MOHSEN AZAD
قـــــــــــــــــارچ شناســـــــــــــــــــــی پزشکــــــــــــــــــــی

غیر از قرص متفورمین با مصرف اصلی کاهنده قند خون ، که به عنوان پرفروشترین دارو از لحاظ عددی در صدر این گروه قرار گرفته داروهای بالای جدول از گروه آنتی بیوتیک ها هستند .

بر اساس آخرین آمار اعلام شده سازمان غذا و دارو این لیست به شرح ذیل اعلام شده است :

۱- قرص متفورمین (Metformin) پرفروشترین دارو از لحاظ عددی به عنوان کاهنده قند خون در درمان دیابت نوع دو (دیابت غیروابسته به انسولین) به کارمی‌رود. متفورمین در اختلال متابولیسم کربوهیدرات و درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک نیز تجویز می‌شود.

۲- کپسول آموکسی‌سیلین (Amoxicillin)، دومین داروی پرمصرف ایران از داروهای خانواده پنی‌سیلین‌ها و از دسته بتالاکتام‌ها است. این دارو یکی از مهمترین و پرمصرف‌ترین آنتی بیوتیک‌های خوراکی است. از این دارو در درمان بسیاری از عفونت‌ها مانند عفونت گوش میانی، سینوزیت، گلودرد استرپتوکوکی، پنومونی، عفونت‌های پوستی، عفونت‌های مجرای ادراری، بیماری لایم و عفونت‌های کلامیدیایی استفاده می‌شود.

۳-قرص آتورواستاتین (Atorvastatin)، سومین داروی پرمصرف از لحاظ عددی در ردیف داروهای قلبی-عروقی قرار می‌گیرد و به عنوان داروی کمکی همراه با رژیم غذایی در درمان چربی خون بالا مصرف می‌شود.

۴ – قرص کو- آموکسی کلاو ( Co-Amoxiclav)، در گروه آنتی بیوتیک‌ها قرار گرفته و در درمان بیماری‌های عفونی به خصوص عفونت‌های مقاوم به آموکسی سیلین مانند سینوزیت، عفونت گوش میانی، عفونت مجاری‌ تنفسی‌ و برونشیت‌مزمن کاربرد دارد.

۵ – قرص سفیکسیم (Cefixime) که از لحاظ فروش ریالی، دومین داروی پرفروش ایران است، یک آنتی‌بیوتیک سفالوسپورینی است‌. این آنتی‌بیوتیک‌ها در درمان طیف وسیعی از بیماری‌های عفونی باکتریایی مثل عفونت‌های تنفسی، عفونت‌های پوست و بافت نرم و عفونت‌های استخوان یا مفاصل و عفونت‌های ادراری مؤثر هستند. سفیکسیم همچنین ممکن است برای پیشگیری از ایجاد عفونت در افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند یا در افرادی که به هر علتی مستعد عفونت هستند، استفاده شود.

۶- کپسول آزیترومایسین ( Azithromycin)، نوعی آنتی‌بیوتیک از گروه ماکرولیدها است که برای گلودرد استرپتوکوکی، برونشیت، برخی انواع ذات الریه و عفونت‌های کلامیدیایی تجویز می‌شود.

۷ – قرص کلوپیدوگرل (Clopidogrel)، که از لحاظ فروش ریالی در صدر داروهای کشور و از لحاظ فروش عددی در رده هفتم داروهای پرفروش کشور است در ردیف داروهای بیماران قلبی – عروقی قرار می‌گیرد و مهارکننده تجمع پلاکتی است. این دارو در بیماران مبتلا به آترواسکلروزیس با ریسک آنفارکتوس میوکارد، سکته و بیماری‌های عروق محیطی تجویز می‌شود.

۸- کپسول اورلیستات (Orlistat)، با نام تجاری زنیکال تنها داروی تایید شده برای کاهش وزن است و به صورت برگشت پذیر آنزیم روده‌ای لیپاز را مهار می‌کند و مانع جذب کامل چربی‌ها می‌شود.

۹-ویال ایمی پنم (Imipenem+Cilastatin) در ردیف داروهای ضد باکتری قرار می‌گیرد و برای درمان عفونت‌های افراد مبتلا به نقص ایمنی، عفونت‌های داخل شکمی، عفونت‌های استخوان و مفاصل، عفونت‌های پوست و بافت نرم، عفونت‌های راه ادراری و راه صفراوی، پنومونی اکتسابی بیمارستانی به کار می‌رود.

۱۰ – آمپول سوماتروپین (Somatropin) با نام علمی Growth Hormone در درمان کوتاهی قد ناشی از کمبود هورمون رشد از جمله در کوتاه قدی در سندروم ترنر به کار می‌رود.

۱۱- ویال آلبومین ( Albumin)، در گروه دارویی مشتقات خونی قرار می‌گیرد و افزایش دهنده حجم پلاسماست. محلول‌های حاوی آلبومین در درمان فوری کم حجمی خون همراه یا بدون شوک، کمی پروتئین خون در بیمارانی که دچار سوختگی‌های شدید شده‌اند، به منظور حفظ حجم پلاسما و غلظت پروتئین و جلوگیری از غلیظ شدن خون، به عنوان داروی کمکی برای رقیق نمودن خون در اعمال جراحی بای پس قلب استفاده می‌شوند. همچنین از محلول غلیظ آلبومین به صورت کمکی در بیماران تحت همودیالیز و نارسایی حاد کبدی و زیادی بیلی روبین خون نوزادان استفاده می‌شود. آلبومین یک تنظیم کننده مهم حجم خون در گردش است.

۱۲- فیلگراستیم (Filgrastim)، شکل مصنوعی G-CSF (فاکتور محرک کلنی گرانولوسیت) است، نوعی پروتئین طبیعی که عامل تولید گلبول‌های سفید خون است.

کمبود G-CSF خطر عفونتهای باکتریایی را افزایش می‌دهد. این دارو مغز استخوان را وادار به تولید گلبول‌های سفید خون می‌کند و بدین ترتیب از خطر عفونت می‌کاهد و سبب ورود سلول‌های مغز استخوان به خون می‌شود تا در آنجا تجمع کنند و بیماری مغز استخوان درمان شود یا در طول درمان سرطان پیشرفته جایگزین مغز استخوان از دست رفته بشود.

فیلگراستیم را برای درمان بیماران مبتلا به نوتروپنی مادرزادی (کمبود G-CSF)، برخی بیماران ایدزی و کسانی که به تازگی مقدار زیادی شیمی درمانی یا پرتو درمانی در خلال پیوند مغز استخوان یا برای درمان سرطان دریافت کرده‌اند تجویز می‌کنند. این بیماران مستعد ابتلا به عفونت‌های مکرر و شدید هستند. درد استخوان یکی از عوارض شایع درمان با فیلگراستیم است که با مصرف ضددردها قابل کنترل است. اگر این دارو به بیمارانی که دچار برخی اختلالات خونی نادر هستند داده شود خطر لوسمی بالا می‌رود.

۱۳-ویال اینترفرون بتا (Interferon β – ۱b)، از جمله داروهای بیماران ام اس است. اینترفرون‌ها در برابر عفونت های ویروسی مقاومت می‌بخشند و در واکنش‌های ایمنی طبیعی بدن، حتی در غیاب ویروس ها، شرکت دارند. حداقل سه نوع متفاوت از اینترفرون‌های انسانی شناسایی شده‌اند که برحسب اثر ضد ویروسی، ضد رشد و فعال‌سازی سلول کشنده طبیعی به اینترفرون‌های آلفا، بتا و گاما تقسیم بندی می‌شوند. این پروتئین‌ها توسط لوکوسیت‌ها، لنفوسیت‌ها، فیبروبلاست‌ها و سایر سلول‌های سیستم ایمنی تولید می‌شوند. امروزه اینترفرون بتا نوترکیب در دو میزبان جانوری و باکتریایی تولید می‌شوند که به ترتیب اینترفرون بتا آ۱ و بی۱ شناخته می‌شوند.

اینترفرون بتا برای درمان نوع عود کننده – فروکش کننده ام اس استفاده می‌شود. مشخص شده‌ است که این دارو تعداد و شدت حمله‌ها را کاهش می‌دهد و پیشرفت به سوی ناتوانی را کند می‌کند.

۱۴- ایمیون گلبولین (immune globulin)، این دارو برای مبتلایان به نقص سیستم ایمنی، لوسمی لنفوسیتیک مزمن سلول‌های B، سندروم کاوازاکی، جلوگیری از عفونت در کودکان مبتلا به ایدز و در پیوند مغز استخوان به منظور کاهش احتمال بروز و شدت عفونت سیستمیک و کاهش واکنش میزبان بر علیه پیوند مصرف می‌شود.

۱۵- دوستکسل (Docetaxel)، داروی ضد سرطان است که در درمان سرطان‌های پستان، در مراحل پیشرفته تومور بدخیم سرطان پستان، ریه و تخمدان کاربرد دارد.


نکته:بخدا ژلوفنgelofenپرفروش ترین دارو داروخانه هاست.امضا.م.آزاد

بعدم میگن چرا پوکی استخوان زیاده!


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه ۱۳۹۲/۱۱/۲۵ ] [ 20:8 PM ] [ محسن آزاد ]

بیش از ۹۰ درصد از موارد فلج اطفال در پاکستان به این شهر مربوط می شود، شهری در شمال غرب پاکستان که کانون فعالیت شبه نظامیان در این کشور به شمار می رود.

در این بیانیه آمده است : طبق آخرین نتایج مربوط به آزمایشگاه فلج اطفال، از ۹۱ پرونده مربوط به فلج اطفال در پاکستان، ۸۳ مورد آن به شهر پیشاور مربوط می شود.

سازمان بهداشت جهانی همچنین اعلام کرد: ۱۲ مورد از مجموع ۱۳ مورد بیماری فلج اطفال که سال گذشته در مناطق مجاور افغانستان گزارش شده است نیز به پیشاور مربوط می شود.

پاکستان یکی از سه کشوری است که به همراه کشورهای نیجریه و افغانستان در معرض بیماری فلج اطفال قرار دارد.

همچنین از ابتدای سال جاری حدود ۸۰ مورد فلج اطفال در کشور افغانستان ثبت شده که آخرین آن مربوط به یک کودک ۱۳ ماهه می باشد که خانواده آنها به تازگی از کشور پاکستان به افغانستان بازگشته اند و به احتمال زیاد انتقال ویروس نیز از همانجا صورت گرفته است.

ویروس بیماری فلج اطفال مسری و خطرناک است و بسیار زود منتشر می شود در سالهای اخیر در ولایات جنوبی افغانستان طرح واکسیناسیون سراسری صورت گرفته که در جریان این طرح، انجام واکسین پولیو برای تمامی کودکان زیر ۵ سال انجام می شود .

وزیر صحت عامه افغانستان نیز چندی پیش یادآور شده بود که ۱۳ منطقه که در ولایات قندهار، هلمند و ارزگان قرار دارند مناطق پر خطری هستند که بیماری فلج اطفال در آن به ثبت رسیده است که تلاش شده تا برای از بین بردن این بیماری تیم های دایمی در مناطق پر خطر ایجاد شود زیرا در این مناطق مردم کمتر به خدمات بهداشتی درمانی دسترسی دارند.وزارت صحت عامه افغانستان  می گوید: موارد بیماری پولیو یا فلج اطفال در کشور کاهش یافته است اما احتمال انتقال ویروس این بیماری از پاکستان به کشور وجود دارد.

وزارت صحت در پی کشف یک نمونه ی مثبت بیماری پولیو در کابل پس از ۱۳ سال در یک کودک ۳ ساله در این ولایت دستور آغاز یک نشست را اعلام کرد.

مسوولان این وزارت با ابراز نگرانی از این موضوع تاکید می ورزند کسانی که از آن سوی مرز به کشور می آیند باید در مراکز بهداشتی در مرزها واکسینه شوند.

سخنگوی وزارت صحت روز سه‌شنبه ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن) اعلام کرد این دختر سه‌ساله که از یک خانواده کوچ‌نشین ساکن دحاشیه شمال شرقی کابل است، در بیمارستانی در پاکستان پذیرش شده بود.

کانشکا بکتاش ترکستانی سخنگوی وزارت بهداشت گفت هنوز روشن نیست که این دختر این ویروس را در کابل گرفته است یا پاکستان.

ویروس بسیار واگیردار فلج اطفال در هر دو کشور همسایه به شکل بومی (آندمیک) باقی مانده استِ، اما در شهر کابل از هنگام سقوط طالبان در ۱۳ سال پیش موردی از این بیماری گزارش نشده بود.

به گفته ترکستانی مقامات پاکستانی این واقعه را به وزارت بهداشت افغانستان اطلاع داده‌اند.

او گفت: ” ما یک مقابله اضطراری ضدفلج اطفال را در کابل آغاز کرده‌ایم و خوشبختانه تا به حال موارد دیگری از فلج اطفال یافت نشده است.»

افغانستان و پاکستان، و نیز نیجریه تنها سه کشوری در جهان هستند که فلج اطفال هنوز در آنها به طور بومی شیوع دارد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ جمعه ۱۳۹۲/۱۱/۲۵ ] [ 20:1 PM ] [ محسن آزاد ]

دختر این خانواده پنج سال دیرتر از برادرانش به دنیا آمده است. “نیکلا” و “کوین برایتی” ( Brightey ) مادر و پدر این خانواده به مدت ۱۵ سال تحت درمان ناباروری قرار داشتند.

آنها برای فرزند دار شدن به شیوه لقاح خارج رحمی متوسل شده و ۲۰ هزار پوند برای جنین سه قلوی خود هزینه کردند. آنها می‌گویند: کسی باور نمی‌کند که فرزندان ما که طی پنج سال به دنیا آمدند، سه قلو هستند.

به گفته مادر خانواده، جیمز و دنیل پسران خانواده منتظر تولد خواهر دوقلوی خود بوده و اکنون به خوبی از او مراقبت می کنند.

این خانواده در وسبچ کمبریج شایر زندگی می‌کنند. نیکلا، مادر این خانواده در سن ۱۵ سالگی تحت درمان پریتونیت قرار می‌گیرد و پزشکان به او می‌گویند لوله فالوپ وی بر اثر این بیماری دچار آسیب دیدگی جدی شده است. این بیماری در نوجوانی موجب شد تا وی توان باروری طبیعی خود را از دست بدهد و لقاح خارج رحمی تنها راه برای مادر شدن وی بود.

نخستین درمان IVF آنها با شکست مواجه شد اما در دومین درمان ۱۴ تخمک ایجاد شد که هشت عدد از آنها بارور شده که دو عدد از آنها در رحم مادر قرار داده شد. شش سلول بارور شده نیز در فریزر منجمد شد.

دو هفته پس از لقاح جنین در رحم مادر شکل گرفت. دوقلوی نخست خانواده در نوامبر ۲۰۰۸ به دنیا آمدند.

جنین سوم، در سال گذشته در رحم خانم Brightey قرار داده شد. فوریه ۲۰۱۳ این خانواده سومین درمان IVF خود انجام داد که طی آن یکی دیگر از آن سلول‌های بارور منجمد پس از آماده سازی در رحم مادر قرار گرفته و سومین فرزند که یک دختر است به دنیا آمد.

هنگامی که خانم Brightey به مردم می گوید فرزندان او سه قلو می باشد هیچکس باور نمی کند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه ۱۳۹۲/۱۱/۲۵ ] [ 19:57 PM ] [ محسن آزاد ]

 
محققان ايراني اثر ضد ميکروبي نانوذرات اکسيد روي در برابر باکتري‌هاي مختلف شير را بررسي کردند.به گزارش سرويس علمي ايسنا، نتايج اين تحقيق در صنايع مختلف، پزشکي، کشاورزي و صنايع غذايي به عنوان مثال ضدعفوني کردن آب و يا بسته‌بندي و ساخت‌ دارو و غذا مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به علت گسترش روزافزون بيماري‌هاي عفوني و مسموميت‌هاي غذايي ايجاد شده توسط باکتري‌هاي مختلف از جمله باکتري‌هاي اشريشياکلي و استافيلوکوکوس اورئوس و همچنين ايجاد مقاومت ميکروارگانسيم‌ها به آنتي‌بيوتيک‌هاي مختلف متداول، محققان به فکر استفاده از مواد ضدميکروبي جديدي عليه اين باکتري‌ها افتاده‌اند.

ترکيبات آلي که به طور سنتي به عنوان ماده ضدميکروبي در بسياري از فرآيندهاي صنعتي مورد استفاده قرار مي‌گيرد، معايب مختلفي از جمله حساسيت به دما و فشار بالا و نيز ايجاد مسموميت در بدن انسان را دربردارند. از اين رو استفاده از مواد ضدعفوني‌کننده غيرآلي مانند اکسيدهاي فلزي به عنوان ماده جايگزين ترکيبات آلي در حال افزايش است.

اين ترکيبات غيرآلي حتي در غلظت‌هاي پايين نيز فعاليت‌هاي قوي ضدباکتري از خود نشان داده و در شرايط سخت نظير درجه حرارت بالا و فشار داراي ثبات بيشتري هستند. بايد توجه داشت علاوه بر غيرسمي بودن اين مواد، در برخي موارد حتي حاوي عناصر معدني مورد نياز بدن انسان نيز هستند.

در سال‌هاي اخير محققان با بهره‌گيري از فناوري نانو، به بررسي کنترل عملکرد ميکروارگانيسم‌ها با استفاده از نانوذرات ضدميکروبي معدني پرداخته‌اند. با توجه به نتايج حاصل مشخص شده است که نانوذرات اکسيد روي داراي فعاليت‌هاي ضدباکتري مطلوبي در برابر پاتوژن منتقل شونده از مواد غذايي از جمله اشريشياکلي انتروتوکسيژنيک است. با اين حال، اطلاعات اندکي از اثرات ضد ميکروبي نانوذرات اکسيد روي در مواد غذايي وجود دارد. از اين رو، در اين کار تحقيقاتي که منتج از يک طرح پژوهشي مشترک انجام شده در دانشگاه پيام نور يزد و دانشگاه پيام نور تفت بود، محققان به بررسي اثرات ضدميکروبي غلظت‌هاي مختلف نانوذرات اکسيد روي در برابر باکتري‌ گرم منفي اشريشياکلي و همچنين باکتري‌هاي گرم مثبت استافيلوکوکوس آرئوس پرداختند. همچنين اين نانوذرات به عنوان عامل ضدميکروبي (محافظ غذايي) به شير افزوده شد.

به نوشته سايت ستاد توسعه فناوري نانو، دکتر محبوبه ميرحسيني، محقق اين طرح و عضو هيأت علمي گروه زيست شناسي دانشگاه پيام نور يزد، در اين رابطه اظهار کرد: نانوآنتي‌بيوتيک‌ها، نانوموادي هستند که علاوه بر فعاليت ضدميکروبي، موجب بالا بردن اثربخشي اثر آنتي‌بيوتيک‌ها مي‌شوند که قابليت آن‌ها در کنترل عفونت در شرايط آزمايشگاهي و درون بدن تاييد شده است.

وي افزود: بر خلاف بسياري از عوامل ضدميکروبي که در حال حاضر در درمانگاه‌ها استفاده مي‌شوند، در مورد نانوذرات ضدميکروبي در دوز ميلي مولار که اثر ضدميکروبي دارند، عوارض نامطلوب مستقيم و حاد مطرح نيست. اگر چه ميزان سميت بالقوه بر اثر استفاده طولاني مدت آن‌ها هنوز به طور کامل شناخته نشده، اما جالب‌ترين ويژگي نانوذرات ضدميکروبي استفاده از مسيرهاي چندگانه بيولوژيکي در مقابله با انواع گسترده‌اي از ميکروب‌ها است.

محقق طرح با بيان اين که در بررسي اثر ضدميکروبي نانوذرات اکسيد روي از روش نقطه‌اي بر روي کشت چمني استفاده شد، خاطرنشان کرد: در اين طرح 20 ميکروليتر از محلول نانوذرات اکسيد روي با غلظت‌هاي متفاوت بر روي پليت حاوي محيط کشت تريپتوز سوي آگار که به وسيله باکتري اشريشياکلي و يا استافيلوکوکوس آرئوس به طور جداگانه تلقيح شده، قرار داده و در انکوباتور گذاشته شد.

وي افزود: سپس از هاله عدم رشد در اطراف نمونه براي نشان دادن فعاليت‌هاي ضدباکتري براي هر غلظت اکسيد روي استفاده شد. همچنين براي بررسي فعاليت‌هاي ضدباکتري در محيط مايع، محيط TSB حاوي غلظت‌هاي مختلف نانوذرات اکسيد روي تهيه شد و اين محيط‌هاي TSB با باکتري اشريشياکلي و يا استافيلوکوکوس آرئوس به صورت جداگانه تلقيح شد.

ميرحسيني تصريح کرد: پس از تلقيح، محيط کشت‌ هر دو تا 24 ساعت به روش کدورت سنجي مورد سنجش قرار گرفت. همچنين محيط کشت TSB حاوي نانوذرات اکسيد روي بدون باکتري به عنوان شاهد مورد استفاده واقع شد. در گام آخر از نانوذرات اکسيد روي در ايمني مواد غذايي استفاده شد. براي اين منظور دو غلظت از اکسيد روي به عنوان تيمار ضدميکروبي در نمونه‌هاي شير مورد استفاده قرار گرفت. وي ادامه داد: شير حاوي نانوذرات اکسيد روي با باکتري اشريشياکلي و يا استافيلوکوکوس آرئوس به طور جداگانه تلقيح شد. پس از تلقيح، تعداد باکتري‌ها به روش پليت کانت آگار در هر چهار تا هشت ساعت تعيين شد. در اين بخش نيز ارلن حاوي باکتري بدون نانوذره اکسيد روي به عنوان شاهد مورد استفاده قرار گرفت. ميرحسيني تصريح کرد: نتايج نشان داد اثر ضدميکروبي اکسيد روي بر باکتري گرم مثبت از باکتري گرم منفي بيشتر بود. نانوذرات اکسيد روي همچنين داراي توانايي‌ مطلوب متوقف‌سازي رشد اشريشياکلي و استافيلوکوکوس آرئوس در شير است. البته سميت نانوذرات نسبت به ذرات بزرگتر از همان جنس، حتي براي مواد با سميت نسبتاً کم، بيشتر است.

وي گفت: مکانيسم‌هاي متفاوتي سبب از بين بردن ميکروارگانيسم‌ها توسط نانوذرات اکسيد روي مي‌شوند. اين نانوذرات اکسيدي سبب تخريب چربي و پروتئين غشاي سلولي باکتري و در نتيجه نشت محتويات داخل سلولي و در نهايت مرگ سلول‌هاي باکتريايي مي‌شوند‌. علاوه بر اين، توليد پراکسيد هيدروژن و يون‌هاي روي به عنوان مکانيسم کليدي عمل ضدباکتري نانوذرات اکسيد روي پيشنهاد شده است.

محقق طرح با بيان اين که نانوذرات اکسيد روي، فعاليت ضد ميکروبي مطلوبي عليه ميکروب‌هاي مورد آزمايش در محيط کشت و شير نشان داده، خاطرنشان کرد: نتايج اين کار مقدمه‌اي بر تعيين پتانسيل کاربردي استفاده از نانوذرات اکسيد روي در نگهداري مواد غذايي است. براي بررسي پارامترهاي موثر بر اثر ضدميکروبي مطلوب نانوذرات اکسيد روي از جمله غلظت، زمان و دما تحقيقات بيشتري مورد نياز خواهد بود. از اين رو آن‌ها در طرح‌هاي پژوهشي ديگر اثر ترکيبي نانوذرات اکسيدروي با عوامل ضدميکروبي ديگر و احتمال کاربرد آن در ساير مواد غذايي را در دست بررسي دارند.

نتايج اين کار که محصول همکاري دکتر محبوبه ميرحسيني و فاطمه برزگري دانشجوي دکتري گروه زيست شناسي دانشگاه پيام نور مرکز تفت است در International Journal of Dairy Technology به چاپ رسيده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه ۱۳۹۲/۱۱/۲۵ ] [ 19:40 PM ] [ محسن آزاد ]
pic-85

پسر جوانی در نقش مسافری از فرانسه به بهانه جشن تولدش و حضور در ایران دختران جوان را در فضای مجازی فریب می‌داد.

چندی پیش دختری با مراجعه به دادسرای جرایم رایانه‌ای تهران ادعا کرد پسر جوانی قصد اخاذی ۶۰ میلیون تومانی از وی دارد.

این دختر در حالی که بسیار آشفته و پریشان بود روبه‌روی قاضی روح‌الله رئیسی قرار گرفت و گفت: از طریق شبکه‌ مجازی با پسر جوانی که خود را «توماس» از فرانسه معرفی می‌کرد آشنا شدم. به‌نظر پسر خوبی می‌آمد و می‌گفت دختر رؤیاهایش را پیدا کرده است.

او با چرب‌زبانی‌هایش مرا گول زد. او می‌گفت خانواده‌اش در ایران برای وی جشن تولد گرفته‌اند و به همین دلیل سه روزه به ایران می‌آید و این فرصت خوبی است که با هم آشنا شویم. من هم به مراسم رفتم اما…

دختر جوان سرش را به زیر انداخت و گفت: وی از من چند فیلم و عکس تهیه کرده است و می‌گوید اگر مبلغ ۶۰ میلیون تومان پرداخت نکنم تصاویرم را در فضای مجازی پخش می‌کند و آبرویم را نزد خانواده‌ام می‌برد. من هم از ترس پدر و برادرم نمی‌دانم چه کاری انجام دهم، کمکم کنید.

با ادعاهای این دختر، پرونده در دادسرای جرایم رایانه‌ای مطرح شد و مأموران برای شناسایی و دستگیری پسر شیاد وارد عمل شدند. آنها با رازگشایی از این پرونده به تجسس‌های ویژه‌ای دست زدند و به سرنخ‌هایی نیز رسیدند. کارآگاهان با ترفندهای پلیسی و آموزش‌ لازم به دختر فریب‌خورده توانستند پسر کلاهبردار را به محل قرار ملاقات بکشانند و در یک عملیات ضربتی وی را در جنت آباد غافلگیر کردند.

پسر جوان که تصور نمی‌کرد از سوی پلیس شناسایی شود با احساس سردی دستبند شوکه شد و سعی کرد خود را بی‌گناه جلوه دهد اما بررسی‌های پلیسی از تلفن همراه این پسر نشان می‌داد وی در شبکه‌های اینترنتی از جمله وی‌چت، تانگو و… با حدود ۷۵ دختر در ارتباط است و حدود ۳۰۰ فیلم و تصاویر خصوصی از آنان در تلفن همراه وی وجود داشت.

پسر ۲۳ ساله که با مدارک پلیس روبه‌رو شد به ناچار لب به بیان حقیقت گشود و گفت: در فضای مجازی با دختران جوان آشنا می‌شدم و با استفاده از سادگی آنان خود را توماس از فرانسه معرفی می‌کردم و آنان که سودای زندگی در خارج از کشور را داشتند فریب می‌دادم و پس از گرفتن هدایا ارتباطم را با آنان قطع می‌کردم یا با در دست داشتن تصاویر خصوصی‌شان آنها را تهدید می‌کردم مبلغ بیشتری به من پرداخت کنند.

پسر کلاهبردار در بازجویی‌ها گفت: روز دستگیری نیز با خودروی یکی دیگر از دختران سر قرار ملاقات آمده بودم که از سوی پلیس دستگیر شدم.

با اعترافات این پسر شیاد تحقیقات و بررسی‌های پلیسی برای شناسایی فریب‌خوردگان آغاز شد.
رئیسی، قاضی این پرونده در دادسرای جرایم رایانه‌ای گفت: جالب است اگر بدانید وقتی برای دختران فریب‌خورده در فضای مجازی با تلفن همراه توماس قلابی، پیام ارسال می‌کردیم تا به دادسرا مراجعه و از پسر کلاهبردار شکایت کنند این موضوع را به شوخی می‌گرفتند و باوجود این‌که شماره پرونده و مشخصات وی به آنها ارسال می‌‌شد در پاسخ می‌گفتند: «توماس، شوخی مسخره‌ای بود، یعنی‌چی دستگیر شدی؟ بیاییم ازت شکایت کنیم؟! چرا این مدت خبری ازت نبود و قهر کردی حالا بیاییم دادسرا دیدنت و…»

قاضی ویژه جرایم رایانه‌ای گفت: متأسفانه دختران ساده‌لوح به‌راحتی در دام شیادان می‌افتند و آنها نیز با نقشه‌هایشان به فریب ساده‌لوحان می‌پردازند و به‌راحتی از کنار این حوادث می‌گذرند.

قاضی رئیسی با هشدار به خانواده‌ها و جوانان گفت: خانواده‌ها مراقب اعمال و رفتار فرزندانشان باشند چرا که آنان با در دست داشتن یک تلفن همراه می‌توانند با فشردن یک کلید وارد دنیای مجازی شوند و با گذاشتن عکس‌های خصوصی‌شان در شبکه یا ارسال به افراد بیگانه مورد سوء‌استفاده و آزار و اذیت قرار بگیرند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۲ ] [ 20:52 PM ] [ محسن آزاد ]

دکتر حسن روحاني روز سه‌شنبه در اجلاس رؤساي دانشگاه‌ها و مراکز آموزشي و پژوهشي، با تاکيد بر اينکه "ما بايد آينده و منافع ملت را ببينيم"، اظهار کرد: اين دولت محيط امن را براي دانشگاه مي‌پسندد. امن، يعني همه احساس امنيت کنند.

به گزارش خبرگزاري ايسنا وي تاکيد کرد: بايد فضا را براي رشد علمي دانشجويانمان آماده کنيم و بتوانيم در رشته‌هاي مختلف تحقيق لازم را انجام دهيم و صاحب نظريه شويم.

برخي چکاره‌اند که خود را متولي همه چيز مي‌دانند؟

رئيس‌جمهور با بيان اينکه "همه اساتيد و دانشگاهيان ما، کشور، فرهنگ و اسلامشان را دوست دارند"، افزود: يک عده شده‌اند متولي و همه مردم از نظر آنها شده‌اند مشکوک و همه مورد ترديد و مورد شک هستند. شما چکاره هستيد که خود را متولي همه چيز مي‌دانيد؟ آيا تنها با يک شعار يا چهره، آدم متولي مي‌شود؟ بگذاريد محيط باز ايجاد شود.

روحاني اضافه کرد: وقتي يک نقطه ضعف پيدا مي‌کنيد با ذره‌بين آن را جستجو مي‌کنيد اصلا ذره‌بين را براي همين خلق کرده‌اند. دست برداريم از کارهاي جناحي و حزبي کمي به فکر مردم و کشور باشيم، به فکر آينده باشيم، دانشجوي ما بايد دانشجوي مسئول، جامعه‌پذير و آگاه باشد. اين کافي نيست که دانشجو فقط از هندسه، فيزيک، شيمي، فيزيولوژي و چارچوب‌هاي علمي باخبر باشد بلکه بايد از منافع و مصالح ملي و بدخواهان داخلي و خارجي نيز باخبر باشد و دنيا را بشناسد.

رئيس‌جمهور با تاکيد بر لزوم فراهم کردن فضايي امن در دانشگاه‌ها گفت: برخي افراد دانشگاه و دانشجو را يک تهديد مي‌دانند ولي دولت تدبير و اميد چنين چيزي را نمي‌پذيرد بلکه معتقد است دانشگاه راه‌حل است نه مسأله.

هيچکس حق ندارد با پول بيت‌المال براي تبليغ يک حزب يا جناح در دانشگاه کار کند

وي با تاکيد بر اينکه "دانشجو بايد سياست و جهان را بشناسد ولي اين بدان معنا نيست که دانشگاه مرکز حزب يا جناحي باشد"، تصريح کرد: هيچکس حق ندارد با پول بيت‌المال براي تبليغ يک حزب يا جناح در دانشگاه کار کند.

باور نمي‌کنم که يک استاد بين دانشجويان فرق بگذارد

رئيس‌جمهور با بيان اينکه کلاس دانشگاه براي همه است، گفت: حتما برخي گزارشاتي که به دست ما مي‌رسد اشتباه است. من باور نمي‌کنم که کسي در سمتي باشد و جايگاهي به عنوان استاد يا مدرس داشته باشد و بخواهد بين دانشجويان فرق بگذارد. من اين را باور نمي‌کنم.

روحاني خطاب به رؤساي دانشگاه‌ها و اساتيد حاضر در اين اجلاس گفت: بيائيد براي شايسته‌سالاري هم قسم شويم و هرکس آگاه‌تر، عالم‌تر، اخلاقي‌تر و فداکارتر است براي اين ملت قدر بنهيم و فضا را براي پيشرفت او آماده کنيم. بايد فضاي لازم را براي رشد سياسي دانشجويان آماده کنيم نه براي رشد جناحي.

دانشگاه راه حل است، نه مسأله

وي در بخش ديگري از سخنان خود با تاکيد بر اينکه "از نظر اين دولت، دانشگاه راه‌حل است و مسأله نيست"، خاطرنشان کرد: برخي، خود دانشگاه،‌ استاد و دانشجو را مسأله مي‌دانند و از همين‌جاست که ستارگان آسمان و دانشجوي ستاره‌دار به وجود مي‌آيد. برخي، دانشگاه و دانشجو را تهديد مي‌دانند و نه فرصت اما اين دولت دانشگاه‌ها را يک فرصت مي‌داند پس معتقد است که دانشگاه بايد منتقد باشد، اظهارنظر و کمک کند و راه‌حل ارائه دهد.

رئيس جمهور ادامه داد: از نظر آنها‌يي که دانشگاه يک مسأله است، بايد مرتب مراقب بود؛ آن هم نه تنها با چشم بلکه با دوربين‌ها متنوع اما ما اين را نمي‌پذيريم. ما نمي‌پذيريم که دانشگاه يک مسأله باشد.

چرا يک عده بي‌سواد بايد حرف بزنند ولي دانشگاهيان سکوت کنند؟

به گزارش ايسنا، روحاني در ادامه صحبت‌هاي خود، خطاب به دانشگاهيان گفت: مي‌خواهم يک نقد هم نسبت به دانشگاه بکنم؛ البته شما بايد نقد کنيد. اما من مي‌خواهم بگويم چرا دانشگاه خاموش است؟ چرا يک عده بي‌سواد که از بخش‌هايي خاص پول مي‌گيرند بايد حرف بزنند اما بزرگان،‌ دانشگاهيان و اساتيد ما سکوت مي‌کنند؟ چرا وقتي يک اتفاق بين‌المللي رخ مي‌دهد،‌ اساتيد نامه خصوصي به رئيس‌جمهور مي‌نويسند؟ چرا فرياد نمي‌زنيد؟ چرا وارد ميدان نمي‌شويد؟

ما روحيه سقراط ‌وار مي‌خواهيم. کساني که در مذاکرات ژنو،‌ مذاکره کردند نيز از دانشگاه‌ها هستند و از اساتيد دانشگاه‌هاي ما به حساب مي‌آيند. رئيس‌جمهور در ادامه با بيان اينکه "علم، مرز نمي‌شناسد"، گفت: تحقيق، خط قرمزهايي را که امروز در جامعه ما معمول است، نمي‌شناسد. خط قرمز علم و تحقيق منافع و مصالح ملي و خواست و نياز مردم است؛ البته برخي از آنها خط قرمز نيست بلکه خط راهنما هستند.

روحاني با انتقاد از اينکه "چرا نبايد بتوانيم يک نظر علمي را در دانشگاه بيان کنيم"، افزود: چرا در علوم انساني،‌ حقوق، علوم سياسي، اقتصاد و علوم اجتماعي رشد نمي‌کنيم و صاحب‌نظر نيستيم ولي در ژنتيک، شبيه‌سازي و انرژي‌هاي نو پيشرفت مي‌کنيم؟ علت آن است که ما در شيمي، فيزيک و علومي اينچنيني خط قرمزي نداريم و راحت مي‌توان نظرات را بيان کرد ولي در علوم سياسي و مسائل آن، گويي به نظر مي‌رسد که بايد هشت چشم داشته باشيم، ولي ما هشت چشم نداريم، دو چشم داريم و فقط روبرور را مي‌بينيم. خداوند دو چشم بيشتر به ما نداده است. ما روبرو يعني آينده و منافع ملت را بايد ببينيم نه اينکه برگرديم و پشت‌سر را نگاه کنيم يا فقط راست،‌ چپ، زمين و آسمان را نگاه کنيم؛ اين‌ها کافي نيست.

وي با بيان اينکه اين دولت محيط امن براي دانشگاه مي‌پسندند، خاطرنشان کرد: محيط امن، يعني همه احساس امنيت کنند. ما بايد فضا را براي رشد علمي دانشجويان فراهم کنيم تا بتوانند در رشته‌هاي مختلف تحقيقات لازم را انجام دهند و صاحب‌نظر شويم.

رئيس‌جمهور ادامه داد: البته تمام دانشجويان، اساتيد ما، ‌انقلاب و کشور را داوست دارند. فرهنگ‌مان و اسلام را دوست دارند ولي يک عده شده‌اند متولي و بر همه مردم مشکوک شده‌اند. يعني همه مردم مورد ترديد و شک هستند.

روحاني خطاب به کساني که خود را متولي همه مي‌دانند، گفت: شما چکاره هستيد که خود را متولي همه‌چيز مي‌دانيد؟ با يک شعار و چهره و قيافه، آدم متولي مي‌شود؟ به چه مناسبت خود را دلسوزتر از ديگران مي‌دانيد؟

وي با بيان اينکه "بايد اجازه داد فضاي باز ايجاد شود"، تاکيد کرد: مردم ما عاشق کشور و اسلام هستند، عاشق انقلاب و امام هستند، قانون اساسي و رهبري نظام را قبول دارند. چرا به همه شک مي‌کنيم و طرف هرچه قسم مي‌خورد قبول نمي‌کنيم؟ تمام زندگي طرف را بررسي مي‌کنيم،‌ تمام سخنراني‌ها و گذشته طرف را بررسي مي‌کنيم. چقدر ما آدم بيکار در کشور داريم که به دنبال يک نقطه ضعف از افراد هستند تا آن نقطه ضعف را پيدا کنند و آن را بزرگ کنند.

رئيس‌جمهور اضافه کرد: دست از اين کارهاي جناحي و حزبي برداريم. اين جناح، آن جناح، چپ و راست، بس است. يک ذره به فکر مردم، کشور و آينده باشيم.

روحاني با بيان اينکه "در دانشگاه‌ها در کنار پرورش و بخش علمي و تحقيق، بايد به فکر مسائل اجتماعي و سياسي هم باشيم"، گفت: دانشجويان ما، بايد دانشجوياني مسئول، جامعه‌پذير و آگاه باشند و اين تنها کافي نيست که از هندسه، فيزيک، شيمي، فيزيولوژي و چارچوب‌هاي علمي برخوردار باشند بلکه بايد از منافع ملي و بدخواهان داخلي و خارجي نيز باخبر باشند. بايد از مصالح کشور باخبر باشند و دنيا را بشناسند.

وي با بيان اينکه "شناخت از جهان و سياست بايد در دانشگاه صورت بگيرد"، تصريح کرد: البته اين بدان معنا نيست که دانشگاه، مرکز يک حزب و جناح باشد. هيچکس حق ندارد با پول بيت‌المال براي تبليغ يک حزب و جناح در کشور کار کند. ما بايد براي ارتقاء افکار اجتماعي و سياسي دانشجويان تلاش کنيم. ما بايد براي آشنايي دانشجويان نسبت به حقوق خود و حقوق شهروندي‌شان و آشنايي‌شان با فضاي جهاني تلاش کنيم.

روحاني با تاکيد بر اينکه "دانشگاه مرکز حزب و جناح نيست"، گفت: جناح‌ها بايد با پول خودشان بروند و يک ساختمان بگيرند و کار کنند ولي از جيب خودشان نه از جيب بيت‌المال. اين موضوع اشکالي ندارد و ما حتي از فعاليت آنها استقبال مي‌کنيم و حتي اگر لازم باشد دولت کمک مي‌کند ولي بايد توجه داشت که دانشگاه متعلق به ملت است، متعلق به يک جناح نيست و کلاس و دانشگاه براي همه است.

وي با اشاره به برخي از گزارش‌هايي که به وي مي‌رسد، افزود: ممکن است برخي از گزارش‌هايي که به ما مي‌رسد اشتباه باشد. باور نمي‌کنم که کسي در دانشگاه مسئوليت داشته باشد و بخواهد بين دانشجويان بر اساس مسائل سياسي و اينچنيني و تعلق داشتن به اين جناح يا آن جناح فرق بگذارد. امکان ندارد چنين چيزي باشد. بيائيد براي شايسته‌سالاري هم‌قسم شويم و هرکس عالم‌تر، اخلاقي‌تر و فدارکار براي کشور و ملت است، ارج بنهيم و فضا را براي پيشرفت کشور آماده کنيم.

رئيس‌جمهور در ادامه تاکيد کرد: ما بايد فضاي لازم را براي رشد سياسي دانشجويان فراهم کنيم، ‌نه رشد حزبي و اين وظيفه ماست و براي کشور ضرورت دارد.

وي با تاکيد بر اينکه "بحث جسمي و سلامت دانشجويان نيز مهم است"، افزود: بايد فضاي لازم را براي ورزش دانشجويان، بويژه دانشجويان دختر فراهم کنيم. سلامت، خوابگاه و غذاي دانشجويان مهم است و اين جزو وظايف ماست، چراکه آنها بايد نيروهاي سالم و کارآمدي براي پيشرفت و توسعه کشور باشند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۶ ] [ 10:41 AM ] [ محسن آزاد ]

 
مرگ مرموز ميليون ها ستاره دريايي در سواحل غربي آمريکا طي ماه هاي اخير موجب نگراني زيست شناسان شده است.به گزارش خبرگزاري مهر، جاناتان اسليمن مدير مرکز ملي تحقيقات بهداشت حيات وحش آمريکا مي گويد : دانشمندان نخستين بار در ژوئن 2013 متوجه مرگ انبوه اين موجودات دريايي شدند.

در اين مرگ و مير انواع مختلف ستاره هاي دريايي تحت تاثير قرار گرفته اند.دو گونه ستاره دريايي که بيشتر از بقيه تحت تاثير قرار گرفته اند ستاره دريايي بنفش و ستاره دريايي آفتاب گردان است.رايج ترين نشانه هاي مشاهده شده در ستاره هاي دريايي مرده ، بروز زخم هاي سفيد رنگ بر روي بازوهاي آنهاست. اين زخم ها به سرعت شيوع مي يابد و ممکن است به از دست دادن بازوي اين موجود دريايي منجر شود. طي چند روز اين عفونت تمام بدن ستاره دريايي را مي گيرد.

کل اين جمعيت در سواحل پاگت ساوند در ايالت واشنگتن از بين رفته اند و جمعيت ستاره هاي دريايي در سواحل ساليش بريتيش کلمبيا در کانادا و همچنين در سواحل کاليفرنيا دچار کاهش شده است. ميزان مرگ و مير 95 درصد اعلام شده است.دانشمنداني که چندين دهه را صرف مطالعه اکوسيستم محلي کرده اند هنوز نتوانسته اند دليلي براي اين مرگ و مير گسترده بيابند.

پيت رايموندي رييس بخش اکولوژي و زيست شناسي تکاملي دانشگاه کاليفرنيا در سانتاکروز مي گويد : فکر مي کنيم آنچه که اخيرا روي داده احتمالا عفونت ناشي از يک عامل بيماري زا مانند انگل، ويروس و يا باکتري است که سيستم ايمني ستاره دريايي را از کار مي اندازد.اين عفونت موجب مي شود ستاره دريايي در برابر باکتري ها آسيب پذير شده و بروز هرگونه عفونت ثانويه بيشتر آسيب را به او وارد کند.اين پديده فقط سال 2013 و در سواحل غربي ديده نشده است بلکه سال گذشته يک شيوع با گستره کمتر ستاره هاي دريايي سواحل شرقي آمريکا را نيز به کام مرگ کشاند.

گفته مي شد پديده سال 2012 به دليل گرم شدن آب دريا روي داده است چرا که پوست ستاره دريايي بسيار حساس است و آب خنک را ترجيح مي دهد اما آنچه که طي چند ماه اخير روي داده به گرم شدن آب دريا ربطي ندارد.ستاره هاي دريايي موجودات بسيار مهمي براي اکوسيستم دريا هستند. آنها صدف، حلزون و ديگر موجودات دريايي کوچک را مي خورند و از اين رو سلامت آنها مي تواند محکي براي کل حيات دريايي باشد.وقتي جمعيت ستاره هاي درياي کاهش يابد، جمعيت صدف ها افزايش يافته و مي تواند خطرات زيادي را براي محيط زيست دريايي ايجاد کند.در حالي که ستاره هاي دريايي مولفه مهمي را از زنجيره غذاي اقيانوسي تشکيل مي دهند و يک شکارچي محسوب مي شوند از سوي ديگر توسط ستاره هاي دريايي ديگر، مرغ دريايي و ديگر شکارچي هاي دريايي خورده مي شود.دانشمندان براي کشف عامل اين مرگ و مير گسترده در حال جمع آوري اطلاعات از مردم، بررسي آزمايشگاهي و همچنين تعيين توالي ژنتيک ستاره هاي دريايي هستند تا دريابند عامل اين کشتار يک ماده سمي بوده يا يک عفونت .


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۵ ] [ 15:6 PM ] [ محسن آزاد ]

معاون آموزشي وزير بهداشت با تاکيد بر اينکه طرح خدمت پزشکي فشار و اجباري است که بر دانش‌آموختگان پزشکي وارد مي‌شود، گفت: طي يک دوره ده ساله طرح خدمت پزشکان اصلاح و اختياري مي‌شود. دکتر ميرمحسن ضيايي در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران با بيان اينکه طي خدمت پزشکان در مناطق محروم زماني به دليل عدم توزيع عادلانه نيروي درماني در کشور اعمال شده است، خاطر نشان کرد: اجراي طرح خدمت پزشکان طي سال‌ها ادامه پيدا کرد و با توجه به نياز مناطق محروم و اينکه پزشکان بر اساس انتخاب خود وارد اين مناطق نمي‌شوند چاره‌اي جز ادامه اجراي اين طرح وجود نداشت.

خدمت اختياري جانشين طرح خدمت اجباري خواهد شد

وي با بيان اينکه بدون در نظر گرفتن خواست دانش‌آموختگان پزشکي که برخي از آنها نخبه ترين افراد جامعه هستند اين افراد به مناطق محروم فرستاده مي‌شوند اظهار کرد: با اين شرايط نمي توان از اين پزشکان انتظار داشت خدمت خوبي ارائه دهند ضمن آن که امکانات مناسب جهت ارائه خدمات پزشکي نيز در اين مناطق محروم و کمتر برخوردار وجود ندارد.معاون آموزشي وزارت بهداشت با اشاره به اينکه طي يک برنامه 10 ساله شرايطي به وجود خواهد آمد که خدمت اختياري جانشين طرح خدمت اجباري خواهد شد افزود: با تمهيداتي که طي ده سال صورت مي‌گيرد نظام بهداشت و درمان از اين مراجعه عبور خواهد کرد. وي يکي از برنامه‌هاي مورد نظر در ده سال آينده را طرح بومي گزيني دانست و گفت: طرح بومي گزيني به اين معنا است که افراد در همان دانشگاه محل زندگي تحصيل کرده و سپس در همان جا به ارائه خدمت بپردازند.

ضيايي درباره نحوه اعمال اين طرح تصريح کرد: بر اساس طرح بومي گزيني 30 درصد ورودي هر دانشگاه به افراد بومي همان منطقه اختصاص مي‌يابد. در حال حاضر قانون مربوطه به اين طرح وجود دارد و وزارت بهداشت نيز در حال طراحي آيين‌نامه آن است تا در زمان مشخص اعمال شود.

پرداختي ثابت به پزشکان مناطق محروم

به گفته وي تغيير تعرفه‌هاي پزشکي در مناطق محروم از ديگر تمهيدات وزارت بهداشت در جهت بازبيني طرح خدمت پزشکي است. معاون آموزشي وزارت بهداشت در اين باره اظهار کرد: در واقع ما به ازاي ارائه خدمت در مناطق دور دست بايد بيش از ما به ازاي ارائه خدمت در شهرهاي بزرگ و برخوردار باشد و تا در نهايت سوء خدمت در مناطق محروم به گونه‌اي که افراد به دلخواه دارد اين مناطق شوند. وي افزود: چگونگي تعريف اين تعرفه ما نيز از جمله مواردي است که بايد بررسي شده و تعيين شود تفاوت ميان سود خدمت در شهرهاي بزرگ و مناطق مردم چقدر باشد. ضيايي در ادامه با اشاره به اينکه پرداختي ثابت به پزشکان مناطق محروم از ديگر عواملي است که مي‌تواند حضور پزشکان را در اين مناطق تضمين کند خاطر نشان کرد: اين پرداخت ثابت باعث مي‌شود حضور نيروي پزشکي در مناطق کمتر برخوردار تضمين شود و علاوه بر آن نياز مناطق محروم نيز به نيرو تامين شود.

وي همچنين با اشاره به لزوم ايجاد توسعه در مناطق محروم گفت: علاوه بر موارد ذکر شده لازم است توسعه و رفاه را در مناطق محروم افزايش داد تا شرايط زندگي ساکنان اين مناطق بهبود يابد. معاون آموزشي وزارت بهداشت با بيان اينکه بخشي از تمهيدات در نظر گرفته شده مربوط به اختيارات وزارت بهداشت و برخي ديگر خارج از حوزه اختيارات اين وزارتخانه است، تصريح کرد: پروسه ده ساله در نظر گرفته شده جهت اعمال تغييرات در طرح خدمت پزشکي به گونه‌ايست که پس از اعمال آن علاوه بر آنکه پزشکان به دلخواه و داوطلبانه در مناطق محروم و کمتر برخوردار وارد مي‌شوند بلکه خدمات پزشکي بهتري نيز در اين مناطق ارائه داده خواهد شد.

ضيايي در ادامه درباره امکان ورود بخش خصوصي در امر ارائه خدمات پزشکي به مناطق محروم اظهار کرد: به دليل عدم وجود امکانات اقتصادي مناسب جهت تامين سود در حال حاضر شرايط لازم جهت ورود بخش خصوصي به اين مناطق وجود ندارد. وي خاطرنشان کرد: لازم است دولت براي ايجاد شرايط مناسب و توسعه اين مناطق دوردست و محروم سرمايه گذاري کند تا امکان ورود بخش خصوصي نيز ايجاد شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۳ ] [ 9:39 AM ] [ محسن آزاد ]

رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت با اعلام جزييات آزمون کارشناسي ارشد پزشکي سال 93 از آغاز ثبت‌نام داوطلبان اين آزمون از روز شنبه 12 بهمن ماه سال جاري خبر داد.

دکتر محمدحسين پورکاظمي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: ثبت‌نام آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته رشته‌هاي پزشکي سال 93 از روز شنبه از طريق سايت مرکز سنجش به نشاني www.sanjeshp.ir آغاز مي‌شود و تا سوم اسفند ادامه دارد.

وي همچنين اظهار کرد: فرصت دوباره‌اي براي جاماندگان از ثبت‌نام و همچنين ويرايش اطلاعات داوطلباني که ثبت‌نام کرده اند از 11 تا 15 اسفند درنظر گرفته شده است.

زمان برگزاري

وي افزود: آزمون کارشناسي ارشد پزشکي 93 به صورت همزمان در 30 مرکز استان برگزار خواهد شد که شامل تمام استان‌ها به غير از استان البرز به دليل نزديکي به تهران مي‌شود.

احتمال تغيير زمان برگزاري آزمون کارشناسي ارشد پزشکي

رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي همچنين با اشاره به احتمال تغيير زمان برگزاري آزمون کارشناسي ارشد پزشکي خاطرنشان کرد: طبق اعلام قبلي اين آزمون قرار بود در روزهاي هفتم و هشتم تير ماه سال آينده برگزار شود با به دليل تداخل با زمان برگزاري آزمون ارشد پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي و با توجه به اينکه درصد بالايي از داوطلبان در هر دو آزمون شرکت مي‌کنند مذاکراتي با دانشگاه آزاد اسلامي انجام خواهد شد تا درباره زمان برگزاري آزمون‌ها به توافقي دست پيدا کنيم که اين آزمون‌ها با يکديگر تداخلي نداشته باشند.

ظرفيت پذيرش آزمون 93 ارشد پزشکي

پورکاظمي درباره ظرفيت پذيرش آزمون 93 ارشد پزشکي نيز اظهار کرد: ظرفيت پذيرش آزمون هنوز مشخص نيست ولي سال گذشته از ميان 70 هزار داوطلب 5974 تن در 62 رشته پذيرفته شدند بنابراين ظرفيت آزمون 93 کمتر از سال گذشته نخواهد بود و ممکن است افزايش هم پيدا کند.

شرط مدرک در آزمون ارشد پزشکي

رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي همچنين بااشاره به محدوديت‌ شرکت داوطلبان گروه‌هاي آموزشي مختلف و فارغ‌التحصيلان وزارت علوم در آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته پزشکي خاطرنشان کرد: برخلاف مصوبه شوراي عالي وزارت علوم که داوطلبان از هر رشته‌اي مي‌توانند در آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته هر کدام از رشته‌ها شرکت کنند، وزارت بهداشت در اين زمينه محدوديت‌هايي را درنظر گرفته است.

وي ادامه داد: براين اساس امکان شرکت دارندگان مدرک کارشناسي وزارت علوم در اين آزمون بستگي به رشته تحصيلي و رشته کارشناسي ارشد موردنظر آن‌ها دارد و براساس مصوبه شوراي عالي وزارت بهداشت جزئيات امکان شرکت هر کدام از داوطلبان در رشته‌هاي کارشناسي ارشد پزشکي در دفترچه مربوط به ثبت‌نام به شکل جداولي روي سايت سازمان سنجش آموزش پزشکي قرار داده شده است.

به گفته وي، تنها کساني مي‌توانند در يکي از رشته‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته پزشکي شرکت کنند که مدرک کارشناسي مرتبط با آن رشته را داشته باشند.

جزئيات دروس آزمون هر رشته و ضريب هر درس

پورکاظمي با تاکيد بر اينکه جزئيات دروس آزمون هر رشته و ضريب هر درس در دفترچه ثبت‌نام آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته آورده شده است، اظهار کرد: بنابراين لازم است داوطلبان دفترچه راهنماي آزمون را از طريق مرکز سنجش آموزش پزشکي مطالعه کنند.

افزايش شمار رشته‌هاي آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته گروه پزشکي

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي در خاتمه با اشاره به افزايش شمار رشته‌هاي آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته گروه پزشکي از 62 رشته به 70 رشته در سال جاري، گفت: به عنوان مثال رشته پرستاري در آزمون 93 براساس نظر گروه آموزشي به چهار رشته سلامت جامعه، پرستاري کودکان، پرستاري داخلي جراحي و روان پرستاري افزايش پيدا کرده است.

رشته‌هاي اکولوژي انساني، شيمي دراويي، علوم تغذيه در بحران‌ها و حوادث غير مترقبه، علوم داروهاي پرتوزا و کنترل مواد خوراکي و‌ آشاميدني از ديگر رشته‌هايي است که در آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته گروه پزشکي افزايش داده شده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۰ ] [ 0:29 AM ] [ محسن آزاد ]

بهنوش بختیاری بازیگر سینما و تلویزیون با انتشار دردنامه‌ای از شایعه‌هایی که اخیراً درمورد او منتشر شده، انتقاد کرد. متن کامل این یادداشت را در ادامه می‌خوانید:

نمی‌دانم این نوشته را باید چگونه آغاز کنم؟ نمی‌دانم؟! نمی‌دانم باید با اشک شروع کنم یا با بغض یا با فریاد یا … نمی‌دانم؟! این‌قدر مستاصل و آزرده‌ام که نمی‌دانم چه بگویم. انگار دیگر فقط خداست که صدای ما را می‌شنود. انگار فقط و فقط اوست و همه در گوش‌هایشان پنبه گذاشته‌اند و هرچه می‌خواهند انجام می‌دهند بدون اینکه نگرانی‌ای از عواقبش داشته باشند.

1317856979 behnoosh bakhtiari lavasan 1 بهنوش بختیاری و حضورش در پارتی لواسان + عکس


ای‌داد و بیداد. ای داد و بیداد از شمایی که هرچه می‌خواهید می‌کنید و کک‌تان هم نمی‌گزد! ای داد و بی داد از شمایی که بارها خواهش من و امثال من را دیده‌اید و باز هم دوست دارید به زندگی خصوصی ‌ما سرک بکشید! ای داد و بیداد از شمایی که وقتی سوژه‌ای ندارید درباره دیگران دروغ‌پردازی می‌کنید و به این هم فکر نمی‌کنید که این دروغی که از سر تفریح و بی‌خبری گفته‌اید شاید زندگی کسی را به خطر بیندازد.

ای داد و بیداد از شمایی که تفریح‌تان شده به لجن کشیدن عده‌ای که فکر می‌کنید به همین راحتی آمده‌اند شاید ستاره‌ای شده‌اند در رسته کاری خودشان! ای داد و بیداد از شمایی که برای خودتان می‌برید و می‌دوزید و… خدایا لااقل تو صدای دردمند مرا در این روزهای عزیز بشنو به حق همان امام بزرگی که جانش را در راه آرمان‌هایش داد تا امثال من امروز بفهمند که اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید.

چند سال پیش تعدادی از عکس‌های شخصی و خانوادگی من را مثل خیلی دیگر از هنرپیشه‌ها روی اینترنت گذاشتند و برای هم با گوشی‌های موبایل‌شان بولوتوث کردند و مثلا من را در یک میهمانی دیدند. این که چه؟ این به چه کار شما می‌آید؟ پس ماجرای حریم خصوصی و احترامی که دین ما برای دیگران قائل شده چه می‌شود و هزارتا سئوال دیگر از این دست. خدا می‌داند که این اتفاق چه دردسرهایی را برای من بوجود آورد که الان هم که به یادشان می‌افتم ناراحت می‌شوم.

خدا را شکر در همان روزها با همکاری نیروی محترم انتظامی بخشی از مشکلاتم حل شد، اما آنهایی که باید هیچ وقت پیدا نشدند تا بشود مجازاتشان کرد. اصلا اگر هم پیدا می‌شدند مجازاتشان چه فایده‌ای داشت وقتی همه‌مان در این چرخه بیمار مشارکت می‌کنیم.

قبل از هر اظهار نظری لطفا همین الان به حافظه گوشی‌های موبایلتان سری بزنید و ببینید چندتا از این دست فیلم‌ها و عکس‌ها را دارید و بعد سر و صدا راه بیندازید. حالا امروز شایعه درست کرده‌اند که فلانی را به همراه دیگرانی که شاید ورزشکار بوده‌اند در میهمانی‌ای در لواسان آن هم در روزهای نزدیک به ماه محرم گرفته‌اند.

با این یکی چه کنم؟ با این تهمتی که خودم هم تا همین چند روز پیش از ماجرایش خبری نداشتم. منی که لااقل به شعائر دینی‌ام در حد و اندازه خودم احترام می‌گذارم آیا باید اینگونه مورد قرار بگیرم؟! فکرش را بکنید سر صحنه فیلم جدیدتان هستید و همسرتان هم در مسافرت به سر می‌برد. ناگهان به شما زنگ می‌زند و از آن طرف تلفن تمام ماجرا را تعریف می‌کند که مگر تو سر کار نبودی و این اخبار چیست و… باقی‌اش ماجراهایی است که می‌توانید خودتان حدس بزنید.

چرا باید با اعصاب و روان یک خانواده این طور بازی شود که حتی کار پدر و مادرم به بیمارستان کشیده شود. ای داد و بیداد از شما که ندانسته در مورد دیگران قضاوت می‌کنید. دیگر نمی‌دانم چه باید گفت تنها امیدوارم و تقاضا دارم از هر مسئولی که به این ماجرا رسیدگی کند و البته یک تقاضای بزرگ هم از شما مردم دارم.

اینکه این‌قدر به راحتی با آبروی بقیه بازی نکنید فقط به جرم اینکه مثلا فلانی هنرپیشه است و شما فکر می‌کنید آدم بی دین و ایمانی است. هرچند که بعد از همه این اتفاقات فکر می‌کنم این تقاضا مثل آب در هاون کوبیدن است و بس. و همین می‌شود که تنها برایم یک کار می‌گذارد که داد و بیدادم را پیش خداوند بزرگ ببرم تا شاید او به داد دل امثال چون منی برسد.

1317856989 behnoosh bakhtiari lavasan بهنوش بختیاری و حضورش در پارتی لواسان + عکس


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۰۹ ] [ 13:47 PM ] [ محسن آزاد ]

نشست هيات مديره باشگاه پرسپوليس براي بررسي استعفاي محمد رويانيان ديروزچهارشنبه در محل اين باشگاه برگزار شد و اعضاي هيات مديره با بررسي تمامي جوانب با استعفاي وي موافقت کردند.در ادامه اين نشست علي پروين به عنوان سرپرست موقت باشگاه پرسپوليس انتخاب شد.

پروين:

پرسپوليس را به جايگاه اصلي‌اش مي‌رسانيم

علي پروين پس ازانتخاب به عنوان سرپرست موقت باشگاه پرسپوليس در جمع خبرنگاران در خصوص جلسه هيات مديره گفت: جلسه خوبي بود که در اين نشست با استعفاي محمد رويانيان موافقت شد چرا که اواصرار به رفتن داشت و ما به زور ايشان را کنار هيات مديره نگاه داشتيم تا دست به دست هم بدهيم و پرسپوليس را به جايگاه اصلي‌اش که همان حضور در بين 4 تيم اول آسياست برسانيم و انشاءالله در جام حذفي هم قهرمان شويم.

وي ادامه داد: در خصوص اهداف و برنامه‌هاي باشگاه بعدا صحبت خواهم کرد.پروين در پاسخ به اين سوال که گفته مي‌شود علي دايي استعفا مي‌دهد، گفت: دايي استعفا نمي‌دهد و محکم سر کارش حاضر خواهد شد. دايي با تمام قدرت به کارش ادامه مي‌دهد تا پرسپوليس را قهرمان کند.وي در مورد اينکه گفته مي‌شود پرسپوليس 40 ميليارد بدهي دارد، گفت: اين بحث را من هم شنيده‌‌ام اما گفته مي‌شود که اين مبلغ صحيح نيست و تا يک هفته بعد اين رقم مشخص خواهد شد. ما به عشق هواداران به پرسپوليس آمديم تا کار کنيم و قرار هم نيست به وزرات ورزش بروم و جلسه بگذارم.پروين ادامه داد:‌ فعلا قرار شده من در اين سمت قرار بگيرم و گويا چند نفر هم به هيات مديره اضافه خواهند شد. رويانيان هم در کنار ماست تا دچار مشکل نشويم و کار اقتصادي‌مان را دنبال کنيم. او براي ما زحمت کشيده و بايد قدرش را بدانيم.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۰۳ ] [ 0:48 AM ] [ محسن آزاد ]

سال آينده قيمت بنزين به احتمال زياد به بيش از 1000 تومان افزايش مي‌يابد و در اين بين، حذف کارمزد و سهميه بنزين برخي از خودروها و موتورسيکلت‌ها از مهمترين تغييرات جديد بنزيني خواهد بود، ضمن آنکه به زودي با اطلاعيه دولت تاريخ مصرف بنزين 400 توماني هم به پايان مي‌رسد.

به گزارش مهر، بنزين به عنوان پرطرف دارترين فرآورده نفتي ايران سال آينده سه تغيير بزرگ را تجربه خواهد کرد که پيش بيني مي شود از پايان تعطيلات نورزي اين تغييرات جديد در ساز و کار عرضه اين محصول استراتژيک نفتي اعمال شود.

از اين رو هم اکنون وزارت نفت عزم خود را براي حذف کارمزد فروش بنزين و عرضه اين فرآورده ميان پالايشگاه هاي نفت به صورت حق العملي جزم کرده است که در اين صورت، هزينه خريد بنزين بسته به حجم باک خودروها 100 تا 500 تومان افزايش مي‌يابد.

به عبارت ديگر، در صورتي‌که يک خودرو 30 ليتر بنزين 400 توماني در جايگاهي خريداري کند بايد معادل 120 تومان به عنوان حق العمل به جايگاه دار پرداخت کند که به تبع با افزايش حجم باک و يا خريد بنزين آزاد اين نرخ تا سقف 500 تومان هم قابل افزايش است.

مصطفي کشکولي مديرعامل شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي اخيرا با بيان اينکه امسال به جاي کارمزد در جايگاه‌ها فروش بنزين به صورت حق العمل کاري انجام مي‌شود، گفته است: با اجراي طرح فروش حق‌العملي بنزين در جايگاه‌ها، جايگاه‌داران مي‌توانند بخشي از درآمد خود را از همان محل فروش تامين کنند.

اين عضو هيات مديره شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي با اشاره به ارسال طرح حذف کارمزد و فروش حق العملي فرآورده‌هاي نفتي در جايگاه‌ها به شوراي اقتصاد، تصريح کرده است: پيش بيني مي‌شود به زودي اين طرح در شوراي اقتصاد تصويب و به مرحله اجرا برسد.

در کنار حذف کارمزد، سال آينده سهميه بنزين 400 توماني (نيمه يارانه‌اي) برخي از خودروها و موتورسيکلت‌ها هم به طور کامل قطع خواهد شد.

بر اين اساس پس از قطع سهميه بنزين نيمه يارانه‌اي خودروها و موتورسيکلت‌هاي فرسوده از دي ماه سال جاري، شمارش معکوس براي حذف سهميه بنزين موتورهاي فاقد پلاک ملي هم آغاز شده است.

سيد مجتبي شفيعي با بيان اينکه سهميه بنزين نيمه يارانه اي وسايل نقليه فرسوده از دي ماه سالجاري واريز نشده و كارت هاي سوخت آنها شارژ نخواهد شد، گفته است: از آنجا كه در كارت سوخت اين خودرو و موتورسيكلت‌ها سوخت ذخيره وجود دارد، از اين ماه به هيچ وجه كارت سوخت آنها شارژ نخواهد شد و ذخيره بنزين اين دسته خودروها تا پايان اسفند ماه اعتبار دارد و پس از آن هيچ اعتباري نخواهد داشت.

رئيس ستاد مديريت حمل‌ و نقل و سوخت کشور با بيان اينكه موتورسيكلت‌هاي فاقد پلاك ملي نيز در سراسر كشور شامل اين حذف سهميه سوخت خواهند بود، بيان کرده است: وزارت نفت در حال تكميل اطلاعات است تا قطع سهميه سوخت اين موتورسيكلت‌ و خودروها از دي ماه جاري در دستور كار قرار بگيرد و به طور قطع اجرا خواهد شد.

افزايش قيمت بنزين براي سال آينده قطعي شده است و بهاي اين فرآورده استراتژيک نفتي به احتمال زياد به بيش از 1000 تومان به ازاي هر ليتر افزايش مي يابد، ضمن آنکه پيش بيني مي‌شود به زودي با اطلاعيه دولت تاريخ مصرف بنزين 400 توماني هم به پايان برسد.

همزمان با بررسي سناريوهاي پيشنهادي افزايش قيمت بنزين، شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي يک سناريوي جديد براي تعيين قيمت اين فرآورده نفتي ارائه کرده است؛ عرضه تک نرخي بنزين از سال 93 .

ناصر سجادي معاون مديرعامل شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران در جمع برخي از مديران نفتي با بيان اينکه تحقق حذف دو نرخي سوخت نيازمند مجاب کردن مسئولان مرتبط است، از پيگيري براي تک نرخي کردن سوخت خبر داد. احمد واحديان ابوترابي رئيس اداره پيشگيري عرضه خارج از شبکه و مقابله با قاچاق سوخت شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي نيزهم با بيان اينکه اختلاف قيمت يارانه‌اي سوخت با قيمت آزاد آن از دلايل مهم قاچاق و عرضه‌ خارج از شبکه سوخت است، تاکيد مي‌کند: وجود نرخ‌هاي متفاوت ‌براي فعاليت‌هاي مختلف، موجب انحراف فرآورده از يک بخش به بخش ديگر مي‌شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ یکشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۲۹ ] [ 18:56 PM ] [ محسن آزاد ]

این مادر بزرگ اکنون در ماه هشتم حاملگی است و قرار است ماه آینده در یکی از بیمارستان های غرب آمریکا، نوه خود را به دنیا بیاورد.یک مادر بزرگ پرویی در آمریکا ماه آینده نوه خود را به دنیا می آورد.رسانه های آمریکا گزارش دادند یک مادر بزرگ ۵۸ ساله پرویی، ماه آینده نوه خود را به دنیا خواهد آورد.جولیا ناوارو (۵۸ ساله) به جای دخترش لورینا ماکنیون (۳۲ ساله) که تاکنون ۱۰ بار سقط جنین کرده است، حاضر شده تا جنین دخترش را به عنوان مادر جایگزین پرورش دهد.

مادری که به جای دخترش باردار شود + عکس

این مادر بزرگ اکنون در ماه هشتم حاملگی است و قرار است ماه آینده در یکی از بیمارستان های غرب آمریکا، نوه خود را به دنیا بیاورد.مادر بزرگ به روزنامه سالت لایک تریبون گفته است به عنوان یک خانواده باید به همدیگر کمک کنیم.بر اساس این گزارش لورینا پس از ازدواج در سال ۲۰۰۵ هیچ باروری نداشت اما در ماه هفتم سقط جنین می کرد.سقط جنین ۱۰ بار تکرار شد تا اینکه مادر بزرگ داوطلب شد جنین دخترش را در رحمش قرار دهد تا وی آنرا پرورش داده و به دنیا آورد.
برای این کار پزشکان هرمونهایی را به مدت سه ماه به مادر بزرگ تزریق کردند تا بدن وی آماده یک حاملگی در سنین بالا باشد.به گزارش پارس ناز این پدیده رواج چندانی در جهان نداشته است. با این حال در سال ۱۹۸۷ یک مادر بزرگ در آفریقای جنوبی سه نوه خود را به دنیا آورده بود.همچنین در سال ۲۰۰۸ در اوهایو شمال شرق آمریکا یک مادر بزرگ دیگر، ۳ قلوی دختر خود را به دنیا آورد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۲۶ ] [ 18:27 PM ] [ محسن آزاد ]

 
سعيد مظفري‌زاده با انتشار يادداشتي در وبلاگ شخصي خود از خداحافظي از داوري پس از قضاوت در داربي 78 گفت. در اين يادداشت که با عنوان "رفتن... اما بي‌گلايه" روي وبلاگ مظفري‌زاده قرار گرفته آمده است: شخصيت اجتماعي ِ هر فرد از کانونِ گرم ِ خانواده تا دامانِ پرمهرِ جامعه، تمامي دستخوش فراز و نشيب است اما آرامش تنها در پناه اهداف بلند و صادقانه و بر مبنايِ پاکي و درستي است که اين فراز و نشيب ها را در سيطره ي خود نگاه مي دارد و در نهايت به سرانجامي شادي آفرين مي رساند.

خُرد و کلان مي دانند؛ بازنمايي سره از ناسره، درست از اشتباه، حق از ناحق و خوب از بد اگرچه ريزه کاري هايي دارد ، سخت حساس و خطير اما اگر در بستري از پاکي و صداقت باشد انجامِ آن چندان هم سخت نيست.

با نيم نگاهي به پسوندِ مکانيِ تولد، هميشه دل نگرانِ انديشه ي پاک مردمان سخت کوش و درست رفتارِ يزد نيز بوده ام و آنان که اين باورِ ذهني را ايمان دارند به خوبي مي دانند که اعتقاد و ايمانِ قلبي به اين مقوله ، خود بزرگترين و مهمترين شيوه ي نظارت بر عملکردي است که سخت تأثير گذار است.

اين مقدمه ي کوتاه اگرچه با«نازپرورده تنعم نبرد...» فاصله ها دارد اما از اين جهت يادآوري شد که در پناهِ شخصيتي اجتماعي و برخاسته از گذشته و الاني سرافراز و با دريافتِ عمق و اهميتِ هنرِ والاي قضاوت قدم به واديِ دلبستگي هاي هميشه ام گذاشتم تا سهمي داشته باشم در چهارچوب هاي ذهني که براي خود ترسيم کرده بودم و در اين راه هر آموختني بود به قدر توان آموختم و براي کسب توان و آمادگي لازم از تلاش مجدّانه دريغ نکردم، تا قبل و بيش از همه، از عملکردي که بارها و بارها آن را از زواياي مختلف مي بينم؛ خود خشنود و آرام باشم و شايد به همين دلايلِ برشمرده شده، هرآنکس که طي سال هاي رفته و بازنيامده قضاوت هاي مرا به داوري نشسته است اذعان مي دارد که کم نگذاشتم.

به واديِ فراموشي سپردن دلبستگي ها وقتي پاي آرمان هايي فراگير به ميان مي آيد چندان سخت نيست اما وقتي قدم به وادي آزموده شدن مي نهي آنگاه با تمامِ حضور و غيابت درک مي کني در نبرد احساس و توان آن کس که بي پناه تر از آن بيست و دو نفر در پي ترسيم چهره ي زيباي واقعيت ها است، کسي نيست جز همان مردِ ؛ سياه پوش ميدانِ سبزِ مستطيليِ فوتبال.

اين روزها اما نگاه ها سنگين تر شده است، زمزمه ها گوش خراش تر و طعنه و کنايه ها آزار دهنده تر و اين شکنندگي را تاب آوردن در ميدانِ تمرکز و عمل به وظيفه، تکليفِ مالايطاق است هرچند تا اين دقيقه هرگز از انجام سخت ترينِ صعب ها شانه خالي نکردم اما اينک ترجيحم بر رفتن بدون گلايه و خداحافظيِ بي حاشيه است.

منکر نيکي ها نيستم و قدردان تر از هميشه نسبت به همه ي آناني که در اين حال و احوالِ امروزيم قدم ها برداشته اند بي مزد و منت اما... حرف گفتني، راه رفتني و امور شدني، همه از مصاديقِ بارزِ لابد و ناگزير است... و من براي رفتن از آوردگاه ميدان سبز قدم به شهرآورد ميگذارم.

همه ي نيکانِ روزگار همواره در پناه حضرت باريتعالي

سعيد مظفري‌زاده


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۲۵ ] [ 22:31 PM ] [ محسن آزاد ]

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: یداله جهانبازی در دو بازی شش امتیازی پرسپولیس مقابل فولاد و تراکتورسازی با اشتباهات خود معادلات صدر جدول را تغییر داده و بازی زیبای پرسپولیس و فولاد را با حق کشی به زشتی کشاند.


محمد رویانیان در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس افزود: دیدار دو تیم پرسپولیس و فولاد بازی زیبا و جذابی بود و هر دو تیم موقعیت هایی را روی دروازه یکدیگر خلق کردند. این بازی پرتحرک متاسفانه با حق کشی و اشتباه بزرگ داور میدان به زشتی گرایید. ما نگرانی خود از داوری این بازی را قبل از بازی به کمیته داوران اعلام کرده بودیم.

بنده شخصا به واسطه اشتباهاتی که این داور در دیدار پرسپولیس و تراکتورسازی داشت و دو پنالتی ما را نادیده گرفت نگران این بازی بودم و مراتب نگرانی خود را به کمیته داوران و فدراسیون فوتبال اعلام کردم و از قائم مقام باشگاه نیز خواسته بودم این موضوع را پیگیری کند. متاسفانه داور بازی در دقایق پایانی هند مسلم بازیکن فولاد را نادیده گرفت و گلی را به ما تحمیل کرد که از نظر کارشناسان داوری مردود بوده. چرا پرسپولیس باید در دو بازی شش امتیازی از سوی یک داور این گونه آسیب ببیند. حالا یقین یافتم که نگرانی ام از داوری این بازی بی دلیل نبود. متاسفانه حق پرسپولیس در دو بازی تاثیرگذار و مهم که می تواند معادلات صدرنشینی و قهرمانی را تعیین کند ضایع شده. بازیکنان ما این همه زحمت می کشند و سختی ها را تحمل می کنند و هواداران پرپسولیس با تمام وجود از تیمشان پشتیبانی می کنند اما زحمات باشگاه و تیم با این قبیل اشتباهات هدر می رود. حرفی هم بزنیم می گویند محروم می کنیم. تصمیمات سخت و عجیب علیه پرسپولیس گرفته می شود و از همه طرف این تیم که پس از چند سال با زحمات کادر فنی و بازیکنان و دلسوزی هواداران احیا شده تا می رود در مسیر قهرمانی قرار بگیرد با چالش هایی مواجه می شود و ظلم هایی به این تیم روا می شود، پشت سر هم.

رویانیان تصریح کرد: داوری که در بازی با تراکتورسازی دو پنالتی ما را نادیده گرفت در این بازی در صحنه ای آشکار هند بازیکن فولاد را نادیده می گیرد، ما چه باید بگوییم و چه باید بکنیم. بدون تردید شکایت خود را به مراجع قضایی فوتبال و کمیته انضباطی اعلام خواهیم کرد و برای احقاق حق تیم تمام تلاش خود را می کنیم. متاسفانه در شرایطی که پرسپولیس به صدر جدول رسیده بود سدهایی مقابل این تیم قرار داده شده و این حق کشی ها امتیازات مهمی را از تیم ما سلب کرده است. در پشت پرده فوتبال خیلی چیزها می گذرد، چطور می شود که یک باشگاه و یک تیم به ناگاه از همه چیز محروم می شود. از یک طرف سخت گیری های آن چنانی می شود و از طرفی دیگر با این قضاوت ها تیم ما دچار آسیب هایی می شود که جبران کردن آن سخت خواهد بود با این وجود ایمان دارم بازیکنان غیرتمند و کادر فنی با درایت پرسپولیس با کسب یک نتیجه ایده آل در دربی دل هواداران را شاد خواهند کرد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پایان گفت: احترام ویژه ای برای باشگاه فولاد و این تیم قائل هستیم و آقای فرکی یکی از مربیان با اخلاق و نمونه فوتبال ایران اند، در این بازی هم بازیکنان فولاد فوتبال جوانمردانه ای را به نمایش گذاشتند اما متاسفانه داور همه چیز را به حاشیه کشاند و با تصمیم اشتباه خود که در بازی با تراکتورسازی نیز تکرار شده بود ابهاماتی را ایجاد کرد، نمی دانم مشکل این داور با پرسپولیس چیست که همه اشتباهاتش به ضرر پرسپولیس تمام می شود. چرا باید یک داور در دو بازی مهم و حساس و البته تعیین کننده این همه اشتباه به ضرر یک تیم داشته باشد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳۹۲/۱۰/۲۱ ] [ 23:58 PM ] [ محسن آزاد ]

اگر احساسي شبيه به اين داشتيد که يک کاميون آجر رويتان خالي کرده‌اند، سردرد، گيجي و حالت تهوع هم داشتيد و نتوانستيد از جاي خود بلند شويد شک نکنيد که يکي از مبتلايان به موج جديد آنفلوآنزا هستيد.

به پزشکتان مراجعه کنيد و از او براي زودتر خوب شدن نسخه بگيريد ولي اگر تب و گلو درد نداشتيد اصلا به او اصرار نکنيد تا برايتان آنتي‌بيوتيک تجويز کند.

موج جديد آنفلوآنزا و سرماخوردگي همراه با برف و مسافران عتبات‌عاليات از عراق وارد کشور شده است. از ويژگي‌هاي آنفلوآنزاي امسال اين است که روز‌هاي بيشتري به اين سؤال فکر خواهيد کرد که چرا من خوب نمي‌شوم. نگران نباشيد و تا مي‌توانيد مايعات مصرف کنيد.

دکتر محمدمهدي گويا، ‌رئيس مرکز مديريت بيماري‌هاي غيرواگير وزارت بهداشت درخصوص وضعيت آنفلوآنزا در کشور گفت: ‌امسال هنوز شيوع بيماري به اندازه‌اي که انتظار داشتيم، نرسيده اما شيوع آنفلوآنزا در شمال غرب کشور بسيار بيشتر از ساير نقاط ايران است. وي با بيان اينکه شيوع آنفلوآنزا با آلودگي هوا افزايش مي‌يابد، ‌گفت: اين معضل در شهرهايي که با آلودگي هوا روبه‌رو هستند، ‌بيشتر است بنابراين افرادي که در کلانشهرهايي با آلودگي هوا زندگي مي‌کنند، بايد بيشتر مراقب باشند. در واقع در تماس با فرد مبتلا قرار نگيرند و قبل از خوردن هر چيز چندبار دست‌هاي خود را بشويند.

اين بيماري که 3تا 5روز حداقل شما را زمين گير خواهد کرد ويژگي‌هايي شبيه به آنفلوآنزاي قبلي دارد. دکتر قاسم حسيني اخوان پزشک اورژانس بيمارستان هاشمي‌نژاد مشهد گفت: اين بيماري علائمي مانند تب، لرز، استخوان درد و گاهي اسهال و استفراغ دارد و بيشتر در کساني که از مسافرت عتبات عاليات از عراق برگشته‌اند ديده مي‌شود و مثل ساير آنفلوآنزاها در سال‌هاي قبل به‌شدت واگيردار است. درمان آن نيز نگهدارنده است و بيمار بايد 3تا 5روز در خانه استراحت کند و از بخور، مايعات گرم، آبميوه، عسل و ليمو استفاده کند.

وي تأکيد کرد که آنتي‌بيوتيک چندان جايي در درمان اين بيماري ندارد مگر در مواردي که بيماري تبديل به برونشيت يا عفونت حاد سينوزيت شود. دکتر قاسم حسيني اخوان گفت: تشديد بيماري در افراد مسن و کودکان خطر بيشتري دارد. حدود 50درصد از مراجعان به درمانگاه محل کار من مبتلايان به آنفلوآنزا هستند. علاوه بر داروهاي شيميايي مي‌توانيد از مکمل‌هاي روي، ويتامينC، شير و عسل، شربت‌هاي گياهي اکيناسه (سرخارگل) که تحريک‌کننده سيستم ايمني بدن است وآلوئه‌ورا استفاده کنيد. در اين روزها ماسک بزنيد و استراحت کنيد تا تماس به حداقل برسد و چرخه بيماري کند و متوقف شود.

مصرف خودسرانه آنتي‌بيوتيک جامعه جهاني را به خطر انداخته به‌طوري که سازمان جهاني بهداشت بارها در مورد آن بيانيه صادر کرده است. با اين حال اين باور غلط در جامعه همچنان وجود دارد و مردم براي سرماخوردگي و آنفلوآنزا درخواست آنتي‌بيوتيک مي‌کنند. دکتر اخوان درمورد اين افراد گفت: هر چند اين بيماري‌ها تا تبديل به بيماري ديگري نشوند نياز به آنتي‌بيوتيک ندارند، بعضي از افراد باور عجيبي به آنتي‌بيوتيک و از ميان آنها به پني‌سيلين دارند. درحالي‌که مصرف آنتي‌بيوتيک به هيچ عنوان اثري در سرماخوردگي و آنفلوآنزا هر نوعش که باشد، ندارد.

اگر بيماري پس از 3تا 5روز تبديل به برونشيت، گوش‌درد، آنژين چرکي شد مي‌توان به بيمار آنتي‌بيوتيک تجويز کرد. در برخي موارد من به بيمارهايم مي‌گويم اگر اين داروها را مصرف کرديد و مايعات و نوشيدني را خورديد و خوب نشديد شما را رايگان ويزيت مي‌کنم.

او علت رايج بودن مصرف آنتي‌بوتيک در ايران را ارزاني و باور غلط دانست و گفت: در ايران 23 برابر استاندارد جهاني آنتي‌بيوتيک مصرف مي‌شود.

مصرف خودسرانه کورتون ممنوع

مصرف خودسرانه کورتون براي درمان سرماخوردگي نيز به مانند آنتي‌بيوتيک مي‌تواند مضر باشد. برخي افراد به مصرف آمپول دگزامتازون و بتامتازون بدون تجويز پزشک روي مي‌آورند درحالي‌که مصرف اين داروها بدون تشخيص پزشک مضر است. سهيل افرازي، رئيس دفتر تحقيق و توسعه معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي بوشهر به فارس گفت: تزريق اين آمپول‌ها باعث کهنه‌شدن بيماري، ضعف سيستم ايمني و مستعد شدن بدن براي ابتلا به بيماري‌هاي عفوني و ديگر مشکلات براي فرد بيمار مي‌شود. افراد بايد در مورد مصرف داروهاي سرماخوردگي با پزشک مشورت کنند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه ۱۳۹۲/۱۰/۲۱ ] [ 16:53 PM ] [ محسن آزاد ]

محمد رويانيان مديرعامل باشگاه پرسپوليس که در تمرين ديروز اين تيم حضور يافته بود در جمع خبرنگاران، گفت: خوشبختانه کادر فني و به ويژه علي دايي قدرتمند و با روحيه تمرين‌ها را دنبال مي‌کنند. در تمرين حاضر شدم و صحبتي با بازيکنان انجام دادم. بازيکنان آنقدر با نشاط و پر روحيه بودند که حتي به من هم روحيه دادند. يکي از دلايل آمدن هم همين بود که دلم براي آنها تنگ شده بود و مي خواستم يک خسته نباشيد به آنها بگويم. او ادامه داد: سردار آزمون، پسر خوب ايران را که خيلي هم او را دوست دارم، مي‌خواستم از نزديک ببينم. از زماني که به ليگ روسيه رفته با خانواده و پدرش ارتباط داشتيم و هنوز هم داريم. به هر حال او مهمان ماست و مي خواستم به او خوش‌آمد بگويم.

رويانيان در پاسخ به اين سوال که اگر قرار باشد سردار آزمون در ايران بازي کند به فکر جذب او خواهيد بود يا خير، گفت: بله اگر در ايران بازي کند بايد به پرسپوليس بيايد و قبول نمي‌کنيم که به تيم ديگري برود اما هنوز با روبين‌کازان قرارداد دارد و فکر مي‌کنم جمعه به ترکيه مي‌رود و پس از اين که اردوي تيمش در اين کشور تمام شد دوباره پانزده روز به ايران مي‌آيد. مديرعامل باشگاه پرسپوليس درباره اين که باشگاه استقلال فرستادن يک نفر به تمرين پرسپوليس براي نت برداري از جزئيات اردوي پرسپوليس را تکذيب کرده، گفت: البته قبل از داربي اين مسائل مرسوم است. حالا نمي‌دانم که واقعا باشگاه‌ها چنين کاري را انجام مي‌دهند يا خير اما اميدوارم اين شايعات و اتفاقات باعث نشود که داربي تحت فشار برگزار شود و بازيکنان و مربيان هم نتوانند عملکرد خوب خود را در اثر اين فشار نمايش دهند. داربي بر اثر اين فشارها تماشاگر پسند نشده و بلکه زشت مي‌شود.

او درباره مشکلات مالي پرسپوليس گفت: ان‌شاءالله پيش از داربي اين مسائل برطرف مي‌شود. اين مشکل آن طور که گفته‌اند نبوده و ما بايد هر چه زودتر اين مساله را برطرف کنيم. من هر روز با دايي در تماس هستم. بازيکنان نگران نباشند ما پول‌شان را جور مي‌کنيم و به آنها مي‌دهيم. رويانيان درباره آخرين وضعيت افشين اسماعيل‌زاده هم گفت: آنها در اردو هستند و بايد در اين چند روز دو بازي انجام دهند و بعد از آن با من قرار دارد و شنبه هم پدرش پيش من خواهد آمد. دو پيشنهاد در همان پرتغال دارد. يک پيشنهاد هم از ليگ دسته دو ايتاليا.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس درباره قرعه‌کشي جام حذفي و بازي مقابل فولاد در اهواز گفت: ديگر نمي‌دانيم اسم اين را چه بگذاريم قسمت يا شانس يا زيرآب زني يا به قول خوزستاني‌ها همين طوري اتفاق افتاده، نمي‌دانم. بعضي‌ها دو بازي پشت سر هم در تهران انجام مي‌دهند و حالا ما بايد دو بازي در اهواز انجام دهيم.

او درباره کري‌خواني‌هايش با فتح‌الله‌زاده گفت: من هميشه رابطه‌ام با او خوب بوده است، اما فتح‌الله‌زاده ناگهان چيزهايي يادش مي‌آيد و مي‌گويد. من هم بلد نيستم کري بخوانم و يک چيز مي‌گويم که خراب مي‌شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۱۸ ] [ 23:53 PM ] [ محسن آزاد ]

 مديرعامل سازمان بيمه سلامت ايران با بيان اينکه براساس تفاهمنامه بين سازمان بيمه سلامت ايران، معاونت دانشجويي وزارت بهداشت و صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم قرار است براي دانشجويان متقاضي، دفترچه بيمه پايه درمان صادر شود، اظهار کرد: براي ثبت‌نام و انتخاب واحد نيمسال دوم تحصيلي 93-92 داشتن دفترچه بيمه پايه درمان براي دانشجويان اجباري شده است.

انوشيروان محسني بندپي در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اينکه اين تفاهم‌نامه به منظور اجرايي کردن بند "الف" ماده "38" قانون پنج ساله پنجم توسعه منعقد شده است، گفت: اين موضوع به منظور اجرايي کردن بيمه همگاني و اجباري در کشور صورت گرفته و در ابتداي امر اين طرح را از دانشجويان آغاز کرده‌ايم.

وي در مورد سهم حق بيمه پرداختي دانشجو در «بيمه پايه درمان دانشجويان»، خاطرنشان کرد: براساس تفاهمنامه منعقد شده دانشجويان 15 درصد از سهم حق بيمه را پرداخت کرده و 85 درصد آن توسط سازمان بيمه‌گر پرداخت مي‌شود.

مديرعامل سازمان بيمه سلامت ايران همچنين در مورد سرانه درمان بيمه پايه درمان دانشجويان، اظهار کرد: سرانه درمان اين نوع بيمه در سال 92، 14 هزار و 300 تومان خواهد بود اما در مورد اين سرانه درمان در سال 93 به اين دليل که هنوز لايحه بودجه در مجلس شوراي اسلامي به تصويب نرسيده است تصميمي اتخاذ نکرده‌ايم.

بندپي با اشاره به اينکه دفترچه بيمه پايه درمان دانشجويان همانند بيمه ايرانيان تحت عنوان پوشش بيمه پايه درمان ساير اقشار است،‌ بيان کرد: در بيمه ايرانيان 50 درصد سهم حق بيمه توسط دولت و 50 درصد آن توسط فرد پرداخت مي‌شود و درصورتي که تشخيص داده شود فرد از شرايط مالي مناسبي برخوردار نيست، با تاييد نهادهاي حمايتي به فرد متقاضي 35 درصد تخفيف داده شده و تنها 15 درصد از سهم حق بيمه خود را پرداخت مي‌کند.

وي در مورد "بيمه پايه درمان دانشجويان"، تاکيد کرد: اين نوع دفترچه درمان براي دانشجوياني است که تا کنون موفق به دريافت دفترچه بيمه پايه درمان نشده‌اند که با توجه به تفاهمنامه مورد نظر، افراد متقاضي مي‌توانند از طرح مذکور استفاده کنند.

بندپي همچنين در مورد دانشجوياني که هيچ‌گونه توان مالي براي پرداخت سهم حق بيمه خود ندارند، اظهار کرد: سازمان بيمه سلامت تنها مي‌تواند 85 درصد سهم حق بيمه را پرداخت کند و در صورت عدم توان مالي دانشجو براي پرداخت 15 درصدي سهمش، اين صندوق رفاه دانشجويان است که بايد در اين زمينه گام بردارد چرا که سازمان بيمه سلامت ايران اين سهم 15 درصدي را پرداخت نمي‌کند.

مديرعامل سازمان بيمه سلامت ايران در پاسخ به امکان اجراي "بيمه تکميلي" براي دانشجويان، گفت: سازمان بيمه سلامت ايران مجري بيمه تکميلي براي دانشجويان نيست و نمي‌تواند در اين زمينه ورود کند اما در زيرمجموعه سازمان‌هاي خود داراي سازماني به نام "بيمه آتيه سازان حافظ " است که در صورت تمايل و تصميم صندوق رفاه دانشجويان با انعقاد قرارداد با اين شرکت بيمه‌اي مي‌توان بيمه تکميلي دانشجويان را نيز اجرايي کرد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۱۸ ] [ 23:50 PM ] [ محسن آزاد ]

 این آزمایش موسوم به ˈPrenatalSafeˈ نخستین آزمایش ژنتیکی غیر تهاجمی است که دقت بسیار بالایی داشته و می تواند سندروم داون و سایر اختلالات کروموزومی جنین را در زنان باردار با انجام یک آزمایش ساده خون از هفته دهم بارداری به بعد شناسایی کند.

سندرم داون يا تريزومي 21 با شيوع يك در هشتصد تولد زنده در ايالات متحده شايعترين ناهنجاري كروموزومي نژاد انساني است.

اين نا هنجاري بااستفاده از آمنيوسنتز از هفته شانزدهم بارداري به بعد قابل تشخيص است اما سال هاست كه محققان با توجه به عورض آمنيوسنتز از در پي يافتن روش كم خطر و قابل اعتمادي براي تشخيص زود هنگام آن هستند.

سندرم داون در فرزندان مادران با 35 سال به بالا شايعتر است.

با انجام یک آزمایش ساده خون از زنان باردار بدون هیچ خطری برای جنین، علاوه بر سندورم داون که یکی از اختلالات شایع ژنتیکی است که بطور متوسط از هر 700 نوزاد یک نفر مبتلا به آن می شود، همچنین می توان سایر اختلالات کروموزومی مانند ˈEdwards ˈ، سندروم ˈPatauˈ، ˈسندروم Turnerˈ و ˈسندروم ˈ Klinefelter ˈ و ˈJacobsˈ را نیز شناسایی کرد.

در حال حاضر رايج ترين تست غربالگري سندم داون كه در بسياري از كشورهاي دنیا به صورت ملي بر روي تمامي مادران باردار انجام مي پذيرد ، تست كوآد ماركر است. اين تست داراي نرخ تشخيص حدود 80 است. کواد مارکر چنانکه از اسمش پیداست، شامل انجام چهار آزمایش است.

در ایتالیا 38 هزار نفر مبتلا به سندروم داون هستند و در حال حاضر در این کشور از هر یکهزار و 200 نوزاد یک نفر به این بیماری مبتلا می شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۱۸ ] [ 23:47 PM ] [ محسن آزاد ]

 سایت شبکه “فرانس ۲۴″ در گزارشی با عنوان ” حمله شلوارهای تنگ به تهران جنجال برانگیز شد” نوشت: شلوار ساپورت شلوار تنگ زنانه ای است که ایران را در بر گرفته است. مشکل آنجاست که این نوع از پوشش مورد تایید مقامات ایرانی نیست. آنها این نوع پوشش را بسیار دور از لباس اسلامی می دانند. زنانی که ساپورت بپوشند در معرض بازداشت هستند. ظهور این شلوارها در ایران بحث و جدل هایی را نیز به همراه داشته است. بخشی از محافظه کاران صفحه ای را در فیس بوک با عنوان “از ساپورت بدم می آید” راه اندازی کرده اند. این افراد معتقدند زنانی که این شلوار را به تن کنند چارچوب های اسلامی را رعایت نمی کنند.
همچنین این عبارت “حمله لشکر ساپورت ها به تهران” رواج بسیاری در میان محافظه کاران ایرانی داشته است.
یکی از کاربران و اعضای این صفحه می نویسد: تاریخ این لباس تنگ به زمستان ۲۰۱۲ باز می گردد زمانی که عروسک باربی در تهران با این لباس حاضر شد.
او ضمن ابراز نگرانی از گسترش ساپورت های رنگی در تهران گفت: زنان از هنگام انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران در بهار گذشته، شجاع تر شده اند. روحانی به عنوان نمای معتدل حکومت ایران شناخته می شود.
در این گزارش آمده است: زنان در ایران به نرم کردن خطوط قرمز عادت کرده اند. بسیاری از آنها در لاک زدن به ناخن ها یا به پا کردن صندل تردید نمی کنند.

ایلی ۲۷ ساله و در تهران زندگی می کند. او می گوید: ۲ سال پیش به دلیل پوشیدن ساپورت دستگیر شدم. در منطقه ونک در حال گشت و گذار بودم و ساپورت مشکی به پا داشتم. یک زن از پلیس امنیت اخلاقی نزدیک من شد. از من پرسید چرا چنین لباسی را می پوشی؟ گفتم مگر ممنوع است؟ گفت: بله، دولت هم دستوری درباره این لباس صادر کرده است.

با دوستم تماس گرفتم و از او خواستم شلوار مناسبی را برای من بیاورد اما پلیس مانع این موضوع شد. آنها من را به پلیس بردند و با ساپورت از زوایای مختلف از من عکس گرفتند.

هم اکنون قیمت هر ساپورت در ایران بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار ریال معادل ۴٫۵ تا ۹ یورو است. این در حالی است که قیمت هر شلوار جین حداقل یک میلیون ریال معادل ۲۲ یورو است. بسیاری از زنان ترجیح می دهند به جای یک جین ، ۵ ساپورت داشته باشند.
شلوار ساپورت امروزه با تقاضای زیادی در بازار روبه رو است.
تانیا ۲۹ ساله در تهران زندگی می کند. او هم می گوید: قبل از این پوشیدن “بوت” (نوعی چکمه ساق بلند) هم ممنوع شده بود پس عجیب نیست اگر ساپورت پوشیدن هم با مشکل روبه رو شود.

وی می افزاید: ای کاش مقامات به جای اینکه وقت خود را با توقیف زنان به دلایل بیهوده سر می کردند به مشکلات روزانه مردم می پرداختند.
با این حال ، مخالفان این قبیل پوشش ها می گویند حفظ سلامت اخلاقی جامعه چیزی نیست که بتوان بدان بی اعتنا بود.
l8dafndp8w46rblvn حمله لشکر ساپورت ها به تهران + عکس

 


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۱۸ ] [ 9:8 AM ] [ محسن آزاد ]
پسر جوانی که خود را جادوگر معرفی کرده بود و برای درمان مشکلات دختران درخواست‌های بی‌شرمانه می‌کرد، از سوی پلیس دستگیر شد.

این پسر جوان پس از دستگیری درباره روی آوردن به این کار گفت: بچه بودم که برای حل مشکل خانواده‌ام به همراه برادرم به یک دعا نویس مراجعه کردیم و سپس مرد رمال تا جایی که توانست از ما پول گرفت و مشکل‌مان نیز بدتر شد.

پسر شیطان صفت ادامه داد: به خاطر این موضوع خیلی اعصابم خرد بود چراکه هرچه داشتیم به این مرد رمال داده بودیم تا مشکلمان حل شود. چند وقتی از این ماجرا گذشت و یک روز برای یکی از دوستان مشکلی به وجود آمد و من همینجوری گفتم می‌توانم مشکلش را با دعا حل کنم. اصلا بلد نبودم یک چیزی نوشتم و به او دادم از شانس من هم این مرد مشکلش حل و به خاطر همین مقداری پول به من داد.

وي گفت: این اول ماجرا بود بعد از حل مشکل این مرد و تبلیغاتش تعدادی دیگر برای حل مشکلاتشان مراجعه کردند و من هم با دعاهای الکی مبالغ زیادی را از آنان می‌گرفتم و اگر هم مشکلاتشان حل نمی‌شد می‌گفتم به صلاح نیست من در آیینه دیده‌ام که چند سال بعد اتفاق بسیار خوبی برای شما می‌افتد و با این ترفند‌ها مشتریان را راضی نگه می‌داشتم.

این مرد درباره پیشنهاد بی‌شرمانه‌اش به دختران در خصوص برقراری رابطه نامشروع گفت: من به دختران می‌گفتم که من دارای قدرت خاصی هستم و اگر با من رابطه داشته باشند مشکلاتشان حل می‌شود.

وی درباره بیش از 30 شاکی خصوصی دختر در این رابطه گفت: نمی‌دانم چه بگویم ولی فکر نمی‌کنم این افراد همگی قربانیان من باشند.

این پسر شیطان صفت که تا چهارم دبستان بیشتر درس نخوانده است توانسته با ترفند و شگرد ده‌ها نفر از هموطنان را فریب دهد و از آنان برای حل مشکلات‌شان مبالغ میلیونی دریافت کند.

بر اساس این گزارش بیش از 90 درصد از شاکیان نه تنها مشکلاتشان با مراجعه به این رمال حل نشده بلکه در مواردی به جز ضرر مالی لطمه‌های معنوی و روحی بسیار زیادی هم به آنان وارد شده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه ۱۳۹۲/۱۰/۱۷ ] [ 11:50 AM ] [ محسن آزاد ]
مجله سیب سبز: در دو هفته گذشته بعد از گزارش موارد زیادی از بیماری‌های خطرناک کبدی در مصرف‌کنندگان داروی لاغری «اکسی الیت» و گزارش چند مورد بستری و انجام دو مورد پیوند کبد و یک مورد مرگ مصرف‌کنندگان، مسئولان وزارت بهداشت جلسه‌ای تشکیل دادند و این داروی «مرگبار» را بررسی کردند. با هم نظر چند نفر از مسئولان را می‌خوانیم. 

دستور جمع‌آوری این دارو ابلاغ شده است

«اکسی الیت» (OXYELITE) کپسول و پودری اســت کـه در ایالات‌متحــده ساخته شده و برای انرژی‌زایی و کاهش قند خون مصرف می‌شود، ولی باعث 50 مورد نارسایی کبد در دنیا شده است و سازمان‌های جهانی برای جمع‌آوری آن اقدام کرده‌اند. از مصرف این دارو که متأسفانه در برخی باشگاه‌های بدنسازی و آرایشگاه‌ها تجویز می‌شود به‌شدت پرهیز کنید. نارسایی کبد موجب مرگ افراد یا ازدست رفتن کبد شده که نیاز به پیوند می‌شود. تبلیغات ماهواره‌ای خطری جدی در زمینه تبلیغ و افزایش مصرف چنین داروهایی هستند و مردم نباید به این تبلیغات گوش کنند. رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت نیز طی بخشنامه‌ای به داروخانه‌های سراسر کشور دستور جمع‌آوری این دارو را ابلاغ کرده است.

مثلث مرگ جوانان ایرانی!

 تبلیغات ماهواره‌ای، باشگاه‌های بدنسازی و آرایشگاه‌های زنانه سه ضلع مثلثی است که من آن را مثلث مرگ می‌نامم، در برخی آرایشگاه‌ها و سالن‌های بدنسازی ترکیبات آمفتامین به‌عنوان داروی لاغری، زیبایی اندام و داروی انرژی‌زا به فروش می‌رسد و در بعضی شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ آن پخش می‌شود. ثابت شده ترکیبات آمفتامین که ماده خطرناک شیشه نیز ازجمله آنهاست در کوتاه‌مدت موجب نشاط، کاهش وزن و ایجاد انرژی می‌شود اما پس از مدتی می‌تواند به نارسایی کبد، نارسایی کلیه، بی‌نظمی ضربان قلب و مرگ ناگهانی منجر شود. بسیاری از موارد مرگ ناگهانی جوانان ناشی از اختلال ناگهانی ضربان قلب و فشار خون است که از مصرف این مواد ایجاد می‌شود.


در ماده مخدر شیشه چنته می‌ریزند

از داروهای مرغوب در شیشه استفاده نمی‌کنند بلکه از اسید‌هایی که دارویی نیست مانند اسید لوله‌باز‌کن (چنته) استفاده می‌کنند که آسیب‌ها بسیاری و حتی مرگ‌ومیر این افراد را به‌دنبال داشته است. در گذشته شیشه گرمی 200 هزار تومان بود اما چون دست زیاد شده 8 هزار تومان هم یافت می‌شود و مثل مواد‌مخدر معمولی به فروش می‌رسد. اینکه می‌گویند جوانان و زنان برای لاغری به آن رو می‌آورند درست است چون اشتها را کور می‌کند.

18 هزار آرایشگاه غیرمجاز در تهران

کمیسیون بهداشت و درمان جلسه‌ای در مورد توزیع شیشه در آرایشگاه‌های زنانه داشته است. به گفته مقامات وزارت بهداشت در حال حاضر حدود ۱۸ هزار آرایشگاه زنانه غیرمجاز فقط در شهر تهران فعالیت می‌کنند. به دلیل غیرمجاز بودن این آرایشگاه‌ها امکان توزیع انواع مواد‌مخدر درآنها وجود دارد. در این جلسه بحث‌های جدی در این باره صورت گرفت و بر این نکته تاکید شد که نظارت‌های جدی‌تری در آرایشگاه‌ها انجام شود تا شاهد توزیع مواد‌مخدر در آنها نباشیم. 
شیشه این بار در چای لاغری!

برخی زنان ایرانی برای کاهش وزن و زیبایی با چای و قهوه آلوده به مواد روانگردان معتاد می‌شوند. آمارهای رسمی نشان می‌دهد۱۵۰هزار زن ۱۵ تا ۴۵ ساله در پایتخت زندگی می‌کنند که حداقل یک‌بار شیشه را تجربه کرده‌اند. درمورد داروها، کرم‌ها و چای و قهوه‌هایی که ادعا می‌شود در زمان کوتاهی، به‌طور مثال طی یک هفته، چهار کیلو لاغری به همراه دارند باید نسبت به وجود شیشه در آنها شک کرد زیرا لاغری در مدت زمان کوتاه در شرایط عادی اتفاق نمی‌افتد. مواد محرک در این گونه محصولات لاغری، چربی و پروتئین‌های بدن را آب کرده و موجب از دست رفتن طراوت پوست و چروکیدگی آن می‌شود؛ این مواد حتی منجر به تشنج افراد نیز خواهد شد. مصرف شیشه حتی به میزان کم نیز خطرناک است و از نظر سلامت روان نیز می‌تواند منجر به پرخاشگری، افسردگی، بی‌قراری و مصرف زیاد آن منجر به جنون ناشی از مصرف مواد محرک شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه ۱۳۹۲/۱۰/۱۴ ] [ 9:55 AM ] [ محسن آزاد ]
خبرگزاری ایسنا: دو سایت خبری ماجرای درگیری محمود کریمی - مداح مشهور - با چند نفر و تیراندازی در بزرگراه بابایی را به دو صورت کاملا متفاوت روایت کرده‌اند. البته یکی از سایت‌ها هیچ اشاره‌ای به نام این مداح نکرده اما سایت دیگر، مطلب را به نقل از یکی از نزدیکان محمود کریمی و با ذکر نام این مداح منتشر کرده است.

انتخاب به نقل از سایت فیلترشده آینده نوشت: «مشاجره لفظی سرنشینان دو خودرو در اتوبان بابایی که یکی از آنها از مشهور‌ترین و گران‌ترین مداحان تهران است، به تیراندازی انجامیده است.

طبق اطلاعات رسیده، داستان از این قرار است که یکی از مداحان مشهور تهران که صدا و سیما در روزهای عزاداری، نوحه‌خوانی‌های او را مدام پخش می‌کند، ساعت ۳ بامداد روز ۵ دی‌ماه در اتوبان بابایی با یک خودروی ۲۰۶ تصادف می‌کند. این تصادف که می‌توانست مانند صد‌ها نمونه دیگر مثل آن با کروکی و مراجعه به بیمه حل شود به مشاجره و درگیری لفظی می‌کشد.

سرنشینان ۲۰۶ زوج جوانی بودند که از شرق به غرب اتوبان حرکت می‌کردند. گزارش مورد نظر حاکی از این است که ادامه این درگیری به نقاط خطرناکی کشیده می‌شود چرا که مداح معروف و همراهانش که در خوودروی تویوتا بودند کلت کشیده و ۵ تیر به جلو و گلگیر ۲۰۶ شلیک می‌کنند.

بعد از تیراندازی، جناب مداح و همراهان از محل دور شده و سرنشینان ۲۰۶ به کلانتری شکایت می‌برند و شکایت ثبت و به دادسرا ارسال می‌شود اما جناب مداح تیرانداز در جلسه دادرسی حضور پیدا نمی‌کند.»

سایت خبری ندای انقلاب نیز نوشت: «محمود کریمی مداح اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام که بامداد چند روز پیش در یکی از اتوبان‌های تهران در حال حرکت بود از سوی سرنشینان چند خودرو مورد تهدید قرار گرفت.

یک منبع نزدیک به محمود کریمی در خصوص جزئیات این اتفاق گفت: در این جریان سرنشینان این خودروها با ویراژ دادن اطراف خودروی حاج محمود کریمی وی را مجبور به توقف در حاشیه اتوبان می‌کنند.

وی ادامه داد: پس از توقف خودروی کریمی در حاشیه اتوبان، سرنشینان خودروهای مزاحم پیاده شده و به سمت خودروی کریمی می‌روند و این مداح که به همراه خانواده خود بوده برای دفاع از خانواده و دور کردن اراذل و اوباش اقدام به شلیک هوایی می‌کند که این کار هم نتیجه نمی‌دهد و نهایتا کریمی یک گلوله به سمت لاستیک ماشین یکی از این افراد مزاحم شلیک می‌کند که این گلوله به گلگیر خودرو اصابت می‌کند و نهایتا اراذل و اوباش از اطراف ماشین کریمی فاصله می‌گیرند.

بر اساس اظهارات این منبع، محمود کریمی از سوی نهادهای مربوطه دارای مجوز حمل سلاح است.

این منبع آگاه همچنین خاطرنشان کرد: به دلیل اثرگذاری حاج محمود کریمی در سال‌های اخیر و جذب جوانان به فرهنگ اهل بیت (ع) و ترویج این فرهنگ از سوی وی ما شاهد عصبانیت ضدانقلاب از این مداح اهل بیت هستیم.

نکته جالب و تامل‌برانگیز در حمله اراذل و اوباش به محمود کریمی اینجاست که اولین بار خبر مورد نظر از سوی سایت صهیونیستی بالاترین و یک سایت بدنام وابسته به آقازاده فتنه‌گر منتشر شده است که نشان از سناریوی از پیش طراحی شده رسانه‌های معاند برای تخریب چهره‌های هیئتی و مذهبی دارد.»


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه ۱۳۹۲/۱۰/۱۴ ] [ 9:52 AM ] [ محسن آزاد ]

دستگیری این دختران دزد خوش تیپ + عکس

سرهنگ عبدالرضا خیرخواهان در تشریح جزئیات خبر دستگیری این سه زن شیک‌پوش طایفه فیوج، گفت: در اواخر خردادماه سال‌جاری ماموران کلانتری ۴۴ ولدآباد از طریق دریافت پیام از مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در جریان وقوع سرقتی از مغازه‌ای در منطقه جعفرآباد قرار گرفتند که پس از وصول این خبر، موضوع برای رسیدگی به نزدیک‌ترین گشت انتظامی که در حال رصد حوزه استحفاظی بود اعلام شد. ماموران به محل سرقت اعزام شدند.

وی با بیان اینکه ماموران در مسیر اعزام به محل اعلامی وقوع سرقت‌ها به حرکات سرنشینان یک دستگاه خودروی ماتیز مشکوک می‌شوند و سرانجام دستور توقف خودرو را صادر می‌کنند، گفت: راننده خودرو ماتیز به جای توقف به سرعت خود اضافه کرده و ماموران نیز با مشاهده این وضعیت اقدام به تعقیب خودروی ماتیز کردند و پس از تعقیب و گریزی کوتاه مدت، ضمن توقف خودروی ماتیز نسبت به دستگیری سرنشینان آن اقدام و سه زن به نام‌های «شیرین» «سحر» و «سیما» را دستگیر کردند.

 خیرخواهان با بیان اینکه پس از انتقال متهمان به کلانتری مشخص شد که «شیرین» و «سحر» نسبت خانوادگی دارند، گفت: بررسی‌های کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس نشان داد که هر سه متهم از سارقان حرفه‌ای عضو طایفه فیوج هستند. فرمانده انتظامی کرج با بیان اینکه متهمان در ابتدا منکر هر گونه سرقت شدند، گفت: این ادعا در حالی مطرح شد که ماموران در بازرسی از خودروی آنها پنج دستگاه گوشی تلفن‌همراه، دو عدد کارت عابربانک و دو جلد شناسنامه متعلق به غیر و تعداد زیادی اموال مسروقه دیگر کشف و ضبط کردند.

خیرخواهان با بیان اینکه سرانجام سارقان جوان در مواجهه با ادله پلیس لب به اعتراف گشودند، گفت: این افراد در اعترافات خود عنوان کردند که با استفاده از خودروهای مدل بالا به مغازه‌ها مراجعه کرده و پس از ورود به مغازه، به قصد خرید، دو تن از این زنان صاحب مغازه یا فروشنده را سرگرم کرده و نفر سوم با روش «کش‌روی» اقدام به سرقت از داخل مغازه می‌کرد.

به گفته خیرخواهان، در حال حاضر تلاش ماموران برای شناسایی دیگر مالباختگان احتمالی این پرونده ادامه دارد.

دستگیری این دختران دزد خوش تیپ + عکس

دستگیری این دختران دزد خوش تیپ + عکسموضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۰۸ ] [ 23:46 PM ] [ محسن آزاد ]

سلامت: دقیقا چه اتفاقی برای دخترتان افتاد؟
دختر من در خارج از کشور دانشجو بود اما به خاطر مشکلات اقتصادی که پیش آمد و با اینکه من همه تلاشم را کردم که درسش را تمام کند، دیگر با دلار ۴ هزار تومان نشد که او بماند و مجبور شد یک ترم مانده به پایان تحصیلش برگردد. دانشگاهش هم بلوار فردوسی و میدان آزادی بود، یعنی دقیقا در مناطقی که جزو آلوده‌ترین مناطق تهران هستند. این بچه مجبور بود از صبح تا ساعت ۸ شب که کلاس داشت، این هوا را تنفس کند و دیگر این شد که حالش بد شد و…

سلامت: یعنی فقط به خاطر آلودگی هوا بود؟ چون خیلی‌ها این هوا را تنفس می‌کنند و همه دچار این مشکل نمی‌شوند.
ببینید، دختر من چند سال بود ایران زندگی نمی‌کرد. اصلا بگذارید برایتان یک مثال بزنم؛ اگر قورباغه را در آب ۱۰۰ درجه بیندازی یک دفعه از آب می‌پرد بیرون اما اگر آب را کم‌کم گرم کنی می‌ماند و می‌میرد. ما در این هوای آلوده مثل همان قورباغه‌هایی هستیم که کم‌کم می‌میریم و خبر نمی‌شویم چه به سرمان می‌آید اما کسی که از بیرون می‌آید و وارد این هوا می‌شود، بدنش واکنش نشان می‌دهد، مثل دختر من که یک دفعه واکنش نشان داد و ریه‌هایش از بین رفت!

گفتگویی تلخ با گوهر خيرانديش درباره دخترش + عکس جدید آن ها

سلامت: یعنی چی شد دقیقا؟ کی به پزشک مراجعه کردید؟ آنها چه گفتند؟
اول که تشخیص نمی‌دادند و به خاطر سرفه‌های شدیدی که داشت، برایش آنتی‌بیوتیک تجویز می‌کردند. تا اینکه وضعیت به جایی رسید که آنقدر سرفه می‌کرد که از شدت سرفه سیاه می‌شد و نمی‌توانست حتی ۵ دقیقه شب‌ها بخوابد. او را بردم پیش پزشکی که خودم برای ریه‌ام می‌رفتم. وقتی معاینه‌اش کرد، گفت چه خوب کاری کردی که دخترت را آوردی چون وضعیتش خیلی بدتر از خودت است و اصلا همان جا به من گفت دخترت دارد می‌میرد! و آزمایش‌های مختلف گرفتند. جواب آزمایش‌ها هم که آمد، من ایران نبودم و وضعیت دخترم آنقدر بد بوده که خود پزشک او را بستری می‌کند.

سلامت: الان در چه وضعیتی است؟
از نظر جسمی ‌بهتر شده؛ در بیمارستان اکسیژن گرفته و آنتی‌بیوتیک مصرف می‌کند اما از نظر روانی آسیب دیده! واقعا آسیب‌دیده! دختر من هیچ مشکلی نداشت. داشت درسش را می‌خواند که به خاطر مسائل مالی که آن هم به‌نظر من به خاطر بی?لیاقتی برخی مسوولان به وجود آمد، مجبور شد مثل خیلی‌های دیگر درسش را رها کند، برگردد و در این هوا تنفس کند و فشار روانی متحمل شود؛ مثل خیلی جوان‌های دیگر اضطراب بکشد و مثل خیلی‌های دیگر که شما صدایشان را نمی‌شنوید، ریه‌هایش را از دست بدهد. من هم با اینکه خیلی تلاش کردم تا نگذارم این اتفاق بیفتد، نشد. باور می‌کنید من بعد از این همه سال هنوز حقوق ۴-۳ سال قبلم را از تلویزیون نگرفته‌ام؟!


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۰۸ ] [ 23:43 PM ] [ محسن آزاد ]

ختم همسر بنیامین بهادری (نسیم حشمتی) که هفته گذشته در سانحه رانندگی در‌گذشت‌، در حالی با حضور مردم، اهالی سینما و موسیقی در تهران برگزار شد که همچون گذشته صحنه‌های نه چندان مناسبی در این مراسم ثبت شد؛ صحنه‌هایی که نشان می‌داد بخشی از مردمان ما هنوز بدیهیات فرهنگی را نیز درک نکرده و رعایت نمی‌کنند.

حریم خصوصی و فرهنگِ درک و حفظ حدودِ این حریم، همچنان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که ‌گاه و بی‌گاه به مسأله روز افکارعمومی مبدل می‌شود و آنچه آن ‌را پررنگ می‌سازد، اتفاقاتی است که در طول زمان رخ می‌دهد؛ اتفاقاتی شبیه به آنچه در مراسم تشییع جنازه پروفسور معتمدنژاد، پدر علم ارتباطات ایران رخ داد و برخی عکاسان حرفه‌ای تا عکاسی از چهره مرحوم حین سنگ لحد گذاشتن پیش رفتند و «تابناک»‌‌ همان زمان نقدی در این باره نوشت.

با این حال چنین اتفاقی نه تازگی دارد و نه قرار است متوقف شود. پیش از این به مراسم تشییع جنازه هر هنر یا چهره‌ای که می‌رفتید و از این پس نیز به هر یک از مراسم‌‌ اینچنینی که بروید، ‌صحنه مشابهی می‌بینید. این موضوع البته تا حدودی به حریم خصوصی باز‌می‌گردد و تماماً متوجه این حوزه نیست، در واقع تنها بخشی از ماجرا این است که هنوز برخی عکاسان نیمه حرفه‌ای و آماتور نمی‌دانند کارکرد لنز «تله» چیست و نباید لنزشان را به صورت عزادار در سردر خانه‌اش بچسبانند.

ختم همسر بنیامین بهادری ؛ عزاداری یا پارتی ؟

بخش دیگر ماجرا به گروهی از مردم بازمی‌گردد که هنوز درک مشخصی از موقعیت شهروندان مشهور ندارند و به همین دلیل، امنیت و آسایش فردی برای یک چهره فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و… ‌نمی‌گذارند. این گروه اساساً برایشان اهمیتی ندارد که در چه موقعیتی هستند، بلکه آنچه برایشان مهم ‌است، عکس و امضا‌ و در مطلوب‌ترین حالت تلفن گرفتن از چهره‌هاست! این اتفاق می‌تواند در مراسم یک ورزشکار عروسی علی دایی رخ دهد یا در تشییع جنازه یک هنرمند همچون همایون خرم، تکرار شود.

مردمی که گمان می‌کنند حق دارند تلفن‌هایشان را در مراسم ختم این سو و آن سو ببرند و بدون توجه به شأن مراسم، از هر شخصی در هر موقعیتی خواستند عکس بگیرند، چهره ها را در آغوش بگیرند و تصاویر دو نفره ثبت کنند و با ذوق زدگی و خنده‌های بلند، یک هنرمند یا بازیگر یا ورزشکار عزادار را بیش از پیش متأثر سازند، شاید در دیگر کشورها طبیعی باشند اما در ایران توهین به مجلس و درگذشته تلقی می‌شوند و متأسفانه فرهنگ سازی در این زمینه نیز بی حاصل بوده است.

نگاه‌های ناهی چنین رفتارهایی در عزاداری درگذشت همسر بنیامین بهادری، خواننده جوان کشورمان نیز قابل مشاهده بود؛ نگاه‌هایی که به مردم حاضر هشدار می‌داد، عزاداری خصوصی ‌‌پارتی عمومی نیست و باید جایگاهشان را بشناسند و حداقل حرمت‌ها را نگه دارند‌. این خواننده البته به عنوان تازه‌ترین قربانی ساکت چنین رفتارهای عمومی در این زمینه کاری نمی‌توانست انجام دهد، جز آنکه از ورود عکاسان و موبایل به دستان به مجلس نیمه خصوصی ختم همسرش جلوگیری کند اما جامعه تکلیف دیگری دارد.

باید پذیرفت این جماعت موبایل به دست، همان گروهی هستند که هنگامه وقوع یک تصادف رانندگی، به جای ‌کمک به آسیب دیدگان، تنها در مقام بیننده حاضر شده و ‌فیلمبرداری می‌کنند و یا در هنگام اعدام که انجام آن در ملأ عام با هدف عبرت بخشی است، تخمه می‌شکنند و از این صحنه‌ها فیلمبرداری می‌کنند و در واقع ‌موقعیت برایشان چندان تفاوتی نمی‌کند و تنها به آنچه می‌اندیشند، ثبت موبایلی و شخصی تصاویر و فیلم‌هایی از یک واقعه است، ولو آنکه با روح حاکم بر فضای مذکور در تعارض کامل باشد.

همان گونه که نوع برخورد مردم با چنین رفتارهایی، باعث شده‌ برخی از آن‌ها در سطح جامعه به کمترین میزان ممکن برسد و چنان زشت نماید که حتی طبقه پایین دست فرهنگی نیز سراغش نرود ‌یا بسیار محدود باشند، در این زمینه نیز می‌توان چنین مواجهه‌هایی با این دست اشخاص داشت که ضمن رعایت حریم خصوصی قشرهای گوناگون، مسئولیت اجتماعی را درک کنند؛ مسأله‌ای که هنوز در کشورمان مفهوم خود را نیافته و نیاز به فرهنگ‌سازی از بدو کودکی دارد و شاید اگر امروز با شیوه‌ای درست شروع کرد، بیست سال بعد بتوان نتایج مثبتش را درک کرد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۰۸ ] [ 23:40 PM ] [ محسن آزاد ]تیم فوتبال پرسپولیس با میانگین گل خورده 0/4 بهترین خط دفاع سال 2013 را پس از المپیاکوس به خود اختصاص داد و رکوردی استثنایی خلق کرد.


به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس سرخپوشان پایتخت با دریافت 8 گل در 20 بازی و میانگین 0/4 گل در هر بازی، در حال حاضر بهترین خط دفاعی دنیا را در اختیار دارند.

در بین لیگ های معتبر اروپایی تیم رم ایتالیا با 7 گل خورده در 17 بازی بهترین رکورد را دارد و لیل فرانسه و بایرن مونیخ آلمان نیز رکورد زیر نیم گل خورده در هر بازی را در اختیار دارند. در میان کشورهای صاحب نام فوتبال هیچ تیمی میانگین گل خورده پرسپولیس را نداشته و بعید به نظر می رسد در میان سایر کشورها نیز تیمی توانسته باشد از میان گل خورده پرسپولیس برخودار باشد.

آمار بهترین خط دفاعی های لیگ های معتبر اروپایی بدین صورت است:

 

 

لیگ

تیم

بازی

گل خورده

میانگین گل خورده

1

ایران

پرسپولیس

20

8

400/ 0

2

ایتالیا

آ. اس. رم

17

7

412/ 0

3

فرانسه

لیل

19

8

421/ 0

4

آلمان

بایرن مونیخ

16

8

500/ 0

5

بلژیک

استاندارد لیژ

20

11

550/ 0

6

پرتغال

پورتو

14

9

643/ 0

7

اسپانیا

اتلتیکو مادرید

17

11

647/ 0

8

چک

اسپارتاپراگ

16

11

688/ 0

9

ترکیه

اسکی شهیر اسپور

16

11

688/ 0

10

روسیه

روبین کازان

19

14

740/ 0

11

اسکاتلند

سلتیک

16

12

750/ 0

12

انگلستان

اورتون

17

16

941/ 0

13

هلند

آژاکس

18

17

945/ 0

 

در لیگ های آسیایی نیز پرسپولبس همچنان بهترین رکورد را در اختیار دارد. پس از پرسپولیس تیم بنیادکار ازبکستان با میانگین0/5 گل خورده (13 گل- 26 بازی)، گوانگجوی چین و سپاهان ایران با میانگین 0/6 و النصر عربستان با میانگین 0/64 گل خورده در هر بازی دیگر تیم های برتر دفاعی آسیا هستند.

اصلاح: پس از انتشار خبر براساس بررسی ها مشخص شد المپیاکوس یونان تنها تیمی است که با 6 گل خورده در 17 مسابقه لیگ جاری و با میانگین گل خورده 0/35 در هر بازی آمار بهتری ثبت کرده است. ضمن توضیح این خبر تصحیح شده اما در مجموع باید گفت پرسپولیس با ثبت همین رکورد به موفقیتی جهانی دست یافته که بسیار ارزشمند است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه ۱۳۹۲/۱۰/۰۷ ] [ 13:45 PM ] [ محسن آزاد ]

رئيس سازمان ليگ اعلام کرد به احتمال زياد ديدار تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس در هفته بيست و سوم ليگ برتر، روز 27 دي‌ماه در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌‍شود.مهدي تاج در خصوص زمان برگزاري ديدار تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس ضمن بيان مطلب فوق گفت: طبق برنامه‌اي که داريم، به احتمال زياد اين بازي در هفته بيست و سوم رقابتهاي ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور، روز 27 ديماه در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود، مگر اينکه تغييري در برنامه رقابتها صورت گيرد.

وي همچنين در خصوص برگزاري اردوي تيم زير 22 سال و مشکلاتي که براي برخي از تيم‌ها ايجاد شده است، افزود: درحال حاضر از هر تيم 2 بازيکن به اردوي تيم زير 22 سال دعوت شده و مسابقات تيم‌ها بدون هيچ مشکلي برگزار مي‌شود، به جز تيم نفت تهران که 3 بازيکن در اين تيم دارد.

رئيس سازمان ليگ ادامه داد: اگر يحيي گل‌محمدي بپذيرد بدون اين 3 بازيکن مسابقات را ادامه دهد، شايد بازي‌هاي ليگ پيش از پايان سال 93 به اتمام برسد اما در غيراينصورت، هم بازي‌ها نفت به تعويق مي‌افتد و هم 25 روز ليگ تعطيل مي‌شود که همه تيم‌ها از اين مساله متضرر مي‌شوند.تاج در ادامه تاکيد کرد: اگر يحيي‌ گل‌محمدي از خود گذشتگي کرده و يا عليرضا منصوريان سرمربي تيم فوتبال زير 22 سال يکي از بازيکنان تيم نفت را خط بزند، مسابقات بر اساس برنامه‌ريزي مشخص شده، ادامه پيدا مي‌کند. البته مديران باشگاه نفت با حضور نفرات‌شان در تيم زير 22 سال موافقت کردند و اميدوارم گل‌‎محمدي هم با اين موضوع موافقت کند تا برنامه‌هاي ليگ بدون مشکلي ادامه پيدا کند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه ۱۳۹۲/۱۰/۰۷ ] [ 13:38 PM ] [ محسن آزاد ]

قطعا در تهران زلزله رخ می‌ دهد

قطعا در تهران زلزله رخ می‌ دهد

دکتر پرویز پیران در نشست خبری کنفرانس ملی مدیریت بحران و HSE با بیان اینکه بحث آموزش و نهادینه کردن آموزش در حوزه امدادرسانی را باید به عنوان یک مساله استراتژیک بررسی کرد، گفت: باید آموزش‌ها به گونه‌ای باشد که هر فرد هنگام وقوع حوادثی نظیر زلزله، وظیفه خود را بداند و طوری نشود که مردم، دستگاه‌ها‌، سازمان‌ها و … سبب بروز اخلال در کار یکدیگر شوند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها باید به حضور مردم در این حوزه کمک کنند، گفت: در بحث زلزله تهران گسلی ۹۰ کیلومتری از دماوند تا هشتگرد را داریم که بر اساس نتایج تحقیقات، در صورت فعال شدن این گسل، دست‌کم ۷۵۰ هزار نفر جان خود را از دست خواهند داد.

پیران با اشاره به قرار گرفتن گسل فشافویه در سوی دیگر پایتخت، اظهار کرد: در صورت فعال شدن این گسل نیز دستکم ۸۳۰ هزار نفر جان خود را از دست خواهند داد.

این مشاور ارشد سازمان ملل متحد با بیان اینکه نتایج اعلام شده، حاصل تحقیقات جایکاه در حدود چند سال پیش است، گفت: بر اساس همین تحقیقات در صورت بروز زلزله در تهران، ۶۵ درصد از خانه‌های نوساز نیز فرو خواهند ریخت.

وی با انتقاد شدید از نحوه مکانیابی فضاهای مسکونی، اظهار کرد: بسیار عجیب است که ما بارهای جمعیتی خود را بر روی گسل‌ها، جایابی و فعال کرده‌ایم که متاسفانه این امر ناشی از فسادی است که در ساخت و سازها وجود دارد و همچنین کیفیت نامرغوب مصالح نیز می‌تواند خسارات این حوزه را افزایش دهد.

پیران با بیان اینکه احتمال تخریب قریب به ۸۰ درصد بیمارستان‌ها در زلزله تهران وجود دارد، خاطر نشان کرد: برابر آمارها در سطح تهران، ۷۰ میلیون موش و میلیون‌ها سوسک داریم که در صورت بروز حادثه، این حیوانات موذی به سطح شهر و کنار مردم خواهند آمد.

زنده ماندن در زلزله با هشت درصد هزینه بیشتر

این مشاور ارشد سازمان ملل متحد با اشاره به یکی از اصولی که در معماری و شهرسازی وجود دارد، خاطر نشان کرد: بر اساس این اصل گفته می‌شود که اگر فردی هنگام ساخت منزل مسکونی خود هشت درصد بیشتر از هزینه معمول خرج کند، حداقل در زمان وقوع زلزله، کشته نخواهد شد.

این استاد بازنشسته شده از دانشگاه علامه در دولت دهم با بیان اینکه چنین اقداماتی نیازمند ارائه آموزش به شهروندان است، گفت: امروزه برای زلزله‌های بالای هفت ریشتر باید به مردم آموزش دهیم و از بیان واقعیت به آنان تأسی نداشته باشیم.

از فرشته تا طالقانی روی گسل!

وی با بیان اینکه امروزه خیابان‌هایی مانند فرشته، کریمخان، طالقانی، محمودیه، داوودیه و … هر کدام روی یک گسل قرار گرفته‌اند، خاطر نشان کرد: پیش از انقلاب، شبکه‌های برق‌رسانی از زیر زمین عبور داده می‌شد و این در حالی است که امروزه متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که کابل‌های فشار قوی برق نیز از بالای اتوبان‌ها و خیابا‌ن‌ها عبور داده می‌شوند که این موارد خطر‌آفرین است.

پیران با بیان اینکه امکان اطفای حریق در ساختمان‌های بیشتر از شش طبقه را با امکانات فعلی نداریم، گفت: در صورت وقوع زلزله یا حادثه‌ای در تهران، فاجعه‌ تهران، فاجعه‌ای جهانی خواهد شد.

این مشاور ارشد سازمان ملل متحد درباره احتمال وقوع زلزله و امکان پیش‌بینی زمان قطعی وقوع آن نیز خاطر نشان کرد: امکان پیش‌بینی زمان وقوع زلزله وجود ندارد و به تازگی چینی‌ها و ژاپنی‌ها با تحقیقات خود تنها می‌توانند چند ثانیه زودتر از وقوع، زلزله را پیش‌بینی کنند.

قطعا در تهران زلزله رخ می‌دهد

به گزارش ایسنا، پیران با بیان اینکه بحث روی زلزله تهران بر اساس داده‌های تاریخی و علمی است، گفت: از رفتار گسل‌های تهران می‌توان فهمید که قطعا در این شهر زلزله رخ خواهد داد، اما اینکه چه زمانی، چگونه و با چه قدرتی حادث خواهد شد، معلوم نیست.

وی با بیان اینکه متاسفانه هیچ نوع شعور اجتماعی بلاخیزی در میان اغلب ایرانیان نهادینه نشده است، تصریح کرد: به عنوان مثال زمانی که زلزله رخ می‌دهد، عده‌ای برای کمک‌رسانی به محل می‌روند، عده‌ای دیگر نیز با قصد سودجویی، اقدام به سرقت اشیاء می‌کنند و در این میان همهمه و هرج و مرج پدید می‌آید.

این مشاور ارشد سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه برای بحث زلزله نیازمند مدیریت واحد شهری هستیم، گفت: در آستانه دهمین سالگرد زلزله بم قرار داریم و متاسفیم از اینکه می‌گویند باز هم عده‌ای مشغول ساختن خانه‌های جدید برای قشر محروم این شهر روی گسلی دیگر هستند و باید پرسید این بار در صورت زلزله احتمالی، چند هزار تن کشته خواهند شد.

مکانیابی درستی برای مسکن مهر صورت نگرفته است

خانه‌سازی روی تپه‌های دفع زباله!

پیران درباره وضعیت ایمنی مسکن مهر و مقاومت این سازه‌ها در برابر حوادث احتمالی نیز به ایسنا گفت: متاسفانه بحث ایمنی مسکن مهر فراتر از نوع سازه و ساخت و ساز آن است و باید گفت که اصلا جایابی درستی برای ساخت مسکن مهر انجام نشده است.

وی با بیان اینکه در برخی از مناطق بر روی تپه‌های دفع زباله‌ اقدام به ساخت و ساز مسکن کرده‌اند، گفت: درباره مسکن مهر، وزارت مسکن و شهرسازی نیز چندی پیش آن را دارای مشکلات مختلف عنوان کرد.

این مشاور ارشد سازمان ملل متحد با بیان اینکه امروزه عمده افرادی که اقدام به خرید مسکن مهر کرده‌اند، به دنبال اجاره دادن منزل خود و بازگشت به شهر هستند، خاطر نشان کرد: طبیعی است که نمی‌توان کارگر یا کارمندی را روزانه ۵۰ کیلومتر از محل کار به خانه‌اش جابجا کرد.

به گفته پیران، در بخش مسکن مهر مشکلات بسیاری وجود دارد که باید به آن پرداخته شود.

این استاد دانشکده شهرسازی و معماری دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به ضرورت آگاهی‌بخشی به افراد، خاطر نشان کرد: در صورتی که شهروندان نسبت به اصول ایمنی خود آگاهی داشته باشند، دستگاه‌های دولتی نیز خود را ملزم به اجرای آن خواهند دید.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۰۴ ] [ 0:25 AM ] [ محسن آزاد ]
کمیته استیناف رای اعاده دادرسی علی دایی سرمربی باشگاه پرسپولیس در خصوص پرونده دیدار پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان را صادر کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، رای صادره از سوی کمیته استیناف به شرح زیر است:
در خصوص درخواست اعاده دادرسی علی دایی-سرمربی باشگاه پرسپولیس با وکالت عسکری پیش بین-نسبت به دادنامه قطعیت یافته مورخعه 17/9/92 صادره از کمیته استیناف که به موجب آن ضمن رد اعتراض دایی نسبت به دادنامه شماره 442 مورخ 16/7/92 صادره از کمیته انضباطی که به موجب آن به لحاظ ارتکاب به تخلف مصاحبه توهین آمیز نسبت به تیم مقابل( تیم فوتبال باشگاه مبارکه سپاهان اصفهان )به پرداخت 70 میلیون ریال جریمه نقدی و دو جلسه محرومیت از همراهی تیم خود به استناد بند 2 ماده 23 آئین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال محکوم شده، با دقت در محتویات پرونده و لایحه دفاعیه وکیل وی که مستدعی اعاده دادرسی و ارائه مدارک و مرور متن مصاحبه نامبرده در جلسه رسانه ای و توضیحات تکمیلی دایی و همچنین مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران در دو جلسه مورخ 26/9/92 و 27/9/92 مبنی بر اینکه مخاطب اظهارات مورد نظر هرگز تیم فوتبال باشگاه فولاد مبارکه سپاهان اصفهان نبوده و حتی مستقیما به داور مسابقه هم اظهار نظری نشده که شماره حساب وی یا رفقایش را نمی دانم بلکه در جواب سوال خبرنگار اعلام شده که شماره حساب کسی را نمی دانم و نظر به اینکه دفاعیات مذکور به حکم مدارک ارائه شده موجه بوده و استنباط قضایی اعضای کمیته استیناف از اظهارات وی، موافق ادعای علی دایی و معطوف نبودن به باشگاه فولاد مبارکه سپاهان اصفهان است، بنا براین با عنایت به اینکه پرونده متشکله هم صرفا بنا به شکایت باشگاه فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، به جریان افتاده و با تذکر به اینکه رسیدگی به اتهامات اظهارات، خلاف واقع نسبت به داور مسابقه ملازم با رسیدگی به پرونده اتهامی داور مربوطه و اثبات بی گناهی و برائت وی از اتهامات نسبت داده شده دارد. در نتیجه به استناد ماده 29 آئین نامه انضباطی، کمیته استیناف ضمن نقض رای موضوع اعاده دادرسی و نیز رای موید به آن صادره از کمیته انضباطی، حکم برائت متقاضی اعاده دادرسی(علی دایی)را صادر و اعلام می کند.
حکم صادره قطعی است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۸ ] [ 0:35 AM ] [ محسن آزاد ]

 کي روش ُظهر ديروز در کنفرانس مطبوعاتي در سالن اجتماعات آکادمي ملي فوتبال شرکت کرد. کارلوس کي روش سرمربي تيم ملي فوتبال، در آغاز اين کنفرانس گفت: گروهي که ما در آن قرار گرفته ايم گروه سختي است اما نظر من درباره اين گروه ساده است و لذت مي برم. شخصا آمادگي دارم که مقابل همه تيم ها بازي کنيم و البته به نتيجه تيم ملي ايران فکر مي کنم.

در اين دوساله اخير مخصوصا شش ماهه آخر، مشکلاتي بوده اما خب بازي هايي مقابل نيجريه و يا آرژانتين، 11 بازيکني هستند که در تاريخ قرار مي گيرند. پدر و مادر و همسرشان مطرح نيست و 11 بازيکني که بازي را شروع مي کنند به همراه 7 بازيکن ذخيره بايد شايستگي حضور را داشته باشند و گذشته اصلا مهم نيست. مهم اين است که مردم و غرور و افتخار کشورشان آنها را براي نمايش خوب آماده کند.

سرمربي تيم ملي فوتبال در ادامه گفت: قرعه ما پاداشي بود که از فوتبال لذت ببريم و مقابل تيم هاي بزرگ جهان قرار بگيريم.

بايد بدانيم که چطور براي بازيها آماده شويم.ما شش ماه ديگر را از دست داديم و دوباره داريم فرصت ها را از دست مي دهيم اما همچنان شش ماه ديگر مانده است. در اين شش ماه باقيمانده بايد خيلي با هوش بالا و کار سخت مساله را جبران کنيم که به آمادگي لازم برسيم. براي رسيدن به اين هدف فقط يک راه پيش رو داريم که خانواده فوتبال را دور هم جمع کنيم چرا که بدون حمايت خانواده فوتبال به اين هدف نخواهيم رسيد. فيفا 32 کشور را در جدولي تقسيم بندي کرد و درباره آنها توضيح داد. فيفا درباره ايران نوشته است که ايران چهارمين حضورش را در جام جهاني تجربه مي کند. در سالهاي 1978، 1998 و 2006، يک برد، دو تساوي و شش باخت، شش گل زده و 18 گل خورده داشته است. وقتي که من آمار را از فيفا مطالعه کردم روي درک من خيلي تاثير گذاشت.اين يعني که ايران روي خط ثابتي حرکت کرده است. سه بار به جام جهاني رفته اند و بعد برگشته اند به خانه هايشان و حالا شانس چهارم از راه رسيده است. نياز داريم به اين سوال پاسخ دهيم که آيا مي خواهيم به جام جهاني برويم تا پيشرفت کنيم يا نه؟ اين به خاطر اين بود که من در اوايل صحبتهايم گفتم که گروه ايران سخت است اما همه گروههاي ديگر هم سخت است. کي روش افزود: هميشه درفوتبال شانس دخيل بوده و همه به شانس احتياج دارند. ما بايد خيلي آماده باشيم. تيم به جام جهاني و جام ملتهاي آسيا صعود کرده و در رنکينگ اول هستيم. کاري که براي آمادگي تيم در برزيل و اقامتها و کمپها بايد مي شد، شده است. فقط آماده سازي را براي جام جهاني از دست داده ايم.

کي روش در ادامه نشست مطبوعاتي گفت: چيزي که من فکر مي کنم ساده است. ما نياز داريم تمرين و بازي کنيم.

اگر اين دو کار را نکنيم اشتباه مي کنيم، اگر تمرين نکنيم و بازي کنيم، يا تمرين کنيم و بازي نکنيم اين کافي نيست.چيزي که من نياز دارم و تاکيد مي کنم اين است که خوب تمرين کنيم و خوب بازي کنيم. تقريبا ده ماه پيش برنامه آماده سازي ام را به سازمان ليگ و فدراسيون تحويل دادم. بعد از صعود به جام جهاني بار ديگر برنامه را به فدراسيون وسازمان ليگ دادم و در آن برنامه دو برنامه عدم صعود و حتي صعود به پلي آف را داده بودم و براي رسانه ها هم توضيح داده بودم. در اين برنامه دو نوع برنامه بود که برنامه سازي نرمال و طبيعي براساس برنامه فيفا بود و برنامه دوم آماده سازي بسيار ويژه اي بود که حمايت خانواده بزرگ فوتبال را مي طلبد. به عنوان سرمربي تيم ملي هيچ وقت نخواسته ام که روي برنامه ام تاکيد داشته باشم. دو برنامه آماده کرده ام تا درباره آن بحث و بررسي لازم را انجام دهيم. در حال حاضر به نظرم بايد برنامه ويژه اي داشته باشيم که فقط با حمايت جامعه فوتبال ميسر مي شود. از الان تا جام جهاني ليگ و مسابقات فوتبال در ايران، يک برنامه ريزي خوب داشته باشند و تيم ها هر شش روز يا هفت روز بازي کنند تا تاريخي که در برنامه اعلام شده که 9 آوريل براي ليگ برتر است. همانطوري که مي دانيد اين نظر شخصي من نيست اما متاسفانه برخي دوستان مي گويند که کي روش مي خواهد ليگ را زودتر به اتمام برساند در حاليکه اصلا اينطوري نيست.

بازيکنان ايراني نياز به استراحت، تمرين و بازي دارند و مجددا اين برنامه بايد تکرار شود. اگر بخواهيم مثل سال گذشته سه و چهار روز يک بار بازي کنند، نکته اين است که بازيکنان مصدوم روي دستمان مي ماند و اگر دوباره بخواهند سه يا چهار روز بازي کنند، نمي توانند تمرين کنند، فقط بايد بازي کنند و استراحت کنند، بازي کنند و استراحت کنند. بازيکنان به تمرين نياز دارند و اين نکته مهمي است. اين يک کنفرانس مطبوعاتي نيست اين يک کلاس آموزشي گذراندن دروس خبرنگاري است. شما نياز داريد که با اين مسايل آشنا شويد چون بايد آن را انتقال دهيد. به همين دليل است که اين کنفرانس را مطبوعاتي نمي دانم و يک دوره آکادميک مي دانم.

مهمترين نکته اين است که ليگ ادامه داشته باشد و بازيکنان تا 9 آوريل در ليگ باشند. ما در حال حاضر نياز به اولين اردوي آماده سازي جام جهاني داريم که آن را اردوي توسعه بازيکنان براي جام جهاني قلمداد مي کنم. متاسفانه مسابقات اي اف سي مشکلاتي را براي باشگاهها، مربيان وفدراسيون پيش آورده است که يا بايد اين را قبول کنيم و کنار بياييم و يا بايد قبول نکنيم. ما چاره اي براي برگزاري اردوي 9 آوريل نداريم. من مي توانم جزئيات بيبشتري به شمابدهم. بر اساس قرعه کشي در اولين بازي به مصاف نيجريه مي رويم. به خاطر اينکه اولين بازي در مقابل نيجريه بازي کنيم. من استراتژي ام اين است که اولين کمپ را در آفريقاي جنوبي برگزار کنيم و در اين کمپ، با منتخبي از بازيکنان ايراني که در ليگ هستند را به اين اردو ببريم. در اين کمپ فقط بازيکنان داخلي را مي بريم و درمقابل باشگاههاي آفريقايي بازي مي کنيم. به ايران برمي گرديم و پس از چند روز استراحت در ماه مي به مرکز اروپا مي رويم ودر اين کمپ سه يا چهار بازي دوستانه انجام مي دهيم و مجددا به تهران برمي گرديم و سعي مي کنيم در تهران با يک تيم آفريقايي بازي کنيم و اين قبل از رفتن ما به برزيل است. اين در واقع يک بازي خداحافظي بازيکنان با کشورشان است و ما براي برگزاري اردوي نهايي در برزيل آماده مي شويم. کمپ سوم در واقع کمپ نهايي ما در برزيل است که اول يا دوم جون است که بازي دوستانه ديگري را در آن تاريخ خواهيم داشت و در تاريخ 16 جون براي اولين بازي مقابل نيجريه آماده مي شويم و ان شالله که در آن بازي با موفقيت از ميدان خارج شويم. اين برنامه ريزي است که تا به حال انجام داده ايم و فکر مي کنم مي تواند مناسب باشد.

اما اگر اين برنامه اجرا نشود،آن وقت زماني است که اين حمايت از طرف خانواده فوتبال ايران انجام نشود و من اين مساله را مي خواهم بگويم که از رياست فدراسيون فوتبال گرفته تا تمام اهالي فوتبال همه از اين برنامه حمايت مي کنند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۴ ] [ 23:26 PM ] [ محسن آزاد ]

سرمربی پرسپولیس پس از مسابقه برابر مس کرمان گفت: خوشحالم در شهرستانی که همیشه مشکل داشتیم توانستیم بازی را با این نتیجه ببریم.


به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس علی دایی در نشست خبری پس از بازی برابر مس کرمان با اعلام این مطلب افزود: فکر کنم بازی را خوب شروع کردیم و از اشتباه مدافع مس استفاده کردیم و توانستیم به موقع گلزنی کنیم خدا را شکر می کنم بازیکنانم در این مسابقه هوشمندانه بازی کردند و در اکثر دقایق بازی را در دست داشتیم. بین دو نیمه هم با صحبت‌هایی که با بازیکنان انجام دادیم توانستیم خیلی سریع گل بزنیم. در این بازی توپ هایمان گل شد. فوتبال همین است و یک روز می بری و یک روز می بازی یک روز با راه آهن در کمال شایستگی چهار گل از مس اینجا خوردیم و امروز با شش گل بردیم. به مس هم تبریک می گویم روز خوب ما بود و توانستیم یک برد خوب را به دست بیاوریم.

سرمربی پرسپولیس درباره داوری بازی گفت: به نظر من قضاوت این بازی در چند سال اخیر جزو بهترین داوری‌ها بوده و داور قاطع و محکم سوت زد و قضاوت خوبی داشت. کاری که تیم مس پس از گل سوم انجام داد نتیجه عکس داد. پس از این کار بازیکنان ما حرفه ای تر کار کردند و توانستیم سه گل دیگر بزنیم. در ادامه هم تمام نبض بازی در دست ما بود و توانستیم سه گل دیگر هم بزنیم.

وی در مورد اینکه فکر می کرد تیمش در این بازی 6 گل بزند گفت: فوتبال همین است. سال قبل که من با راه‌آهن به کرمان آمدم در اوج شایستگی 4 بر صفر شکست خوردم اما امروز آن روی فوتبال خودش را به ما نشان داد. خدا را شکر تیمم برنده شد. منکر زحمات تیم مس نمی شوم. خوشحالم که بچه ها مزد تلاش خود را گرفتند. با تمرینات خوبی که از اول فصل داشتیم توانستیم با نتیجه خوبی در این بازی به برتری برسیم و جابجایی‌های نیم‌فصل هم باعث شد تا به هارمونی خوب برسیم و این بازی را با یک نتیجه خوب پشت سر بگذاریم.

علی دایی درباره نتیجه گیری بهتر پرسپولیس در خانه گفت: ما در استادیوم آزادی سعی می کنیم توپ را روی زمین بچرخانیم. آزادی تنها استادیومی است که در این راه می تواند به ما کمک کند بازیکنان تیم ما تکنیکی هستند و سعی می‌کنیم بازی خود را روی زمین انجام دهیم. خوشحالم این بار با نتیجه خوبی پیروز شدیم و برخلاف همیشه در شهرستانی که مشکل داشتیم توانستیم این بازی را با این نتیجه ببریم.

سرمربی پرسپولیس درباره اظهارات صالحی در برنامه ورزش و مردم اظهار داشت: من صحبت‌های ایشان را گوش نکردم و این برنامه را ندیدم. تمام فکر و ذکر من اکنون پرسپولیس است ولی در آینده حرف‌هایش را گوش می‌کنم و به او پاسخ مستدلی خواهم دادم. من مدارکی دارم که ارایه می‌کنم و پاسخ قانع کننده ا‌ی هم خواهم داد. علی دایی حق است و حرف حق می‌زند.

من دو جلسه محروم شدم و قبل از آن هم جریمه شده بودم و به قول معروف گل بود و به سبزه نیز آراسته شد. می‌خواهند با محروم کردن من به پرسپولیس ضربه بزنند. شما اصحاب رسانه‌اید و می‌توانید که همه حرف‌ها را بررسی کنید و ببیند چه افرادی بدتر از من حرف زده‌اند و دایی یک پنجم آنها هم حرف نزده است ولی دایی حقانیتش را ثابت می‌کند من را محروم کنند پرسپولیس لطمه می خورد، 30 ، 40 میلیون هوادار لطمه می خورند. علی دایی حق است و حقانیت صحبت‌هایم ثابت خواهد شد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۳ ] [ 2:21 AM ] [ محسن آزاد ]

 کميته استيناف فدراسيون فوتبال پس از بررسي‌هاي لازم و رد درخواست علي دايي سرمربي باشگاه پرسپوليس به دليل انجام مصاحبه غير مجاز در ديدار اين تيم برابر تيم سپاهان اصفهان، وي را به پرداخت 70 ميليون ريال جريمه نقدي و دو جلسه محروميت از همراهي سرخپوشان محروم کرد.

به گزارش سايت فدراسيون فوتبال، کميته استيناف راي خود را درخصوص تجديد نظر خواهي علي دايي سرمربي تيم فوتبال باشگاه پرسپوليس به دليل رعايت نکردن مفاد ماده 23 آيين نامه انضباطي به شرح زير اعلام کرد:

کميته استيناف پس از بررسي‌هاي لازم و رد درخواست علي دايي سرمربي باشگاه پرسپوليس به دليل انجام مصاحبه غير مجاز در ديدار اين تيم برابر تيم سپاهان اصفهان، وي را به پرداخت 70 ميليون ريال جريمه نقدي و دو جلسه محروميت از همراهي تيم مربوطه محروم کرد. خلاصه راي صادر شده از سوي کميته استيناف به شرح زير است:

در رابطه با تجديدنظر خواهي و اعتراض علي دايي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس با وکالت عسگري پيش بين نسبت به راي شماره 442 مورخ 16/07/92 صادره از سوي کميته انضباطي که به موجب آن معترض به لحاظ ارتکاب تخلف مصاحبه توهين آميز و تحريک کننده عليه مقام رسمي مسابقه متعاقب ديدار دو تيم فوتبال پرسپوليس و سپاهان اصفهان در مسابقات ليگ برتر امسال به پرداخت مبلغ 70 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد.

با دقت در محتويات پرونده و عنايت به اينکه لايحه باشگاه سپاهان اصفهان که محکوم عليه مذکور در مصاحبه مورد نظر تلويحاً عليه آن باشگاه نيز مطالب توهين آميزي بکار برده و توجه به متن مصاحبه و تعابير و الفاظ بکار رفته از جمله بيان اينکه "داور مسابقه به سمت تيم مقابل غش کرده" و "من که شماره حساب تو (داور مسابقه) و رفقايت را نمي‌دانم" و "من ديشب با کادر فني جلسه گذاشتم و به آنها گفتم قهرماني (داور مسابقه) به سمت آنها غش کرده است" و در نظر گرفتن اينکه بيان چنين مطالبي خارج از عرف معمول و قواعد فني و اخلاقي حاکم بر مصاحبه مربيان بعد از مسابقه تيم متبوع بوده و در جريان مسابقات حرفه‌اي متعارف نبوده و از اين جهت امري مذموم و بديع بوده و موجبات مخدوش شدن شئونات و کيان نهاد داوري که واجد احترام و منزلت خاصي است، را موجب مي‌شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۱ ] [ 9:33 AM ] [ محسن آزاد ]

به تازگی تصاویری در شبکه های اجتماعی منتشر  شده که در آن تابلویی در یکی از خیابان های رژیم صهیونیستی را نشان می دهد که نام “ ایران ” بر روی آن نقش بسته است.

کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی با مانور بر روی این تصاویر به کری خوانی در برابر صهیونیست ها پرداخته  و پیام های با مضمون این که ” اسرائیل ایران تو را فتح کرده را انتشار داده اند. “

این تابلو که به سه زبان فارسی ، عبری ، انگلیسی بر روی یک دیوار نقش بسته ناظر به محله ایرانیان مقیم تل آویو است که با نام ایران مشهور شده است.

خیابانی به نام ایران در قلب اسرائیل + تصاویر

اسرائیلی که از نام ایران وحشت داشته و دارد گویا حریف ایرانیان مقیم پایتختش هم نتوانسته بشود تا از نامگذاری یک خیابان به نام ایران جلوگیری کند و یا اینکه قصد دارد با عدم جلوگیری از نام گذاری یک خیابان در پایتختش به نام ” ایران ” پز حقوق بشری بدهد و تبلیغات رسانه ای بکند!

خیابانی به نام ایران در قلب اسرائیل + تصاویر

نکته جالب تر اینکه در این خیابان ” ایران ” محله ایرانیان مقیم تل آویو کوچه های فرعی با نام مشاهیر ایرانی از جمله ” کورش ” نیز مشاهده می شود .


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۱۸ ] [ 13:38 PM ] [ محسن آزاد ]

حميد چيت‌چيان در ارائه گزارش کار وزارتخانه در 100 روز نخست عمر دولت يازدهم گفت: در اين مدت با 80 نماينده ملاقات شخصي داشته‌ام و با شش مجمع نمايندگان و سه کميسيون تخصصي مرتبط مجلس با وزارت نيرو جلساتي برگزار شد. همچنين در اين مدت بنده پنج سفر استاني و معاونان وزارت نيرو نيز چندين سفر استاني داشته و به مسائل آب و برق توجه کرده‌ايم.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي وزارت نيرو، وزير نيرو با تاکيد بر لزوم توجه به نيازهاي صنعت آب و برق توسط مردم و مسوولان گفت: به صنعت آب و برق بايد توجه شود تا از گرفتاري‌هاي کنوني نجات پيدا کنيم؛ توليد آب وبرق هزينه دارد و خدمات رساني نيز شامل هزينه‌هاي جدا مي‌شود.

چيت‌چيان با اشاره به قيمت تمام شده توليد هر کيلووات ساعت برق به حدود 68 تومان است، گفت: وزارت نيرو تنها مي‌تواند 43 تومان به طور متوسط از مشترکان دريافت کند.

وي با اشاره به عدم پرداخت مابه التفاوت هزينه و دريافت پول برق رساني گفت: در قانون برنامه پنجم صراحتا مشخص شده در صورتي که اگر دولت بنگاه‌هاي اقتصادي را مکلف کند کمتر از قيمت تمام شده، کالا و خدمات خود را بفروشند بايد مابه التفاوت را پرداخت کند.وزير نيرو ادامه داد: اين درحالي است که از سال 89 تاکنون منابعي براي پرداخت مابه التفاوت قيمت تمام شده و مبلغ فروش آب و برق تعريف نشده است.

وزير نيرو با مطرح کردن اين پرسش که برق گران نتيجه سوء مديريت يا به دليل هزينه‌هاي واقعي است گفت: با نگاه به دنيا مي بينيم که قيمت برق در عرصه بين المللي بين 11 تا 17 سنت است که حدود 330 تا 510 تومان مي‌شود. در برخي کشورها نيز مانند عربستان و ونزوئلا که يارانه به برق تعلق مي‌گيرد، نرخ فروش سه سنت است در حالي که در کشور ما به قيمت 1.3 سنت برق به مشترک فروخته مي‌شود.

چيت‌چيان با اشاره به اين‌که قيمت تمام شده توليد و انتقال برق 68 تومان يا به عبارت ديگر 2.3 سنت مي‌شود، گفت: بنابراين باز مي‌بينيم که نرخ فروش برق در ايران ارزان‌ترين قيمت است و سوء مديريت در اين مساله وجود ندارد.

وي در مورد تصميم گيري در حوزه پرداخت يارانه در سال 93 گفت: مبحث يارانه در بودجه 93 ديده نشده است و به صورت مستقل بحث يارانه‌ها در قالب يک لايحه به مجلس مي‌رود.

وزير نيرو در مورد موافقت رييس جمهور با معافيت وزارت نيرو از پرداخت سهم هدفمندي‌ يارانه‌ها گفت: مذاکرات لازم با رييس جمهور انجام شده منتهي تصميم نهايي دولت اتخاذ نشده است لذا منتظريم تا تصميم گرفته شود.

اين عضو کابينه دولت يازدهم تاکيد کرد: براي افزايش قيمت آب و برق تا پايان سال هنوز تصميمي گرفته نشده است.

وي افزود: در مورد تعديل قيمت درسال 93 نيز در بودجه ارائه شده به مجلس رقم مشخصي پيشنهاد نشده است و در مورد يارانه در لايحه جداگانه تصميم دولت ارائه خواهد شد.

وزير نيرو در ادامه صحبت‌هاي خود درمورد احتمال جداسازي آب شرب و آب بهداشتي منازل نيز گفت: اين کار در حال حاضر صورت نمي‌گيرد اما احتمال دارد در آينده اين برنامه اجرا شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۱۸ ] [ 13:26 PM ] [ محسن آزاد ]

در روزهای گذشته نصب بیلبوردی تبلیغی متعلق به یک شرکت تولید محصولات دارویی در کالیفرنیای آمریکا جنجال برانگیز شده است.

شبکه خبری “CBS” آمریکا گزارش داد؛  نصب این بیلبورد که حاوی تصویر یک سرباز آمریکایی و یک زن مسلمان نقاب دار در کنار یکدیگر است، توجه عابران را در بلواری مهم در هالیوود شهر لس آنجلس به خود جلب کرد.

بلافاصله پس از نصب این بیلبورد تصویر آن در شبکه های اجتماعی آمریکا منتشر شد و برخی منتقدان با توجه به استفاده از دو عنصر سرباز آمریکایی و زن مسلمان این بیلبورد را برای جامعه تحریک آمیز دانستند.

در این بیلبورد نوشته شده : اگر می توانیم این دو زوج را در کنار هم نگه داریم پس می توانیم هر زوجی را در کنار هم نگه داریم.”

اشاره این تبلیغ به جلوگیری از “خروپف” های شبانه است که پدیده ای شایع در بین زوج ها و یکی از دلایلی است که آنها را وا می دارد تا جدا از هم بخوابند. این شرکت محصولات جلوگیری از خروپف از جمله قرص و اسپری تولید می کند.

” ملودی دو مارک” سخنگوی شرکت داروسازی تولید کننده محصول ضد خروپف “snore stop” در کالیفرنیا است که با رد تحریک آمیز بودن این بیلبورد به شبکه سی بی اس گفته است:” این محصول برای زوج ها تولید شده است و ما با استفاده از دو عنصر سرباز آمریکایی و زن مسلمان می خواستیم تصویر یک زوج را نشان دهیم که شما نمی توانید بودن آنها در کنار یکدیگر را تصور کنید، اما وجود دارند.”

این شرکت آمریکایی می گوید ایده اصلی این تبلیغ را از یک زوج مشابه آمریکایی یعنی یک معلول جنگی آمریکا ” جانی ساتن ” و همسر مسلمان او ” عالیه” الهام گرفته اند.

این شرکت هر گونه شائبه سوء استفاده از تصویر سرباز آمریکایی به منظور افزایش فروش محصولات این شرکت را رد کرده است.

با این حال بنا به گزارش ها نصب این بیلبورد سبب افزایش قابل توجه فروش این محصول در طی روزهای گذشته شده است و خبرها حاکی است علاوه بر نصب این بیلبورد در شهر لس آنجلس  ، این شرکت قرار است  بیلبوردهای بیشتر تبلیغی را در شهرهای عمده دیگر آمریکا از جمله میدان معروف تایمز نیویورک و شهرهای هوستون، سالت لیک سیتی، سان دیه گو و شیکاگو آغاز کند.

” پاول ایوانس” سرباز آمریکایی که از تصویر او در این تبلیغ استفاده شده با دفاع از حضور خود در این تبلیغ می گوید:” من در این تبلیغ شرکت کردم چون آنها می توانستند از هر فرد دیگری به جای من استفاده کنند و من فکر نمی کنم باید از این امکان مستثنی می شدم.”


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۱۳ ] [ 9:31 AM ] [ محسن آزاد ]

درحالی که فروشگاهها لباس های تن مانکن را برای فروش در ویترین با برچسب قیمت به معرض نمایش می گذارند در اسراییل اخیرا زنانی که از کشورهای مختلف قاچاق شده اند با برچسب قیمت برای تن فروشی در ویترین به نمایش گذاشته شده اند.

به نوشته این روزنامه، در ویترین فروشگاهی در " مرکز خرید دیزین گوف" در تل اویو پایتخت اسراییل تابلویی نصب شده که بر روی آن نوشته شده است "زنان برای فروش بر حسب سلیقه شخصی".

در این فروشگاه، هفت زن جوان با حالتی زننده درحالیکه بر روی آنها اتیکت قیمت زده شده است، در ویترین به نمایش گذاشته شده اند که نظر هر عابر پیاده ای را به خود جلب می کنند.

به نوشته قدسنا عابران در گفتگو با رسانه های اسراییلی گفته اند که ما ابتدا فکر می کردیم این زنان مانکنهای چوبی هستند که برای نمایش لباسها در ویترین قرار گرفته اند اما با جابجا شدن و پلک زدن آنها فهمیدیم که اینها انسان هستند. گفتیم شاید بجای مانکن های چوبی از این دخترخانم ها استفاده شده است پیگیرشدیم دیدیم خیر این ها برای فروش در ویترین مغازه قرارگرفته اند.

هاآرتض نوشت: بر روی اتیکت هر یک از زنان، سن، وزن و کشور محل تولد آنها درج شده است.

تصاویر زیر گوشه هایی از برده فروشی مدرن در اسراییل مدعی دمکراسی را نشان می دهد که توسط پایگاه خبری گتی ایمیج منتشر شده است:

 

 

 

 

 


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۱۲ ] [ 23:40 PM ] [ محسن آزاد ]

 
پيشرفت علم هنوز مانع از آن نشده‌است که بيماراني که از تزريق دارو وحشت دارند، بتوانند سر آسوده بر بالين بگذارند و هنوز بسياري از درمان‌ها براي انتقال دارو به بدن بيمار نيازمند سوزن و تزريق است.

براساس گزارش گيزمگ، اميد فرخزاد، ‌محقق ايراني دانشگاه هاروارد به همراه تيمي از محققان MIT و بيمارستان زنان بيرگام موفق به ساخت گونه‌اي جديد از نانوذرات شده‌اند که مي‌توانند در درمان بيماري‌هاي مزمن جايگزين بسياري از درمان‌هاي ناخوشايند،‌ از جمله تزريق شوند. نانوذراتي حاوي دارو و يا RNA قابليت چشمگيري را در درمان انواع بيماري‌ها از جمله سرطان از خود نشان داده‌اند. با اين‌حال اگر قرار باشد اين نانوذرات از راه دهان وارد بدن انسان شوند، بايد از ميان سيستم هاضمه انسان جان سالم به در برده و وارد جريان خون شوند. اين سيستم داراي غشاي سلولي مخاطي است که مي‌توانند سدي غيرقابل نفوذ را براي نانوذرات به وجود آورند. از اين رو اين ذرات نيز براي اثرگذار بودن بايد از راه تزريق به بدن انسان وارد شوند.

از اين رو اين تيم به رهبري اميد فرخزاد نانوذرات جديد را بر اساس نتايج تحقيقي درباره چگونگي جذب پادتن‌هاي شير مادر توسط نوزادان، به وجود آوردند. اين پادتن‌ها در زمان هضم خود را به سطح گيرنده سلولي به نام FcRN مي‌چسبانند تا به اين شکل مجوز نفوذ از ميان سدي غيرقابل نفوذ را به جريان خوني به دست آورند.

از آنجايي که اين گيرنده‌هاي سلولي در بزرگسالان نيز وجود دارند، پوشش دادن نانوذرات با پروتئين Fc بخشي از پادتن متصل به گيرنده FcRN مي‌تواند نانوذرات را به سلامت از ميان سيستم هاضمه بدن موش عبور داده و وارد جريان خون کند. اين پروتئين باعث مي‌شود ذرات خود را در غشاي مخاطي روده به FcRN متصل کرده و بار خود را به سلامت وارد خون سازند.

به گفته محققان اين ذرات مي‌توانند حاوي هرنوع ماده‌اي باشند،‌ درواقع هر مولکولي که براي عبور از سيستم هاضمه بدن دچار مشکل باشد را مي‌توان درون اين نانوذرات گنجانده و به سلامت از اين سد عبور داد.

محققان اميدوارند با استفاده از اصولي مشابه بتوانند نانوذراتي را طراحي کنند که بتوانند از ديگر موانع داخلي بدن عبور کرده و به درمان انواع بيماري‌ها از قبيل آرتروز و کلسترول بپردازند.

اميد‌ فرخزاد،‌دانشمند ارشد اين پروژه مي‌گويد اگر بتوان به اين لايه مخاطي درون روده نفوذ کرد، شايد بتوان به درون لايه‌هاي مخاطي ريه، سد خوني-مغزي و يا سد جنيني نيز نفوذ کرد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۱۲ ] [ 23:23 PM ] [ محسن آزاد ]

سخنگوي قوه قضاييه در واکنش به اظهار نظر برخي از منتسبين به سران فتنه گفت:اگر عوامل فتنه سال 88 بخواهند، فضاي کشور را متشنج و با مسائل خلاف موجب تشويش ادهان عمومي شوند،بديهي است دادستان به عنوان مدعي العموم وارد مي شود.

به گزارش ايرنا،حجت الاسلام والمسلمين غلامحسين محسني اژه اي در پنجاه و ششمين نشست خبري با خبرنگاران با بيان اينکه در سال 88 بعد از قضيه انتخابات افرادي با ايجاد جرياني مرتکب ظلم بزرگي شدند ، افزود : اين افراد با به آتش کشيدن اموال عمومي ، مسجد و ديگر اقدامات خراب کارانه ، حضور پرشور و افتخار آميز مردم در انتخابات را به کام آنان تلخ کرده و آب در آسياب دشمن ريختند.

وي با بيان اينکه نظام جمهوري اسلامي بيشترين ارفاق را به برخي از اين متهمين داشته است،گفت: شايد همين ارفاق ها سبب شده که اين ها اين گونه ادعا مي کنند و شايد ما در اين راستا کوتاهي کرده ايم.

دادستان کل کشور در پاسخ به سووال خبرنگاري مبني بر جرم نبودن عضويت در فيس بوک طبق نظر معاون آمار ، اطلاعات و فناوري قوه قضائيه و اختلاف نظر پليس فتا با دستگاه قضا اظهار داشت:اختلاف نظري بين نيروي انتظامي و دستگاه قضائي وجود ندارد و معاون آمار قوه قضاييه نيز اعلام کرده بود که اگر شبکه اجتماعي فيس بوک موجب ترويج فساد و فحشا ،خلاف عفت عمومي و ضد امنيت عمومي نشود، اشکالي ندارد.

اژه اي ادامه داد:در حالي که موارد مجرمانه بسياري از جمله ترويج فساد و فحشا ، آموزش هاي ناصحيح ، خلاف عفت عمومي و غيره توسط کارگروهي مربوط به اين مساله از اين شبکه اجتماعي مشاهده شده است.

وي افزود: به همين دليل مخالف اين شبکه اجتماعي هستيم و اگر هريک از اين شبکه هاي اجتماعي حاضر به حذف اقدامات مجرمانه شوند، عضويت در آن اشکالي نخواهد داشت.

درباره حقوق شهروندي

سخنگوي قوه قضاييه به منشور حقوق شهروندي که در حال بررسي از سوي کارشناسان و صاحبنظران است اشاره کرد و گفت:اين منشور در حال حاضر به صورت پيش نويس بوده و هنوز به صورت لايحه در نيامده است.

محسني اژه اي افزود:قانون اساسي ما نسبت به حقوق شهروندي و حق الناس ، احترام ويژه اي قائل است و همه بايد ملتزم به اجراي آن و همچنين قوانين موضوعه باشيم.

به گفته وي ،در قوانين عادي مجلس يا قوانين اساسي به مصاديق زيادي از حقوق شهروندي و حق الناس اشاره شده و اجحاف است اگر بخواهيم با حقوق شهروندي بازي سياسي کنيم.

ورود به انتقادها از دولت قبل تنها با ارايه مستندات

سخنگوي قوه قضاييه در مورد گزارش 100 روزه دولت گفت: معمولا وقتي عمر دولت قبلي به سر مي‌رسد دولت جديد از عملکرد آن انتفاد مي کند. زماني که دولت هشت ساله هاشمي عوض شد دولت بعدي از عملکردش انتقاد کرده بود.

اژه اي افزود:اين اظهار نظرات بديهي است و قوه قضاييه ورود پيدا نمي کند مگر آنکه مستنداتي در خصوص اين انتقادات وجود داشته باشد.

اموال متهمان پرونده سه هزار ميلياردي

دادستان کل کشور گفت: بخش مهمي از اموال پرونده اختلاس سه هزار ميلياردي شناسايي و بخشي از آن به افراد حقيقي و حقوقي رد مال شده و به محکومان در دو نوبت فرصت داده شده تا با کمک وکيل و بستگانشان و با نظارت دستگاه قضا اين اموال را به هر شکلي مي توانند بفروشند و يا به طلبکاران واگذار کنند.

اژه اي افزود : متاسفانه اين امر انجام نشد و دادستان به ناچار به عنوان مجري حکم وارد شد و اموال را به مزايده گذاشت.

16 دي ،جلسه دوم دادگاه احمدي نژاد

سخنگوي قوه قضاييه از برگزاري جلسه دوم دادگاه احمدي نژاد در 16 دي ماه خبرداد و گفت: در رابطه با اين پرونده بايد بگويم در برخي رسانه ها گفته شده چرا به اين پرونده اينقدر سريع رسيدگي کرديد اما روند و زمان رسيدگي به اين پرونده با توجه به شکايت مجلس و شاکيان خصوصي سريع نبوده است. وي افزود: در حال حاضر در مورد پرونده آقاي احمدي نژاد خودشان در دادگاه حاضر نشدند و وکيل وي به دادگاه مراجعه نکرده است لذا قاضي نمي داند عذرش موجه است يا خير؛ بنابراين وي را دوباره در تاريخ 16 دي ماه به دادگاه احضار کرده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۱۲ ] [ 14:31 PM ] [ محسن آزاد ]

مشاور عالي سازمان سنجش از زمان آغاز ثبت نام آزمون سراسري سال 93 خبر داد و گفت: ثبت نام در آزمون سراسري سال 93 از شنبه 16 آذرماه آغاز مي شود و آزمون در تيرماه سال آينده برگزار خواهد شد.

حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: ثبت نام براي شرکت در آزمون سراسري سال 93 به منظور پذيرش دانشجو در دور هاي روزانه، نوبت دوم، نيمه حضوري، مجازي و پرديس خودگردان دانشگاهها و موسسات آموزش عالي، دانشگاههاي پيام نور همچنين غيردولتي غيرانتفاعي و فرهنگيان از شنبه 16 آذرماه از طريق سامانه سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org آغاز مي شود و تا 23 ماه جاري ادامه دارد.

پذيرش در دانشگاه آزاد

وي ادامه داد: بر اساس مصوبه جلسه چهارشنبه 6 آذرماه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو، داوطلباني که علاقمند به شرکت در گزينش و انتخاب کد رشته محلهاي تحصيلي بر اساس آزمون در دانشگاه آزاد اسلامي هستند، همانند آزمون سراسري سال 92 ضرورت دارد نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون سال 93 اقدام کنند.

سوابق تحصيلي

به گفته توکلي پذيرش دانشجو در رشته هاي تحصيلي بر اساس آزمون با توجه به سوابق تحصيلي مرتبط، موجود و تراز شده دانش آزموان که طي سالهاي 84 تا 92 ديپلم خود را در رشته هاي رياضي فيزيک، علوم تجربي، علوم انساني همچنين علوم و معارف اسلامي بر اساس امتحانات نهايي و کشوري دريافت کرده اند، حداکثر تا 25 درصد تاثير قطعي دارد.

مشاور عالي سازمان سنجش با بيان اينکه نمره کل نهايي بر اساس نمرات تراز شده صورت مي گيرد، ادامه داد: سوابق تحصيلي براي داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصيلي و براي ديپلمه هاي نظام جديد رياضي فيزيک، علوم تجربي، علوم انساني همچنين علوم و معارف اسلامي سالهاي 84 تا 92 است که امتحانات سال سوم دبيرستان آنان به صورت کتبي و سراسري برگزار شده است.

زمان برگزاري آزمون

وي درباره زمان برگزاري آزمون سراسري سال 93، گفت: بر اساس برنامه زماني پيش بيني شده، آزمون سال 93 روزهاي 5، 6 و 7 تيرماه سال 93آينده در حوزه هاي امتحاني برگزار مي شود.

پذيرش بدون آزمون دانشگاهها

توکلي همچنين درباره پذيرش بدون آزمون، اظهار داشت: با توجه به مصوبه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو، پذيرش در برخي کد رشته محلهاي دانشگاه آزاد اسلامي، دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي منحصراً بر اساس سوابق تحصيلي ديپلم(سال سوم آموزش متوسطه)صورت مي گيرد.وي گفت: تعداد کد رشته محلهاي هريک از موسسات آموزش عالي و فهرست اين کد رشته محلها، اعلام خواهد شد.

به گفته اين مقام مسئول سازمان سنجش، با توجه به مصوبه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو، پذيرش در سال 93 براي حدود 70 درصد کل ظرفيت آموزش عالي بر اساس سوابق تحصيلي صورت مي گيرد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۱۱ ] [ 8:5 AM ] [ محسن آزاد ]

با تصويب هيئت وزيران، آيين‌نامه اجرايي معافيت تحصيلي مشمولان وظيفه‌عمومي براي اجرا ابلاغ شد.

به گزارش آفرينش هيئت وزيران بنا به پيشنهاد وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و تاييد ستادکل نيروهاي مسلح و به استناد ماده(27) قانون اصلاح موادي از قانون خدمت وظيفه عمومي – مصوب 1390- آيين‌نامه اجرايي معافيت تحصيلي را تصويب کرد.

بر اين اساس، مشمولان داراي مدرک ديپلم و پيش‌دانشگاهي و مشمولان فارغ التحصيل مقاطع دانشگاهي يا معادل آن در حوزه‌هاي علميه، چنانچه در مهلت يکسال پس از فراغت از تحصيل در هر مقطع براساس مقررات وزارتخانه‌هاي علوم، تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در يکي از دانشگاه‌ها پذيرفته شوند، تا زماني که وفق مواد(33) و (35) قانون خدمت وظيفه عمومي- مصوب 1363- به تحصيل اشتغال دارند، مي‌توانند از معافيت تحصيلي استفاده کنند. همچنين دانشجوياني که دانشگاه محل تحصيل آنها منحل شود، به شرطي که غايب شناخته نشوند، در صورت پذيرش در ساير دانشگاه‌ها (براساس مقررات وزارتخانه‌هاي علوم، تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي) مدت تحصيل انجام شده، جزو سنوات مجاز معافيت تحصيلي آنها محسوب نخواهد شد.

انتقال يا تغيير رشته دانشجو در مواردي که نياز به انصراف و آزمون مجدد نيست، در صورتي مشمول معافيت تحصيلي خواهد بود که از حداکثر سنوات مجاز تحصيلي تجاوز نکند.

براساس اين مصوبه، معافيت تحصيلي دانش‌آموزان، دانشجويان و طلابي که اخراج مي‌شوند يا از تحصيل انصراف داده يا ترک تحصيل مي‌کنند، چنانچه ظرف يک سال از تاريخ اخراج، انصراف يا ترک تحصيل در همان رشته و مقطع بازگشت به تحصيل کنند، حسب مورد با درخواست مدرسه، دانشگاه يا مراکز مديريت حوزه‌هاي علميه و تصويب کميسيون موارد خاص مناطق و نواحي آموزش و پرورش در خصوص دانش‌آموزان، کميسيون موارد خاص مرکزي يا استاني مربوط در خصوص دانشجويان و کميسيون موارد خاص مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه در خصوص طلاب، مشروط به رعايت سقف سنوات تحصيلي موضوع مواد (32) و (33) قانون خدمت وظيفه عمومي- مصوب 1363- استمرار مي‌يابد.

همچنين معافيت تحصيلي براي مشمولان در مقطع تحصيلي متوسطه، هر يک از مقاطع دانشگاهي و حوزه‌هاي علميه داخل يا خارج کشور، فقط يک بار صادر مي‌شود.

معافيت تحصيلي دانشجويان انصرافي

معافيت تحصيلي دانشجويان انصرافي در صورتي که تا يکسال پس از تاريخ انصراف، در مقطع يا رشته دانشگاه جديد يا يک حوزه علميه پذيرفته شوند، در طول مدت تحصيل در مقاطع دانشگاهي (از ديپلم تا دکتري تخصصي) مشروط به اينکه انصراف، در مدت سنوات مجاز صورت گرفته باشد، فقط يک بار قابل تمديد است که در اين صورت، مدت تحصيل قبلي جزو سنوات تحصيلي جديد محسوب نخواهد شد.

بر اين اساس، ترخيص کارکنان وظيفه بدون غيبت‌اوليه در حين خدمت که بيش از يکسال از تاريخ فراغت آنان از مقطع قبلي سپري شده باشد نيز جهت ادامه تحصيل در مقاطع کارشناسي و بالاتر به جز در زمان‌هاي اضطراري و جنگ بلامانع است.

مشمولاني که مطابق قانون براي تحصيل در حوزه‌هاي علميه پذيرفته مي‌شوند، تا زماني که به تحصيل اشتغال دارند، مشرط به نداشتن غيبت مي‌توانند از معافيت تحصيلي استفاده کنند. اجراي اين ماده توسط سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و رده‌هاي هم نام در استان‌ها، طبق تدابير ابلاغي ستاد کل نيروهاي مسلح است.

همچنين ادارات آموزش و پرورش موظفند اسامي دانش‌آموزاني را که به سن مشموليت (18 سال تمام بر اساس ماده تولد) مي‌رسند و طبق قانون و اين آيين‌نامه به تحصيل اشتغال دارند، به ترتيبي که سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و رده‌هاي هم نام در استان‌ها اعلام مي‌کند براي صدور معافيت تحصيلي به سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و رده‌هاي هم نام در استان‌ها اعلام کنند. براساس مصوبه دولت، دانشگاه‌ها موظفند اسامي دانشجوياني را که مورد پذيرش قرار داده‌اند، بر اساس ضوابطي که سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و رده‌هاي هم نام در استان‌ها مشخص مي‌کند، براي صدور معافيت تحصيلي اعلام کنند.

صدور معافيت تحصيلي براي طلاب

صدور معافيت تحصيلي براي طلاب منوط به ارائه گواهينامه اشتغال به تحصيل آنان از طريق مرکز مربوط و بر اساس ضوابطي است که از سوي سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و رده‌هاي هم نام در استان‌ها تعيين مي‌شود و مدت اعتبار آن، تا يکسال پس از تاريخ فراغت از تحصيل در هر دوره است.

همچنين معافيت تحصيلي طلاب، دانش‌آموزان و دانشجويان، حسب مورد تا پايان مهلت‌هاي مقرر در مواد (32) و (33) قانون خدمت وظيفه عمومي- مصوب 1363- است و افراد ياد شده موظفند حتي در صورتي که فارغ‌التحصيل نشده باشند، ظرف يکسال از اين تاريخ خود را براي رسيدگي به وضعيت مشموليت معرفي کنند و فارغ‌التحصيل شدن در اين مهلت يکساله، مجوزي براي صدور معافيت تحصيلي در مقطع بالاتر نخواهد بود.

در صورتي که طلبه اي بيش از شش ماه متوالي در يکسال تحصيلي به طور غيرموجه در محل تحصيل حاضر نشده و ترک تحصيل کند يا از تحصيل انصراف داده يا اخراج شود، مرکز مربوط موظف است مراتب را ظرف سه ماه براي لغو معافيت تحصيلي به وي و سازمان وظيفه‌عمومي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و رده‌هاي هم نام در استان‌ها اعلام کند.

بر اين اساس، مقامات مسئول در ادارات آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه يا نمايندگان رسمي آن در استان‌ها موظفند بر پيوستگي تحصيلي دانش‌آموزان، دانشجويان و طلاب مشمول در مدت مجاز تحصيل، نظارت کنند و در صورت فراغت يا ترک تحصيل، انصراف و اخراج، صورت اسامي آنان را ظرف سه ماه، با ذکر مشخصات کامل و نشاني و رشته و مقطع تحصيلي، به طور انفرادي و بر اساس ضوابطي که سازمان وظيفه‌عمومي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و رده‌هاي هم نام در استان‌ها مشخص مي‌کند، اعلام کنند.

شرايط معافيت تحصيلي مشمولاني که در خارج از کشور تحصيل مي‌کنند

همچنين مشمولاني که با داشتن شرايط معافيت تحصلي در خارج از کشور تحصيل مي‌کنند، موظفند ظرف يکسال از فراغت از تحصيل، اخراج، انصراف يا ترک تحصيل، خود را براي رسيدگي وضع مشموليت به نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور يا مراکز تعيين شده از سوي سازمان وظيفه‌عمومي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و رده‌هاي هم نام در استان‌ها در داخل کشور معرفي کنند.

براساس مصوبه دولت، دانش‌آموزاني که با استفاده از معافيت تحصيلي در خارج به تحصيل اشتغال دارند، چنانچه در حين تحصيل به کشور مراجعه کنند و ظرف سه ماه به محل تحصيل خود بر نگردند، معافيت تحصيلي شان لغو خواهد شد.

مشمولان براي استفاده از معافيت تحصيلي خارج از کشور بايد تضمين‌هاي لازم را قبل از خروج از کشور، به سازمان وظيفه‌عمومي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و رده‌هاي هم نام در استان‌ها بسپارند و متعهد شوند در مهلت‌هاي مقرر مربوط، به کشور مراجعت کنند و شرط سازمان وظيفه‌عمومي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و رده‌هاي هم نام در استان‌ها مبني بر ضبط تضمين به نفع دولت، در صورت عدم مراجعت به موقع را بپذيرند.

همچنين مشمولاني که معافيت تحصيلي خارج از کشور اخذ مي‌کنند بايد ظرف شش ماه از تاريخ صدور معافيت، به تحصيل در خارج اشتغال يابند و عدم اشتغال به تحصيل تا پايان اين مدت، انصراف از تحصيل تلقي شده و معافيت تحصيلي آنان لغو مي‌شود.

بر اين اساس، دانشجوياني که با استفاده از معافيت تحصيلي در خارج از کشور تحصيل مي‌کنند، چنانچه در حين تحصيل به کشور مراجعت کنند و ظرف شش ماه به محل تحصيل خود برنگردند، از حيث معافيت تحصيلي در شمول احکام دانشجوي انصرافي خواهند بود.

مدت تحصيل دانشجويان خارج از لحاظ معافيت، همانند دانشجويان داخل کشور است و افزايش مدت آن حسب مورد با تاييد وزارتخانه‌هاي علوم، تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي خواهد بود.

انتقال معافيت تحصيلي دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج از کشور به داخل، تا يکسال پس از قطع رابطه تحصيلي و با رعايت ضوابط و مقررات مورد عمل وزارتخانه‌هاي علوم، تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي بلامانع است، اما اين مدت جزو سنوات مجاز معافيت تحصيلي آنان لحاظ خواهد شد.

براساس مصوبه دولت، طلاب داراي مدرک کارشناسي و بالاتر يا حس مقررات مربوط معادل آن در حوزه، مي‌توانند براي تحصيل به خارج از کشور مسافرت کنند.

همچنين معافيت تحصيلي براي دانشجويان خارج از کشور حسب مورد به درخواست وزارتخانه‌هاي علوم، تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي يا سازمان مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي و توسط سازمان وظيفه‌عمومي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و رده‌هاي هم نام در استان‌ها صادر مي‌شود.

شرايط معافيت تحصيلي طلاب مشغول به تحصيل در خارج از کشور

طلابي که براساس مقررات مربوط، در خارج از کشور مشغول به تحصيل حوزوي مي‌شوند، بايد مدارک اشتغال به تحصيل خود را به مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه ارسال کنند تا در صورت تاييد، از طريق اين مرکز براي آنان درخواست معافيت تحصيلي شود.

براساس مصوبه دولت، مشمولاني که خارج از ضوابط قانون خدمت وظيفه عمومي- مصوب 1363- و اين آيين‌نامه از کشور خارج شده باشند، نمي‌توانند از معافيت تحصيلي استفاده کنند.

معافيت تحصيلي ايرانيان مقيم خارج از کشور و فرزندان ماموران ثابت دولت

ايرانيان مقيم خارج از کشور و فرزندان ماموران ثابت دولت جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور و همچنين کساني که قانوناً تحت کفالت يا ولايت قانوني آنها هستند، چنانچه ظرف يکسال پس از اخذ مدرک ديپلم يا پيش دانشگاهي در خارج از کشور در يکي از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي خارج مورد تاييد وزارتخانه‌هاي علوم، تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي پذيرفته شوند، با اعلام اين وزارتخانه‌ها، از معافيت تحصيلي براي ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر قانون خدمت وظيفه عمومي- مصوب 1363- برخوردار خواهند شد. فرزندان ماموران ثابت دولت در خارج از کشور و همچنين کساني که قانوناً تحت کفالت يا ولايت قانوني آنها قرار دارند، چنانچه در سن مشموليت و پس از اخذ ديپلم يا بالاتر به تبع ماموريت والدين و با تاييد وزارت امور خارجه از کشور خارج و ظرف يکسال پس از خروج از کشور، در يکي از دانشگاه‌هاي مورد تاييد وزارتخانه‌هاي علوم، تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در کشور محل ماموريت والدين به تحصيل اشتغال يابند، مي‌توانند از معافيت تحصيلي خارج از کشور استفاده کنند.

بر اين اساس، براي کارکنان وظيفه غايب و همچنين مشمولان غايب در صورتي که عذرشان موجه نباشد، معافيت تحصيلي صادر نمي‌شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۱۱ ] [ 8:4 AM ] [ محسن آزاد ]

 
رييس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه 14 ميليون نيروي زائد در ميان 20 ميليون جمعيت شاغل کشور وجود دارد، گفت: به طور حتم راه پرش ايران در اقتصاد، استفاده از نيروي کاردان و با انرژي است.به گزارش خانه ملت، علي لاريجاني در مراسم بهره برداري از پروژه طبقاتي پل صدر گفت: من خدا را شکر مي‌کنم که توفيقي را به فرزندان انقلاب عطا کرد تا کارهاي بزرگ و با عظمت را با انديشه متعال انجام دهند از طرف ديگر در اينجا از همه کارگران و فعالان در اين پروژه بزرگ قرارگاه سازندگي سپاه تشکر مي‌کنم از طرف ديگر اين پروژه يک سند درخشان براي بخش مهندسي کشور است. رئيس مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر اينکه زمان طولاني به يکي از آفت هاي اصلي پروژه هاي عمراني در کشور تبديل شده است، افزود: در کشور هم اکنون پروژه ‌هاي عمراني زيادي کلنگ زني شده اما به علت نبود اعتبارات اجراي اين پروژه‌ها با وقفه روبرو شده که به اين علت گاهي تکميل يک بيمارستان حدود 17 سال طول مي‌کشد که افزايش زمان در اجراي پروژه هاي عمراني زمينه افزايش هزينه‌ها و فرسودگي پروژه مورد نظر رابه دنبال دارد.

لاريجاني با اشاره به گزارش‌هاي مطرح شده درباره کار مفيد در دستگاههاي دولتي يادآور شد: براساس گزارش مطرح شده کار مفيد روزانه در دستگاه‌هاي دولتي حدود 22 دقيقه يا به اعتقاد من حدود 1 ساعت است، از طرف ديگر کار مفيد در صنعت حدود 2.5 ساعت بوده که در طول سال اين ميزان به 800 ساعت کار مفيد مي رسد که اين آمارها ايران را در رده 3 کشور آخر دنيا بعد از عربستان و کويت قرار مي دهد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: از طرف ديگر براساس اين گزارش ميزان کار مفيد در کشور ژاپن در سال حدود 2400 ساعت، در کره هزار و 19ساعت و در ترکيه و چين و آمريکا هزار و 400 ساعت است که اگر اين آمارها را در نظر بگيريم مشاهده مي کنيم که از 20 ميليون جمعيت شاغل در کشور حدود 14 ميليون فاقد بهره‌وري بوده و تنها 6 ميليون داراي بهره‌وري هستند که به طور حتم اين آمار گوياي مشکلات مديريتي در کشور است.عضو کميسيون شوراها و امور داخلي مجلس با اعلام اين نکته که راه پرش ايران در اقتصاد اين است که از نيروهاي کاردان و با انرژي استفاده شود، تصريح کرد: هم اکنون نيروهاي مستعدي در کشور وجود دارد اما از اين نيروها بايد با تدبير و مديريت در جهت تحقق اهداف استفاده شود.

وي با بيان اينکه براساس ترازنامه هيدروکربنيک کل ظرفيت انرژي در حوزه نفت ، گاز و برق کشور معادل حدود 432 ميليون بشکه نفت در سال است يادآور شد: با اين شرايط اگر راندمان کاري را حدود 45 درصد در نظر بگيريم استفاده از 196 ميليون بشکه در يک سال در کشور قابل قبول بوده و حدود 236 بشکه را در سال به هدر داديم که اين مقدار برابر با فروش نفت ايران در يک سال است.

لاريجاني با تاکيد بر اينکه براساس آمارها و بررسي‌هاي انجام شده مشکل کشور در بخش اجرايي و مديريتي است گفت: هم اکنون مجلس براي حل اين مشکلات طرح ملي کاهش انرژي را مصوب کرد. از طرف ديگر در قانون برنامه پنجم توسعه هم اين موضوعات به وضوح ذکر شده اما متاسفانه تاکنون اين محورها در کشور محقق نشده است. لاريجاني با تاکيد بر اينکه متاسفانه در مصرف انرژي در کشور اشکالات زيربنايي زيادي وجود دارد تصريح کرد: به طور حتم با مديريت کارآمد و با تدبير و برنامه ريزي مي‌توان در جهت کاهش هدررفت انرژي در کشور تلاش کرد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه هم اکنون در بحث توليد خودرو و موضوع ترافيک، کشور در وضعيت مناسبي قرار ندارد افزود: براساس آمارها در ايران حدود 20 ميليون ليتر بنزين بيشتر از مصرف استاندارد مصرف مي‌شود که اين موضوع به نبود استاندارد در ساخت خودروها و موضوعات ديگر برمي‌گردد از اين رو به طور حتم با تدبير لازم و همه جانبه و اتخاذ تدابير مناسب و صرف انرژي کافي مي‌توان در کشور کارهاي بزرگي راانجام داد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۱۰ ] [ 13:5 PM ] [ محسن آزاد ]

 
حسين فريدوني رئيس کانون هواداران پرسپوليس گفت: حضور حداکثر هواداران در بازي با ميلان صلابت و قدرت پرسپوليس را به دنيا ثابت مي‌کند تا در آينده شاهد ادامه اجراي چنين برنامه‌هايي باشيم. رئيس کانون هواداران پرسپوليس گفت: هميشه گفته‌ايم، اينکه پرسپوليس متکي به هواداران خود است، نه يک شعار بلکه يک واقعيت است. در مجامع و ملاقات‌هاي بين‌المللي وقتي از هواداران پرسپوليس سخن مي‌گوييم، حساب ديگري روي پرسپوليس باز مي‌کنند و حضور فعال هواداران بويژه در بازي‌ها همواره باعث اقتدار باشگاه مي‌شود.

وي که با سايت رسمي باشگاه پرسپوليس گفت و گو مي کرد در ادامه افزود: بسياري باشگاه‌ها خود را وارد چالش‌ها نمي‌کنند اما سردار رويانيان چنين تفکري ندارد و تدارک بازي با ميلان با اهداف ارزشمندي انجام مي‌شود. از يک سو قرار است پيشکسوتان دور هم جمع شوند و باشگاه مي‌خواهد آنها را در صحنه نگه دارد. از سوي ديگر اين بازي به عنوان بازي خداحافظي مهدي مهدوي‌کيا تدارک ديده شده است. همچنين بازي با ستاره‌هاي ميلان يک بازي ماندگار در تاريخ پرسپوليس خواهد بود که هميشه از آن ياد خواهد شد. البته همه اينها وقتي شور و هيجان خواهد داشت که هواداران حضور داشته باشند.

فريدوني خاطرنشان کرد: از هواداران پرسپوليس مي‌خواهيم با حضور گسترده در اين بازي به بازي خداحافظي مهدي مهدوي‌کيا رونق بدهند و براي پيشکسوتان پرسپوليس که سال‌ها براي اين تيم زحمت کشيدند روحيه‌اي مضاعف بدهند تا تجليلي شايسته از آنها صورت بگيرد.

حضور تماشاگران در ورزشگاه آزادي از جهات ديگري نيز حائز اهميت است. اين حضور مي‌تواند نکته ويژه ميزباني پرسپوليس از تيم ستارهاي ميلان باشد تا آنها و ديگراني که در اقصي نقاط دنيا از اين بازي با خبر مي‌شوند، پي به قدرت و صلاحيت پرسپوليس ببرند.

رئيس کانون هواداران پرسپوليس تصريح کرد: اين بازي به عشق پيشکسوتان و هواداران با زحمات و دشواري‌هاي بسيار تدارک ديده شده است و حضور حداکثري هواداران اين دلگرمي را براي مسوولان باشگاه و ديگر مديران ورزشي ايجاد مي‌کند تا اين راه را ادامه بدهند تا هر چه بيشتر شاهد برگزاري چنين ديدارهايي در کشورمان باشيم.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۰۵ ] [ 8:42 AM ] [ محسن آزاد ]

برنج‌هاي وارداتي با نام تجاري پاپانور از کشور هند و زيتون از کشور پاکستان غيراستاندارد و هرگونه عرضه و توزيع آنها ممنوع است.به گزارش ايسنا به نقل از روابط عمومي اداره کل استاندارد استان اصفهان،‌ اخيراً محصولات وارداتي برنج غيراستاندارد با عناوين فوق از مبادي غيرقانوني وارد کشور شده و متاسفانه توسط عده‌اي سود جو در مراکز عرضه کالا و ارزاق عمومي توزيع شده است

پس از مشاهده و انجام آزمايشات لازم در آزمايشگاه‌هاي مرجع کنترل غذا و دارو، غيراستاندارد بودن آنها محرز شده و لذا مطابق اعلام سازمان ملي استاندارد ايران ضمن ممنوعيت هرگونه واردات اين محصولات به داخل کشور، توزيع، تمرکز، عرضه و اقدام به فروش آنها غيرقانوني و تخلف محسوب مي‌شود.

شفيعي، مدير کل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان اصفهان در اين زمينه گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، برنج‌هايي با عناوين تجاري پاپانور، زيتون، ستايش، صدري هاشمي آستانه اشرفيه، طارم محلي معطر فريدون کنار، آويلا و سياه دم هاشمي دودي در فاکتورهاي همچون ميزان سرب،‌ کادميوم، آرسنيک و آفلاتوکسين مجاز در اين محصولات، با استانداردها انطباق نداشته و غيراستاندارد است و به مصرف کنندگان توصيه مي‌شود از خريد برنج‌هاي اعلام شده خودداري کنند.

دراين خصوص عزت اله يوسفيان ملا گفت: چنانچه اظهارات معاون سازمان ملي استاندارد درخصوص آلودگي برنج هاي ايراني صحت داشته باشد و آلودگي دربرنج هاي ايراني که محصول داخلي اند وجود داشته باشد بدين صورت دولت بايد پاسخگوي تمام اين اتفاقات در کشور باشد و به طورحتم هم از نظر بهداشتي و سلامتي و هم از جنبه حمايت از کشاورزان بايد خسارت هاي وارده در اين بخش را پرداخت و جبران کند.

نماينده مردم آمل ولاريجان درمجلس شوراي اسلامي،با تأکيد براينکه دولت بايد پاسخگوي خسارت هاي وارده باشد، تصريح کرد: با توجه به اينکه کشاورزان قشرزحمت کش جامعه هستند و براي توليد مدت زمان زيادي از شبانه روز را در شاليزارهاي برنج به سرمي برند به همين جهت نمي توانند درآلودگي برنج که دست رنج آن ها مي باشد نقشي داشته باشند.

اين نماينده مردم درمجلس نهم،اظهارداشت: با توجه به اينکه فقط زمين و آب مربوط به کشاورزان است پس نمي تواند آلودگي در زمين و آب بخش کشاورزي وجود داشته باشد به همين جهت اين دولت است که نهاده هاي کشاورزي وارداتي از جمله کود، سم و بذر را در اختيار کشاورزان قرارمي دهد وخودهم بايد پاسخگوي خسارت هاي وارده به بخش سلامت جامعه و کشاورزي باشد.

يوسفيان ملا، با تأکيد براينکه تمام مراجع رسمي کشور، کميسيون کشاورزي ، کميسيون بهداشت ودرمان و نمايندگان شمالي مجلس آلودگي برنج هاي وارداتي به فلزات سنگين از جمله ارسنيک را تأييد کرده اند، افزود: تا به امروز هيچ مرجع رسمي درخصوص آلودگي برنج هاي وارداتي به فلزات سنگين از جمله آرسنيک اما و اگر نياورده است و تمام مراجع رسمي کشور آلودگي برنج هاي وارداتي به فلزات سنگين را تأييد کرده اند وبه طوري که مراکزوسازمان هاي بهداشتي مصرف برنج خارجي را ممنوع اعلام کرده اند.

وي، با تأکيد براينکه به هيچ وجه نمي توان آلودگي برنج هاي ايراني را تأييد کرد، تصريح کرد: با توجه به اينکه تا به امروزسازمان استاندارد کشور درخصوص برنج هاي آلوده ايراني اسنادي درجهت اينکه کدام مرجع و توليد کننده و کدام شهر برنج آلوده توليد کرده اند؟ ارائه نداده است به همين جهت نمي توان آلودگي برنج هاي ايراني را پذيرفت مگر اينکه کود ، سم و بذري که از سوي دولت به کشاورزان يک منطقه و شهر داده شده است آلوده بوده که اين مهم هم خود دولت بايد پاسخگوي خسارت هاي وارده باشد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۰۵ ] [ 8:41 AM ] [ محسن آزاد ]
شاید سکوت بهترین حرف باشه!


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ دوشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۰۴ ] [ 0:22 AM ] [ محسن آزاد ]

عکس غسل تعمید زن جوان توسط مرد در کلیسای خانگی +تحلیل

اخیراً در برخی از شهرهای مذهبی از جمله قم و مشهد و طبق گزارشات مردمی تعدادی کلیسای خانگی شناسایی شده است.

وی ادامه داد: باتوجه به این موضوع که در ایران اسلامی مسیحیان دارای کلیسا می‌باشند این اقدام را نوعی برنامه ریزی جهت ایجاد انحراف و اختلاف در میان ادیان عنوان کرد.

وی همچنین افزود: در این خصوص بررسی‌های صورت گرفته که در این باره رد سرگروه یکی از این تیم‌های خانگی زده شده که دریافتیم این افراد طی یک سال سفرهای متعددی به برخی کشورهای خارجی داشته‌اند.

گفتنی است، کلیساهای خانگی، منازلی هستند که کشیشان مسیحی یا افراد مرتد تازه جذب شده، مالکیت و یا اجاره آن ها را در اختیار دارند.این محل  ها از سوی سازمان ‌های کلیسایی با مبالغ قابل توجهی به اجاره در آورده می ‌شوند تا امورات جذب در آن ها صورت گیرد.

این اماکن عمدتاً شاهد رجوع جوانان تازه جذب شده هستند. همچنین برخی کتب، سی‌دی ‌ها و جزوات، شب نامه‌ه­ای و وبلاگ ‌های اینترنتی، از این اماکن تهیه، توزیع و به روز رسانی می ‌شوند.

گفته می‌شود پیش از بیشترین آمار در کلیساهای خانگی مربوط به شهرهای تهران، کرج و رشت است.

همچنین پاپ بندیکت شانزدهم در دیدار با نمایندگان کلیسای کاتولیک ایران تشکیل کلیساهای خانگی را یکی از کم‌هزینه‌ترین راه‌ها برای تبلیغ مسیحیت در ایران ارزیابی کرده‌است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۰۴ ] [ 0:12 AM ] [ محسن آزاد ]
به نقل از سايت رسمي باشگاه پرسپوليس، مهدي مهدوي‌کيا کاپيتان فصل گذشته پرسپوليس که به عنوان مدير فني تيم ملي جوانان به ايتاليا سفر کرده بود، ظهر ديروز براي حضور در مراسم برترين‌هاي سال فوتبال آسيا، وارد فرودگاه دبي شد و ديشب دبي را به مقصد کوالالامپور که کنفدراسيون فوتبال آسيا در آنجا مستقر است ترک کرد و پس از حضور در مراسم برترين‌هاي سال آسيا، به عنوان سفير فوتبال پايه آسيا، راهي ايران خواهد شد و صبح چهارشنبه در فرودگاه امام خميني (ره) تهران خواهد بود. قرار است بازي خداحافظي مهدي مهدوي‌کيا در ديدار ستارگان پرسپوليس و ميلان برگزار شود. وي درباره برگزاري اين بازي به سايت رسمي باشگاه پرسپوليس گفت: اين بازي مي‌تواند يکي از بزرگترين و به يادماندني‌ترين بازي‌هاي فوتبال کشورمان باشد. به هر حال ستارگان مشهور و مطرحي از باشگاه ميلان به تهران مي‌آيند و براي اولين بار ستارگان تاريخ پرسپوليس دور هم جمع شده‌اند و با هم تمرين مي‌کنند و در بازي حضور خواهند داشت که اين خود يک اتفاق جالب و نادر است. اميدوارم اين بازي، با شکوه هر چه تمامتر و بدون مشکلي برگزار شود. به هر حال اين ديدار بازتاب بين‌المللي خواهد داشت و بايد در ايران به آن نگاهي ملي و بين‌المللي داشته باشيم. مهدوي‌کيا درباره شروع تمرينات تيم ستارگان پرسپوليس نيز افزود: خبرها را خوانده‌ام و خوشحالم که اين بازي بهانه‌اي شده تا همه آنهايي که در پرسپوليس بوده‌اند، دور هم جمع شوند. پس از مدت‌ها همديگر را ببينند و لحظات خوشي داشته باشند. شخصا دوست دارم خيلي از اين عزيزان را که سال‌ها از نزديک نديده‌ام را ملاقات کنم. کاپيتان فصل گذشته پرسپوليس در ادامه افزود: بر حسب وظيفه از همه بزرگان پرسپوليس در دهه 40 و 50 و همچنين پيشکسوتان دهه‌هاي 60، 70 و 80 تشکر مي‌کنم که دور هم جمع شده و اين اتفاق را رقم زدند‌. اين اتفاقات با محوريت آقاي پروين و بزرگان دهه 40 و 50 پرسپوليس شکل گرفته و آنها بزرگي کرده و همه را دور هم جمع کرده‌اند. وي درباره عدم حضور علي دايي در ديدار ستارگان پرسپوليس و ميلان گفت: پرسپوليس روز جمعه يک بازي مهم و 6 امتيازي را با تيم تراکتورسازي در تبريز دارد و تيم پرسپوليس روز پنجشنبه بايد عازم تبريز شود. در فوتبال حرفه‌اي بايد نگاه حرفه‌اي داشت و طبيعي است که دايي بايد روي تيمش تمرکز داشته باشد و اوست که پاسخگوي انتظارات هواداران ميليوني پرسپوليس است. مهدوي کيا ادامه داد: به هر حال شخصا دوست داشتم دايي که از مفاخر فوتبال ما هستند در اين بازي به ميدان مي‌آمدند اما بايد شرايط را درک کرد و بدانيم که يک مربي بايد روي همه مسائل تيمش اشراف و تمرکز داشته باشد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۰۳ ] [ 23:57 PM ] [ محسن آزاد ]

 ارزشيابي سال 91 دانشگاهها و دانشکدههاي علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني از سوي معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت اعلام شد و دانشگاهها براساس چهار امتياز در بخشهاي حاکميت رهبري، توانمندسازي، توليد و دانش، تحقيقات دانشجويي در سه گروه تيپ يک، دو و سه معرفي شدند.هر ساله معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت گزارشي از روند تحقيقات و پژوهش دانشگاههاي علوم پزشکي منتشر مي‌کند که براساس اين ارزشيابي سالانه برترينها در جشنواره تحقيقات علوم پزشکي رازي جوايزي را دريافت مي‌کنند.اين ارزشيابي براساس تعداد اعضاي هيات علمي، تعداد پژوهشگر تطبيق يافته، کسب امتياز در بخشهاي حاکميت رهبري، توانمندسازي، توليد و دانش، تحقيقات دانشجويي انجام مي گيرد و در نهايت امتياز خام ملاک رده‌بندي دانشگاهها مي شود.

به منظور رعايت عدالت در ميان دانشگاهها، دانشگاههاي مادر يا تيپ يک در گروه خود، دانشگاههاي تيپ دو که در حال توسعه هستند در گروه خود و دانشگاههاي تيپ سه که هنوز در ابتداي راه هستند نيز در گروه خود ارزشيابي مي شوند.

دانشگاههاي علوم پزشکي تيپ يک شامل دانشگاه علوم پزشکي تهران، شهيدبهشتي، اصفهان، شيراز، مشهد، تبريز، اهواز و کرمان هستند.در اين ارزشيابي دانشگاه علوم پزشکي تهران با کسب 96007.88 امتياز خام در رتبه اول در ميان دانشگاههاي تيپ يک قرار دارد.دانشگاههاي علوم پزشکي تيپ دو نيز شامل 24 دانشگاه علوم پزشکي است که در اين گروه دانشگاه علوم پزشکي بقية ا...با 12602.02 امتياز خام در رده اول قرار دارد.دانشگاههاي علوم پزشکي تيپ سه نيز شامل 19 دانشگاه علوم پزشکي که در اين گروه دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد با 6280.2 امتياز خام در رده اول قرار گرفته است.

در ميان دانشگاههاي علوم پزشکي تيپ يک، دانشگاه علوم پزشکي تهران بالاترين امتياز را در شاخصهاي حاکميت و رهبري، توانمندي سازي و توليد و دانش را بدست آورده است. در اين ميان بالاترين امتياز در شاخص تحقيقات دانشجويي متعلق به دانشگاه علوم پزشکي شيراز است.

در ميان دانشگاههاي علوم پزشکي تيپ دو، دانشگاه علوم پزشکي شهيد صدوقي يزد در شاخص حاکميت و رهبري، دانشگاه علوم پزشکي مازندران در شاخص توانمندي‌سازي، دانشگاه علوم پزشکي بقية ا...در شاخص توليد و دانش و دانشگاه علوم پزشکي مازندران در شاخص تحقيقات دانشجويي بالاترين امتيازات را کسب کرده‌اند.

در ميان دانشگاههاي علوم پزشکي تيپ سه، دانشگاه علوم پزشکي ياسوج در شاخص حاکميت و رهبري، دانشگاه علوم پزشکي خراسان شمالي در شاخص توانمندي سازي، دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد در شاخص توليد و دانش و دانشگاه علوم پزشکي ياسوج در شاخص تحقيقات دانشجويي بالاترين امتيازات را کسب کرده‌اند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۰۳ ] [ 23:54 PM ] [ محسن آزاد ]

 پس از روي کار آمدن دولت يازدهم، مقامات اقتصادي در نشست‌هاي مختلف به کسري اعتبار هدفمندي يارانه ها اشاره مي کردند، به طوري‌که وزير امور امور اقتصادي و دارايي و معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي دولت در نخستين روزهاي فعاليت دولت تدبير و اميد به صراحت رقم کسري بودجه هدفمندي يارانه ها را بالغ بر 1000 ميليارد ريال اعلام کردند. به گزارش مهر،با همراهي مجلس، برنامه حذف دهک هاي بالاي درآمدي و حدود 30 درصد يارانه بگيران در دستور کار دولت و مجلس قرار گرفت. حتي در اين راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي مامور ارائه راهکار براي شناسايي گروه‌هاي مشمول يارانه شد. در همين زمينه کارگروه هدفمندي يارانه ها با مسئوليت معاون اول رئيس جمهور تشکيل شد و برخي وزارتخانه ها به عضويت آن درآمدند.

غلامرضا مصباحي مقدم رئيس کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در اين زمينه گفته است: دولت پايگاه‌هاي اطلاعاتي دارد که اگر آنها را تجهيز کند اطلاعات دقيق تري در مورد شناسايي وضعيت درآمدي افراد مي تواند بدست آورد، اگر يارانه هاي نقدي به تمام افراد جامعه پرداخت شود به هدف نخواهد رسيد؛ حتما فقراي جامعه هدف هستند؛ به ويژه دو دهک پائين جامعه و 4 دهک اول زير خط فقر هستند، بنابراين پرداخت يارانه به 7 دهک اغماض و مسامحه است.

در نهايت دولت با بررسي سناريوهاي مختلف به اين نتيجه رسيده است که حذف يارانه بگيران به صورت اجباري امکان‌پذير نيست، بلکه افراد مي توانند داوطلبانه از دريافت يارانه نقدي انصراف دهند؛ بدين معنا که افراد داراي تمکن مالي بالا به صورت داوطلبانه از دريافت يارانه نقدي انصراف دهند.

در همين رابطه،عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات گفت: با تصميم دولت پرداخت يارانه نقدي حذف و بن کالا جايگزين يارانه نقدي مي شود.

غلامعلي جعفرزاده ايمن آبادي ، با اشاره به تصميم دولت مبني بر حذف پرداخت يارانه نقدي، تصريح کرد: تصميم دولت در سال آينده پرداخت يارانه به صورت غير نقدي است.

نماينده مردم رشت در مجلس شوراي اسلامي، با بيان اينکه در قانون ذکر نشده که حتما يارانه به صورت نقدي پرداخت شود، افزود: شرايط اقتصادي کشور ما حکم مي‌کند بهترين گزينه را انتخاب کنيم؛ به دليل اينکه پرداخت غير نقدي موجبات جلوگيري از عدم افزايش حجم نقدينگي و سقوط بيشتر ارزش ملي پول را فراهم مي‌کند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه ۱۳۹۲/۰۸/۲۸ ] [ 12:47 PM ] [ محسن آزاد ]

 سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي تاکيد کرد که تمامي آزمون‌هاي دانشگاه آزاد در سال 93 به صورت مجزا برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران ‌دکتر حميد ميرزاده در حاشيه نشست مسئولان حوزه علوم پزشکي دانشگاه آزاد و در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاري جداگانه آزمون‌هاي دانشگاه آزاد از سال آينده گفت: در هيئت رئيسه دانشگاه تصويب کرديم که تمامي آزمون‌هاي دانشگاه آزاد از سال آينده به صورت جداگانه از ديگر آزمون‌هاي سازمان سنجش برگزار شود.

تجميع آزمون‌ها به نفع جوانان نيست

وي افزود: برگزاري تجميعي آزمون‌ها به نفع جوانان نيست چرا که در صورت برگزاري جداگانه آزمون‌ها دانشجويان دوبار فرصت خواهند داشت تا رشته‌هاي مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي درباره زمان معرفي خود به عنوان گزينه رياست دانشگاه آزاد به شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصريح کرد: در حال حاضر در حال تهيه برنامه‌اي از وضع موجود دانشگاه آزاد اسلامي هستم که بايد آنرا به هيات امناي دانشگاه ارائه دهم. البته هيات امناي دانشگاه گفته‌اند که قطعا من را به عنوان رئيس دانشگاه آزاد به شوراي عالي انقلاب فرهنگي معرفي خواهند کرد.

ميرزاده خاطرنشان کرد: از سوي ديگر به دليل تعيين تکليف نشدن برخي از وزرا و کامل نبودن اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي منتظر تعيين تکليف وزرا هستيم که هر دوي اين مراحل در حال نهايي شدن است.

وي همچنين از توافق دانشگاه آزاد اسلامي با معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري براي ايجاد يک پرديس مشترک علم و فناوري خبر داد و گفت: موافقت‌نامه اين پرديس تا دو هفته آينده امضا خواهد شد و ايجاد اين پرديس‌ها منحصر به تهران نيست.

سرپرست دانشگاه آزاد شرکت‌هاي دانش بنيان را تحقق شعار حماسه اقتصادي دانست و اظهار کرد: در زمينه اين همکاري‌ها با سرپرست وزارت علوم نيز توافق‌هايي کرده بوديم که با توجه به معرفي نشدن وي به مجلس بايد با دکتر فرجي دانا نيز مجددا صحبت‌ها را پيگيري کنيم.

ميرزاده با بيان اينکه در حال حاضر بحث تبديل علم به ثروت از سوي مقام معظم رهبري به عنوان يک شاخص مطرح شده است، تصريح کرد: اگر بخواهيم مشارکت فعال در اين زمينه داشته باشيم بهترين راه آن نيروهاي علمي و توسعه پرديس‌هاي علوم و فناوري هستند.

سرپرست دانشگاه آزاد همچنين درباره تعطيل شدن 7000 رشته محل دانشگاه آزاد، گفت: دانشگاه آزاد به طور کلي 19000 رشته محل مجاز دارد که در سالهاي اخير تقاضا براي 7000 رشته محل وجود نداشته است بنابراين بايد از اين ظرفيت‌ها براي توسعه تحصيلات تکميلي استفاده کنيم.

ميرزاده افزود: در برخي از اين رشته محل‌ها حتي کنکور را حذف کرده و شهريه را کاهش داديم اما متقاضي همچنان وجود ندارد که بخشي از اين موضوع به بحث ترکيب جمعيتي کشور و کاهش افراد 18 تا 24 ساله برمي‌گردد و ملاحظه مي‌شود که در حال حاضر متقاضي براي توسعه تحصيلات تکميلي داريم، اما مجموعه دانشگاه‌هاي آزاد و دولتي بيش از 300 هزار نفر را نمي‌توانند جذب کنند.

به همين سبب بسياري از جوانان کشور براي تحصيل به خارج از کشور مي‌روند و چون هزينه تحصيل در دانشگاه‌هاي اروپا و آمريکا گران است به ناچار به کشورهاي همسايه مي‌روند که از لحاظ آموزشي بسيار پايين‌تر از ايران هستند.

وي همچنين در پاسخ به سوالي درباره برنامه‌هاي دانشگاه‌ آزاد براي بيمارستان‌هاي ضرر ده ، گفت: به طور کلي برنامه‌هاي کوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت براي دانشگاه آزاد اسلامي تهيه شده و دکتر لاريجاني اين برنامه‌ها را ارائه داده است. اما ما حدود 10 سال وقت مي‌خواهيم که موقعيت قابل قبولي در ايران و منطقه در حوزه علوم پزشکي داشته باشيم.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۰۶ ] [ 10:21 AM ] [ محسن آزاد ]

 این آکادمی جایزه امسال را به سبب “کشف سیستم تنظیم خودکار نقل و انتقال وزیکل‌ها در سلول” به این سه دانشمند داده است.

جیمز راتمن ۶۲ سال دارد و استاد دانشگاه ییل است، شکمن ۶۴ ساله در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی تحقیق می‌کند و زودهوف از سال ۲۰۰۸ به دانشگاه استنفورد ملحق شده است.

پروفسور شکمن در بیانیه ای که منتشر کرد گفت: “اولین واکنش من این بود؛ وای خدای من.”

“البته دومین واکنش من باز هم همین بود.”

کشف این سه دانشمند تاثیر بسیار مهمی در شناخت مکانیسم انتقال مواد (از جمله هورمونها و آنزیمها) به داخل و خارج سلول دارد و می‌تواند در درمان بسیاری از بیماریها از جمله بیماریهای دستگاه عصبی، بیماری‌های سیستم ایمنی و دیابت تحولی ایجاد کند.

“هر سلول مانند کارخانه‌ای است که مواد مختلفی تولید می‌کند و این مواد به خارج سلول حمل می‌شوند مثلا انسولین در داخل سلول ساخته می‌شود و بعد از داخل سلول به جریان خون منتقل می‌شود؛ یا مواد شیمیایی که ناقل عصبی (نوروترنسمیتر) نامیده می‌شوند از یک سلول به سلول دیگر حرکت می کنند. این مولکول‌ها در بسته‌بندی‌های کوچکی حمل می‌شوند که به آنها وزیکل می‌گویند.”

به گفته کمیته نوبل پروفسور شکمن گروهی از ژنها را کشف کرد که برای نقل و انتقال وزیکل‌ها ضروری هستند، پروفسور راتمن نشان داد پروتئین‌ها چگونه به غشا هدف متصل می‌شوند (مثل غزنی که دو طرف زیپ را به هم وصل می‌کند) و پروفسور زودهوف کشف کرد وزیکل‌ها چگونه با دقتی شگفت‌انگیز محتوای خود را آزاد می‌کنند.

این سه نفر برنده ۱.۲۵ میلیون دلار (هشت میلیون کرون سوئد) جایزه نقدی شده‌اند. جایزه امسال به دلیل بحران اقتصادی دو میلیون کرون کمتر از مبلغی است که از سال ۲۰۰۱ تاکنون پرداخت شده است.

بر اساس سنت آکادمی نوبل، جایزه این سه دانشمند روز ۱۹ آذر (۱۰ دسامبر) در مراسمی رسمی در استکهلم به آنها اعطا می‌شود.

دهم دسامبر سالمرگ آلفرد نوبل بنیانگزار این جایزه است که در سال ۱۸۹۶ درگذشت.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۰۶ ] [ 10:15 AM ] [ محسن آزاد ]

 تا کنون تلاش‌های محققان برای ساخت واکسنی برای بیماری ایدز بارها و بارها با شکست مواجه شده است.

واکسن نسخه‌ای زنده اما اصلاح شده از ویروس را وارد بدن می‌کند، یا واکسن نسخه غیرفعالی از ویروس است که کماکان برای فعال کردن سیستم ایمنی بدن کفایت می‌کند.

واكسن جدید طراحي شده براي مقابله با بيماري (SIV) كه در ميمون معادل بيماري ايدز(HIV) است، با موفقيت ويروس را از بدن حيوانات آلوده پاكسازي كرده و راه را براي آزمايش واكسن (HIV) بر روي انسان هموار ساخته است.

در اين مطالعه از مجموع ۱۶ ميمون در معرض ويروس، كه به آن ها واكسن تزريق شده بود، ۹ ميمون توانستند بدن خود را از اين ويروس پاك كنند.

محققين حركت ويروس (SIVmac۲۳۹) را كه ۱۰۰ برابر بيشتر از ويروس(HIV) مرگبار است، بررسي كردند. آن ها نخست به ميمون ها واكسن تزريق كرده و سپس آن ها را در معرض ويروس (SIV) قرار دادند.

نتايج به دست آمده نشان مي دهد اين ويروس در بيش از نيمي از ميمون هاي آلوده كه واكسن تزريق كرده اند، گسترش نمي يابند. اين ميمون ها بدون تزريق واكسن در مدت دو سال پس از آلودگي به ويروس، جان خود را از دست مي دهند.

واكسن مورد نظر كه نسخه اصلاح شده ويروس سيتومگالويروس(CMV) است به خانواده ويروس تبخال تعلق دارد. اين ويروس در سراسر بدن ميمون منتشر شده و سيستم ايمني بدن را براي مبارزه با ويروس (SIV) تقويت مي كند.

محققان اميدوارند بتوانند از روش مشابه براي آزمايش واكسن ايدز بر روي انسان استفاده كنند.

تا سال ۲۰۱۳ بيش از ۳۵ ميليون نفر در سراسر دنيا به ويروس HIV مبتلا شده اند و تا سال ۲۰۰۹ نيز اين ويروس سبب مرگ بيش از ۳۰ ميليون نفر در سراسر دنيا شده است.

نتایج این تحقیق كه در نشریه نیچر به چاپ رسيده است .


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۰۶ ] [ 10:14 AM ] [ محسن آزاد ]

 
سازمان وظيفه عمومي ناجا، کليه مشمولان فارغ‌التحصيل دانشگاه‌ها که داراي برگ آماده به خدمت به تاريخ يکم آبان ماه 1392 هستند را فراخواند.به گزارش ايسنا، سازمان وظيفه عمومي ناجا طي اطلاعيه‌اي اعلام‌کرد: کليه مشمولان فارغ‌التحصيل دانشگاهي که تاريخ اعزام آنان يکم آبانماه سال 1392 است، موظفند روز چهارشنبه اول آبان ماه در ساعت و محلي که توسط سازمان وظيفه عمومي ناجا در برگ معرفي نامه مشمولان به مراکز آموزش نيروهاي مسلح اعلام شده، حضور يابند.

آن دسته از مشمولاني که به هر دليل تاکنون موفق به دريافت برگ معرفي‌نامه مشمولان به مراکز آموزش نيروهاي مسلح نشده‌اند، مي‌توانند به يکي از دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي (پليس+10) مراجعه کنند. عدم حضور به موقع در زمان و محل‌هاي تعيين شده غيبت محسوب مي‌شود.کليه مشمولان اوراق مربوط به اعزام از قبيل برگ آماده به خدمت، برگ واکسيناسيون، برگ معرفي‌نامه مشمولان به مراکز آموزش نيروهاي مسلح و ساير مدارک مورد نياز از جمله شناسنامه را در هنگام مراجعه و اعزام به خدمت به همراه داشته باشند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۳۰ ] [ 23:30 PM ] [ محسن آزاد ]

ImageThumb 300x225 مرتضی کریمی:16میلیون گرفتم گل ‌ پرسپولیس در داربی را آفساید اعلام کنم

مرتضی کریمی کمک داور جنجالی کشورمان که بعد از داربی سال ۸۹ و به واسطه مردود اعلام کردن گل سالم محمد نوری حسابی نامش بر سر زبان‌ها افتاد و در نهایت مجبور به خداحافظی از فوتبال شد با اعترافاتی که اخیرا در کمیته رسیدگی به تخلفات کرده پای پرویز مظلومی سرمربی سابق استقلال را هم به میان کشیده.

کریمی که بعد از اشتباه خود در داربی با دختر خود به تمرین راه آهن در زمان مربیگری دایی رفته بود و از او طلب بخشش کرده بود با پیشنهاد دایی به عنوان مشاور داوری این باشگاه مشغول به کار شد. کریمی که در خصوص برخورد دایی گفته بود او خیلی مرد است بعد از داربی که گل سالم پرسپولیس را نگرفته بود سوییچ موتور خود را نشان داده بود و مدعی شده بود اگر اهل رشوه گرفتن بود الان حداقل یک ماشین داشت. اما اعترافات کریمی در مورد رشوه ای که از دوست نزدیک مظلومی گرفته و افشاگری اش در مورد قهرمانی پای امیر قلعه‌نویی را هم به میان پرونده تبانی کشیده است. در این مورد سایت شفقنا نوشته: «شنیده ها حاکی از این است که او تاکید کرده در اسفند سال ۸۷ ،منصور عظیمی با او در ساختمان “آ اس پ” قرار ملاقات گذاشته و پیشنهاد داده تا بازی استقلال و ذوب آهن را برای آبی پوشان در بیاورد! البته او مدعی شده این پیشنهاد را قبول نکرده است و به درخواست دوست قلعه نویی جواب منفی داده است.البته درست ۲ روز بعد محسن قهرمانی برای اولین و آخرین بار در لیگ ایران خطای ۶ ثانیه عیسی اندوی،دروازه بان وقت ذوب آهن را درون محوطه جریمه گرفت تا آبی پوشان با همان خطا و گلی که روی آن به ثمر رساندند برنده بازی شوند. مورد دیگری که مرتضی کریمی افشا کرده به بازی پرسپولیس و سپاهان در بهار سال ۸۶ باز می گردد که باز هم با قضاوت قهرمانی پرسپولیس در بازی نیمه نهایی جام حذفی با ۴ گل از سپاهان شکست خورد و پرونده مصطفی دنیزلی در آن مقطع در پرسپولیس بسته شد. اما مهم ترین اعتراف مرتضی کریمی به قضاوت بودار و پر حرف و حدیث خودش در بازی رفت دربی استقلال و پرسپولیس در لیگ دهم(فصل۹۰-۸۹) مربوط می شود که با پرچم نادرستش گل سالم محمد نوری را آفساید اعلام کرد.او تاکید کرده از یکی از دوستان نزدیک پرویز مظلومی در خیابان نظام آباد مبلغ ۱۶ میلیون تومان به علاوه یک دستگاه تلویزیون ال سی دی ۵۰ اینچ گرفته تا کاری کند در آن بازی سرخپوشان بازنده شوند!»


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه ۱۳۹۲/۰۷/۲۶ ] [ 13:31 PM ] [ محسن آزاد ]

مجموعه ای عکس از دریاچه ی نمکی مرگبار Natron در تانزانیا، آفریقا گرفته است. آب این دریاچه بسیار شور بوده و درجه حرارت آن تا ۶۰ درجه ی سلسیوس می رسد، این دریاچه غیرقابل سکونت است و تنها برخی باکتری های نمک دوست در آن زندگی می کنند.

هنوز علت مرگ این پرنده ها مشخص نشده اما برخی معتقدند که عامل آن سقوط پرنده ها به درون آب است که باعث می شود آن ها بمیرند و به پوسته های کلسیفیه تبدیل شوند.

این دریاچه عجیب پرندگان را به مجسمه تبدیل می کند!این دریاچه عجیب پرندگان را به مجسمه تبدیل می کند!این دریاچه عجیب پرندگان را به مجسمه تبدیل می کند!این دریاچه عجیب پرندگان را به مجسمه تبدیل می کند!این دریاچه عجیب پرندگان را به مجسمه تبدیل می کند!این دریاچه عجیب پرندگان را به مجسمه تبدیل می کند!

منبع: کوکا


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۴ ] [ 19:8 PM ] [ محسن آزاد ]
  امـان از تـشخیص هـای اشـتـباه پزشکی


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


کم نیستند بیمارانی که قربانی تشخیص های اشتباه پزشکی شده اند، بیماری که مشکل سرطان استخوان دارد، تا چند ماه به او گفته می شود که آرتروز زانو دارد، بیمار دیگری با مشکل پولیپ گوارشی به پزشک مراجعه می کند، اما به او گفته می شود که زخم گوارشی دارد.

تشخیص های نادرست پزشکی می تواند مسیر درمان را کاملا منحرف کند، در نتیجه گاهی بیمار، فرصت درمان را به دلیل تشخیص غلط از دست می دهد و مراحل درمان بسیار سخت تر از قبل می شود. شاید انتظار این است که آمار تشخیص های غلط و خطاهای پزشکی با رشد علم کمرنگ تر شود، اما در کشور ما اوضاع قدری متفاوت است.

چند هفته قبل، رئیس کمیسیون پزشکی قانونی استان تهران از افزایش۱۰ درصدی خطاهای پزشکی در پایتخت خبر داد که بی شک سهم زیادی از این خطاهای پزشکی به تشخیص های نادرست بیماری برمی گردد.

غلامعلی جعفری، میزان پرونده های رسیدگی شده در این کمیسیون را در سال ۹۰ حدود ۲۱۰۰ شکایت و در سال ۹۱ حدود ۲۳۰۰ پرونده در تهران دانست که این آمارها در شش ماهه اول سال ۹۲ نیز با روندی مشابه سال قبل در حال افزایش است.

هنوز آمار قطعی از شکایت های پزشکی در نیمه اول سال ۹۲ در کل کشور منتشر نشده است، ولی براساس آمارهای شورای پژوهشی مرکز تحقیقات پزشکی، پرونده های ارجاعی به سازمان پزشکی قانونی در سال ۹۱ با افزایش ۲۵ درصدی نسبت به سال ۹۰ روبه رو بوده است.

شکایت های پزشکی در سال ۸۹ نیز نسبت به سال ۸۸، حدود ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده است و با این روند هرساله می توان پیش بینی کرد که امسال هم شکایت های پزشکی با رشد چند درصدی نسبت به سال قبل مواجه باشد.

معمولا هرساله در راس شکایت های پزشکی، پزشکان متخصص زنان و زایمان، پزشکان متخصص ارتوپدی و پزشکان عمومی قرار دارند، اما دیگر شاخه های پزشکی نیز هرساله مورد شکایت بیماران قرار می گیرند.

جالب است که در بیشتر موارد این شکایت های پزشکی به جایی نمی رسد و معمولا پزشک از شکایت های پزشکی تبرئه می شود؛ مثلا مطابق آمارهای شورای پژوهشی مرکز تحقیقات پزشکی قانونی، از مجموع شکایت هایی که از متخصصان زنان در سال ۹۱ شده است، فقط ۴۰ درصد شکایت ها با محکومیت پزشک مواجه و در ۶۰درصد موارد منتهی به تبرئه آنها شده است.

البته این آمارها درباره شکایت از پزشکان، به معنی آمار خطاهای پزشکی نیست؛ زیرا بسیاری از بیماران با وجود نارضایتی از فرآیند درمان، به شکایت از پزشک متوسل نمی شوند و به همین دلیل هم باید خطاهای پزشکی و تشخیص های نادرست در کشور را چند برابر آمار شکایت های پزشکی دانست.

با توجه به این که تشخیص های غلط پزشکی، روند درمان را مختل می کند و گاهی بیمار مجبور می شود داروهایی استفاده کند که نباید مصرف کند، در چنین شرایطی شاهد هستیم که هرساله بیماران بیشتری به تشخیص های پزشکی نادرست، معترض هستند.

  شرح حال بیماران پرسیده نمی شود

شاید شما هم بارها در مطب پزشکانی حضور داشته اید که بدون معاینه بالینی و با اختصاص کمترین زمان برای گفت وگو با بیمار، نسخه دارویی برای بیمار می نویسند و تلاش می کنند در کوتاه ترین زمان، پذیرای بیمار بعدی باشند.

دکتر حسین هویدا، عضو هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی با انتقاد از فراموش شدن گرفتن شرح حال از بیماران به جام جم می گوید: در گذشته، گرفتن شرح حال از بیمار به عنوان واحدهای درسی در دانشگاه های علوم پزشکی تدریس می شد ؛ آن موقع به دانشجوی پزشکی آموزش می دادند که چه سوالاتی از بیمار بپرسد و چگونه با بیمار برخورد کند، اما این روزها در مطب بسیاری از پزشکان، گرفتن شرح حال از بیمار فراموش شده است.

به گفته عضو هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی، بیشتر پزشکان ترجیح می دهند کارهای تشخیصی را به عهده مراکز پاراکلینیک مثل سونوگرافی و رادیولوژی و ام.آر.آی بگذارند و خودشان از شنیدن شرح حال بیمار امتناع می کنند و معاینه های بالینی روی بیمار کمتر انجام می شود.

افزایش هزینه های نظام سلامت، کم دقت شدن تشخیص های پزشکی و افزایش خطاهای پزشکی، از جمله آسیب هایی است که هویدا آن را حاصل فراموش شدن گرفتن شرح حال از بیمار می داند. این در حالی است که اگر شرح حال درستی از بیمار گرفته شود، میزان تشخیص و دقت در کشف نوع بیماری نیز با اطمینان بیشتری انجام می شود.

  نظام درمان هم در تشخیص غلط، مقصر است

تشخیص های غلط پزشکی، تنها محصول خطای یک فرد نیست و عوامل زیادی در بروز آن نقش دارد؛ گرچه نقش پزشک شاید در اشتباه های پزشکی پررنگ تر باشد.

دکتر محمد رازی، رئیس انجمن آتروسکوپی و متخصص ارتوپدی در گفت وگو با جام جم معتقد است که به دلیل پایین بودن تعرفه های پزشکی و غیرواقعی بودن تعرفه ها، گاهی پزشک مجبور می شود چند بیمار را در زمان کوتاهی در بخش دولتی یا خصوصی ویزیت کند که همین موجب کم دقتی پزشک در تشخیص بیماری می شود.

البته مطابق سوگندنامه، پزشک باید در هر شرایطی مصلحت بیمار را مدنظر قرار دهد و کمبود وقت برای تشخیص درست نمی تواند دلیل اهمال پزشک باشد، زیرا پزشک می تواند با پذیرش تعداد کمتر بیماران، درآمد کمتری داشته باشد، اما به سوگندنامه پزشکی اش وفادار باقی بماند.

رازی بر این باور است که در تشخیص های غلط پزشکی، فقط پزشکان مقصر نیستند و در بروز اشتباه های پزشکی، نقش بیمارستان و سیستم نظام درمان از پزشک پررنگ تر است. وی تاکید می کند: وقتی پرونده بیمار در بروکراسی بیمارستان ها گرفتار می شود و حتی گاهی تا مدت ها در بخش حسابداری، مددکاری، بیمه و بایگانی بیمارستان می ماند و پزشک به آن دسترسی ندارد، نمی توان توقع زیادی از پزشک برای تشخیص درست داشت. همچنین بسیاری از وسایل تشخیصی بیمارستان ها ـ بخصوص بیمارستان های دولتی ـ از رده خارج است و می تواند در بروز تشخیص های غلط پزشکی تاثیرگذار باشد.

به طور نمونه، فعالان نظام سلامت و درمان بارها تاکید کرده اند که دستگاه های ام آر آی قدیمی و فرسوده اغلب بیمارستان های دولتی باید تعویض شود، اما بسیاری از بیمارستان ها تخصیص چنین اعتباری را در اولویت قرار نمی دهند.

  با بیمار درست برخورد نمی شود

فرهنگ عذرخواهی و پذیرش اشتباه در بین بسیاری از پزشکان متخلف وجود ندارد و اغلب از پذیرش اشتباه سر باز می زنند.

مراد هاشم زهی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم در گفت وگو با جام جم خاطرنشان می کند که دلیل برخی شکایت های پزشکی، برخورد نامناسب پزشک با بیمار است؛ طوری که برخی پزشکان از توضیح دادن نوع بیماری و نوع درمان به بیمار اجتناب می کنند و همین عامل، به افزایش جو بی اعتمادی بین پزشک و بیمار دامن زده است. این نماینده مجلس تاکید می کند که تشخیص فوری و عجله ای، موجب بروز بسیاری از خطاهای پزشکی شده است و این اتفاق در بین پزشکان جوان و کم تجربه بیشتر اتفاق می افتد.

البته محمدرضا کلانتری معتمدی، رئیس انجمن جراحی عروق هم در توضیح علل وقوع برخی خطاهای پزشکی به جام جم می گوید: نباید مردم همه پزشکان را با یک دید نگاه کنند و اگر خطایی از یک پزشک سر می زند، به این معنی نیست که سایر پزشکان هم دچار خطا می شوند.

گرچه کلانتری با دفاع از پزشکان یادآور می شود که خطاهای پزشکی در همه جای جهان وجود دارد و باید خود جامعه پزشکی با پزشکان متخلف برخورد کند، اما واقعیت این است که تشخیص های غلط پزشکی در کشورهای توسعه یافته، عواقب بیشتری برای پزشک به همراه دارد، اما در کشور ما بندرت امکان دارد پزشکی به دلیل تخلف و تشخیص غلط، از طبابت محروم شود. به نظر می رسد تا این مشکلات برطرف نشود، باید انتظار داشت که در سال های آینده نیز تشخیص های غلط پزشکی با افزایش مستمر روبه رو باشد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۱۸ ] [ 12:58 PM ] [ محسن آزاد ]

 فرايند انتخاب رشته مهماني مبنا براي وروديهاي جديد دانشگاههاي کشور آغاز شد و اولويت مهماني با دانشجويان دختر است.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با ثبت نام و انتخاب رشته مهماني مبنا در سامانه سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org، براي مقاطع کارداني و کارشناسي، جزئيات آن اعلام شد.

شرايط و ضوابط كلي متقاضيان

متقاضي بايد در رشته هاي متمركز آزمون سراسري سال 1392 در يكي از مقاطع كارداني يا كارشناسي پذيرفته شده باشد و در موسسه محل قبولي ثبت نام کرده و به عنوان دانشجو تلقي شود.

چه کساني شامل مهماني مبنا نمي شوند؟

پذيرفته شدگان رشته‌هاي داراي شرايط خاص و معرفي شدگان رشته هاي نيمه متمركز براي شركت در مراحل مصاحبه، معاينه و يا آزمون علمي و عملي در اين مرحله مشمول استفاده از آئين‌نامه نيستند.

پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي مختلف تحصيلي دانشگاههاي علوم پزشكي ( به عبارتي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي)، پذيرفته‌شدگان رشته دكتري دامپزشكي و دانشگاه آزاد اسلامي مشمول استفاده از اين آئين نامه نيستند.

دانشجويان پذيرفته شده در آزمونهاي سراسري قبل از سال 1392 دراين مقطع زماني مشمول استفاده از آئين نامه نمي‌شوند.

اولويت مهماني با دختران

براساس اعلام وزارت علوم و سازمان سنجش همچنين طبق ماده 27 آيين نامه مهماني مبنا، اولويت ميهماني مبنا با دانشجويان دختر است.

دانشجويان در صورت دارا بودن حداقل 90 درصد نمره آخرين فرد پذيرفته شده در سهميه متقاضي (با رعايت تمام شرايط و ضوابط آزمون سراسري) در كد رشته محل مورد تقاضا مي‌توانند متقاضي ميهمان مبنا شوند.

ظرفيت ميهماني مبنا 5 درصد تعداد پذيرش كل دانشجويان ورودي در سال جاري است و سكونت دائمي خانواده دانشجو بايد در نزديكترين محل به شهرموسسه مقصد باشد.

علاقمندان به استفاده از اين آيين نامه (ميهمان مبنا) كه پذيرفته شده دانشگاه پيام نور هستند بايد به دانشگاه پيام نور مراجعه کنند.

اقداماتي كه توسط دانشجو بايد صورت گيرد

با توجه به اينكه پرداخت هزينه بررسي تقاضا بصورت اينترنتي انجام مي‌شود دانشجو لازم است تا 20 مهرماه با مراجعه به سامانه سازمان سنجش و از طريق پرداخت الكترونيكي با استفاده از كارتهاي عضو شبكه بانكي شتاب مبلغ 4 هزار تومان بابت هزينه بررسي تقاضا پرداخت و نسبت به دريافت كد رمزاقدام کند.

براي تكميل فرم، لازم است كد رشته محلهاي مورد تقاضاي خود را (حداكثر 10 كد رشته) با توجه به استان محل سكونت دائمي خانواده درج کند.

چنانچه دانشجوي متقاضي واجد شرايط و ضوابط مندرج در اين اطلاعيه و آئين نامه مربوط نباشد بديهي است به تقاضاي وي ترتيب اثر داده نخواهد شد و وجه پرداختي وي قابل استرداد نيست.

به هرگونه تقاضايي كه به غير از روش تعيين شده در اين اطلاعيه (خارج از سايت سازمان) و يا بيش از يكبار ارسال شود، ترتيب اثر داده نخواهد شد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۱۵ ] [ 23:48 PM ] [ محسن آزاد ]

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با صدور اطلاعيه‌اي محتواي پيامكي با مضمون مرگ افرادي بر اثر مصرف دارويي كه مشابه استامينوفن معرفي شده است را به شدت تكذيب كرد.

 

 

 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در اين اطلاعيه خاطر نشان كرده است: هيچ دارويي مشابه استامينوفن كه مصرف آن خطرناك باشد در كشور وجود ندارد و شايعاتي كه اخيراً با ارسال گسترده پيامك‌هايي به هم‌وطنان مبني بر به كما رفتن و مرگ‌آور بودن اين دارو متشر شده است از اساس تكذيب مي‌شود.

در ادامه اين اطلاعيه از هم‌وطنان خواسته شده است هرگونه اطلاع‌يابي در زمينه محصولات دارويي و غذايي را از طريق رسانه‌هاي جمعي و يا ارگان‌هاي ذيصلاح استعلام نمايند و به شايعات اين چنيني توجه نكنند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در ادامه اين اطلاعيه از دستگاه‌هاي ذيربط خواسته است با منابع انتشار پيامك‌هايي كه موجب تشويش اذهان عمومي و نگراني مردم شده‌است، برخورد قانوني مناسب صورت گيرد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۱۰ ] [ 22:52 PM ] [ محسن آزاد ]

 
دو تيم فوتبال استقلال و اف سي سئول كره جنوبي در حالي ديروز در مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا به مصاف هم مي رفتند كه تيم فوتبال اف سي سئول تا الان در خانه اش نباخته و در آن سوي ميدان هم استقلال در خارج از خانه شكست نخورده بود. 
آبي پوشان طلسم عدم حضور در مرحله نيمه نهايي را بعد از سالها شكستند و با برتري مقابل بوريرام تايلند به اين مرحله رسيدند آن ها با انگيزه فراوان به مصاف تيم فوتبال اف سي سئول كره جنوبي رفتند تا با شكست اين تيم در دو بازي رفت و برگشت به آرزوي ديرينه شان حضور در فينال ليگ قهرمانان آسيا برسند. بازي راس ساعت 14 آغاز شد و حدود دقيقه دوم محمد قاضي با شوت سنگين دروازه اف‌سي سئول را تهديد کرد. دقيقه 5 بازيکن کره اي دروازه استقلال را به خطر انداخت. دقيقه 15 جواد نکونام شوت محکمي به سمت دروازه اف‌سي سئول کرد که توسط دروازه بان مهار شد.تيم کره اي موفق شد در دقيقه 38 توسط دژان داميانوويچ به اولين گل خود دست پيدا کند. بازيکن اف‌سي سئول اولين کارت زرد بازي را در دقيقه 27 بازي با خطا روي بيک زاده دريافت کرد.

نيمه اول اين ديدار با نتيجه يک بر صفر به سود نماينده کره به پايان رسيد. نيمه دوم آبي پوشان با روحيه تهاجمي با ورود مجيدي به جاي نظري بازي را آغاز کردند . اما بازيکنان کره اي در دقيقه 47 بازي گل دوم خود را به ثمر رساندند و بارها دروازه رحمتي را تهديد کردند. در مقابل نکونام، قاضي و مجيدي نيز با شوت هاي خود سنگر کره را نشانه گرفتند.

تعويض دوم استقلال اين بود که جمشيديان به جاي ساموئل وارد بازي شد تا استقلال بازي را هجومي تر دنبال کند. جواد نکونام که يکي از بازيکنان تک اخطاره استقلال تا قبل از بازي با اف‌سي‌سئول بود در اوايل نيمه دوم ديدار برابر اين تيم با بازيکن کره‌اي درگير شد و از ويليام داور استراليايي اخطار دريافت کرد و بدين ترتيب بازي برگشت نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان آسيا را از دست داد تا کار استقلال مشکل تر شود. در نهايت استقلالي ها اين بازي را با نتيجه 2 بر صفر واگذار کردند و با اين حساب استقلال در بازي برگشت کار سختي پيش رو دارد. استقلال با ترکيب سيدمهدي رحمتي، اميرحسين صادقي، پژمان منتظري، حنيف عمران‌زاده، هاشم بيک‌زاده، جواد نکونام، جي‌لويد ساموئل، آندرانيک تيموريان، محمد قاضي، پژمان نوري و محمدمهدي نظري يه ميدان رفت.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه ۱۳۹۲/۰۷/۰۵ ] [ 13:30 PM ] [ محسن آزاد ]

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: امیدوارم حمله به محسن قهرمانی و خانواده‌اش صحت نداشته باشد.


علی دایی در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس درباره اظهارنظر محسن قهرمانی مبنی بر اینکه شایعه حمله به وی طی دو روز گذشته صحت نداشته، اما شب گذشته در یکی از خیابان‌های مشهد یک موتور سوار به وی و خانواده‌اش حمله کرد، گفت: امیدوارم این خبرها صحت نداشته باشد.

وی تصریح کرد: حریم شخصی افراد قابل احترام است و این کارهای ناپسند به طور طبیعی هرگز مورد تائید ما و هیچ یک از اهالی فوتبال کشور نیست. ما از قضاوت ایشان متضرر شدیم و به جای اینکه بازیکن سپاهان اخراج شود، تیم ما 10 نفره شد و به ضرر ما پنالتی اعلام شد. بنده نیز حرف‌هایی زدم و سر حرف‌هایم هستم اما این کارها درست نیست. نباید به حریم شخصی افراد و خانواده‌شان اهانت شود. امیدوارم این موضوع صحت نداشته باشد.


علی دایی در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس پس از مسائلی که این روزها مطرح می شود به حرف آمد و گفت: من روی حرف هایم ایستاده ام مطمئن باشید بدون دلیل هیچ حرفی نمی زنم و وقتی وارد دعوایی می شوم آن قدر شجاعتش را دارم که عقب نشینی نکرده و ثابت کنم


حسین قدوسی/ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت : نسبت به اظهاراتی که مطرح کردم عقب نشینی نمی کنم و ثابت می کنم که این آقا چه کاری دارد انجام می دهد.

علی دایی در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس پس از مسائلی که این روزها مطرح می شود به حرف آمد و گفت: من روی حرف هایم ایستاده ام مطمئن باشید بدون دلیل هیچ حرفی نمی زنم و وقتی وارد دعوایی می شوم آن قدر شجاعتش را دارم که عقب نشینی نکرده و ثابت کنم که به چه دلیل آن اظهارات را مطرح کردم. من مدارک کافی دارم و ثابت می کنم این آقا چه کار دارد می کند. باز هم می گویم من  عقب نشینی نمی کنم و دنبال حقم بوده ام حق را گفته ام و نسبت به حقی که دارم و آن را بیان کرده ام عقب نشینی نمی کنم.

علی دایی در پاسخ به این سوال که زلاتکو کرانچار سرمربی تیم سپاهان برخلاف اظهار نظر همه کارشناسان داوری ، کمیته داوران و جامعه فوتبال عنوان کرده آن صحنه پنالتی بود گفت: ایشان که انقدر تند می رود یا حالت عادی نبوده یا اگر هم بوده فهم فوتبالی اش همین است و آدم باید به فهم فوتبالی اش شک کند. آن صحنه آن قدر واضح بود که نیازی نیست بگویید چه اتفاقی افتاده و چه اتفاقی نیفتاده ، کسی که بگوید آن صحنه پنالتی بوده بدون تردید هیچ چیزی از فوتبال نمی فهمد.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که اعلام شده سرمربی و مدیریت باشگاه پرسپولیس می بایست مدارک خود را نسبت به اظهارات مطرح شده ارائه کنند گفت: اولاً نامه ای به دست من نرسیده در ثانی اگر رسماً چیزی از من بخواهند جوابگو خواهم بود و همان طور که گفتم عقب نشینی نمی کنم. بنده هر موضوعی را همین طوری مطرح نمی کنم ، لابد یک چیزهایی می دانستم و می دانم که می  آیم و این حرف ها را می زنم. اگر رسماً چیزی از من بخواهند جوابگو خواهم بود و مخلص قانون و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هم هستم و شواهد و مدارک آن را هم می آورم. حال بماند که فیلم بازی بزرگترین سند و مدرک این بازی و گفته ها هست. در زمین بازی آن جوری فن کشتی می زنند و در آخر سه امتیاز می گیرند . من از موقعی که فوتبال بازی کرده ام و فوتبال تماشا کرده ام ، مربی گری کرده و در این فوتبال بوده ام چنین صحنه ای را ندیده ام اما آقای قهرمانی می آید و خطای به این واضحی را ندیده و در عوض بازیکن ما را اخراج کرده و اعلام پنالتی می کند. صحنه ای که اظهر من الشمس است . من نمی دانم چطوری می شود و با چه رویی برخی می آیند راجع به این مساله صحبت کرده ، برخی می گویند پنالتی بوده و برخی هم می آیند ما را بدون اینکه ببینند مدرکی داریم یا نداریم مورد هجمه و حمله قرار می دهند و هزار و یک داستان درست می کنند. در این چند روز نتوانستم به جای «اشتباه» کلمه ای پیدا کنم ، من اسم این را اشتباه نمی توانم بگذارم و اسمی هم به جای آن پیدا نکردم . اشتباه داوری همه جا هست یک وقتی هست بازیکن را در محوطه 18 قدم می زنند ، یک داور پنالتی می گیرد ، یک داور پنالتی نمی گیرد و یا اینکه خطایی انجام نشده داوری پنالتی می گیرد یا مثلا توپی سانتر می شود به دست یک بازیکنی برخورد می کند یکی پنالتی می گیرد یکی پنالتی نمی گیرد ، این ها خیلی فرق می کند با این موضوع. شما ببینید چجوری به بازیکن ما فن کمر می زنند و آن وقت ما باید جریمه شویم ، علیه ما پنالتی اعلام می شود. چطور می شود آن فن کمر را نمی بینند می آیند بازیکن ما را اخراج می کنند و پنالتی می گیرند ، حالا ما یک چیزی هم بدهکار شده ایم؟!

علی دایی در ادامه تصریح کرد: آن فن کشتی که بازیکن سپاهان اجرا کرد ماشاالله چون شمالی است خیلی هم خوب اجرا کرد ، بنده نمی خواهم به جای کارشناسان داوری صحبت کرده و نظر کارشناسی بدهم اما معتقدم از یک جهت می شد بازیکن سپاهان را دقیقه 4 بازی اخراج کرد چون آن فنی که بازیکن سپاهان روی بازیکن من زد به گونه ای بود که ممکن بود باعث صدمه زدن به گردن یا کمر بازیکن پرسپولیس شود. ما به سپاهان نباختیم ، به فن کمر سه امتیازی باختیم . فن کمری که داور ندید و کمک داورش هم ندید ، جالب اینکه این داور و کمک داور ظاهرا شب قبل از بازی هم اتاق بوده اند و جالب اینکه هر دوی  آنها نمی بینند که بازیکن حریف چگونه فن کمر می زند و بعد کوچکترین حرکت بازیکن ما را می بینند و اعلام پنالتی می کنند. آدم چه باید بگوید ، حرف هم نزند؟ حالا ما بدهکار هم شده ایم؟ آقایان عزیز اول بیایید ببینید علی دایی برای حرف هایش مدرک دارد یا ندارد. ببینید اگر او نسبت به حرف هایش عقب نشینی کرده بیایید و به او اعتراض کنید شما از کجا می دانید که من برای حرف هایم شاهد و یا مدرکی ندارم.

سرمربی پرسپولیس در ادامه موضوع دیگری را مطرح کرده و به گلایه و انتقاد از یکی از برنامه خای خبری پرداخت و گفت: من متاسفم برای این برنامه خبری که ظاهرا یک بار آمده و خانه من را نشان داده و می گوید علی دایی منزل هزار و صد متری دارد. متاسفانه بنده فیلمی از آن برنامه ندارم وگرنه خیلی راحت و مثل آب خوردن شکایت می کردم و تکلیف آنها را با این کارهایشان مشخص می کردم. منزلی که من دارم یک سوم این متراژ است ، تازه بعد از 20 سال بازی کردن در اروپا ، امارات و ایران و چندین سال مربی گری کردن چشم ندارند علی دایی یک خانه 400 متری داشته باشد؟ آقایان! بنده با افتخار پول حلال در آورده ام و برای زن و بچه ام یک خانه 400 متری گرفته ام. همین آقایان می آیند و دیشب در برنامه خبری خودشان می گویند سرمربی پرسپولیس تهمت زده می آیند و برنامه ای پخش می کنند و ما را متهم می کنند. شما از کجا می دانید که من تهمت زده ام از کجا می دانیم که من افترا زده ام. بنده به هیچ احدی تهمت و افترا نمی زنم ، حتما یک چیزهایی می دانستم و یک مسائلی که آن حرف ها را بیان کردم. چرا اول نمی روید تحقیق کنید ببینید علی دایی چه گفته و چرا گفته و بعد موضع گیری کنید. شما رسانه هستید چرا یک طرفه به قاضی می روید . مثل اینکه خیلی ناراحتید که من از حقم دفاع می کنم. من کارگردان آن برنامه را نمی شناسم که می آید این گونه سلایق شخصی خودش را علیه من اعمال می کند. ایشان اگر دوست دارد بداند چرا این حرف ها را زدم اگر خیلی ناراحت بود می توانست بیاید و اگر حرفی دارد به من بگوید و از من سوال کند.

سرمربی پرسپولیس که در تمرین دیروز سرخپوشان از شاگردانش خواسته درباره داوری این بازی صحبت نکنند گفت: بدون تعارف من وقتی دقیقه 4 بازی داور چنین تصمیمی گرفت هاج و واج مانده بودم که چرا این کار را کرده و به چه علت. نمی دانم شاید اگر متوجه اصل ماجرا شده بودم شاید نمی توانستم آن طور خودم را کنترل کنم ، بعد از بازی هم به بچه ها گفتم بروید رختکن و نگذاشتم بازیکنی حرفی به کادر داوری بزند. دیروز هم به  آنها گفتم که این مسائل مربوط به من و باشگاه است و این من و باشگاه هستیم که باید پیگیر باشیم نه شما. حتی از دو بازیکنی که مصاحبه کرده بودند سوال کردم که چرا چنین حرف هایی زده اید و از همه خواستم کسی حق ندارد راجع به داوری صحبت کند بلکه می بایست بازیکن کارش را انجام دهد و تمرکزش را بگذارد روی بازی ها و باید چه داخل زمین و چه بیرون از زمین به داور احترام بگذارد. پیگیری این مسائل با باشگاه است و حالا چون به بنده اتهام تهمت زده شده من هم در کنار باشگاه باید پیگیر این موضوع باشم و از خودم دفاع کنم. ضمناً از آن روز تا حالا خیلی ها با من تماس گرفته اند وکلی اطلاعات به من داده اند که حد ندارد. وقتی صحنه آهسته آن پنالتی عجیب را دیدم باورم نمی شد و پیش خودم گفتم خدا به من رحم کرده که صحنه را به طور واضح در حین بازی ندیدم وگرنه شاید نمی توانستم خودم را کنترل کنم. بعد از بازی ویدئوی آن بازی را دیدم ، مثل کابوس بود ، خیلی ها هم خنده شان می گرفت که داور چه کاری کرده . من باز هم می گویم بزرگترین مدرک بازی فیلم بازی است ضمن اینکه از حرف هایم عقب نشینی نمی کنم و اگر رسماً از من بخواهند مخلص کمیته انضباطی فدراسیون هم هستم و یک سری مسائل و موارد و شواهد را با آنها در میان می گذارم. علاوه بر این حالا که صحبت بازیکنان شد باید بگویم بچه ها خیلی خودشان را کنترل کردند و خیلی در آن شرایط توانستند تمرکز خودشان را حفظ کنند . آنها مرد بودند و با غیرت بازی شان را کردند برای من غم و غصه بازی یک طرف بود و ناحقی که در حق این بچه ها روا شد یک طرف دیگر. علاوه بر این فقط بحث بازیکنان نیست ، بلکه بحث حق الناس است که آقای قهرمانی آن را ضایع کرد. پرسپولیس مال دایی و ایکس و ایگرگ نیست بلکه متعلق به مردم است و من می دانم که هواداران پرسپولیس وقتی پای تلویزیون این ناحقی را دیدند چه کشیده اند و این روزها چه می گویند و چگونه افسوس می خورند که سه امتیاز با فن کمر از تیمشان گرفته شد و سه امتیاز به تیم رقیب آنها داده شد.

علی دایی در ادامه با اشاره به برخی انتفادات مطرح شده گفت: ما پس از این ناحقی که در حق ما و پرسپولیس روا شد آمده ایم یک حرفی زده ایم و پای حرفمان هستیم ، عقب نشینی هم نمی کنیم ، اما ظاهرا چون به ما لقب اسطوره داده اند حق حرف زدن نداریم. بیایید و این لقب اسطوره را از ما بگیرید تا ما بتوانیم از حقمان دفاع کنیم. اسم اسطوره را از جلوی اسم ما بردارید ما بشویم همین علی دایی و بس . این القاب را از کنار ما بردارید تا بتوانیم حرفمان را بزنیم و از حقمان دفاع کنیم نه اینکه چون به ما لقب اسطوره داده شده ما را خفه کنید و اجازه حرف زدن نداشته باشیم. حالا هزار تا کمیته آمده اند و می گویند مدرک بیاورید. من پای حرفم هستم و فیلم بازی هم بزرگترین مدرک است و مطالب دیگری هم وجود دارد و حاضرم در صورتی که رسماً از من بخواهند آن را به کمیته انضباطی فدراسیون ارائه کنم. برای من خیلی سخت بود که بعد از بازی ببینم چگونه بازیکنان تیمم پرپر شده و هر کدام گوشه اتوبوس با خودشان صحبت کنند و بگویند که چقدر راحت و چه عجیب حق ما ضایع شد. تازه این بچه ها مرد و مردانه و با غیرت رفتند بازی کردند و در حالی که 10 نفره بودیم تا  آخرین دقایق جلوی تیم حریف ایستادند و حتی می توانستند نتیجه را برگردانند ولی با وجود اینکه تیم ما یک ناحقی بزرگ را تحمل کرده بود این بچه ها با غیرتی که داشتند زحمت کشیدند و شاید اگر تلاش آنها نبود ممکن بود به خاطر 10 نفره بودن شکست بدی تحمل کنند. من به بچه ها گفتم اگر قرار است کسی اعتراض کند من و باشگاه این کار را می کنیم و حالا نیز دوباره می گویم و چندین باره می گویم که نپرسیده و سوال نکرده نگویید دایی تهمت زد. من از حق دفاع کرده ام و لابد یک چیزهایی می دانم که حالا نیز می گویم عقب نشینی نمی کنم و اگر مدرک بخواهند پای حرفم هستم و می روم و می گویم که چرا آن حرف ها را زدم.

علی دایی در پایان گفت: یک چیزی می خواهم بگویم و آن اینکه هواداران پرسپولیس در بازی های آتی خواهشاً کاری با مسائل داوری نداشته باشند. این بازی را فراموش کنند و بگذارند داوران با خیال راحت و آسودگی قضاوت کنند. اشتباه هست برای همه تیم ها ، از هواداران می خواهیم صبور باشند و فقط به تشویق و حمایت از تیم خودشان بپردازند و تا دقیقه 90 پشت تیم و این بچه ها بایستند. نباید فضا به گونه ای باشد که داور فشار بیش از حدی را احساس کند ، ما همیشه به داوران احترام گذاشتیم و حالا هم مخلص داوران هستیم. بنده نیز سالها در این فوتبال بودم و همه می دانند که آدمی نیستم که بخواهم به خاطر یک اشتباه حرمت و قداست داوری را زیر سوال ببرم. حالا هم اگر حرفی زده ام لابد یک چیزی بوده حرف زده ام. به قول قدیمی تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها. من از بازیکنان خواسته ام و از هواداران هم خواهش می کنم کاری به این موضوعات نداشته باشید. بازیکن برود تلاش کند تا دل هواداران را شاد کند و هواداران هم تا دقیقه 90 بازی ها پشت این تیم بایستند و بچه ها را شارژ کنند تا آنها بتوانند باعث سربلندی پرسپولیس و دوست دارانش شوند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۰۳ ] [ 13:11 PM ] [ محسن آزاد ]

 
رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال با اشاره به مسائل حاشيه‌اي ديدار ذوب‌آهن اصفهان و استقلال تهران از محروميت قطعي يکي از بازيکنان خاطي اين ديدار خبر داد و گفت: با توجه به اتفاقاتي که در اين ديدار افتاد و واکنش‌هايي که کادر فني و برخي بازيکنان دو تيم داشتند، پرونده انضباطي اين ديدار سنگين است و پس از دريافت گزارش ناظران و انجام بررسي‌هاي نهايي راي خود را صادر خواهيم کرد. اسماعيل حسن زاده در گفتگو با مهر، در خصوص اتفاقات ديدار تيم‌هاي فوتبال ذوب آهن اصفهان و استقلال تهران خاطر نشان کرد: من بخش هايي از بازي را ديدم. با توجه به اختيارات کميته انضباطي حتي در صورتيکه گزارش اين ديدار به دستمان نرسد مي توانيم فيلم بازي را ببينيم و در اين باره راي صادر کنيم.

وي اضافه کرد: از همين‌جا اعلام مي کنم با توجه به مسائل انضباطي ديدار ياد شده براي اين بازي پرونده باز مي شود که قطعا سبک نخواهد بود، از لحاظ اتفاقات مربوط به تماشاگر و اهانت هاي آنها به داور، پرخاشگري مخصوصا از سوي سينا عشوري بازيکن شماره شش تيم ذوب آهن و نيز اتفاقات مربوط به نيمکت نشينان پرونده اين بازي گشوده خواهد شد. رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال ادامه داد: در خصوص سينا عشوري از همين جا اعلام مي کنم مطمئنا اين بازيکن محروم مي شود و صرف نظر از گزارش داور و ناظر مسابقه با توجه به مسائلي که مشاهده شد اين محروميت براي وي در نظر گرفته خواهد شد. مطالب ديگري نيز از جمله کوبيدن توپ به زمين توسط مهاجم تيم استقلال وجود دارد که رفتار زشت محسوب شده و تاثير مستقيم روي سکوها مي گذارد. حسن زاده همچنين گفت: اتفاقاتي در هدايت کادر فني دو تيم نيز به چشم آمد که منتظر گزارش بازي هستيم به طور حتم داور مسابقه در خصوص عکس العمل بازيکنان و مربيان گزارش خود را ارائه خواهد کرد و حتي مصاحبه مطبوعاتي و اظهاراتي که پس از اين ديدار مطرح شده را نيز مدنظر قرار خواهيم داد. ما براي بازي روز پنجشنبه يک ناظر انضباطي نيز قرار داديم تا گزارش کامل خود را ارائه دهد بنابراين پرونده بازي عادي نخواهد بود. وي تصريح کرد: خوشحاليم از هفته دوم به بعد پرونده ها کاملا سبک بودند، ما بعد از تصميمي که در اول فصل گرفتيم، در خصوص هشت مسابقه رأي صادر کرديم که کاملا سبک تر بوده اند، اما احساس مي کنم پرونده اي که براي بازي ذوب آهن و استقلال گشوده مي شود، قطعا سنگين است چرا که نه تنها ما بلکه همه آنهايي که از تلويزيون اين بازي را تماشا کردند به مسائل حاشيه اي فراوان اين بازي پي بردند. رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال در خصوص رفتار مربيان دو تيم نيز عنوان کرد: قطعا يک باشگاه وقتي در دفاع از رفتار ناپسند تماشاگران خود صحبت مي کند، مدعي است که اين مسائل به طور مستقيم از داور نشأت مي گيرد که اين موضوع در دنيا منسوخ شده است چرا که در هيچ کجا بخاطر داور تماشاچيان فحاشي نمي کنند. وي همچنين گفت: ما وقتي به مديرعامل باشگاه مي گوييم چرا طرفداران شما چنين رفتاري دارند، مي‌گويد آنها تاثيرپذيري مستقيم از نحوه قضاوت داور دارند، ولي اگر مربي يا سرمربي يا هر کسي که روي نيمکت مي نشيند يک رفتار غيرعادي از خود نشان دهد تماشاچيان خيلي زودتر از او تاثير مي‌پذيرند، آيا آنوقت هم بايد گفت تماشاچيان از رفتار داور واکنش هاي منفي بروز داده اند؟

رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال با تاکيد بر اين نکته که رفتار مربيان تاثير فراواني روي سکوها دارد، عنوان کرد: بارها از مربيان، کاپيتان ها و بازيکنان خواهش کرديم که تنها کار خود را انجام دهند و حتي در صورت اشتباه داور رفتار منفي بروز ندهند؛ چرا که در غير اينصورت خلاف قانون انجام داده و در هيچ جاي دنيا نيز رسم بر اين نيست که در قبال اشتباه داوري چنين واکنش هايي صورت گيرد.

حسن زاده همچنين افزود: مايه تاسف است که در مورد اين بازي بايد عنوان کنم رفتارهاي خوبي را از سوي مربيان و بازيکنان شاهد نبوديم، ما اعتراض هاي آقاي قلعه نويي را ديديم و رفتارهاي برخي اطرافيان تيم ذوب آهن هم کاملا مشهود بود، در هر صورت منتظر گزارش اين ديدار هستيم تا بررسي‌هاي لازم را انجام دهيم.

وي در پاسخ به اين پرسش که آيا امکان احضار مربيان و خاطيان اين بازي به کميته انضباطي وجود دارد؟، گفت: اساسا بدون اينکه ما دعوت رسمي از آنها داشته باشيم با استناد به گزارش بازي مي توانيم تصميم گيري کنيم اما اگر احساس کنيم دعوت به جلسه آنها کمک مي کند تا شرايط بهتري را داشته باشيم حتما اين کار را انجام مي دهيم اما بايد عنوان کنم اصل بر اين است که افراد به کميته انضباطي نيايند و در خصوص هشت بازي ديگري که رأي صادر کرديم نيز کسي را به جلسه دعوت نکرديم.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه ۱۳۹۲/۰۶/۲۳ ] [ 13:13 PM ] [ محسن آزاد ]

زنی که با خوردن روزانه همبرگر باردار شد + عکس

“لورا دیکسون” نام یک زن جوان زنی انگلیسی است که با شیوه عجیب درمان نازایی بعد از ده سال نازایی بالاخره توانست با انجام شیوه ای عجیب سه قلوئی را به دنیا بیاورد.

زنی که با خوردن روزانه همبرگر باردار شد + عکس

زنی که با خوردن روزانه همبرگر باردار شد + عکس

“لورا” که از طرف تمامی پزشکان نازایی ناامید شده بود و هیچ امیدی به بچه دار شدن نداشت، به توصیه یکی از پزشکانش مبنی بر تغذیه از گوشت حیوانات تصمیم به خوردن همبرگر بصورت روزانه گرفته که در نهایت این روش پاسخ داده و وی صاحب سه قلو شد.
این زن روزانه سه وعده همبرگر میل می کرده و در میان تعجب پزشکان نازایی این روش وی بالاخره نتیجه داده و این زن را صاحب فرزند کرده است.

زنی که با خوردن روزانه همبرگر باردار شد + عکس


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۶/۲۱ ] [ 12:53 PM ] [ محسن آزاد ]

 
نتايج نهايي با آزمون و بدون آزمون رشته‌هاي دوره کارشناسي امروز پنجشنبه 21 شهريور ماه اعلام مي‌شود.حسين توکلي مشاور عالي سازمان سنجش در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينکه نتايج نهايي کنکور 92امروز؛ پنجشنبه از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org اعلام مي‌شود، گفت: داوطلبان مي‌توانند براي مشاهده نتايج خود در زمان مقرر به سايت مذکور مراجعه کنند.وي از ظرفيت پذيرش 677 هزار و 960 نفري داوطلبان در رشته‌ محل‌هاي با آزمون و بدون آزمون کنکور 92 خبر داد و افزود: شانس قبولي داوطلبان در اين دوره از آزمون 63 درصد است.

مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به شانس قبولي داوطلبان به تفکيک گروه‌هاي آزمايشي مختلف، گفت: شانس قبولي در گروه آزمايشي علوم رياضي و فني 78 درصد، علوم تجربي 31 درصد، علوم انساني 83 درصد، هنر 43 درصد و زبان‌هاي خارجي 32 درصد است.براساس اين گزارش، آزمون سراسري 92 با رقابت يک ميليون و 83 هزار و 571 داوطلب در 358 شهرستان، 14 کشور خارجي و پنج گروه آزمايشي در روزهاي ششم، هفتم و هشتم تير ماه برگزار شد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۶/۲۰ ] [ 23:9 PM ] [ محسن آزاد ]

همه چیز در کمتر یک دقیقه رخ داد. صدای ترکیدن لاستیک اتوبوس و چند ثانیه بعد برخورد دو ارابه مرگ با هم. این پایان کار نبود و دو اتوبوس اسکانیا شعله ور شده و مسافران گرفتار در میان آتش. 43 نفر جان خود را از دست دادند و با گذشت بیش از 14 ساعت از حادثه هنوز هویت هیچ یک از قربانیان شناسایی نشده است. هنوز کسی جرات نکرده به امیرحسین شش ساله بگوید که مادر برای نجات جان او در میان شعله های آتش برای همیشه خاموش شد. کسی نتوانسته به زن جوان بگوید که دیگر دختری ندارد و شامگاه دوشنبه 18 خرداد، آخرین شبی بود که سر دخترک را روی پایش می گذاشت و در حالی که او را نوازش می کرد آرام لالایی می خواند.هنوز رانندگانی که شاهد اتوبوس شعله ور بودند افسوس می خورند چرا در خودروی خود کپسول اطفای حریق نداشتند تا شاید با آن جان یک نفر را نجات دهند.....

ساعت 22 و 49 دقیقه دوشنبه 18 شهريور امسال، برخورد دو دستگاه اتوبوس در جاده قم- تهران فاجعه ای تلخ را رقم زد. اتوبوس مسیر اصفهان – تهران در کیلومتر 30 جاده قم- تهران بعد از رستوران مهتاب لاستیک جلویش ترکید و بعد از برخورد به خودروی هیوندا و گاردیل وسط اتوبان با اتوبوس مسیر تهران –یزد برخورد کرد.  در اثر شدت تصادف دو اوتوبوس شعله ور شدند.

بلافاصله نیروهای امدادی و پلیس خود را به محل حادثه رساندند. با اطفای حریق مشخص شد 43 نفر از مسافران جان خود را از دست داده و 44 نفر دیگر مجروح شدند.

مصدومان اين حادثه به سه بيمارستان شهيد بهشتي، علي ابن ابيطالب و نكويي منتقل شدند و هماهنگي لازم براي انتقال كشته‌شدگان اين تصادف انجام شد.

تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران

پس از وقوع اين تصادف اولين جلسه ستاد مديريت بحران با دستور كرم‌رضا پيريايي استاندار قم در ساعت 23 دو شنبه برگزار شده و هماهنگي لازم براي مديريت بحران اين حادثه انجام شد.همچنين جلسه اضطراري مديريت بحران استان ساعت 5 و 30 دقيقه امروز با حضور دستگاه‌هاي خدمات‌رسان در محل استانداري قم برگزار شده و تصميمات لازم اتخاذ شده است. نمايندگان استاندار قم نيز در سه بيمارستاني كه مصدومان منتقل شده‌اند مستقر هستند تا امور مربوط به حادثه ديدگان را پيگيري كنند.

علت حادثه ترکیدن لاستیک

فرمانده پلیس راه با بیان اینکه ترکیدگی لاستیک و نقص در سیستم برق علت اولیه تصادف مرگبار دو اتوبوس اسکانیا در اتوبان تهران - قم بود گفت: شرکت عقاب نشان به عنوان نماینده شرکت اسکانیا به مراجع قضائی معرفی می شود.

سردار محمدرضا مهماندار در گفتگو با خبرنگار مهر درباره علت اصلی حادثه مرگبار اتوبان تهران- قم اظهار داشت: یک دستگاه اتوبوس اسکانیا که از اصفهان به سمت تهران در حرکت بود پس از مجتمع توریستی مهتاب و در نقطه ای که دارای شیب زیادی به سمت تهران است به دلیل ترکیدن لاستیک جلو کنترل خود را از دست داده و پس از انحراف و برخورد با گاردریل وسط اتوبان وارد مسیر مخالف شده و با یک دستگاه اتوبوس اسکانیای دیگر که به از تهران به سمت اردکان یزد در حرکت بود برخورد می کند.

وی ادامه داد: به علت نقص فنی در سیستم برق اتوبوس اسکانیا هر دو خودرو دچار آتش سوزی شده و در این حادثه 44 نفر کشته و 39 نفر نیز مجروح شدند.

به گفته فرمانده پلیس راه،سردار مومنی رئیس پلیس راهور به همراه تیم کارشناسی ویژه در دقایق اولیه در صحنه حادثه حاضر شدند.

مهماندار با بیان اینکه این حادثه به علت نقص فنی خودروها رخ داده و شرکت عقاب نشان به عنوان نماینده اسکانیا در این رابطه به دادگاه معرفی می شود، تاکید کرد: چندی قبل اتوبوس اسکانیای دیگری در استان خوزستان با یک دستگاه کامیون برخورد و دچار آتش سوزی شد که در آن حادثه بیش از 14 مسافر جان خود را از دست دادند.

اسامی مجروحان حادثه

صبح امروز اسامي 44 مجروح حادثه دلخراش تصادف دو دستگاه اتوبوس در اتوبان قم - تهران كه منجر به كشته شدن 43 نفر شده است اعلام شد.

بر اساس اعلام ستاد مدیریت بحران استانداری قم اسامي مجروحان انتقال داده شده به بيمارستان شهيد بهشتي به شرح زير است:

فاطمه قربان زاده 34 ساله
محمد اعرابي 23 ساله
محمد اكبري 34 ساله
سمانه بروقي 25 ساله
زهرا بروقي 2 ساله
فاطمه رمضاني 58 ساله
سيد حسين حسيني 27 ساله
علي پور مصطفوي 30 ساله
مريم تقي نژاد 34 ساله
نرگس عرب زده 9 ساله
نسرين عرب زاده 2 ساله
محمد بناپور 61 ساله
محمدعلي فروزان 78 ساله

اسامي مجروحان انتقال داده شده به بيمارستان علي ابن ابيطالب قم:

علي موسي زاده 21 ساله
سيد حسن روحانيون 34 ساله
زهره خان محمدي 46 ساله
محمدحسين احمدي 50 ساله
محمد كريم زاده اردكاني 27 ساله

اسامي مجروحان انتقال داده شده به بيمارستان نكويي قم:

حسين رحيمي 35 ساله
هادي برقي 14 ساله
ياسر توكلي 24 ساله
مريم افشاري 28 ساله
مازيار بيرامي 26 ساله
مرتضي ياري 37 ساله
محمدحسين برزگري 39 ساله
اميرحسين زارع 6 ساله
سجاد شوندي 18 ساله
سيد محمد موسوي 22 ساله
مريم بلوري 35 ساله
عبدالكاظم محمديان 53 ساله
نازنين زهرا رحيمي 3 ساله
حامد طاوسي 30 ساله
محمد طحان 52 ساله
علي برقي 55 ساله
رضا نجف پور 27 ساله
معصومه برقي 50 ساله
سيد محمدجواد حسني 32 ساله
مريم كرمي 30 ساله
حسن پورمعصومي 27 ساله
حسين مروتي 43 ساله
هوشنگ عربي 23 ساله
پرنياز پورسعيد 26 ساله
آرزو بلوري 3 ساله

حال مجروحان مساعد است

فرماندار قم وضع عمومي 44 مجروح تصادف دو دستگاه اتوبوس در اتوبان قم - تهران را رضايت بخش اعلام كرد.

اسماعيل زارعي كوشا با حضور در بيمارستان‌هايي كه مجروحان تصادف شب گذشته اتوبان قم – تهران به آنها منتقل شده‌اند، از نزديك در جريان رسيدگي و درمان مصدومان قرار گرفت.

وي ضمن دلجويي از مجروحان حادثه بر لزوم رسيدگي به وضعيت درماني آنها تاكيد كرد و دستورات لازم را براي پيگيري امور درماني آنها صادر كرد.

زارعي كوشا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار كرد: خوشبختانه با پيگيري‌هاي انجام شده وضعيت عمومي 44 مجروح اين حادثه رضايت بخش است و يك نفر از آنها تحت عمل جراحي قرار گرفته است. يك نفر ديگر دچار شكستگي جمجمه شده كه در حال مداوا است.

وي ادامه داد: دستگاه‌هاي خدمات رسان قم بلافاصله بعد از وقوع اين حادثه در صحنه حاضر شدند و ستاد مديريت بحران استان نيز براي بررسي بيشتر و هماهنگي در ارائه خدمات تشكيل جلسه داد.

به گفته فرماندار قم تدابير لازم براي اسكان بازماندگان اين حادثه و شناسايي كشته شدگان توسط پزشكي قانوني انديشيده شده است.

انتقال اجساد به بهشت معصومه

مديركل ستاد مديريت بحران استان قم از انتقال اجساد کشته شدگان حادثه تصادف اتوبان قم – تهران به بهشت معصومه قم خبر داد.

محسن اروجی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تسلیت به خانواده های داغدار کشته شدگان حادثه تصادف در اتوبان قم – تهران از تشکیل جلسه ویژه رسیدگی به این حادثه خبر داد و بیان کرد: بعد از وقوع حادثه همه دستگاه های امدادی و بیمارستان های قم به حال آماده باش در آمدند.

وی ادامه داد: استاندار قم نیز بلافاصله در صحنه تصادف حاضر و نمایندگان ویژه ای را نیز در بیمارستان های قم تعیین کردند تا از نزدیک از روند درمان به مصدومان را زیر نظر داشته باشند.
اروجی با اشاره به اعلام اسامی حادثه دیدگان این تصادف بیان کرد: اجساد کشته شدگان نیز به دلیل شدت سوختگی غیرقابل شناسایی است و در حال حاضر نیز اجساد به بهشت معصومیه قم منتقل شده است.

شناسايي اجساد در اولويت است

استاندار قم گفت: هيچ گونه سهل انگاري در ارائه خدمات به حادثه ديدگان و خانواده‌هاي كشته شدگان تصادف دلخراش اتوبان قم - تهران پذيرفتني نيست.

كرم رضا پيريايي در حاشيه جلسه مديريت بحران استان قم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار كرد: ما همه داغدار اين حادثه ناگوار هستيم و همه بدانند كه در واقع برادران و خواهران و فرزندان خود را از دست داده‌اند.

وي تاكيد كرد: مجموعه‌هاي درماني و بهداشتي بايد نهايت مساعدت در بهبودي مجروحان اين حادثه را داشته باشند كما اينكه تاكنون چنين بوده است.

استاندار قم اين حادثه ناگوار را عجيب دانست و افزود: چنين تصادفي كه در دقايق اوليه آن هر دو اتوبوس دچار حريق شده و 43 نفر از هموطنان عزيز ما را به كام مرگ كشاند بايد دقيقا مورد بررسي و كنكاش قرار گرفته و همه بايد خود را در اين زمينه مسئول بدانند.

پيريايي با اشاره به دستور تشكيل كميته ويژه رسيدگي به اين حادثه گفت: استانداري و اعضاي كميته مديريت بحران از دقايق اول حادثه با تمام وجود خدمات مورد نياز را ارائه كرده و در ادامه نيز برنامه‌ريزي خوبي براي اسكان بازماندگان اين حادثه و بستگان كشته شدگان كه از استان‌هاي ديگر به قم مراجعه مي‌كنند انجام شده است.

وي تاكيد كرد: اجساد كشته شدگان براي بررسي بيشتر و شناسايي به سازمان بهشت معصومه(س) منتقل شده و تيم‌هاي مختلف كارشناسي از پزشكي قانوني، نيروي انتظامي و دادستاني براي سهولت در كار و انجام آزمايش‌هاي لازم براي شناسايي اجساد در محل مستقر هستند.

افزایش ابزار های الکترونیکی

عباس آخوندی ، وزیر راه نیز در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت راه آهن با ابراز تاسف نسبت به حادثه مرگبار جاده‌ای شب گذشته در آزادراه تهران- قم، اظهار داشت: باید ابزارهای الکترونیکی و عوامل انسانی کنترل بیشتری شود تا شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم.

پیام تسلیت رئیس مجلس

رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی وقوع سانحه دلخراش تصادف رانندگی در اتوبان تهران- قم را تسلیت گفت و از وزارت کشور و نیروی انتظامی خواست تا نسبت به رسیدگی عوامل و دلایل وقوع این حادثه اقدامات فوری را انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر متن پیام رئیس مجلس به این شرح است:

وقوع سانحه دلخراش تصادف رانندگی در اتوبان تهران - قم که باعث کشته و زخمی شدن جمعی از هموطنان شد، موجب تاسف و تاثر گردید. اینجاب ضمن عرض تسلیت این مصیبت به خانواده‌های داغدار، برای درگذشتگان رحمت و مغفرت و برای مجروحان و مصدومان شفای عاجل مسئلت می‌کنم. از وزارت کشور و نیروی انتظامی می‌خواهم تا نسبت به رسیدگی عوامل و دلایل وقوع این حادثه اقدامات فوری را انجام دهند. همچنین ضرورت دارد؛ تمهیدات لازم در جهت جلوگیری از تکرار اینگونه حوادث دلخراش که برای افکار عمومی و جامعه قابل قبول نمی‌باشد، فراهم شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۶/۲۰ ] [ 10:42 AM ] [ محسن آزاد ]

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما به هیچ عنوان دنبال تساوی در این دیدار نبودیم. دهنوی را بیرون کشیدم و نوروزی را به میدان آوردم تا بازی را ببریم ولی خواست خدا این بود که این بازی مساوی شود.


به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، علی دایی در کنفرانس خبری پس از تساوی در دیدار دربی پایتخت در هفته هشتم رقابت‌های لیگ حرفه‌ای فوتبال (جام خلیج فارس) گفت: در نیمه اول، دو تیم کیفیت لازم را نداشتند و فرصت‌های کمی را به دست آوردند اما در نیمه دوم ما سرتر بازی کردیم و توانستیم با خودباوری مالکیت بازی را در اختیار بگیریم. ما می‌خواستیم سه امتیاز را بگیریم اما بازی مساوی شد. به راحتی می‌توانستیم دو گل بزنیم. استقلال موقعیت‌های چندانی نداشت و اکثر بازی در دستان ما بود.

وی در پاسخ به دلیل عصبی بودن بازیکنانش در این دیدار بیان کرد: وقتی داور به بازیکنان کارت می‌دهد بازیکنان محتاط می‌شوند. به نظرم در بسیاری از موارد داور باید کارت می‌داد و در چند مورد می‌شد کارت ندهد. بازیکنان ما در چند مورد کارت بی مورد گرفتند. ما به بازیکنان سپرده بودیم که به داور توهین و بی‌احترامی نکنند و کار خودشان را انجام دهند.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چرا این دیدار بر خلاف وعده‌ها چندان هجومی نبود، گفت: متاسفانه ما این بازی را بیش از اندازه حساس می‌کنیم و کار فنی دو تیم را تحت تاثیر قرار می‌دهیم. ما به هیچ عنوان دنبال تساوی در این دیدار نبودیم. دهنوی را بیرون کشیدم و نوروزی را به میدان آوردم تا بازی را ببریم ولی خواست خدا این بود که این بازی مساوی شود.

وی در ادامه افزود: می‌خواستیم روی زمین بازی کنیم اما شما ببینید این همه خطا اتفاق افتاد و داور چند کارت زرد نشان داد. خلعتبری را بدون توپ زدند اما داور کارت نداد و آن بازیکن عنوان بازیکن اخلاق را دریافت کرد. شاید کارت او می‌توانست قرمز باشد. در بازی با فولاد خیلی از خطاهای آن‌ها می‌توانست کارت داشته باشد که داور کارت نداد. در برنامه 90 هم تنها خطاهای محوطه 18 قدم نشان داده می‌شود. فیلم بازی را ببینید و بگویید ما آیا مستحق این همه کارت بودیم. مطمئن باشید اگر بازی مساوی شود خیال داور راحت است.

دایی ادامه داد: کجای دنیا با کارت بازی را اداره می‌کنند؟ شما صحنه‌های خطا را یک بار دیگر ببینید و خطای دو تیم را با هم مقایسه کنید. خیلی‌ها خوشحالند که این دیدار مساوی شده است اما من ناراحتم. ما برای گلزنی به میدان رفته بودیم.

دایی در پاسخ به این سوال که چرا بازیکنان دو تیم در این دیدار استرس داشتند، گفت: در دربی‌ها این مسائل وجود دارد. خیلی از بازیکنان ما اولین دربی‌شان بود که تجربه می‌کردند. مطمئنا این مسائل به بازیکن فشار می‌آورد. در هفته هفتم – هشتم آن‌ها به خوبی به تیم اضافه نشدند و این قضیه به آن‌ها فشار زیادی وارد می‌کند و دچار استرس می‌شوند. اعتقاد دارم ما در نیمه دوم به مراتب بهتر از استقلال بودیم. مطمئنم که می‌توانستیم بازی را ببریم.

او در پایان گفت: خلعتبری در این دیدار روند مثبتی داشت و مطمئنا از او می‌توانیم در بازی‌های بعدی بیشتر استفاده کنیم.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه ۱۳۹۲/۰۶/۱۶ ] [ 11:47 AM ] [ محسن آزاد ]

“مرکز عدالت اجتماعی” می‌گوید سوء مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر، سالانه ۳۶ میلیارد دلار برای بریتانیا هزینه دارد. این مرکز توسط وزیر کار و امور بازنشستگی بریتانیا تاسیس شده است .

گزارش تازه این موسسه هشدار داده است که بریتانیا به مرکزی برای سایت‌های اینترنتی فروش “مواد مخدر مجاز” اما خطرناک تبدیل شده است.

‘مواد مخدر مجاز’ معمولا با عنوان نمک حمام یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی فروخته می‌شود

مرکز عدالت اجتماعی از دولت بریتانیا به دلیل ناکامی در مقابله با اعتیاد به هروئین و در دسترس قرار دادن مشروبات الکلی ارزان‌قیمت انتقاد کرده است.

یافته‌های این گزارش که با عنوان “راه چاره سریعی وجود ندارد” منتشر شده، نشان می‌دهد در سال گذشته میلادی ۵۲ نفر در انگلستان و ولز در اثر مصرف مواد مخدر قانونی جان خود را از دست داده‌اند که این تعداد ۲۸ نفر بیش از سال قبل از آن است.

توزیع‌کننده‌های بی‌خبراین گونه مواد مخدر معمولا با عنوان نمک حمام یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی در سایت‌ها فروخته می‌شود.

اما این مواد در صورتی که برچسب “برای مصرف انسان نیست” داشته باشد، می‌تواند به صورت آزاد و علنی هم فروخته شود.

بر اساس گزارش مرکز عدالت اجتماعی در حال حاضر بیش از ۱۳۰ وب‌سایت در بریتانیا ثبت شده‌اند که این مواد را از طریق پست می‌فروشند و عملا پستچی‌ها را به توزیع‌کننده‌های بی‌خبر مواد مخدر تبدیل کرده‌اند.

این موسسه پژوهشی می‌گوید از هر دوازده جوان بریتانیایی یک نفر به مصرف مواد مخدر مجاز اذعان می‌کند که این بالاترین آمار مصرف در قاره اروپاست.

به گفته این مرکز، طی سه سال گذشته ۱۵۰ نوع جدید از این مواد وارد بازار شده، اما تنها مصرف ۱۵ نوع آن از سوی دولت بریتانیا ممنوع شده است.

گزارش مرکز عدالت اجتماعی می‌گوید در اروپای غربی، مردان بریتانیایی رتبه دوم در وابستگی به مصرف الکل را دارند و در کل قاره هم هفتم هستند.

این در حالی است که وابستگی به الکل در میان زنان بریتانیایی از هر کشور دیگری در اروپا بیشتر است.

این گزارش می‌گوید از هر چهار نفر در انگلستان، سطح مصرف الکل یک نفر در حد “زیان‌بار” است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه ۱۳۹۲/۰۶/۱۶ ] [ 11:35 AM ] [ محسن آزاد ]

گرچه فیس‌بوک می‌گوید این درخواست‌ها به “تهدید کودکان و شرایط اضطراری” مربوط بوده‌اند. اما چرا فیس بوک اطلاعات کاربران را در زمان ناآرامی ها و اعتراضات خیابانی به کشورهای درخواست کننده داده است تنها مقامات ترکیه، در زمان ناآرامی ها و اعتراضات اجتماعی این کشور اطلاعات ۱۷۳ کاربر را از فیس‌بوک خواسته‌اند که این شرکت به ۴۵ مورد از آنها پاسخ داده است.

فیس‌بوک می‌گوید در حال حاضر بیش از یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون کاربر دارد و از این بابت سومین کشور بزرگ جهان تعبیر می‌شود.

گروه بین‌المللی حریم خصوصی گفته است این اقدام فیس‌بوک، بر نگرانی‌ها درباره حقوق کاربران افزوده است .

جالب است که بیش از نیمی از درخواست‌ها درباره اطلاعات کاربران را دولت آمریکا مطرح کرده و حدود ۸۰ درصد از آنها به نتیجه رسیده است.

این اولین گزارش فیس‌بوک درباره درخواست‌های دولت‌ها از این وبسایت، روز سه‌شنبه ۲۷ اوت منتشر شده و شامل جزئیاتی از درخواست‌های ۷۴ کشور جهان از فیس‌بوک است.

عمده این درخواست‌ها را دولت آمریکا مطرح کرده و خواستار اطلاعاتی درباره ۲۰ تا ۲۱ هزار کاربر شده است.

مقامات بریتانیایی هم درباره بیش از ۲۳۰۰ کاربر فیس‌بوک، اطلاعات خواسته‌اند.

فیس‌بوک به ۷۹ درصد از درخواست‌های مقامات آمریکا و به ۶۸ درصد از درخواست‌های مقامات بریتانیا ترتیب اثر داده است.

فیس‌بوک با انتشار این جزئیات گفته است از افشای جزئیات بیشتر در این باره حمایت می‌کند.

کالین استرچ، وکیل این شبکه اجتماعی فراگیر و محبوب، در این گزارش نوشته است: “امیدواریم این گزارش در جریان بحث‌ها درباره معیارهای مناسب برای درخواست‌های دولت‌ها درباره اطلاعات کاربران، برای کاربران ما مفید باشد.”

فیس‌بوک ابراز امیدواری کرده است که انتشار این گزارش‌ها را هر شش ماه یک بار ادامه دهد.

این وبسایت در گزارش خود درباره شمار درخواست‌های دولت آمریکا درباره اطلاعات کاربران، یک بازه حدودی را ذکر کرده در حالی که برای کشورهای دیگر، رقم دقیق را آورده است.

این تفاوت به این خاطر بوده که دولت آمریکا، شرکت‌ها را از افشای شمار درخواست‌ها درباره اطلاعات کاربران منع کرده است.

با این حال فیس‌بوک تاکید کرده است: “امیدواریم در گزارش‌های آینده بتوانیم حتی اطلاعات بیشتری درباره درخواست‌هایی که از نهادهای قانونی دریافت می‌کنیم، ارائه کنیم.”

این شرکت گفته که امیدوار است این گزارش نشان دهد چه “روند سخت‌گیرانه‌ای” برای به‌دست‌آوردن اطلاعات کاربران وجود دارد.

طبق این گزارش به هیچ درخواست مقامات مصری ترتیب اثر داده نشده است.

‘واقعیت وحشتناک’گروه بین‌المللی “حریم خصوصی” که از حامیان حقوق کاربران است، از این گزارش فیس‌بوک استقبال کرده ولی بر نگرانی‌های عمده‌تری تاکید کرده است.

این گروه “با توجه به حضور رو به گسترش فیس‌بوک در زندگی مردم سرتاسر جهان” از این شرکت برای انتشار این گزارش تشکر کرده و در عین حال تاکید کرده که مدت‌هاست منتظر چنین گزارشی بوده است.

گروه بین‌المللی حریم خصوصی گفته است این اقدام فیس‌بوک، بر نگرانی‌ها درباره حقوق کاربران افزوده است و تاکید کرده که این نگرانی‌ها ناشی از خود فیس‌بوک نیست.

به گفته آنان، “از زمانی که مستندات افشا شده توسط ادوارد اسنودن، منتشر و تحلیل شده‌اند، معلوم شده که دولت‌ها واقعا چه اطلاعاتی درباره ما جمع‌آوری می‌کنند.”

این گروه تاکید کرده است: “حالا دیگر از واقعیت وحشتناک خبر داریم؛ این که دولت‌ها برای گرفتن اطلاعات درباره ما، لزوما به واسطه‌هایی مانند فیس‌بوک، گوگل و مایکروسافت نیازی ندارند.”

دسترسی به این وبسایت از خرداد ۱۳۸۸ در ایران مسدود بوده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه ۱۳۹۲/۰۶/۱۶ ] [ 11:34 AM ] [ محسن آزاد ]

هفتاد و هفتمين رويارويي استقلال و پرسپوليس در شرايطي صورت مي گيرد که هواداران پرشماري چشم انتظار ديدن يک فوتبال جذاب و زيبا از سوي بازيکنان هر دو تيم هستند. در اين ميان تفکرات دو سرمربي که سابقه نشستن روي نيمکت تيم ملي را هم دارند، در انجام يک فوتبال زيبا و شجاعانه تاثيرگذار است.

به گزارش مهر، مهمترين بازي نيم فصل نخست ليگ سيزدهم همين ديدار است که در دومين و آخرين روز از هفته هشتم رقابتهاي ليگ برتر برگزار مي‌شود. هفتاد و هفتمين نبرد سرخابي‌هاي پايتخت. مسابقه‌اي که حساسيت بالايي دارد و موفقيت در آن براي هواداران دو تيم حتي مهمتر از صدرنشيني و قهرماني است.

اين حساسيت با تقابل دوباره امير قلعه‌نويي - علي دايي بيشتر هم خواهد شد. مربياني که چند سال پيش هر کدام در مقطعي سرمربي تيم ملي بودند، نمي‌خواهند برابر همديگر بازنده باشند و در پايان اين رقابت رو در رو، دست‌ها را به نشانه تسليم بالا ببرند. آنها هنوز هم نشستن روي نيمکت تيم ملي را حق خود مي دانند و اعتقاد دارند در مقطعي که سرمربي بودند خوب با آنها رفتار نشده است.

از سوي ديگر اين رقابتي است بين بهترين خط حمله ليگ که با 13 گل زده متعلق به استقلال است با بهترين خط دفاع که با تنها 3 گل خورده از 7 بازي در اختيار سرخپوشان پايتخت است. در اين بين استقلال به عنوان ميزبان، با توجه به شکست در بازي گذشته و نرسيدن به صدر جدول، مي‌خواهد در اين بازي پيروز شود تا فرصت دوباره براي صدرنشيني را بدست آورده و يا حداقل رتبه دوم را حفظ کند. آبي‌پوشان نيم نگاهي هم به اهواز دارند و اگر بتوانند مقابل رقيب سنتي پيروز شده و فولادي‌ها هم در کسب پيروزي برابر ذوب‌آهن ناکام بمانند، صدرنشيني شيريني را تجربه خواهند کرد. اتفاقي که منوط به اين مي‌شود که قلعه‌نويي يا تيم ميهمان سرخپوش بازي انتحاري را جايگزين بازي محتاطانه کرده و براي پيروزي به فکر ارائه فوتبال باشند نه خراب کردن بازي تيم حريف.

هاشم‌بيگ‌زاده مهمترين غايب استقلال است. مشکل جي‌لويد ساموئل هم که به خاطر مسائل مالي در تمرينات شرکت نکرده بود هم حل شده است. در چنين وضعيتي شاگردان قلعه‌نويي براي رسيدن به پيروزي، به توانايي‌ و واکنش‌هاي رحمتي‌، بازي بهتر نفرات خط دفاعي، درخشش مردان ملي‌پوش خط مياني و شم گلزني فرهاد مجيدي دل بسته‌اند، البته برهاني و يا محمد قاضي هم اگر در ميدان حضور داشته باشند، مي‌توانند در امر گلزني براي آبي‌پوشان مهره قابل اتکايي باشند.

اما وضعيت پرسپوليس؛ محروميت اميد عاليشاه يک اتفاق تلخ براي تيم دايي بود که با خبر مصدوميت پيام صادقيان تکميل شد، هر چند اين بازيکن در تمرين روز سه‌شنبه حضور يافت تا خيال کادر فني و هواداران پرسپوليس را حضورش در دربي راحت کند. هادي نوروزي و حسين ماهيني هم در تمرينات گروهي شرکت کردند، هرچند حميد علي عسگر به خاطر مصدوميت از ناحيه دست، دومين غايب سرخپوشان در دربي لقب گرفت.

پرسپوليسي‌ها که هفته پيش پيروزي ارزشمندي را برابر فولاد صدرنشين در ورزشگاه آزادي بدست آوردند و قبل از دربي از نظر نتيجه گيري به آرامش رسيدند، در اين شرايط هم بسيار اميدوارند با درخشش مردان جوان و با انگيزه خود در اين بازي به پيروزي برسند.‌ نتيجه‌اي که اگر با ناکامي فولاد و نفت تهران همراه شود، آرزوي صدرنشيني سرخپوشان را پس از ماه‌ها برآورده خواهد کرد.

تيم دايي در هفته‌‎هاي گذشته نشان داده خط دفاعي مستحکمي دارد. خط مياني اين تيم هم در بازي‌هاي گذشته انتظارات را برآورده نکرده اما همه چيز به محمد نوري و رضا حقيقي بستگي دارد که در روزهاي اوج باشند و يا باز هم بازي پرانتقادي را از خود ارائه کنند. در خط حمله هم سيدصالحي فرصت‌طلب قرار دارد که جوان شايسته‌اي همچون پيام صادقيان زوج خوبي را براي اين مهاجم تشکيل داده است. نفراتي همچون عباس‌زاده و ميلاد غريبي هم مي‌توانند در شرايط سخت به ياري تيم دايي بشتابند.

اتفاقات ويژه اين بازي علاوه بر غيبت مجتبي جباري و علي کريمي کاپيتان‌هاي پيشين اين دو تيم، در خط حمله دو تيم رقم مي‌خورد؛ جايي که دو "محمد" حضور دارند. يکي محمدرضا خلعتبري که با حاشيه‌هاي بسيار به پرسپوليس پيوست و استقلالي‌ها تهديد کردند که اگر او در دربي بازي کند، به خاطر تخلف در زمان ثبت قراردادش به فيفا شکايت مي‌کنند. در سوي ديگر ميدان هم محمد قاضي مهاجم فصل پيش پرسپوليس بازي خواهد کرد.

البته اين دو تيم در شرايطي مقابل هم قرار مي‌گيرند که دو دربي گذشته با تساوي بدون گل به پايان رسيد و هواداران منتظر پيروزي يکي از دو تيم هستند، سه امتيازي که مي‌تواند استقلال را پيش از بازي مهم در دور برگشت از مرحله يک‌چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا به وضعيتي بسيار خوب برساند و يا پرسپوليس را پس از مدت‌ها در جدول ليگ بالاي استقلال قرار دهد.

اما هواداران دو تيم از بازيکنان انتظار دارند فوتبالي جذاب و تماشايي را به نمايش بگذارند. رفتارهاي بازيکنان داخل زمين هم تاثير زيادي بر روي سکوها خواهد داشت. سرخابي‌ها بايد بدون ترس از شکست تنها به فکر ارائه فوتبالي تماشاگر پسند باشند و براي نباختن بازي نکنند. تفکري که در بين بازيکنان و کادر فني دو تيم وجود دارد که در اکثر ديدارهاي گذشته زيبايي هاي بازي را فداي نباختن کرده اند. هواداران انتظار دارند اين بار بردن در اولويت کار بازيکنان دو تيم باشد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
ادامه مطلب
[ پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۶/۱۴ ] [ 13:34 PM ] [ محسن آزاد ]
 رئیس پلیس فتای خراسان رضوی روز گذشته ضمن بیان این مطلب افزود: چند روز قبل خانم جوانی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه کرد و ضمن تسلیم شکایت خود گفت: فرد یا افرادی عکس های بدون حجاب مرا در یکی از شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند و بدین وسیله موجب هتک حرمت من و خانواده ام شده اند.
سرهنگ سیدمحسن عرفانی اضافه کرد: در پی دریافت این شکایت، تلاش گسترده کارآگاهان برای رسیدگی به این پرونده و دستگیری عامل یا عاملان انتشار عکس ها در دستور کار قرار گرفت.
وی تصریح کرد: بررسی ها نشان می داد: در زیر عکس های منتشر شده، مطالبی با عنوان تبلیغ برای آرایشگاه زنانه درج شده است که همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان به ردیابی متهم در آرایشگاه های زنانه بپردازند.
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: پس از استعلام از مراجع ذی صلاح و انجام یکسری تحقیقات تخصصی در فضای مجازی، ساعاتی بعد عامل انتشار عکس ها شناسایی و در یک عملیات اطلاعاتی با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.
سرهنگ عرفانی ادامه داد: متهم که زن ۳۳ ساله و متصدی یک آرایشگاه زنانه بود، ابتدا منکر ارتکاب هرگونه جرمی شد و عنوان می کرد که از وجود عکس های مذکور در شبکه های اجتماعی اطلاعی ندارد اما وقتی با دلایل و مدارک مستند مواجه شد اعتراف کرد: در سایت آرایشگاه متن تبلیغی را با عنوان «به صورت رایگان مدل بی همتا شوید» قرار دادم و بدین ترتیب زنان و دختران زیبا را به عنوان «مدل» به آرایشگاه می کشاندم سپس از آنان (مدل ها) در حالی که حجاب نداشتند به بهانه این که تصویر زیبای شما را برای آلبوم عکس آرایشگاه نیاز دارم عکس می گرفتم.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان رضوی افزود: متهم این پرونده در ادامه اعترافات خود با بیان این که عکس های مشتریان را بدون اجازه آن ها در فضای مجازی منتشر کرده است گفت:این کار را برای جذب مشتری بیشتر می کردم و در زیر عکس های منتشر شده متن هایی را با عنوان رضایت خاطر مشتری از کارم قرار می دادم و عکس ها را در شبکه های اجتماعی منتشر می کردم.
سرهنگ سیدمحسن عرفانی با اشاره به این که متهم مذکور با تشکیل پرونده در اختیار مقامات قضایی قرار گرفته است خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی آرایشگاه های زنانه از این شیوه ناپسند برای سودجویی استفاده می کنند و موجب هتک حیثیت زنان و دختران ایرانی در فضای مجازی می شوند که پس از آن نیز مزاحمت ها و مشکلات زیادی برای شهروندان به وجود می آید.
وی با اشاره به ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه ای اضافه کرد: هر کس به وسیله سیستم های رایانه ای یا مخابراتی، صوت، تصویر و یا فیلم خصوصی و خانوادگی یا اسرار فردی را بدون رضایت وی منتشر کند و یا در دسترس دیگران قرار دهد به نحوی که در عرف اجتماعی موجب هتک حیثیت وی شود به نود و یک روز تا دو سال زندان یا پرداخت جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال و یا به هر دو مجازات قانونی محکوم می شود.
وی گفت: این مجازات در صورتی است که جرایم ارتکابی توسط متهم یا متهمان در حد مفسد فی الارض نباشد که در آن صورت مجرمان مذکور به اتهام افساد فی الارض محاکمه و به مجازات های سنگین مانند اعدام محکوم خواهند شد.
این مقام انتظامی در پایان به شهروندان توصیه کرد: فریب تبلیغات برخی آرایشگران متخلف به بهانه رایگان بودن خدمات آرایشگاهی را نخورند زیرا ممکن است عکس های شخصی آنان توسط برخی افراد سودجو در فضای مجازی منتشر و موجب هتک حرمت شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه ۱۳۹۲/۰۶/۰۴ ] [ 12:29 PM ] [ محسن آزاد ]

اگرچه آزمون‌هاي کارشناسي ارشد دانشگاه‌هاي آزاد، دولتي و علوم‌پزشکي در زمان‌هاي مختلف برگزار شد، اما قرار است نتايج آن‌ها چند روز زودتر يا ديرتر در شهريور ماه اعلام شود. به گزارش خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، نتايج نهايي آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزشي زودتر از دو آزمون ديگر اعلام خواهد شد که در اين گزارش زمان اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد هر کدام از دانشگاه‌ها آمده است.

اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه‌هاي دولتي در هفته جاري

دکتر حسين توکلي مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي در هفته اول شهريور ماه - تا پايان هفته جاري - ظرفيت پذيرش آزمون کارشناسي ارشد 92 را اعلام کرد.

وي با اشاره به ظرفيت پذيرش حدود 99 هزار و 996 نفري داوطلبان آزمون کارشناسي ارشد 92، گفت: نتايج نهايي اين دوره از آزمون تا پايان هفته جاري از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.orgاعلام مي‌شود.

توکلي همچنين يادآور شد که نتايج آزمون دوره دکتري نيز هفته آينده اعلام خواهد شد.

اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي در اوايل شهريور

غلامرضا حسن‌زاده رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي از اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي در اوايل شهريور ماه خبر داد.

وي با اشاره به اعلام نتايج نهايي آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي در روز چهارشنبه ششم شهريور ماه از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي به نشاني www.sanjeshp.ir، گفت: ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان در روزهاي 13 و 14 شهريور ماه انجام مي‌شود.

اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد و دكتري دانشگاه آزاد در اواسط شهريور ماه

همچنين ناصر اقبالي رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي از اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد و دكتري 92 در اواسط شهريور ماه خبر داد.

وي گفت: نتايج اين دوره از آزمون کارشناسي ارشد در اواسط شهريور ماه از طريق سايت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام مي‌شود.

اقبالي با تاکيد بر اينکه معدل در گزينش نهايي داوطلبان تاثيري ندارد، در خصوص ظرفيت پذيرش دانشجو در اين دوره، اظهارکرد: 70 هزار نفر در اين دوره از آزمون پذيرفته مي‌شوند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه ۱۳۹۲/۰۶/۰۳ ] [ 9:27 AM ] [ محسن آزاد ]
در حسرت دختردارشدن با تولد 12 پسر
کیتری وجی شواندت زوج آمریکایی ساکن شهر «راک‌فورد» پس از تولد 11 فرزند پسر در رویای تولد یک دختر بودند، با تولد دوازدهمین پسر باید همچنان منتظر محقق شدن آرزوی خود بمانند.

کیتری، مادر نوزاد تازه متولد شده در حالی که لبخند بر لب داشت، گفت: تا قبل از تولد از جنسیت فرزندان بی‌اطلاع بودیم اما باز هم مثل همیشه صاحب پسر شدیم. دلیل آن را نمی‌دانیم اما باز هم از تولد فرزند پسر غافلگیر شدیم.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه ان‌بی‌سی، جِی شواندت پدر این نوزاد نیز گفت: هرگز تصورش را نمی‌کردم روزی برسد که 12 فرزند پسر داشته باشم!

این زوج اعلام کردند: در آرزوی تولد دختر بودند اما این بار نیز مانند 11 دفعه قبل صاحب پسر شدند.

مادر این خانواده گفت: مطمئن هستم داشتن یک دختر کوچک بسیار شیرین است. بعضی وقت‌ها احساس می‌کنم در رختکن یک تیم فوتبال زندگی می‌کنم.

پدر خانواده نیز در کمال تعجب گفت: دیگر قصد داشتن بچه‌های بیشتر را ندارد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه ۱۳۹۲/۰۵/۱۸ ] [ 17:39 PM ] [ محسن آزاد ]

در حال حاضر دولت گندم را کيلويي 800 تومان خريداري کرده و با قيمت کيلويي 465 تومان به کارخانه‌هاي خبازي ارائه مي‌دهد ولي باز هم اين يارانه کمتر از مابه‌التفاوت نرخ ارز مرجع سابق (1226 توماني) و ارز جديد (2477 توماني) است و همين موضوع مي‌تواند عامل افزايش قيمت نان باشد.

به گزارش ايسنا، تا سال گذشته اقلام مصرفي خانوار همچون گوشت، مرغ، برنج، شکر و روغن به عنوان کالاي اساسي شناخته مي‌شد، اما در اواخر پارسال بانک مرکزي با عدم اختصاص ارز مرجع اين اقلام را عملا از ليست کالاهاي اساسي خارج کرد. البته در آن زمان مقرر شده بود که بانک مرکزي تا پايان سال 1392 به کالاهاي اساسي باقيمانده در اولويت نخست کالاهاي وارداتي از جمله نهاده‌هاي دامي و گندم همچنان ارز مرجع 1226 توماني اختصاص دهد که البته با تصميم اخير اين بانک مقرر شده اين اقلام نيز با پرداخت ارز 2477 توماني از گمرک ترخيص شوند.

در همين رابطه شرکت پشيتباني امور دام اعلام کرده که اگر ارز مرجع به کالاهاي اساسي اختصاص پيدا نکند، شوک قيمتي به بازار مواد لبني و پروتئيني وارد مي‌شود، اما مدير عامل شرکت بازرگاني دولتي ايران معتقد است که اين موضوع شامل حال گندم نمي‌شود.

به گفته عباس قبادي توافق شده است که مابه‌التفاوت ارز مرجع و ارز مبادله‌اي واردات گندم از سوي دولت پرداخت شود.

شايد اشاره وي به صندوق توسعه ملي بوده است چراکه به گفته کيومرث کرمانشاهي، معاون کل سازمان توسعه تجارت قرار است با مصوبه دولت مابه‌التفاوت نرخ ارز مرجع و مبادله‌اي واردات کالاهاي اساسي از منابع صندوق توسعه ملي تامين شود.

محمدجواد کرمي رييس اتحاديه نان‌هاي حجيم و نيمه‌حجيم با اشاره به حذف ارز مرجع 1226 توماني اظهار کرد: در حال حاضر دولت گندم را کيلويي 800 تومان خريداري کرده و با قيمت کيلويي 465 تومان به کارخانه‌هاي خبازي ارائه مي‌دهد که اين موضوع نشان‌دهنده‌ اختصاص يارانه نان به طور غيرمستقيم از سوي دولت است. ولي باز هم اين يارانه کمتر از مابه‌التفاوت نرخ ارز مرجع سابق (1226 توماني) و ارز جديد (2477 توماني) است و همين موضوع مي‌تواند عامل افزايش قيمت نان باشد.

وي ادامه داد: در گذشته پيشنهاد شد که دولت اصلاح قيمت گندم، آرد و نان را در دستور کار خود قرار دهد که اين موضوع عملي نشد. در اين پيشنهاد آمده بود دولت قيمت فروش گندم خود را به کيلويي 850 تومان افزايش دهد.

کرمي تصريح کرد: البته با اصلاح قيمت نان به هزار تومان افزايش مي‌يافت اما از سوي ديگر انتخاب نوع نان کاملا در دست مردم بود و يارانه‌ نان به صورت نقدي در اختيار مردم قرار مي‌گرفت.

رييس اتحاديه نان‌هاي حجيم و نيمه‌حجيم در پاسخ به اين سوال ايسنا که آيا واريز يارانه نقدي نان مشکلاتي را به همراه خواهد داشت گفت: واريز يارانه نقدي فساد‌هاي اقتصادي را به همراه دارد اما فساد آن بسيار کمتر از فسادي است که در حال حاضر با فروش آرد کيلويي 465 تومان به کارخانه‌هاي خبازي به وجود آمده است.

وي تاکيد کرد: با ارائه‌ آرد کيلويي 465 تومان به کارخانه‌ها رانت‌هايي در پشت پرده اين موضوع به وجود آمده است. در کنار اين رانت‌ها بهانه‌جويي‌هاي کارخانه‌ها براي افزايش قيمت آرد نيز وجود دارد.

به گفته او در حال حاضر توزيع و نظارت آرد به طور کلي از دست دولت خارج شده است. در گذشته دولت آرد را با نظارت از کارخانه‌ها به واحد‌هاي نان‌پزي منتقل مي‌کرد، اما متاسفانه در حال حاضر اين اتفاق صورت نمي‌گيرد و معلوم نيست که آيا تمام گندمي که به کارخانه‌ها داده مي‌شود به دست نانوايي‌ها و بعد از آن به دست مردم ‌مي‌رسد يا خير.

رييس اتحاديه نان‌هاي حجيم و نيمه‌حجيم در پايان تاکيد کرد: دولت بايد نظارت بيشتري بر توزيع آرد در بين نانوايي‌ها داشته باشد.

افزايش قيمت نان، نظم اقتصادي خانوارها را بر هم مي‌زند

يک عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گفت: افزايش قيمت نان، نظم اقتصادي را در خانواده‌هاي کم درآمد بر هم مي‌زند و موجب مشکلات متعددي براي اين قشر از جامعه خواهد شد.

ابراهيم نکو گفت: نان به عنوان يکي از پرمصرف‌ترين اقلام خوراکي مردم نيازمند توجه و برنامه‌ريزي بيشتر است.

وي افزود: صحبت‌هايي که در چند روز اخير مبني بر افزايش قيمت نان مطرح است مي‌تواند مشکلات زيادي را براي اقشار کم‌درآمد ايجاد کند چرا که اين اقشار براي جبران اين گراني مجبور به حذف برخي ديگر از اقلام خوراکي مانند برنج هستند که در اين صورت سلامت جامعه مورد تهديد قرار مي‌گيرد.

اين عضو هيات رييسه کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: در شرايط فعلي متاسفانه شاهد رانت عظيمي در توزيع آرد هستيم که اين رانت فشار غيرمستقيمي به مصرف‌کننده نهايي يعني مردم وارد مي‌کند و لازم است رفع اين مشکل در اولويت دولت آينده قرار گيرد.

وي با بيان اينکه متاسفانه بعد از هدفمندي يارانه‌ها، کيفيت نان با وجود وعده مسئولين افزايش نيافته است، اظهار کرد: با وجود افزايش قيمت نان، کيفيت آن نه تنها افزايش نيافته بلکه به لحاظ وزني شاهد کاهش کميت در برخي از نان‌ها بوده‌ايم و به نوعي مي‌توان گفت مردم همان نان را که قبل از هدفمندي يارانه‌ها تهيه مي‌کردند با دو برابر قيمت بعد از اجراي اين طرح تهيه مي‌کنند و لازم است اين موضوع نيز در اولويت قرار بگيرد.

نکو خاطرنشان کرد: مسئولان بايد پيش از افزايش قيمت نان به دو موضوع مهم کيفيت نان و رفع مشکل گندم توجه کنند چرا که اين دو موضوع از درجه اهميت بيشتري نسبت به قيمت نان برخوردارند و تا زماني که اين مشکلات مرتفع نشود افزايش قيمت نان منطقي نخواهد بود.

نماينده مردم رباط ‌کريم در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: دو راهکار براي افزايش قيمت نان وجود دارد؛ راهکار اول افزايش قيمت و سپس افزايش تدريجي قيمت نان و تثبيت قيمت فعلي آن است و راهکار دوم اين است که همان يارانه‌اي را که دولت به نانوايي‌ها مي‌دهد به حساب خانوارها واريز کند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه ۱۳۹۲/۰۵/۱۲ ] [ 0:21 AM ] [ محسن آزاد ]

نتايج اوليه کنکور سراسري امروز؛ پنجشنبه از ساعت 10 صبح از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org اعلام مي‌شود.

دو تغيير بزرگ در کارنامه داوطلبان کنکور 92

رئيس سازمان سنجش از دو تغيير بزرگ در کارنامه امسال داوطلبان کنکور 92 خبر داد.به گزارش خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران؛ خدايي، رئيس سازمان سنجش کشور با بيان اينکه 924 هزار و 460 نفر مجاز به انتخاب رشته دانشگاه شده اند گفت: 2 تغيير در کارنامه امسال داوطلبان ايجاد شده است. وي افزود: اول داوطلبان مي توانند کارنامه را با عکس مشاهده نمايند، دوم اين كه همزمان با اعلام نتيجه پاسخ نامه خود را دريافت کنند.

قبولي 77 درصد کنکوري‌ها

خدايي با اشاره به اينکه 77 درصد داوطلبان وارد دانشگاه مي شوند گفت: ظرفيت ها افزايش يافته و به رقم 712 هزار و 367 نفر رسيده است.

وي افزود: در رشته رياضي 100 درصد و در رشته انساني بيش از 99 درصد افزايش داشته ايم.

رئيس سازمان سنجش ادامه داد: داوطلبان رشته تجربي با 38 درصد و رشته زبان با 41 درصد بيشترين شانس قبولي دارند.

15 مرداد زمان انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته

خدايي با بيان اينکه دفترچه راهنماي انتخاب رشته 15 مرداد برروي سايت سازمان سنجش مي رود گفت: 17 تا 22 مرداد نيز دفترچه انتخاب رشته برروي سايت قابل مشاهده است.

وي گفت: امکان انتخاب 150 کد رشته محل با آزمون و بدون آزمون در دفترچه وجود دارد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۱۰ ] [ 13:43 PM ] [ محسن آزاد ]

عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس گفت: وضعيت دارو در کشور به خصوص افزايش چند برابري قيمت‌ها، اسفبار است.

عابد فتاحي در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: قيمت داروها بطوري در کشور افزايش يافته که متاسفانه شاهد تحت فشار بودن خانواده بيماران هستيم، شخصا چندين بار شاهد بودم که در برخي مواقع افراد توان خريد داروهايي ضروري همچون داروهاي بيماري تشنج را ندارند و شرمنده بيمار خود مي شوند؛ با ديدن چنين صحنه‌هايي، خود نيز از وضعيت موجود شرمنده مي شوم، البته تمامي مسوولان بايد شرمنده باشند. عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس، با بيان اينکه پرداخت يارانه دارو در حل مشکلات مربوط به آن اثر چنداني ندارد، افزود: اگر به دنبال حل مشکلات دارو هستيم بايد نرخ ارز مربوط به دارو را کم کنيم به طوري که اگر با ارز مبادله اي دارو وارد شود هيچ کس توان خريد دارو را نخواهد داشت و بهتر است که با دلار هزار و 226 تومان وارد شود.

وي با بيان اينکه در حوزه دارو با تحريم مواجه نيستيم، تاکيد کرد: بيشر مشکلات مربوط به حوزه دارو مربوط به مديريت داخل و ارز تخصيصي به دارو است و هيچ کشوري اقدام به تحريم کشور ما در حوزه دارو نکرده است.فتاحي خاطرنشان کرد: دارو مانند ماشين و کالاهاي لوکس نيست و مسئولين بايد تمام تلاش خود را براي تامين داروي مورد نياز مردم به کار گيرند، با اختصاص يک تا دو ميليارد دلار تمام مسائل مربوط به دارو حل مي شود و اين پول زيادي نيست، همچنين شرکت‌هايي که مبادرت به واردات دارو مي‌کنند داروهاي مورد مردم را به بازار سياه نداده و در انبار خود ذخيره نکنند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۰۶ ] [ 16:2 PM ] [ محسن آزاد ]

 
شرط قبولي در آزمونهاي جامع علوم پايه پزشکي، دندانپزشکي و داروسازي و پيش کارورزي از کسب حداقل 50 درصد نمره آزمون دوباره به ميزان 70 درصد ميانگين نمرات 5 درصد افراد داراي بالاترين نمره بازگشت.به گزارش خبرنگار مهر، براساس پيشنهاد مرکز سنجش آموزش پزشکي در خصوص بازنگري نحوه محاسبه حد نصاب قبولي در آزمون هاي جامع علوم پايه پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و پيش کارورزي در پنجاه و يکمين جلسه شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشکي در 25 خردادماه 92 مطرح و مورد تصويب قرار گرفت.

حد نصاب نمره قبولي در آزمونهاي جامع علوم پايه پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و پيش کارورزي بر اساس 70 درصد ميانگين مجموع نمرات 5 درصد اول کليه دانشگاهها محاسبه مي‌شود و اين مصوبه از تاريخ تصويب (آزمون شهريور 92 به بعد) لازم الاجرا است.

معاونت آموزشي وزارت بهداشت اين مصوبه را که در پنجاه و يکمين جلسه شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشکي تصويب شده است به دانشگاهها و دانشکده‌هاي علوم پزشکي سراسر کشور ابلاغ کرد.

همچنين شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشکي در اصلاحيه اي درباره ماده 12 آيين نامه آموزشي دوره‌هاي کارداني، کارشناسي پيوسته و کارشناسي ناپيوسته مصوب سال 83 در خصوص اخذ واحد همراه با کارورزي در پنجاه و يکمين جلسه شورا مصوب کرد يک درس تئوري به يک درس تئوري يا عملي تغيير يابد.

به گزارش مهر، پيش از اين يک بار در سال 89 شوراي عالي برنامه ريزي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي مصوب کرد شرط قبولي در آزمونهاي جامع علوم پايه پزشکي، دندانپزشکي و داروسازي و پيش کارورزي که از شهريور سال 90 به بعد برگزار شد، کسب حداقل 50 درصد نمره آزمون قرار گيرد. در حال حاضر با اين مصوبه وضعيت کسب نمره دانشجويان علوم پايه پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و پيش کارورزي به وضعيت سال 89 بازگشت. بر اين اساس حدنصاب نمره قبولي براي امتحانات جامع علوم پايه پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و پيش کارورزي 70 درصد ميانگين نمرات 5 درصد افرادي است که بالاترين نمره امتحان را در سطح کشور کسب کرده باشند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۰۶ ] [ 16:1 PM ] [ محسن آزاد ]

شرايط جوي کشور در حال حاضر به گونه‌اي است که به علت بارش‌هاي بهاري و افزايش دما اکثر استانهاي کشور با کمبود آب مواجه خواهند بود.محمد اصغري کارشناس هواشناسي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: در شرايط فعلي نبايد انتظار بارش را داشته باشيم، امسال با کمبود شديد آب در اکثر استانها مواجه هستيم.

وي تصريح کرد: در استان تهران دماي هوا امسال بين 0.5 تا 1.5 درجه نسبت به گذشته گرم تر است ضمن آنکه ميزان بارش‌ها هم در اين استان نسبت به سال گذشته بسيار کمتر بوده است بنابراين جيره بندي آب در تهران قطعي است.

اصغري با بيان اينکه در استان تهران تا به امروز براساس آمار با 18 درصد کمبود بارش مواجه هستيم، افزود: در بين 31 استان کشور بدترين شرايط از نظر کمبود منابع آب مربوط به استان همدان است به همين علت اين استان با شرايط بحراني آب مواجه است.

اين کارشناس مسائل هوا شناسي تصريح کرد: از مردم مي‌خواهيم که مصرف بهينه آب را جدي گرفته تا کمتر با مشکل قطعي آب مواجه شويم. اما اين را بايد در نظر داشته باشيم که جيره بندي آب کاملا اجتناب پذير است.

وي در خصوص شرايط جوي کشور تا پايان روز جمعه گفت: از چهارشنبه تا آخر روزهاي پنج‌شنبه و جمعه در مجموع شاهد افزايش دما در کشور هستيم به طوري که دماي هواي تهران به بالاتر از 40 درجه خواهد رسيد.

اصغري ادامه داد: از غروب روز جمعه با عبور يک جبهه هواي عبوري در ارتفاعات اردبيل، گيلان، مازندارن و گلستان که همراه با بارش‌هاي موقت و خيلي ضعيف است شاهد خنک شدن نسبي هوا در نوار شمالي کشور هستيم که اين روند از غروب روز جمعه آغاز و در روز شنبه هم ادامه دارد.

اين کارشناس هواشناسي درباره شرايط جوي نواحي شرقي و استانهاي هم مرز با عراق تصريح کرد: طوفان شن همچنان در نواحي شمالي استان سيستان و بلوچستان و جنوب خراسان جنوبي ادامه داشته اين در حالي است که آسمان استانهاي کرمانشاه، ايلام، خوزستان و بوشهر به علت ورود گرد و خاک از عراق غبار آلود خواهد بود.

نگراني در تامين آب تهران

در همين رابطه ،شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اعلام موج جديد گرما در پايتخت و هشدار نسبت به افزايش مصرف آب و استفاده از حداکثر ظرفيت آبرساني به شهروندان اعلام کرد: در صورت ادامه روند فعلي، نگراني هايي در تامين آب تهران ايجاد مي شود.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام کرد: مصرف آب در تهران طي روزهاي اخير تا 3 ميليون و 200 هزار مترمکعب افزايش يافته است .

شرکت آب و فاضلاب استان تهران در اطلاعيه‌اي نسبت به تداوم افزايش مصرف آب در تهران ابراز نگراني کرد.در اين اطلاعيه آمده ‌است: گزارش‌هاي سازمان هواشناسي از تداوم افزايش دماي هوا در تهران تا 40 درجه سانتيگراد حکايت دارد که اين مسئله افزايش مصرف آب را در پي خواهد داشت؛ اين در حالي است که ظرفيت منابع سدها، شبکه توزيع و حجم مخازن آب تهران، توان اين افزايش ناگهاني را ندارد.

اين اطلاعيه مي‌افزايد: شرکت آب و فاضلاب استان تهران ضمن اعلام اينکه تمامي امکانات خود را براي مديريت اين وضعيت به کار خواهد بست، از يکايک شهروندان تهراني خواست تا با مسئوليت‌ پذيري و رعايت الگوي مصرف آب، خدمتگزاران خود را در طول روزهاي گرم پيش رو در مقابله با کمبود آب ياري کنند.

مصرف آب اصلاح شود، جيره بندي نخواهيم داشت

همچنين ،مدير عامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور گفت: اگر مردم مصرف آب را كنترل و بهينه كنند، روزهاي گرم سال جاري را بدون مشكل و با حداقل تنش پشت سر مي گذاريم، اما در صورت عدم تغيير روال مصرف، احتمال بروز مشكلاتي همچون افت فشار و قطعي آب وجود دارد.

سيد مهدي ثمره هاشمي افزود: ايران كشور خشك و كم آبي است كه در سالهاي گذشته درگير خشكسالي هاي متوالي در مناطق مركزي، جنوبي، جنوب شرقي، جنوب غربي و شمال شرقي بوده است.

به گفته وي، تعداد زيادي از منابع آبي از قبيل چشمه ها، قنوات و چاه ها خشك شده و اين در حالي است كه هم به تعداد مشتركين اضافه شده و هم در نتيجه افزايش سطح بهداشت مصرف آب افزايش يافته است.

مدير عامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور ادامه داد: معمولا فصل تابستان دوره اوج مصرف آب است، اما در برخي از سال ها به دليل بالاتر رفتن دماي هوا، هم منابع آبي با محدوديت مواجه شده و هم مصرف بالا مي رود كه حل اين پارادوكس كار بسيار پيچيده اي است.ثمره هاشمي خاطر نشان كرد: مصرف آب تهران گاهي اوقات روزانه به سه ميليون و 300 هزار متر مكعب مي رسد و اين در حالي است كه مصرف آب در تهران در برخي مواقع به ميزان مصرف سالانه يك شهرستان است.

مشاور وزير نيرو يادآور شد: متاسفانه برخي از شهروندان با آب شربي كه با هزينه بسيار بالا تهيه شده، پياده رو و آسفالت خيابان را آبياري مي كنند، در حالي كه در هيچ جاي دنيا مردم چنين كاري نمي كنند.ثمره هاشمي با بيان اينكه، در تهران جيره بندي و نوبت بندي آب نداريم و تلاش خواهيم كرد كه چنين نشود، اظهار كرد: البته در صورتي كه مردم در رفتارهاي مصرفي خود تجديد نظر نكنند، احتمال بروز مشكل در زمينه توزيع آب وجود خواهد داشت.

مدير عامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور اضافه كرد: در برخي مناطق كشور ممكن است افت فشار و يا قطعي مقطعي براي ارتفاع گيري مخازن داشته باشيم، اما مشكل حادي نداريم و همه تلاشمان را مي كنيم تا آب مورد نياز شهروندان را تامين كنيم.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه ۱۳۹۲/۰۴/۲۸ ] [ 12:43 PM ] [ محسن آزاد ]
تسنيم : اسناد ارائه شده از سوي دادگاه آفريقاي جنوبي حاکي از تاييد مرگ مغزي ماندلا از سوي پزشکان و تصميم‌گيري خانواده وي درباره قطع دستگاه تنفس مصنوعي است.به گزارش فرانس 24؛ طبق اسناد دادگاه، پزشکان معالج نلسون ماندلا اعلام کردند که وي درحالت موسوم به مرگ مغزي قرار داشته و از اين رو به خانواده وي توصيه کردند که دستگاه‌هاي تنفس مصنوعي را که درحال حاضر زندگي ماندلا به آنها وابسته است قطع کنند.طبق اين اسناد خانواده ماندلا نيز به صورت جدي در حال بررسي اين گزينه بودند.اين سند توسط وکيل خانوادگي ماندلا تنظيم و تقديم دادگاه عالي کيپ شرقي آفريقاي جنوبي شد. اقدام اخير پس از گزارش جاکوب زوما مبني بر وخامت اوضاع ماندلا و به تعويق انداختن سفرش به موزامبيک صورت گرفت.اين در حالي است که يک روز بعد رئيس‌جمهور آفريقاي جنوبي از پايدار بودن و در عين حال وخامت وضعيت ماندلا خبر داده بود و اين اظهارا نظر دولت آفريقاي جنوبي درباره وضعيت ماندلا ادامه داشته است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه ۱۳۹۲/۰۴/۱۵ ] [ 11:28 AM ] [ محسن آزاد ]

معاون داروي سازمان غذا و دارو ضمن اعلام خبر منتفي شدن واريز يارانه دارو به حساب خانوار عنوان کرد: وزارت بهداشت به اين جمع بندي رسيده است تا 1800 ميليارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده براي جبران مابه التفاوت نرخ ارز و 400 ميليون دلار يارانه دارو را به بيمه‌ها پرداخت کند.

به گزارش ايسنا، دکتر شمسعلي رضازاده در گردهمايي دست اندرکاران نظام دارويي کشور، ادامه داد: راهکارهاي اجرايي پرداخت اعتبار 2200 ميليارد توماني دارو در حال انجام است و بناست روز شنبه جلسه‌اي در اين خصوص با مسئولان امور بيمه‌اي کشور برگزار شود.

وي با بيان اينکه درخواست سازمان تامين اجتماعي و بيمه سلامت ايرانيان براي پوشش اين اختلاف قيمت ايجاد شده بر اثر تغيير نرخ ارز ماهيانه 30 ميليارد تومان است، عنوان کرد: 50 ميليارد تومان هم هزينه ماهيانه داروهاي يارانه‌اي ماست. در مجموع بايد ماهيانه 110 ميليارد تومان از محل اين اعتبار کمکي از سوي دولت در اختيار بيمه‌ها قرار بگيرد. بنابراين جبران افزايش قيمت همه داروهاي بيماران خاص و صعب العلاج از طريق بيمه تامين خواهد شد.

معاون غذا و داروي سازمان غذا و دارو همچنين در ادامه با بيان اينکه 1170 ميليون دلار ارسال ثبت سفارش براي بانک مرکزي انجام شده است که از اين ميزان 750 ميليون دلار مربوط به مواد اوليه و برخي از داروها تخصيص يافته است و با تخصيص 900 ميليون دلار نيز موافقت شده است، عنوان کرد: در واقع مي‌توان گفت بيش از 70 درصد از مجموع ثبت سفارش‌هاي دارويي که مجموع نياز سالانه را برطرف مي‌کند براي بانک مرکزي ارسال شده است و خريد ارزي 45 درصد از داروها نيز محقق شده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه ۱۳۹۲/۰۴/۱۵ ] [ 11:27 AM ] [ محسن آزاد ]

رئيس سازمان سنجش، جزئيات شرکت غايبان کنکور در دوره پذيرش بدون آزمون را اعلام کرد و گفت: 667 هزار داوطلب امسال از سوي سازمان سنجش آموزش کشور وارد دانشگاههاي کشور مي شوند.

ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تجميع دو آزمون دانشگاه آزاد اسلامي و سازمان سنجش، گفت: در اين آزمون، سنجش متمرکز شد و پذيرش کماکان در اختيار مرکز آزمون دانشگاه آزاد قرار دارد.

وي درباره افزايش تعداد شرکت کنندگان در آزمون سراسري 92، اظهار داشت: عليرغم پيش بيني ها مبني بر کاهش تعداد داوطلبان در آزمون سراسري سال جاري، امسال با 18 هزار افزايش شرکت کننده مواجه شديم.

رئيس سازمان سنجش درباره شرکت کنندگان گروه آزمايشي علوم تجربي از افزايش تعداد داوطلبان خبر داد و افزود: 47 درصد شرکت کنندگان در کنکورهاي پنجگانه را متقاضيان گروه آزمايشي علوم تجربي تشکيل داده اند.

ظرفيت پذيرش

وي درباره ظرفيت پذيرش دانشجو با بيان اينکه امسال 667 هزار داوطلب از سوي سازمان سنجش وارد دانشگاههاي کشور مي شوند، ادامه داد: اين ميزان پذيرش شامل دوره هاي با آزمون و بدون آزمون مي شود.

شانس کلي داوطلبان در پذيرش

خدايي درباره شانس کلي داوطلبان در پذيرش، گفت: اين ميزان شانس براي قبولي حدود 63 درصد است البته به علت عدم حضور برخي شرکت کنندگان در جلسات آزمون، اين شانس براي آن دسته از افرادي که در کنکور شرکت کردند افزايش خواهد يافت.

نحوه انتخاب رشته داوطلبان در دوره هاي با آزمون و بدون آزمون

معاون وزير علوم، تحقيقات و فناوري درخصوص نحوه انتخاب رشته داوطلبان در دوره هاي با آزمون و بدون آزمون پذيرش 92 به برخي نکات اشاره و تاکيد کرد: مرکز آزمون دانشگاه آزاد و سازمان سنجش بلافاصله بعد از اعلام نتايج مرحله اوليه اين آزمون در 12 مرداد، اقدام به انتشار دفترچه هاي انتخاب رشته به صورت جداگانه خواهند کرد.

امکان انتخاب رشته کنکوري‌هاي غايب

وي افزود: دفترچه سازمان سنجش شامل دو بخش با آزمون و بدون آزمون است، داوطلبان براساس نمره هايي که در دوره با آزمون دريافت مي کنند مجاز به انتخاب رشته مي شوند، اين در حاليست که براي داوطلبان پذيرش بدون آزمون هيچ قيد و محدوديتي وجود ندارد، داوطلبي که حتي غايب امتحان هم باشد مي تواند در انتخاب رشته بدون آزمون شرکت کند.

به گفته رئيس سازمان سنجش، حتي اگر داوطلبان در دوره هاي بدون آزمون هم ثبت نام نکرده باشند، سازمان سنجش فرصتي را فراهم خواهد کرد که اين ثبت نام صورت گيرد، از سوي ديگر داوطلباني که در پذيرش با آزمون شرکت کرده اند در پذيرش بدون آزمون هم مي توانند شرکت کنند.

خدايي درباره شرايط پذيرش بدون آزمون، خاطرنشان کرد: سوابق تحصيلي و معدل کتبي دو فاکتور اصلي پذيرش بدون آزمون دانشجو اعلام شده اند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه ۱۳۹۲/۰۴/۰۷ ] [ 21:36 PM ] [ محسن آزاد ]

رييس سازمان سنجش با اشاره به آغاز چهل وسومين آزمون سراسري از روز پنجشنبه 6 تيرماه، شانس قبولي داوطلبان به تفکيک گروه‌هاي آزمايشي مختلف را اعلام کرد.به گزارش خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ابراهيم خدايي روز شنبه در نشست مطبوعاتي با اشاره به توزيع کارت ورود به جلسه آزمون از امروز دوم تير ماه، گفت: کنکور 92 طي روزهاي پنجشنبه، جمعه و شنبه (6، 7 و 8 تيرماه) با رقابت يک ميليون و 83 هزار و 571 داوطلب در 358 شهرستان، 14 کشور خارجي و پنج گروه آزمايشي برگزار مي‌شود.

توزيع کارت ورود به جلسه کنکور 92 از طريق سايت سازمان سنجش

وي با اشاره به توزيع کارت ورود به جلسه کنکور 92 از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org، اظهار کرد: داوطلباني که دردو يا سه گروه آزمايشي نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده‌اند؛ بايد در زمان دريافت کارت ورود به جلسه علاوه برکارت گروه آزمايشي خود کارت آزمون ديگر گروه‌هايي که شرکت کرده‌اند را دريافت کنند.

نحوه اصلاح و رفع نقص کارت

وي با اشاره به نحوه اصلاح رفع نقص کارت به ورود به جلسه آزمون، اظهارکرد: داوطلبان پس از مشاهده کارت ورود به جلسه اگر در مواردي چون جنس، دين، زبان، معلوليت و بهياري با نقصي روبرو شدند، بايد به باجه‌هاي رفع نقص مراجعه کنند، همچنين در صورت مشاهده مشکل در ديگر مشخصات داوطلبي مي‌توانند از طريق سايت سازمان سنجش نسبت به اصلاح اين موارد اقدام کنند.

کليد سئوالات کنکور 9 تير منتشر مي‌شود

وي با اشاره به انتشار دفترچه سوالات آزمون دو ساعت پس از اتمام هر نوبت، گفت: کليد سوالات گروه‌هاي آزمايشي مختلف روز يکشنبه 9 تيرماه از طريق سايت سازمان سنجش منتشر مي‌شود.

زمان اعلام نتايج اوليه و انتخاب رشته مجازين

خدايي از اعلام نتايج اوليه کنکور 92 در 12 مردادماه خبر داد و گفت: انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از 17 مردادماه آغاز مي‌شود.

وي درخصوص اعلام نتايج نهايي آزمون، اظهارکرد: نتايج نهايي کنکور92 ، 21 شهريورماه اعلام مي‌شود.

گروه آزمايشي علوم تجربي؛ داراي بيشترين تعداد داوطلب

رئيس سازمان سنجش با اشاره به افزايش 18 هزارنفري تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته، تصريح کرد: امسال براي پذيرش دانشجو در رشته محل‌ها با آزمون دانشگاه دولتي فقط يک آزمون از طريق سازمان سنجش برگزار مي‌شود، البته فقط پذيرش داوطلبان علاقمند به گزينش دانشگاه آزاد توسط دانشگاه آزاد نيزانجام مي‌شود. وي بابيان اينکه تعداد داوطلبان در همه گروه‌هاي آزمايشي به استثناي علوم تجربي کاهش داشته است، گفت: تعداد داوطلبان گروه آزمايشي علوم تجربي 57هزارنفر افزايش داشته است و البته بيشترين کاهش را در گروه آزمايشي علوم انساني با 28هزار کاهش داشته‌ايم.

زمان برگزاري آزمون گروه‌هاي آزمايشي پنجگانه

خدايي با اشاره به زمان برگزاري آزمون و تعداد داوطلبان گروه‌هاي آزمايشي پنجگانه مختلف ،تصريح کرد: آزمون گروه آزمايشي گروه رياضي و فني صبح روز پنج‌شنبه (6 تير ماه) با رقابت 251 هزارداوطلب برگزار مي‌شود که از اين تعداد 61 درصد را مردان تشکيل مي‌دهند. وي افزود: آزمون گروه آزمايشي هنر با رقابت 47 هزارنفر عصر روز پنج شنبه (6 تير ماه) برگزار مي‌شودکه از اين تعداد 66 درصد را داوطلبان زن تشکيل مي‌دهند.

وي با اشاره به برگزاري گروه آزمايشي علوم تجربي با رقابت 507 هزار و 575 داوطلب در صبح روز جمعه (7 تيرماه)، گفت: گروه علوم تجربي داراي بيشترين شرکت‌کننده است که از اين تعداد 66 درصد داوطلبان را زنان تشکيل مي‌دهند.

خدايي با بيان اينکه آزمون گروه آزمايشي زبان‌هاي خارجي در عصرروز جمعه هفتم تيرماه با رقابت 119هزار و 186 داوطلب برگزار مي‌شود، افزود: از اين تعداد 60 درصد از داوطلبان را زنان تشکيل مي‌دهند.

وي با اشاره به برگزاري آزمون گروه آزمايشي علوم انساني در صبح روز شنبه هشتم تيرماه با رقابت 297 هزارو655 داوطلب، گفت: از اين تعداد 66 درصد داوطلبان را زنان تشکيل مي‌دهند.

پيرترين وجوان‌ترين داوطلب کنکور 92

رئيس سازمان سنجش با اشاره به اعلام پيرترين وجوان‌ترين داوطلب کنکور 92، گفت: جوان‌ترين کنکوري امسال آرميتا فريد متولد 1378 ، 14 ساله متقاضي گروه آزمايشي علوم تجربي از اصفهان و مسن‌ترين داوطلب پيرمردي 76 ساله متولد 1316 به نام سيد قاسم پيرو موسوي جلالي از آستانه اشرفيه گيلان مي‌باشد.

شانس قبولي داوطلبان به تفکيک گروه‌هاي آزمايشي مختلف

خدايي از ظرفيت پذيرش 677 هزار و 960 نفري داوطلبان دررشته‌ محل‌هاي با آزمون و بدون آزمون کنکور 92 خبر داد و افزود: شانس قبولي داوطلبان در اين دوره از آزمون 63 درصد است.

وي با اشاره به شانس قبولي داوطلبان به تفکيک گروه‌هاي آزمايشي مختلف، گفت: شانس قبولي در گروه آزمايشي علوم رياضي 78 درصد،علوم تجربي 31 درصد، انساني 83 درصد، هنر43 درصد و زبان 32 درصد است.

کمترين پذيرش در گروه آزمايشي علوم تجربي مي‌باشد

وي با بيان اينکه کمترين پذيرش در گروه آزمايشي علوم تجربي مي‌باشد، اظهار کرد: اين در حالي است که تعداد داوطلبان گروه آزمايشي علوم تجربي از همه گروه‌هاي مختلف بيشتر است. البته اگر ظرفيت برخي از رشته‌هايي که در چند گروه پذيرش آنها انجام مي‌شود را جدا کنيم شانس قبولي در گروه آزمايشي علوم تجربي به 17 درصد مي‌رسد.

وي افزود: به عبارتي ديگر از هر 100 داوطلب گروه آزمايش علوم تجربي 17 نفر وارد دانشگاه مي‌شوندکه البته اگر وزارتين بهداشت و علوم همکاري لازم را براي ظرفيت‌سازي اين گروه انجام دهند اميدواريم به ظرفيت بيشتري دست يابيم چرا که ظرفيت پذيرش با احتساب ظرفيت دانشگاه آزاد در همه گروه‌هاي آزمايشي بيشتر از تعداد داوطلبان است.

خدايي با بيان اينکه با اين حال ظرفيت پذيرش در کنکور امسال 15 درصد نسبت به سال گذشته افزايش داشته است، اظهار کرد: ظرفيت پذيرش در کنکور سال گذشته 588هزارنفر بوده است.

رئيس سازمان سنجش، گفت: پاسخنامه امتحاني 75هزار داوطلب اول پس از اعلام نتايج اوليه از طرف سايت سازمان سنجش منتشر مي‌شود.

توزيع دو دفترچه عمومي و اختصاصي در جلسه آزمون

خدايي با اشاره به توزيع دو دفترچه عمومي و اختصاصي در جلسه آزمون، گفت: سوالات آزمون شخصي سازي شده است و چيدمان‌هاي سوالات مختلف است. وي با بيان اينکه سطح دشواري سوالات کنکور 92 همانند سال گذشته است، به داوطلبان توصيه کرد که نگران دشواري سوالات نباشند.

طراحي سه بسته راهنماي انتخاب رشته کنکور 92

رييس سازمان سنجش با اشاره به تعبيه سه بسته راهنماي انتخاب رشته براي مجازين، گفت: بسته‌ آنلاين راهنماي انتخاب رشته براي داوطلبان طراحي شده است که از طريق سايت سازمان سنجش ارائه مي‌شود، همچنين ويژه‌نامه و کتاب راهنماي انتخاب رشته هم در نظر گرفته شده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه ۱۳۹۲/۰۴/۰۳ ] [ 15:9 PM ] [ محسن آزاد ]

تصاویر دیدنی و جالب از شادی و پایکوبی مردم در خیابان بعد از صعود تیم ملی ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

jashn shadi 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 1 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانیjashn shadi 2 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 3 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 4 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 7 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 6 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 5 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 8 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 9 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 10 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 13 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 12 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 11 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 16 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 15 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانی

jashn shadi 14 300x168 عکس های دیده نشده از جشن مردم بعد از صعود ایران به جام جهانیموضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه ۱۳۹۲/۰۳/۳۱ ] [ 11:51 AM ] [ محسن آزاد ]

رسانه هاي اسرائيلي معتقدند پايان احمدي نژاد و انتخاب روحاني بهانه لازم براي اقدامات ضدايراني تل آويو را مي‌گيرد.به گزارش عصر ايران، خبرنگار خبرگزاري فرانسه از اسرائيل در گزارشي نوشت: کارشناسان اسرائيلي مي گويند با پايان دوره احمدي نژاد و رسيدن روحاني معتدل به کرسي رياست جمهوري ايران، اسرائيل اين موقعيت را از دست مي دهد که بتواند با استناد به سياست هاي احمدي نژاد ، هم پيمانان غربي خود را براي مراجعه به گزينه نظامي عليه برنامه هسته‌اي ايران اقناع کند. روزنامه پرتيراژ يديعوت آحارونت چاپ تل آويو روز يکشنبه در متن حزن آلودي نوشت: بدون احمدي نژاد متعصب چه بايد بکنيم؟ بايد به واقعيت ها برگرديم يا اينکه سريع به دنبال يافتن سوژه جديدي باشيم. از زمان اعلام پيروزي ناگهاني حسن روحاني در انتخابات رياست جمهوري ايران که يک روحاني معتدل توصيف مي شود؛ بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل و نيروهاي تندرو کابينه اش تلاش کردند تاکيد کنند که اين انتخابات ايران، معادلات فعلي را تغيير نمي دهد و بايد به فشارها عليه تهران ادامه داد.

نتانياهو در نشست هفتگي کابينه گفت: جامعه جهاني نبايد متوهم بشود و به سمت کاهش فشارها عليه برنامه اتمي ايران حرکت کند.

اسرائيل که تنها قدرت هسته اي خاورميانه به شمار مي آيد به همراه کشورهاي غربي ايران را به تلاش براي کسب بمب اتمي متهم مي کند.

کشورهاي غربي به بهانه اين مسئله، تحريم هاي گسترده اي را به صورت يکجانبه و از طريق شوراي امنيت سازمان ملل متحد عليه ايران اعمال کردند که منجر به آسيب هاي اقتصادي گسترده اي عليه ايران شد.نتانياهو در واکنش به پيروزي روحاني در انتخابات ايران گفته بود: درباره ايران براساس عملکردش قضاوت مي شود. اگر ايران بر ادامه برنامه هسته اي اش اصرار کند پاسخ شفاف خواهد بود. توقف برنامه هسته اي با همه وسايل لازم خواهد بود.

اما کارشناسان اسرائيلي مي گويند که نخست وزير اسرائيل هم اکنون بايد از شدت سخنانش عليه ايران بکاهد و صبر کند. اين در حالي است که نتانياهو در چند ماه اخير هشدارهايش درباره نزديکي ايران به خط قرمز هسته اي را افزايش داده است و درباره حمله نظامي پيشگيرانه به ايران تهديد کرده بود.

"عاموس هاريل" کارشناس امور دفاعي در روزنامه چپگراي اسرائيلي هاآرتص هم در مقاله اي نوشت: با وجود روحاني به عنوان نماي جديدي از ايران و فردي معتدل که مي خواهد تحريم هاي بين المللي را از ايران بردارد و برخلاف احمدي نژاد، از گفتمان انکار هولوکاست پيروي نمي کند نتانياهو در اقناع جهان درباره ضروري بودن حمله به تاسيسات هسته اي ايران ، با سختي و دشواري روبه رو خواهد شد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۳/۲۹ ] [ 0:37 AM ] [ محسن آزاد ]

واكنش علي دايي به سوال خبرنگاران درمورد کريمي درنشست خبري سه شنبه جالب بود.دايي در جواب خبرنگاران ابتدا اعلام كرد تا آنجا كه خبردارد وازرسانه ها شنيده كريمي بعد از بازي با سپاهان خداحافظي كرده اما درپاسخ به سوالي كه بالاخره كريمي را مي خواهيد يا نه گفت:من تازه به ايران رسيده ام و فعلا نمي توانم جوابي بدهم.با اين جواب شايد مي شد جواب اول را ناديده گرفت و به بازگشت كريمي دوباره اميدوار شد اما محمد رويانيان بعد ازتمرين اول تيمش خطاب به عاشقان كريمي جواب داد:حضوركريمي در پرسپوليس منتفي است.البته دراين زمينه كريم باقري هم اخيرااظهار نظري كرده بود و به نظر مي رسيد قرار است او تلاش زيادي درجهت بازگرداندن کريمي به جمع سرخپوشان انجام دهد اما فعلا خبري از تلاش و رايزني هاي باقري هم نيسست و به نظرنمي‌رسد بازگشت كريمي به اين راحتي ها باشد.

البته بعد ازراه آهن، فولاد ، نفت تهران و گسترش فولاد حالا نوبت به ملوان رسيد تا براي جذب كريمي پيشنهاد بدهد.

مسئولان باشگاه ملوان بندرانزلي به دنبال جذب کريمي هستند. مديرعامل باشگاه ملوان ضمن تاييد اين خبر گفت: بعد ازاينکه شنيديم پرسپوليسي‌هاي تمايلي به حفظ کريمي ندارند شخصا با وي مذاکره کرده ام. ايشان از اصالت شمالي برخوداراست و چنانچه تمايل داشته باشد ما درخدمت اوهستيم. ازوي درباره ميزان دستمزدي که براي کريمي درنظرگرفته پرسيديم که اواين پاسخ را داد:دوست داريم اگر بازيکن بزرگي مانند کريمي هم به ملوان مي آيدابتدا دلش با اين تيم و مردم فوتبال دوست شهرانزلي باشد. قطعا براي کريمي نمي‌توانيم سقف در نظر بگيريم اما دوست داريم کريمي با دلش به انزلي بيايد.

مذاکرات را با او ادامه مي دهيم تا ببينيم چه نتيجه‌اي به همراه خواهد داشت. اين درحالي است که باشگاه ملوان بندرانزلي خواهان جذب ايمان مبعلي هم هست و مذاکراتي با اين بازيکن داشته است. مديرعامل باشگاه ملوان مذاکره با ايمان مبعلي راهم تاييد کرد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه ۱۳۹۲/۰۳/۱۰ ] [ 12:46 PM ] [ محسن آزاد ]

وحيد هاشميان مهاجم اسبق تيم ملي فوتبال که باشگاه تراکتورسازي براي استخدامش به عنوان يکي ازدستياران مجيد جلالي ابرازعلاقه کرده بود،مي‌گويد که قصد ندارد تا يک سال آينده به ايران بازگردد.وي درباره‌ پيشنهاد باشگاه تراکتورسازي به وي براي حضوردرکادر فني اين تيم گفت: درحال حاضر در يک دوره مربيگري در هانوفربه سرمي‌برم که شش روز طول مي‌کشد اما مساله مهم‌تر اين است که تا يک سال آينده قصد بازگشت به ايران را ندارم و زماني هم که به ايران بازگردم، قطعا به عنوان سرمربي کار خواهم کرد.

وي درباره دوره مربيگري که درآن حضور دارد، نيزافزود: در اين دوره درباره شيوه‌هاي نوين بدنسازي، تغذيه، پيشگيري ازمصدوميت و تست‌هاي جديد آمادگي جسماني دربوندسليگا آموزش‌هايي داده مي‌شود که البته استاندارد آموزش‌ها در آلمان با ايران بسيار متفاوت است.

در ايران اصلا آموزشي وجود ندارد و شما با رابطه مي‌توانيد به هر جايي برسيد.طبق قاعده‌اي که اين‌جا وجود دارد براي دريافت مدرک مربيگري‌ام بايد 12 ماه ديگر در آلمان به عنوان سرمربي فعاليت کنم تا دوره‌ام را به پايان برسانم. فعلا بيشتر به پر کردن اين زمان فکر مي‌کنم و در هر تيمي حضور پيدا کنم آن را فرصتي براي يادگيري و تجربه مي‌دانم.

سرمربي پيشين تيم فوتبال هالستنبک‌-رلينگن آلمان درباره‌ عملکردش دراين تيم در ليگ منطقه‌اي هامبورگ گفت: زماني که هدايت اين تيم را پذيرفتم، يازدهم يا دوازدهم ليگ بود و با تيم‌هاي پايين‌تر از خودش امتياز برابري داشت ولي درنهايت تيم ما دررده هفتم قرار گرفت که بهترين نتيجه در چند سال اخير بوده است.

انشاءالله در مرحله‌ بعدي در تيم‌هاي ديگري حضور پيدا کنم.هاشميان همچنين در پاسخ به اين سوال که آيا پيشنهادي از تيم‌هاي ديگرآلماني دارد يا خير، گفت: صحبت‌هايي با من شده است اما به تيم بعدي‌ام بيشتر به عنوان يادگيري و تجربه‌اندوزي نگاه مي‌کنم تا کار.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه ۱۳۹۲/۰۳/۱۰ ] [ 12:44 PM ] [ محسن آزاد ]

جانشين اداره منابع انساني ستادکل نيروهاي مسلح شرايط بخشودگي اضافه‌خدمت ناشي از غيبت سربازان را تشريح کرد.

سردار موسي کمالي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره تسهيلات در نظر گرفته شده براي سربازان متاهل که در فراخوان چندي پيش ايسنا براي طرح مشکلات مردم حول محور سربازي نيز به آن اشاره شده بود، گفت: درگذشته در مقاطعي اضافه خدمت‌هاي سربازي‌هاي غايب را بخشيديم که در ارزيابي که بعدها انجام داديم، متوجه شديم که اين موضوع چندان آثار مثبتي نداشته است.

کمالي با بيان اينکه بخشش اضافه‌خدمت سربازان غايب مورد انتقاد افرادي بود که به سربازي مراجعه کرده بودند، گفت: اين انتقاد وارد بود، چرا که آنان معتقد بودند که چرا بخشش شامل حال افرادي مي‌شود که قانون را رعايت نمي‌کنند.

جانشين اداره منابع انساني ستادکل نيروهاي مسلح با بيان اينکه در ارزيابي‌هايي که انجام داديم نيز ضرورت تغيير سياست‌ها را احساس کرديم، گفت: در همين راستا سياست‌ها را تغيير داده و دستورالعملي را تدوين کرده‌ايم که بر اساس آن اضافه‌خدمت آن دسته از سربازان غايبي که خود را براي انجام خدمت سربازي به نيروهاي مسلح معرفي کنند، بر اساس ضوابط و شرايطي بخشيده شود.

متاهلان اولويت اول بخشش اضافه خدمت

وي درباره شرايط بهره‌مندي از بخشش اضافه‌خدمت سربازان نيز گفت: جديت و اهتمام در انجام وظيفه، مسئوليت‌پذيري و ... از شرايطي است که به موجب آن و به تشخيص فرماندهان سبب مي‌شود تا اضافه‌خدمت ناشي از غيبت سربازان بخشيده شود.

به گفته کمالي، اولويت اول ستادکل نيز در اين موضوع "سربازان متاهل" است.

جانشين اداره منابع انساني ستادکل نيروهاي مسلح همچنين با اشاره به محدوديت‌هايي که براي پذيرش سربازان متاهل غايب در استان محل سکونتشان وجود داشت نيز گفت: بر اساس قانون آن دسته از افرادي که وارد غيبت شده باشند، از برخي تسهيلات در نظر گرفته شده محروم مي‌شوند که از جمله آن امکان بکارگيري سربازان در استان يا نزديک‌ترين استان محل سکونتشان است که اين موضوع براي سربازان متاهلي که وارد غيبت شده‌اند نيز برطرف مي‌شود.وي افزود: استفاده از تسهيلات براي افرادي که وارد غيبت نشده‌اند، منعي ندارد.

کمالي گفت: اين آيين‌نامه از ابتداي تيرماه در سراسر کشور اجرايي مي‌شود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه ۱۳۹۲/۰۳/۰۳ ] [ 20:43 PM ] [ محسن آزاد ]

پس از گذشت يک فصل مشخص شد قرارداد جواد نکونام با استقلال چقدر بوده است. مبلغي که مديران استقلال و شخص علي فتح‌الله زاده همواره آن را طور ديگري عنوان مي کردند.

به گزارش ايسنا، حرف و حديث ها درباره قرارداد نکونام با استقلال از همان روزهاي اول حضور اين بازيکن در جمع آبي‌ها آغاز شد. فتح‌الله‌زاده معتقد بود که قزل‌آلاي نقل و انتقالات را به استقلال آورده است اما هر روز مجبور بود درباره رقم قرارداد نکونام به رسانه‌ها توضيح دهد.

او همان روزها گفته بود: "يک ريال بيش از مبلغي که اعلام کردم به نکونام نداده‌ايم. اگر يک ريال بيشتر از آن پرداخت کرده باشم، مرا اعدام کنند. 700 هزار يورو به باشگاه اوساسونا پرداخت کرديم تا رضايت نامه نکونام را بگيريم و 300 ميليون هم به خود او داديم.

مديرعامل استقلال همچنين در مصاحبه ديگري درباره قرارداد نکونام اينطور توضيح داده بود: " قطعا مبلغ قرارداد نکونام بالاي سقف است چون بايد پولي را به عنوان رضايت‌نامه به باشگاه اوساسونا بدهيم و من دقيقا مبلغ قرارداد را اعلام خواهم کرد اما بايد بگويم که در اين مساله کاملا قانون را رعايت مي‌کنيم.

به خاطر اينکه مبلغ رضايت‌نامه نکونام را بايد به باشگاه اوساسونا بدهيم امسال مبلغ کمي به او پرداخت مي‌کنيم و سال آينده قرارداد بيشتري با او مي‌بنديم."

حالا فصل تمام شده و جريان به گونه ديگري رقم خورده است.

نکونام بعد از آخرين بازي استقلال در اين فصل که مقابل الشباب بود و منجر به صعود آبي ها به جمع 8 تيم برتر آسيا شد به شدت از وضعيت خود در استقلال انتقاد کرد و صراحتا گفت که مبلغ قرارداد او با اين تيم يک ميليارد و 750 ميليون تومان بوده است. نکونام همچنين گفت که فقط 45 درصد از پولش را گرفته و باقي قراردادش باقي مانده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه ۱۳۹۲/۰۳/۰۳ ] [ 20:41 PM ] [ محسن آزاد ]

 دانشگاه آزاد اسلامي زمان ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجويان اين دانشگاه را در نيمسال اول از 16 خرداد تا 16 تير و براي نيمسال دوم از 15 آذر تا 15 دي اعلام کرد.به گزارش خبرگزاري مهر، دستور العمل اجرايي مربوط به آيين نامه نقل و انتقال دانشجويان تنظيم و به کليه واحدها، مراکز آموزشي و آموزشکده هاي فني و حرفه اي سما در سراسر کشور ابلاغ شده است.

براساس اين آيين نامه درخواست نقل و انتقال دانشجويان از شانزدهم خرداد ماه هر سال تا شانزدهم تيرماه جهت نيمسال اول و از پانزدهم آذرماه تا پانزدهم دي ماه جهت نيمسال دوم هر سال تحصيلي از طريق واحدها و مراکز آموزشي مبدا قابل دريافت است.

مراحل بررسي درخواست و اسناد و مدارک دانشجويان:

1- تکميل فرم شماره يک توسط دانشجوي متقاضي و تحويل آن به معاونت دانشجويي واحد يا مرکز آموزشي مبدأ در موعد مقرر به همراه مدارک لازم

2- بررسي درخواست متقاضي توسط واحد مبدأ برابر اسناد و مدارک مثبته و با رعايت مفاد آئين نامه نقل و انتقالات دانشگاه

3-در صورت موافقت با تقاضاي دانشجو در واحد مبدأ، واحد مبدأ موظف است نسبت به اخذ نظر (موافقت يا مخالفت) مراجع ذيربط (حسب مورد: دبير هيأت امناي استان واحد مبدأ، واحد مقصد، دبير هيأت امناي واحد مقصد) اقدام نمايد.

4-در صورت موافقت همه مراجع ذيربط، براي مواردي که براساس ضوابط آيين نامه دانشجو حائز شرايط انتقال مي‌گردد:

1-4-واحد مبدأ موظف است پرونده و کليه مدارک لازم را به واحد مقصد ارسال نمايد. بديهي است ارسال ليست دروس(فرم شماره 2) و پرونده تحصيلي دانشجوي انتقالي از وظايف حوزه معاونت آموزشي واحد يا مرکز دانشگاهي مبدأ مي باشد و در صورت عدم ارسال، واحد مقصد موظف است مراتب را ازطريق واحد يا مرکز دانشگاهي مبدأ پيگيري نمايد.

2-4- واحد دانشگاهي مقصد موظف است پس از دريافت پرونده دانشجو (مدارک مثبته نقل و انتقال و پرونده آموزشي) ضمن بررسي و مطابقت دقيق مدارک ومستندات ارسالي توسط واحد مبدأ با ماده آيين نامه اي ثبت شده درسايت نقل و انتقالات درصورت عدم احراز شرايط و هرگونه مغايرت با آيين نامه نقل وانتقالات سريعاً مراتب را ضمن عودت پرونده دانشجو به واحد دانشگاهي مبدأ اعلام کند. در صورت احراز شرايط و مطابقت مدارک و مستندات ضمن ثبت اعلام وصول در سايت پرونده دانشجو به حوزه معاونت آموزشي واحد تحويل نمايند.

بديهي است پاسخگوي عواقب هرگونه مغايرت ، عدم احراز شرايط آيين نامه، عدم رعايت ضوابط آموزشي مجوز نقل و انتقال صادره با مدارک و مستندات ارائه شده دانشجويان به عهده معاونت‌هاي دانشجويي واحد يا مرکز دانشگاهي مبدأ و مقصد مي باشد.

شرايط بررسي درخواست دانشجويان بيمار و معلولين

- پس از تشکيل پرونده، دانشجوي متقاضي نقل و انتقال توسط پزشک معتمد واحد مبدأ مورد معاينه قرار گرفته و در صورت تأييد بيماري و عدم ارائه امکانات درماني در شهر محل تحصيل، پرونده پزشکي به دانشگاه علوم پزشکي يا مراکز درماني وابسته ارسال و در صورت تأييد مراتب، نظريه کميسيون پس از ثبت در سايت انتقالات توسط واحد مبدأ انجام پذير است و چنانچه واحد مقصد دانشجوي متقاضي نقل و انتقال، هر يک از واحدهاي استانهاي تهران و البرز باشد مي بايست پرونده دانشجو پس از تاييد پزشک معتمد واحد مبداء و دانشگاه علوم پزشکي يا مراکز درماني وابسته جهت بررسي به حوزه معاونت دانشجويي سازمان مرکزي دانشگاه ارسال گردد.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه ۱۳۹۲/۰۲/۲۱ ] [ 15:59 PM ] [ محسن آزاد ]

محمد رويانيان مديرعامل باشگاه پرسپوليس درباره انتخاب سرمربي پرسپوليس براي فصل آينده گفت: من مديري هستم که در دوران مديريتم 4 مربي عوض کرده‌ام و اين مي‌شود پنجمين مربي‌مان. اما مشکل پرسپوليس مربي نيست بلکه جاي ديگري است. مشکل، همان مريضي پرسپوليس است که هواداران توقع دارند اين بيماري را حل کنم.

وي افزود: اميدوارم مجبور نشوم به خاطر برخي فشارها تصميم غيرمنتظره‌اي بگيرم. کميته فني مشکلي ندارد، بالاخره يا من مربي را انتخاب مي‌کنم يا کميته فني. اما همانطور که گفتم مشکل ما انتخاب مربي نيست.

رويانيان درباره صحبت‌هاي پنجعلي که پيرواني، مايلي‌کهن و درخشان را به عنوان سه گزينه نهايي معرفي کرده بود، گفت: هنوز گزينه نهايي انتخاب نشده است. گزينه‌هاي من 4 نفر هستند. من اين حق را دارم که با مايلي‌کهن يا هر مربي ديگري مذاکره کنم.

رويانيان در رابطه با خبر مذاکره با علي دايي گفت: من با پروين، کرانچار،‌ مايلي‌کهن، دايي و هر مربي ديگري مذاکره مي‌کنم. الان فصل صحبت کردن است.

وي گفت: اميدوارم شرايط طوري پيش نرود که مجبور شوم به حرف قبلي خودم که گفته بودم "يا يحيي يا بدون يحيي" عمل کنم. پس بهتر است زياد فشار نياورند. مديرعامل باشگاه پرسپوليس در ادامه گفت: نمي دانم چرا وقتي دعا مي‌کنيم داور به نفع ما سوت نمي‌زند اما ديگران تا دعا مي‌کنند، داور به نفعشان سوت مي‌زند! دعاهاي من در فوتبال مستجاب نمي‌شود اما دعاهاي ديگران مي شود. بيش از 5 دقيقه هادي نوروزي را پشت پنالتي نگه مي‌دارند تا تمرکزش به طور کامل از بين برود. در اين فوتبال، قهرمان با دعا و تلاش تيم تعيين نمي‌شود بلکه تيم قهرمان را مسائل ديگري تعيين مي‌کند. اين براي من خيلي عجيب است. هر جا دعا مي‌کنيم داور به نفع تيم حريف مي‌گيرد!

وي همچنين درباره انتخاب پنجعلي به عنوان سرپرست پرسپوليس گفت: در فصل بعد تغييراتي در تيم خواهيم داشت.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه ۱۳۹۲/۰۲/۲۱ ] [ 15:58 PM ] [ محسن آزاد ]

آزمون کارشناسي ارشد گروه علوم پزشکي در دو نوبت صبح و عصر پنجشنبه 9 و 10 خرداد برگزار مي شود و 71 هزار نفر در 62 رشته به رقابت مي‌پردازند. به گزارش خبرنگار مهر، آزمون کارشناسي ارشد به تفکيک در دو نوبت صبح و عصر پنجشنبه 9 و 10 خرداد برگزار مي شود. آزمون صبح راس ساعت 9 و آزمون عصر راس ساعت 15 آغاز مي شود و مدت آزمون 160 دقيقه است. آزمون 15 رشته در صبح پنجشنبه، آزمون 15 رشته در بعدازظهر پنجشنبه، آزمون 17 رشته در صبح جمعه و آزمون 15 رشته در بعدازظهر جمعه برگزار مي شود.

ظرفيت پذيرش دانشگاه هاي پذيرنده دانشجو جهت انتخاب محل تحصيل چهارم خرداد اعلام مي شود. داوطلبان در روزهاي چهارم تا دهم خردادماه فرصت دارند که محل تحصيل خود را انتخاب کنند. انتخاب محل دانشگاه به صورت اينترنتي و پس از اعلام ظرفيت دانشگاه ها انجام مي گيرد.

کارت آزمون ورود به جلسه در روزهاي چهارم تا دهم از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي با ارايه کدرهگيري قابل دريافت است.داوطلباني که در آزمون کارشناسي ارشد سال 92 وزارت بهداشت در يکي از دانشگاه هاي پذيرنده به جز شعبه هاي بين الملل پذيرفته شوند ولي ثبت نام نکنند يا پس از ثبت نام انصراف دهند مجاز به شرکت در آزمون سال بعد نخواهند بود.

داوطلباني که موفق به ارسال کامل مدارک خود نشده اند مي توانند از 10 تا 12 خردادماه مدارک را به صورت اينترنتي ارسال کنند. داوطلبان متقاضي استفاده از آيين نامه تسهيلات ويژه استعداد درخشان با آزمون ورودي و بدون آزمون ورودي مي توانند از تاريخ 15 تا 22 مرداد جهت انجام مراحل مربوطه و معرفي از طريق دانشگاه، به دانشگاه محل تحصيل خود مراجعه کنند.تنها داوطلبان رشته هاي فيزيک پزشکي، ارگونومي، راديوبيولوژي و حفاظت پرتويي، بهداشت محيط، بهداشت حرفه اي و مهندسي پزشکي مجاز به استفاده از ماشين حساب بدون قابليت برنامه‌ريزي هستند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ شنبه ۱۳۹۲/۰۲/۲۱ ] [ 15:56 PM ] [ محسن آزاد ]

 مدير روابط عمومي مرکز آزمون دانشگاه آزاد در پاسخ به برخي کامنت‌هاي ايسنا مبني بر همزماني برگزاري آزمون‌هاي کارشناسي ارشد دانشگاه‌هاي آزاد و علوم پزشکي، گفت: تدابير لازم براي رفع مشکل تداخل زمان برگزاري اين دو آزمون انجام شد و براساس آن آزمون رشته‌هاي علوم پزشکي دانشگاه آزاد به 11 خرداد موکول شد.

مهرداد ناظري در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به برگزاري آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد در طي روزهاي 9 الي 11 خرداد ماه، اظهارکرد: از آنجايي که آزمون کارشناسي ارشد رشته‌هاي علوم پزشکي طي روزهاي 9 و 10 خرداد ماه برگزار مي‌شود، براي عدم تداخل رشته‌هاي گروه علوم پزشکي اين دو آزمون برنامه‌ريزي لازم انجام شد. وي افزود: بر اين اساس مقرر شده است که آزمون‌ کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد براي گروه علوم پزشکي شامل رشته‌هاي مديريت و خدمات بهداشتي درماني، پرستاري، سم‌شناسي، نظارت بر امور دارويي و رشته‌هاي علوم پايه در روز شنبه 11 خرداد ماه برگزار شود.

ناظري ادامه داد: اين درحاليست که آزمون کارشناسي ارشد رشته‌هاي علوم پزشکي وزارت بهداشت در طي روزهاي 9 و 10 خرداد ماه برگزار مي‌شود، بنابراين داوطلبان نگراني نسبت به اين موضوع نداشته باشند.

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي: عوامل آزمون کارشناسي ارشد در قرنطينه هستند

همچنين در اين باره دکتر غلامرضا حسن‌زاده رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي، گفت: امکان تغيير زمان برگزاري آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي از سوي وزارت بهداشت امکان‌پذير نيست.

وي با بيان اينکه تاريخ برگزاري آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي از سال گذشته مشخص و اعلام شده است و هم اکنون دست‌اندرکاران اين آزمون در قرنطينه به سر مي‌برند، اظهار کرد: تغيير زمان اين آزمون با توجه به تعداد زياد داوطلبان براي وزارت بهداشت غير ممکن است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۹ ] [ 9:55 AM ] [ محسن آزاد ]

 
رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي از برگزاري آزمون کارشناسي ارشد 92 دانشگاه در هفته دوم خردادماه خبر داد. ناصر اقبالي در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به برگزاري آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد در طي روزهاي 9، 10 و 11 خرداد ماه، به ظرفيت پذيرش دانشجو در اين آزمون اشاره کرد و گفت: حدود 70 هزار نفر در اين دوره از آزمون پذيرفته مي‌شوند.

وي با اشاره به نحوه توزيع کارت آزمون کارشناسي ارشد، اظهارکرد: کارت ورود به جلسه آزمون سه تا چهار روز قبل از برگزاري آزمون توزيع مي‌شود.

اقبالي از افزايش 49 درصدي رشته‌ محل‌هاي آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: در آزمون امسال تعداد رشته محل‌ها از 2155 در سال گذشته به 3220 رشته محل در سال جاري افزايش يافته است.رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در خصوص نحوه گزينش داوطلبان در آزمون کارشناسي ارشد اين دانشگاه، گفت:‌ ملاک گزينش داوطلبان، نمره کل آزمون است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ جمعه ۱۳۹۲/۰۲/۱۳ ] [ 11:10 AM ] [ محسن آزاد ]

نتايج بررسي پرونده اي در پزشکي قانوني نشان داد که پنجمين نفري که به دليل چرك كردن گلو به پزشک مراجعه کرده و تزريق پني سيلين چيني به مرگ وي منجر شده است.

دکتر ايرج خسرو نيا، رئيس جامعه متخصصين داخلي ايران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: فردي 40 ساله با بيماري چرك كردن گلو به پزشک مراجعه مي کند و پزشك براي وي پني سيلين تجويز مي كند اين بيمار پني سيلين تجويز شده توسط پزشک را تزريق کرده و بعد از تزريق به تب و لرز و پايين آمدن فشار خون دچار شده و راه تنفسي وي بسته مي شود که با انجام عمليات احيا به هوش نيامده و متاسفانه بعد از 15 دقيقه بيمار فوت مي کند.

وي با اشاره به اين پرونده اظهار کرد: نتايج رسيدگي به اين پرونده نشان داد که اين بيمار به دليل استفاده از پني سيلين وارداتي از چين ، جان خود را از دست داده است.

وي افزود: اين فرد بيماري خاصي نداشته و تنها به دليل چرك كردن گلو به پزشك مراجعه كرده بوده و مشكل اصلي به اين دليل بوده كه اين پني سيلين ها به صورت قاچاق وارد شده که هيچ نشانه اي براي مشخص شدن تقلبي بودن آنها ندارد.وي گفت: تاکنون اين پنجمين نفري بود که تزريق پني سيلين منجر به مرگ شده است. رئيس جامعه متخصصين داخلي ايران با اشاره به اينکه آمار مرگ و مير به دليل استفاده از داروهاي چيني بالاست تصريح کرد: متاسفانه در کشور ما نبود آمار در همه عرصه ها از جمله مشکلات است .


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۳ ] [ 0:46 AM ] [ محسن آزاد ]

 مدير کل دفتر آموزشهاي غيردولتي وزارت علوم تاکيد کرد: به موسسات غيردولتي کشور توصيه مي‌شود امتحانات پايان ترم را طبق مصوبه وزارت علوم تا 20 خردادماه برگزار کنند زيرا برگزاري امتحان پس از 2 تيرماه با 3 مشکل مواجه خواهد بودغلامعلي نادري در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تکليف موسسات غيردولتي در برگزاري امتحانات پايان ترم نيمسال جاري تحصيلي، اظهار داشت: به تمام دانشگاهها و موسسات غيرانتفاعي غيردولتي توصيه مي شود امتحانات پايان ترم را طبق مصوبه وزارت علوم تا 20 خردادماه به اتمام برسانند و اگر موسساتي به شرط کوتاهي نکردن در برگزاري کامل کلاسهاي درس، تمام امتحانات را تا زمان اعلام شده برگزار کند، هيچ مانعي وجود ندارد.

وي به آن دسته از موسساتي که تا 20 خردادماه امکان برگزاري تمام امتحانات را ندارند، توصيه کرد و گفت: در صورتي که قرار باشد برخي امتحانات 2 تير به بعد برگزار شود بايد تعداد اين امتحانات کم باشد زيرا دانشگاهها با سه مشکل اساسي مواجه خواهند شد،

مدير کل دفتر آموزشهاي غيرانتفاعي غيردولتي مرکزيت برخي موسسات به عنوان حوزه برگزاري کنکور سراسري 92 در روزهاي 6، 7 و 8 تيرماه، تداخل احتمالي امتحانات با ماه مبارک رمضان و کمتر شدن مدت زمان تعطيلات تابستان را سه مشکل اساسي برگزاري امتحانات در روزهاي بعد از 2 تيرماه اعلام کرد.

بر اساس مصوبه وزارت علوم که 27 اسفندماه 91 منتشر شد، تمام دانشگاههاي کشور به جز دانشگاه آزاد نبايد در فواصل زماني 20 خرداد تا 2 تيرماه هيچ امتحان پايان ترمي برگزار کنند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۱/۲۸ ] [ 23:3 PM ] [ محسن آزاد ]

 
بيش از 71 هزار نفر در آزمون ارشد پزشکي 92 ثبت نام کرده اند که در روزهاي نهم و دهم خرداد به رقابت مي پردازند.

دکتر حسن زاده، رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي کشور در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران افزود: آزمون کارشناسي ارشد سال 92 در تاريخ هاي نهم و دهم خرداد در 30 شهر و 31 حوزه برگزار مي شود.وي با بيان اينکه داوطلبين در 61 رشته امسال به رقابت مي پردازند گفت: امسال 8 رشته جديد پرستاري نظامي، تاريخ علوم پزشکي، مشاوره در مامايي، تکنولوژي گردش خون، پرستاري سالمندي، مهندسي بيمارستاني، سلامت سالمندي و مديريت سلامت ايمني محيط و کار به رشته هاي استاني اضافه شده است.

حسن زاده با تاکيد بر اينکه امسال 5 حوزه امتحاني جديد هم براي برگزاري اين آزمون اضافه شده خاطرنشان کرد: بيش از 71 هزار نفر براي شرکت در اين آزمون ثبت نام کرده‌اند که 510 هزار نفر آنها خانم و 20 هزار نفر آنها مرد هستند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ سه شنبه ۱۳۹۲/۰۱/۲۷ ] [ 23:41 PM ] [ محسن آزاد ]

مصوبات جديدي در حوزه‌هاي مديريتي، آموزشي و دانشجويي دانشگاه علوم پزشکي ايران اتخاذ شد.

به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در سومين جلسه کميته ماده 2 موضوع مصوبه شوراي گسترش دانشگاه‌هاي علوم پزشکي، پس از بحث و بررسي تصميماتي در هفت بند اتخاذ شد.

متن کامل مصوبات اين جلسه بدين شرح است:

- پيرو مصوبات قبلي تاکيد شد دانشجويان دوره 91-90 پذيرفته شده در دانشگاه علوم پزشکي تهران با مدرک تحصيلي دانشگاه علوم پزشکي تهران فارغ‌التحصيل مي‌شوند، البته در جهت تامين فضاهاي آموزشي دانشگاه علوم پزشکي ايران، موظف است امکانات لازم را در اختيار دانشگاه علوم پزشکي تهران قرار دهد.-پيرو مصوبه 19 فروردين 92 کميته منتخب و به لحاظ اهميت موضوع مقررشد معاونت توسعه مديريت و منابع دانشگاه کماکان به صورت مشترک تا تصويب رديف‌هاي بودجه‌اي و ابلاغ اعتبارات مربوطه انجام وظيفه کند و تغيير و تحول مديريتي در سطح معاون توسعه مديريت و مدير مالي دانشگاه وجود نداشته باشد و جريان منابع در حوزه‌هاي مختلف و واحدهاي عملياتي تابعه طبق روال گذشته تداوم يابد.- به لحاظ اهميت تکريم دانشجويان و پرهيز از هرگونه اقدام غير شايسته تأکيد شد معاون دانشجويي- فرهنگي به صورت مشترک انجام وظيفه نمايد و خدمات فرهنگي رفاهي و خوابگاهي و هزينه تحصيلي کماکان طبق روال گذشته تداوم يابد.

- مقرر شد دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي تا اطلاع ثانوي و فراهم‌آوري تمهيدات لازم در دانشگاه علوم پزشکي ايران نسبت به ارائه خدمات، پرداخت حقوق و مزاياي مختلف پرسنلي و فضاهاي فيزيکي همکاري و مساعدت لازم را به عمل آورد.

- تمام تصميمات متخذه در رابطه با مديريت مصوبه 18 فروردين ماه 92 شوراي گسترش در رابطه با احيا دانشگاه علوم پزشکي ايران صرفاً از طريق کميته منتخب و صورتجلسه تنظيمي و ابلاغيه‌هاي وزير بهداشت لازم الاجراست.

- کارگروه‌هاي فرعي تخصصي (دانشجويي، آموزشي، پژوهشي، اداري مالي و بهداشتي درماني) ذيل کميته منتخب اصلي تشکيل شود و گزارشات و پيشنهادات لازم را به کميته اصلي جهت تصميم گيري ارسال کنند. مسئوليت تشکيل کارگروه به عهده معاونين مربوطه در وزارت است.- مقرر شد دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تهران و ايران ظرفيت‌هاي مورد نياز را با ذکر کد رشته محل تحصيل مجزا در رشته‌هاي مختلف حداکثر تا هفته آتي به معاونت آموزشي وزارت بهداشت اعلام کنند.

شايان ذکر است مصوبات اين جلسه به امضاي وزير بهداشت، معاون آموزشي، معاون توسعه مديريت و منابع، سرپرست‌هاي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تهران و ايران و رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي رسيده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه ۱۳۹۲/۰۱/۲۶ ] [ 21:55 PM ] [ محسن آزاد ]

 این متخصص زنان و زایمان لقب «پدر کودک پرورش یافته در لوله آزمایش» را یدک می‌کشید. ادواردز تحقیقات خود در زمینه لقاح مصنوعی را در دهه ۵۰ میلادی آغاز کرد و این جایزه معتبر به دلیل انجام این تحقیقات که به باروری میلیون‌ها زوج نابارور در سراسر جهان منجر شده، به وی اهدا شده است.

البته این دانشمند انگلیسی مجبور بود تا سال ۱۹۷۸برای مشاهده نتایج تحقیقاتش منتظر بماند که این موفقیت با تولد اولین کودک پرورش یافته تحقق یافت.

بنیاد نوبل در سال ۲۰۱۰، رابرت جی .ادواردز را به دلیل مقاومت در برابر محدودیت‌های اجتماعی و ابداع و توسعه تکنیک باروری مصنوعی که تا آن زمان به تولد چهار میلیون انسان در سرتاسر جهان منجر شده است به عنوان برنده نوبل فیزیولوژی انتخاب کرد.

رابرت جفری ادواردز، پژوهشگر و پزشک انگلیسی همراه پاتریک استپتو، لقاح تخمک انسان در آزمایشگاه را تکمیل کرد. استپتو در سال ۱۹۸۸ درگذشت.

توسعه روش لقاح آزمایشگاهی تخمک (IVF) در سال ۱۹۵۵ میلادی با تلاش های دکتر «رابرت جی ادواردز» و «پاتریک استپتو» آغاز شد.

پروفسور ادواردز؛‌ در منزلش درگذشت.

«لوئیس براون» نخستین نوزاد با روش لقاح آزمایشگاهی در سال ۱۹۷۸ میلادی متولد شد که به میلیون ها زوج ناتوان برای فرزند دار شدن کمک کرد.

تاکنون بیش از پنج میلیون کودک با روش ابداعی این دو دانشمند متولد شده اند و هر ساله نیز ۳۵۰ هزار کودک با این روش پا به عرصه حیات می گذارند.

«رابرت ادرواردز» در سال ۲۰۱۰ میلادی برای توسعه روش لقاح آزمایشگاهی (IVF) موفق به دریافت جایزه نوبل پزشکی شد.

بر اساس اعلام دانشگاه کمبریج، پروفسور «ادواردز» چهارشنبه شب در سن ۸۷ سالگی در منزلش درگذشت.

رابرت ادواردز،‌ دانشمند انگلیسی که «پدر نوزاد آزمایشگاهی» به حساب می‌آید، به‌خاطر تحقیقات و فعالیت‌هایش در زمینه لقاح آزمایشگاهی (IVF)، برنده جایزه نوبل پزشکی ۲۰۱۰ اعلام شد.

انجمن نوبل در انستیتو کارولیسنکای سوئد درباره ادواردز گفت: «دستاوردهای او درمان ناباروری را امکان‌پذیر کرد؛ مشکلی که بیش از ۱۰ درصد زوج‌های جهان با آن دست‌به‌گریبانند.»

ادواردز ۸۵ ساله که این جایزه معتبر را به خاطر کارش در زمینه لقاح آزمایشگاهی دریافت کرده، به میلیون‌ها زوج نابارور در جهان کمک کرد تا دارای فرزند شوند.

شیوه لقاح مصنوعی شامل گرفتن تخمک از زن و بارور کردن آن در ظرف آزمایشگاهی با اسپرم اهدایی مرد است. سلول تخم حاصل تقسیم می‌شود و به آن اجازه داده می‌شود به مرحله رویان چندسلولی برسد و سپس این رویان درون رحم زن کاشته می‌شود تا به رشد خود ادامه دهد و درنهایت به‌صورت یک نوزاد درآید.

ادواردز کار در زمینه ایجاد این روش را ابتدا در دهه ۱۹۵۰ با بررسی سلول‌های زایا در حیوانات آغاز کرد. کرستر هوئئوگ، عضو کمیته نوبل، در این‌باره گفت: «او از همان زمان در اواخر دهه ۱۹۵۰ می‌دانست این روش در انسان‌ها نیز قابل استفاده است.» اما این پزشک و دانشمند انگلیسی مجبور شد تا ۲۵ ژوییه ۱۹۷۸ منتظر بماند تا اولین نوزاد آزمایشگاهی به دنیا آید.

لوییس براون، اولین نوزاد آزمایشگاهی، دختری بود که با وزن ۶۱/۲ کیلوگرم به روش سزارین، در بیمارستان عمومی اولدهام در شمال غرب انگلیس به دنیا آمد. والدین او لسلی و جان ۹ سال تلاش کرده بودند‌ تا بچه‌دار شوند اما به علت انسداد لوله‌های تخمدان لسلی براون موفق نشده بودند.

لوییس براون ۲ سال پیش در سی‌امین سالگرد تولدش گفت که همچنان رابطه‌ای نزدیک با ادواردز دارد و افزود: «او مانند پدربزرگ من است!» از هنگام تولد لوییس براون تا به حال ۴ میلیون کودک به روش لقاح مصنوعی به دنیا ‌آمده‌اند.

جرج هانسون، یک عضو هیات داوران جایزه نوبل، گفت: «ادواردز وضع سلامت مناسبی نداشت و موقعی که من با همسرش درباره اهدای جایزه نوبل به او صحبت کردم کاملا شوکه شد.» ادواردز قبلا در مورد بحث‌برانگیز بودن کارش سخن گفته بود.

او ۵ سال پیش در مصاحبه‌ای گفت: «در آن زمان مرا دیوانه خواندند. هیچ‌کس نمی‌خواست مسوولیت اخلاقی انجام چنین کاری را بپذیرد. مردم به من می‌گفتند بچه‌ای که از این طریق به دنیا بیاید طبیعی نخواهد بود و تعجب می‌کردند که این چه کاری است که من می‌خواهم انجام دهم. اما من هیچ‌گاه نگران نبودم چون پژوهش‌هایم نشان داده بود که لقاح مصنوعی درست مانند لقاح طبیعی عمل می‌کند.»

ادواردز در ایجاد لقاح مصنوعی همکاری نزدیکی با پاتریک استپتو، متخصص زنان، داشت که در سال ۱۹۸۸ درگذشت. این دو، کلینیک بورن هال را در دانشگاه کمبریج بنیانگذاری کردند که اولین مرکز درمان با لقاح مصنوعی در جهان بود.

ادواردز که در سال ۲۰۰۱ برنده جایزه معتبر پزشکی آلبرت لاسکر شد، در مصاحبه‌ای در آن زمان گفت او و استپتو هرگز تصور نمی‌کردند که این رویان‌های آزمایشگاهی به صورت غیرطبیعی به دنیا بیایند؛ گرچه بسیاری از افراد مشهور، از جمله برندگان جایزه نوبل، به او گفته بودند که او مجبور خواهد شد به کشتن نوزادان ناهنجار حاصل از این روش دست بزند.

امروزه ۲۰ تا ۳۰ درصد تخمک‌های بارورشده به وسیله لقاح مصنوعی به تولد نوزاد منتهی می‌شوند. هانسون،‌ عضو هیات داوران نوبل با اشاره به لوییس براون و سایر کودکان حاصل از لقاح مصنوعی که بعدها خودشان به‌طور طبیعی بچه‌دار شده‌اند، گفت: «پیگیری‌های درازمدت نشان داده است که کودکان حاصل از لقاح مصنوعی به اندازه کودکان دیگر سالم هستند.» به گفته او این نتایج، بهترین شاهد در مورد ایمنی و موفقیت درمان با لقاح مصنوعی است.

مارتین جانسون، ‌استاد علوم تناسلی در دانشگاه کمبریج پس از اعلام برنده شدن ادواردز گفت: «به نظر من این جایزه نوبل خیلی دیر به او اهدا شد.»

او افزود: «من واقعا از این قضیه متعجبم که چرا جایزه نوبل پس از این همه مدت به ادواردز داده می‌شود.» کسی که به قول او، رشته بیماری‌های زنان و زایمان را به عصر مدرن رسانده است.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه ۱۳۹۲/۰۱/۲۵ ] [ 22:24 PM ] [ محسن آزاد ]

رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران، با بيان اينکه اعطاي مدرک دانشگاه تهران به فارغ‌التحصيلان دانشگاه ايران تا حدي غير ممکن است، گفت: ممکن است تصميمي که در شرايط کنوني در خصوص اعطاي مدرک دانشگاه علوم پزشکي تهران به فارغ‌التحصيلان دانشگاه ايران اتخاذ مي‌شود تا چند سال آينده، اجرا نشود، بنابراين نمي‌توان بدون کار کارشناسانه اميدواري‌هايي به دانشجويان داده شود که در آينده اجرايي شدن آن ممکن نباشد.

به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران، دکتر محمدرضا منصوري، به مصوبه اخير وزارت بهداشت مبني بر انتزاع دو دانشگاه ايران و تهران اشاره کرد و افزود: مطمئنا مسئولان وزارت بهداشت، در زمان تصميم‌گيري تفکيک اين دو دانشگاه ابعاد موضوع را بررسي و فکري براي حل مسائل بعد از آن را کرده‌اند، اما به هر حال الان ما در حوزه آموزش دانشگاه با سوالات و مشکلات متعددي مواجه هستيم.

وي افزود: از جمله اين مسائل مي‌توان به تعيين تکليف در مورد محل تحصيل دانشجويان شاغل به تحصيل در دانشگاه، چگونگي فعاليت اعضاي هيات علمي، مسائل مربوط به امور دانش‌آموختگان، اعلام ظرفيت تحصيلي آينده و موارد ديگر اشاره کرد که بايد تمامي مشکلات و دغدغه‌هاي آموزشي دانشجويان با کار کارشناسي دقيق حل شود.

وي در ادامه با بيان اينکه فعاليت‌هاي آموزشي دانشجويان در ترم جاري در دانشگاه علوم پزشکي تهران ادامه مي‌يابد، گفت: طبق ابلاغيه وزير بهداشت و مصوبه کميته منتخب وزير که بعدا ابلاغ شد، کليه امور آموزش تا پايان تير ماه طبق برنامه قبلي و زير نظر معاونت آموزشي دانشگاه علوم پزشکي تهران انجام مي‌شود.

وي افزود: همچنين مسئولان دانشگاه علوم پزشکي ايران در جلسه مشترکي که با وزير بهداشت داشتند، بر اين مسئله تاکيد داشتند که کليه دانشجويان، اعضاي هيات علمي و کادر آموزشي بايد همانند گذشته و طبق همان روال قبلي و با هدايت و نظارت حوزه آموزش دانشگاه علوم پزشکي تهران ادامه فعاليت دهند تا تکليف چگونگي و محل تحصيل دانشجويان مشخص شود.

منصوري درباره محل تحصيل دانشجويان، تاکيدکرد: دانشگاه علوم پزشکي تهران ضمن تاکيد بر اينکه دانشجوياني که با توجه به موقعيت دانشگاه علوم پزشکي تهران اين دانشگاه را انتخاب کرده‌اند، حق دارند بر اساس برنامه و ضوابط د انشگاه علوم پزشکي تهران در اين دانشگاه تحصيل کنند، بنابراين براي فراهم کردن زمينه احقاق اين حق صرف عنوان کردن اين موضوع که دانشجويان حق انتخاب دارند، کفايت نمي‌کند و بايد تدابير لازم انديشيده شود که اين مسائل در کميته‌هاي مربوط بررسي و تصميم‌گيري خواهد شد.

به گفته رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران، اين دانشگاه در رشته‌ها و مقاطع گوناگوني دانشجو مي‌پذيرد به گونه‌اي که در زمان ادغام دو دانشگاه يعني در نيمسال اول 90-89 حدود 11 هزار دانشجو در مجموعه دانشگاه علوم پزشکي تهران و 6200 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکي ايران مشغول به تحصيل بودند. با تفکيک دو دانشگاه، تصميمات در مورد اين افراد شايد پيچيدگي کمتري داشته باشد همانطور که توسط مسئولين وزارت بهداشت گفته شده بود، از آنها خواسته خواهد شد به دانشگاهي که براي آن پذيرفته شده‌اند بازگردند.

وعده هاي مختار بودن دانشجويان مبني بر ادامه تحصيل در يکي از دانشگاه‌هاي تهران يا ايران

وي در خصوص وعده هاي مختار بودن دانشجويان مبني بر ادامه تحصيل در يکي از دانشگاه‌هاي تهران يا ايران، اظهارکرد: در مجموع از بهمن 89 تا بهمن 91 بيش از 8000 دانشجو (به جز دانشکده داروسازي و دندانپزشکي) در مقاطع مختلف به نام دانشگاه علوم پزشکي تهران وارد دانشگاه شده‌اند که از اين تعداد حدود 820 نفر در مقطع دکتراي عمومي، حدود 3200 نفر در مقطع کارشناسي، حدود 1200 نفر در مقطع دستياري تخصصي، حدود 230 نفر در مقطع فوق تخصصي، حدود 250 نفر در دوره‌هاي فلوشيپ، بيش از 1700 نفر در مقطع کارشناسي ارشد و حدود 1300 نفر در مقطع دکتراي تخصصي مشغول به تحصيل هستند.وي افزود: بنابراين تعداد اين 8000 نفر تعداد کمي نيست، ممکن است اين افراد از جمله متقاضياني باشند که در همان دانشگاهي که پذيرفته شده‌اند بخواهند تحصيل کنند که بايد در خصوص امکان ادامه تحصيل آنها در اين دانشگاه برنامه‌ريزي‌هاي دقيقي انجام شود.

منصوري ادامه داد: البته اگر چه اين موضوع که دانشجوياني براي دانشگاه علوم پزشکي ايران پذيرفته شده بودند ولي در دانشگاه علوم پزشکي تهران ادامه تحصيل دهند در زمان ادغام هم بود، اما تفاوت عمده‌اي که ادغام با شرايط کنوني دارد اين است که در آن زمان دانشجويان همراه با امکانات و منابع آموزشي و اعضاي هيات علمي منتقل شده بودند. در نتيجه مثلا دانشجوي پزشکي دانشگاه علوم پزشکي ايران توسط همان اساتيد و در همان محل در کلاس حاضر مي‌شد و يا اگر در بيمارستاني بود در همان بيمارستان قبلي آموزش مي‌ديد که اين باعث مي‌شد که روند کار هيچ تغييري نکند.

وي افزود: از سويي ديگر واقعيت اين است که به عنوان مثال در کنکور سراسري رتبه‌هاي بالا انتخاب اولشان دانشگاه علوم پزشکي تهران است. بسياري از دانشجوياني که در دانشکده پزشکي دانشگاه ايران مشغول به تحصيل بودند چه بسا همه آنها دانشگاه علوم پزشکي تهران را به عنوان انتخاب اول خود داشتند که در صحنه رقابت موفق به ورود نشده بودند، بنابراين فرصت ايجاد شده دست کم از اين نظر به ضرر آنها نبود.منصوري گفت: همچنين با توجه به اينکه دانشجويان به همراه ظرفيت‌هاي موجود همزمان منتقل شده بودند و اين باعث شده بود افت کيفيت آموزشي از اين حيث اتفاق نيفتد. به عبارتي ديگر اگر دانشجو آمده بود، آزمايشگاه با فضاي بيمارستاني و درمانگاهي مورد نيازش هم آمده بود.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ یکشنبه ۱۳۹۲/۰۱/۲۵ ] [ 22:20 PM ] [ محسن آزاد ]

 
رئيس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از زمان دقيق برگزاري کنکور کارشناسي ارشد سال 92 اين دانشگاه خبر داد. ناصر اقبالي در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره زمان برگزاري کنکور کارشناسي ارشد 92 دانشگاه آزاد گفت: اين آزمون روزهاي 9، 10 و 11 خردادماه در سراسر کشور برگزار مي شود.

وي همچنين در خصوص تسهيل قبولي مربيان در آزمون مقطع دکتري اين دانشگاه نيز تاکيد کرد: بين 500 تا 600 نفر از مربيان امکان پذيرش در آزمون دکتري اين دانشگاه را دارند.

رئيس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در اين باره با ذکر برخي توضيحات، اظهار داشت: در صورتي که امکانپذير شود قبولي مربيان در کنکور برگزار شده 92 دکتري دانشگاه آزاد وجود دارد. به گزارش مهر، آن دسته از مربيان دانشگاه آزاد كه 75 درصد نمره آخرين فرد قبول شده در آزمون ورودي مقطع تحصيلي دكتري اين دانشگاه را كسب كنند، در مقطع دكتري به شرط رعايت ظرفيت 20 درصد ادامه تحصيل مي دهند.


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۱/۲۱ ] [ 21:18 PM ] [ محسن آزاد ]

20 امام زمان قلابی در قم دستگیر شدند!

طی چند سال گذشته در شهر مقدس قم و دیگر شهرهای مذهبی و برخی نقاط دور افتاده کشور افراد منحرف با سوء استفاده از احساسات مردم خود را مرتبط با امام زمان معرفی کرده وبه دنبال اهداف منحرف و افراطی خود بوده اند.

اخیرا در شهرهای مختلف کشور افراد منحرفی که بعضی از آنها سابقه رمالی در پرونده ی خود دارند به دروغ ادعای مرتبط بودن با امام زمان (عج) را میکنند و با سوء استفاده از احساسات مردم سعی می کنند آنها را منحرف کرده و اهداف شوم خود را القا کنند .

عمده ی این افراد که بی سواد هستند در چند سال گذشته اقدام به سوء استفاده از عنوان ارتباط با امام زمان(عج) کرده و مردم را به سمت و سو های مشخص شده دشمنان اسلام می بردند که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شده اند.

اما در چند ماهه گذشته برخی از این افراد دستگیر شده که آزاد شده اند ادعای جدیدی کرده که خودشان امام زمان هستند.

یک منبع آگاه اعلام کرد که در یک ماهه گذشته بیش از ده نفر در قم با عنوان مدعین دروغین امام زمان در مسجد مقدس جمکران دستگیر شده اند.

برخی از افراد منحرف قصد داشتند در آستانه عید نوروز وبا استفاده از شلوغی مسجد مقدس جمکران قم به مهدویت و امام عصر (عج) توهین کنند که خوشبختانه نتوانستند هیچ اقدامی انجام دهند.

بیشتر افراد دستگیر شده ارتباط خود را با برخی عناصر ضد دین خارج از کشور اعلام نموده اند این افراد در زندان هم ادعاهای واهی خود را تکرار می کردند.

برخی از این امام زمان های قلابی دستگیر شده که تیمی هایی را در سطح مسجد مقدس جمکران قم داشته اند با ایجاد شبهه در رابطه با مهدویت قصد تخریب حضرت ولی عصر (عج) را داشته و می خواستند به ساحت مقدس امام عصر(عج) توهین کنندکه خوشبختانه با هوشیاری به موقع سربازان گمنام امام زمان (عج) در مسجد مقدس جمکران و در محوطه حیات مسجد در حین جو سازی و طرح ادعاهای واهی دستگیر شده اند .

اکثر این افراد دستگیر شده در یک ماهه گذشته در قم که تعداد آنها بیش از ۲۰ نفر است ادعا کرده اند خود امام زمان هستند.

این افراد به دنبال شیادی و کلاهبرداری هستند و قصد فریب دادن عوام را دارند و عمده ی آنها سابقه دار و قبلا نیز به جرایم مختلف در زندان بوده اند .


موضوعات مرتبط: اخبار جالب
[ دوشنبه ۱۳۹۲/۰۱/۱۲ ] [ 11:5 AM ] [ محسن آزاد ]
درباره وبلاگ

ســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلامی
به گــــــــــــرمی نـــــــــــــفسهاتون..
محسن 24ساله دانشــــجوی
فــــــــــوق لیســــــــــــانس
قارچ شناســـــــــی پزشـــکی
و ســـــــــــــاکن شهر تهـــــــــــــــــران
هـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــستم.
امیــــــــــــــــــــــــــــــــــــدوارم که
لحظـــــــــــــــــات خـــــــــوب و خوشی
را در وبـــــــلاگم سپـــــــــــــــری نمایید.
.
.
........(_\.........
.../_)...) \........
../ (....(__)......
.(__)...oooO....
Oooo..............
.
.
.
.
.
........(_\.........
.../_)...) \........
../ (....(__)......
.(__)...oooO....
Oooo..............
.
.
.
.

.
.
بيا نترس من باهـــــــــــــــــــــاتم...
..
.
.
.
.

.
.
........(_\.........
.../_)...) \........
../ (....(__)......
.(__)...oooO....
Oooo..............
.
.
.
بيا پايــــــــــــــــــــــــين تر..
بيا حـــــــــــــالا..
..
.
.
.
بــــــه وبـــــــــــــــلاگم خــــــــوش آمدید.
----------------------------------------
بهـ دنبالـ ظواهر نرو؛ شاید فریبـ بخوریـ

بهـ دنبالـ ثروتـ نرو؛ اینـ همـ ماندنیـ نیستـ

بهـ دنبالـ کسیـ باشـ کهـ بهـ لبانتـ لبخند بنشاند

چونـ فقطـ یکـ لبخند میـ تواند

شبـ سیاهـ را نورانیـ کند

کسیـ را پیدا کنـ کهـ دلتـ را بخنداند...
-----------------------------------------------
نمی دونم از کــجا شروع کنم قصه تلخ ســـــادگیمـــو

نمی دونم چرا قسمت می کنم روزای خوب زندگیمو

چــــــرا تو اول قصه همه دوســـــــــم مــــــــــــی دارن

وسط قــــــــــصه می شه سر به سر من مـــی ذارن

تا می خواد قـــــصه تموم شه همه تنهام مــی ذارن

مــــــی تونم مثل همه دورنگ بـــــاشم دل نــــبازم

مــــــی تونم مثل همه یه عـــــشق بادی بــــسازم

تا با یک نـــــیش زبــــــون بترکه و خراب بـــــــــــشه

تا بـــــــیان جمعش کنن حباب دل ســــــــراب بشه

مــــــی تونم بازی کنم با عشق و احساس کسی

مـــــــی تونم درست کنم تـــــــرس دل و دلواپسی

مــــــــی تونم دروغ بگم تا خودمو شــــــــیرین کنم

مــــــــی تونم پشت دلا قایم بشم کــــــــمین کنم

ولی با این همه حــــــــرفا باز مـــــــــــنم مثل اونام

یه دروغگو مـــــــی شم همیشه ورد زبــــــــــــــونا

یه نفر پیدا بـــــــشه به مـــــــــن بگه چیکار کــــنم

با چه تیری اونی که دوسش دارم شکار کنم ؟؟؟؟

من باید از چی بفهمم چه کسی دوسم داره ؟؟؟

توی دنیا اصلا عشق واقعی وجود داره .........؟؟؟
امکانات وب

دریافت كد ساعت
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

جوان تولز - ابزار وبلاگنویسان جوان