارجی انجام دادم و از تحریم سیاسی آمریکا که جان مسافران پروازهای غیر نظامی ایران را تهدید می‌کرد انتقاد کردم که پس از آن مسئولان امر با این بهانه که من پرواز و هواپیماهای ایران را غیر ایمن جلوه دادم مرا از پرواز کنار گذاشته و خانه نشین کردند.

قهرمان ملی ایران ادامه داد: من با بیان اینکه هواپیماهای ایران فرسوده است و آمریکا به ایران اجازه خرید هواپیماهای نو را نمی‌دهد مورد شماتت قرار گرفتم.

شهبازی تاکید کرد که هیچ خلبان عاقلی هواپیمای غیر ایمن را پرواز نمی‌برد و اجازه ریسک بر جان مسافر را ندارد؛ هواپیماهای ایران کهنه شده‌اند اما ایمن هستند.

وی با بیان این که از سال گذشته تاکنون در حدود 100 پرواز داشته ام ادامه داد: 3 ماه است که در منزل نشستم و منتظرم ببینم چه اتفاقی می‌افتد.

شهبازی ادامه داد: آقای قاسمی معاونت عملیات به من گفت که اگر از فعالیت‌هایم دست بردارم می‌توانم به پست خود بازگردم، اما این شرط را نپذیرفتم چون اشتباهی مرتکب نشده و در همه شرایط و همه کنفرانس‌ها از وطنم حمایت کردم.

وی در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت: بارها مرا تهدید به اخراج کردند که در نهایت با حکم بازنشستگی، زودتر از موعد بازنشسته شدم اما هرگز حاضر نیستم به ایران ایر بازگردم چرا که هرگز از من حمایت نکردند.

شهبازی تاکید کرد: بارها به من پیشنهاد کردند که از ایران خارج شده و در خارج از کشور به فعالیت بپردازم اما من هرگز هویتم را نفروخته و ترجیح دادم که در ایران زندگی کنم.

وی با بیان اینکه دو سوم عمر کاری یک خلبان، اغلب صرف آموزش می‌شود، اظهار داشت: یک‌سوم پایانی دوره کاری خلبان، فصل بهره‌وری آن است؛ در ایران یک خلبان 65 سال فعالیت می‌کند و اینجانب 9 سال دیگر برای فعالیت وقت دارم اما "هما" به این مسئله بی‌توجه است.

قهرمان ملی ایران با تاکید بر اینکه به دنبال تاسیس انجمنی به نام حمایت از حقوق هوانوردی ایران است ادامه داد: در اجلاس نوزدهم ژنو یکی از مهمترین ایراداتی که مسئولان ایران ایر به من گرفتند پوشش یونیفرم ایران ایر بود.

وی ادامه داد: پس از سقوط پرواز ارومیه، اعتبار ایران ایر با پرواز سال گذشته بازگشت اما مسئولان ایران ایر با من چه کار کردند؟

شهبازی در پاسخ به این سوال که مدیرعامل ایران ایر درباره بازنشستگی زودتر از موعد چه واکنشی نشان داد گفت: به من گفتند تعهد بدهید که فعالیت اجتماعی نخواهید داشت و با شرط و شروط‌ها به کار برگردید من هم نپذیرفتم.

وی در پایان این اقدام مسئولان را بی منصفانه خواند و گفت: من تحت عنوان سرباز ولایت در راستای اوامر ولی امر و رفع تحریم ناجوانمردانه در صنعت هوایی ایران تلاش کردم و مرتکب هیچ گونه اشتباهی نشدم.
تاريخ : جمعه 1391/07/28 | 12:44 PM | نویسنده : محسن آزاد |

تماشاگران تيم فوتبال کره جنوبي درپايان ديدار تيمشان مقابل ايران درورزشگاه آزادي، زباله ها را پاکسازي کردند و از ورزشگاه رفتند.اولين بار که مردم ايران پي به پاکيزه بودن شرقي ها بردند به رقابت‎هاي مقدماتي جام جهاني 1994 در دوحه قطر بازمي گردد.ايران در بازي با ژاپن با نتيجه 2 بر يک برنده شد و رسانه ها خبر دادند تماشاگران ژاپني با چشماني اشکبار، صندلي هاي ورزشگاه را تميز کردند و از محل مسابقه خارج شدند.از آن پس تا به حال بارها شاهد بوده ايم که تماشاگران شرق آسيا به ويژه کره اي‌ها و ژاپني‌ها هرگاه با تيم هاي ايراني بازي داشته‌اند، محل نشستن خود را تميز کرده و ورزشگاه را ترک کرده اند.در بازي ايران و کره جنوبي که با برتري يک برصفر ايران در چارچوب بازي‌هاي مقدماتي جام جهاني خاتمه يافت، تماشاگران معدود کره اي بار ديگر فرهنگ غني خود را به رخ کشيده و ورزشگاه را پاکسازي کردند.گويا ورزش براي آنها هدف نيست و وسيله اي است براي رسيدن به هدف.

اما در ورزش ما هرگز شاهد چنين مواردي نبوده ايم و تصاوير بسياري در دست است از شکستن صندلي و پرتاب نارنجک به وسط زمين.در ديدار تيم‌هاي سپاهان و الاهلي عربستان در چارچوب جام باشگاه‎هاي آسيا، انفجار نارنجک به قدري مهيب بود که کمک ‌داوران پا به فرار گذاشتند و سايت هاي بيگانه به بازتاب اين خبر پرداختند.در بازي با کره هم از سوي تماشاگران نارنجکي به زمين پرتاب شد که در صورت انفجارمي توانست پيامدهاي ناگواري براي فوتبال ايران به همراه داشته باشد.چند سال قبل هم در حين برگزاري بازي تيم ملي با کره شمالي در ورزشگاه آزادي، يک نارنجک باعث شد بازيکن کره اي داخل ميدان مصدوم شود و با برانکارد از زمين خارج شد.

اي کاش تماشاگران ايراني به عنوان مردمي که همواره به فرهنگ خود باليده اند، چنين رفتارهايي را سرلوحه کارهاي خود قرار دهند که البته حمايت مسئولان و فرهنگسازي هم مي تواند به اين تعامل دامن زند.در اکثر ورزشگاه هاي ايران حتي آبخوري هم وجود ندارد و اين امر به نوعي اعتراض هواداران را در پي دارد و شاهد رفتارهاي ناشايست هم هستيم.به هر ترتيب اميدواريم انتشار اين عکس بتواند روحيه نظم و پاکيزگي را در وجود تماشاگران ايراني تقويت کند تا ما هم بتوانيم به فرهنگ خود که نظافت را جزوي از ايمان مي داند، بباليم و بنازيم.تاريخ : چهارشنبه 1391/07/26 | 11:15 PM | نویسنده : محسن آزاد |

علي فتح‌الله‌زاده مديرعامل باشگاه استقلال درباره مسايل مختلف باشگاه استقلال از جمله مسايل و مشکلا‌ت مالي، پيشنهاداتي که بازيکنان اين تيم از ساير باشگاه‌هاي داخلي و خارجي دارند و ساير موضوعات اين باشگاه صحبت کرد.متن اين گفت‌وگو را در ادامه مي‌خوانيد:

-اين روزها صحبت‌هاي مختلفي درباره بازيکنان استقلال و پيوستن آنها در نيم فصل به تيم‌هاي ديگر مطرح مي‌شود.يکي از اين بازيکنان ساموئل است که بحث پيوستن او به پرسپوليس داغ شده است؟

ما سلسله مذاکراتي را با رويانيان داشتيم.البته ما در نيم فصل مي‌توانيم نقاط ضعف و قوت خودمان را بررسي کنيم و بر اساس آن تصميم گيري کنيم.به همين جهت مذاکرات ما همچنان ادامه دارد.البته من و رويانيان هر 10، 15 روز يک بار به صورت مستمر با هم نشست مي گذاريم و بيشتر روي مسائل اقتصادي صحبت مي‌کنيم. چون ما يک شرکت مشترک به نام تجاري«SIS»داريم که اين شرکت کارهاي اقتصادي ما را انجام مي‌دهد.در کنار اين جلسات درباره موضوعات ديگري هم بحث مي‌شود.دفعه قبل رويانيان در باشگاه استقلال حاضر شده بود و اين بار ما هم براي ديدار و گفت‌وگو با وي به باشگاه پرسپوليس رفتيم.

-بالاخره براي پيوستن ساموئل به پرسپوليس توافق کرده ايد يا خير؟

ساموئل چند پيشنهاد دارد که يکي از آنها پرسپوليس است و دو تيم ليگ برتري و خارجي هم خواهان او هستند.ما هنوز به جمع بندي نرسيديم.او بازيکن ارزشمند و تکنيکي است و از نظراخلاقي هم بازيکن خوبي است.درست است که حرف آخررا من مي‌زنم، ولي در مسايل فني اين اجازه را مي‌دهم که سرمربي تيم بر اساس حقي که دارد تصميم گيري کند و در نهايت بر اساس پيشنهادها و نيازي که داريم تصميم گيري مي‌کنيم.

-اين که گفته مي‌شود شما قصد معاوضه ساموئل با يک بازيکن پرسپوليس را داريد تا چه اندازه جدي است؟

مذاکره هميشه دو طرفه است.همچنان که آنها ساموئل را مي‌خواهند ما هم پيشنهادهايي را مي‌دهيم.البته اين صحبت‌ها فعلا در حد مذاکره است و هنوز به توافق نهايي نرسيده‌ايم.ما هميشه سعي مي‌کنيم که در چارچوب قانوني اين کارها را انجام بدهيم.

-قصد داريد حمودي را هم به آلمان ترانسفر کنيد، اين موضوع به چه کجا رسيد؟

درباره ترانسفر علي حمودي خودم پيگير هستم.معتقدم که بسترترانسفر فوتبال ما لطمه خورده است و ديگر بازيکني ترانسفر نمي‌شود.من نمي خواستم وارد اين موضوع شوم، اما وقتي ديدم بازيکناني داريم که شايستگي‌هاي زيادي دارند اما عده‌اي مي‌خواهند جو را خراب کنند،‌ دست به کار شدم.درباره زندي خواندم که در روزنامه‌ها نوشته بودند چون فتح‌الله‌زاده مي‌خواهد ابهام‌ها را برطرف کند بهانه کرده که زندي را به آلمان مي‌فرستد.اين‌ها حرف روزنامه‌ها است و از سردبيران تقاضا دارم در مطالبي که نوشته مي‌شوند دقت کنند.ما زندي را ترانسفر نکرديم.او را يک تيم مي‌خواست و خودش هم به رفتن اصرار داشت و از آنجايي که کادر فني هم او را نياز نداشت، اجازه داديم که برود، ولي براي حمودي و امثال او براي ترانسفر کردنشان به اروپا برنامه‌ريزي کرده‌ايم.اين مسايل را خيلي‌ها مي‌دانند، اما نمي‌دانم چرا گاهي وجدانمان را از ياد مي بريم و نوع ديگري مطلب مي‌نويسيم.تلاش ما اين است که حمودي با شرايط خوبي به اروپا برود و همچنين مد نظر داريم که بازيکنان ديگري را هم بفرستيم.

-آيا پيشنهاد تيم‌هاي ترکيه‌اي به خسرو حيدري صحت دارد؟

اول فصل خسرو حيدري پيشنهادي داشت که ما مخالفت کرديم.ولي ديگر نمي‌دانم چه اتفاقي افتاده است، اما فکر مي‌کنم که فعلا اين بازيکن را ترانسفر نکنيم.چون به او نياز داريم.

-اما بازيکني که پيرامون پيوستنش به استقلال صحبت‌هايي مطرح شده نيکبخت واحدي است.حتي امير قلعه‌نوعي هم بعد از بازي تدارکاتي با مس کرمان اعلام کرد که پيگير کارهاي اين بازيکن است؟

تا اين لحظه که با شما صحبت مي‌کنم هنوز درباره اين موضوع قلعه‌نوعي با من صحبتي نکرده است.

-گويا مشکلات مالي تيم همچنان ادامه دارد.وزارت ورزش و جوانان صحبتي از عمل به تعهد 50 درصدي خود انجام نداده است؟

همان طور که گفتم ما به وظيفه مالي خود که تامين 50 درصد هزينه‌ها بود، عمل کرديم و منتظريم که بودجه وزارت ورزش اعلام شود.هفته‌ گذشته هم با بازيکنان جلسه داشتيم و تفاهم خوبي انجام شد و بازيکنان راضي بودند.اميدوارم که وزارت ورزش و جوانان به زودي بر اساس بودجه‌اي که مطرح شده است کمک‌ها را آغاز کند تا بيشتر لطمه نخوريم.

-اما قلعه‌نوعي به خاطراين شرايطي که وجود دارد ازاستعفا صحبت کرد؟

صحبتي که قلعه‌نوعي انجام داد بيشتر از روي فشارهايي بود که به او وارد شده، وقتي مشکل مالي وجود داشته باشد بازيکنان نمي‌توانند به خوبي خواسته‌هاي مربي را انجام دهند.

وقتي او ديد که بازيکنان با تمام وجود کار مي‌کنند، ولي مشکلات مالي براي تيم وجود دارد از استعفا صحبت کرد.تا زماني که من استعفا ندهم قلعه‌نوعي هم استعفا نخواهد داد.

-پس بحث استعفاي قلعه‌نوعي منتفي است؟

به نظرم منتفي نيست.اگر شرايط به همين شکل پيش برود و نتوانيم به تعهداتمان عمل کنيم ماندن معنايي ندارد.به قول قلعه‌نوعي آستانه تحمل ما هم حدي دارد.

-يعني احتمال دارد که شما هم استعفا بدهيد؟

اگر ببينيم که مشکلات مالي به سمت و سويي مي‌رود که هيچ کمکي نمي‌توان کرد با اجازه من هم مرخص مي شوم.من از عده‌اي که از روي عمد يا اشتباه مي‌گويند که ما «هي»پول مي‌خواهيم، مي‌خواهم که اين را نگويند، ما «هي»پول نمي‌خواهيم، بلکه به تعهد 50 درصدي خود عمل کرديم و 50 درصد باقي هزينه‌ها را بايد طرف مقابل پرداخت کند و انتظارمان اين است که به تعهداتشان عمل کنند.تاريخ : سه شنبه 1391/07/25 | 11:31 PM | نویسنده : محسن آزاد |

معاون پارلماني رييس‌جمهور از اضافه شدن دو درس مديريت اسلامي و قرآن پژوهشي در کليه مقاطع، رشته‌ها و دانشگاه‌هاي کشور خبر داد.به گزارش ايسنا، لطف‌الله فروزنده در همايش مولفين و مدرسين مديريت اسلامي دانشگاه پيام نور با انتقاد از سهم ناچيز تدوين و تاليف کتاب‌هاي آموزشي در ارتقا و تبديل وضعيت اعضاي هيات علمي دانشگاه‌ها، گفت: به دليل کم توجهي به تاليف کتاب در ارتقاي اعضاي هيات علمي، استادان ما بيشتر به فعاليت‌هاي آموزشي گرايش دارند و براي ارتقا و تبديل وضعيت به دنبال مقاله هستند.

عضو هيات امناي دانشگاه پيام نور با اشاره به ضرورت تحول علوم انساني در دانشگاه‌ها عنوان کرد: براي تحول علوم انساني هيچ راهي بجز تغيير در منابع و کتاب‌هاي درسي وجود ندارد و اکنون بسياري منابع ما در اين علوم به روز نيستند.

وي در ادامه با بيان اينکه سرفصل هاي درس مديريت در دانشگاه‌ها از 25 تا 30 سال گذشته بدون تغيير مانده است، گفت: اين در حالي که بيشترين دانشجويان علوم انساني در گرايش‌هاي رشته مديريت درس مي‌خوانند. در اين زمينه آمار دانشجويان در حال تحصيل در رشته هاي مديريت معادل 10 درصد دانشجويان علوم انساني کشور است.وي درخصوص استفاده از منابع درسي علوم انساني برگرفته از تفکر غربي، اظهار داشت: با بخشي از دستاوردهاي غربي که نگاه مادي گرايانه داشته و با مباني اعتقادي ما در تعارض هستند، مشکل داريم. اما با بخش هاي علمي آن موافقيم.فروزنده در خاتمه همچنين از به روزرساني 14 عنوان درسي در رشته مديريت اسلامي خبر داد.تاريخ : سه شنبه 1391/07/25 | 0:10 AM | نویسنده : محسن آزاد |

 
به گفته دبير شوراي برنامه ريزي آموزش عالي، آيين نامه بازنگري شده مقاطع کارداني و کارشناسي پس از تاييد وزير علوم به دانشگاهها ابلاغ شد که در اين آيين نامه دانشجو بايد در صورت اخذ مجدد درس افتاده شهريه پرداخت کند.سعيد قديمي در گفتگو با مهر، اضافه کرد: آيين نامه جديد و بازنگري شده مقاطع کارداني و کارشناسي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي کشور توسط وزير علوم، تحقيقات و فناوري به تاييد رسيد، امضا و روز گذشته به تمام دانشگاههاي کشور ابلاغ شد.وي با بيان اينکه بازنگري آيين نامه مذکور سه سال به طول انجاميد و مهمترين آيين نامه آموزش عالي کشور به شمار مي آيد، تاکيد کرد که اجرايي شدن اين آيين نامه از نيمسال جاري سال تحصيلي 92-91 توسط تمام دانشگاههاي کشور لازم است.

حذف نمره زير 10از کارنامه تحصيلي

به گفته قديمي، کاهش ماندگاري و ارتقا کيفيت دو هدف مهم در بازنگري اين آيين نامه است و اگر دانشجويي در يک نيمسال تحصيلي قادر به گذراندن درسي نبود و ترم بعد همان درس را با نمره 15 به بالا گذراند، نمره افتاده در کارنامه به طور کامل حذف خواهد شد.وي خاطرنشان کرد با اين حال دانشجو در دانشگاههاي دولتي موظف است براي اخذ دوباره همان درس افتاده در ترم بعدي مبلغي را به دانشگاه پرداخت کند.دبير شوراي عالي برنامه ريزي آموزش عالي يکي از مهمترين مزيتهاي حذف اين دسته از نمره ها از کارنامه را کاهش مشروطي و افزايش توان علمي دانشجويان عنوان کرد.به گفته قديمي اميد به تحصيل در ميان دانشجويان با اين مزيت در نظر گرفته شده افزايش خواهد يافت.

کاهش طول سنوات تحصيل

اين مقام مسئول در وزارت علوم اعلام کرد در آيين نامه تازه ابلاغ شده مقاطع کارداني و کارشناسي، طول سنوات تحصيلي از 6 سال به 5 سال کاهش داده شد.

تغيير رشته به رشته هاي دلخواه امکانپذير شد

قديمي در ادامه گفت: امکان تغيير رشته در تمام گروه هاي آزمايشي و آموزشي به شرط رعايت برخي موارد خاص امکانپذير شد.

صفر تا 20 ملاک نمره دهي

دبير شوراي عالي برنامه ريزي آموزش عالي درباره حذف اعداد صفر تا 9 از کارنامه که در آيين نامه پيشنهادي به وزير علوم مطرح شده بود، اظهار داشت: در آخرين بررسي که توسط وزير علوم صورت گرفت بحث صفر تا بيست ملاک نمره دهي قرار گرفت و با اين پيشنهاد موافقت نشد.

وي افزود: اين آيين نامه به پيشرفت تحصيلي 86 درصد دانشجويان مقطع کارداني و کارشناسي کمک مي کند.تاريخ : سه شنبه 1391/07/25 | 0:9 AM | نویسنده : محسن آزاد |

رييس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تشکيل جلسه کارگروه ماده 4 قانون پذيرش دانشجو در هفته آينده، گفت:‌ ميزان تاثير سوابق تحصيلي داوطلبان در آزمون سراسري سال 92 در اين جلسه بررسي مي‌شود.

دکتر ابراهيم خدايي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به تشکيل جلسه کارگروه ماده 4 نظام سنجش و پذيرش دانشجو در روز چهارشنبه 26 مهرماه، گفت: در اين جلسه موضوع حذف کنکور در سال 93، نحوه برگزاري کنکور 92 و حذف کنکور در برخي مقاطع دانشگاه آزاد مطرح و بررسي مي‌شود.

وي با اشاره به بحث حذف کنکور در سال 93 گفت: اين طرح قانون مجلس است که البته طرح‌هاي جايگزين تحت عنوان «نظام جامع سنجش و پذيرش دانشجو» در حال بررسي است که در صورت تصويب، جايگزين حذف کنکور خواهد شد.

وي در اين رابطه به طرح پيشنهادي حذف آزمون سراسري در برخي رشته محل‌هاي کم تقاضا و برگزاري آزمون و لحاظ سوابق تحصيلي براي برخي از کد رشته‌هاي پرمتقاضي آزمون سراسري دانشگاه‌ها اشاره کرد.

رييس سازمان سنجش با اشاره به بررسي نحوه برگزاري کنکور 92 و با تاکيد بر اينکه کنکور در سال 92 حذف نمي‌شود، گفت: در اين جلسه ميزان لحاظ سوابق تحصيلي در نمره کل آزمون داوطلبان بررسي خواهد شد.

دکتر خدايي با اشاره به پيشنهاد دانشگاه آزاد براي حذف آزمون در برخي مقاطع گفت: اين پيشنهاد از سوي دانشگاه آزاد داده شده است چرا که ظرفيت پذيرش دانشجو در برخي از کد رشته‌هاي مقاطع مختلف اين دانشگاه پر نمي‌شود.

رييس سازمان سنجش در خاتمه گفت:‌ اين جلسه با حضور مسئولان وزارتخانه‌هاي علوم، آموزش و پرورش و بهداشت، سازمان سنجش و دانشگاه آزاد در دفتر وزير علوم برگزار خواهد شد.تاريخ : یکشنبه 1391/07/23 | 10:39 PM | نویسنده : محسن آزاد |

رئيس سازمان سنجش آموزش کشور، درخصوص اقدامات انجام شده در مورد سامان‌دهي نظام سنجش و پذيرش دانشجو گفت: کارگروهي براي سامان‌دهي اين موضوع تشکيل شده است و براي جايگزيني سوابق تحصيلي به جاي کنکور سراسري راهکارهايي در نظر داريم.به گزارش مهر، دکتر ابراهيم خدايي در نشستي در شوراي عالي انقلاب فرهنگي درخصوص اقدامات انجام شده در مورد سامان‌دهي نظام سنجش و پذيرش دانشجو افزود: در مورد جايگزيني سوابق تحصيلي به جاي کنکور سراسري مشکل ديگري وجود دارد که اين مشکل تراکم نمرات بالا در ميان داوطلبان است؛ به‌عنوان مثال اگر ما مقرر کنيم که معدل‌هاي بالاي 19 مي‌توانند وارد دانشگاه‌هاي ممتاز شوند، به‌علت آن که تعداد دانش‌آموزان داراي معدل بالاي 19 بسيار بيشتر از ظرفيت دانشگاه‌هاي ممتاز است، اين طرح هم اجرايي نخواهد بود.

وي افزود: عدم برگزاري امتحانات استاندارد و يکپارچه در مقطع متوسطه هم مشکل ديگري در اين زمينه است.

رئيس سازمان سنجش يادآور شد: ما معتقديم، بايد در مناطقي که تقاضا براي ورود به دانشگاه کم است، براساس سوابق تحصيلي گزينش داشته باشيم و در نقاطي که تقاضا بالا و رقابت سنگين است، آزمون سراسري برگزار شود.

دکتر خدايي از آمادگي سازمان سنجش براي ارائه گزارش فني و کارشناسي اين سازمان به ستاد راهبري اجراي نقشه جامع علمي کشور براي اصلاح نظام سنجش و پذيرش دانشجو در کشور پس از بررسي نهايي اين ستاد خبر داد.

وي افزود: ذيل ستاد راهبري اجراي نقشه جامع علمي کشور در شوراي عالي انقلاب فرهنگي، کارگروهي براي سامان‌دهي اين موضوع تشکيل شده است، که به موضوع اقدام ملي شماره 6 راهبرد کلان شماره 6 نقشه جامع علمي کشور مي‌پردازد.

رئيس سازمان سنجش خاطرنشان کرد: اين راهبرد کلان نقشه جامع علمي به موضوع سامان‌دهي نظام و سنجش و پذيرش دانشجو مي‌پردازد و طبعا اولين موضوعي که بايد در اين باره به آن پرداخته شود، موضوع آزمون سراسري است.

دکتر خدايي ادامه داد: در سال 1386 قانوني نيز پيرامون اين موضوع در مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيده که به موجب اين قانون تا سال 1393 بايد نتيجه سوابق تحصيلي جايگزين آزمون سراسري در ورود به دانشگاه و مراکز آموزش عالي باشد.

رئيس سازمان سنجش گفت: اجراي اين قانون مستلزم تمهيد زيرساخت‌هايي است، که اولين مورد برگزاري امتحانات به‌صورت استاندارد و يکپارچه در سراسر کشور است.

وي افزود: سازمان سنجش با جمع‌بندي نظرات کارشناسان، به اين نتيجه رسيده است که اين قانون مصوب مجلس شوراي اسلامي براي اجرايي شدن، نيازمند تحقق اين بند از نقشه جامع علمي کشور است.

رئيس سازمان سنجش ادامه داد: در آخرين جلسه کارگروه مزبور، قرار شد تا سازمان سنجش گزارشي فني و کارشناسي همراه با پيشنهادهاي اجرايي براي تحقق اين اقدام ملي در نقشه جامع علمي تهيه کند.تاريخ : سه شنبه 1391/07/18 | 0:56 AM | نویسنده : محسن آزاد |

تب کشنده از نیش حشره دینگو که خطرناکتر از مالاریا توصیف شده  و هزاران نفر را تنها طی چند روز آلوده کرده، هند را در وحشت فرو برده است.

تب دینگو در سه ایالت هند طی ده روز گذشته چند هزار نفر را مبتلا به بیماری کرده است. ناقل بیماری پشه ای است به نام آیادس که در آب های راکد تخم گذاری می کند و پس از نیش زدن، ابتدا تب و سپس جوش های قرمزرنگ بر سطح پوست ظاهر می شود که در صورت عدم مداوای ابتدایی ظرف ۲۴ ساعت، احتمال مرگ فرد مبتلا به بیماری ۸۰ درصد می شود.

وزیر بهداری هند از مردم خواست دچار وحشت نشوند، چون این بیماری تحت کنترل است. وی از شهروندان خواست از نگهداری آب در خانه به صورت راکد پرهیز کنند.

در روزهای گذشته روزنامه های هند از مرگ تعداد زیادی از بیمارانی که پشه دینگو آنها را گزیده بود خبر داده اند . در دهلی نو نیز مرگ چند دانشجو و کودک گزارش شده است.

بیشتر موارد مرگ ناشی از گزش این پشه به علت تاخیر در مراجعه به پزشک و درمان آن بوده است.

تب بالا و سر درد شدید از مهمترین علایم این بیماری مرگ بار است و بیمار بلافاصله باید بستری شود.

این بیماری همچنین موجب ایجاد مشکل در بینایی، درد عضلانی و استخوانی ، حالت تهوع و ضعف عمومی بدن می شود . در موارد حاد این بیماری خونریزی و تشنج موجب مرگ بیمار می شود.

تشنگی شدید ، بی قراری و احساس خواب آلودگی از دیگر علایم این بیماری است . علایم این بیماری پس از ۳ تا ۵ روز از نیش زدگی ظاهر می شوند .

روش درمانی خاصی برای این بیماری وجود ندارد اما اگر به موقع به پزشک مراجعه شود می توان با دارو آنرا درمان کرد .

این پشه در داخل خانه ، در مکان های تاریک ، مانند کمد لباس و در بیرون خانه در مکانهای خنک و سایه اقامت میکند.

دینگو ماده در کنار آب تخم گذاری میکند به همین علت فصل بارش های موسمی بیشترین زمان انتشار این پشه خطرناک است.

هر سال با آغاز فصل بارش و تخم گذاری این پشه کوچک و خطرناک عده زیادی در مناطق مختلف هند در اثر گزش این پشه جان خود را از دست می دهند .

آشانایی با علایم تب دینگو

۱- تب شدید

۲- سر درد شدید معولا پیشانی دچار درد میشه.

۳- درد پشت پلک چشم که باعث ایجاد مشکل در حین حرکت دادن چشم میشه.

۴- درد عضلانی و استخوانی

۵- استفراغ و ضعف عمومی بدن

آشنایی با علایم تب خونریزی دهنده ( Haemorrhagic ) دینگو

۱- تمام علایم ۵ گانه فوق بعلاوه خون ریزی و تشنج که باعث مرگ میشه.

۲- تشنگی شدید

۳- استفراغ همراه با خون و یا بدون خون

۴- بی قراری و احساس خواب آلودگی

۵-دفع مدفوع سیاه

این علایم بعد از ۳ تا ۵ روز از نیش زدگی ظاهر میشوند.

درمان

روش درمانی خاصی برای این بیماری وجود ندارد اما اگر به موقع متوجه بیماری شوید، بیمار می تواند با داروهای مناسب از خطر مرگ رهایی یابد.

تحت هیچ شرایط نباید از آسپرین و بروفن استفاده کرد زیرا باعث تشدید خونریزی و درد شدید معده میشود.

در صورت تجویز پزشک از از پاراستامول  می توان استفاده کرد.تاريخ : دوشنبه 1391/07/17 | 0:6 AM | نویسنده : محسن آزاد |

 
معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت با اشاره به جايگاه توليدات علمي کشور بر اساس نتايج حاصل از مطالعات آينده‌نگاري، گفت: رتبه 10 کشور برتر جهان بر اساس توليدات علمي در سال 2018 ميلادي پيش بيني شد.دکتر مصطفي قانعي در گفتگو با مهر افزود: مقايسه روند رشد رتبه بين المللي کشور ايران در کليه گرايش‌هاي علوم و علوم پزشکي و سلامت بر اساس تعداد مقالات در نظر گرفته شده است و بر اساس آن رتبه بين المللي کشور ترکيه در سال 2012 ميلادي در کليه گرايش‌هاي علوم برابر 19 و در علوم پزشکي برابر 15 است.وي افزود: اگر ما با همين وضعيت پيش برويم در سال 2015 رتبه نخست در منطقه خاورميانه را کسب مي کنيم.

قانعي خاطرنشان کرد: علت اين پيش بيني اين است که ايران در کليه گرايش هاي علوم از رتبه 22 در سال 2008 به رتبه 16 در سال 2010 رسيد و در گرايش علوم پزشکي از رتبه 25 در سال 2008 به رتبه 18 در سال 2010 رسيد.

وي با اشاره به رتبه بين المللي 10 کشور برتر جهان بر اساس توليدات علمي در کليه گرايش‌هاي علوم در سال 2018 ميلاديبر اساس مطالعه انجام گرفته توسط موسسه علم‌سنجي Scimago گفت: بر اساس پيش بيني صورت گرفته رتبه اول به چين، رتبه دوم به آمريکا و رتبه سوم به انگلستان اختصاص مي يابد.معاون وزير بهداشت اظهار داشت: نکته جالب اين است که اين موسسه علم سنجي پيش بيني کرده است ايران با رشد فزاينده اي به رتبه چهارم دنيا در توليد علم مي رسد.وي گفت: پيش‌بيني روند رشد توليدات علمي کشورهاي ايران و ترکيه در علوم پزشکي و سلامت نيز تا سال 2015 ميلادي صورت گرفته است و ايران در سال 2008 تعداد مقالات 4810 داشته است اين در حالي است که در همين زمان ترکيه داراي 10702 مقاله بوده است.

قانعي يادآور شد: بر اساس رشد پيش بيني شده در سالهاي 2012 تا 2015 ، ايران به 18 هزار و 137 مقاله مي رسد و ترکيه 17 هزار و 789 مقاله خواهد داشت. تعداد مقالات در نمايه نامه اسکوپوس براي اين پيش بيني ملاک قرار گرفته است.تاريخ : شنبه 1391/07/15 | 11:37 PM | نویسنده : محسن آزاد |

 عليرغم اعلام وزارت علوم مبني بر مجاز بودن دانشگاهها براي دريافت شهريه از دانشجويان سنواتي ورودي 90 به بعد، برخي دانشگاهها دانشجويان ورودي قبل از 90 را مشمول اين قانون کرده اند و از اين دسته از سنواتي ها نيز شهريه دريافت مي کنند.

ناهماهنگي دانشگاهها با مصوبه وزارت علوم

به گزارش مهر، براساس مصوبه هيأت امناي وزارت علوم، اين شهريه براي گذراندن تنها پايان نامه، شهريه اي معادل شهريه ثابت دوره شبانه و براي گذراندن واحد معادل شهريه کامل شبانه است اين در حالي است که در برخي موارد شهريه اي که دانشگاه دريافت مي کند بيش از شهريه مقرر شده وزارت علوم است.برخلاف مصوبه وزارت علوم، دانشجويان سنواتي کارشناسي ارشد روزانه دانشگاه‌هاي علم و صنعت و صنعتي شريف که ورودي قبل از 90 هستند و چهار ترم تحصيلي خود را پشت سرگذاشته اند، وقتي براي ثبت نام در ترم 5 ارشد اقدام کردند، دانشگاه براي ثبت نام خواستار واريز شهريه از آنها شده است.

براساس گفته هاي يکي از دانشجويان ارشد روزانه در دانشگاه علم و صنعت که تمام واحدهاي درسي را گذرانده و تنها واحد پايان نامه براي ترم 5 اش باقي مانده، دانشگاه اعلام کرده که براي ثبت نام بايد دو برابر شهريه دانشجويان شبانه پرداخت شود تا ثبت نام صورت گيرد. اين درحالي است که سال هاي گذشته حتي دانشجويان تا 6 ترم هم تحصيلشان طول کشيده و شهريه اي بابت سنوات پرداخت نکرده اند.

يکي از دانشجويان کارشناسي ارشد روزانه دانشگاه صنعتي شريف نيز از بروز چنين مشکلي در هنگام ثبت نام در اين دانشگاه خبر داد و دراين ‌باره گفت: دانشگاه براي ثبت نام وي خواستار واريز 500 هزارتومان شده است اين درحالي است که وي فقط واحد پايان نامه اش باقي مانده و دروس عملي يا آزمايشگاهي ديگري ندارند که بخواهد اين مقدار شهريه پرداخت کند.

اظهارات مسئولان 2 دانشگاه

دکتر محمد فتحيان - معاون آموزشي دانشگاه علم و صنعت در اين باره به مهر گفت: طول دوره کارشناسي ارشد حداکثر 2 سال مشتمل بر 4 نيمسال تحصيلي است، در موارد استثنايي، افزايش طول مدت دوره با تشخيص شوراي تحصيلات تکميلي دانشگاه مجاز است ولي در هر صورت مدت دوره نبايد از 5/2 سال بيشتر شود.وي ادامه داد: بعد از دو نيم سال به بعد است که دانشجو اخراج مي شود مگر اينکه کميسيون موارد خاص براساس دلايلي مانند بيماري يا موارد ديگر اجازه دهد تا دانشجو يک ترم اضافه تر بر سنوات طي کند که در آن صورت دانشگاه مي تواند براي سنوات مازاد، از دانشجو شهريه دريافت کند.

معاون آموزشي دانشگاه علم وصنعت افزود: براساس مصوبه هيات امناي وزارت علوم دانشجويان کارشناسي ارشد بايد حتما طي چهار ترم دوره کارشناسي ارشد را به اتمام برسانند در غير اين صورت براي ترم باقي مانده بايد شهريه پرداخت کنند که اين مصوبه قرار است براي ورودي‌هاي 90 به بعد اجرا شود.فتحيان افزود: دانشگاه علم و صنعت تا انتهاي ترم 5 هيچ هزينه اي دريافت نمي کند و دانشجوياني که با اين مشکل مواجه شده اند اعلام کنند که در کدام دانشکده تحصيل مي کنند تا پيگيري شود.

دکتر رضا روستا آزاد - رئيس دانشگاه صنعتي شريف با تاييد اين مساله به خبرنگار مهر گفت: براساس آيين نامه وزارت علوم دانشجويان کارشناسي ارشد حداکثر چهار ترم مي توانند از خدمات رايگان خوابگاه و تحصيل استفاده کنند، بعد از آن بايد براي خوابگاه و ثبت نام شهريه پرداخت کنند.تاريخ : پنجشنبه 1391/07/13 | 0:26 AM | نویسنده : محسن آزاد |

مشاور عالي سازمان سنجش از آغاز زمان ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد 92 در آبان ماه خبر داد.دكتر حسين توكلي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد از نهم تا 16 آبان ماه انجام مي‌شود، اظهاركرد: داوطلبان مي‌توانند در مهلت مذكور به سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org، مراجعه كنند.

توكلي با اشاره به تصويب تغيير زمان برگزاري آزمون كارشناسي ارشد، گفت: آزمون كارشناسي ارشد 92 در طي روزهاي 18 تا 20 بهمن ماه برگزار خواهد شد.در همين رابطه نادري‌منش معاون آموزشي وزارت علوم در گفت‌گو با ايسنا در خصوص نحوه برگزاري و ظرفيت پذيرش آزمون كارشناسي ارشد 92، گفت:‌برنامه وزارت علوم افزايش اين ظرفيت است.تاريخ : دوشنبه 1391/07/10 | 11:41 PM | نویسنده : محسن آزاد |
فرهاد مجيدي کاپيتان پيشين استقلال با اشاره به اينکه برخلاف ميل باطني‌اش از فوتبال خداحافظي مي‌کند، گفت:مانند آقاياني که با خودخواهي، همواره استقلال را مديون خود مي‌دانند يا درنبود خود ذلت استقلال را آرزو مي‌کنند، فکر نمي‌کنم.متن نامه خداحافظي رسمي فرهاد مجيدي به اين شرح است:هواداران عزيز وقتي 15 سال پيش به تيم محبوبم استقلال پيوستم، هرگزتصورنمي‌کردم روزي با حمايت هواداران پرشورو دوست داشتني آبي دل استقلالي به جايگاه کنوني‌ام رسيده که در آستانه 36 سالگي، هنوزبا تمام وجود و با ذره ذره توانم براي هواداران بتوانم به ميدان بروم.بازيکن و کاپيتان استقلال بودن، افتخاري است که براي فرهاد مجيدي فراموش شدني نيست.بازي کردن درتيمي که بزرگاني چون شادروان ناصرحجازي، علي جباري و حسن روشن روزگاري در آن عضويت داشتند يا پوشيدن پيراهن شماره 7 که در گذشته بر تن تکنيکي‌ترين بازيکن آسيا مجيد نامجو مطلق بوده يا بستن بازوبندي که بر دستان ستارگاني چون برادران بياني و جواد زرينچه بوده براي "فرهاد" فرزند کوچک خانواده بزرگ استقلال مايه اعتبارو افتخار است.دراين مدت درشادي و غم‌هاي زيادي با هواداران عزيز سهيم بوده‌ام.با شادي هوادار خنديدم و با گريه آنها اشک ريختم.پيروزي‌هاي دربي، جشن قهرماني‌هاي ليگ برترو جام حذفي، شکست‌ها و از همه غم انگيزترازدست دادن اسطوره تاريخ باشگاه استقلال ناصرخان حجازي هيچگاه از خاطرم نمي‌رود.آن روز، روز تلخي براي من و هواداران بود.با عنايت خداوند متعال، حمايت هواداران و لطف نام بزرگ و پيراهن آبي استقلال به آرزوهاي مادي و معنوي خويش رسيده‌ام و مانند آقاياني که با خودخواهي، همواره استقلال را مديون خود مي‌دانند يا درنبود خود ذلت استقلال راآرزو مي‌کنند، فکر نمي‌کنم.هر چه دارم از استقلال و هوادارانش است و هرکجا باشم براي سربلندي استقلال تلاش خواهم کرد.اما امروز، پس از تحمل و سپري کردن روزهاي سخت و فرا رسيدن روزهاي آبي رنگ زندگي ورزشي‌ام، مي‌خواهم سخت‌ترين تصميم زندگي‌ام را براي هواداران بازگو کنم.طرفداران دوست داشتني بر حسب صبر و تعصب تا به امروز سکوت کردم (حتي درروزهايي که در اوج آمادگي و بنا به سليقه فني!نيمکت نشين بودم، صحبتي نکردم تا آرامش تيم و مجموعه استقلال برهم نخورد)و براي اثبات خويش تلاش و مبارزه کردم اما امروز وقتي مي‌شنوم که آقايان عامل ناکامي تيم را تشويق فرهاد مجيدي توسط هواداران خونگرم استقلال مي‌دانند برايم تاسف آور است.قطعا روزي با وجود و حضورم براي سربلندي استقلال تلاش کردم اما اين روزها اتفاقاتي افتاد و صحبت‌هايي شنيدم که به اين نتيجه رسيدم بايد برخلاف ميل باطني‌ام از فوتبال خداحافظي کنم.باتوجه به پيشنهادات بسيار از تيم‌هاي داخلي از ابتداي فصل تاکنون، نتوانستم در ايران پيراهني جز پيراهن آبي بپوشم و بسيار مايل بودم با حضور در تيم محبوبم استقلال به همراه ديگر بازيکنان بتوانم با جام قهرماني ليگ و حذفي را فتح کنم و در نهايت با پيراهن استقلال از ميادين فوتبال براي هميشه خداحافظي کنم که اين امکان فراهم نشد و گويا تقديربراي من اين چنين بود.هر کجا که باشم خود راسرباز استقلال مي‌دانم و اميدوارم در آينده، در کسوت‌هاي ديگر بتوانم دين خود به هواداران پرشور استقلال را با کسب جام‌هاي متعدد، ادا کنم.در اين جا لازم مي‌دانم از تمامي مديران، کارشناسان، مربيان، بازيکنان، کادر پزشکي، تدارکات، پشتيباني تيم و نيز ارباب جرايد که در ادوار مختلف، اسباب زحمت آنها را فراهم کردم، سپاسگزاري کنم.در پايان، از هواداران متعصب و دوست داشتني استقلال که همواره در سرما و گرما مرا مورد حمايت و تشويق خويش قرار داده، صميمانه قدرداني کرده و اميدوارم عذر"جدايي ناخواسته"سرباز خويش را پذيرا باشند.بي‌گمان هيچگاه خود را از استقلال جدا ندانسته و الطاف، حمايت‌ها و تشويق‌هاي هواداران پر شور و فهيم استقلال از خاطره‌ام پاک نخواهد شد و هر جا که باشم براي موفقيت آنها دعا خواهم کرد.تاريخ : جمعه 1391/07/07 | 11:46 PM | نویسنده : محسن آزاد |